Psy - cz. V - Strona 136 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Porady i dyskusje na tematy związane ze zwierzętami domowymi. Tutaj porozmawiasz o kotkach, pieskach, koniach, chomikach, szczurach, królikach, żółwiach, fretkach, świnkach morskich i innych zwierzętach.

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2017-06-27, 17:08   #4051
beatrx
Wtajemniczenie

Dot.: Psy - cz. V

Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Tylko teraz kwestia tego, jak to zrobić skoro dostawał 3-4 x dziennie po niewiemile gramów, a teraz taka mała dawka do 2 razy dziennie. Wiecie, chodzi o przyzwyczajenie do ilości. Będzie mi piszczeć z głodu i zbierać z dworu :/
stopniowo. możesz dawać dwa normalne, a te dwa dodatkowe zmniejszyć. o ile to już zależy od psa, bo jak jest przyzwyczajony, ze ciągle coś podjada to będzie problem jeśli nagle wytnie się wszystko to, co "pod stołem" plus obetnie mu się te dodatkowe posiłki o połowę. z czasem to, co dodatkowe obcinasz bardziej, aż w ogóle odchodzicie od 4, a potem od 3 i zostają same dwa.

ale to musisz mieć psa u siebie i to już do końca jego życia, bo nawet jak weźmiesz go na odchudzanie to potem znowu ci ludzie nadrobią jego wagę i to jeszcze z nawiązką.
beatrx jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:29   #4052
inga21
Zakorzenienie

Co sądzicie o karmie Alpha spirit? Mam wątpliwości co do ilości białka. Ta karma mojej pekincepasuje w 100%, bo nie jest twarda i może spokijnie jeść (zaczynają jej wykazać zęby, starość nie radość), ale martwi mnie tak wysoka ilość białka. I nie wiem co zrobić.
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A my dzisiaj byliśmy na badaniach profilaktycznych. Mój senior zdrowy. Odpukać. Tylko schuść musi ze 2/3 kilo. Grubaśnik kiełbaśnik.😆

wysłane telepatycznie
Super! Wy dalej na barfie? Zatrzymalamsię na etapie, jak sucz przestała barfować bo trzustka.

Jakie badania robisz profilaktycznie?
Cytat:
Napisane przez Olushka Pokaż wiadomość
Chcę, żeby cały czas dostawał mniej i żeby nie przybierał już na wadze. Dla jego zdrowia i wyglądu. Bo aż mi go żal...

Wiem, że karma została zmieniona na jakąś light. Ale to nic nie daje, bo ciagle jest mu sypane do miski.

Żeby obliczyć bilans, to muszę wiedzieć co to za karma i jak producent zaleca podawanie karmy dla rady średniej (15-18kg)?

Wysłane z iPhone
U mnie był ogromny problem z odchudzeniem psicy, która ma sprawne tylko 3 łapy. Powiem Ci, ze się da.

W ciągu 3 miesięcy psica schudła dosyć bardzo (ale nie drastycznie). U nas wprowadzilam żelazne zasady i nigdy nie zostały złamane w czasie odchudzania.

Po pierwsze zmienilam karme. Wybrałam nisko tluszczowa, z duza ilością bialka, żeby pies nie był głodny. Padło na acane light (tylko pamiętaj, ze większość karm 'light' coś wspólnego z odchudzeniem ma tylko w nazwie. Sprawdzaj sklady).
Po drugie podzieliłam jedzenie na 3 porcje. Były bardzo, bardzo małe, dlatego między posiłkami dawałam warzywa, żeby pies nie darl japy, ze jest głodny. Wszystkie smakołyki jakie pies dostawał też były zamienione na warzywa. Wprowadzilam też otręby, żeby w diecie był błonnik. Często dawalam jej warzywa z otrębami po prostu.

I najważniejsze - ruch. Przez wadę łapy nie mogła chodzić na długie spacery, pływanie to zło. Wszelka aktywność to zło. Zmienilam system. Wychodzilam z nią tyle razy ile moglam (nawet po 20 razy dziennie, mimo że mamy ogrod) na bardzo krótkie spacerki. Oprócz tego starałam się, żeby w domu też się ruszala. Zamiast spania zajmowalam ją bieganiem za kongiem wypchanym warzywami - to jedyna rzecz za którąw ogóle ma ochotę pójść.
Kluczowe było też nie dokarmianie niczym innym. Przez 3 miesiące mój pies nie dostał nic co nie jest psie i co by złamało dietę. Warzywa, karma, ewentualnie raz na czas mokre żarcie jak skład pasował mi kaloryczne, tyle.

W taki sposób po pół roku nie pamietalam, ze mój pies za dużo ważył. Stopniowo zmieniłam karmę na normalną, wróciły smaki i tak po 2 latach od odchudzania psica mimo smaków i normalnej karmy jest w świetnej kondycji. Im lżejsza się zrobiła tym więcej się chce ruszać, więc wszystko się wyrównuje. A zachowanie psa i samopoczucie po odjeciu kilku kilogramów nie do opisania. To najlepsze co mogłam dla niej zrobić.
inga21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 20:53   #4053
Dotka90
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez szejkowanie Pokaż wiadomość
Czemu BARF Cię nie przekonuje?
Cena, brak dostępu do naprawdę dobrego mięsa,brak wiedzy co i ile suplementować, wyliczać itd.

Co do odchudzania, to tylko wzięcie psa do siebie zda egzamin. Polecam klatkę kennelową, kennel games i nauczyć zostawać samemu w domu.

W. 07.12.2015
Przeczytane w 2016: 22
Aktualnie czytam: M. Jakowienko - Żona enkawudzisty. Spowiedź Agnessy Mironowej.
A. Blady-Szwajger - I więcej nic nie pamiętam
Dotka90 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2017-06-27, 21:51   #4054
zakonna
Naczelna Nastolatka

Inga. Krew, ekg, usg brzucha, badanie fizykalne.
Grubson na BARF, tyle, że dostawał trochę więcej od początku marca no i mamy efekty. Brzucho trochę wisi. Ja go odchudzę szybko. A teraz brzusio gołe, bo do USG ogolone. Tylko na penisku mu pan doktor futro zostawił, nie chcę mówić jak mój pies teraz wygląda. Dużo gołej, różowej skóry, a na niej owłosiony wisiorek-pisiorek, trudno go przegapić teraz.
Stary Wczoraj, 06:28   #4055
szejkowanie
Raczkowanie

Hiiro;75000611 - spoko, ja tak wpadam co jakiś czas tutaj
Wolfsblut to już dużo lepsza jakość niż RC, którego wrzucam na półkę z Pedigree A może spróbujecie Marp? To jest na prawdę fajna cena do jakości Co do Terry Canis to najbardziej opłaca się kupić puszkę 800g, poporcjować w woreczki do mrożenia i zamrozić No i wyciągasz 12h szybciej taki woreczek, karma się rozmraża i heja. Oszczędnośc kasy bardzo duża bo puszki 800g są najkorzystniejsze cenowo.
Jeśli rozważasz Terrę, Herzens lub Wolf to zdecydowanie Terra i Herzens wygrywają Terra Canis to jakość human grade dodatkowo. Co do zamawiania puszek to warto zamówić od razu większą ilość - ja biorę zawsze na miesiąc i zawsze ogarnę zamówienie No i pomysł - rano suche, wieczorem mokre jest jak najbardziej okej Wiem, że niektórzy mieszają jedno z drugim i ich pieski nie mają rewolucji, ale to na pewno kwestia osobnicza. Jeden będzie miał potem rozwolnienie, a drugi po prostu zje i nic mu nie będzie

---------- Dopisano o 06:26 ---------- Poprzedni post napisano o 06:22 ----------

inga21 - mi się w alphie nie podoba, że w składzie jest gliceryna To taka udawana karma półmokra. Poczytaj o karmie Platinum

---------- Dopisano o 06:28 ---------- Poprzedni post napisano o 06:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Cena, brak dostępu do naprawdę dobrego mięsa,brak wiedzy co i ile suplementować, wyliczać itd.
Cena wychodziła mi mniejsza niż karmiąc suchą, czy mokrą świetnej jakości. Wiedzę można nabyć, suplementacja jest bardzo prosta A co do mięsa to indyka i wołowinę kupowałam w mięsnym, a koninę i jeleninę brałam ze sklepu www.zdrowemiesa.eu (średnio 16zł za kg wychodzi)
szejkowanie jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 07:40   #4056
Dotka90
Zakorzenienie

No mnie na pewno taniej nie wyjdzie. Wychodzi mi, że mięsa potrzebuję 2,5kg tygodniowo + 1kg żwaczy + niecałe 1kg podrobów + suplementy.
Samo mięso daje 160zł miesięcznie, gdzie za karmę płacę 140-160 i mam ją na dwa miesiące.
Poza tym nie mam miejsca w zamrażarce, żeby kupować większe ilości np. wysyłkowo, czy na promocji i zamrażać.

W. 07.12.2015
Aktualnie czytam: M. Jakowienko - Żona enkawudzisty. Spowiedź Agnessy Mironowej.
Stary Wczoraj, 07:56   #4057
Quadesha
Zakorzenienie

A jak odliczacie ciastka od danej porocji karmy? Dostaje powiedzmy 150 gram karmy i dostała ciacho. To ile mam odjąć tej karmy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Quadesha jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:04   #4058
zakonna
Naczelna Nastolatka

To zależy od kaloryczności ciastek.
No niestety, mit o taniość BARFa już dawno upadł. Ja się trzymam surowizny tylko dlatego, że psu służy. Wczoraj lekarz powiedział, że jak na 9 lat, to pies jest w świetnej formie, a zęby ma absolutnie piękne. Ja wierzę, że to dzięki temu, co pies je.
Stary Wczoraj, 08:09   #4059
Laief
Przyczajenie

Psinki coraz starsze, więc potrzebuję znaleźć karme dla seniorów. Czy któraś z Was mogłaby jakąś polecić? Psy są dość duże, ok. 60kg i ostatnio pojawia się problem z sierścią (miejscami wypada). Weterynarz mówił, ze właśnie zmiana karmy pomoże i zaproponował arion senior. Niestety nie bardzo orientuję się, czy skład tej karmy jest ok, czy może celować w coś innego. Wolę się jeszcze podpytać, zanim zamówię.🙂
Laief jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:11   #4060
zakonna
Naczelna Nastolatka

Nie, nie jest ok.
Poszukaj karm bezzbożowych super premium oraz suplementów na sierść i koniecznie na stawy!
Stary Wczoraj, 08:19   #4061
Laief
Przyczajenie

Dziękuję za szybką odpowiedź!
A czy mogłabyś polecić jakąś konkretną firmę na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy? Byłabym ogromnie wdzięczna. Niedługo odpale PC i również poszukam.
Laief jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 08:26   #4062
zakonna
Naczelna Nastolatka

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Dziękuję za szybką odpowiedź!
A czy mogłabyś polecić jakąś konkretną firmę na podstawie swojego doświadczenia i wiedzy? Byłabym ogromnie wdzięczna. Niedługo odpale PC i również poszukam.
Trudno mi coś polecić, moje psy od kilku lat nie jedzą karmy.
Popatrz na stronę zdrowy piesek, poczytaj składy karm. Na stronie modern pet też mają karmy z wyższej półki, musisz sama poczytać i coś wybrać.
Wszystko zależy od budżetu, ewentualnych alergii. To dziwne, że psy nagle zaczęły łysieć, może trzeba je przebadać. Co jadły do tej pory?
Stary Wczoraj, 08:49   #4063
Dotka90
Zakorzenienie

Zbadaj tarczycę. Z supli to polecam olej z łososia, na sierść jest super.

W. 07.12.2015
Stary Wczoraj, 08:52   #4064
zakonna
Naczelna Nastolatka

olej, drożdże piwne, żółtka jaj. Biotyna.
Stary Wczoraj, 09:28   #4065
Luba
Zakorzenienie

Wpisy w blogu: 1

Nie wiem czy w wypadku wypadania juz wlosow cos to pomoze, ale wlasnie zoltko jajka jest dla mojego psa super, siersc jest super.

Japonia
Luba jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 10:04   #4066
inga21
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Laief Pokaż wiadomość
Psinki coraz starsze, więc potrzebuję znaleźć karme dla seniorów. Czy któraś z Was mogłaby jakąś polecić? Psy są dość duże, ok. 60kg i ostatnio pojawia się problem z sierścią (miejscami wypada). Weterynarz mówił, ze właśnie zmiana karmy pomoże i zaproponował arion senior. Niestety nie bardzo orientuję się, czy skład tej karmy jest ok, czy może celować w coś innego. Wolę się jeszcze podpytać, zanim zamówię.🙂
Robisz podstawowe badania okresowe? Wykluczyliście, że wypadanie sierści to przez coś chorobowego?
Jak tak to najłatwiej jest podawać biotynę (u nas bardzo pomaga i łatwa w podaniu, bo w tabletkach kupowałam). Oprócz tego nie zapomnij o stawach. Prawie każdy starszy pies powinien mieć wspomagane stawy, a duże rasy w szczególności.
Jeśli chodzi o karmę to odradzam ariona. Ta karma ma więcej zboża niż mięsa w składzie. Najlepiej kupić coś bezzbożowego. Nie kieruj się nazwą 'senior', tylko składem. Z reguły karma dla seniorów jest mniej kaloryczna, bo pies ma mniej ruchu z wiekiem, ale nie zawsze, dlatego patrz na skład głównie.
Najlepiej jak najwięcej mięsa, najlepiej bez zbóż, albo z bardzo małą ich zawartością. Wiadomo cena wtedy rośnie znacznie i jak przy arionie za 30zł masz 3 kg tak przy dobrej bezzbożowej za 30zł będzie pewnie koło kilograma, ale różnica jest ogromna.
Cytat:
Napisane przez szejkowanie Pokaż wiadomość
inga21 - mi się w alphie nie podoba, że w składzie jest gliceryna To taka udawana karma półmokra. Poczytaj o karmie Platinum
Własnie patrzyłam też na nią, ale tutaj znowu mi nie podchodzi to, że ma zboże w składzie. Jakiś czas temu przerzuciłam psy na bezbożowe i widzę ogromną różnicę, dlatego ją wykluczyłam i nie mam teraz w sumie pola manewru za bardzo
inga21 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary Wczoraj, 15:35   #4067
Olushka
Zakorzenienie

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja bym powoli ograniczala 2 i 3 posilek, tak, zeby zostal tylko jeden rano i jeden wieczorem. Bo jak zabierzesz nagle dwa posilki to faktycznie moze nie dac Ci spokoju z glodu. Mysle, ze trzeba stopniowo.
Ale nie jestem fachowcem ani znawca
Cytat:
Napisane przez beatrx Pokaż wiadomość
stopniowo. możesz dawać dwa normalne, a te dwa dodatkowe zmniejszyć. o ile to już zależy od psa, bo jak jest przyzwyczajony, ze ciągle coś podjada to będzie problem jeśli nagle wytnie się wszystko to, co "pod stołem" plus obetnie mu się te dodatkowe posiłki o połowę. z czasem to, co dodatkowe obcinasz bardziej, aż w ogóle odchodzicie od 4, a potem od 3 i zostają same dwa.

ale to musisz mieć psa u siebie i to już do końca jego życia, bo nawet jak weźmiesz go na odchudzanie to potem znowu ci ludzie nadrobią jego wagę i to jeszcze z nawiązką.
Cytat:
Napisane przez inga21 Pokaż wiadomość
U mnie był ogromny problem z odchudzeniem psicy, która ma sprawne tylko 3 łapy. Powiem Ci, ze się da.

W ciągu 3 miesięcy psica schudła dosyć bardzo (ale nie drastycznie). U nas wprowadzilam żelazne zasady i nigdy nie zostały złamane w czasie odchudzania.

Po pierwsze zmienilam karme. Wybrałam nisko tluszczowa, z duza ilością bialka, żeby pies nie był głodny. Padło na acane light (tylko pamiętaj, ze większość karm 'light' coś wspólnego z odchudzeniem ma tylko w nazwie. Sprawdzaj sklady).
Po drugie podzieliłam jedzenie na 3 porcje. Były bardzo, bardzo małe, dlatego między posiłkami dawałam warzywa, żeby pies nie darl japy, ze jest głodny. Wszystkie smakołyki jakie pies dostawał też były zamienione na warzywa. Wprowadzilam też otręby, żeby w diecie był błonnik. Często dawalam jej warzywa z otrębami po prostu.

I najważniejsze - ruch. Przez wadę łapy nie mogła chodzić na długie spacery, pływanie to zło. Wszelka aktywność to zło. Zmienilam system. Wychodzilam z nią tyle razy ile moglam (nawet po 20 razy dziennie, mimo że mamy ogrod) na bardzo krótkie spacerki. Oprócz tego starałam się, żeby w domu też się ruszala. Zamiast spania zajmowalam ją bieganiem za kongiem wypchanym warzywami - to jedyna rzecz za którąw ogóle ma ochotę pójść.
Kluczowe było też nie dokarmianie niczym innym. Przez 3 miesiące mój pies nie dostał nic co nie jest psie i co by złamało dietę. Warzywa, karma, ewentualnie raz na czas mokre żarcie jak skład pasował mi kaloryczne, tyle.

W taki sposób po pół roku nie pamietalam, ze mój pies za dużo ważył. Stopniowo zmieniłam karmę na normalną, wróciły smaki i tak po 2 latach od odchudzania psica mimo smaków i normalnej karmy jest w świetnej kondycji. Im lżejsza się zrobiła tym więcej się chce ruszać, więc wszystko się wyrównuje. A zachowanie psa i samopoczucie po odjeciu kilku kilogramów nie do opisania. To najlepsze co mogłam dla niej zrobić.
Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Co do odchudzania, to tylko wzięcie psa do siebie zda egzamin. Polecam klatkę kennelową, kennel games i nauczyć zostawać samemu w domu.
Dziękuję Wam za odpowiedzi Bardzo intensywnie się zastanawiam nad zmianami

Nie wiem jedynie, jak by sobie poradził z siedzeniem samemu w domu To nie jest już młody pies, którego można tego wyuczyć czy "przekupić" kongiem

Jump4Fit
58 kg - 56 - 54 - 52 - 50 kg

Skrzypokrzywa - 3. dzień

Olushka jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości