Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-06-16, 07:44   #1051
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nccz obawiam się, że Tobie wyjdzie nieco ciemniejszy kolor niż chciałabyś uzyskać. Henna jak gdyby "uzupełnia" naturalny kolor włosa, nie da rady rozjaśnić. Ale na pewno wyjdzie pięknie, podejrzewam, że to będzie intensywny ciemny rudy (taki jak chciałabym mieć a na blond włosach nigdy nie uzyskam)
"Chnę" Eld odradzam. Nie jest dobrej jakości, kiepsko się nakłada i kruszy. Henny mazidłowej jeszcze nie próbowałam, ale spróbuje, jak tylko skończy mi się Alepia.

Co do szamponów i odżywek to po co komu odżywki skoro henna tak ładnie chroni nam włosy? Zaczęłam ostatnio używać zwykłego najzwyklejszego szamponu z czarnej rzepy, nie kładę żadnej odżywki a włosy i tak pięknie się rozczesują. Przed henną to było nie do pomyślenia. Szok.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:44   #1052
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez milk Pokaż wiadomość
dołączam się do pytania o odzywki i szampony, rowniez planuje przezucic się na mazidłowa, po przeczytaniu wymienianej w wątku ksiazki o hennie w pdfie...
A to jest taka? chyba przeoczyłam...
Jak masz na taką to wrzuc na serwer lub daj znac na priv i podam ci mail

Cytat:
Napisane przez Narin :
Co do szamponów i odżywek to po co komu odżywki skoro henna tak ładnie chroni nam włosy? Zaczęłam ostatnio używać zwykłego najzwyklejszego szamponu z czarnej rzepy, nie kładę żadnej odżywki a włosy i tak pięknie się rozczesują. Przed henną to było nie do pomyślenia. Szok.
Ja tam mam suche po chnie i potrzebuje czegoś co moje włoski pokochają
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 09:53   #1053
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja wczoraj robilam znowu wlosy henna, taka mieszanka jak za pierwszym razem ale nadal moim zdaniem sa za czerwone.....a ja chce takie złote rude!!!
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 11:28   #1054
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

nerla to szczerze mówiąc trochę zazdroszczę, bo moje na złość postanowiły zacząć się mocno przetłuszczać Stąd pomysł z "przemysłowym" szamponem. Trochę pomaga.

inkaska37 a jaki masz naturalny kolor? Widzę, że ciężko nam dziewczynom dogodzić, jedne mają złociste a chcą czerwone, inne na odwrót
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 14:24   #1055
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Naturalny mam szatyn, na zdjęciu choc kiepskiej jakosci, widac moje naturalne odrosty, wczoraj robilam henna i wogole nie chwycilo, nie wiem co robic, pamietam ze juz chyba kiedys tak mialam, i w koncu przefarbowalam na ciemny kolor - blizszy tego naturalnego, a w ogole to bym chciala cos w tym typie: http://www.ceneo.pl/431622
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg r1.jpg (32,3 KB, 100 załadowań)
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 15:40   #1056
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inkaska37 Pokaż wiadomość
Naturalny mam szatyn, na zdjęciu choc kiepskiej jakosci, widac moje naturalne odrosty, wczoraj robilam henna i wogole nie chwycilo, nie wiem co robic, pamietam ze juz chyba kiedys tak mialam, i w koncu przefarbowalam na ciemny kolor - blizszy tego naturalnego, a w ogole to bym chciala cos w tym typie: http://www.ceneo.pl/431622
Na pewno nie uzyskasz takiej jasnej miedzi na ciemnych włosach... Ale henna trzymana 1-1,5h powinna dać złocisty kolor. Można też dodać do mieszanki jakiejś żółtej przyprawy typu kurkuma.
A gdybyś zastosowała taką zwykłą naturalną hennę? Bo widzę, że stosujesz jakieś "wynalazki" Czytałam na zagranicznych forach, że każda henna, która ma farbować na kolor inny niż rudy (czyli te wszystkie blondy, czerwienie, brązy, bordo, wiśnie itp) to zwykłe chemiczne badziewie. Aż mnie ciarki przechodzą, jak sobie przypomnę co z moimi włosami zrobiły pseudohenny venity, więc do końca życia będę unikać tego typu produktów.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:03   #1057
Heroldin
Zakorzenienie
 
Avatar Heroldin
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 4 627
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Aż mnie ciarki przechodzą, jak sobie przypomnę co z moimi włosami zrobiły pseudohenny venity, więc do końca życia będę unikać tego typu produktów.


inkaska - i nie zapominaj : henna to nie chemiczne farby, to są tylko zioła !
Heroldin jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 17:32   #1058
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

[QUOTE=nerla;12779951]A to jest taka? chyba przeoczyłam...
Jak masz na taką to wrzuc na serwer lub daj znac na priv i podam ci mail
owszem była podawana na 15 stronie http://www.hennaforhair.com/freebooks/
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:53   #1059
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez Narin Pokaż wiadomość
Czytałam na zagranicznych forach, że każda henna, która ma farbować na kolor inny niż rudy (czyli te wszystkie blondy, czerwienie, brązy, bordo, wiśnie itp) to zwykłe chemiczne badziewie. Aż mnie ciarki przechodzą, jak sobie przypomnę co z moimi włosami zrobiły pseudohenny venity, więc do końca życia będę unikać tego typu produktów.
Istnieją mieszanki o całkowicie roślinnnym składzie, przy pomocy których można uzyskać różne odcienie. Ale to już nie jest henna, tylko ew. miks henny z innymi składnikami.

W tym wątku wspomniano np. o produktach firmy Anza. Kiedyś w zielarni rzuciłam okiem na skład i nie dopatrzyłam się dodatków chemicznych, mimo że w ofercie mieli odcienie brązu, czerni, czerwieni i oberżyny.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 17:58   #1060
nerla
Zadomowienie
 
Avatar nerla
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 191
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziękuje milk
__________________
Niemożliwe jest możliwe
nerla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 18:09   #1061
mirarz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 27
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Drogie Panie!
To znowu ja! Chciałabym zapytać, czy potrafiłybyście mi powiedzieć jak nazywa się kolor, który ma na włosach Nicole Kidman w filmie Moulin Rouge? Chciałabym sobie zrobić taki kolorek, ale nie wiem jaką henne kupić. To rubina czy bardziej burgund? http://www.gel.com.au/koala/movies/moulin.jpg (zdjęcie trochę ciemniejsze niż w rzeczywistości).
mirarz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-16, 18:21   #1062
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja bym nie ryzykowała z tymi mieszankami. Mądrzejsi ode mnie piszą, żeby unikać to unikam
A zapewnieniom producenta o naturalnym składzie, jeżeli skład nie jest rozpisany punkt po punkcie i procentowo, też nie dowierzam. Wiem czego potrafią tam napakować, żeby mieszanka barwiła na odpowiedni kolor.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-16, 19:51   #1063
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

no pakuja pakują co sie da, a Nicole wyglada jakby miala chnę a nie burgund czy rubine. ja mam wlosy w stanie agonalnym więc zamawiam mazidłową zaraz i koniec.
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 07:43   #1064
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

w akcie desperacji wybrałam sie wczoraj do sklepu z art. fryzjerskimi i zakupilam farbę, mial wyjsc zloty rudy blond a wyszedl znowu czerwony, co prawda odrosty chwycil, chyba sie nie pozbędę tej czerwieni, chyba ze moze jakis zwykly blond na to polozyc, juz sama nie wiem, a z racji tego ze mam tendencje do rumienienia twarzy w odcieniach czerwieni nie za bardzo dobrze wyglądam....
a tak przy okazji 3/4 henny do włosów dostepnej w sprzedazy jest z dodatkami chemii, co prawda pewnie mniej sa szkodliwe niz w zwyklych farbach, ale zawsze to tez chemia.....
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 08:21   #1065
milk
Rozeznanie
 
Avatar milk
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 760
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez inkaska37 Pokaż wiadomość
w akcie desperacji wybrałam sie wczoraj do sklepu z art. fryzjerskimi i zakupilam farbę, mial wyjsc zloty rudy blond a wyszedl znowu czerwony, co prawda odrosty chwycil, chyba sie nie pozbędę tej czerwieni, chyba ze moze jakis zwykly blond na to polozyc, juz sama nie wiem, a z racji tego ze mam tendencje do rumienienia twarzy w odcieniach czerwieni nie za bardzo dobrze wyglądam....
a tak przy okazji 3/4 henny do włosów dostepnej w sprzedazy jest z dodatkami chemii, co prawda pewnie mniej sa szkodliwe niz w zwyklych farbach, ale zawsze to tez chemia.....
ciekawe swoja drogą, ja chną uzyskuje zupełnie pomaranczowo zloty kolor, a chetnie bym czerwony przygarnęła, ja bym Ci radziła czekac aż farba się wypłucze, wszystkie czerwienie maja tendencje do spierania czesto na rudy. Są tez kosmetyki pielęgnacyjne które zarazem delikatnie barwia włosy wiem, ze w super pharmie jest linia jakiś takich i oni mają do włosów miedzianych(sa tez do czerwieni, blondow i reszty) - koleżanka miała trzeba uważac bo odżywka farbuje ręce więc mogą kolor zmieniać troche cytryny do płukania i głowa na słonce, jestem pewna, że w końcu musi ci wyjść miedziana nuta, a co do blondu to juz lepiej moze jednak fryzjer, bo jeszcze sobie popalisz włosy, wiem co mowie, niestety
milk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 09:55   #1066
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 450
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

milk, Narin, dziękuję za odpowiedzi . Już jestem zdecydowana użyć henny. Jak będę miała trochę więcej czasu, wezmę się za to. Ciemniejszy kolor też będzie całkiem w porządku. Na słońcu i tak będzie ładnie .
02eba319b6a88f5cf3646afc45676ed72e415e48_5eab58a6545cb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-17, 21:45   #1067
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Dziewczyny mam pytanie, kupiłam sobie tydzień temu na początek henne eld, bo chciałam w ogóle spróbować jak z tą henną będzie. Kupiłam brąz, kolor wyszedł cudny, nakładanie da się przeżyć, ogólnie wszystko super, tylko, że po tygodniu mycia codziennie włosów, nie ma po niej prawie śladu, coś tam może jeszcze zostało, ale niewiele. Powiedzcie mi jak często trzeba powtarzać takie "zabiegi", bo raz na tydzień to jednak przesada... Być może to kwestia włosów, może gorzej łapią jakoś (są rozjaśnione i podniszczone przez farbowanie chemiczne), ale z drugiej strony na odrostach też się wypłukała. Może to trzeba kilka razy powtórzyć, żeby się jakoś dłużej trzymało? A może to ta henna eld po prostu tak kiepsko się trzyma? Doradzcie mi coś, jestem nawet gotowa jakąs lepszą zakupić, choć np mazidlowe ceny mnie przeraziły, jak sobie pomyśle ze jeszcze miałabym to powtarzać raz w tygodniu za tą cene to mam poważne wątpliwości. No i jednak w eld są jakieś barwniki niestety, za to kolor był piękny. Czy da się uzyskać brąz (nie wpadający w rudy) robiąc jakieś mieszanki bez barwników?
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 06:41   #1068
Kasia93b
Raczkowanie
 
Avatar Kasia93b
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 227
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hocus pocus Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, kupiłam sobie tydzień temu na początek henne eld, bo chciałam w ogóle spróbować jak z tą henną będzie. Kupiłam brąz, kolor wyszedł cudny, nakładanie da się przeżyć, ogólnie wszystko super, tylko, że po tygodniu mycia codziennie włosów, nie ma po niej prawie śladu, coś tam może jeszcze zostało, ale niewiele. Powiedzcie mi jak często trzeba powtarzać takie "zabiegi", bo raz na tydzień to jednak przesada... Być może to kwestia włosów, może gorzej łapią jakoś (są rozjaśnione i podniszczone przez farbowanie chemiczne), ale z drugiej strony na odrostach też się wypłukała. Może to trzeba kilka razy powtórzyć, żeby się jakoś dłużej trzymało? A może to ta henna eld po prostu tak kiepsko się trzyma? Doradzcie mi coś, jestem nawet gotowa jakąs lepszą zakupić, choć np mazidlowe ceny mnie przeraziły, jak sobie pomyśle ze jeszcze miałabym to powtarzać raz w tygodniu za tą cene to mam poważne wątpliwości. No i jednak w eld są jakieś barwniki niestety, za to kolor był piękny. Czy da się uzyskać brąz (nie wpadający w rudy) robiąc jakieś mieszanki bez barwników?
Dołączam się do pytania, farbowałam w sobote, gdzies tak do wtorku bylo widac, dzisiaj- w czwartek henny juz nie mam Zostało mi okazjonalnie farbowac, aforbowałam tym samym kolorem i firmą.
Czym Basma-Eld bardziej sie trzyma?
Kasia93b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 18:01   #1069
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ładny zimny brąz uzyskuje się mieszanką henna+indygo+amla. Oczywiście przygotowana według odpowiedniej receptury. Podejrzewam, że taki kolor jest nie do zdarcia przez jakiś miesiąc co najmniej. Tylko podejrzewam bo robię samą henną. Myję włoski codziennie a farbuję w miesiącu i to nie żeby poprawić kolor a żeby zakryć odrosty. Indygo jest podobno mniej trwałe ale pomieszane z henną powinno dać dobry efekt. Trochę z tym zachodu ale myślę, że warto.
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-06-18, 20:30   #1070
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Jeszcze raz przeglądnełam te mazidła i w zasadzie to wcale nie jest tak drogo, choć dochodzą koszty przesyłki niestety. Ale henna za 100 g kosztuje 18 zł, a np z eldu wystarczyły mi 2 opakowania po 25g. Jeśli mazidłowej henny poszłoby mniej więcej tyle samo na jeden raz to cena wychodzi w zasadzie taka sama. Oczywiście nie licze tych 10 zl za przesyłke, ale jak się sprawdzi to potem mozna więcej zamawiać na raz. Mam jeszcze eld na 2 razy, zobaczę, czy dalej będzie się tak szybko wymywać, a potem chyba poeksperymentuje z mazidłami.

A możecie polecić z doświadczenia jakiś delikatny szampon, który nie zmywa tak bardzo henny?
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:42   #1071
Narin
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 143
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Z doświadczenia widzę, ze każdy zmywa tak samo. Taki super delikatny za 20 zł i taki za 3 zł z kiosku. To nie farba. Pewnie można stosować jakieś ziołowe płukanki utrwalające kolor ale nie próbowałam bo nie potrzebuję.
Nawiasem mówiąc chna Eld schodziła mi błyskawicznie, spierając się na brudnobury blond. Lepiej chyba zapłacić więcej i farbować rzadziej, prawda?
Narin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:49   #1072
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja kupiłam tą henne eld tak na próbę jak to będzie z henną w ogóle. Nie miałam pojęcia, że tak szybko się spiera, jak zrobiłam to byłam zachwycona kolorem, więc dokupiłam jeszcze 4 paczki, bo były ostatnie w sklepie zielarskim, więc się chciałam zabezpieczyc Ale jeśli ona tak będzie schodzić, to ja jestem już zdecydowana na mazidła (trochę się boje rezultatów mieszania, ale raz się żyje )
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 21:51   #1073
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

To ja chyba jestem fenomenem, bo u mnie eld jest lekko sprany dopiero jak mam mega odrosty no dobra, może nie mega, tylko akurat przy moim kolorze to tak wygląda tragicznie, ale i tak nie muszę hennować ze względu na bledszy kolor
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 22:22   #1074
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja farbowałam się dwa tygodnie temu henną eld i kolor też mam taki sam
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-18, 22:24   #1075
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Wenress, Sehmet a powiedzcie mi czy wy robicie eld według tego co sugeruje producent? Czyli zalać gorącą wodą i jak będzie letnie nakładać na włosy i trzymać 30 min- 2 godziny? Czy może macie inny sposób? Bo ja właśnie wyczytałam, że henne się powinno rozrabiać z sokiem z cytryny i zostawić na kilka godzin, a potem trzymać tak do 6 godzin... To jest delikatna różnica, a i jeszcze, że nie wolno zalewać gorąca wodą..
Sama już nie wiem..
A apropos soku z cytryny, to można go rozcienczyć z wodą? Bo tak to z kilo cytryn musiałabym wycisnąć żeby zrobić z 50 g henny konsystencje jogurtu

Edytowane przez hocus pocus
Czas edycji: 2009-06-18 o 22:25
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 09:46   #1076
201608170918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 422
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hmm ja ok 60g henny rozrabiałam sokiem z cytryny z butelki, bo jakoś nie miałam ochoty kupować kilograma cytryn i mordować się z ich wyciskaniem papkę odstawiłam na całą noc po czym trzymałam na głowie ponad 2h-ot cała filozofia.
I przy następnym farbowaniu, za około 2tygodnie, jedyne co zmodyfikuje to czas trzymania - bo bardzo mocno ściemniały a wolę jasno miedziane
201608170918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 14:58   #1077
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja zalewam gorącą wodą, trzymam aż troche wystygnie i nakładam. Trzymam na głowie 3-4 godziny Nie wierzę, że po godzinie by porządnie złapało....
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 22:31   #1078
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam Was

jestem na 5 stronie wątku ... jeszcze sporo przede mną

zastanawiam się, cóż to za kolor na zdjęciu w załączniku i czy można go osiągnąc na włosach naturalnych o kolorze średni brąz ( kolor naturalny mam na długości około 10 cm.- reszta to "ostatki" farb)...ostatni raz farbowałam włosy ok 10 miesięcy temu

znalazłam ciekawą stronę z przepisami na zmiany koloru włosów przy użyciu naturalnych barwników strona jest w języku angielskim -

http://www.hinduonnet.com/thehindu/m...1700640300.htm


inne, ciekawe strony -
http://www.hennaforhair.com/mixes/
http://beauty.iloveindia.com/henna/for-hair.html
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg KOLOOOR.jpg (15,5 KB, 31 załadowań)
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2009-06-19 o 22:35
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 22:33   #1079
hocus pocus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 26
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Powtórzyłam dziś zabieg z eld... tym razem nie było już tak gładko najpierw sobie zalałam 2 opakowania sokiem z cytryny (butelkowym) i zastawiłam na jakieś 4 godziny, ale wyczytałam gdzieś wczoraj, że henne nakłada się na suche włosy, a że np jak farbowałam chemicznie, to mi było wygodniej robić to na suche włosy (bo było prościej rozdzielać pasma) to stwierdziłam, że też tak zrobie z henną... To był chyba błąd.. Te dwa opakowania starczyły mi mniej wiecej na połowe włosów. Co było robić, rozrobiłam na szybko z wodą kolejne i nakładałam, aż znowu zabrakło, więc wziełam czwarte opakowanie... Zrobiło mi się wielkie, ciężkie błoto na głowie, nie mówiąc już o wyglądzie łazienki. Siedziałam z tym ze 4 godziny. Narazie siedze z umytymi włosami i będę je za chwilę suszyć, ale wydaje mi się, że efekt jest taki jak za pierwszym razem. Tylko, że użyłam 2 razy więcej henny.
Czy wy robicie na mokre czy na suche włosy?
hocus pocus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-06-19, 23:12   #1080
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez hocus pocus Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie, kupiłam sobie tydzień temu na początek henne eld, bo chciałam w ogóle spróbować jak z tą henną będzie. Kupiłam brąz, kolor wyszedł cudny, nakładanie da się przeżyć, ogólnie wszystko super, tylko, że po tygodniu mycia codziennie włosów, nie ma po niej prawie śladu, coś tam może jeszcze zostało, ale niewiele. Powiedzcie mi jak często trzeba powtarzać takie "zabiegi", bo raz na tydzień to jednak przesada... Być może to kwestia włosów, może gorzej łapią jakoś (są rozjaśnione i podniszczone przez farbowanie chemiczne), ale z drugiej strony na odrostach też się wypłukała. Może to trzeba kilka razy powtórzyć, żeby się jakoś dłużej trzymało? A może to ta henna eld po prostu tak kiepsko się trzyma? Doradzcie mi coś, jestem nawet gotowa jakąs lepszą zakupić, choć np mazidlowe ceny mnie przeraziły, jak sobie pomyśle ze jeszcze miałabym to powtarzać raz w tygodniu za tą cene to mam poważne wątpliwości. No i jednak w eld są jakieś barwniki niestety, za to kolor był piękny. Czy da się uzyskać brąz (nie wpadający w rudy) robiąc jakieś mieszanki bez barwników?
Farbuję już kilka lat i z tego co pamiętam , to henna na początku faktycznie szybko się zmywała z włosów - tez miałam rozjaśniane i w dodatku jeszcze resztki trwałej.. Więc chyba kolor musi się trochę wgryżć we włosy.Ja zaczynałam od Venity w proszku , ale dosyć szybko przeszłam na mieszanki henna( pakistańska z allegro) z amlą .Teraz farbuję co 2 miesiące i kolor się trzyma bardzo dobrze, ale po drodze włoski były kilka razy podcinane , więc zostały już tylko te bez chemii.Jestem super zadowolona z henny , jak farbowałam farbami chemicznymi kolor zmywał się góra po 2 tygodniach, a teraz luzik
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:24.