Sposoby Japonek na piękną cerę. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-01-23, 12:09   #121
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez lilith1234 Pokaż wiadomość
akurat na tej fotce wyszly dosc okragla, zwykle s bardziej hmmm... migdalowe, a niebieskie oczy to pewnie wynik domieszki europejskosci, nie mniej jednak szalenie mi sie to polaczenie podoba [nie ma to jak byc skromnym]

ale co do wacikow to tez jakis czas mialam zwyczaj zmywac twarz mleczkiem i to co mnie najbardziej wkurzalo to ze strasznie tusz schodzi, znaczy ciezko schodzi, a zeby zszedl dobrze to mialam potem pelno mleczka w oczach, teraz myje pianka do twarzy pod woda i jest 100 razy szybciej i nie mam niczego w oczach
Falszywa skromnosc jest gorsza od szczerosci Mam kolezanke, ktora tez przemycila cos w genach. Ma niesamowity nos, najpiekniejszy jaki widzialam w zyciu - jest po prostu idealny. Lekko skosne, zielone oczy z...falda mongolska w wewnetrznych kacikach. Ciepla, zlotawa karnacje...Jest przesliczna
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 12:14   #122
lilith1234
Rozeznanie
 
Avatar lilith1234
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: katowice
Wiadomości: 942
GG do lilith1234
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Falszywa skromnosc jest gorsza od szczerosci Mam kolezanke, ktora tez przemycila cos w genach. Ma niesamowity nos, najpiekniejszy jaki widzialam w zyciu - jest po prostu idealny. Lekko skosne, zielone oczy z...falda mongolska w wewnetrznych kacikach. Ciepla, zlotawa karnacje...Jest przesliczna
no to jest dopiero kombinajca
__________________
what price could you pay... for the changing your destiny...

pani rusycystka
teraz też pani żona


czyli BIOCHEMIA WCIAGA

lilith1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 12:17   #123
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez MonikaPogrzeba Pokaż wiadomość
Ktos wczesniej napisalal, ze zuzywa bardzo duzo wacikow przy demakijazu mleczkiem. Ja nie zuzywam ani jednego. nakladam mleczko palcami , masuje i splukuje woda. Nie musze poprawiac zelem, bo wszystko jest dokladnie zmyte a cera nie wysuszona, wrecz przeciwnie.
Ja nakładam mleczko palcami, pasuję i wycieram wacikiem. I zawsze schodzi mi na to ok. 3 waciki, bo czyszczę tak twarz dopóki wacik nie będzie czyściutki. No i na nakładanie toniku też schodzi jeden wacik. Czyli na wieczorne oczyszczanie w sumie 4.
Raczej u mnie by nie przeszło zmywanie mleczka wodą, bo muszę mieć pewność, że buzia jest czyściutka. Zresztą przemywanie wodą chyba też nie jest za zdrowe? Ja używam jej do przemywania twarzy tylko podczas mycia żelem i peelingu.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 19:57   #124
Tik-tak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 3
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez Teje Pokaż wiadomość
Odwracam tez kolejność makijażu przy wychodzeniu na dwór - najpierw robię makijaż, potem wklepuję krem - mam bardzo sucha skórę, więc u mnie nie ma efektu świecenia, jest za to efekt rozświetlenia - a bez serum do rozświetlania. Zawsze też staram sie mieć jak najmniej warstw makijażu na skórze - oczywiście, że podkład, krem i jakiś brąz muszą być, ale skóra musi też oddychać i tapeta, nawet nałożona w szcytnym celu, zawsze szkodzi.
.
czyli w jakiej kolejności ten makijaż?? podkład na czystą skórę bez kremu?
Tik-tak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 21:55   #125
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Latem tak, zimą na lekką bazę.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-24, 22:18   #126
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

MAC ma olejek do zmywania makijażu, kosztuje 100zł.

U mnie zmywanie makijażu ostatnio wygląda bardzo różnie. Kiedyś nie użyałam w ogóle mleczka, teraz dostałam, więc muszę je zużyć.
Płynem do demakijazu oczu zmywam tusz i cienie, później wmasowuje mleczko w skórę i zmywam wodą, przecieram tonikiem (przed tonikiem od czasu do czasu stosuję żel z wodą, ale woda bardzo wysusz ami skórę, więc nie mogę stosować jej za często).
Albo używam płynu micelarnego plus toniku (ew. żelu).
Mam też fajne chusteczki Olay, które spieniają się pod wpływem wody.
Dziś dokupiłam hydrolat, więc na pewno będę go używac dodatkowo.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 02:18   #127
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

A co w lecie z ochroną UV? Nie widzialam podkladu z filtrem 50. Z tego co sie naczytalam i naogladalam bazy pod makijaz w lecie lub kremy o wysokim UV to standard w pielegnacji azjatyckiej
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 13:21   #128
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Wysokich filtrów Japonki używają cały rok. W jakimś artykule czytałam że używają 100, ale w Polsce najwyższy to chyba 50+ i ma spełniać to samo zadanie co bloker.
Może na filtr nakładają zwykły podkład albo puder, tak jak my?
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 19:58   #129
Teje
Rozeznanie
 
Avatar Teje
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 901
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

No to napisałam wyzej, że ja ten krem nakładam na podkład - w ten sposób mogę nałożyć nawet mniejszą ilośc, a i tak wiem, że mi się nie rozmarze przy nakładaniu pudru itd, najlepiej czuję, kiedy tego kremu nie ma i kiedy trzeba nową warstwę nałożyć itd. Absolutnie z niego nie rezygnuję.
Teje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:09   #130
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Ten wątek mnie zafascynował, aby zastosować sposoby Japonek.
Mam tylko kilka pytań .

1. Jak mam naście lat to mi te wszystkie 'rytuały' nie zaszkodzą.?
2. Jakie olejki, preparaty oczyszczające, kremy polecałybyście dla młodej mieszanej cery (oczywiście nie Kanebo itd. itp. aczkolwiek obiecuję sobie że za je sobie kieeedyś kupie ).?
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:18   #131
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez madelajnn Pokaż wiadomość
Ten wątek mnie zafascynował, aby zastosować sposoby Japonek.
Mam tylko kilka pytań .

1. Jak mam naście lat to mi te wszystkie 'rytuały' nie zaszkodzą.?
2. Jakie olejki, preparaty oczyszczające, kremy polecałybyście dla młodej mieszanej cery (oczywiście nie Kanebo itd. itp. aczkolwiek obiecuję sobie że za je sobie kieeedyś kupie ).?
Nie jestem znawczynia i zapewne lepiej znajace sie na rzeczy wizazanki dopowiedza Ale wydaje mi sie, ze taka pielegnacja nie powinna Ci zaszkodzic, ale wrecz pomoc. Im wczesniej zaczniesz chronic sie przed promieniowaniem UV - tym bardziej 'zakonserwujesz' skore. Dla mlodej mieszanej cery powinnas dobrac kosmetyki bez wysuszajacego alkoholu. Najlepiej poczytaj na biochemii o mazidlach, moze na poczatek jakis olejek stamtad? Kosmetyki musisz dobrac indywidualnie, rzecz w tym, zeby faktycznie dokladnie oczyszczac skore I jeszcze raz goraco polecam biochemie - ja dzieki temu dzialowi dobralam pielegnacje dla siebie i pozbylam sie zdecydowanej wiekszosci problemow skornych
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-25, 21:20   #132
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Nie jestem znawczynia i zapewne lepiej znajace sie na rzeczy wizazanki dopowiedza Ale wydaje mi sie, ze taka pielegnacja nie powinna Ci zaszkodzic, ale wrecz pomoc. Im wczesniej zaczniesz chronic sie przed promieniowaniem UV - tym bardziej 'zakonserwujesz' skore. Dla mlodej mieszanej cery powinnas dobrac kosmetyki bez wysuszajacego alkoholu. Najlepiej poczytaj na biochemii o mazidlach, moze na poczatek jakis olejek stamtad? Kosmetyki musisz dobrac indywidualnie, rzecz w tym, zeby faktycznie dokladnie oczyszczac skore I jeszcze raz goraco polecam biochemie - ja dzieki temu dzialowi dobralam pielegnacje dla siebie i pozbylam sie zdecydowanej wiekszosci problemow skornych
dzięki za info
btw czy te wszystkie produkty potrzebne do zrobienia olejku myjącego są dostępne w aptekach.?
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:22   #133
tulipanna.
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 233
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez madelajnn Pokaż wiadomość
dzięki za info
btw czy te wszystkie produkty potrzebne do zrobienia olejku myjącego są dostępne w aptekach.?
Wlasnie przyznam, ze nie mam pojecia Tez chetnie sie tego dowiem.
tulipanna. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-25, 21:29   #134
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Wlasnie przyznam, ze nie mam pojecia Tez chetnie sie tego dowiem.
no właśnie. bo chcę zrobić ten olejek:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=135&Itemid=2
I w składnikach jest napisane, aby dodać 2 wybrane maceraty\oleje zimnotłoczone. Czy może to być np. olej z orzechów laskowych i wiesiołka. Czy jednak te maceraty/oleje mają jakoś ze sobą 'współgrać'?
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 08:24   #135
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Obawiam się, że jednak w aptece ich nie nabędziesz.
Co do olejów/maceratów to po prostu dobierasz je pod kątem przydatności dla typu skóry. Można je łączyć dowolnie.
Poczytaj o właściwościach olejów:
http://www.wizaz.pl/images/oleje_roslinne/?o=arnika
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 11:21   #136
PatkaM84
Zakorzenienie
 
Avatar PatkaM84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 630
GG do PatkaM84
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Bardzo ciekawy temat

Faktycznie, racją jest że oczyszczamy, a potem przywiązujemy dużą wage do kremów, maseczek...

Zaczełam od porządnego oczyszczania. Niestety nie kupię kosmetyków kanebo bo mam inne wydatki, ale na początek robię tak: 2 razy myję twarz żelem garnier, a potem 1 raz clean & clear żelem z drobinkami. Toniku nie używam codziennie, nie widze różnicy czy go używam czy nie. No i oczywiście krem. Znalazłam super maseczkę oczyszczającą kolastyna więc stosuję ją raz albo 2 na tydzień.

Jak narazie zauważyłam poprawę cery, nawet przy okresie nie dostałam wysypu (tak jak zawsze to było), pryszcze owszem czasami się pojawiają, ale muszę przyznać że szybciej schodzą

Zobaczymy jak będzie dalej.

Wiem, że to co robię pewnie i tak nie jest porównywalne do sposobów japonek ale dobrze jest od czegoś zacząć
__________________
Natusia - 25.01.2010

Dominiś - 20.05.2012
PatkaM84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:14   #137
madelajnn
Zakorzenienie
 
Avatar madelajnn
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 7 089
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

pytanie do dziewczyn, które zrobiły już same olejek. a więc skąd wykombinowałyście składniki do niego.? z apteki czy z www.mazidla.com ??
madelajnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 16:33   #138
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Madelajnn - ja nie robiłam tego olejku, ale wiem, że dziewczyny składniki zamawiają na www.mazidla.com i www.biochemiaurody.com
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-26, 17:34   #139
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Dzisiaj umylam twarz olejkiem z:

kukui nut oil-80%(podobno dobry gdy ma sie:sucha skore,wrazliwa skore,tradzik,suche skorki,slady po tradziku-jest bardzo lekki i bezzapachowy)
castor oil-20%

Ciekawe jak sie sprawdzi?

Tutaj wiecej o kukui oil:
http://www.mountainroseherbs.com/lea...file/kukui.php
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-27, 10:23   #140
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Trochę może nie na temat, ale ponieważ w wątku pojawiały się informacje o masażu twarzy, to wklejam i to Przeczytałam o książce Annelise Hagen "The Yoga Facelift" - o ćwiczeniach na mięśnie twarzy, które to ćwiczenia mają dać efekt botoxu (stąd inna nazwa - yotox). Sporo w tym rzecz jasna marketingu (chociażby nazwa), autorka jest niby instruktorką jogi, ale z klasyczną jogą nie ma to nic wspólnego.
Książka do kupienia na amazonie, są tam też recenzje czytelników - od zachwytów do sceptycyzmu
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 07:41   #141
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Nie chciałabym, żeby ten fajny watek utonął gdzieś w otchłani, dlatego podbijam
Któraś z Was pisala o książce Naomi Moriyamy "Japanese Women Don't Get Old or Fat". Mam ją, przeczytałam i oto moje opinie:
- książka dotyczy japońskiej diety("my mom's Tokyo kitchen"), ale nieco dostosowanej do warunków amerykańskich - myślę, że można powiedzieć że i do europejskich. Przy odrobinie wysiłku można się pokusić o przygotowanie posiłków (książka zawiera przepisy), może nie codziennie, ale co jakiś czas z pewnością. Sushi barów też jest w Polsce coraz więcej, niektóre niezbyt drogie, a sushi niezłe.
- książka pisana jest na rynek amerykański, w dość śmiesznej manierze, wszystko jest łatwe, proste i przyjemne, świat japońskiej kuchni idealny i jeśli tylko czytelnik zastosuje się do zaleceń autorki będzie zył zdrowy i szczęśliwt 1500 lat. Nieco należy to "przefiltrować"
- Najciekawszy jest rozdział poświęcony Siedmiu Filarom Japońskiej Kuchni, a są nimi: ryby, warzywa, ryż, soja, makaron, herbata, owoce. Podane są przpisy, każdy "filar" jest opisany - czym się charakteryzuje, co daje jego jedzenie, na co zwracać uwagę itp.
- Naomi pisze też o japońskiej "modzie" (nie wiem czy to moda, ale słyszałam o tym od innych Japończyków) na długie spacery. Japończycy jako osoby lubiące technikę kupują sobie pedometr (licznik kroków) i chodzą 10 000 kroków dziennie. Warto zrobić chociaz tyle jeśli nie mamy czasu na siłownię

Jeśli ktoś ma odruchy wymiotne na widok sushi czy wodorostów, to raczej się do tej kuchni nie przekona. Jeśli ktoś to lubi, to książka nawet wartościowa, choć nie podchodziłabym do niej na kolanach
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:41   #142
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Ja tez mam swira na punkcie oczyszczania twarzy i stawiam na pielegnacje. Podobnie jak Teje uzywam w 1 kolejnosci wody z zelem do mycia twarzy. Mam wrazenie, ze zaczynanie od mleczek, oliwek i tonikow jest tak naprawde uklonem w strone firm sprzedajacych waciki I wole, zeby dobry tonik, na ktory wydalam jednak troche pieniedzy mial czas wchlonac sie w skore - gdybym go zaraz zmyla zelem do twarzy byloby to troche bez sensu. Bardzo podoba mi sie watek, bo uwielbiam azjatyckie linie kosmetykow. Sledze tez nowosci, bo wlasnie paradoksalnie na azjatyckim rynku predzej moge znalezc kosmetyk, ktory podkresla jasna cere niz tutaj, w Europie. Bede dzisiaj zakladac watek na temat koreanskiego szalenstwa, ktore rowniez mnie dotknelo, a nazywa sie BB Cream To tez sposob na piekna cere i doskonaly makijaz jak sie okazalo. Ale bede o tym pisac po powrocie z uczelni
Ja również stawiam na oczyszczanie.
Zupełnie nie świadomie robię to jak Japonki
Nie czytałam jeszcze nigdzie wcześniej o ich sposobach.

Nie podoba mi sie za bardzo generalizowanie typu: Europejki uważają toniki za zło konieczne - ktoś takie informacje umiescił (ja kocham toniki i nie wyobrazam sobie bez nich pielęgnacji).

Najpierw zmywam makijaż z oczu, potem mleczkiem z całej twarzy (mleczka używam co prawda sporadycznie, ale używam) a następnie koniecznie żel, tonik. i krem. Raz lub 2 w tyg robię peeling, maseczkę (w zalezności od aktualnych potrzeb nawilżającą/odżywczą lub oczyszczającą). Przez kilka dni w miesiącu stosuję krem z kwasami.
No i filtr spf50+ na krem nawilżający.

Skóra zdecydowanie mi się rozjaśniła - czasem nie poznaję siebie w lustrze, bo zawsze miałam ciemniejszą skórę, a teraz taką jasną Całkiem blada nie jestem, ale twarz jest zdecydowanie jasniejsza niż reszta ciała i "trochę" dziwnie to wyglada.


Aha: co 2-3 dni nakładam serum na noc.
Rano tez używam żleu do mycia twarzy - ale łagodniejszego, do skóry suchej (wieczorem wolę coś mocniejszego, z kwasami, antybaktyjnego)


Cytat:
Napisane przez tulipanna. Pokaż wiadomość
Aha - co do kapieli w 50 stopniach...Kurcze, ze tez nie mam juz wanny! Ja np. jestem chudzielcem i strrrrrrrrrasznym zmarzlakiem. Tez od malego uwielbialam kapiele w goracej wodzie, dopoki wlasnie nie zaczelam sluchac rodziny szemrzacej na temat wplywu jak oni to nazywali 'wrzatku' na serce. Sama jestem ciekawa, jaka temperature ma moja ulubiona kapiel. Mam nadzieje, ze uda mi sie zmienic lokum w ciagu blizszego czasu i bede mogla cos powiedziec na ten temat.
Nigdy w zyciu!

Mam wysokie ciśnienie, i jak naleję sobie goracej wody (napewno nie ma 50st) to czuję kołatanie serca, twarz robi mi sie czerwona i kręci mi się w głowie. Oprócz tego skóra się wysusza i pekają naczynka.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 13:51   #143
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Skoro już jesteśmy przy książkach, na jednej z angielskojęzycznych stron natknęłam się na tytuł: "Inner Peace Outer Beauty: Natural Japanese Health and Beauty Secrets Revealed".

Autorka - Michelle Dominique Leigh - jest Amerykanką, która znaczną część swojego życia spędziła w Japonii. Swoją ogromną wiedzę na temat tamtejszych receptur i rytuałów pielęgnacyjnych zdobywała więc u źródeł.

Książka dostępna jest na Amazon Marketplace (są nowe i używane) i ma doskonałe recenzje http://www.amazon.com/Inner-Peace-Ou...2304996&sr=8-1

Bardzo się na nią napaliłam, zwłaszcza że w wersji używanej kosztuje jakieś grosze, ale: a) nie wysyłają do Polski, b) nawet gdyby, to nie mam karty

A może ktoś się skusi i zrelacjonuje zawartość na forum ?
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:03   #144
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.



Nie podoba mi sie za bardzo generalizowanie typu: Europejki uważają toniki za zło konieczne - ktoś takie informacje umiescił (ja kocham toniki i nie wyobrazam sobie bez nich pielęgnacji).
ja też nie mogę żyć bez toniku, który ukoi moją skórę po demakijażu mleczkiem (żel i woda za bardzo wysuszają mi cerę wiec tonik i woda termalna to jedyne 'wodne' kosmetyki, których używam). ze względu na typ mojej skóry (sucha i alergiczna) ograniczony mam tez wybór kremów, najlepsze sa wg mnie apteczne bazy: lipobaza i nanobaza (uwielbiam takie tłuścioszki i tylko parafina potrafi skutecznie nawilżyć i natłuścić moją cerę. na dzień oczyiście filtry spf 50+, przez cały rok (jak się katować to już na całego, no nie) no i jakiś krem pod filtr - teraz jestem w trakcie poszukiwań czegoć bogatszego niż lipobaza w antyoksydanty. i na koniec: na noc, pod krem serum Flavo c. aha: 1#w tygodniu piling enzymatyczny i maseczka nawilżająca. jak na razie nic więcej nie wymyśliłam
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:14   #145
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Schaetzchen - Myślałam, że w tej książce są poruszane też inne tematy niż odżywianie, ale i tak chętnie ją przeczytam, jak się na nią natknę.

Una creatura bella - Ale mnie zaciekawiłaś tą książką Szkoda, że nie mamy jak jej zdobyć, ale może kiedyś doczekamy się jej w polskich księgarniach? Póki co pozostaje nam czytanie recenzji, w których może ktoś zamieścił trochę wiadomości z książki no i oczywiście nadzieja, że jakaś Wizażanka tą książkę czytała


A ten fragment artykułu o toniku, to oczywiście generalizacja. Na pewno sporo Polek dba o cerę lepiej niż ww Japonki.
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-06, 15:25   #146
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Kasiu, znalazłam jeszcze jedną recenzję, która uchyla rąbka tajemnicy na temat zawartości jednej z książek tej autorki.

Cytat:
The New Beauty: An East-West guide to the Natural Beauty of Body and Soul by Michelle Dominique Leigh

I have had this book in my possession for a number of years and keep going back to it for inspiration and ideas. It is chock full of good information - and it is a very pleasant read.

The author is an American woman who lives part of her life in Japan.
Ms Leigh has compiled an incredible compendium of traditional and modern health/beauty rituals and recipes. The book offers both a cultural insight as well as practical ideas.

The following topics (not exact chapter headers) are covered:

Skin
Hair
Body
Male beauty
Inner/outer beauty
Bathing rituals
Purification using botanical herbs
Beauty medicines
Scent
Make-up
Shiatsu

One of the most special things about this book are the sections that deal with Japanese aesthetic metaphors.
These are simply, yet movingly described: the beauty that is unfinished, the beauty that exists between the wrapping, the beauty that disappears….etc.
Not quite koans or haiku, but definitely paradigm-shifters.

Another treat is the author’s description of personal experiences: entering a communal bath, her collection of antique Japanese toiletry kits, etc.

Practical dietary advice is abundant.
For example, the foods recommended for healthy hair include black sesame seeds, shrimp, shiso (perilla) and seaweed.
Each of these and other foods is descibed in detail.

Recipes for seaweed shampoo, eggplant toothpaste and various hair and face packs are plentiful. I have tried many of them out and can vouch for excellent results.

I love this book and recommend it unreservedly.
http://talk.hairboutique.com/forum_posts.asp?TID=28243
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 20:41   #147
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Znalazłam jeszcze coś takiego:

http://forum.myspace.com/index.cfm?f...812BCF55207813

http://beauty-tricks.com/beautyblog/?p=57

Zwłaszcza pierwszy link interesujący (opis naturalnych metod pielęgnacji, dostępnych jak najbardziej w PL - aloes, jojoba, żeńszeń, olej ryżowy), to co w drugim to właściwie już znamy
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-07, 21:29   #148
Sweet lemon
Raczkowanie
 
Avatar Sweet lemon
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Masovia
Wiadomości: 271
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Fajnie opisane
Sweet lemon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 09:48   #149
utrapienie
Rozeznanie
 
Avatar utrapienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 735
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

Cytat:
Napisane przez schaetzchen Pokaż wiadomość
Rzeczywiście fajnie napisane
Ogólnie wszystko ekstra, ale ja po prostu nie znajduję na to czasu. W porządku, jeszcze wieczorem delikatny masaż mleczkiem czy śmietanką wchodzi w rachubę. Tonik, chociaż ostatnimi czasy używam tylko hydrolatów lub jakiś serum z mazideł, również jest dla mnie nieodzowny. Po prostu po mleczku czasami mam wrażenie nieco zalepionej skóry. Odprężonej, a owszem tyle, że jakby z większym trudem oddychającej .
Ale rano, a wstaję o 5.50 od poniedziałku do piątku, to nie ma szans. Naprawdę próbowałam się zmobilizować, żeby 5 minut wcześniej wstać, ale za każdym razem wolałam dłużej poleżeć. O tej porze, to jedyne na co mnie stać, to orzeźwienie się i nałożenie filtra.

Chyba do końca nie mam japońskiej mentalności
__________________
Życie nie powinno być podróżą do grobu z intencją, aby dostać się tam bezpiecznie w atrakcyjnej i dobrze zakonserwowanej postaci
utrapienie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-08, 20:11   #150
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Sposoby Japonek na piękną cerę.

No ale one te rytuały odbywają zdaje się wieczorem?
Ja też rano lubię pospać, ale już sobie opracowałam misterny plan, którego trzymam się od ponad roku (odkąd zaczęłam "profesjonalnie" sie filtrowac): wstaję, siusiu , mycie zębów, prysznic (łącznie z myciem głowy), potem włosy w ręcznik, na twarz serum, odpalam komputer jem sniadanie, później suszę włosy, związuję w kucyk, na twarz filtr, przeglądam pocztę, wizaż później minimalny makijaż (czyli przypudrowanie świecącego filtra, maskara) i do pracy.

A wieczorem lubię sobie urządzić spa. Z kąpielami (ale nie we wrzątku), masażami, nacieraniem się olejkiem...
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-04 23:53:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.