praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-09-10, 15:58   #1
thecolorofmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4

praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia


Witam, mam 48 lat i chcę zacząć pracować jako nauczycielka (jestem dzień przed wysłaniem dokumentów do uznania, 12 lat pracy dydaktycznej ale... na uczelni). Jak przebiega szukanie pracy? Czy wiek nie jest problemem? Chcę pracować w szkołach 16+ - czy są tu nauczycielki z takimi doświadczeniami? Jestem geografem. Bardzo proszę o informację
Marzka
thecolorofmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 16:25   #2
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Cytat:
Napisane przez thecolorofmagic Pokaż wiadomość
Witam, mam 48 lat i chcę zacząć pracować jako nauczycielka (jestem dzień przed wysłaniem dokumentów do uznania, 12 lat pracy dydaktycznej ale... na uczelni). Jak przebiega szukanie pracy? Czy wiek nie jest problemem? Chcę pracować w szkołach 16+ - czy są tu nauczycielki z takimi doświadczeniami? Jestem geografem. Bardzo proszę o informację
Marzka
W tym wątku znajdziesz troche info w sprawie uczenie w UK.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=305309
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 19:37   #3
_stardust
Rozeznanie
 
Avatar _stardust
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 933
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

radzę szlifować angielski, bo nie mówi się "the uk"
_stardust jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 19:43   #4
monika_sonia
KOTerator
 
Avatar monika_sonia
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 7 344
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Cytat:
Napisane przez _stardust Pokaż wiadomość
radzę szlifować angielski, bo nie mówi się "the uk"
po polsku się nie mówi "the uk"
a po angielsku innej opcji za bardzo nie ma
__________________

monika_sonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 12:32   #5
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

a ja bym radziła przeczytać regulamin forum .....
i przede wszytskim nie zaśmiecać wątku

co za tupet trzeba mieć aby poprawiać innych w taki sposób pfffffffffffffff
jak takaś odważna to trzebayło wysłać PW do autorki watku i zaproponować .... prywatne lekcje

Marzka - powodzenia!!! tak jak Luna wspomniała, przeszukaj tamten wątek, powinnaś znaleźć potrzebne ci infomacje!

ja bym radziła poszperać w sieci
zob tu
http://www.gtce.org.uk/registration/obtaining_qts/
http://community.tes.co.uk/forums/p/429186/6397269.aspx

aaa i jeszcze jedno 16+ to albo sixth form albo collage
niestety ja w tych szkola nie mam zadnego doswiadczenia wiec niestety nie pomoge
Poprostu trzeba probowac! Szukalas agencji nauczycielskich? Warto sie w nich zarejestrowac
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein

Edytowane przez Kofika13
Czas edycji: 2011-09-11 o 12:36
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 15:19   #6
thecolorofmagic
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 4
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
a ja bym radziła przeczytać regulamin forum .....
i przede wszytskim nie zaśmiecać wątku

co za tupet trzeba mieć aby poprawiać innych w taki sposób pfffffffffffffff
jak takaś odważna to trzebayło wysłać PW do autorki watku i zaproponować .... prywatne lekcje

Marzka - powodzenia!!! tak jak Luna wspomniała, przeszukaj tamten wątek, powinnaś znaleźć potrzebne ci infomacje!

ja bym radziła poszperać w sieci
zob tu
http://www.gtce.org.uk/registration/obtaining_qts/
http://community.tes.co.uk/forums/p/429186/6397269.aspx

aaa i jeszcze jedno 16+ to albo sixth form albo collage
niestety ja w tych szkola nie mam zadnego doswiadczenia wiec niestety nie pomoge
Poprostu trzeba probowac! Szukalas agencji nauczycielskich? Warto sie w nich zarejestrowac
Cześć Kofika,
Dość pobieżnie ale przeglądałam wątek o grupie wsparcia. Jednak cały czas pytam, jak radzą sobie osoby szukające pracy po 45 roku życia, czy nie jest to przeszkoda. Ja sama myślę o wolontariacie, na początek. O szkolach 16+ pisałam, bo założyłam, że będzie mi łatwiej. Jednak jeśli trafi się coś w młodszych - to nie pogardzę . Jeśli chcesz - odpisz, czy znasz takie kobiety jak ja. Jeśli chodzi o dokumenty - bo widziałam na tym wątku dyskusję - mam zaświadczenie do dyplomu i zaświadczenie z polskiego Ministerstwa. Na zaświadczniu z uczelni wypisane są przedmioty ze studium. Na zaświadczeniu z ministerstwa - potwierdzenie kwalifikacji pedagogicznych z adnotacją, że moje wykształcenie spełnia warunki magisterskiego i na mocy odpowiedniej dyrektywy - jest uznawane w Unii. No i zaświadczenie, że jestem nauczycielem akademickim, mianowanym na czas nieokreslony. Z tym startuję. Na uczelnie angielskie próbowałam, ale jakoś mi nie wyszło, to długa i odrębna historia. Najbardziej niepokoi mnie ten wiek, mój angielski znajomy po 40 ma kłopot ze znalezieniem nowej pracy, choć na szkolnictwo puka się w glowę....
Pozdr. Marzena
thecolorofmagic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 22:56   #7
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

Cytat:
Napisane przez thecolorofmagic Pokaż wiadomość
Cześć Kofika,
Dość pobieżnie ale przeglądałam wątek o grupie wsparcia. Jednak cały czas pytam, jak radzą sobie osoby szukające pracy po 45 roku życia, czy nie jest to przeszkoda. Ja sama myślę o wolontariacie, na początek. O szkolach 16+ pisałam, bo założyłam, że będzie mi łatwiej. Jednak jeśli trafi się coś w młodszych - to nie pogardzę . Jeśli chcesz - odpisz, czy znasz takie kobiety jak ja. Jeśli chodzi o dokumenty - bo widziałam na tym wątku dyskusję - mam zaświadczenie do dyplomu i zaświadczenie z polskiego Ministerstwa. Na zaświadczniu z uczelni wypisane są przedmioty ze studium. Na zaświadczeniu z ministerstwa - potwierdzenie kwalifikacji pedagogicznych z adnotacją, że moje wykształcenie spełnia warunki magisterskiego i na mocy odpowiedniej dyrektywy - jest uznawane w Unii. No i zaświadczenie, że jestem nauczycielem akademickim, mianowanym na czas nieokreslony. Z tym startuję. Na uczelnie angielskie próbowałam, ale jakoś mi nie wyszło, to długa i odrębna historia. Najbardziej niepokoi mnie ten wiek, mój angielski znajomy po 40 ma kłopot ze znalezieniem nowej pracy, choć na szkolnictwo puka się w glowę....
Pozdr. Marzena
Wg. mnie wiek tu nie gra zadnej roli! Jesli lubisz to co robisz i chcesz pracowac w zawodzie to nic nie stoi na przeszkodzie.
Z wlasnego dsiwdczenia wiem, ze polskie dyplomy czy to z uczelni czy potwierdzenia z ministerstwa na nic sie tu zdaja :/

Trzeba wypelnic formularz, na stronie o ktorej juz wspominałam http://www.gtce.org.uk/registration/obtaining_qts/

jesli masz doswiadczenie i przyzwoity angielski to nic nie stoi na przeszkodzie aby szukac interesujacych cie pozycji!
w tym roku zatrudnili kobiete ( nie wiem ile dokladnie ma lat - ale z pewnoscia jest po 40 ) na stanowisko nauczyciela matematyki .... malo tego pracuje jako NQT (newly qualified teacher) wiec calkiem niedawno musiala skonczyc studia

tu wszyscy maja szanse
powodzenia
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 23:14   #8
Serdussko
Raczkowanie
 
Avatar Serdussko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: CK/Londyn
Wiadomości: 360
Dot.: praca jako nauczycielka w the uk, ale jestem po 45 roku życia

mój nauczyciel biznesu w collegu zaczal swoja kariere nauczycielska we wrzesniu 2010, a jakos na wiosne 2011 skonczyl 50lat wiec jestem przekonana, ze wiek tu nie jest problemem tymbardziej, ze na emeryture odchodzi sie dopiero po 60roku zycia wiec jest dobrych kilka lat przed Toba by spelniac sie zawodowo w UK
Powodzenia !
__________________
" .. nie pozwól by strach wyeliminowal Cie z dalszej gry ! "





Serdussko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:05.