Jak to z tymi filtrami? - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-04, 15:29   #271
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Elaine Blath Pokaż wiadomość
Wiesz, szczerze mowiac to nie wiem jak to wszystko dziala z tym aloesem, ale moja kosmetyczka ktorej ufam i ktora naprawde wie co robi z moja buzia mowila mi, zebym unikala kosmetykow na aloesie bo podobno podraznia naczynka.
to dzięki za info, dobrze wiedzieć
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 14:02   #272
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

no to niezly metlik w głowie narobił mi ten wątek od ktoregos momentu. Aktualnie filtruje sie i jestem w grupie "podwyższonego ryzyka"(kwasowanie BHA 2%, tak 2 razy w tygodniu - przesady zadnej nie ma).

Ale co do stosowania wysokich filtrów na codzień prez okragly rok, zdania sa bardzo podzielone, argumenty przekonujace za jednym i za drugim. W kwestie badan i doniesień o szkodliwym badz zbawiennym działaniu jako laik nie wchodze. Co chwile słyszymy jakieś nwoe filtrowe rewelacje.
I widze ze przyjdzie mi podjac decyzje na podstawie własnego przeczucia a efekty - dobre badz katastrofalne beda widoczne po latach

Edytowane przez Shee'naz
Czas edycji: 2009-11-08 o 14:04
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 16:17   #273
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Może mam banalne pytanie, ale do końca nie potrafię tego pojąć... UVA odpowiedzialne jest za fotostarzenie się skóry itd, UVB za poparzenia, przebarwienia - tak? Więc w dzień, w którym słońca nie ma nie ma promieniowania UVB, a co za tym idzie skóra po kwasach nie jest wówczas narażona na powstanie przebarwien, bo owego promieniowania nie ma tak? Dobrze podjmuje? Zmierzam do tego, czy w dzień bez słońca mogę odpuścić sobie filtry?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 17:17   #274
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Shee'naz Pokaż wiadomość
no to niezly metlik w głowie narobił mi ten wątek od ktoregos momentu. Aktualnie filtruje sie i jestem w grupie "podwyższonego ryzyka"(kwasowanie BHA 2%, tak 2 razy w tygodniu - przesady zadnej nie ma).

Ale co do stosowania wysokich filtrów na codzień prez okragly rok, zdania sa bardzo podzielone, argumenty przekonujace za jednym i za drugim. W kwestie badan i doniesień o szkodliwym badz zbawiennym działaniu jako laik nie wchodze. Co chwile słyszymy jakieś nwoe filtrowe rewelacje.
I widze ze przyjdzie mi podjac decyzje na podstawie własnego przeczucia a efekty - dobre badz katastrofalne beda widoczne po latach
dokladnie tak... jedne i drugie argumenty moga przekonac i co tu teraz biedny czlowiek niewiedzacy ma zrobic...
mnie uzywanie filtrow baaardzo meczy, wrecz nienawidze tego, wygladam od tego okropnie. dlatego w glebi duszy ciesza mnie doniesienia o ich szkodliwosci ale jednoczesnie wizja raka lub szybkich zmarszczek tez mnie przeraza a tu sie dowieaduje o szkodliwosci filtrow jako chemii..
najgorsze jest to ze o tym sie nie dowiem teraz jaka jest prawda tylko za wiele lat jak juz na jedno i drugie bedzie za pozno.
maasakra
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 18:18   #275
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Może mam banalne pytanie, ale do końca nie potrafię tego pojąć... UVA odpowiedzialne jest za fotostarzenie się skóry itd, UVB za poparzenia, przebarwienia - tak? Więc w dzień, w którym słońca nie ma nie ma promieniowania UVB, a co za tym idzie skóra po kwasach nie jest wówczas narażona na powstanie przebarwien, bo owego promieniowania nie ma tak? Dobrze podjmuje? Zmierzam do tego, czy w dzień bez słońca mogę odpuścić sobie filtry?
promieniowanie UVB jest obecne zawsze, jednak w pochmurny dzień, zimą, czy siedząc w domu jest ono silnie osłabione, bo zarówno chmury jak i szyby absorbują (pochłaniają) to promieniowanie
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 18:46   #276
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
promieniowanie UVB jest obecne zawsze, jednak w pochmurny dzień, zimą, czy siedząc w domu jest ono silnie osłabione, bo zarówno chmury jak i szyby absorbują (pochłaniają) to promieniowanie
Aha czyli błędnie kojarzę UVB ze słońcem?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 19:07   #277
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Aha czyli błędnie kojarzę UVB ze słońcem?
kojarzysz dobrze, tylko jak pisałam w pochmurny dzień, w dni zimowe ilość docierającego promieniowania uvb jest niska ze względu na to że chmury absorbują to promieniowanie, podobnie jest z szybami. promieniowanie UVB najwyższe jest w dzień słoneczny, między godziną 10-15.
Promienie UVA natomiast docierają cały czas z podobną intensywnością, gdyż nie są absorbowane ani przez chmury, ani przez szyby. wynika to z różnic w długości fali dla danego promieniowania
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-08, 19:55   #278
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
kojarzysz dobrze, tylko jak pisałam w pochmurny dzień, w dni zimowe ilość docierającego promieniowania uvb jest niska ze względu na to że chmury absorbują to promieniowanie, podobnie jest z szybami. promieniowanie UVB najwyższe jest w dzień słoneczny, między godziną 10-15.
Promienie UVA natomiast docierają cały czas z podobną intensywnością, gdyż nie są absorbowane ani przez chmury, ani przez szyby. wynika to z różnic w długości fali dla danego promieniowania
Aha czyli w pchmurny dzień mogę zrezygnować z filtrów?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:12   #279
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

ale wlasnie ponoc za starzenie odpowiadają wszędobylskie zawsze obecne UVA...
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:12   #280
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-08, 20:41   #281
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Aha czyli w pchmurny dzień mogę zrezygnować z filtrów?
moje zdanie na temat filtrów znasz. to czy zrezygnujesz z filtrów to już twój wybór. możesz stosować w pochmurne dni np. filtry o mniejszym SPF .
ja świadomie zrezygnowałam z filtrów tzn. wcale nie zaczynałam ich stosować poza plażą. ja wolę dmuchać na zimne. jestem na moment przed 30 i nie widzę u siebie wcale jakiś większych zmarszczek poza lekko zarysowanymi mimicznymi (ale te to chyba od śmiechu się u mnie pojawiły bo jestem wiecznie śmiejącą się osobą ), a filtrów nie stosuję, kwasów w dużych stężeniach też, retinoidów póki co też nie. poza tym stosowanie filtrów wcale nie daje gwarancji że za kilkanaście lat skóra będzie wyglądać młodziej. jak to z tymi filtrami jest okaże się pewnie za 10-15 lat, jak w wiek 40+ wejdą osoby dziś młode i stosujące wysokie filtry regularnie. smrodek wokół filtrów robi się coraz większy

Edytowane przez kosmetolog1
Czas edycji: 2009-11-08 o 20:42
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 08:45   #282
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
moje zdanie na temat filtrów znasz. to czy zrezygnujesz z filtrów to już twój wybór. możesz stosować w pochmurne dni np. filtry o mniejszym SPF .
ja świadomie zrezygnowałam z filtrów tzn. wcale nie zaczynałam ich stosować poza plażą. ja wolę dmuchać na zimne. jestem na moment przed 30 i nie widzę u siebie wcale jakiś większych zmarszczek poza lekko zarysowanymi mimicznymi (ale te to chyba od śmiechu się u mnie pojawiły bo jestem wiecznie śmiejącą się osobą ), a filtrów nie stosuję, kwasów w dużych stężeniach też, retinoidów póki co też nie. poza tym stosowanie filtrów wcale nie daje gwarancji że za kilkanaście lat skóra będzie wyglądać młodziej. jak to z tymi filtrami jest okaże się pewnie za 10-15 lat, jak w wiek 40+ wejdą osoby dziś młode i stosujące wysokie filtry regularnie. smrodek wokół filtrów robi się coraz większy
Ja stosuję filtry tylko i wyłącznie dlatego, że uzywam kremu z kwasami. Mam go powyżej kokardy i jak skończe "kurację" to na pewno zrezygnuję, oprócz nosa bo mam naczynkowy że tak powiem.

Chodzi mi o to czy skoro w pochmurny dzień promieniowanie uvb jest niewielkie to czy nie nabawię się przebarwień, gdy nie zastosuję w taki dzień raz na jakiś czas filtra?

A jakie smrodki wokół filtrów?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 11:57   #283
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez niczka87 Pokaż wiadomość
Ja stosuję filtry tylko i wyłącznie dlatego, że uzywam kremu z kwasami. Mam go powyżej kokardy i jak skończe "kurację" to na pewno zrezygnuję, oprócz nosa bo mam naczynkowy że tak powiem.

Chodzi mi o to czy skoro w pochmurny dzień promieniowanie uvb jest niewielkie to czy nie nabawię się przebarwień, gdy nie zastosuję w taki dzień raz na jakiś czas filtra?

A jakie smrodki wokół filtrów?
Popytaj w innych wątkach na temat filtrów, bo ten jest anty-filtrowy. I tylko jedna osoba z tego powodu doradza - kosmetolog1, która wysunełam nową teorię, że filtry są be, tylko nie chce nam zdradzić skąd to wie. I kwasy na dłuższą metę też są be.
A ty stosujesz, więc popytaj gdzie indziej
Masz tendencję do przebarwień? Kwasy jakie i na co?
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:07   #284
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

ciekawy temat..

kuracje kwasami zaczęłam drugi raz - kolejna zima, wiec kolejne kwasy. wcześniej, też zimą, stosowałam atre derm (pod opieką lekarza), ale w porównaniu z kwasikami z BU radził sobie słabo. wolę kwasy.
w zeszłym roku używałam aha/bha 10proc, w tym roku pha 6proc, oznaczonego jako niefotouczulający..
kupiłam też dwa lata temu biodermę 30tkę, wyczytałam, że zawierała wtedy najmniej substancji potencjalnie zapychających (bo generalnie całe kuracje złuszczające mają u mnie na celu likwidację grudek [niby trądziku zaskórn.] więc właściwości niezapychające były mocno pożądane), stosowałam, z bólem
mimo wszystko preparat mnie zapychal, konieczność odczekiwania ileś czas przed położeniem reszty makijażu mnie dobijał (i tak muszę wstawać wcześnie, a tu jeszcze to), oraz sama wytrzymałość makijażu itd..
po jakimś czasie (w trakcie kuracji zeszłorocznej, ale też z kwasami biodermy) przeszłam na regulujący olejek lemon i odpuściłam filtry - nastąpiła zdecydowana poprawa.
eksperymentalnie poużywałam tego mocniejszego, bez stosowania filtrów (w międzyczasie zrobiłam nalot na okoliczne apteki celem zdobycia próbek innych filtrów niestety, efekty były po wszystkich jednakowe)..
byłabym skłonna tak tego zestawu używać..
jednak się trochę boję - czytam na wizażu i czytam, że przy kwasach filtry obowiązkowe...
hmm

w każdym razie, w tym roku kupiłam te kwasy pha, żeby nie musieć dodatkowo zabezpieczać się filtrami.
i na co dzień nie stosuję, chyba że w okresie większego nasłonecznienia, wokół oczu, gdzie mimiczne zmarszczki i tak się pojawiły już na wszelki wypadek hihi

prawdę mówiąc nie przemawia do mnie bezwzględna koniecznosć dochraniania mojej skóry filtrami w naszym klimacie..
o ile rozumiem ten rynek azjatycki, gdzie większość mieszkanek z niego korzystających mieszka w bardziej nasłonecznionych (jak mniemam) rejonach niż polska, to u nas...
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 12:47   #285
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Witam! Ciekawy temat i bardzo się cieszę się powstał.
Kiedy ja trafiłam na wizaż to z każdej strony były polecane filtry i to nie spf20 tylko 50,koniecznie fotostabline, najlepiej z apteki.
W dodatku ja naczynkowiec jestem,więc filtry w sumie u mnie to obowiązek. Pewnie gdybym miała kasę to poleciałaby z miejsca do apteki po avene,ale z braku kasy kupiłam zachwalaną na wizażu lirene spf 50.
No i jak to u mnie podrażnił mnie. Później doczytałam o szkodliwości filtrów chemicznych (właśnie o przenikaniu,działaniu hormonalnym itd) i postanowiłam przerzucić się na mineralne.Kupiłam filtr mineralny z filtry sante spf 30,tyle że bieli mnie strasznie(niektórych tak nie bieli,ja mam raczej ciemną karnację) i tłuści. W końcu wylądowałam u dermatologa i tam polecono mi krem na naczynka iwostin spf 20.Mimo,że to filtr chemiczny kupiłam,używałam przy wyjściu z domu na zewnątrz a tak namiętnie mi to szło,że jeszcze mi został.
W następne lato zmierzałam na codzień używać kosmetyków mineralnych(w końcu naturalny filtr),ale teraz się zastanawiam czy tam też nie będą zmikronizowane minerały??

Dobrze, że ten wątek powstał bo w końcu zostało głośno powiedziane,że filtry mają nie tylko plusy ale i minusy.Każda z nas musi zdecydować czy chce ich używać czy nie.

Do osób które używają substancji uwrażliwiających na słońce(kwasy,retinoidy itd): musicie używać filtrów bo może się to skończyć przebarwieniami. Nie chcesz się filtrować,zrezygnuj z kwasów,odczekaj miesiąc(czas na regenerację skóry) i wtedy możesz sie nie filtrować.
Aha, z tego co wiem to za przebarwienia odpowiada zarówna UVA jak i UVB.

Poza tym jeszcze jeden ważny szczegół:nie zawsze w kremie jest opisane,że ma filtry a często ma i to te niestabilne,chemiczne i przenikające,także musimy czytać składy.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:18   #286
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Popytaj w innych wątkach na temat filtrów, bo ten jest anty-filtrowy. I tylko jedna osoba z tego powodu doradza - kosmetolog1, która wysunełam nową teorię, że filtry są be, tylko nie chce nam zdradzić skąd to wie. I kwasy na dłuższą metę też są be.
A ty stosujesz, więc popytaj gdzie indziej
Masz tendencję do przebarwień? Kwasy jakie i na co?
na problemy z czytaniem ze zrozumieniem ja nic nie poradzę.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:23   #287
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

proszę nie odebrać tego jako negacji czy coś chciałabym się dowiedzieć tego z czystej babskiej ciekawości

Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
Do osób które używają substancji uwrażliwiających na słońce(kwasy,retinoidy itd): musicie używać filtrów bo może się to skończyć przebarwieniami. Nie chcesz się filtrować,zrezygnuj z kwasów,odczekaj miesiąc(czas na regenerację skóry) i wtedy możesz sie nie filtrować.
Aha, z tego co wiem to za przebarwienia odpowiada zarówna UVA jak i UVB.

czy kojarzycie jakaś osobę, która by faktycznie nabawiła się tych przebarwień..? stosując dajmy na to te "słabsze" kwasy - powiedzmy takie "do 10proc ok jeden raz tygodniowo"...?
przy nasłonecznieniu jesienno-zimowym w polsce..
czy to jest takie teoretyzowanie, że jak uwrażliwiające, to skóra może być wrażliwsza...?


podkreślam, ja nie jestem z góry na nie ot, ciekawa jestem, czy komuś się to nieszczęśliwie przydarzyło ww przypadku
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:37   #288
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
proszę nie odebrać tego jako negacji czy coś chciałabym się dowiedzieć tego z czystej babskiej ciekawości




czy kojarzycie jakaś osobę, która by faktycznie nabawiła się tych przebarwień..? stosując dajmy na to te "słabsze" kwasy - powiedzmy takie "do 10proc ok jeden raz tygodniowo"...?
przy nasłonecznieniu jesienno-zimowym w polsce..
czy to jest takie teoretyzowanie, że jak uwrażliwiające, to skóra może być wrażliwsza...?


podkreślam, ja nie jestem z góry na nie ot, ciekawa jestem, czy komuś się to nieszczęśliwie przydarzyło ww przypadku

Tak, znam osobiście taki przypadek - koleżanka używała DIacnealu i jednocześcnie otworzyła swoje własne solarium (z którego nagminnie korzystała). Efekt - brązowe plamki na twarzy, wyglądające jak rozlane piegi.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 13:43   #289
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, znam osobiście taki przypadek - koleżanka używała DIacnealu i jednocześcnie otworzyła swoje własne solarium (z którego nagminnie korzystała). Efekt - brązowe plamki na twarzy, wyglądające jak rozlane piegi.
dzięki za info

czyli jednak trzeba bardziej skórze "zawinić" niż nie stosować filtra na dwór w zimie przy "lekkim kwasie"..
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-09, 13:49   #290
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
dzięki za info

czyli jednak trzeba bardziej skórze "zawinić" niż nie stosować filtra na dwór w zimie przy "lekkim kwasie"..

Znasz ryzyko, ale myślę, ze przy takiej pogodzie jaką mamy ostatnio nic tragicznego się nie stanie.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:18   #291
katty86
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 634
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
proszę nie odebrać tego jako negacji czy coś chciałabym się dowiedzieć tego z czystej babskiej ciekawości




czy kojarzycie jakaś osobę, która by faktycznie nabawiła się tych przebarwień..? stosując dajmy na to te "słabsze" kwasy - powiedzmy takie "do 10proc ok jeden raz tygodniowo"...?
przy nasłonecznieniu jesienno-zimowym w polsce..
czy to jest takie teoretyzowanie, że jak uwrażliwiające, to skóra może być wrażliwsza...?


podkreślam, ja nie jestem z góry na nie ot, ciekawa jestem, czy komuś się to nieszczęśliwie przydarzyło ww przypadku
W sumie to osobiście nie znam.Ale nie znam też osób które używają kwasy czy filtry.Najłatwiej chyba będzie przejrzeć watek o przebarwieniach. Poza tym trzeba wiedzieć, że przebarwienia mogą wyjść po czasie.
Ja się nie filtruję,ale przy stosowaniu kwasów nie odważyłabym się rezygnować z filtrów.Jednak jest to ingerencja w barierę ochronną skóry.Poza tym chyba jeszcze sporo zależy od podatności skóry na powstawanie przebarwień.Ale to taka moja teoria. Zrobisz jak zechcesz. Za jakiś czas dowiemy się czy Twój wybór był słuszny.
__________________


katty86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:25   #292
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Znasz ryzyko, ale myślę, ze przy takiej pogodzie jaką mamy ostatnio nic tragicznego się nie stanie.
dzięki za pomoc


Cytat:
Napisane przez katty86 Pokaż wiadomość
W sumie to osobiście nie znam.Ale nie znam też osób które używają kwasy czy filtry.Najłatwiej chyba będzie przejrzeć watek o przebarwieniach. Poza tym trzeba wiedzieć, że przebarwienia mogą wyjść po czasie.
Ja się nie filtruję,ale przy stosowaniu kwasów nie odważyłabym się rezygnować z filtrów.Jednak jest to ingerencja w barierę ochronną skóry.Poza tym chyba jeszcze sporo zależy od podatności skóry na powstawanie przebarwień.Ale to taka moja teoria. Zrobisz jak zechcesz. Za jakiś czas dowiemy się czy Twój wybór był słuszny.
specjalnie przeszłam, jak pisałam, na kwas niefotouczulający, żeby "nie musieć" się filtrować.
pytałam, taż jak pisałam, czysto teoretycznie i z ciekawości
ale dziekuję za odzew
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:27   #293
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Tak, znam osobiście taki przypadek - koleżanka używała DIacnealu i jednocześcnie otworzyła swoje własne solarium (z którego nagminnie korzystała). Efekt - brązowe plamki na twarzy, wyglądające jak rozlane piegi.
to akurat nie jest dobry przykład. po pierwsze solarium, po drugie ekspozycja na promieniowanie w solarium jest inna, po trzecie nagminne korzystanie.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 14:44   #294
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
to akurat nie jest dobry przykład. po pierwsze solarium, po drugie ekspozycja na promieniowanie w solarium jest inna, po trzecie nagminne korzystanie.
A znasz lepszy?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 16:40   #295
Shee'naz
Wtajemniczenie
 
Avatar Shee'naz
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 138
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
dokladnie tak... jedne i drugie argumenty moga przekonac i co tu teraz biedny czlowiek niewiedzacy ma zrobic...
mnie uzywanie filtrow baaardzo meczy, wrecz nienawidze tego, wygladam od tego okropnie. dlatego w glebi duszy ciesza mnie doniesienia o ich szkodliwosci ale jednoczesnie wizja raka lub szybkich zmarszczek tez mnie przeraza a tu sie dowieaduje o szkodliwosci filtrow jako chemii..
najgorsze jest to ze o tym sie nie dowiem teraz jaka jest prawda tylko za wiele lat jak juz na jedno i drugie bedzie za pozno.
maasakra
Właśnie.. i cóż ma ten "zwykły" człowiek - konsument zrobić?
Ja przemyslalam sprawe ponownie. Poczytałam nieco artykułów, badań i opinii na róznych forach i - mimo wszystko opcjonuję ZA filtrami. Wg. mnie korzysci jakie te specyfiki daja wielokrotnie przewyzszaja ewentualne szkody.
Decyzja nalezy do każdej z nas i nalezy to uszanować
Shee'naz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 19:48   #296
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
A znasz lepszy?
właśnie o to mi chodziło, że mówi się, że koniecznie trzeba silnych filtrów przy kwasach używać, bo się porobią przebarwienia... a nikt nie zna osoby, której by się to stało - jeśli ktoś zna i zajrzy za X czasu na wątek to proszę napisać ja się dopytuję tak z ciekawości, nie żeby zdementować czy wyśmiać działanie filtrów - ja przy tych kwasach które teraz używam nie muszę (podobno, wg BU) zabezpieczać się dodatkowo przed słońcem ale lubię wiedzieć to i owo
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-09, 20:15   #297
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodziło, że mówi się, że koniecznie trzeba silnych filtrów przy kwasach używać, bo się porobią przebarwienia... a nikt nie zna osoby, której by się to stało - jeśli ktoś zna i zajrzy za X czasu na wątek to proszę napisać ja się dopytuję tak z ciekawości, nie żeby zdementować czy wyśmiać działanie filtrów - ja przy tych kwasach które teraz używam nie muszę (podobno, wg BU) zabezpieczać się dodatkowo przed słońcem ale lubię wiedzieć to i owo
z tym złym przykładem o którym pisałam źle mnie zrozumiałyście. chodziło mi o to że nie można porównywać układu kwasy/filtry lub ich brak i częste solarium i kwasy/filtry lub ich brak/ światło słoneczne.

część osób chyba też źle rozumie całe to moje pisanie o filtrach. ja nie mówię że promienie UV są dobre (choć zalety mają), tylko zwracam uwagę na to że idealizowane tu do tej pory filtry też są niebezpieczne. i ich częste stosowanie może być równie niebezpieczne jak samo promieniowanie UV.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 07:42   #298
asa___
Raczkowanie
 
Avatar asa___
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 311
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
właśnie o to mi chodziło, że mówi się, że koniecznie trzeba silnych filtrów przy kwasach używać, bo się porobią przebarwienia... a nikt nie zna osoby, której by się to stało - jeśli ktoś zna i zajrzy za X czasu na wątek to proszę napisać ja się dopytuję tak z ciekawości, nie żeby zdementować czy wyśmiać działanie filtrów - ja przy tych kwasach które teraz używam nie muszę (podobno, wg BU) zabezpieczać się dodatkowo przed słońcem ale lubię wiedzieć to i owo
Ja nie używam filtrów codziennie, tylko latem, na urlopie, lub gdy wiem, że cały słoneczny dzień spędzę na dworze, ale wydaje mi się, że używanie kwasów obliguje jednak do równoczenego używania filtrów. Przynajmniej ja decydując się na kwasy, używałabym ich.
A co do przebarwień - zapoznałaś się z tym wątkiem:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=170118 ? Podejrzewam, że warto.
Chyba, że wolisz sprawdzać bezpośrednio na sobie. Tak, jak dziewczyny pisały wcześniej, to Twój wybór.

A tak teoretycznie, nie znam nikogo, kto oparzył się ogniem, a jednak nie wkładam w niego ręki... Więc z tym znaniem-nieznaniem...
asa___ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 08:31   #299
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Popytaj w innych wątkach na temat filtrów, bo ten jest anty-filtrowy. I tylko jedna osoba z tego powodu doradza - kosmetolog1, która wysunełam nową teorię, że filtry są be, tylko nie chce nam zdradzić skąd to wie. I kwasy na dłuższą metę też są be.
A ty stosujesz, więc popytaj gdzie indziej
Masz tendencję do przebarwień? Kwasy jakie i na co?
effaclar K, pory, przebarwienia, zaskórniki, cera mi się ujednoliciła sporo, zaskórników mniej, ale nadal są, no i pory malutko zmniejszone, a chciałabym większego efektu, dlatego chce sie przerzucić na lysalpha

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Lavanda Pokaż wiadomość
dzięki za pomoc




specjalnie przeszłam, jak pisałam, na kwas niefotouczulający, żeby "nie musieć" się filtrować.
pytałam, taż jak pisałam, czysto teoretycznie i z ciekawości
ale dziekuję za odzew
a jaki kwas jest niefotouczulający?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-10, 10:06   #300
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Jak to z tymi filtrami?

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
część osób chyba też źle rozumie całe to moje pisanie o filtrach. ja nie mówię że promienie UV są dobre (choć zalety mają), tylko zwracam uwagę na to że idealizowane tu do tej pory filtry też są niebezpieczne. i ich częste stosowanie może być równie niebezpieczne jak samo promieniowanie UV.
Mysle, ze Twoje opinie moga byc odbierane jako radykalne. Okreslilas sie wybierajac taki, a nie inny awatar, piszac na poczatku o troche juz teoretycznym problemie benzofenonu i PABA, poslugujac sie kategoriami obledu, paranoi. Nie lekcewaze Twoich wypowiedzi, ale tez nie jest to cos zupelnie nowego. Adresy przywolywanych przez Ciebie materialow sa powszechnie dostepne na rodzimych stronach. Podane na tacy.
Smutna prawda jest tez taka, ze w tej chwili dla osob walczacych, np. z tradzikiem nie ma rozwiazania rownie skutecznego jak leczenie skojarzone z filtrami.
Poszukuje odpowiedzi, nie znajdujac ich, niestety . Bo co ze srodkami w rodzaju nieprzenikajacych NPSUN, łaczeniem ze skladnikami stymulujacymi funkcje obronne skory, polityka minimalizacji ryzyka (w tej chwili trwaja konsultacje, dotyczace bezpieczenstwa stosowania zwyklego oleju arachidowego i hydrolizowanych protein pszenicznych, wprowadzono zakaz stosowania witaminy K), lobbingiem, moda itp.? Co jest prawdą, a co jej aktualną wersją?

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2009-11-10 o 11:28
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:39.