Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 131 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-01, 20:30   #3901
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
z tego co wiem, to sudocrem jest na parafinie/wazelinie czy tym podobnych... baaaardzo duze prawdopodobienstwo zapychania...
Dziękuję Ci bardzo Nie stosuję już sudocremu wróciłam do kremu ogórkowego Ziaji i nic się na razie nie dzieję, więc pewnie przyczyną zapchania był sudocrem. Chociaż jedna z dziewczyn napisała, że ten krem ogórkowy też może zapychać, ale najwidoczniej na mnie tak nie działa, zobaczymy po dłuższym stosowaniu. Mam nadzieję, że mnie nie zapcha, bo jak na razie ładnie zaczyna rozjaśniać mi skórę, a na tym mi zależało ze względu na przebarwienia.
Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:20 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jej funkcja jest przyspieszania gojenia ran - wysusza i działa bakteriostatycznie. Wg mnie pomoże zlikwidować i zagoić jakieś wulkany szczególnie rozdrapane/wycisnięte
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

Zaczęłam używać po niezbyt miłych doświadczeniach z sudocremem (zapchał mnie strasznie i pojawiło się więcej pryszczy). Po 3 dniach moja buzia wygląda dużo lepiej, tak jakby nawet pory się zwęziły. A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy ma coś w składzie takiego co rozjaśni przebarwienia? Na innych forach znalazłam opinie, że rozjaśnia blizny po trądziku.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:30 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Raczej nie powninie zapchać, dwa popularne zapychacze (olej min. wbrew pozorom nie zapycha jakoś strasznie) są tak naprawde na końcu,za wszystkimi nawilżaczami i emulgatorami, a obok alantoiny, która musi miec malutkie stężenie[COLOR="Silver"]
Dziękuję
A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy to prawda, że witamina A i E mogą rozjaśnić przebarwienia? Ten krem (Alantandermoline) jest własnie z tymi witaminami i nie wiem, czy dobrze gdzieś na forum wyczytałam.

Pozdrawiam
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 21:59   #3902
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez izus_86 Pokaż wiadomość

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź

Zaczęłam używać po niezbyt miłych doświadczeniach z sudocremem (zapchał mnie strasznie i pojawiło się więcej pryszczy). Po 3 dniach moja buzia wygląda dużo lepiej, tak jakby nawet pory się zwęziły. A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy ma coś w składzie takiego co rozjaśni przebarwienia? Na innych forach znalazłam opinie, że rozjaśnia blizny po trądziku.
Nie kojarzę, żeby któryś ze składników miał działanie rozjasniajace

Cytat:
Dziękuję
A możesz mi jeszcze powiedzieć, czy to prawda, że witamina A i E mogą rozjaśnić przebarwienia? Ten krem (Alantandermoline) jest własnie z tymi witaminami i nie wiem, czy dobrze gdzieś na forum wyczytałam.

Pozdrawiam
Wit. E znam tylko jako antyoksydant, natomiast witamina A i jej pochodne mają taką zdolność, ale w przypadku tych mocniejszych pochodnych mogą powstać przebarwienie przy braku ochrony anty UV. Jednak Retinyl palmitate jest najsłabszą i najłagodniejszą formą wit. A, a tu na dodatek w malutkim stężeniu, wiec nie wiem jak efektywne bedzie to rozjasnianie. Nie możesz spróbowac kw. azelainowego, czy samorobionego serum z wit. C?
Jeśli chcesz znać składniki o takim działaniu to polecam artykuł http://www.biotechnologia.pl/biotech...ych_skore.html

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
ten

Avene Hydrance Optimale UV Legere
- skóra normalna i mieszana

(INCI)AVENE AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE, CYCLOMETHICONE, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, BENZOIC ACID, BETA-SITOSTEROL, CAPRYLIC / CAPRIC TRIGLYCERIDE, CARBOMER, CHLORPHENESIN, DISODIUM EDTA, PARFUM, GLYCERIN, GLYCINE SOJA, HYDROGENATED COCO-GLYCERIDES, LECITHIN, PHENOXYETHANOL, POLOXAMER 188, SODIUM CHONDROITIN SULFATE, SODIUM HYDROXIDE, TOCOPHERYL GLUCOSIDE, XANTHAN GUM


bo mnie podraznil przy drugiej tubce
Jeśli Cie podrażnił przy drugiej tubce to moze trafiłaś na jakiś stary egzemplarz, albo za długo trzymałaś otwarty? Moze twoja skóra zrobiła sie z jakiegoś powodu bardziej wrażliwa (stosujesz jakąś kuracje antytrądzikową?)? Generalnie to filtry chem. oskarżałabym w pierwszej kolejności.

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez 1141655 Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną w kierunku suchej. Czasem coś wyskoczy,ale raczej na lini brody i żuchwy. Wiek 24, więc wymagań sporych nie mam. Natomiast co do tego, jak chcę używać, to ciągle poszukuję ideału na noc.
Ziaja Med kuracja lipidowa, Iwostin Lipidia to pierwsze jakie przychodzą mi do głowy z aptecznych, ostatnio rossmannowski Rival de Loop zrobił na mnie wrażenie https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...me.html&next=1. Generalnie na mam rozeznania w kremach do takiej cery, znajdź coś wrzuć skład to sie zobaczy

---------- Dopisano o 22:59 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez evenstar Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu kompaktu Clinique Almost Powder Makeup spf 15.

Talc, Titanium Dioxide, Dimethicone, Nylon-12, Silica, Squalane, Boron Nitride, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Vinyl Dimethicone,/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Cetyl Caprylate, Diisostear??malate, Phytosteryl/Isosteary;/Cetyl/Stearyl/Behenyl D?er Dilinoleate, Methicone, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Magnesium Palmitoyl Glutamate, Sodium Palmitoyl Sarco??ate, Palmitoyl Proline, Alumina, Tocopherol, Palmitic Acid, 1,2-Hexanediol, Ascorbyl tetraisopalmitate, Tin oxide, Sodium Dehydroacetate, +/ iron oxides

Moje pytanie dot. także stabilności filtrów.
Pozdrawiam

(Znaki zapytania to przedarta taśma, przepraszam za to najmocniej)
Filtry jak najbardziej są stabilne, tylko ten drugi ma opinie przenikającego
Oparty głównie na składnikach mineralnych (niektórzy twierdzą że ich talk zapycha, nie wiem jak to jest i dlaczego tylko talk a nie np. mika?), sylikony pewnie dodadzą gładkości; skwalan, gliceryna czy kwas hialuronowy nawilża i zapewne dają bardziej kremową, mniej suchą teksture.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-01, 22:00   #3903
izus_86
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 958
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie kojarzę, żeby któryś ze składników miał działanie rozjasniajace


Wit. E znam tylko jako antyoksydant, natomiast witamina A i jej pochodne mają taką zdolność, ale w przypadku tych mocniejszych pochodnych mogą powstać przebarwienie przy braku ochrony anty UV. Jednak Retinyl palmitate jest najsłabszą i najłagodniejszą formą wit. A, a tu na dodatek w malutkim stężeniu, wiec nie wiem jak efektywne bedzie to rozjasnianie. Nie możesz spróbowac kw. azelainowego, czy samorobionego serum z wit. C?
Jeśli chcesz znać składniki o takim działaniu to polecam artykuł http://www.biotechnologia.pl/biotech...ych_skore.html[COLOR="Silver"]
Wielkie dzięki

Poczytam jutro i może spróbuję coś z tego co mi poleciłaś. Już nie mam siły na te przebarwienia. Szkoda pieniędzy na te wszystkie kremy, które nic nie dają Myślałam o jakiś zabiegach itp. czy też maściach na retinoidach, które poleciła mi kuzynka kosmetyczka, ale przy wszystkim trzeba unikać słońca, a teraz mamy lato i w dodatku mam 15-miesięczną córeczkę, która domaga się ciągłych spacerów Ogólnie cerę mam ładna, czasami coś wyskoczy (nie licząc tego sudocremu, który mnie zapchał), tylko właśnie zmagam się z tymi przebarwieniami Jutro się rozeznam bardziej w tym temacie co mi zaproponowałaś i coś wymyślę, a teraz zmykam spać, bo rano czeka mnie pobudka przez moją mała Łobuziarę

Pozdrawiam
izus_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:01   #3904
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy mogę prosić o analizę? czy ta maseczka może zapychać?
BeBeauty Face expertiv,MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA, skóra tłusta i mieszana
skład: aqua, glyceryl stearate, steareth-25, ceteth-20,stearyl alcohol, isopropyl myu=ristate, kaolin, silt, glycerin, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urean, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, hydroxyethylcellulose, triclosan, dimethicone, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane1,3-diol, parfum
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:32   #3905
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
czy mogę prosić o analizę? czy ta maseczka może zapychać?
BeBeauty Face expertiv,MASECZKA OCZYSZCZAJĄCA, skóra tłusta i mieszana
skład: aqua, glyceryl stearate, steareth-25, ceteth-20,stearyl alcohol, isopropyl myristate, kaolin, silt, glycerin, sodium lactate, sodium PCA, glycine, fructose, urean, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, hydroxyethylcellulose, triclosan, dimethicone, ethylparaben, methylparaben, 2-bromo-2-nitropropane1,3-diol, parfum
Moze i może zapchać, ale nie wydaje mi sie to szczególnie prawdopodobne, bo taki typowy zapychacz jest tu jeden i jest ostatni z wszystkich emolientów i/lub emulgatorów, wszystkie przed nim - pochodne kwasów czy alkoholi stearylowego i cetylowego - nie są uwazane za zapychachjące. Jest tu sporo wartościowych składników nawilzających i odżywiąjących - w wiekszosci należących do NMF. Za działanie obsorbujace sebum i oczyszczające odpowiedzilane są składniki mineralne. Triclosan czasem jest używany jako składnik antybakteryjny przy cerze trądzikowej a nie tylko jako konserwant, niestety bakterie sie na niego uodparniają. Ponadto jeden niefajny, mocny konserwant
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-02 o 11:18
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 10:37   #3906
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Moze i może zapchać, ale nie wydaje mi sie to szczególnie prawdopodobne, bo taki typowy zapychacz jest tu jeden i jest ostatni z wszystkich emolientów i/lub emulgatorów, wszystkie przed nim - pochodne kwasów czy alkoholi stearylowego i cetylowego - nie są uwazane za zapychachjące. Jest tu sporo wartościowych składników nawilzających i odżywiąjących - w wiekszosci należących do NMF. Za działanie obsorbujace sebum i oczyszczające odpowiedzilane są składniki mineralne
dziękuję serdecznie za analizę
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 14:03   #3907
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziewczyny, co sądzicie o tym kremie Alterry? Za ciężka dla trądzikowca...?

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.


Wprowadzilam go do swojej pielęgnacji razem z Sorayą (filtr SPF 45) i po 2-3 tygodniach mam wysyp małych krosteczek i zapchane pory... i nie wiem który to krem. Odstawiłam oba. Czy ta alterra jest za ciężka? Mam cerę mieszaną i trądzikowa...
Kupiłam sorayę 30, ale boję się testować na razie... Wiem, że to offtop, ale jak mogę pozbyć się takich krostek po zapychającym kremie?
__________________


Edytowane przez Lilith36
Czas edycji: 2011-08-02 o 14:10
Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 14:29   #3908
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, co sądzicie o tym kremie Alterry? Za ciężka dla trądzikowca...?

Rossmann, Alterra, Sensitiv - Gesichtscreme (Krem do cery bardzo wrażliwej)

Skład: Aqua, Olea Europaea Oil*, Glycerin, Alcohol*, Carthamus Tinctorius Oil*, Myristyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Oenothera Biennis Oil*, Rhus Verniciflua Cera, Xanthan Gum, Prunus Armeniaca Kernel Oil*, Hydrogenated Lecithin, Dipotassium Glycyrrhizate, Helianthus Annuus Seed Oil, Levulinic Acid, Ascorbyl Palmitate, Tocopherol.
* Składniki z certyfikowanych upraw ekologicznych.


Wprowadzilam go do swojej pielęgnacji razem z Sorayą (filtr SPF 45) i po 2-3 tygodniach mam wysyp małych krosteczek i zapchane pory... i nie wiem który to krem. Odstawiłam oba. Czy ta alterra jest za ciężka? Mam cerę mieszaną i trądzikowa...
Kupiłam sorayę 30, ale boję się testować na razie... Wiem, że to offtop, ale jak mogę pozbyć się takich krostek po zapychającym kremie?
Moim zdaniem zdecydowanie nie dla trądzikowców, przede wszystkim ze względu na obecność przyciężkiej oliwy z oliwek na drugim miejscu. Może jestem przewrażliwiona ale uważam, że nalezy, jeśli nie wykluczyć wysokooleinowe oleje z pielęgnacji takiej cery, to przynajmniej ograniczyć do niewielkich iloci. Kolejna sprawa to olej z krokosza - są jego dwie odmiany jedna bogata w w kwas linolowy a druga w oleinowy. Ta pierwsza jest zdecydowanie lepsza dla trądzikowej cery. Niestety nie wiem jakiego użyli, w każdym razie ten drugi jest napewno łatwiejszy w formułowaniu kosmetyków, bo jest bardziej stabilny.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 15:48   #3909
Lilith36
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 589
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

No to się załatwiłam tą oliwą... zużyłam już jakieś 3/4 tubki... czyli takie oleje nie służą mojej cerze.

A możesz coś polecić na takie już powstałe krostki?

I jeszcze jedna rzecz- ten Ethylhexyl Methoxycinnamate jest też w Sorayach. O co chodzi z tym przenikaniem...? To niebezpieczny składnik?
__________________

Lilith36 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 18:17   #3910
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, bardzo proszę o analizę dwóch kosmetyków pod kątem zapychania i w sumie interesuje mnie czy w ogóle warto kupić i czy maja cos ciekawego w sobie

Oceanic, AA Eco, Koncentrat detox
Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Silica, Vitis Vinifera Seed Oil, Bisabolol, Parfum

oraz

Oriflame, Diamond Cellular, Concentrated Perfector
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE,CYCLOHEXASILOXANE , POLYSILICONE-11, BIS-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 DIMETHICONE, METHOXY PEG/PPG-25/4 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IMIDAZOLIDINYL UREA, ISOHEXADECANE, NYLON-12, SILICA, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/ VP COPOLYMER,DIAMOND POWDER, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PARFUM,METHYLPARABEN, PEG-10 DIMETHICONE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PROPYLPARABEN, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, POLYSORBATE 80, SODIUM HYALURONATE, ETHYLPARABEN, SUCROSE DILAURATE, CITRIC ACID, TUBER AESTIVUM EXTRACT, SORBITAN OLEATE, POLYSORBATE 20, PISUM SATIVUM EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, P-ANISIC ACID, CI 77891

Pozdrawiam serdecznie
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 18:38   #3911
losek78
Zakorzenienie
 
Avatar losek78
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 3 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
No to się załatwiłam tą oliwą... zużyłam już jakieś 3/4 tubki... czyli takie oleje nie służą mojej cerze.

A możesz coś polecić na takie już powstałe krostki?

I jeszcze jedna rzecz- ten Ethylhexyl Methoxycinnamate jest też w Sorayach. O co chodzi z tym przenikaniem...? To niebezpieczny składnik?

też miałam ten krem Alterry - wysypało mnie po tygodniu stosowania myślałam że ten naturalny skład nie zaszkodzi
obserwuje stale temat analiz składów i już sama nie wiem co kupić ? wszystkie naturalne kosmetyki są na olejach które zapychają , czy ktoś może polecić krem do cery trądzikowej który nie zapycha ? bez gliceryny , parafiny , olejków
__________________
blog
losek78 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-02, 18:51   #3912
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Witam, bardzo proszę o analizę dwóch kosmetyków pod kątem zapychania i w sumie interesuje mnie czy w ogóle warto kupić i czy maja cos ciekawego w sobie

Oceanic, AA Eco, Koncentrat detox
Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Helianthus Annuus Seed Oil Unsaponifiables, Silica, Vitis Vinifera Seed Oil, Bisabolol, Parfum
Widze ze to jakas miesznka bezwodna, tzn. że zapychcze są tu w sporym stężeniu. Ten pierwszy to tzw. emolient suchy, który pewnie bedzie niwelował tłustość dalszych składników. Mimo wszystko uważam że ten preparat bedzie całkiem solidnie natłuszczał oraz ma b. duży potencjał do zapychania. Uwazam że szkoda kasy na taki preparat, można za taką cene stworzyć sobie duzo bardziej wartosciową miesznke kupując oleje np. na ZSK

Cytat:
oraz

Oriflame, Diamond Cellular, Concentrated Perfector
AQUA, CYCLOPENTASILOXANE, DIMETHICONE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, BETAINE,CYCLOHEXASILOXANE , POLYSILICONE-11, BIS-PEG/PPG-20/5 PEG/PPG-20/5 DIMETHICONE, METHOXY PEG/PPG-25/4 DIMETHICONE, PHENOXYETHANOL, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IMIDAZOLIDINYL UREA, ISOHEXADECANE, NYLON-12, SILICA, AMMONIUM ACRYLOYLDIMETHYLTAURATE/ VP COPOLYMER,DIAMOND POWDER, SODIUM ACRYLATE/ACRYLOYLDIMETHYL TAURATE COPOLYMER, PARFUM,METHYLPARABEN, PEG-10 DIMETHICONE, XANTHAN GUM, POLYSORBATE 40, AMMONIUM POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, PROPYLPARABEN, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, POLYSORBATE 80, SODIUM HYALURONATE, ETHYLPARABEN, SUCROSE DILAURATE, CITRIC ACID, TUBER AESTIVUM EXTRACT, SORBITAN OLEATE, POLYSORBATE 20, PISUM SATIVUM EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL, P-ANISIC ACID, CI 77891

Pozdrawiam serdecznie
Nie wiem co to jest i do czego służy, ale nie podoba mi sie takie nic. To jakaś baza silikonowa? Generalnie składa sie z samej wody i silikonów plus malutkie ilosci składników konsystencjotwórczych i konserwantów.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-02, 22:07   #3913
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
cloche witaj
bardzo mi sie przydala twoja rada ad filtrow i b ci dziekuje. uzywam tego avene ho spf 20 i kwasow i jestem b zadowolona! napisalam do avene pyt ad ochrony przed uva w tym kremie ale mi nie odp tylko odeslali do jakis regulacji ktore ja znam (ze uva zawsze jest min 1/3 uvb)

przepraszam ze bede pisac troche nieskladnie ale praca- przez wizaz pojde z torbami


Nie podoba mi sie ten krem.- niech ktos b doswiadczony jeszcze na niego spojrzy. Sa tu konserwanty (parabeny) , phenox...ol moze wywolac alergie, podraznic, nie nawilzy jakos szczegolnie. W skladzie iso.palmitate., ktory moze wrecz nasilic pojawianie sie wypryskow. (sladniki zapychajace pogrubilam)
Krem ma przede wszystkim zmatowic skore. Na koncu skladu skladnik przeciwgrzybiczny, grzybobojczy. Jesli juz ktos ma go uzywac to skora tlusta- napewno nie dla mieszanej jako krem matujacy bo moze wysuszyc
Tak jak pisałem na moim Uriage Hyseac spf 50 jest zaznaczone, że UVA to spf podzielone przez 3, ale może być zapewne wyższe i często się to zdarza. Mozliwe że Avene HO posiada spf 20 i UVA Tyle samo, przecież jak podzielimy to na 3 to niecałe 7 UVA wydaje się śmieszne.....

Clohe widziałem Twoją recenzję
AnneMarie Börlind, Energie Double Fleur d`Oranger [Orangenbluten Energiespender] (Dwufazowy koncentrat rewitalizujacy) szkoda, że wczesniej nie wspomniałaś mi nic o nim, gdyz jak wiesz pytałem o preparaty z witaminką C, które by "rozpromieniły", rozświetliły cerę, myslisz, że mógłby się nadawać dla mnie? Mam ostatnio kilka "syfków", te przebarwienia,ajjjjjjjć.. ....
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 06:39   #3914
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Tak jak pisałem na moim Uriage Hyseac spf 50 jest zaznaczone, że UVA to spf podzielone przez 3, ale może być zapewne wyższe i często się to zdarza. Mozliwe że Avene HO posiada spf 20 i UVA Tyle samo, przecież jak podzielimy to na 3 to niecałe 7 UVA wydaje się śmieszne.....
Najwyższe PPD sposród filtrów dostępnych na rynku mają Antheliosy:
La Roche-Posay
-Anthelios XL SPF 60 PPD 28
-Anthelios Creme Fondante SPF 50+ PPD 28
-Antheliox XL Aqua-lait SPF 60 PPD28
-Anthelios dermo-kids SPF 60 PPD 28
-Anthelios XL FE spf 60 PPD 28
-Anthelios lotion SPF 40 PPD 23
-Anthelios Creme SPF 40 PPD 20
-Anthelios W gel spf 40 PPD 19
-Anthelios spray for children SPF 40 PPD 18
-Anthelios XL FE spf 40 PPD 17
-Anthelios SPF 30 PPD 16 spray
-Anthelios S cream for kids SPF 40 PPD 14
-Hydraphase XL SPF 15 PPD 12 cream
-Hydraphase XL rich SPF 15 PPD 11 cream
-Anthelios SPF 20 PPD 10 lotion
-Anthelios SPF 20 PPD 10 gel
-Anthelios SPF 20 PPD 10 cream
-Anthelios stick SPF 50 PPD 10
-Mela D SPF 15 PPD 11
-Anthelios W gel SPF 30 PPD 9
-Antherpos SPF 50 PPD 8
-Anthelios XL FE spf 20 PPD 8
-Anthelios spray SPF 20 PPD 8
-Active C SPF 12 PPD 7
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3241
W filtrach +50 PPD moze być wyższe niż te 50/3 bo niestety nie wiemy jak wysokie jest to SPF, 55, 60, 100? Kiedyś były takie filtry, ale prawo dot. oznaczen sie zmieniło.
Co do samego PPD to 7 to wcale nie jest smieszna liczba, przecież to znaczy że 7 razy mniej promieniowania UVA jest absorbowane przez skóre.
Nie wydaje mi sie żeby Avene HOL miało taką samą wartość PPD jak SPF, po nie ma w nim typowego filra UVA jak Parsol 1789. Wiem, że na poprzedniej stronie napisałam co innego, ale edytowałam to.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 10:10   #3915
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey nasze podejrzenia ze w avene hol uva wynosi 20 opieraly sie tylko na tym ze we wczesniejszej wersji ktora miala spf 15 uva takze wynosilo 15. i skoro wersja spf 20 ma byc ulepszona no to nasunal nam sie wniosek, ze uva nie moze byc nizsze bo bylaby to wersja pogorszona
dziekuje za umieszczenie ppd antheliosow- niestety moja skora reaguje na nie pieczeniem, podraznieniem i ogromnym wysypem krostek (ale takim wysypem ze musialam wziac urlop...)
nie wiem dlaczego tak sie dzieje ale juz w to nie wnikam uzywam tego hol avenki (jak juz pisalam)
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 10:51   #3916
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Najwyższe PPD sposród filtrów dostępnych na rynku mają Antheliosy:
La Roche-Posay
-Anthelios XL SPF 60 PPD 28
-Anthelios Creme Fondante SPF 50+ PPD 28
-Antheliox XL Aqua-lait SPF 60 PPD28
-Anthelios dermo-kids SPF 60 PPD 28
-Anthelios XL FE spf 60 PPD 28
-Anthelios lotion SPF 40 PPD 23
-Anthelios Creme SPF 40 PPD 20
-Anthelios W gel spf 40 PPD 19
-Anthelios spray for children SPF 40 PPD 18
-Anthelios XL FE spf 40 PPD 17
-Anthelios SPF 30 PPD 16 spray
-Anthelios S cream for kids SPF 40 PPD 14
-Hydraphase XL SPF 15 PPD 12 cream
-Hydraphase XL rich SPF 15 PPD 11 cream
-Anthelios SPF 20 PPD 10 lotion
-Anthelios SPF 20 PPD 10 gel
-Anthelios SPF 20 PPD 10 cream
-Anthelios stick SPF 50 PPD 10
-Mela D SPF 15 PPD 11
-Anthelios W gel SPF 30 PPD 9
-Antherpos SPF 50 PPD 8
-Anthelios XL FE spf 20 PPD 8
-Anthelios spray SPF 20 PPD 8
-Active C SPF 12 PPD 7
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=3241
W filtrach +50 PPD moze być wyższe niż te 50/3 bo niestety nie wiemy jak wysokie jest to SPF, 55, 60, 100? Kiedyś były takie filtry, ale prawo dot. oznaczen sie zmieniło.
Co do samego PPD to 7 to wcale nie jest smieszna liczba, przecież to znaczy że 7 razy mniej promieniowania UVA jest absorbowane przez skóre.
Nie wydaje mi sie żeby Avene HOL miało taką samą wartość PPD jak SPF, po nie ma w nim typowego filra UVA jak Parsol 1789. Wiem, że na poprzedniej stronie napisałam co innego, ale edytowałam to.
Tutaj musze Cię poprawić, najwyższe PPD na rynku ma Bioderma:
Photoderm MAX UItra Fluide spf 50/ UVA 40, stara wersja UVA 38
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 12:32   #3917
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Tutaj musze Cię poprawić, najwyższe PPD na rynku ma Bioderma:
Photoderm MAX UItra Fluide spf 50/ UVA 40, stara wersja UVA 38
Jeden z nowych Antheliosów ma PPD 42
http://www.laroche-posay.com/product...eam-p3915.aspx
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 12:46   #3918
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Widze ze to jakas miesznka bezwodna, tzn. że zapychcze są tu w sporym stężeniu. Ten pierwszy to tzw. emolient suchy, który pewnie bedzie niwelował tłustość dalszych składników. Mimo wszystko uważam że ten preparat bedzie całkiem solidnie natłuszczał oraz ma b. duży potencjał do zapychania. Uwazam że szkoda kasy na taki preparat, można za taką cene stworzyć sobie duzo bardziej wartosciową miesznke kupując oleje np. na ZSK


Nie wiem co to jest i do czego służy, ale nie podoba mi sie takie nic. To jakaś baza silikonowa? Generalnie składa sie z samej wody i silikonów plus malutkie ilosci składników konsystencjotwórczych i konserwantów.
Dziękuję za pomoc! W takim razie sobie daruję.

Ten drugi kosmetyk to wg producenta ma odżywiać na poziomie kom, przywracać skórze blask i rozjaśniać
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 12:59   #3919
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paradiso perduto Pokaż wiadomość
Ten drugi kosmetyk to wg producenta ma odżywiać na poziomie kom, przywracać skórze blask i rozjaśniać
To producent sobie zażartował Albo to nie ten skład. Każdy inny krem czy coś takiego bedzie lepsze w próbie spełnienia tych obietnic.
Generalnie jedyne co tek kosmetyk może zrobić to wygładzić, zabezpieczyć przed utratą wody, czyli nawilżyć i ochronić przed czynnikami zawn. jak wiatr, bo takie są funkcje silikonów
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-03, 13:08   #3920
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
Prosze o ocenienie tego balsmu sorayi do opalania spf 60 pod kątem zapychania(masło shea mnie troche zastanawia).

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 13:12   #3921
paradiso perduto
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 3 073
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
To producent sobie zażartował Albo to nie ten skład. Każdy inny krem czy coś takiego bedzie lepsze w próbie spełnienia tych obietnic.
Generalnie jedyne co tek kosmetyk może zrobić to wygładzić, zabezpieczyć przed utratą wody, czyli nawilżyć i ochronić przed czynnikami zawn. jak wiatr, bo takie są funkcje silikonów
Taki znalazlam w internecie na stronie femineus, ale moze napisze do jednej wizaznki co to serum ma, zeby sprawdzila czy na 100% to ten sklad


To niestety ten sklad
__________________
Zaślubiny: 31.07.2021 r.




Wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1280977

Edytowane przez paradiso perduto
Czas edycji: 2011-08-03 o 21:07 Powód: to niestety ten sklad
paradiso perduto jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 13:39   #3922
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Co powiecie mi na temat tego podkładu Panie? Chcę go sprawić dziewczynie, ale zauważyłem w składzie składnik, który może powodować alergie na slońce, chyba, że sie mylę - proszę o pomoc.
Dodam, że stosuje jak ja spf 50, nie wiem czy ten podkład będzie nadawał sie na tę rozmowę......

Bell, Multi Mineral, Mat & Cover Make-Up (Fluid matująco - kryjący z kompleksem składników mineralnych)


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499 (28.01.2011)
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 15:04   #3923
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Co powiecie mi na temat tego podkładu Panie? Chcę go sprawić dziewczynie, ale zauważyłem w składzie składnik, który może powodować alergie na slońce, chyba, że sie mylę - proszę o pomoc.
Dodam, że stosuje jak ja spf 50, nie wiem czy ten podkład będzie nadawał sie na tę rozmowę......

Bell, Multi Mineral, Mat & Cover Make-Up (Fluid matująco - kryjący z kompleksem składników mineralnych)


Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Titanium Dioxide, Sodium Chloride, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearoyl Inulin, Lithium Magnesium Sodium Salicylate, Polysorbate 80, Dimethicone/Methicone Copolymer, Quaternium-18, Aluminum Hydroxide, Propylene Carbonate, Ethylhexylglycerin, PEG-8, Magnesium Aspartate, Zinc Gluconate, Tocopherol, Copper Gluconate, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Dimethicone, Trimethoxycaprylylsilane, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, +/- CI 77891, CI77491, CI77492, CI 77499 (28.01.2011)
ot, przecietny podklad
optycznie wygladzi cere, raczej dla cer mieszanych
zawiera silikony- niektore kobiety ich unikaja
ja nie widze w nim niczego co mogloby uwrazliwic skore na slonce
jesli niepokoil cie Benzyl Salicylate to on jest tu chyba skladnikiem komp zapachowej . Citric Acid moze zawierac jakies pozostalosci alergizujace ale nie ma co demonizowac skladnika na szarym koncu.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 15:18   #3924
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny, co myślicie o tych składach? dużo zapychaczy?

Mydło płynne, antyseptyczne przeciwtrądzikowe, 20 / 20

Skład:
Auq, Sodium Laureth Sulfate (and) Disodium Laureth Sulfosuccinate, Chlorhexidine, Sodium Chloride, Fragrance.

Dr.Muller Tea Tree Oil tonik do twarzy drzewo herbaciane

Skład:
Aqua, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Propylene Glycol, Sodium lactate, Sodium CA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Triethanolamine, Linalool, Limonene.

Oeparol Revitan., tonik łagodny, odświeżający

Skład:
Aqua, Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Sorbitol, Calendula Officinali Extract, Phenoxyethanol,DMDM Hydantoin, Parfum, Allantoin, Oenothera Paradoxa Oil, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Propylparaben

Oceanic AA ECO, krem przeciwzmarszczkowy

Skład:
Aqua, Octyldodecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Rosa Canina Fruit Oil, Cucurbita PEpo Seed Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 15:50   #3925
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
dziewczyny, co myślicie o tych składach? dużo zapychaczy?

Mydło płynne, antyseptyczne przeciwtrądzikowe, 20 / 20

Skład:
Auq, Sodium Laureth Sulfate (and) Disodium Laureth Sulfosuccinate, Chlorhexidine, Sodium Chloride, Fragrance
Bedzie mocne, zdecydowanie brakuje jakiś nawilżających skałdników, np. gliceryny, pantenolu czy czegoś bardziej emolientowego. Uważam, ze nie warto - zamiast wyszuszac, lepiej myć czymś łagodnym.

Cytat:
Dr.Muller Tea Tree Oil tonik do twarzy drzewo herbaciane

Skład:
Aqua, Polysorbate 20, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, Hamamelis Virginiana Extract, Propylene Glycol, Sodium lactate, Sodium CA, Glycine, Fructose, Urea, Niacinamide, Inositol, Sodium Benzoate, Lactic Acid, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Triethanolamine, Linalool, Limonene.
Wygląda przyjemnie, delikatnie. Olejek z drewa herbacianego dziła antyseptycznie, ekstrakt z oczaru sciągająco pory, antyoksydacyjnie itp. Dalej mieszanka składników nawilżajacych. Szkoda że obecny jest konserwant Diazolidinyl Urea, ale jeśli Cie nie podrażniał wcześniej to nei ma sie co bać.

Cytat:
Oeparol Revitan., tonik łagodny, odświeżający

Skład:
Aqua, Hydrogenated Castor Oil, Propylene Glycol, Sorbitol, Calendula Officinali Extract, Phenoxyethanol,DMDM Hydantoin, Parfum, Allantoin, Oenothera Paradoxa Oil, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Propylparaben
Taki zywczajny tonik, troche nawilży, ew. złagodzi jakieś podrażnienia dzięki alantoinie czy ekstraktowi z nagietka. Znowu niefajny koserwant

Cytat:
Oceanic AA ECO, krem przeciwzmarszczkowy

Skład:
Aqua, Octyldodecanol, Dicaprylyl Ether, Parfum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate Citrate, Glycerin, Rosa Canina Fruit Oil, Cucurbita PEpo Seed Extract, Pelvetia Canaliculata Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
Raczej nie liczyłabym na działanie przeciwzmarszczkowe, to zwykły krem nawilżający, powinien miec przyjemna konsystencje i dobrą wchłanialność, ze względu na właściwości emolientow. Za ewentualne przeciwstarzeniowe własciwoście odpowiada olej z róży (który tu jest w zdecydowanie małej ilości), oraz antyoksydanty: ekstrakt z pestek dyni i brązowych alg, ale jakieś oksydanty to masz w prawie kazdym kremie
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-03 o 15:52
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 16:07   #3926
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
ot, przecietny podklad
optycznie wygladzi cere, raczej dla cer mieszanych
zawiera silikony- niektore kobiety ich unikaja
ja nie widze w nim niczego co mogloby uwrazliwic skore na slonce
jesli niepokoil cie Benzyl Salicylate to on jest tu chyba skladnikiem komp zapachowej . Citric Acid moze zawierac jakies pozostalosci alergizujace ale nie ma co demonizowac skladnika na szarym koncu.
A Sodium Salicylate?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 20:14   #3927
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Bedzie mocne, zdecydowanie brakuje jakiś nawilżających skałdników, np. gliceryny, pantenolu czy czegoś bardziej emolientowego. Uważam, ze nie warto - zamiast wyszuszac, lepiej myć czymś łagodnym.


Wygląda przyjemnie, delikatnie. Olejek z drewa herbacianego dziła antyseptycznie, ekstrakt z oczaru sciągająco pory, antyoksydacyjnie itp. Dalej mieszanka składników nawilżajacych. Szkoda że obecny jest konserwant Diazolidinyl Urea, ale jeśli Cie nie podrażniał wcześniej to nei ma sie co bać.


Taki zywczajny tonik, troche nawilży, ew. złagodzi jakieś podrażnienia dzięki alantoinie czy ekstraktowi z nagietka. Znowu niefajny koserwant


Raczej nie liczyłabym na działanie przeciwzmarszczkowe, to zwykły krem nawilżający, powinien miec przyjemna konsystencje i dobrą wchłanialność, ze względu na właściwości emolientow. Za ewentualne przeciwstarzeniowe własciwoście odpowiada olej z róży (który tu jest w zdecydowanie małej ilości), oraz antyoksydanty: ekstrakt z pestek dyni i brązowych alg, ale jakieś oksydanty to masz w prawie kazdym kremie
dziękuję bardzo wypróbuję ten tonik Dr.Muller
hey a czy mogłabyś napisać jeszcze czy krem z AA może zapychać? nie wiem czy nie lepiej kupić Bioderma Sebium Pore Refiner i darować sobie ten z AA
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 20:40   #3928
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez malina333 Pokaż wiadomość
hey a czy mogłabyś napisać jeszcze czy krem z AA może zapychać? nie wiem czy nie lepiej kupić Bioderma Sebium Pore Refiner i darować sobie ten z AA
Nie wydaje mi sie żeby był zapychający, Octyldodecanol to alkohol tłuszczowy a one raczej nie są zapychające, co do drugiego emolienta to nie wiem, on chyba jest względnie nowy wiec żadnych info na temat zapychania nie ma.
Który lepiej kupic to Ci nei odpowiem, bo to zależy czego od kremu oczekujesz - ten z AA to krem nawilżajacy, ten z Biodermy raczej słabiej nawilży, ma raczej matujace i ściągające pory składniki - to są wiec dwa kremy o różnym sposobie działania.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-03, 20:52   #3929
malina333
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 4 466
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Nie wydaje mi sie żeby był zapychający, Octyldodecanol to alkohol tłuszczowy a one raczej nie są zapychające, co do drugiego emolienta to nie wiem, on chyba jest względnie nowy wiec żadnych info na temat zapychania nie ma.
Który lepiej kupic to Ci nei odpowiem, bo to zależy czego od kremu oczekujesz - ten z AA to krem nawilżajacy, ten z Biodermy raczej słabiej nawilży, ma raczej matujace i ściągające pory składniki - to są wiec dwa kremy o różnym sposobie działania.

wahałam się ostatnio między tym kremem z AA a Ziaja Med Kuracja Nawilżająca i wybrałam ziaję bo nie wiedziałam czy AA może zapychać Biodermę kupię z nadzieją, że podziała na rozszerzone pory skóry a kolejnym nawilżającym kremem na mojej liście będzie ten różany z AA
__________________
włosomaniaczka

Rośnijcie
malina333 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-04, 09:17   #3930
gfkjfgjfg
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 35
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, proszę o szybką ocene składu pod kątem zapychania.

Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Titanium Dioxide, Silica, Ethylhexyl Stearate, Cocoglycerides, Decyl Oleate, Glycerin, Ethylhexyl Triazone, Cetyl Alcohol, Potassium Cetyl Phosphate, Shea Butter, Cyclopentasiloxane, Polypropylsilsequioxane, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Cetyl Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Tocopherol, Allantoin, Panthenol, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Disodium EDTA, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, Alpha Isomethyl Ionone, Benzyl alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional (lillal), Citral, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde (Lyral), Isoeugenol, Limonene, Linalool
gfkjfgjfg jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:06.