Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko... - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-08, 18:31   #4501
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Ale po peelingu z salipegu mam wrazenie,ze i tak mnie wysypywało
wiec moze spróbuj z innym kwasem? Szczerze mowiac, nigdy nie slyszałam o salipegu.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 19:04   #4502
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
ha! czyli nie tylko ja miałam taki problem! Nienawidze porzeczki! Caly czas mialam oczy czerwone, piekły jak diabli, płakałam jak durna. I nie ważne czy nakładałam ją na brodę, czy na policzki - zawsze efekt ten sam. Poza tym chyba mnie zapchała...Nigdy więcej jej nie kupie.
Ooo.
Jutro będę wiedziała na pewno czy to porzeczka, ale kurczę - poprzednio było ok (zużyłam 50 ml jakieś 3 miesiące temu). Podobała mi się porzeczka. Teraz miałam zamiar stosować ją ostrożnie, omijając oczy (myślałam, że to przez migrowanie), jeśli wyjdzie, że to ona, więc mnie zmartwiłaś.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 19:20   #4503
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
wiec moze spróbuj z innym kwasem? Szczerze mowiac, nigdy nie slyszałam o salipegu.
Nie? No to proszę:
Peeling salicylowy bazujący na kwasie salicylowym rozpuszczonym w glikolu polietylenowym jest efektem pracy i doświadczeń japońskich badaczy, którzy szukali bezpiecznych możliwości złuszczania trądzikowej skóry dla osób o ciemniejszej karnacji. Jak wiadomo ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na powstawanie pozapalnych przebarwień i często zdarza się, że tradycyjne peelingi bazujące na etanolu niosą za sobą poważne skutki uboczne, często przewyższające potencjalne korzyści.

Dzięki tym eksperymentom istnieje możliwość stosowania kwasu salicylowego w wyższych stężeniach bez konieczności borykania się ze złuszczaniem, podrażnieniami i popeelingowym zaczerwienieniem skóry.
W przeciwieństwie do tradycyjnych peelingów Salipeg nie generuje łusek, podpuchnięć i stanu zapalnego. Jest idealnym peelingiem dla niedoświadczonych osób, borykających się z trądzikiem i zmianami zaskórnikowymi, mających jednocześnie skórę wrażliwą, naczynkową, skłonną do czerwienienia i atopii.

Wykazano ponad wszelką wątpliwość bezpieczeństwo stosowania Salipegu - poza brakiem skutków ubocznych warto wspomnieć przede wszystkim o zmniejszonej przenikalności kwasu salicylowego do organizmu. Niestety, kwas salicylowy stosowany w tradycyjny sposób na alkoholu w wyższych stężeniach i na duże powierzchnie ciała może wywołać nawet zatrucie organizmu. Aplikując 30% kwas na bazie glikolu polietylenowego w ciągu 5 minut absorpcja taka sama jak w przypadku stosowania toniku alkoholowego z 2% zawartością kwasu salicylowego. Salipeg jest więc z pewnością peelingiem bezpiecznym.


Działanie „salipegu”:

• skuteczny w leczeniu trądziku zaskórnikowego

• odnawia warstwę rogową naskórka

• zmniejsza stany zapalne

• wygładza drobne zmarszczki

• rozjaśnia lekkie przebarwienia posłoneczne

• powoduje znaczny wzrost nawilżenia w warstwie rogowej naskórka, dzięki
czemu skóra wygląda młodziej i bardziej świeżo. Częściowo cofa więc objawy
fotostarzenia skóry

• jest też znakomitą formą prewencji nowotworów skórnych. Złuszczanie
kwasem zawieszonym w glikolu zmniejsza ekspresję zmutowanych pod
wpływem promieniowania UVB protein p53; zanotowano również zmniejszenie
ekspresji filagryny i lorikryny w keratynocytach indukowane przez UVB. Ma to
szczególne znaczenie dla osób o jasnej karnacji narażonych w przeszłości lub
obecnie na intensywne promieniowanie słoneczne

Wyśmienite efekty działania 30% peelingu potwierdziły testy na ochotnikach.

Lub kupię moze kremik na zsk taki wynalazłam,z kwasem migdałowym:
Zestaw do samodzielnego wykonania. Krem nawilżający na noc, przeznaczony do każdego typu cery o działaniu złuszczającym i stymulującym odnowę komórkową. Szczególnie polecamy do pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym oraz tłustej. Reguluje keratynizację naskórka, delikatnie złuszcza, oczyszcza. Działa głęboko nawilżająco, spłyca zmarszczki, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Rozjaśnia plamy pigmentacyjne.

Zestaw zawiera następujące składniki:

Faza A - olejowa
2 g emulgatora MGS
1 g monostearynianu glicerolu
1.5 g alkoholu cetylowego
15 ml maceratu z nagietka

Faza B - wodna
2 g kwasu migdałowego
1 g glukonolaktonu
1.5 ml mleczanu sodu
5 ml kwasu hialuronowego 1%
22 ml hydrolatu z róży stulistnej
5 ml wodorowęglanu sodu


Akcesoria

opakowanie farmaceutyczne 50 ml

3 papierki lakmusowe
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-08, 21:34   #4504
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Nie? No to proszę:
Peeling salicylowy bazujący na kwasie salicylowym rozpuszczonym w glikolu polietylenowym jest efektem pracy i doświadczeń japońskich badaczy, którzy szukali bezpiecznych możliwości złuszczania trądzikowej skóry dla osób o ciemniejszej karnacji. Jak wiadomo ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na powstawanie pozapalnych przebarwień i często zdarza się, że tradycyjne peelingi bazujące na etanolu niosą za sobą poważne skutki uboczne, często przewyższające potencjalne korzyści.

Dzięki tym eksperymentom istnieje możliwość stosowania kwasu salicylowego w wyższych stężeniach bez konieczności borykania się ze złuszczaniem, podrażnieniami i popeelingowym zaczerwienieniem skóry.
W przeciwieństwie do tradycyjnych peelingów Salipeg nie generuje łusek, podpuchnięć i stanu zapalnego. Jest idealnym peelingiem dla niedoświadczonych osób, borykających się z trądzikiem i zmianami zaskórnikowymi, mających jednocześnie skórę wrażliwą, naczynkową, skłonną do czerwienienia i atopii.

Wykazano ponad wszelką wątpliwość bezpieczeństwo stosowania Salipegu - poza brakiem skutków ubocznych warto wspomnieć przede wszystkim o zmniejszonej przenikalności kwasu salicylowego do organizmu. Niestety, kwas salicylowy stosowany w tradycyjny sposób na alkoholu w wyższych stężeniach i na duże powierzchnie ciała może wywołać nawet zatrucie organizmu. Aplikując 30% kwas na bazie glikolu polietylenowego w ciągu 5 minut absorpcja taka sama jak w przypadku stosowania toniku alkoholowego z 2% zawartością kwasu salicylowego. Salipeg jest więc z pewnością peelingiem bezpiecznym.


Działanie „salipegu”:

• skuteczny w leczeniu trądziku zaskórnikowego

• odnawia warstwę rogową naskórka

• zmniejsza stany zapalne

• wygładza drobne zmarszczki

• rozjaśnia lekkie przebarwienia posłoneczne

• powoduje znaczny wzrost nawilżenia w warstwie rogowej naskórka, dzięki
czemu skóra wygląda młodziej i bardziej świeżo. Częściowo cofa więc objawy
fotostarzenia skóry

• jest też znakomitą formą prewencji nowotworów skórnych. Złuszczanie
kwasem zawieszonym w glikolu zmniejsza ekspresję zmutowanych pod
wpływem promieniowania UVB protein p53; zanotowano również zmniejszenie
ekspresji filagryny i lorikryny w keratynocytach indukowane przez UVB. Ma to
szczególne znaczenie dla osób o jasnej karnacji narażonych w przeszłości lub
obecnie na intensywne promieniowanie słoneczne

Wyśmienite efekty działania 30% peelingu potwierdziły testy na ochotnikach.

Lub kupię moze kremik na zsk taki wynalazłam,z kwasem migdałowym:
Zestaw do samodzielnego wykonania. Krem nawilżający na noc, przeznaczony do każdego typu cery o działaniu złuszczającym i stymulującym odnowę komórkową. Szczególnie polecamy do pielęgnacji cery wrażliwej, naczynkowej, z trądzikiem różowatym, trądzikiem pospolitym oraz tłustej. Reguluje keratynizację naskórka, delikatnie złuszcza, oczyszcza. Działa głęboko nawilżająco, spłyca zmarszczki, wpływa na produkcję kolagenu i elastyny. Rozjaśnia plamy pigmentacyjne.

Zestaw zawiera następujące składniki:

Faza A - olejowa
2 g emulgatora MGS
1 g monostearynianu glicerolu
1.5 g alkoholu cetylowego
15 ml maceratu z nagietka

Faza B - wodna
2 g kwasu migdałowego
1 g glukonolaktonu
1.5 ml mleczanu sodu
5 ml kwasu hialuronowego 1%
22 ml hydrolatu z róży stulistnej
5 ml wodorowęglanu sodu


Akcesoria

opakowanie farmaceutyczne 50 ml

3 papierki lakmusowe
Dziękuję za doedukowanie
Opisy jednego i drugiego są bardzo kuszące. Ale jak z działaniem rzeczywistym to nie wiadomo nigdy... Każda skóra jest inna, jednym coś pomaga innym nie... ehh... Próbuj, testuj, może akurat znajdziesz produkt spełniający Twoje wymagania.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 09:00   #4505
enaiv
Zakorzenienie
 
Avatar enaiv
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 666
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Nie? No to proszę:
Peeling salicylowy bazujący na kwasie salicylowym rozpuszczonym w glikolu polietylenowym jest efektem pracy i doświadczeń japońskich badaczy, którzy szukali bezpiecznych możliwości złuszczania trądzikowej skóry dla osób o ciemniejszej karnacji. Jak wiadomo ciemniejsza skóra jest bardziej narażona na powstawanie pozapalnych przebarwień i często zdarza się, że tradycyjne peelingi bazujące na etanolu niosą za sobą poważne skutki uboczne, często przewyższające potencjalne korzyści.

[...]
kiedyś chciałam tego spróbować ale uciekam od wszelkich glikoli
spróbuj toników z migdałowym, jest delikatny i dobry na tę porę roku.
Nie wiem czy stosowałaś niacynamid, ale słyszałam,że u niektórych tez powoduje wysyp
enaiv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 14:18   #4506
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez enaiv Pokaż wiadomość
kiedyś chciałam tego spróbować ale uciekam od wszelkich glikoli
spróbuj toników z migdałowym, jest delikatny i dobry na tę porę roku.
Nie wiem czy stosowałaś niacynamid, ale słyszałam,że u niektórych tez powoduje wysyp
A na kwasie salicylowym mozna? Bo ma juz go i szkoda,zeby tak odłogiem leżał
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 18:35   #4507
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Melduję, że sprawcą czerwonych oczu na pewno jest u mnie olej z porzeczki (dzisiaj zastosowałam ha/kasztanowiec/jojoba) i gałki miałam rano jedynie z kilkoma żyłkami (zapewne po wczorajszej masakrze). Teraz są bialutkie.
Rozumiecie jak to możliwe, że olej z porzeczki kupiony w tym samym sklepie kilkanaście dni temu tak różni się od kupionego pół roku temu?! Poprzedni zużyłam i podpasował mi, obecnemu też w zasadzie nie mogę nic zarzucić (dla mnie wygląda tak samo, zapach i konsystencja identyczne, na skórę działa równie dobrze), tylko że "załatwia" oczy... Czyli może to jednak kwestia rozpoczęcia noszenia soczewek? Mhm...
Macie pomysły w jaki sposób wykorzystać tę porzeczkę? Może ogólnie nie szkodzi i będę mogła ten olej wykorzystać w inny sposób.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 19:59   #4508
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Melduję, że sprawcą czerwonych oczu na pewno jest u mnie olej z porzeczki (dzisiaj zastosowałam ha/kasztanowiec/jojoba) i gałki miałam rano jedynie z kilkoma żyłkami (zapewne po wczorajszej masakrze). Teraz są bialutkie.
Rozumiecie jak to możliwe, że olej z porzeczki kupiony w tym samym sklepie kilkanaście dni temu tak różni się od kupionego pół roku temu?! Poprzedni zużyłam i podpasował mi, obecnemu też w zasadzie nie mogę nic zarzucić (dla mnie wygląda tak samo, zapach i konsystencja identyczne, na skórę działa równie dobrze), tylko że "załatwia" oczy... Czyli może to jednak kwestia rozpoczęcia noszenia soczewek? Mhm...
Macie pomysły w jaki sposób wykorzystać tę porzeczkę? Może ogólnie nie szkodzi i będę mogła ten olej wykorzystać w inny sposób.
a widzisz, obie mamy oczy nie tolerujace porzeczki:P zużyj na ciało, wlej do wanny czy coś:P chociaż ona troche brudzi, więc do wanny może nie... ale na ciało?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-09, 22:36   #4509
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Melduję, że sprawcą czerwonych oczu na pewno jest u mnie olej z porzeczki (dzisiaj zastosowałam ha/kasztanowiec/jojoba) i gałki miałam rano jedynie z kilkoma żyłkami (zapewne po wczorajszej masakrze). Teraz są bialutkie.
Rozumiecie jak to możliwe, że olej z porzeczki kupiony w tym samym sklepie kilkanaście dni temu tak różni się od kupionego pół roku temu?! Poprzedni zużyłam i podpasował mi, obecnemu też w zasadzie nie mogę nic zarzucić (dla mnie wygląda tak samo, zapach i konsystencja identyczne, na skórę działa równie dobrze), tylko że "załatwia" oczy... Czyli może to jednak kwestia rozpoczęcia noszenia soczewek? Mhm...
Macie pomysły w jaki sposób wykorzystać tę porzeczkę? Może ogólnie nie szkodzi i będę mogła ten olej wykorzystać w inny sposób.
a widzisz, obie mamy oczy nie tolerujace porzeczki:P zużyj na ciało, wlej do wanny czy coś:P chociaż ona troche brudzi, więc do wanny może nie... ale na ciało?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 09:36   #4510
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Mozecie mnie naprowadzic jak zrobic tonik bha? Mam kwas salicylowy,peg-400,do tego hydrolat i...? I co jeszcze i w jakich proporcjach potrzeba?:prosi :
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 11:26   #4511
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Mozecie mnie naprowadzic jak zrobic tonik bha? Mam kwas salicylowy,peg-400,do tego hydrolat i...? I co jeszcze i w jakich proporcjach potrzeba?:prosi :
Może zrób na wzor tego z BU: http://biochemiaurody.com/sklep/tonikbha.html lub wez przepis z mazideł: http://mazidla.com/index.php?option=...id=99&Itemid=2
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 13:32   #4512
fabregasowa
Zakorzenienie
 
Avatar fabregasowa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 793
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

dziewczyny, przeczytałam na wizażu artykuł o trądziku różowatym, i mówiąc szczerze, jestem przerażona! Niestety obawiam się, że może mnie to czekać w bliskiej przyszłości. Mam skłonności do zaczerwienienia się twarzy, napadowy burak towarzyszy mi przy przeróżnych sytuacjach, oprócz tego mam słabe krążenie, niskie ciśnienie, wiecznie zimne nogi ręce, a do tego mój tata jest wiecznie czerwony, także prawdopodobnie mam to po nim. Nie chcę mieć za kilka lat nieuleczalny rumień na twarzy ;(

Od jakiegoś czasu używam na noc hydrolatu z kocanki, od niedawna tez kompleks na naczynka, przestałam używać kosmetyków z alkoholem, z kwasem mam tylko serum lemon z BU, zaopatrzyłam się w filtr 50+, i do was pytania co mogę zrobić jeszcze?? Jakieś witaminy, kosmetyczka?
__________________
Wymiana kosmetyczna

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...0#post52630770
fabregasowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 14:22   #4513
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
dziewczyny, przeczytałam na wizażu artykuł o trądziku różowatym, i mówiąc szczerze, jestem przerażona! Niestety obawiam się, że może mnie to czekać w bliskiej przyszłości. Mam skłonności do zaczerwienienia się twarzy, napadowy burak towarzyszy mi przy przeróżnych sytuacjach, oprócz tego mam słabe krążenie, niskie ciśnienie, wiecznie zimne nogi ręce, a do tego mój tata jest wiecznie czerwony, także prawdopodobnie mam to po nim. Nie chcę mieć za kilka lat nieuleczalny rumień na twarzy ;(

Od jakiegoś czasu używam na noc hydrolatu z kocanki, od niedawna tez kompleks na naczynka, przestałam używać kosmetyków z alkoholem, z kwasem mam tylko serum lemon z BU, zaopatrzyłam się w filtr 50+, i do was pytania co mogę zrobić jeszcze?? Jakieś witaminy, kosmetyczka?
moze na pocztek: bez paniki , tez mam podobne sklonnosci, moja mama ma tradzik rozowaty,unika slonca, jest tez zadowolona z kremu na zaczerwienienia z iwostinu 15spf. mysle,ze juz duzo zrobilas, kocanka jest b.dobra plus filtry. witaminaC i witamina PP na pewno sa pomocne
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 14:51   #4514
tova1
Zakorzenienie
 
Avatar tova1
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Marki
Wiadomości: 5 890
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

U dobrej kosmetyczki zabieg zamykania naczynek - wybierz się na jesieni.
Moja koleżanka chodzi co jakiś czas i naprawdę widać różnicę (jest naturalnym rudzielcem o białej skórze).
tova1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 15:05   #4515
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

fabregasowa zaobserwuj czy to tylko rumien tzw. burak jak np. sie zawstydzisz lub masz stresa czy zaczynaja sie pojawiac rozszerzone naczynka, bo w sumie nie musi to byc poczatek tradzika rozowatego ale jesli rumien pojawia sie coraz czesciej i zaczynaja towarzyszyc mu teleangiektazje to prawdopodbnie w przyszlosci moze pojawic sie tradzik rozowaty

u kosmetyczki mozesz robic galwanizacje lub jonoforeze z wit C, ale najlepiej udac sie do dermatologa lub kosmetyczki zeby zbadali skore i zobaczyli czy to sa poczatki tradziku rozowatego

Edytowane przez ksenka
Czas edycji: 2011-06-10 o 15:07
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:29   #4516
ridja devojka
Zakorzenienie
 
Avatar ridja devojka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 14 671
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez fabregasowa Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu używam na noc hydrolatu z kocanki, od niedawna tez kompleks na naczynka, przestałam używać kosmetyków z alkoholem, z kwasem mam tylko serum lemon z BU, zaopatrzyłam się w filtr 50+, i do was pytania co mogę zrobić jeszcze?? Jakieś witaminy, kosmetyczka?
Jak już ktoś napisał witamina C i witamina PP (jest na receptę). Tylko, że moim zdaniem to wszystko nie działa. Witamina PP nie pomogła mi wcale, witaminę C piję bądź wcieram w skórę, ewentualnie jeszcze rutyna - na uszczelnianie naczyń krwionośnych. Ogólnie specyfiki na naczynia/rumień moim zdaniem nie pomagają zupełnie, stosuję je chyba tylko dla higieny psychicznej. Nie szkodzą, a przy takiej cerze to już wiele.
__________________
ridja devojka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:37   #4517
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Jeśli mówimy o witaminie C,to powiedzcie,można jej używać bardziej na noc czy na dzień? Nie powoduje fotouczuleń?
A ostatnio podebrałam od Was na wątku pomysł na demakijaż hydrolatem z olejkiem i faktycznie-świetnie zmywa makijaz mineralny,nie powoduje w koncu wypryszczania mnie,skóra w koncu odreagowała i jest superrrrrrr w koncu nie mam gul podskórnych
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 18:06   #4518
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez guniaaa Pokaż wiadomość
Jeśli mówimy o witaminie C,to powiedzcie,można jej używać bardziej na noc czy na dzień? Nie powoduje fotouczuleń?
A ostatnio podebrałam od Was na wątku pomysł na demakijaż hydrolatem z olejkiem i faktycznie-świetnie zmywa makijaz mineralny,nie powoduje w koncu wypryszczania mnie,skóra w koncu odreagowała i jest superrrrrrr w koncu nie mam gul podskórnych
Czemu nie poczytasz opisów np. na stronie BU? Tam masz wszystko napisane.
Mogę Ci skopiować

Cytat:
Serum, można stosować na dzień np. pod krem z filtrami UV lub na noc (nałóż małą porcję serum na czystą skórę, delikatnie wmasuj, odczekaj 5-10 minut i nałóż dowolny krem). W przypadku cery tłustej, jest ono na tyle nawilżające, że może być stosowane samodzielnie na noc. Osoby o cerze suchej mogą odczuć potrzebę nałożenia na serum dodatkowego kremu nawilżającego.
Cytat:
Serum stanowi świetne uzupełnienie ochrony przeciwsłonecznej. Raz nałożone wchłania się w głąb skóry i w przeciwieństwie do kremów z filtrami nie może zostać starte lub zmyte.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-15, 19:37   #4519
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Namiętnie podczytuję wasz wątek i postanowiłam dołączyć
Pierwsze zamówienie z ZSK do mnie dotarło, kupiłam olejek sojowy, jojoba złoty, serum sap 10%, glinkę żółtą i peeling wulkaniczny, olejek z drzewa herbacianego. Poprosiłam tez o próbkę jakiego olejku do cery mieszanej i dostała olej sezamowy
Dzisiaj zmajstrowałam to serum...skóra po nim fajna, szybko się wchłoneło, nie widze tylko tego efektu rozjaśnienia, ale to na pewno za wcześnie na efekty
Nie mam tylko pomysły na olejek herbaciany...sprawdzi sie jako dodatek do serum?

Wiem, e to nie wątek włosowy, ale testowała któraś witaminy "all in one" w maskach do wlosów albo wcierkach? jest sens? albo dodatek do nafty kosmetycznej?
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-16, 08:59   #4520
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Namiętnie podczytuję wasz wątek i postanowiłam dołączyć
Pierwsze zamówienie z ZSK do mnie dotarło, kupiłam olejek sojowy, jojoba złoty, serum sap 10%, glinkę żółtą i peeling wulkaniczny, olejek z drzewa herbacianego. Poprosiłam tez o próbkę jakiego olejku do cery mieszanej i dostała olej sezamowy
Dzisiaj zmajstrowałam to serum...skóra po nim fajna, szybko się wchłoneło, nie widze tylko tego efektu rozjaśnienia, ale to na pewno za wcześnie na efekty
Nie mam tylko pomysły na olejek herbaciany...sprawdzi sie jako dodatek do serum?

Wiem, e to nie wątek włosowy, ale testowała któraś witaminy "all in one" w maskach do wlosów albo wcierkach? jest sens? albo dodatek do nafty kosmetycznej?
Witaj. tu mozesz pisac o wszystkim co ma zwiazek z pielegnacja naturalna. po to mamy ten watek.
olejek herbaciany mozesz dodac do serum, mozesz tez np wzbogacic zel do mycia buzi. ja tak zrobilam wczoraj z moim babydreamem. teraz pieknie pachnie, swiezutko. tylko sie nei pieni po dodaniu olejku ale nie przeszkadza to bo makijaz zmywa tak samo dobrze
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 11:54   #4521
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
Witaj. tu mozesz pisac o wszystkim co ma zwiazek z pielegnacja naturalna. po to mamy ten watek.
olejek herbaciany mozesz dodac do serum, mozesz tez np wzbogacic zel do mycia buzi. ja tak zrobilam wczoraj z moim babydreamem. teraz pieknie pachnie, swiezutko. tylko sie nei pieni po dodaniu olejku ale nie przeszkadza to bo makijaz zmywa tak samo dobrze
dziękuję bardzo to dzisiaj dorzucę olejek

Zapomniałam jeszcze o hydrolacie geraniowym pachnie trochę muląco-kwiatowo, ale super się sprawdza jako tonik
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 12:39   #4522
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

ja uwielbiam oczarowy, wlasciwie to nie wiem za co ale uwielbiam, i ten zapach..
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-16, 14:07   #4523
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam oczarowy, wlasciwie to nie wiem za co ale uwielbiam, i ten zapach..
też się nad nim zastanawiałam wypróbuję następnym razem
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-19, 23:16   #4524
rafal_pronko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez gabisun Pokaż wiadomość
Nie mam tylko pomysły na olejek herbaciany...sprawdzi sie jako dodatek do serum?

Jeśli nadal jest brak pomysłu na olejek herbaciany to sugeruję dokupić jeszcze rumiankowy i na bazie olejku sezamowego rumiankowego i z drzewa herbacianego stworzyć olejek do masażu (przeciwbólowy)

Jego receptura jest prosta
29 gramów oleju sezamowego
4 krople rumiankowego
4 krople z drzewa herbacianego

lub do kąpieli relaksacyjnej
56 gram olejku sezamowego
12 kropel lawendowego
6 kropel różanego
2 krople herbacianego

Do kąpieli używamy nie więcej jak ćwierć szklanki specyfiku

Ponadto można go stosować do leczenia: trądzika, stres, opryszczka, przeziębienia, grypy, ukąszenia owadów, migreny, jako olej do skóry, brodawek i grzybicy stóp
rafal_pronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-21, 12:27   #4525
gabisun
Zakorzenienie
 
Avatar gabisun
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4 659
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Dzięki za podpowiedź już wkropiłam trochę do serum i jest super do masażu tez sprobuję przy następnym zamówieniu
__________________
Czekamy...


gabisun jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 05:33   #4526
rafal_pronko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 12
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam oczarowy, wlasciwie to nie wiem za co ale uwielbiam, i ten zapach..
a ja różany lub bergamontowy mają takie fajne zapachy...
rafal_pronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 09:01   #4527
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
ja uwielbiam oczarowy, wlasciwie to nie wiem za co ale uwielbiam, i ten zapach..
zapach hydrolatu oczarowego mmm ja tez uwielbiam a moja siostra twierdzi ze smierdzi
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-22, 09:18   #4528
AliMa5
Rozeznanie
 
Avatar AliMa5
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 744
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

rozany tez jest super. ale mam ten zwykly, jestem ciekawa zapachu rozy damascena. mam tez z zielonej herbaty, nie pachnie wogole
__________________
Minerałoholiczka

od 11.07.2011 Aknenormin. a więc walka trwa..
AliMa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-23, 22:50   #4529
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Cytat:
Napisane przez ksenka Pokaż wiadomość
zapach hydrolatu oczarowego mmm ja tez uwielbiam a moja siostra twierdzi ze smierdzi
Tez lubię bardzo oczar, ale najbliższe otoczenie niekoniecznie... Każdy ma inny nos

Cytat:
Napisane przez AliMa5 Pokaż wiadomość
rozany tez jest super. ale mam ten zwykly, jestem ciekawa zapachu rozy damascena. mam tez z zielonej herbaty, nie pachnie wogole
A jak z działaniem? Który wolisz i dlaczego? Jaką masz cerę?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-24, 09:58   #4530
ksenka
Zadomowienie
 
Avatar ksenka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 462
Dot.: Naturalna pielęgnacja skóry dla fanek minerałów i nie tylko...

Ja tez mam ten rozany i oczarowy, rozany wzielam za dzialanie nawilzajace ale on mi jakos nie podszedl no nie wiem, w sumie oczarowy to tez nie wiem czy cos robi mojej buzi ale 2 opakowania juz zuzylam 3 wlasnie kupuje i uwielbiam go szczegolnie za zapach i za to ze fajnie odswieza buzie a czy tam sciaga pory i takie tam to nie wiem
ksenka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:38.