Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-23, 17:36   #1
anonimm22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Question

Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(


Witam, ponad miesiąc temu mój chłopak miał dość poważną infekcje więc pomyślałam że pewnie też ją mam, miałam białe upławy, przypominające budyń i często oddawałam mocz, wybrałam się więc do ginekologa i miałam badanie które lekarz nazwał "sprawdzenie czystości pochwy" i nic nie wykryło, dodatkowo zrobił mi dopochwowe usg ale też nic nie było. 5 dni przed planowanym okresem miałam boleści menstruacyjne co już mnie zdziwiło bo zawsze mam tak że boli mnie brzuch i na drugi dzień jest okres, do tego cały czas podwyższona temp, Chciałam już robić test ciążowy, ale w końcu dostałam okresu który był normalny, czyli dosyć obfity ze skrzepami itp. Teraz jestem 2 dni po okresie, a boleści i gorączka dalej jest, mam zawroty głowy, uderzenia gorąca, a wczoraj pojawiło się dziwne mrowienie w brzuchu. Bardzo dużo też pije bo ciągle mnie suszy ;/ Co to może być? Nie wiem już co mam myśleć ;(
Proszę o wyrozumiałość..
anonimm22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 19:33   #2
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

To jest naprawdę gorączka czy po prostu podwyższona temperatura okołookresowa? I jak mierzysz, pod pachą w ciągu dnia czy wewnętrznie przed wstaniem z łóżka?
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:08   #3
anonimm22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

Mierzę normalnie pod pachą kilka razy dziennie, z dnia na dzień skacze, ale zazwyczaj to od 37.0 do 37,6 coś takiego ..

---------- Dopisano o 20:08 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

A może być tak że wyniki badania były błędne, bo jak mój chłopak miał tą infekcję to kochaliśmy się bez zabezpieczenia i była wielka szansa na zarażenie się bo ta choroba jest przenoszona drogą płciową?
anonimm22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:38   #4
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

Ogólnie wydaje mi się, że białe budyniowate upławy są dosyć normalne, dopóki nie pachną nieprzyjemnie/ inaczej niż zwykle/ nie są brudnawe. Okres, który opisujesz, przypomina każdy mój normalny okres (skrzepy itd.). Być może złe samopoczucie jest kompletnie niezwiązane z ginekologią. Ewentualnie można zrobić posiew ze śluzówki pochwy, pod kątem np. gronkowca (ale nie jestem pewna, czy w takim przypadku jest podwyższona temperatura) - to by załatwiło bakterie (pod warunkiem, że niczym się nie leczyłaś od początku objawów, bo antybiotyki wyjaławiają i posiew nie wyjdzie).
Jeżeli ma Cię to uspokoić, to zrób test.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Przyszła mi jeszcze do głowy ogólna morfologia krwi, zwłaszcza leukocyty, i białko C-reaktywne (CRP) - wskazuje na stan zapalny w organizmie. Nie wszędzie jest ujęte w morfologii, więc dobrze osobno o nie poprosić. Takie badanie krwi można zrobić w pierwszym lepszym laboratorium, z czasem oczekiwania 1-2 dni.

Co do zarażenia płciowo - złapać to można wszystko, od brodawczaka po grzybicę. Czasami jest tak, że znajdują coś u dziewczyny, a leczenie przepisują obojgu, nawet nie badając faceta, bo lepiej dmuchać na zimne.

Edytowane przez Samarinda
Czas edycji: 2014-10-23 o 20:40
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 20:59   #5
anonimm22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

Ja miałam badanie ginekologiczne ogólne, ale po to żeby sprawdzić jakie mam bakterie i żadnych nie miałam. Ewentualnie mogę zrobić te badanie krwi, ale badanie moczu miałam i leukocyty miałam w normie..
anonimm22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 21:28   #6
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

Nie wiem, czy z takiego "macanego" badania wyjdzie czy są bakterie, czy nie. Na wzrok to można stwierdzić ewentualnie nadżerkę albo grzybicę.
Chociaż to CRP zrób, jeżeli podskoczy, to na pewno coś jest nie tak, a wtedy trzeba szukać dalej.
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-23, 22:11   #7
anonimm22
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 9
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

To nie było takie ,,macane'' badanie tylko jakimś patyczkiem wymaz (tydzień czekałam na wyniki) i nic nie wykazało.
A jeśli chodzi o te CRP to zrobię
anonimm22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-23, 22:25   #8
Samarinda
Zadomowienie
 
Avatar Samarinda
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 428
Dot.: Dziwne objawy, nie wiem już co myślec :(

Wymaz, ale nie cytologia, tak? Chociaż w cytologii też może wyjść np. stan zapalny.
Samarinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-23 22:25:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.