Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-16, 11:12   #1
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323

Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?


Pamiętam zapach starej wersji Słonika (ta w fioletowym opakowaniu). Intrygował mnie i zawsze chciałam go mieć,ale jakoś tak przez wiele lat było nam "nie po drodze".Teraz opakowanie jest inne (z fioletowym liściem). Wyczytałam jakąś jedną wzmianke że zapach też uległ zmianie(stara wersja miała mniej przypraw i była trwalsza). Obecnie nie mam szans porównać zapachów.Czy któraś z Was widzi różnicę w tej nowej wersji?Jeszcze czasem można znaleźć starą wersję (dość drogo), nie wiem czy różnica jest bardzo wyczuwalna i czy spokojnie mogę sięgnąć po nową?Czy to ten sam Słonik sprzed lat?
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-19, 21:54   #2
vilka80
Wtajemniczenie
 
Avatar vilka80
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 2 842
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Wypowiem się, bo niedawno robiłam swoje śledztwo w tej sprawie

Na początku zakupiłam nową wersję zapachu z 2013 r. i jego dość słaba trwałość (nie taka o jakiej czytałam) na mojej skórze spowodowała, że zaczęłam się zastanawiać nad reformą. Zakupiłam więc perfumy niby sprzed reformulacji z 2008 i 2010 roku z owalną naklejką. Moje spostrzeżenia - zapach raczej się nie różni od tego z 2013 r. a trwałość może trochę lepsza ale jednak nadal nie jest to killer z opisów. Wniosek - moja skóra po prostu te perfumy zjada.
Posunęłam się dalej i zakupiłam starą wersję w fioletowym opakowaniu i owszem tu już zapach trochę się różni, jest rzeczywiście mniej przyprawowy, bardziej jakby słodszy ale różnica jest dość subtelna i raczej mało wyczuwalna. Trwałość podobna to tych 2008 i 2010 r.

Radzę więc przetestować najnowszą wersję w perfumerii i sprawdzić trwałość na swojej skórze, bo jak pisałam na mnie ten zapach nie jest tak silny jak na innych (chyba że, po prostu ich tak nie czuję). Co do reformy uważam, że owszem nastąpiła wraz ze zmianą opakowania ale nie jest na tyle wyraźna, że trzeba się "zabijać" o starą wersję. Gdybym wcześniej wiedziała to co wiem teraz odpuściłabym sobie zakup tej najstarszej wersji.
Wiele osób pisze, że ta najnowsza wersja na nich jest również silna i trwała jeśli więc i tak jest w Twoim przypadku raczej odpuść sobie polowanie na starsze wersje i kupuj tą najnowszą .
__________________



Edytowane przez vilka80
Czas edycji: 2014-10-19 o 23:22
vilka80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 07:56   #3
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Wybrałam się w końu do perfumerii i przy okazji powąchałam obecną wersję mając gdzieś w głowie zapach "starego" Słonia i ....no ten jest mniej słodki...Bardziej mi wtedy przypominał Tygrysa, nad którego nieobecnością ubolewam mocno....Ten nowy jest jakiś ostry, fakt-bardzo podobny, ale brakuje mu tej łagodzącej słodyczy....Może na skórze inaczej się rozwinie...Niemniej dziękuję za Twoje zdanieChyba sobie daruję szukanie starej wersji
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-20, 19:56   #4
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Weź jeszcze pod uwagę , że zapach z testera może być spaskudzony np. przez podgrzewanie lampami na półce . Ja między starym a nowym Słoniem nie widzę różnicy
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 07:26   #5
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
Weź jeszcze pod uwagę , że zapach z testera może być spaskudzony np. przez podgrzewanie lampami na półce . Ja między starym a nowym Słoniem nie widzę różnicy
Właśnie dokładnie o tym pomyślałam, tester był prawie pusty(prawdopodobnie dośc długo stał), buteleczka aż ciepła a zapach był z lekka kwaśny, czego nie kojarzyłam ze Słoniem. Też to paskudna praktyka-tak wystawiać na ciepło-toż to masakra dla zapachów. Testery tych zapachów które są najpopularniejsze i szybko schodzą były ok. Ale powąchałam Dune które co prawda pamiętam z przed 15lat(była reformulacja) i zamurowało mnie!Były po prostu paskudnie zepsute, aż pani z perfumerii widząc moją minę, zapytała czy coś jest nie tak...powiedziałam że owszem,nie wiem co tu jest w tej buteleczce, ale to nie Dune Pani przeprosiła i zabrała buteleczkę na zaplecze....
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-21, 20:41   #6
marialisa
Raczkowanie
 
Avatar marialisa
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 334
Send a message via Skype™ to marialisa
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Ja widzę (czuję) różnicę między wersją w fioletowym pudełku z żółtym okienkiem a współczesną wersją. Pierwsza rzecz - przewaga przypraw w wersji współczesnej - w starszej przyprawy zrównoważone są kwiatami (głównie heliotrop czy też jak pisza inni maciejka, nieistotne - pachną bardzo podobnie; gardenia oraz róża! - rękę dam uciąć, że we współczesnej wersji róży nie ma). Dzięki heliotropowi zapach jest słodszy i bardziej... śmietankowy? Druga rzecz - baza. We współczesnej czuję coś jakby mokry karton. Starszy zapach jest ambrowy w bazie, nowszy - piżmowy, ale to pizmo jest nowoczesne i gryzące, nie ciepłe i otulające. Trzecia rzecz - paczula. I tam i tam jest, ale inaczej "zobrazowana", z innych składników poskładana.
marialisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-10, 11:55   #7
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Cytat:
Napisane przez marialisa Pokaż wiadomość
Ja widzę (czuję) różnicę między wersją w fioletowym pudełku z żółtym okienkiem a współczesną wersją. Pierwsza rzecz - przewaga przypraw w wersji współczesnej - w starszej przyprawy zrównoważone są kwiatami (głównie heliotrop czy też jak pisza inni maciejka, nieistotne - pachną bardzo podobnie; gardenia oraz róża! - rękę dam uciąć, że we współczesnej wersji róży nie ma). Dzięki heliotropowi zapach jest słodszy i bardziej... śmietankowy? Druga rzecz - baza. We współczesnej czuję coś jakby mokry karton. Starszy zapach jest ambrowy w bazie, nowszy - piżmowy, ale to pizmo jest nowoczesne i gryzące, nie ciepłe i otulające. Trzecia rzecz - paczula. I tam i tam jest, ale inaczej "zobrazowana", z innych składników poskładana.
Jestem po dwudniowym ,pełnym tescie starej wersji i niestety moge tylko potwierdzic to co napisała marialisa...Stara wersja jest mniej przyprawowa, przynajmniej w mniej brutalny sposób są one podane, oraz jest dużo słodsza od nowej, czuć wyraźnie przepiękna maciejkę, ale tak prawdziwie, naturalnie.Ambrowa baza rewelacyjna, miękka, przebogata(tak jakby mleczna?śmietankowa?). Nowy Słoń jest dla mnie ciut zbyt apteczny, krzykliwy i "kanciasty",suchy- nie czuje tej maciejki, która mnie uwiodła w starej wersji.I co najważniejsze-stary Słoń stąpa bardzo blisko Tygrysa(I love!), jest przyprawowo ale w wyważony sposób, ziołowo, jest dżunglowo-soczyście-słodko-zielono.Nowy Słoń kroczy daleko, daleko za nim....Na pewno to zasługa zmiany naturalnych składników na syntetyki-wyraźnie w starym Słoniu( i Tygrysie) wyczuwam naturę...W nowym -aptekę.No i cóż mi zostało?Polowanie na Starego SłoniaNo chodź tu maleńki
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-07-10, 21:07   #8
neska951
Zakorzenienie
 
Avatar neska951
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 8 001
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Jest różnica na korzyść nowego, starego nie mogłam unieść a nowy pozbawiony jest tej gryzącej zabójczej nuty , W nowym wyczówam maciejkę
__________________
"Chcę być pomylona , pomyleni mają w głowie Słoneczko ..."
neska951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 17:36   #9
NeverGoodEnough18
Wieczne Kutango
 
Avatar NeverGoodEnough18
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23 118
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jestem po dwudniowym ,pełnym tescie starej wersji i niestety moge tylko potwierdzic to co napisała marialisa...Stara wersja jest mniej przyprawowa, przynajmniej w mniej brutalny sposób są one podane, oraz jest dużo słodsza od nowej, czuć wyraźnie przepiękna maciejkę, ale tak prawdziwie, naturalnie.Ambrowa baza rewelacyjna, miękka, przebogata(tak jakby mleczna?śmietankowa?). Nowy Słoń jest dla mnie ciut zbyt apteczny, krzykliwy i "kanciasty",suchy- nie czuje tej maciejki, która mnie uwiodła w starej wersji.I co najważniejsze-stary Słoń stąpa bardzo blisko Tygrysa(I love!), jest przyprawowo ale w wyważony sposób, ziołowo, jest dżunglowo-soczyście-słodko-zielono.Nowy Słoń kroczy daleko, daleko za nim....Na pewno to zasługa zmiany naturalnych składników na syntetyki-wyraźnie w starym Słoniu( i Tygrysie) wyczuwam naturę...W nowym -aptekę.No i cóż mi zostało?Polowanie na Starego SłoniaNo chodź tu maleńki
A z którego roku testowałaś tego słonia? Ja mam z 2008 roku i nie wiem czy dotknęła go już reformulacja czy nie bo nie mam porównania z nową wersją.
__________________
Marzenia się spełniają.. 2.09.13 operacja plastyczna nosa Już po

04.12.13 Ostrzyknięcie ust

Nałogi http://www.fragrantica.pl/uzytkownicy/6683/
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1222826 Wiosenna wymiana
NeverGoodEnough18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-12, 23:15   #10
Kattarina
Zakorzenienie
 
Avatar Kattarina
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 826
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Mam kilka flakonow, (8 lub 9), najstarszy z 1997r, (moj pierwszy flakon Slonia, w starym kartoniku), najnowszy z 2009 i moim zdaniem nie ma miedzy nimi roznic na tyle duzych, by uznać je za reformulacje. Starsze sa bardziej 'zawiesiste', ale pamietam, ze lata temu takie nie były, i imo to po prostu kwestia wieku.

Powinnam zaznaczyc, ze nie wąchałam wersji nowszej niz z 2009, wiec nie wiem czy ostatnio cos majstrowano w składnikach.
Kattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-13, 07:08   #11
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Kenzo Jungle Elephant-nowa wersja a stara-różnice?

Cytat:
Napisane przez NeverGoodEnough18 Pokaż wiadomość
A z którego roku testowałaś tego słonia? Ja mam z 2008 roku i nie wiem czy dotknęła go już reformulacja czy nie bo nie mam porównania z nową wersją.
Mam miniaturę, więc chyba kodu nie ma (chyba?)Kartonika już nie mam -był ten stary , fioletowy z okienkiem.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-13 07:08:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:49.