Mikro supełki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-18, 12:36   #1
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549

Mikro supełki


Hej,
ostatnio na swoich włosach zaobserwowałam dziwne zajwisko, otóż na pojedyńczych włoska, a dokładniej na ich końcach tworzą się supełki (jak się postaram można go rozwiązać, jednak zostaje wygięcie, więc poprostu je obcinam).

Zastanawiam się skąd one się biorą :O Mam włosy gładkie (średnio/niskoporowate), falowane, nie tworze na nich jakiś dziwacznych plątanych fryzur, zazwyczaj mam rozpuszczone ewentualnie związane w kitkę. Włosy szczotkuję 2x dziennie szczotka z włosia + rozczesanie grzebieniem z kołtunów.

Może się tak plączą bo końce nadal są zniszczone? Nie mam pojęcia A wy jak myślicie? Macie jakiś pomysł skąd sa i jak sprawić żeby ich nie było?
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 13:41   #2
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Mikro supełki

obstawiam ze sa zniszczone moje sa nawet zdrowe i sa proste i ostre.
A zabezpieczasz je jakos?
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 15:54   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mikro supełki

Mi takie supełki robi właśnie szczotka z dzika, więc rzadko jej używam
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 18:50   #4
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Mikro supełki

mam szczotke z dzika i pieknie wygladza siano na aksamit, a wloski sa miekkie. oczywiscie ja czyszcze i nakladam na nia odzywke, wiec moze masz kiepska jakosciowo?
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-18, 19:12   #5
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Mikro supełki

Masz jakieś zdjęcia?
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 11:20   #6
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mikro supełki

Tez mam ten "problem", ale ja mam zniszczone wlosy
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 11:32   #7
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Mikro supełki

Ja też tak mam, ale moje są zdrowe
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-19, 14:47   #8
Skarfejs
Zakorzenienie
 
Avatar Skarfejs
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: centralna Polska
Wiadomości: 3 305
Dot.: Mikro supełki

U siebie też zaobserwowałam to zjawisko. Z tym, że u mnie nie da się ich rozplątać.
__________________
"...zło nie jest nieludzkie, lecz przeciwnie, jest skrajną ekspresją ludzkiej wolności."
Skarfejs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-19, 15:38   #9
Unless
Rozeznanie
 
Avatar Unless
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 693
Dot.: Mikro supełki

Też czasem mam takie supełki, nie wiem czemu. podcinałam ostatnio końcówki, zabezpieczam je jedwabiem.. myślałam że tylko ja tak mam
Unless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 18:18   #10
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Mikro supełki

Czy supełki są białe?
Czy suszycie włosy suszarką albo używacie ciepła?

Jesli na oba pytania odpowiedź brzmi tak, to nie są to supełki, ale miejsca pęknięcia włosa od wysokiej temperatury. Włos w tym miejscu jest już nie do uratowania, po prostu pęknie i się ukruszy. Taki włos trzeba obciąć i dobrze przemyśleć stosowanie gorąca na włosach.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 21:07   #11
2ystem1645
Zadomowienie
 
Avatar 2ystem1645
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 1 200
Dot.: Mikro supełki

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
mam szczotke z dzika i pieknie wygladza siano na aksamit, a wloski sa miekkie. oczywiscie ja czyszcze i nakladam na nia odzywke, wiec moze masz kiepska jakosciowo?
A polecasz jakąś konkretną? Ostatnio myślałam by taką kupić ale nie wiem czy się nada do baranka jakiego mam.

A supełki też miewam. Ja tłumaczę to zwyczajnie tym,że to tak samo jak z kablami od słuchawek - włos się plącze i czasami się zawiązuje w supełek.
Moje supełki nie są białe i to na pewno są supełki (związany włos) a nie pęknięcia.
__________________


Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Gdzie Ty szukasz pomocy? Nie na porządnym forum (...), tylko w siedzibie zła - na wizażu.

Edytowane przez 2ystem1645
Czas edycji: 2013-10-21 o 21:08
2ystem1645 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-21, 21:37   #12
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mikro supełki

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
mam szczotke z dzika i pieknie wygladza siano na aksamit, a wloski sa miekkie. oczywiscie ja czyszcze i nakladam na nia odzywke, wiec moze masz kiepska jakosciowo?
Raczej mam taką tanią, ale czytałam podobne opinie o tych droższych, więc może nie do każdych włosów się nadają Moje czesanie taką szczotką trwa strasznie długo w porówaniu do wiosłowej, bo nie przedziera się przez warstwy włosów
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:19   #13
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Mikro supełki

ja nie czesze wlosow hurtem przedzielam palcami na 3 czesci i podpinam klamrami, zaczynam rozczesywanie od najnizszej

mam szczotke z avonu, ktora juz nie jest dostepna niestety. Miala tez plastikowe druciki? Jak moga byc plastikowe druciki hehe... Byly zakonczone kulka masujaca glowe, ale obcielam kazda kulke nozyczkami bo rwaly koltuniki

Czyszcze ja okragla szczotka, potem mokra szczotke glaszcze sciereczka z mikrofibry coby kurz zdjac potem odzywka z olejem na pol godziny

Po zwyklej szczotce mam puch, a po tej mam aksamit mmm... sa takie mieciutkie i delikatne, a koncowki sa ostre
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:32   #14
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mikro supełki

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
ja nie czesze wlosow hurtem przedzielam palcami na 3 czesci i podpinam klamrami, zaczynam rozczesywanie od najnizszej

mam szczotke z avonu, ktora juz nie jest dostepna niestety. Miala tez plastikowe druciki? Jak moga byc plastikowe druciki hehe... Byly zakonczone kulka masujaca glowe, ale obcielam kazda kulke nozyczkami bo rwaly koltuniki

Czyszcze ja okragla szczotka, potem mokra szczotke glaszcze sciereczka z mikrofibry coby kurz zdjac potem odzywka z olejem na pol godziny

Po zwyklej szczotce mam puch, a po tej mam aksamit mmm... sa takie mieciutkie i delikatne, a koncowki sa ostre
Myślałam, że mówisz o klasycznej szczotce z włosia a nie mieszańcu . Z mieszańcem pewnie byłoby łatwiej, bo rozczesuje tak naprawdę plastik, a włosie dopieszcza. Podejrzewam, że autorka używa klasycznej szczotki typu Khaja http://khaja.pl/pl/index.php?szczotki-do-wlosow,6

Ja takie włosy klik mam po plasikowym wiośle z Rossmanna
http://www.rossnet.pl/Produkt/For-Yo...-czarna,109300

Idzie szybko i sprawnie, wygładza włosy. Raz, dwa i całe włosy rozczesane. Po tym dziku mam właśnie większą objętość i niekoniecznie mi się to podoba.
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-21, 23:47   #15
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Mikro supełki

O nie taka szczotka nie dla mnie. Wole jak jest wezsza bo mniej wlosow wyrywa, tak nie szarpie. Na takiej szerokiej czasem susze wlosy zeby byly proste

A tak btw. masz piekny kolor wlosow podobny do mojego
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 00:00   #16
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Mikro supełki

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
O nie taka szczotka nie dla mnie. Wole jak jest wezsza bo mniej wlosow wyrywa, tak nie szarpie. Na takiej szerokiej czasem susze wlosy zeby byly proste

A tak btw. masz piekny kolor wlosow podobny do mojego
Mi ta szczota niczego nie wyrywa i jestem z niej niesamowicie zadowolona, lepiej sobie radzi ze splątaniami niż słynny Tangle Teezer
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-22, 00:09   #17
tworazka
Zakorzenienie
 
Avatar tworazka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 3 468
Dot.: Mikro supełki

Haha moze jakbym obciela te kulki...

Gdy mam szczotke bez tych zakonczen, to za pierwszym razem nie rozczesze, tylko sobie ja spokojnie wyjme A jak sa te kuleczki to zaplatuja sie w koltunach i je wyrywaja, a jak chce ja wyjac w polowie pasma, to tez juz sie wkrecily...

A jak sobie obcielam cazkami do paznokci, to podczas czesania wyjdzie mi z 5 wlosow Ale spie na satynowej poduszce w zwiazanych w warkocz wlosach, zaczynam rozczesywanie od koncowek itd zakrawa o paranoje Ale dla moich "hejrów" jestem w stanie poswiecic wiele
__________________
tworazka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-24, 07:56   #18
Isfet
Rozeznanie
 
Avatar Isfet
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 549
Dot.: Mikro supełki

Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Czy supełki są białe?
Czy suszycie włosy suszarką albo używacie ciepła?

Jesli na oba pytania odpowiedź brzmi tak, to nie są to supełki, ale miejsca pęknięcia włosa od wysokiej temperatury. Włos w tym miejscu jest już nie do uratowania, po prostu pęknie i się ukruszy. Taki włos trzeba obciąć i dobrze przemyśleć stosowanie gorąca na włosach.
Ad. 1) Nie są białe są czarne
Ad. 2) Suszę tylko chłodnym nawiewem (zdaża się bardzo żadko że ciepłym, ale to nie więcej niż 1/2x w mc).

Cytat:
Napisane przez tworazka Pokaż wiadomość
obstawiam ze sa zniszczone moje sa nawet zdrowe i sa proste i ostre.
A zabezpieczasz je jakos?
Też właśnie myślałam że to od zniszczenia, choć paradoksalnie supełkują mi się włosy w spodniej warstwie (która defakto jest chyba w ogóle nie zniszczona, włosy są gładkie, nie rozdwojone), nie zaobserwowałam takiego zjawiska na wierzchniej warstwie (która była rozdjaśniana - refleksy i na końcach jest po prostu zniszczonym siankiem)

Co do samej szczotki z dzika, to kupiłam w hebe taką za 14zł, więc szału nie ma :P (swoją drogą zastanawiam się czy to faktycznie dzik o.O), czyszcze ją 1-2x w tyg (grzebieniem takim do "tapirowania" przeczesuje szczotkę, a następnie myję szamponem - masuję prawie tak samo jak przy myciu swoim włosów :P ).

Na początku szczotkując zauważyłam że się wygładziły, ale z czasem zaczeły się te supełki ostatnio wróciłam do plastikowej szczotki (co było błędem bo zaczeły mi się włosy nadrywać i kruszyć - po rozczesaniu odpadają kawałki).

Może to problem z moją pielęgnacją?
1. nakładam odżywkę przed myciem (czasami olejuje na noc)
2. myję delikatnym szamponem
3. nakładm odżywkę d/s
4. odciskam wodę w ręcznik
5. nakładam odrobinkę serum Radical'a
6. rozczesuje włosy grzebieniem z szeroko rozstawionymi zębami
7. jak włosy zaczynają podsychać (około 30min, jednak nadal są dość mokre) nakładam mleczko jedwabne z BU - czasami zamiast mleczka nakładam dość sporą ilość żelu aloesowego
8. po kolejnych 15min nakładam odrobinę "jedwabiu" (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...leek-silk.html)
9. podsuszam delikatnie włosy chłodnym nawiewem - żeby nadać im objętości (ale nie suszę ich do końca, po prostu pomagam im lekko schnąć bo inaczej trwałoby to wieki :P ).
__________________
KOSMETYKI:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=873231
Isfet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:48.