Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-11, 11:33   #1
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146

Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??


Jeśli źle zamieściłam wątek proszę o przeniesienie

Mam kocura już 9 lat i na dniach mam zamiar kupić maltańczyka suczkę ... Zastanawiam się co to będzie w domu ? i czy zwierzęta się polubią ? parę razy przynosilam na próbe kota , to Wacek syczał i chciał się dobrać mu do skóry , zaś jak przynosiłam na chwile jakiegoś psa to kot patrzył na niego jak na zjawisko , uciekał i tylko z daleka oglądał.
Jak dziewczyny myślicie ? Będą żyć w zgodzie ?
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-11, 19:24   #2
camillie
Wtajemniczenie
 
Avatar camillie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: jura
Wiadomości: 2 135
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

wszystko zależy od temperamentu zwierząt
maltańczyki są bardzo łagodne i towarzyskie wiec jesli kot nie jest wyjątkowo zadziorny będzie ok
moja maltanka bardzo zaprzyjaźniła się z kotami, bawią się razem, jedzą z jednej miski ( co jest wnerwiajace bo musze kotom dawac "maltańską" karme, bo cały inwentarz chce jeść w domu a nie sposób ich rozdzielić)
ostatnio zauważyłam że nawet jedno drugiego myje jęzorkiem
camillie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 18:18   #3
wisienka_7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 20
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

U mnie było podobnie. Jak mój kot miał około 8 lat to zdecydowałam się na zakup szczeniaka i przyznam ,że dla kota to był CIOS. Obraził się na wszystkich, skradał się po kątach albo siedziała cały czas w jednym pokoju, bardzo bał się szczeniaka mimo ,że ten nie wykazywał żadnej agresji. Po pewnym czasie (około pół roku ,czyli długo) przyzwyczaił się chyba do obecności psa ale na każdym kroku pokazywał ,że go nie lubi i ,że to on jest w tym domu ważniejszy. Przez 10 lat życia mojego psiaka, zwierzęta nigdy się nie polubiły. Tolerowały się choć czasem kot robił ewidentnie na złość. Trudna to była relacja.
Oczywiście w Twojej sytuacji może być zupełnie inaczej. Dziś już niestety nie ma ani psa ani kota. Choć nasz Tygrys dożył sędziwego wieku bo ,aż 19 lat był z nami.
Mam nadziej ,że twoje zwierzaki bardziej przypadną sobie do gustu.
wisienka_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-12, 20:59   #4
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

Cytat:
Napisane przez wisienka_7 Pokaż wiadomość
U mnie było podobnie. Jak mój kot miał około 8 lat to zdecydowałam się na zakup szczeniaka i przyznam ,że dla kota to był CIOS. Obraził się na wszystkich, skradał się po kątach albo siedziała cały czas w jednym pokoju, bardzo bał się szczeniaka mimo ,że ten nie wykazywał żadnej agresji. Po pewnym czasie (około pół roku ,czyli długo) przyzwyczaił się chyba do obecności psa ale na każdym kroku pokazywał ,że go nie lubi i ,że to on jest w tym domu ważniejszy. Przez 10 lat życia mojego psiaka, zwierzęta nigdy się nie polubiły. Tolerowały się choć czasem kot robił ewidentnie na złość. Trudna to była relacja.
Oczywiście w Twojej sytuacji może być zupełnie inaczej. Dziś już niestety nie ma ani psa ani kota. Choć nasz Tygrys dożył sędziwego wieku bo ,aż 19 lat był z nami.
Mam nadziej ,że twoje zwierzaki bardziej przypadną sobie do gustu.
to ja juz sie zaczynam martwic
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 10:05   #5
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

Moja kotka miała jakieś 4 lata, jak zamieszkała z nami suczka (beagle, miała 5 miesięcy). Kocica na początku tylko obserwowała, ale szybko zorientowała się, że to ona ma tak naprawdę przewagę (może raz lekko machnęła psa łapą, ale bezkolizyjnie), bo jest zwinniejsza, mniejsza, ma pazurki no i wejdzie na mebel, a pies nie. Pies też zaakceptował ten stan rzeczy, wie, że do kota lepiej za blisko nie podchodzić (chociaż zdarza im się, że pies wącha kota i to również przebiega bezkolizyjnie) i że gonienie nic nie daje. Żyją w cichej, bezbolesnej akceptacji (przyjaźni nie osiągnęły, są razem 5 lat). Czasem tylko kot staje za płotem i patrzy centralnie na psa, a ta się denerwuje, że nie przejdzie, ale to sporadycznie (obie żyją w domu i są wypuszczane na ogród). Ja się bałam, że kot się na nas ludzi obrazi, będzie zazdrosny, ale zniosła to wszystko ze spokojem.
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 14:09   #6
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Moja kotka miała jakieś 4 lata, jak zamieszkała z nami suczka (beagle, miała 5 miesięcy). Kocica na początku tylko obserwowała, ale szybko zorientowała się, że to ona ma tak naprawdę przewagę (może raz lekko machnęła psa łapą, ale bezkolizyjnie), bo jest zwinniejsza, mniejsza, ma pazurki no i wejdzie na mebel, a pies nie. Pies też zaakceptował ten stan rzeczy, wie, że do kota lepiej za blisko nie podchodzić (chociaż zdarza im się, że pies wącha kota i to również przebiega bezkolizyjnie) i że gonienie nic nie daje. Żyją w cichej, bezbolesnej akceptacji (przyjaźni nie osiągnęły, są razem 5 lat). Czasem tylko kot staje za płotem i patrzy centralnie na psa, a ta się denerwuje, że nie przejdzie, ale to sporadycznie (obie żyją w domu i są wypuszczane na ogród). Ja się bałam, że kot się na nas ludzi obrazi, będzie zazdrosny, ale zniosła to wszystko ze spokojem.
boję się tego samego ... a to już pojutrze będę miała małą
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-19, 18:04   #7
dziewczynka87
Rozeznanie
 
Avatar dziewczynka87
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 605
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

Jak tam zwierzaki?
dziewczynka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-20, 19:40   #8
dixie1990
Zakorzenienie
 
Avatar dixie1990
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 5 146
Dot.: Kot i maltańczyk suczka to dobre rozwiązanie ??

Cytat:
Napisane przez dziewczynka87 Pokaż wiadomość
Jak tam zwierzaki?
jednak dopiero jutro bedzie Pani mnie przeprosila , miala pilny wyjazd

kot uciekl na strych ( robi tak bardzo czesto ) wiec jak jutro przyprowadze psa moze byc problem , bo sie przyzwyczai do nieobecnosci kota hmmm ... chyba musze go znalezc i do domu przyprowadzic ...
dixie1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.