Shellac- rewolucyjna nowość - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-10, 14:14   #481
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez sunniva2007 Pokaż wiadomość
zauwaz moja droga, ze przy zadnym opisie shelacu nie ma nic na temat hybrydy i ze utwardza sie w ledzie - ze jest innowacja to juz slyszalam i czytalam milion razy, ale czy jest az tak szokujacy, to bym sie spierala. Cena owszem - szokuje mnie i zapewne zniechecalaby cena za zabieg moje klientki, wiec ja zostane przy pseudo-hybrydach
A czy ktoras z madrych stylistek, ktora ma duza wiedze na temat zelow w lakierze, lakierow w zelu, zellakierow, zelow hybrydowych, lakierow hybrydowych, lakierozelow hybrydowych itp jest w stanie wytlumaczyc mi termin "manicure hybrydowy"??
Dziewczyny, nie ma się co kłócić bo i tak każda wybierze to co będzie chciał.
Jeżeli natomiast chodzi o shellac to oczywiście w opisie produktu jest wyraźnie zaznaczone (na opakowaniu) UV Hybrid Nail Color. I stąd właśnie nazwa manicure hybrydowy. Termin wziął się tylko i wyłącznie z nazwy produktu jakiego używamy do jego wykonania, ponieważ sam zabieg różni się tylko tym iż produkt utwardzamy w lampie.
Nie ma sensu dzielić stylistek na te mądre i nie i nie ma się co denerwować.
Fakt pozostaje faktem iż Shellac był pierwszym produktem tego typu na świecie i wiele stylistek jako nazwę zabiegu używa właśnie terminu SHELLAC nie używając przy tym produktów CND.
To jest troszkę tak jakby porównywać coca cole z hoop colą i na jedną i na drugą znajdą się amatorzy ALE ORYGINAŁ JEST TYLKO JEDEN.
__________________
pozdrawiam CSP Moon
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-12, 10:10   #482
moki01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Talking Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Witam
Używam lakierów hybrydowych Gelaq i oto moj próblem: lakier kolorowy juz podczas nanoszenia pierwszej warstwy (na baze oczywiście) kurczy sie i zarówno od strony skórek i od rantu paznokcia) chociaz go przeciągam na rant (co jest trudne bo noszę krótkie paznokcie). Z każda kolejna warstwą jest ciut lepiej ale i tak na koniec lakier minimalnie nie dochodzi do brzegu paznocia a od strony skórej jest jakby lekko rozmyty. Matuje, odtłuszczam, żarówki nowe w lampie 36W, cienkie warstwy 3-4 nanoszę i za kazdym razem tak samo...To powoduje że po 5-6 dniach lakier odpryskuje od brzegu.
Może któras z Was coś poradzi? Dodam że jestem amatorką i robie to tylko na sobie
moki01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 08:58   #483
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Koleżanko, problem masz taki, że nie używasz lakieru hybrydowego Gelaq tylko żelu hybrydowego Gelaq i tu masz już pierwszy problem. Praca z żelami soak off hybrydowymi wymaga pewnej pokory i znajomości tematu. Powiedz jaką masz lampę? LCD UV czy UV jakie są w niej żarówki? takie za 5 zł czy takie za <15?
Pytam bo także używałam tego żelu hybrydowego, kurczą się niektóre kolory, trzeba uważać z grubością warstw przede wszystkim, tak jest w każdym żelu hybrydowym z grupy soak off. Nakładaj cieniej a nie skurczy się na pewno. Jednak przy żarówkach LCD tych najtańszych żadna porada nie pomoże co do żelu hybrydowego czy lakieru. Lakiery hybrydowe za to pod takimi żarówkami się marszczą.
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 09:33   #484
moki01
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Lampa uv, żarówki na początku były razem z lampa (przypuszam, że najtańsze) teraz kupiłam jakieś niemieckie za ok. 40 zł/szt. Cieńszych warstw juz nie moge nakładać...żeby to jakoś wyglądało muszę nakładać 4 warstwy, więc stawiam, że sa ultra cinkie. Co to znaczy że niektóre kolory sie kurczą? Trzeba z nimi inaczej postępować? Jeśli tak, to jak? Ja mam dwa kolory zgaszony róż i wisniowy. Z jednym i z drugim dzieje sie tak samo i zarówno z tańszymi jak i droższymi żarówkami, nie widzę absolutnie żadnej różnicy Umiejętności mam wystaczające, co to sobie robię jest ładne, nie paćkam bez sensu paluchów więc uważam że daje radę, ale nijak nie umiem odność Twoich słów o pokorze..... czy to aby nie dlatego że napisałm że jestem amatorką???
I ostatnia kwestia jesli kupuje w, jak to sie oglaszają, renomowanej hurtowni kosmetycznej LAKIER HYBRYDOWY to żyje w przeswiadczeniu że to lakier, a nie żel, więc wybaczcie wszyscy moją ignorancję
Pomijając kwestie sprzętu i pokory czy JEST NA TO CHOLERNE KURCZENIE jakis konkretny sposób????
moki01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 13:57   #485
satisfaxion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 11
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny pomóżcie. Pracuję na hybrydzie Shellac po tygodniu noszenia tej hybrydy pojawiają się mikropęknięcia na wolnym brzegu (wzdłuż paznokcia)co mogę robić nie tak?!
satisfaxion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-13, 21:33   #486
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez moki01 Pokaż wiadomość
Witam
Używam lakierów hybrydowych Gelaq i oto moj próblem: lakier kolorowy juz podczas nanoszenia pierwszej warstwy (na baze oczywiście) kurczy sie i zarówno od strony skórek i od rantu paznokcia) chociaz go przeciągam na rant (co jest trudne bo noszę krótkie paznokcie). Z każda kolejna warstwą jest ciut lepiej ale i tak na koniec lakier minimalnie nie dochodzi do brzegu paznocia a od strony skórej jest jakby lekko rozmyty. Matuje, odtłuszczam, żarówki nowe w lampie 36W, cienkie warstwy 3-4 nanoszę i za kazdym razem tak samo...To powoduje że po 5-6 dniach lakier odpryskuje od brzegu.
Może któras z Was coś poradzi? Dodam że jestem amatorką i robie to tylko na sobie
hybryda marszczy ci sie zapewne dlatego, ze za grube wartswy kladziesz. Nakladaj bardzo cienko(pierwsza warstwa moze nawet miec przeswity), a jezeli nie chcesz, zeby sie kurczyl, rozmazywal itd, to po utwardzeniu bazy mozesz przetrzec SUCHYM wcikiem warstwe dyspresyjna .. hybryda moze ci odpryskiwac wtedy, kiedy masz slabe paznokcie, lub za grubo jest polozona na wolnym brzegu, lub wolny brzeg nie zostal porzadnie "zalany"
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 16:34   #487
milenazuzia
Raczkowanie
 
Avatar milenazuzia
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 133
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Witajcie.
Otrzymałam w prezencie pod choinkę zestaw hybrydowy Activ tj. lampę, bazę, top coat i primer oraz 2 lakiery. Nie mam cleanera, więc muszę zaczekać z nałożeniem lakieru do jego zakupu.
Ponadto nie znalazłam nigdzie opinii na temat tych lakierów, Muszę przyznać, że nie należą do najtańszych. Nie jestem profesjonalną kosmetyczką, ale mam duże doświadczenie w zdobieniu u malowaniu paznokci. Paznokcie robię tylko dla siebie, nie lubię chodzić do salonu ponieważ zazwyczaj po takich wizytach nie byłam zadowolona.
Proszę poradźcie czy mogę użyć zmywacza zamiast cleanera.
Proszę także o opinie na temat tych lakierów. Czy używałyście ich. Trochę mnie martwi instrukcja, w której podają, żę należy każdy paznokieć zaraz po nałożeniu lakieru utwardzać w lampie 20sek- czy to konieczne?
Z góry dziękuję za wszytskie rady na temat stosowania lakierów tej marki.

Edytowane przez milenazuzia
Czas edycji: 2011-12-26 o 19:12
milenazuzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-26, 17:56   #488
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Milenazuzia z tego wniosek, że hybrydki są raczej rzadkie i mogą spłynąć. Więc skoro producent zaleca przymrażanie każdego palca z osobno to ja bym tak robiła. Nie pracowałam na ich hybrydach ale na żelach i owszem. Co do jakości nie mam poważnych zastrzeżeń, tylko kamuflaż jest dla mnie paskudny.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 22:19   #489
byliczka
Zakorzenienie
 
Avatar byliczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Cracow
Wiadomości: 9 876
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

cleaner mozesz zastapic zmywaczem bezacetonowy albo innym alkoholem np spirytusem.
__________________
byliczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 09:48   #490
midzii
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

hej dzieczyny!
co myślicie o tej lampie do robienia shellaca do uzytku domowego?
http://www.vanitysklep.pl/p/106/220/...v-shellac.html

a moze polecacie cos innego? bede wdzieczna za wszystkie rady!
midzii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 08:39   #491
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

nie szukałam zbyt długo ot taka pierwsza lepsza z brzegu, połowa ceny
http://allegro.pl/cc-lampa-uv-lcd-0-...024151761.html
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-11, 11:22   #492
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez midzii Pokaż wiadomość
hej dzieczyny!
co myślicie o tej lampie do robienia shellaca do uzytku domowego?
http://www.vanitysklep.pl/p/106/220/...v-shellac.html

a moze polecacie cos innego? bede wdzieczna za wszystkie rady!
to nie jest specjalna lampa do shellacu, tylko najzwyklejsza lampa do utwardzania zelu -rozni sie ona od tunelowki tym, ze ma wyswietlacz LCD i sensor no i cena , ale z mojego doswiadczenia te lampy sa wadliwe. Polecam zwykla tunelowke.

Edytowane przez sunniva2007
Czas edycji: 2012-01-11 o 11:23
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-29, 17:02   #493
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Poradzcie mi prosze jaki mam kupić kolor do frencha od Shellaca, bo tylko ta firma mnie interesuje. Mam juz kolor negligee - delikatny róż transparentny. Jaka jest różnica między negligee, clearly pink, beu a romantice oraz między białymi cream puff a studio white. Dodam tylko że po wielu próbach stwierdziłam że tylko ta firma jest naj i wytrzymuje te 2 tyg, aczkolwiek nie u wszystkich.
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 00:27   #494
abra30
Raczkowanie
 
Avatar abra30
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 274
GG do abra30 Send a message via Skype™ to abra30
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez satisfaxion Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie. Pracuję na hybrydzie Shellac po tygodniu noszenia tej hybrydy pojawiają się mikropęknięcia na wolnym brzegu (wzdłuż paznokcia)co mogę robić nie tak?!
Nic nie zrobisz, Jeżeli prawidlowo nakładasz Shellac problem lezy w tym ,że masz za miekkie paznokcie naturalne.Niestety Shellac nie trzyma sie na wszystkich paznokciach

---------- Dopisano o 01:27 ---------- Poprzedni post napisano o 01:18 ----------

Cytat:
Napisane przez dariaf Pokaż wiadomość
Poradzcie mi prosze jaki mam kupić kolor do frencha od Shellaca, bo tylko ta firma mnie interesuje. Mam juz kolor negligee - delikatny róż transparentny. Jaka jest różnica między negligee, clearly pink, beu a romantice oraz między białymi cream puff a studio white. Dodam tylko że po wielu próbach stwierdziłam że tylko ta firma jest naj i wytrzymuje te 2 tyg, aczkolwiek nie u wszystkich.
negligee ktory posiadasz ma delikatna poświatę w kolorze fioletu ,beau to wersja neglige czyli pół transparentny ale bez poświaty.,cleary pink - całkowicie transparentny różowy odcień ,romontique - po dwóch warstwach kryjący odcień bardzo jasnego różu. Biały Ceam puff to kredowo biały odcień bieli ,studio white nie używałam. Shellac powinien trzymac sie na pazurkach do 3 4 tyg .I niestey trzyma tylko na zdrowych paznokciach (nie miekkich i obciązonych po stylizacjach)
__________________

Mój Świat paznokci





abra30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-02, 23:40   #495
Artusia
Raczkowanie
 
Avatar Artusia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Firma OPI wypuściła na rynek nowy produkt - "gelcolor" - według firmy jest to nowa generacja żelu - delikatna, przepuszczająca powietrze dzięki czemu nie niszczy płytki. Firma twierdzi że gelcolor nie jest lakierem hybrydowym.

Jego niewątpliwe zalety to to że ściąga się prawie w jednym kawałku, byłam dziś na szkoleniu z tej metody i w sumie reszta jest jak przy hybrydzie -
przygotowanie płytki (z tym że mc robimy na sucho) delikatne zmatowienie, preparat odtłuszczający baza, kolor i top.

Czy któraś z Was pracuje na tych produktach?
Jak się trzymają? Jaka jest wydajność?

według danych opi koszt zużycia nie jest duży.
Artusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 14:08   #496
dariaf
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 24
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Zmieniam trochę temat i chciałabym o opinie czy uważacie że Shellac niszczy płytkę?
Jedna z moich klientek, która od 3 msc systematycznie sobie robi tylko shellaca ostatnio dostała białych plam na płytce. Plamki są dosyć duże zajmują ok 30 % płytki, nie mają jednolitej struktury, są tak od środka do wolnego brzegu,po bokach już nie. Wygląda jak białe plamki od braku witamin tylko że dużo większe. Wydaje mi się że to jest od odtłuszczania i rozpuszczania które wysuszają płytkę i się wytrawiła. Chociaż ostatnio Pani sobie sama zdjęła i może od tego, już sama nie wiem. Ja sobie zawsze zdejmje na sucho (brak czasu) bez płynów i nie mam plam ino troszkę poszarpaną płytkę.
Znów inne klientki które same sobie zdejmują lub te którym rozpuszczam nie mają żadnych plam.
Uzależniona od shellaca
dariaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-06, 19:37   #497
madziulkaa
Rozeznanie
 
Avatar madziulkaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 556
GG do madziulkaa
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Widocznie ma do tego predyspozycje. Na moje oko też takie ciągłe moczenie w acetonie wysusza płytkę. Jedna będzie w dobrym stanie, inna będzie miała widoczne oznaki. Kwestia indywidualna
__________________
Galeria Madeleine Studio
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=324581
madziulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-07, 08:14   #498
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny - przeciez to jest chemia, to nie sa naturalne skladniki zbawiennie dzialajace na plytke paznokciowa (typy wyciag z glonow morza czarnego czy naturalny wyciag z aloesu). Sa klientki, ktore maja plytke podatna na zniszczenie a sa takie, ktore nie - podobnie jak przy tradycyjnych zelach. Jedyne co moze chwytac marketingowo i podnosic nam sprzedaz takich uslug to fakt, ze jest to zabieg wygodny, szybki i klientka cieszy sie pomalowanymi paznokciami 2 tygodnie a nie 2 dni...
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 13:43   #499
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Mam pytanie, pewnie głupie, ale nie znalazłam nigdzie konkretnej odpowiedzi.
Czy manicure hybrydowy utwardzi mi paznokieć? Mam cienkie paznokcie i nie jestem w stanie ich zapuścić bo zaraz mi się łamią. Czy pomalowane lakierem hybrydowym będą miały mniejszą podatność na złamanie?
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-08, 14:18   #500
sunniva2007
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
Mam pytanie, pewnie głupie, ale nie znalazłam nigdzie konkretnej odpowiedzi.
Czy manicure hybrydowy utwardzi mi paznokieć? Mam cienkie paznokcie i nie jestem w stanie ich zapuścić bo zaraz mi się łamią. Czy pomalowane lakierem hybrydowym będą miały mniejszą podatność na złamanie?
Manicure hybrydowy - jesli twoje paznokcie sa krotkie, ale nie sa slabe i nie rozdwajaja sie - moze je utwardzic . Jezeli twoje pazurki maja tendencje do lamania ( z jakiego powodu?? rozdwajaja sie?? sa slabe??) mozesz sprobowac z zelem silikonowym. Lub jezeli masz slabe, kruche paznokcie to najpierw je wzmocnij np. manicure japonski. Koszt takiego zabiegu ok. 40 zl, trwa jakies 30 minut i juz po pierwszym razie paznokcie beda twardsze . Mam kilka klientek, ktore korzystaja z takiej uslugi (nie u mnie) i efekt jest widoczny od razu. Po jakis 4 zabiegach, ktore powinno wykonac sie w odstepach 2-3 tygodni paznokcie beda wygladaly swietnie i nie bedzie potrzeby nawet ich malowania lakierami
sunniva2007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 14:34   #501
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Mam paznokcie strasznie cienkie i miękkie. Nie wiem dlaczwgo, chyba to taka moja cecha po prostu- bo probowalam już różnych rzeczy, odżywek, witamin- nic nie pomaga. Dlatego pomyslalam, ze mogę je w sztuczny sposob utwardzić, zeby trochę podrosły. Z tego co wiem, to żelu silikonowego nie za bardzo się da zakładać w domu. A hybrydę można próbować samemu...to mnie zachęciło.
Czyli jest szansa ze się nie będą tak łamały z manicurem hybrydowym?
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 18:04   #502
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
...Z tego co wiem, to żelu silikonowego nie za bardzo się da zakładać w domu. A hybrydę można próbować samemu...
Czyli jest szansa ze się nie będą tak łamały z manicurem hybrydowym?
Różnica prawie żadna. Tzw. lakier hybrydowy jest przeważnie acz nie zawsze w buteleczce z pędzelkiem i jest rzadszy. Żel silikonowy jest przeważnie acz nie zawsze w pudełeczku, jest gęstszy i ewentualnie trzeba dokupić pędzelek. Reszta tak samo.
Manicure hybrydowy może wzmocnić naturalne paznokcie jeśli jest wykonany żelem ( a większość to żele kolorowe), grubszą warstwą. Np. gelish ma w ofercie tzw. gelish structure gel dla cienkich, zniszczonych paznokci TUTAJ . Ja wyhodowałam sobie szpony pod TAKIM żelem.

Edytowane przez e-Urszula
Czas edycji: 2012-03-08 o 18:21
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-08, 23:43   #503
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

dzięki za odpowiedź. to faktycznie może sprobuje z żelem silikonowym... Czy przed jego nałożeniem trzeba matowić paznokcie?
Co jeszcze potrzebuję kupić (poza lampą uv oczywiście) do tego żelu- pędzelek, zmywacz i coś jeszcze?
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 07:49   #504
joojoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 29
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

ani żelem ani lakierem hybrydowym niewiele zrobisz, cienkie miękkie paznokcie nie są do zrobienia ot tak po prostu w domu. Na takie paznokcie aby je utwardzić nakładam włókno jedwabne i fibergel. Efekt murowany. na to wszystko dopiero można położyć żel lub lakier hybrydowy.
joojoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 11:44   #505
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
dzięki za odpowiedź. to faktycznie może sprobuje z żelem silikonowym... Czy przed jego nałożeniem trzeba matowić paznokcie?
Co jeszcze potrzebuję kupić (poza lampą uv oczywiście) do tego żelu- pędzelek, zmywacz i coś jeszcze?
Wszystko zależy od obranej metody, możliwości jest ogrom .
Polecam zapoznanie się z "bibliografią"
Do poczytania
Do pooglądania
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 15:31   #506
Anatomia
Rozeznanie
 
Avatar Anatomia
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 852
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Super Juz sobie poczytałam i chyba mniej więcej wiem jak to ma wyglądać. Zobaczymy czy w praktyce mi się uda (nawet jesli nie- bede próbowac do skutku, w końcu praktyka czyni mistrza... )
Mam jeszcze tylko jedną wątpliwość, a nigdzie nie mogę znalezc odpowiedzi na to pytanie. Czy jak robi się odrost na takim zażelowanym paznokciu, to za każdym razem muszę zdejmowac ten zel i robic od nowa, tak jak przy tipsach, czy można jakoś dołożyć żelu tylko w to miejsce gdzie jest odrost i to utwardzic?
__________________
House: "They didn't break me. I am broken."

Anatomia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-09, 17:36   #507
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Anatomia Pokaż wiadomość
...czy można jakoś dołożyć żelu tylko w to miejsce gdzie jest odrost i to utwardzic?
Teoretycznie można, ale dla utwardzenia płytki, żelu nakłada się cieniej niż przy typowej budowie paznokcia. Rozumiem, że zależy Ci na maksymalnym oszczędzeniu naturalnego paznokcia, więc proponuje pominąć matowienie tylko dobrze odtłuścić płytkę. Taki żel utrzyma się ok. 2 tygodnie (na dobrej bazie - doradzam zainwestować w gelish) i łatwo "odpadnie" po okładzie ze zmywacza acetonowego. Nałożenie nowego żelu będzie wyglądało schludniej niż uzupełnienie.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 16:29   #508
dandi2828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
matte shellac

Dziewczyny, a co sądzicie o matowym wykonczeniu shellac ?
Ja spróbowałam i w sumie mysle ze fajnie to wyglada, zawsze to jakas odmiana w 2 tygodniowym noszeniu jednego koloru, po tygodniu naprzyklad mozna go troche odmienic. Na trwałość mysle ze nie ma to wpływu, ja mam juz 5 dzien i nie widze różnicy. Jakbyście próbowały to wstawcie fotki bo ciekawa jestem innych kolorków a ja wstawiam Wild Fire. Pozdrawiam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zdjecie (1).jpg (87,7 KB, 166 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zdjecie.jpg (72,5 KB, 95 załadowań)
dandi2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 19:07   #509
lilly78
Zadomowienie
 
Avatar lilly78
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 400
GG do lilly78
Dot.: matte shellac

ooo, a to jest top matowy? kurcze, nie wiedziałam o takim, za to oglądałam ostatnio nowe kolory, które mają wejść na wiosnę , mniami
jak znajdę foty innych kolorków, to wstawię tez jakieś
__________________

* * * * *
moja pasja
* * * * *
ja na facebooku

[B]* * * * *
azjatyckie kosmetyki oddam - wymianka
lilly78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-10, 23:29   #510
dandi2828
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 29
Dot.: matte shellac

Cytat:
Napisane przez lilly78 Pokaż wiadomość
ooo, a to jest top matowy? kurcze, nie wiedziałam o takim, za to oglądałam ostatnio nowe kolory, które mają wejść na wiosnę , mniami
jak znajdę foty innych kolorków, to wstawię tez jakieś

To nie top tylko zmatowiony bardzo drobnym pilniczkiem Wild Fire, w necie widzialam tez gdzies czarny i tez cudnie wygladal a ciekawa jestem innych kolorków wiec jak mozecie to wstawiajcie.
Z tych nowych mam rubble to jak zmienie to tez wstawie. Pozdrawiam

Edytowane przez dandi2828
Czas edycji: 2012-03-10 o 23:30
dandi2828 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 07:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:58.