kuchnia otwarta - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-08, 09:23   #1
luna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9

kuchnia otwarta


mam prosbe chcialabym zrobic kuchnie otwarta w moim skromnym mieszkaniu ale problem polega na tym ze na ściance ktora dzieli pokój z kuchnią są rury grzewcze 2 szt plus jedna grubsza która służy jako kaloryfer a zawór ma niestety tylko z góry więc zlikwidować sie ich nieda dodatkowy kłopot to okna ,ponieważ sa w jednej linii i dzieli ich tylko tamta ścianka z rurami niewiem czy w ogóle da sie ja zburzyc zeby nienaruszyc konstrukcji .Czy ktos móglby mi podsunąc jakies pomysły?Z góry dziękuję
luna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:26   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kuchnia otwarta

Rury mozesz przeniesc ale wymaga to zakrecenia zaworów i spuszczenia wody -za to sie placi
dwa musisz z tym poczekac az przestana grzać
trzy odradzam kuchnie z salonem,mialam i nigdy więcej
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:29   #3
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: kuchnia otwarta

Ja też absolutnie odradzam, szczególnie jeśli masz małe mieszkanie.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 10:45   #4
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Rury mozesz przeniesc ale wymaga to zakrecenia zaworów i spuszczenia wody -za to sie placi

a komu sie płaci chyba tylko instalatorowi co.
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:03   #5
luna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: kuchnia otwarta

drzwi niemam w mieszkaniu wiec zapachy i tak teraz ida na cale mieszkanie poprostu zwiekszylaby sie przestrzen a zawor jest tylko jeden z gory a na dole niema wiec niewiem czy sie da je zlikwidowac myslalam o jakims filarze ale niewiem czy to bedzie dobrze wygladac ze wzgl na to ze sciany chyba sie nieda do samego okna zburzyc
luna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:09   #6
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: kuchnia otwarta

proszę powiedzcie jakie sa minusy kuchni otwartej.
mam wielką kuchnię otwarta na salon, i zastanawiam się jak to urządzić.
Wiem że roznoszą się zapachy, ale ten fakt muszę i tak pominąć, ze względu na sposób ogrzewania, i i tak mi sie na cały dom to będzie niosło.
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 11:23   #7
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: kuchnia otwarta

1. Zapachy.
2. Hałas - krojenia, bulgotania, gotowania, pieczenia, tłuczenia, okrutny hałas okapu i pochłaniacza, lodówki, zmywarki (wykładanie, wkładanie naczyń).
3. Trzeba utrzymywać zawsze idealny porządek - nie tylko wizualny, ale też regularnie "kretować", żeby zapachy z kratki się nie wydzielały, tłuszcz z kuchenki i ścian (bo jełczeje, śmierdzi i wygląda syfiasto).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 11:33   #8
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
a komu sie płaci chyba tylko instalatorowi co.
spółdzielni która organizuje spuszczenie wody ,ty w tym czasie wymieniasz rury,kaloryfery ,a oni po tym od razu napełniaja rury spowrotem ,placi sie za spuszczenie i napełnienie ,żeby było zabawniej

Wodę spuszcza się w całym pionie ,co np. w wieżowcu może trochę kosztować

minusy ? prosze przedstawic mi plusy

zapachy,hałas,bałagan
i z takich mniejszych ale uciazliwych , masz gosci ,spią w salonie a ty rano do kuchni i zonk.

Mając duzy dom nie chciałam takiego rozwiązania bo przeszłam to w blokach i było paskudnie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/



Edytowane przez paula78
Czas edycji: 2010-02-08 o 11:37
paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 12:33   #9
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: kuchnia otwarta

co do spuszczania wody w pionie pierwsze slyszę o kosztach - jest tylko informacja do administracji

wymienialam kaloryfery w poprzednim mieszkaniu i nic nie płaciłam (II pietro w IV piętrowym bloku)

teraz po sezonie grzewczym bede wymieniała u siebie w tym mieszakniu (kamienica; parter + 1 piętro)

dostaje sie kluczyk od pomieszczenia gdzie sa rury z centralnym w piwnicy; dajesz facetowi, który wymienia tobie instalację i cała filozofia

za co tu płacić, nigdy sie z tym nie spotkalam (2 różne miasta na 2 róznych końcach kraju)

--------------

co do zapachów to częstym błędem jest źle dobrany okap; w przypadku kuchni otwartej na salon okap musi być dostosowany do metrażu kuchnia + salon

Edytowane przez sunshain
Czas edycji: 2010-02-08 o 12:41
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 13:58   #10
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: kuchnia otwarta

oddzielna, zamykana kuchnia jest też nieodzowna gdy w domu są koty (można w spokoju pokroić mięso)
effcia82 jest teraz online Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 15:44   #11
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
co do zapachów to częstym błędem jest źle dobrany okap; w przypadku kuchni otwartej na salon okap musi być dostosowany do metrażu kuchnia + salon
a jak się określa okap jaki ma być w pomieszczeniu? jak mam bardzo dużą kuchnię i pokój to sa jakies wielkie okamy czy trzeba zamontować np 2? czy chodzi bardziej o moc działania takiego okapu?
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-08, 16:01   #12
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez kamilka Pokaż wiadomość
a jak się określa okap jaki ma być w pomieszczeniu? jak mam bardzo dużą kuchnię i pokój to sa jakies wielkie okamy czy trzeba zamontować np 2? czy chodzi bardziej o moc działania takiego okapu?

o moc / częstotliwość wymiany powietrza
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 16:56   #13
sunshain
Wtajemniczenie
 
Avatar sunshain
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 2 179
Dot.: kuchnia otwarta

styczniowe m jak mieszkanie
sunshain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 17:27   #14
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez sunshain Pokaż wiadomość
co do spuszczania wody w pionie pierwsze slyszę o kosztach - jest tylko informacja do administracji

wymienialam kaloryfery w poprzednim mieszkaniu i nic nie płaciłam (II pietro w IV piętrowym bloku)

teraz po sezonie grzewczym bede wymieniała u siebie w tym mieszakniu (kamienica; parter + 1 piętro)

dostaje sie kluczyk od pomieszczenia gdzie sa rury z centralnym w piwnicy; dajesz facetowi, który wymienia tobie instalację i cała filozofia

za co tu płacić, nigdy sie z tym nie spotkalam (2 różne miasta na 2 róznych końcach kraju)

--------------

co do zapachów to częstym błędem jest źle dobrany okap; w przypadku kuchni otwartej na salon okap musi być dostosowany do metrażu kuchnia + salon
moja spółdzielnia chciała kasę ,nie sprawdzalam na jakies podstawie ,tematu nie drążyłam bo wymiana kaloryfera byla tylko pomysłem ale moze na wiosne sie zainteresuje na nowo ,skoro w innych miastach to tak wygląda.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:35   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kuchnia otwarta

ja tez nie jestem zwolenniczka takich wynalazkow jak aneks kuchenny. Ew. to jeszcze ujdzie u kogos kto naprawde malo gotuje - je na miescie, a mieszkaniu tylko jakas herbata czy kanapki na sniadanie. Aczkolwiek lodowka nie jest cichym urzadzeniem, a jakos nawet w najbardziej nie gotujacym domu jednak jest chociazby to mialo byc miejsce na chlodzenie piwa, trzymanie kartonu z lodami czy niedojedzonego jadla na wynos z chinskiej restauracji.

Dla osob lubiacych gotowac, to istna mordega - pisze, bo wynajmowalam kiedys mieszkanie z takim wynalazkiem.

Poza tym kuchnia to kuchnia, a salon to salon = nie rozumiem tej mody by to laczyc. Kuchnia z jadalnia fajna sprawa (tez testowalam to rozwiazanie), ale salon to jednak cos innego niz jadalnia.

Oczywiscie tez kwestia utrzymania porzadku, chowania wszystkiego bo jak tu w salonokuchni miec na wierzchu patelnie?

Wracajac do pytania glownego w pierwszym poscie - na zaworach sie nie znam, ale wiem, ze nie kazda sciane mozna wyburzyc. Trzeba ustalic czy to sciana nosna czy nie.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 21:47   #16
Jeannie_jk
Rozeznanie
 
Avatar Jeannie_jk
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 766
GG do Jeannie_jk
Dot.: kuchnia otwarta

to zalezy tez jakie ma sie mieszkanko, ja mam niecale 33m2...i salon ma 10 m2 natomiast kuchnia ma 3,80m2...i gdyby nie polaczyla jednego i drugiego to w kuchni ledwo bym sie miescila sama..i np okap, lodowke czy halas tluczka itp i tak by sie roznosil...teraz kiedy wybilam scianke mam czym oddychac, przetrzen wydaje sie wieksza...a co do utrzymywania czystosci to i tak i tak w kuchni trzeba utrzymywac to na biezaca bo jak juz sie zapusci jakies pomieszczenie to po nim.......wiec to wszystko zalezy jednak od sytuacji
__________________
Nikt za Ciebie nie umrze, wiec niech nikt nie mowi Ci jak zyc!

Lepiej grzeszyć i żałować, niż żałować, że się nigdy nie grzeszyło


Wymianka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=731834
Jeannie_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-08, 22:21   #17
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Oczywiscie tez kwestia utrzymania porzadku, chowania wszystkiego bo jak tu w salonokuchni miec na wierzchu patelnie?
no chyba ,że patelnia słuzy do ozdoby i jest dizajnerska a jej wartosc jest zblizona do plazmy wiszacej na ścianie
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 09:24   #18
luna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: kuchnia otwarta

dziewczyny w metrazu jaki mam czyli 38 metrow i tak wszystkie halasy sie roznosza musze dodac ze lodowke trzebabylo wyeksmitowac do tzw "salonu" heheehe gdyz niemiescila sie w kuchni a nadal jest ciezko sie ruszyc nawet jednej skromnej osobie dlatego ze meble sa ulozone w podkowe a chcac zrobic sobie dostep do okna to musze zlikwidowac szafki a jak ich zlikwiduje to niebede miec miejsca na przyzadzanie obiadkow i tak sie pietrza problemy dlatego wymyslilam ruchomy blat pod oknem i ta otwarta kuchnie zeby mozna bylo przy blacie zjesc ten obiadek .Dlatego nieprosze o rady typu ze zle bo halas itp ale o rozwiazanie konstrukcyjne bardziej co do tych rur i okien.Postaram sie jutro dac zdj wtedy moze barrdziej zobrazuje o co mi chodzi
luna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 09:44   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez luna12 Pokaż wiadomość
dziewczyny w metrazu jaki mam czyli 38 metrow i tak wszystkie halasy sie roznosza musze dodac ze lodowke trzebabylo wyeksmitowac do tzw "salonu" heheehe gdyz niemiescila sie w kuchni a nadal jest ciezko sie ruszyc nawet jednej skromnej osobie dlatego ze meble sa ulozone w podkowe a chcac zrobic sobie dostep do okna to musze zlikwidowac szafki a jak ich zlikwiduje to niebede miec miejsca na przyzadzanie obiadkow i tak sie pietrza problemy dlatego wymyslilam ruchomy blat pod oknem i ta otwarta kuchnie zeby mozna bylo przy blacie zjesc ten obiadek .Dlatego nieprosze o rady typu ze zle bo halas itp ale o rozwiazanie konstrukcyjne bardziej co do tych rur i okien.Postaram sie jutro dac zdj wtedy moze barrdziej zobrazuje o co mi chodzi
38 metrow to nie az tak malo. Albo masz malo ustawne meble (w malych mieszkaniach sprawdzaja sie wysokie szafy typu komandor najlepiej taka do sufitu, u samej gory dajesz to co rzadziej uzywasz), albo spora lazienke/sypialnie/przedpokoj i na salon malo zostaje. Albo masz wyjatkowo niekorzystnie skrojony uklad mieszkania - np. jest to mieszkanie narozne czy polokragle w bloku.

Tzn. dla wielopokoleniowej rodziny to faktycznie malenko, ale dla 1-2 osob 38 metrow na polskie realia to zupelnie ludzki standard.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 09:54   #20
luna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: kuchnia otwarta

no ale ja wcale nienarzekam ze mam male mieszkanie tylko raczej mam mała kuchnie tak ok.2na 2,30 jeszcze z powycinanymi kantami i szukam pomyslow podpowiedzi
luna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:07   #21
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez luna12 Pokaż wiadomość
no ale ja wcale nienarzekam ze mam male mieszkanie tylko raczej mam mała kuchnie tak ok.2na 2,30 jeszcze z powycinanymi kantami i szukam pomyslow podpowiedzi
No to mozesz przesunac sciane dalej, mozesz ja usunac i zamiast tego dac szklane przezroczyste otwierane drzwi, ktore fizycznie odziela kuchnie od salonu, zaslonic ja wtedy mozesz zaluzjami lub zaslonka a jak bedzie Ci pasowalo to je calkiem otworzysz i bedziesz miec otwarta przestrzen. Albo podniesiesz zaluzje i bedziesz miec jasna kuchnie.

Ale sciana nie wiadomo czy nie jest nosna wtedy nie mozna takiej ruszac. My Ci juz na to nie odpowiemy, bo to pytanie do budowlanca.

Edytowane przez Rena
Czas edycji: 2010-02-09 o 11:33
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 10:16   #22
luna12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9
Dot.: kuchnia otwarta

siana n niejset nosna bo juz sie orientowalam w tej sprawie i jedyne co wlasnie moge usunac to ten kawalek a dokladnie metr szeroki -sciany od futryny do okna poniewaz w druga str od futryny na pokoj niemoge ruszyc bo z tylu pokoju jest lazienka i jakbym chciala w tamta strone cos przesunac to mam dziure w lazience

---------- Dopisano o 11:16 ---------- Poprzedni post napisano o 11:14 ----------

tyle ze chcac usunac ten kawalek ktory moge to musze cos zrobic z rurami no i niewiem co z izolacja zewnetrzna bloku zebym burzac sciane niezrobila dziury na zewnatrz hehehe
luna12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 12:24   #23
agol54
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 38
Dot.: kuchnia otwarta

dodaj jakiś plan albo zdjecią, wtedy może uda się coś podpowiedzieć
agol54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 18:58   #24
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: kuchnia otwarta

o wyburzeniu ściany min. 30 dni przed musisz zawiadomić właściwy terytorialnie organ, przeważnie urząd gminy albo miasta. Jak nie, to PINB może Ci zrobić kontrolę, naliczyć karę i nakaz przywrócenia do stanu faktycznego.
Jeśli na ścianie są instalacje, to zmienić ich układ możesz tylko za projektem uprawnionego architekta i za zgodą urzędu.
Radzę Ci dowiedzieć się wszystkiego w gminie, albo w PINB-ie, przed jakimkolwiek pomysłem z wyburzaniem i zmianą, bo inaczej możesz mieć kłopoty.

art. 29 ust 2 pkt 1 w powiązaniu z art 30 Prawa budowlanego

http://www.muratordom.pl/budowa-i-re..._,7211_785.htm

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2010-02-10 o 12:54
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 10:47   #25
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: kuchnia otwarta

A czy ktoś z was ma kuchnię otwartą na dużym metrażu? Bo wszyscy piszą o 30-40m. No nie dziwię się że się głos lodówki niesie przy takim pomieszczeniu.
Ja mam wielkie mieszkanie z ogromną kuchnią
wklejam odręczny szybki szkic jak to mniej więcej wygląda.
wymiary kwadratu jadalnia+ kuchnia+ spiżarnia to ok 7m x 8m a promień salonu 5m. Dodam ze łuk w salonie jest cały oszkolony. Okna w kuchni wychodzą na północ, więc nie chcemy stawiać dodatkowych ścian w tej części mieszkania, bo będzie ciemno.
Może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł zagospodarowania, bo ja już wymiękam
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 11:20   #26
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez kamilka Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was ma kuchnię otwartą na dużym metrażu? Bo wszyscy piszą o 30-40m. No nie dziwię się że się głos lodówki niesie przy takim pomieszczeniu.
Ja mam wielkie mieszkanie z ogromną kuchnią
wklejam odręczny szybki szkic jak to mniej więcej wygląda.
wymiary kwadratu jadalnia+ kuchnia+ spiżarnia to ok 7m x 8m a promień salonu 5m. Dodam ze łuk w salonie jest cały oszkolony. Okna w kuchni wychodzą na północ, więc nie chcemy stawiać dodatkowych ścian w tej części mieszkania, bo będzie ciemno.
Może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł zagospodarowania, bo ja już wymiękam
spokojnie, tylko szkicu nie widac.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-12, 11:58   #27
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: kuchnia otwarta

o przepraszam cos mi go wcieło
jeszcze raz
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-15, 11:07   #28
millia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 414
Dot.: kuchnia otwarta

Cytat:
Napisane przez kamilka Pokaż wiadomość
A czy ktoś z was ma kuchnię otwartą na dużym metrażu? Bo wszyscy piszą o 30-40m. No nie dziwię się że się głos lodówki niesie przy takim pomieszczeniu.
Ja mam wielkie mieszkanie z ogromną kuchnią
wklejam odręczny szybki szkic jak to mniej więcej wygląda.
wymiary kwadratu jadalnia+ kuchnia+ spiżarnia to ok 7m x 8m a promień salonu 5m. Dodam ze łuk w salonie jest cały oszkolony. Okna w kuchni wychodzą na północ, więc nie chcemy stawiać dodatkowych ścian w tej części mieszkania, bo będzie ciemno.
Może ktoś wpadnie na jakiś ciekawy pomysł zagospodarowania, bo ja już wymiękam
Hehe, rzadko kiedy ktoś narzeka, że ma zbyt dużo miejsca.Urządzani e takiej kuchni powinno być frajdą, a nie powodem do rozpaczy. Ja bym od razu wzięła się za wypróbowywanie różnych aranżacji w programach do projektowania (Ci, którzy nie mają profesjonalnych, mają też do dyspozycji darmowe jak testowa wersja Kitchendraw, aplikacja ALNO czy NET+).
Chociaż zastanawiałabym się na kuchnią otwartą, kiedy nie jest ona koniecznością; powyżej inny podali istotne minusy takiego rozwiązania.

W ogóle z tego co rozumiem, to w nowym budownictwie jest to coraz częstsza sytuacja, że od razu robią kuchnię z salonem. Thanks, but no thanks.
millia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 10:29   #29
kamilka
Zadomowienie
 
Avatar kamilka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 900
Dot.: kuchnia otwarta

millia dziękuję ci za te nazwy programów, muszę w ten sposób popróbować, może cos w końcu z tego wyjdzie... Minusem przy urządzaniu takiej wielkiej kuchni, jest metraż mebli- i ich cena U mnie same meble będą kosztowac tyle co urządzenie i wyposażenie mniejszej kuchni...

A co do minusów kuchni otwartej- to zapachy i tak mi się będą roznosić po całym domu, ze względy na zamontowane ogrzewanie, ale to już chyba pisałam

Dzięki jeszcze raz
kamilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-16, 23:44   #30
mala18w
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12
Dot.: kuchnia otwarta

Witam.
Muszę się przyznać że bardzo podobają mi się pomysły na otwartą kuchnię.Musisz utrzymać kuchnię w czystości tak czy siak(tu dodatkowy plus bo wszyscy widzą),Pani domu podczas przyjęcia i tak większość czasu w niej spędza a tak to nie traci kontaktu z gośćmi i nie czuje się wyobcowana.Ja mam dom 120m2 a kuchnia z salonem 42m2,nie narzekam na hałas zapachy czy bałagan,owszem jest czasem ciężko (mam liczną rodzinę i jeden zjazd to srednio 15 osób)ale jak sie komuś nie podoba bałagan to jego sprawa,bywa nawet że jak goście widzą ze coś niosę to pomagają .Wszystko jest zależne od Nas samych i tego jak my się czujemy w danej sytuacji.
Pozdrawiam
mala18w jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:49.