Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć

Notka

Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć Miejsce dla miłośników fotografowania. Tutaj dowiesz się wszystkiego na temat sprzętu fotograficznego, metod fotografowania. Możesz zamieścić zdjęcia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-21, 13:59   #1
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931

Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY


Witam.

Mam tak aparat jak w temacie. Zadna rewelacja, ale jednak chciałabym, żeby ktośmi podpowiedział co mam zrobić, żeby robić dobre zdjęcia makro tym aparatem. Chodzi mi o zdjęcia biżuterii. Nie wychodzą mi tak, jak bym chciała ale nie wiem, czy można jeszcze coś wycisnąć z tego sprzętu. Zdjęcia, jakie nim wykonuję możecie znaleźć na moim wątku biżuteryjnym ( link w podpisie) i tym samym zobaczyć jak doskonaliłam swoje zdjęcia. Jedak biżuteria ciągle traci urok na zdjęciach. Co mam jeszcze robić? Jak ustawić aparat i gdzie?! Instrukcja dołączona do aparatu jest do niczego...
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 07:17   #2
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY

Nikt nie potrafi doradzić?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 10:27   #3
Piankak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 52
Dot.: Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY

Wilczku zajmuję się fotografią i powiem Ci kochana, że hmm z 9 lat temu miałam kodaka i sząłu nie robi, nigdy więcej kodaka nie kupię, bo dla mnie to szajs

Co do dobrych zdjęć, ten kodak co masz to kompakt, a kompakty super zdjęć nie robią, kup sobie lustrzankę nawet takiego olympusa e420, to była kiedyś moja pierwsza lustrzanka i powiem Ci, że zdjęcia ładne wychodzą, więc Ciebie by satysfakcjonowały i droga tez nie jest.

Kodakiem jeśli robisz zdjęcia makro to jaką masz odległość od rzeczy którą fotografujesz? za blisko tez nie możesz mieć bo zdjęcia będą rozmazane. O ile dobrze pamiętam odległość musisz mieć minimum 15 cm

Z kodakową instrukcją daj sobie spokój.

Proszę wstawiam Ci zdjęcie wykonane olympusem e420 ... troche się go naszukałam, ale chciałam Ci pokazać, że kompaktem takiego zdjęcia nie zrobisz, a lustrzanką możesz mieć dowolną odległość od tego co fotografujesz.
Ja na tym zdjęciu obiektyw miałam z 15 cm od motylka(sie nasiedziałam, żeby nie uciekł ) + jeszcze manewry obiektywem i zero przeróbek (nie cierpie takich zdjęć)


Ps. Ładne zdjęcie profilowe na MM
Piankak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 11:12   #4
pimpcia
Zadomowienie
 
Avatar pimpcia
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 261
Dot.: Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY

z tego co widzę robisz zdjęcia przy naturalnym świetle i przez to nie masz nad nim kontroli. Spraw sobie albo zrób sama namiot bezcieniowy, kup dwie lub trzy lampy ze światłem stałym, jakiś tani statyw i będzie lepiej.
pimpcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-22, 16:19   #5
wilczex
Zadomowienie
 
Avatar wilczex
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gdańsk/Szczytno
Wiadomości: 1 931
Dot.: Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY

Tylko właśnie w tym momencie nie stać mnie ani na nowy aarat ani na lampy ani na namiot bezcieniowy.. Dlatego myślałam, że jakoś uda się jeszcze wykorzystać funkcje aparatu... Bo niestety nie mogę sobie pozwolić ani teraz aniw najbliższym czasie na inwestycję w aparat i sprzęt. W takim razie rozumiem, że już więcej z tego aparatu nie wycisnę? Tak myślałam, ale chciałam się upewnić.

Ps. Dziękuję Piankak za komplement i Wam obu za radę.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=430626 --> Moja biżuteria

Zapraszam na bloga: http://wilczejagody.blogspot.com/

Edytowane przez wilczex
Czas edycji: 2010-11-22 o 16:20
wilczex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-24, 00:40   #6
lipcowa87
Zadomowienie
 
Avatar lipcowa87
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Ezoteryczny Poznań
Wiadomości: 1 106
GG do lipcowa87
Dot.: Właściciele Kodaka Easyshare C913 i innego g** sprzętu POMOCY

Hej! Też mam kodaka, tylko że C1013. Ja próbowałam sobie radzić tak, że podobnie jak Ty układałam biżuterię na białej kartce + próbowałam jakoś doświetlić zwykłą lampką biurkową z mocną żarówką. Poza tym zauważyłam, że czasem zdjęcia wychodzą ostrzejsze jeśli zrobię normalne (tzn nie-makro) i potem je wykadruję. Wychodziło w sumie zadowalająco jak na ten aparat, tzn zdjęcia były ostre, kolory w miarę ok i ładny połysk szkła/kamieni, najgorzej zawsze było uchwycić elementy metalowe żeby się nie zlewały z kartką.
Wiem, że chyba są dostępne jakieś soczewki do makro czy jak to się zwie, które można stosować z kompaktami, ale to już musiałabyś poszukać pomocy na jakimś typowo fotograficznym forum. Gdzieś mi się taka informacja obiła o oczy i to nawet jakoś nie drogo kosztowało, ale nie wiem czy chodziło o wszystkie kompakty i czy akurat Kodaki też by z tym współpracowały.
__________________
zaczynam
53-52-51-50-49-48
lipcowa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fotografia, sprzęt fotograficzny, galerie zdjęć


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.