Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieniędzy:P - Strona 132 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-22, 21:25   #3931
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Jak często nakładacie maseczki bądź glinki?

Ja robię to mniej więcej 2 razy w tygodniu bądź rzadziej aby jakoś nie uzależnić skóry, ale zastanawiam się teraz czy przy częstszym stosowaniu efekt nie byłby lepszy???
U mnie to kwestia potrzeby. Obserwuję swoją skórę, już ją całkiem dobrze znam i aplikuję, gdy widzę, że potrzeba jej wsparcia
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:01   #3932
Namajanti
Przyczajenie
 
Avatar Namajanti
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 18
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Uporałam się w końcu z listą zakupów następnego zamówienia a przez moją chęć posiadania 3/4 asortymentu trudno było sie zdecydować co wybrać. Zdecydowałam się w koncu na kilka niezbedników plus kilka nowych rzeczy do przetestowania. Nie myślałam że tak się wciągnę w robienie własnych kosmetyków
Namajanti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:22   #3933
fluoxetine
Wtajemniczenie
 
Avatar fluoxetine
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 2 034
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez lele Pokaż wiadomość
Mam białą, zieloną i czerwoną. Wszystkie bardzo lubię.

Mieszaj biała z czerwoną, bardzo fajny duet
Mam nadzieję, że też będę zadowolona. Już nie mogę się doczekać paczki.
__________________
czytam!
stop wishing - start doing
be fit, not skinny!
176/56
fluoxetine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:52   #3934
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Sozain Pokaż wiadomość
Jak często nakładacie maseczki bądź glinki?

Ja robię to mniej więcej 2 razy w tygodniu bądź rzadziej aby jakoś nie uzależnić skóry, ale zastanawiam się teraz czy przy częstszym stosowaniu efekt nie byłby lepszy???
Ja nakładam maseczkę raz w tygodniu na 20 minut
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 11:44   #3935
Sozain
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: z wodnej krainy...
Wiadomości: 212
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dzięki za odpowiedzi. Wnioskuję, że nikt nie robi tego zbyt często i chyba dobrze

pozdro
Sozain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 17:04   #3936
Voirrey
Raczkowanie
 
Avatar Voirrey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 219
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy któraś z Was robiła może serum z ekstraktem z malin? Myślicie, że jeśli zastosowałbym zwykły kwas hialuronowy zamiast roślinnego, to zrobiłoby to jakąś różnicę?

Edytowane przez Voirrey
Czas edycji: 2012-06-24 o 17:06
Voirrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 08:01   #3937
Zuzka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dziewczyny, na jak długo wystarczają Wam kremy? Ja zrobiłam swój pierwszy 2 tygodnie temu, stosuję tylko na noc i już dno widać
Zuzka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-25, 08:36   #3938
lele
Zakorzenienie
 
Avatar lele
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 13 145
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Zuzka321 Pokaż wiadomość
dziewczyny, na jak długo wystarczają Wam kremy? Ja zrobiłam swój pierwszy 2 tygodnie temu, stosuję tylko na noc i już dno widać
Zależy który krem? No i to też zależy od osoby- ja z Tż, bratowa i mama często używamy tego samego. Jednak ta sama pojemność starcza nam na róże okresy- najszybciej zużywa moja mama (i to zdecydowanie szybciej niż bratowa, ja jestem tak w środku)
lele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-25, 13:19   #3939
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Biała jest b.dobra zarówno solo, jak i w połączeniu ze spiruliną czy ekstraktami owocowymi
U mnie spirulina przechodzi tylko w połączeniu z glinką białą bo samego glona nie jestem w stanie położyć na twarz i przeżyć ten "zapach"

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
w jaki sposób stosujesz ten peeling porzeczkowy? ja ostatnio dodałam go do żelu babydream i tym chciałam masować twarz, ale nie udało się za bardzo bo drobinki peelingu posklejały się między sobą nie wiem jak to opisać dobrze, ale nie dało się tymi grudami wymasować twarzy...
Fakt - mi też się robią peelingowe grudki, które zamiast spoczywać na twarzy, zdobią umywalkę
A peeling mieszam najczęściej z żelem, którym myję buzię albo tak jak Ty, z BD
Ostatnio jednak wygrzebałam peeling z Alverde, który dostałam od mamy, a którego nie używałam bo jest dla mnie za słaby w działaniu i zbyt mocno pachnie. Jednak w połączeniu z nasionkami tworzą niezły duet i nie obsypują się one tak bardzo bo trzymają się kremu, a krem twarzy


Ciąg dalszy moich rozważań o hydrolacie porzeczkowym - nie mogę go stosować na twarz i nie będę
Kolejna próba oczyszczenia buzi skończyła się tym samym, co pierwsza - pieczenie, zaczerwienienie itd.
A zdawało mi się, że już będzie ok.
Świetnie, teraz mogę sobie nim przemywać jedynie ramiona albo dekolt.
Żałuję, że go kupiłam, ale nie mogłam przewidzieć tego jak zadziała
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 09:28   #3940
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Voirrey Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy któraś z Was robiła może serum z ekstraktem z malin? Myślicie, że jeśli zastosowałbym zwykły kwas hialuronowy zamiast roślinnego, to zrobiłoby to jakąś różnicę?
Wydaje mi się, że nie. Ja jestem ciekawa, czy do tego serum można dodać pół kwasu hialuronowego pół oleju ...
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 14:51   #3941
Voirrey
Raczkowanie
 
Avatar Voirrey
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 219
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Wydaje mi się, że nie. Ja jestem ciekawa, czy do tego serum można dodać pół kwasu hialuronowego pół oleju ...
Można dodać olej:
Cytat:
Napisane przez Zrób sobie krem

Jak stosować serum bezolejowe?

Przy cerze tłustej aplikować bezpośrednio na skórę, szyję i twarz. Można też odrobinę serum umieścić w zagłębieniu dłoni, dodać kilka kropli wybranego oleju i wymieszać palcem. Powstałą emulsję nakładać od razu nakładać na twarz.

Można też zrobić serum dwufazowe - w tym celu do butelki z gotowym serum dolewamy 10-15 ml oleju lub maceratu (badź mieszaninę olei). Przed każdorazową aplikacją należy mieszaninę intensywnie wstrząsnąć.

Edytowane przez Voirrey
Czas edycji: 2012-06-26 o 14:52
Voirrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-26, 17:06   #3942
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Voirrey Pokaż wiadomość
Można dodać olej:

Dziękuję, nie doczytałam
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:25   #3943
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Dziewczyny czy wiecie może jak często można stosować l-cysteinę? Jej działanie bardzo przypadło mi do gustu, i zastanawiam się czy mogłabym ją stosować w mgiełce co 2-3 dni?
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:31   #3944
em!L!a
Raczkowanie
 
Avatar em!L!a
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 481
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Apsik13 Pokaż wiadomość

Ciąg dalszy moich rozważań o hydrolacie porzeczkowym - nie mogę go stosować na twarz i nie będę
Kolejna próba oczyszczenia buzi skończyła się tym samym, co pierwsza - pieczenie, zaczerwienienie itd.
A zdawało mi się, że już będzie ok.
Świetnie, teraz mogę sobie nim przemywać jedynie ramiona albo dekolt.
Żałuję, że go kupiłam, ale nie mogłam przewidzieć tego jak zadziała
to ja mam identycznie tyle że z aloesem, mega czerwień i gorąc na twarzy jak bym wrzątkiem polała albo żelazkiem przyłożyła

i używam w mgiełkach do włosów tylko muszę uważać żeby na uszy i twarz nie prysnąć
__________________
The hardest thing in life to learn is which bridge to cross and which to burn..
start -> 09.01.12 - 80kg (BMI: 28.69)
cel (-15kg)-> 65kg (BMI: 23.31)

2 cel -> 60kg (BMI: 21.50)
Od stycznia na diecie MM: 64,2 (-15,8kg)
18.05.2013
em!L!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 17:37   #3945
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez em!L!a Pokaż wiadomość
to ja mam identycznie tyle że z aloesem, mega czerwień i gorąc na twarzy jak bym wrzątkiem polała albo żelazkiem przyłożyła
Ja już się nie będę zarzekać, że wszystko co naturalne, jest dla mnie najlepsze
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:02   #3946
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

czy może mi ktoś wyjaśnić czym się różni olej od maceratu?
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 12:48   #3947
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez likeff Pokaż wiadomość
czy może mi ktoś wyjaśnić czym się różni olej od maceratu?
Macerat to olej ziołowy. Oleje ziołowe uzyskujemy poprzez zalanie olejem rozdrobnionego surowca roślinnego.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:02   #3948
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Macerat to olej ziołowy. Oleje ziołowe uzyskujemy poprzez zalanie olejem rozdrobnionego surowca roślinnego.
Dziękuję bardzo czyli logicznie myśląc większą "wartość" mają oleje nierafinowane niż maceraty? Czy się mylę?
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 14:10   #3949
Ishani
Zadomowienie
 
Avatar Ishani
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 718
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez likeff Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo czyli logicznie myśląc większą "wartość" mają oleje nierafinowane niż maceraty? Czy się mylę?
Trudno tu chyba mówić o wartości. Z tego co wiem maceraty są praktycznie zawsze z olejem słonecznikowym, czyli teoretycznie macerat ma jego 'wartość' plus tą z danego surowca roślinnego
Ishani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-27, 14:10   #3950
agucha1712
Raczkowanie
 
Avatar agucha1712
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 224
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

dodałam do olejku myjącego bezzapachowego kilka kropli mleczanu sodu i mam wrazenie ze teraz bardziej wysusza skóre da się cos jeszcze z tym zrobic? mam ponad polowe
agucha1712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 17:03   #3951
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

W jakim maksymalnym stężeniu mogę stosować lanolinę na twarz ?
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 19:38   #3952
likeff
Raczkowanie
 
Avatar likeff
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 85
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Trudno tu chyba mówić o wartości. Z tego co wiem maceraty są praktycznie zawsze z olejem słonecznikowym, czyli teoretycznie macerat ma jego 'wartość' plus tą z danego surowca roślinnego
tak, tak, właśnie o tym mówię, pisząc wartość miałam na myśli właściwości i tak dalej bo nie jest to czysty olej
likeff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-27, 20:44   #3953
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez likeff Pokaż wiadomość
tak, tak, właśnie o tym mówię, pisząc wartość miałam na myśli właściwości i tak dalej bo nie jest to czysty olej
Nie lubię maceratów, w przeciwieństwie do olejów ale każdemu pasuje coś innego.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 06:12   #3954
astraroth
Rozeznanie
 
Avatar astraroth
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 590
Send a message via Skype™ to astraroth
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
W jakim maksymalnym stężeniu mogę stosować lanolinę na twarz ?
Według receptury na krem do twarzy od 8 do maksymalnie 10 % na twarz.
astraroth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 07:30   #3955
Zuzka321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 13
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

zrobiłam sobie ekspresowe serum z kwasem hialuronowym 1,5%. Ponieważ nie miałam żadnego olejku dodałam odrobinkę oliwki Nivea mojego brzdąca
Jak sam kwas działał na mnie beznadziejnie (potwornie ściągał mi skórę, zmarszczki jeszcze bardziej się pogłębiały), tak po tym serum jestem naprawdę zachwycona. Skóra jest bardziej jędrna, nawilżona, miękka

Złożyłam już kolejne zamówionko - tym razem do Biochemii Urody - zobaczymy jakie będą efekty i reakcja skóry. Szczególnie ciekawi mnie hydrolat oczarowy i masło shea no i kremik z kwasem liponowym - czy ktoś ma jakieś z nimi doświadczenia?
Zuzka321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 11:27   #3956
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Czy mogę dodać do hydrolatu geraniowego niacynamid i w jakich proporcjach go zasotosować na np.50ml hydrolatu?
Z góry dzięki

Czy ktoś ma doswiadczenia z liposomami z nanosrebrem lub nanozłotem?
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 12:47   #3957
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez astraroth Pokaż wiadomość
Według receptury na krem do twarzy od 8 do maksymalnie 10 % na twarz.
Czytałam receptury Po prostu przeczytałam kiedyś o rozcieńczaniu lanoliny z wodą w proporcji 1:3 i nakładaniu tego na twarz (bodajże u Różańskiego,ale nie mogę tego znaleźć ). Dlatego jestem ciekawa, czy takie stężenie nie zaszkodzi.

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Czy mogę dodać do hydrolatu geraniowego niacynamid i w jakich proporcjach go zasotosować na np.50ml hydrolatu?
Z góry dzięki

Czy ktoś ma doswiadczenia z liposomami z nanosrebrem lub nanozłotem?
Wg mnie można, ja do hydrolatów dodaję ekstrakty owocowe
B3 można stosować w stężeniu do 5%

Dostałam liposomy z nanosrebrem jako gratis przy ostatnim zamówieniu, ale nie mam problemów w cerą, więc raczej ich nie użyję
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:15   #3958
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

hej dziewczyny
nie wiedzialam co zrobic z kwasem jablkowym ktory dostalam jako gratis (uzywam retinoidow na twarz wiec jako peeling twarzy nie chce go uzywac)
i wymyslilam
mam rozstepy na pupie i pomyslalam ze zaczne je tym atakowac
mam do was pyt- bo doczytalam o tym na innych watkach- czy uzywacie kwasu glikolowego (ew tego jablkowego) na rozstepy (jesli je macie oczywiscie) ? chce stosowac 50 % glikol na nie ale nie wiem jak sie za to zabrac i czy wystarczy zneutralizowac go mydlem. pisalam do zsk ale juz chyba mi nie odpisza...

edit
i w czym przechowujecie juz rozcienczony kw glikolowy?
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2012-06-28 o 14:16
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 21:21   #3959
Iwona75
Zakorzenienie
 
Avatar Iwona75
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 4 386
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Mademoiselle_Pauline Pokaż wiadomość
Czytałam receptury Po prostu przeczytałam kiedyś o rozcieńczaniu lanoliny z wodą w proporcji 1:3 i nakładaniu tego na twarz (bodajże u Różańskiego,ale nie mogę tego znaleźć ). Dlatego jestem ciekawa, czy takie stężenie nie zaszkodzi.



Wg mnie można, ja do hydrolatów dodaję ekstrakty owocowe
B3 można stosować w stężeniu do 5%

Dostałam liposomy z nanosrebrem jako gratis przy ostatnim zamówieniu, ale nie mam problemów w cerą, więc raczej ich nie użyję

DziękiAle jestem początkująca i trzeba mi wytłumaczyć dokładnie ile niacynamidu w gramach/mililitrach mogę wrzucić do 50 ml hydrolatu?I czy to ma w ogóle jakis sens?
Chciałabym zadziałać na wypryski i przebarwienia posłoneczne ,które są moją zmorą a słyszałam że niacynamid rozjaśnia skórę.
Gdybyś chciała sie pozbyc tych liposomów to jestem chętnaAle to na PW.
Iwona75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-29, 01:09   #3960
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki Naturalne-Zrób sobie krem-Kolejny sklep, przez który wydam masę pieni

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
ile niacynamidu w gramach/mililitrach mogę wrzucić do 50 ml hydrolatu?
Dla maksymalnego stężenia ok. 5 ml.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-25 16:41:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:28.