Wypadł mi pukiel włosów, co to może być? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-06-07, 08:57   #1
Hityna
Raczkowanie
 
Avatar Hityna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 140

Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?


Witam wszystkich. Mam 20 lat i mój problem dotyczy włosów. Trzy dni temu zwyczajnie drapiąc się po głowie wyczułam palcami na mojej głowie takie puste miejsce, bez włosów. Po głębszych oględzinach okazało się że zrobił mi się taki jakby goły placek o średnicy może nicałych 2cm, z którego wyrastają bardzo krótkie 1-2mm, sztywne włoski. W piątek idę do lekarza, ale nie daje mi to spokoju, bo w internecie naczytałam się, że to może być łysienie plackowate. Dodam, że dotychczas prostowałam regularnie, niemal codziennie włosy prostownicą, a około tydzień temu wypadł mi na raz jeden duży pukiel włosów. Skojarzyłam, że musiał on wypaść z tego miejsca. Czy to możliwe, że spaliłam sobie włosy prostownicą w tym miejscu i one po prostu się złamały? Czy może to są objawy łysienia plackowatego? Dodam, że u mnie w rodzinie nikt na to nie chorował w tak młodym wieku. Pozdrawiam
Hityna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 10:47   #2
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Wszystko jest możliwe, może i prostownica jest winowajcą. Nie szkoda Ci włosów?
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 10:51   #3
Hityna
Raczkowanie
 
Avatar Hityna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 140
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Teraz już nie prostuję, zdałam sobie sprawę jakie mogą być konsekwencje. Zastanawia mnie tylko to, czy jest możliwe żeby tak blisko skóry wypalić tak dużo włosów. Wydaje mi się raczej, że jestem chora na to łysienie. Udało mi się przyspieszyć wizytę na dzisiaj, więc zobaczymy.
Hityna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-07, 11:20   #4
niczka87
Zakorzenienie
 
Avatar niczka87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 4 654
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Jak trzymałąś bardzo długo to możliwe, że wypaliłaś. Zobaczysz co lekarz powie i tyle.
__________________
Only God can judge me.
niczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 11:22   #5
dobrawrozka
Raczkowanie
 
Avatar dobrawrozka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 77
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

dziewczyny, bez jaj prostownica niszczy : wysusza,kruszy - ale nie powoduje łysienia..przecież nie prostowała jednego pasma a całą głowę, wiec wszystkie by wypadły..łysienie plackowate nie musi być dziedziczne.. może zaraziłaś się grzybicą i dlatego akurat w tym miejscu wypadły Ci włosy..leć do lekarza i daj znać co powiedział..
dobrawrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 16:36   #6
Hityna
Raczkowanie
 
Avatar Hityna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 140
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Pani powiedziała, że to małe ognisko łysienia plackowatego. Zapisała mi lek robiony w aptece na spirytusie do wcierania w to miejsce i witaminy. Jeśli odrost pojawi się po 3 tygodniach to jestem wolna, a przyczyną był stres. Jeśli nie, to przyczyna leży głębiej. Mam też zrobić badania tarczycy. Jestem załamana. Mam 20 lat i nie chcę być łysa...
Hityna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 21:43   #7
dobrawrozka
Raczkowanie
 
Avatar dobrawrozka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 77
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

3mam kciuki, że będzie dobrze..mi od stresu też 3 lata temu wyleciała połowa włosów..
__________________
1.wybielam zęby
2.walczę z cellulitem
3.mocniej walczę z rozstępami
4.próbuje zaakceptować siebie
dobrawrozka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 12:08   #8
agnis82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Cytat:
Napisane przez Hityna Pokaż wiadomość
Pani powiedziała, że to małe ognisko łysienia plackowatego. Zapisała mi lek robiony w aptece na spirytusie do wcierania w to miejsce i witaminy. Jeśli odrost pojawi się po 3 tygodniach to jestem wolna, a przyczyną był stres. Jeśli nie, to przyczyna leży głębiej. Mam też zrobić badania tarczycy. Jestem załamana. Mam 20 lat i nie chcę być łysa...
Witam
dobrze Cię rozumiem od miesiąca łysieje,jest coraz gorzej.Jestem po wizytach u 2 dermatologów a 15 czeka mnie 3 specjalista i mam nadzeję że on coś zaradzi chociaż temu coby reszta włosów została !!!!pierwszy dermatolog dał mi mix spirytusowo witaminowo aleosowy,drugi min.sterydy (AlpicordE,elocom,i jeszce jeden nazwa wypadła mi zgłowy)
przeraża mnie to że żaden lekarz nie chce przeprowadzić badań stwierdzających bądź wykluczających czy to jest to czy coś innego.Badanie musiałam zrobić prywatnieOgólnie wyniki są ok ,tarczyca tez ale ASO mam400 gdzie norma jest do 200.A ty dostałaś jakąś listę badań do wykonania?
agnis82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 12:44   #9
agnis82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

to mamy ten sam problem tylko mnie lekarze olewaja musiałam sama zrobić sobie badana poza wysokim ASO tj.400 wszystko ok.od miesiaca łysieje i końca nie widzę nie wiem co mam robić

---------- Dopisano o 13:44 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

po wizycie u 2 dermatologów nic nie wiem każdy stwierdza łysienie plackowate ,jednocześnie pocieszając ze więcej nie wyłysieje a tu .....lecą i lecą kolejny specjalista 15 czerwiec .obym zdążyłą uratować resztę ,a tak w ogóle to trwa miesiąc.jestem załamana!
agnis82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 10:51   #10
Hityna
Raczkowanie
 
Avatar Hityna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 140
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Ja dostałam głównie badania na tarczycę TSH, Ft4 oraz podstawowe mocz, morfologia, żelazo itp. Robię sobie tą wcierkę codziennie (już 4 dni) i mama twierdzi, że pojawiły się takie kropki jak odrastający męski zarost. Ale włosy wypadają nadal...

A no i badania idę zrobić jutro.
Hityna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:26   #11
agnis82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Mi równiez wydawalo się że te włosy odrastają i wszyscy oglądający tak twierdzili,jednak po 2 tygodniach okazało się że i to znikło-wypadło!na chwilę obecną nie mam połowy włosów ,a miejsca bez nich są totalnie gołe!!byle do środy.
agnis82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-20, 17:41   #12
Hityna
Raczkowanie
 
Avatar Hityna
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 140
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Badania wyszły mi w porządku, więc będę szukać dalej. Ten goły placek jakoś marnie zarasta, ale wiem, że to wymaga czasu więc na razie jestem cierpliwa, bo na razie mineły niecałe 2 tygodnie leczenia. Zaczęłam też brać revalid na włosy i myję je szamponem skrzypowym. Poprawy w wypadaniu nie ma. A jak u Ciebie?
Hityna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 17:24   #13
agnis82
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4
Thumbs down Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

byłam u dr karcz fajna i mądra babka zrobiłam badanie ;prolaktyne-aby wykluczy guz przysadki -wyszło ok ale za to DHEAs wyszło 1440 gdzie norma to jakieś 80-340 no i jestem po wizycie u gina który z kolei wykluczył guzy jajników bo ten wynik mógłby świadczyc no i teraz powinnam udac sie do endykrynologa bo to moze byc guz nadnerczy mam dośc!!!
agnis82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-13, 06:19   #14
myinspiration_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 25
Dot.: Wypadł mi pukiel włosów, co to może być?

Ja niecałe dwa lata temu miałam na głowie małą łysą plamkę ... nic mi nie jest włosy nie wypadają ani nic ! Jak myślicie mogę mieć łysienie plackowate ?? Ta plamka mi zarosła juz dawno i wg dlatego nie pójde do lekarza bo nie mam z czym ;/ chciałabym tylk oiwedzić czy moge mieć to lysienie czy nie ?? pomocy ! błagam niech ktoś odpisze
!
myinspiration_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:33.