Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-02-19, 15:11   #2611
effciaa16
Zakorzenienie
 
Avatar effciaa16
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 874
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Olkie wczoraj sobie zafundowałam tą oliwkę hipp i będę robiła tak codziennie zobaczymy co zdziała

a co do tanich leków itp to tanio mają w aptece kwiaty polskie lub dbam o zdrowie.

P.S powyłaziły mi gule i wyglądam okropnie!! A dzisiaj wieczorem mam wyjście...ehh.
nie przejmuj się, ja z gulami męczę się jakieś 3 miesiące i nadal nie widzę efektów no, ale trzeba cierpieć, żeby być piękną
__________________
Dzieciństwo kończy się wtedy, gdy bezpowrotnie przestajemy pytać dlaczego.

effciaa16 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-19, 20:54   #2612
Mbrygida
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 27
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez agalia Pokaż wiadomość
Używałam Skinoren i polecam, świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Podobny skład ma również acne-derm, tyle że jest tańszy, i też go polecam Świetnie poradził sobie z moimi przebarwieniami. Stosowałam i to i to, tyle że skinoren w postaci żelu a acne - derm w postaci kremu. Żel oczywiście trochę lepszy, ale dużej różnicy w działaniu nie ma.
Obydwa specyfiki polecane są również do cery trądzikowej, czyli dodatkowo mogą pomóc przy kuracji
Aa no to super, że Skinoren pomaga na przebarwienia I jeszcze-jak z opalaniem? będę mogła już w czerwcu się opalać (za 5 dni kończę kurację)? a konkretniej-czy jak wyjadę na zbiory za granicę, nie stanie mi się jakaś krzywda z nadmiaru słońca? Głupek jestem i nie spytałam się lekarza a wizyta-"kontrola kontroli" dopiero na jesień.
Pozdrawiam i życzę Wam pięknych buziek, chociaż już i tak bez tego są piękne
Mbrygida jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 12:03   #2613
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Szkoda,że tak mało tutaj osób które już dwano zakończyły kuracje(ok 3lat) np,moża było sie dowiedzieć czy naprawde zaleczyly się do końca,czy nadal borykaja się z tym problemem Swoją drogą to jestem tak skupiona na swoich pryszczach,że nie zauważe jak czas odciska piętno na mojej twarzy w postaci zmarszczek,a to już niedługo....
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 13:11   #2614
nanaaaaa87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 307
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Szkoda,że tak mało tutaj osób które już dwano zakończyły kuracje(ok 3lat) np,moża było sie dowiedzieć czy naprawde zaleczyly się do końca,czy nadal borykaja się z tym problemem Swoją drogą to jestem tak skupiona na swoich pryszczach,że nie zauważe jak czas odciska piętno na mojej twarzy w postaci zmarszczek,a to już niedługo....

ja mam nadzieje ze te osoby porostu się na dobre wyleczyły i zapomniały o tym wątku bo po co tu zaglądać skoro ten problem ich już nie dotyczy ale fakt miło by było jak by nas ktoś podbudował pozytywnymi efektami w dłuższej perspektywie

a ja bylam tak skupiona na pryszczach ze nie widzialam jakie mam ogromne blizny- między trądzikiem nie były takie widoczne, a teraz jak już trochę ustępuje trądzik po izo to dopiero zobaczyłam jaką mam masakre- no ale po 10 latach z pryszczami nie mogło być inaczej...
nanaaaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 13:12   #2615
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
wieczor ,ciemno, nic nie bedzie widac;D
hehe no miałaś rację nie było aż tak widać wieczorem, dzięki Bogu, że jestem kobietą i mogę pomagać sobie makijażem

Cytat:
Napisane przez effciaa16 Pokaż wiadomość
nie przejmuj się, ja z gulami męczę się jakieś 3 miesiące i nadal nie widzę efektów no, ale trzeba cierpieć, żeby być piękną
mam nadzieję,że tym razem pozbędę się tego dziadostwa raz na zawsze czego sobie i wszystkim życzę

Cytat:
Napisane przez Podlizna Pokaż wiadomość
Szkoda,że tak mało tutaj osób które już dwano zakończyły kuracje(ok 3lat) np,moża było sie dowiedzieć czy naprawde zaleczyly się do końca,czy nadal borykaja się z tym problemem Swoją drogą to jestem tak skupiona na swoich pryszczach,że nie zauważe jak czas odciska piętno na mojej twarzy w postaci zmarszczek,a to już niedługo....
o ile się nie mylę to jest wątek dla osób, które zakończyły terapie tym lekiem zaraz spróbuję poszukać i podam link. Co prawda może to nie jest po 3 latach no ale zawsze coś
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=432137&page=7
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...

Edytowane przez gazela12345
Czas edycji: 2011-02-20 o 13:16
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 18:32   #2616
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

szczerze mowiac to nie znam sie ani troche na kosmetykach, na tych skladach itp.
wiec jakie firmy sa dobrymi firmami jezeli chodzi o sklad kosmetykow ? (cena w sumie nie gra roli)
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 19:24   #2617
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a ja zamówiłam puder perłowy, który olkie polecała i mam nadzieję, że pomoże na te moje przebarwienia, które teraz widzę bardziej niż kiedyś, gdy pryszczole trochę zeszły i mam nadzieję, że też nie zaszkodzi

co do kuracji to ja już prawie kończę 3 miesiąc, ogólnie jest dużo lepiej niż kiedyś, nie mam już zaskówników, skóra mi się już nie świeci i nie mam już takich zmian trądzikowych jak kiedyś, ale martwi mnie trochę, że to już 3 miesiąc a jeszcze mi wychodzą pojedyncze pryszcze, ostatnio pojawiły się aż 3 większe zmiany, cera jeszcze nie jest idealna napewno...
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 19:51   #2618
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a ja powoli przykuwam dużo większą uwagę na rozszerzone pory które pojawiły się w miejscu gdzie był trądzik. fuj!
szukam w internecie sposobow na pozbycie sie tego
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:12   #2619
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

a ten problem też mam, na nosie po zaskórnikach zostały mi takie rozszerzone pory...
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:13   #2620
Podlizna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 79
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Znacie dokładną przyczyne swojego trądziku? Czy leczycie się tak po omacku,ach może tym razem to pomoże?
Podlizna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 20:14   #2621
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marynek Pokaż wiadomość
a ten problem też mam, na nosie po zaskórnikach zostały mi takie rozszerzone pory...

robisz cos w związku z tym?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-20, 20:38   #2622
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
robisz cos w związku z tym?
Chciałabym ale też nie wiem co z tym zrobić... z porami to chyba ogólnie ciężka sprawa.
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-20, 21:28   #2623
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
szczerze mowiac to nie znam sie ani troche na kosmetykach, na tych skladach itp.
wiec jakie firmy sa dobrymi firmami jezeli chodzi o sklad kosmetykow ? (cena w sumie nie gra roli)
nie ma reguly. firmy gloszace jakie maja cudowne skladniki w kosmetykach czesto maja smieci w skladzie co robia kuku i lecza na krotka mete( vichy) inne zadaja absurdalbych cen nie raz - za faktycznie dobre i naturalne kosmetyki- a inne maja smieszne ceny i fantastyczne proste sklady- np zwykly babydream rossmanowski trzeba poprostu zaczac analizowac sklady. jak to sie mowi -najtrudniej zaczac- pierw dobrze szukac w kosmetykach substancji nieporzadanych jak np olej mineralny ( ma kilka nazw), sls, parabeny...., pozniej nauczyc sie odrozniac nazwy wyciagow roslinnych po lacinie ( nie jest to trudne bo dosc roznia sie wygladem od nazw zwiazkow- zwiazki zazwyczaj maja jedna nazwe lub bardzo zblizona do anglojezycznych odpowiednikow a obok roslinek nie raz pisze extract wystarczy tez wejsc na jakas stronke botaniczna i zobaczyc jak takie nazwy wygladaja- i doszukiwac sie na czuja ) pozniej jak sie juz doszukasz to szukasz w necie co jest czym i co za co odpowiada. pozniej juz zostaje w glowie

a co do dobrych dermokosmetykow i tanich naleza np te z ziaji med( apteka) z seri nawilzajacej, do skory atopowej i do tradziku rozowatego bardzo lube lano-balsam i lano-krem uzywac podczad kuracji retinoidami

jesli lubisz oleje itd polecam poszukac na stronach z polproduktami gdzie mozna kupic np czysty olej jojoba czy ze slodkich migdalow i wszytko naturalne i nieperfumowane

---------- Dopisano o 21:25 ---------- Poprzedni post napisano o 21:23 ----------

Cytat:
Napisane przez marynek Pokaż wiadomość
a ja zamówiłam puder perłowy, który olkie polecała i mam nadzieję, że pomoże na te moje przebarwienia, które teraz widzę bardziej niż kiedyś, gdy pryszczole trochę zeszły i mam nadzieję, że też nie zaszkodzi

co do kuracji to ja już prawie kończę 3 miesiąc, ogólnie jest dużo lepiej niż kiedyś, nie mam już zaskówników, skóra mi się już nie świeci i nie mam już takich zmian trądzikowych jak kiedyś, ale martwi mnie trochę, że to już 3 miesiąc a jeszcze mi wychodzą pojedyncze pryszcze, ostatnio pojawiły się aż 3 większe zmiany, cera jeszcze nie jest idealna napewno...
no z tym pudrem perlowym to cudow od razu nie bedzie ale napewno zauwazysz polepszenie cery i ze zaczna sie lepiej goic wypryski trzeba tez systematycznosci w nakladaniu

co do syfkow to mi pod sam koniec pojedyncza lubila tez wyskoczyc. a 3 miesiac to niemal poczatek kuracji;D nie ma co sie stresowac

---------- Dopisano o 21:28 ---------- Poprzedni post napisano o 21:25 ----------

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
a ja powoli przykuwam dużo większą uwagę na rozszerzone pory które pojawiły się w miejscu gdzie był trądzik. fuj!
szukam w internecie sposobow na pozbycie sie tego
podobno mozna laserowo usowac trwale tez interesowalam sie tym ale mi sie pogorszyla cera. podobno tez owy laser TRWALE zwalcza zaskorniaki a one na to miejsce juz nigdy nie wracajato jest jakis nowy sposob leczenia tradziku jak skoncze kuracje to zaczne sie interesowac i mozliwe ze uzbieram ba to pierw czolo i broda( tak na wszelki wypadek by zaskorniki nie wrocily) a pozniej moze kolo nosa tam gdzie sa najwieksze pory)
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 09:49   #2624
agalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 96
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Mbrygida, wydaje mi się, że jeśli będziesz używała kremów z wysokim filtrem to nic nie powinno się stać Twojej buźce. Ja kończę kurację za miesiąc a na lipiec też planuję jakiś urlopik na plaży... podpytam jeszcze dermatologa i jak nie zapomnę to postaram się napisać co mi powiedział.
agalia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 10:18   #2625
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez marynek Pokaż wiadomość
a ten problem też mam, na nosie po zaskórnikach zostały mi takie rozszerzone pory...
U mnie po wągrach nie ma nic. Pory są zwężone, tak jakby ich nie było (ale są bo tym oddycha skóra). Tylko wkurza mnie to, że teraz w ciągu pierwszego opakowania wyszło mi mniej wągrów niż rok, temu w tym samym czasie. Wtedy miałam cały nosek i okolice oczyszczone, teraz tylko niewielkie fragmenty noska ;/
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 14:57   #2626
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
U mnie po wągrach nie ma nic. Pory są zwężone, tak jakby ich nie było (ale są bo tym oddycha skóra). Tylko wkurza mnie to, że teraz w ciągu pierwszego opakowania wyszło mi mniej wągrów niż rok, temu w tym samym czasie. Wtedy miałam cały nosek i okolice oczyszczone, teraz tylko niewielkie fragmenty noska ;/
jestes na 2giej kuracji?? wlasnie skad jak kojarzylam ten nick;D
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 16:16   #2627
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Przyszedł mi dzisiaj puder perłowy i kupiłam też ten krem z ziaji med i już jestem po pierwszej aplikacji hehe buźka jest jakoś milsza w dotyku teraz tylko czekać na efekty

Zaczynają mi pękać usta i pomadki trochę już nie nadążają. No i ogólnie skóra schodzi z całej twarzy ale to znak dla mnie że coś tam się dzieje środku. Jutro minie tydzień dopiero... masakra jeszcze tyle przede mną!
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 17:55   #2628
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
jestes na 2giej kuracji?? wlasnie skad jak kojarzylam ten nick;D
Właściwie to na pierwszej. Rok temu po pierwszym opakowaniu musiaąłm zrezygnować - więc tylko przez miesiąc brała IZO.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 20:35   #2629
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez gazela12345 Pokaż wiadomość
Przyszedł mi dzisiaj puder perłowy i kupiłam też ten krem z ziaji med i już jestem po pierwszej aplikacji hehe buźka jest jakoś milsza w dotyku teraz tylko czekać na efekty

Zaczynają mi pękać usta i pomadki trochę już nie nadążają. No i ogólnie skóra schodzi z całej twarzy ale to znak dla mnie że coś tam się dzieje środku. Jutro minie tydzień dopiero... masakra jeszcze tyle przede mną!
ja tak samo dzis 1 raz od poczatku kuracji nalozylam krem z pudrem zmieszany 1:1 dzis zaczela mi sie twarz luszczyc i usta 7 dzien dopiero niektore syfki uschly jeszcze zanim wyszly szczegolnie na czole-beda odpadac suche "koreczki". po prawej stronie mam slady po wysypie ( tylko tak kolo siebie kilka krost sie pojawilo ropnych). zrobilam foto dziennik z poprzedniej kuracji poszukalam fotki za czasow brania , poobliczalam ktora w jakim dniu kuracji byla zrobiona . brakuje mi fot z 1 i 2 tyg jak jakies sa to niewyrazne
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-21, 20:43   #2630
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
zrobilam foto dziennik z poprzedniej kuracji poszukalam fotki za czasow brania , poobliczalam ktora w jakim dniu kuracji byla zrobiona . brakuje mi fot z 1 i 2 tyg jak jakies sa to niewyrazne


wrzucaj tutaj
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 21:18   #2631
marynek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez olkie Pokaż wiadomość
no z tym pudrem perlowym to cudow od razu nie bedzie ale napewno zauwazysz polepszenie cery i ze zaczna sie lepiej goic wypryski trzeba tez systematycznosci w nakladaniu

co do syfkow to mi pod sam koniec pojedyncza lubila tez wyskoczyc. a 3 miesiac to niemal poczatek kuracji;D nie ma co sie stresowac
oczywiście nie spodziewam się nawet cudów a i dzięki za słowa otuchy
marynek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-21, 22:13   #2632
gazela12345
Raczkowanie
 
Avatar gazela12345
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: dom
Wiadomości: 416
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Ja też zrobiłam zdjęcia przed kuracją i następne pewnie zrobię jak zobaczę poprawę

A mam takie pytanie... Czy stosujecie jakieś diety podczas kuracji? Tzn mam na myśli to czy omijacie jakieś ciężkostrawne potrawy itp? Bo dzisiaj coś mnie boli brzuch i tak się zastanawiam czy czasem nie powinnam zmienić trochę swoje menu.
__________________

- rowerek
- walczę o ładną cerę - Aknenormin od 15.02.2011...koniec 15.09
- praca licencjacka "obroniona"






If you ever need a helping hand you'll find one at the end of your arm...
gazela12345 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 08:35   #2633
justynatom
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 29
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Hej,
a możecie polecić jakieś kremy, które wspomogą leczenie? Wypróbowałam już tego tyle, że nie chciałabym kupować po raz kolejny w ciemno...Kremy ziaji niestety nie pomagają, sudocrem też nie...leczyłam się kiedyś maścią ze sterydami, więc możecie sobie wyobrazić co się stało z moją buzią po odstawieniu....
justynatom jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 12:53   #2634
olkie
Zakorzenienie
 
Avatar olkie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: kraków-stce
Wiadomości: 4 186
GG do olkie
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez justynatom Pokaż wiadomość
Hej,
a możecie polecić jakieś kremy, które wspomogą leczenie? Wypróbowałam już tego tyle, że nie chciałabym kupować po raz kolejny w ciemno...Kremy ziaji niestety nie pomagają, sudocrem też nie...leczyłam się kiedyś maścią ze sterydami, więc możecie sobie wyobrazić co się stało z moją buzią po odstawieniu....
raczej podczas kuracji nie stosuje sie nic na wspomaganie leczenia oprocz zwyklego kremu nawilzajacego. i z tego cow iem nie powinno sie uzywac wspomagaczy typu antybiotyk albo sterydy podczas kuracji . trzeba czekac i tyle.

co do pudru perlowego to probowal ktos palcem grubo punktowo naniesc juz? ja uwielbiam to uczucie sciagania wtedy;D

co do fot to raczej nie nadaja sie na publikacje;D a reszta jest niewtrazna i tylko ja wiem co wtedy mialam na twarzy. ale ogolnie jest tak ze 1 miesiac sie luszczylam i mi odpadaly zaskorniki, pozniej juz pojedyncze mi twarz nieluszczaca sie specialnie ale ciagle" swieza" skora byla na wierzchu , w polowie kuracji zaczely mi pojedyncze przy brodzie wychodzic te z glebi go siedzialy ktore przebilam igielka, i od polowy kuracjo spokoj.
__________________
mgr inż. sztuki ogrodowej:
olkie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 12:58   #2635
ptysiol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 26
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

U mnie dziś 5 dzień kuracji. W sumie powiem,że bardziej się bałam tego wysuszenia skóry czy ust oraz innych objawów. Trochę częściej niż zwykle używam pomadki do ust i tyle.Jeśli chodzi o trądzik to przypominam, że nie mam dużo pryszczy, ale są uporczywe, długo się utrzymują (nawet 2 -3 miesiące) i zostawiają przebarwienia. Teraz nawet mi zmalały te pryszcze co miałam, nie wiem czy to zasługa peelingu pirogronowego, który miałam jeszcze dzień przed rozpoczęciem kuracji czy retinoidów, ale ważne że są prawie niewidoczne. Wysypu póki co nie mam Ale żeby nie było tak pięknie to mam jakąś wysypkę na ciele....Nie jest ona wywołana lekami, bo pojawiła się trzy dni przed rozpoczęciem kuracji...a ja głupia zapomniałam lekarza zapytać o to. I teraz mam dylemat, bo byłam dziś u lekarza pierwszego kontaktu i pani stwierdziła, że to tak alergicznie wygląda (nigdy nie miałam alergii wcześniej) i przepisała mi leki antyhistaminowe ale jak stwierdziała "wydaje się" że mogę je brać przy retinoidach ale pewna to nie była...i zastanawiam się czy lepiej nie odpuścić sobie tych leków.Czy któraś z Was brała takie leki?
Cytat:
Napisane przez justynatom Pokaż wiadomość
Hej,
a możecie polecić jakieś kremy, które wspomogą leczenie? Wypróbowałam już tego tyle, że nie chciałabym kupować po raz kolejny w ciemno...Kremy ziaji niestety nie pomagają, sudocrem też nie...leczyłam się kiedyś maścią ze sterydami, więc możecie sobie wyobrazić co się stało z moją buzią po odstawieniu....
Nie wiem jak inne osoby ale ja nie stosuję żadnych kremów wspomagających leczenie, z tego co mówiła mi lekarka to nie powinno się podczas kuracji retinoidami stosować żadnych przeciwtrądzikowych maści, kremów itd. Mi poleciła jakieś delikatne kremy do skóry wrażliwej, kupiłam physiogel i jestem zadowolona. Stosuję też już ponad rok żel physiogel do mycja i jest super tym bardziej że można go stosować bez używania wody.
ptysiol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 13:40   #2636
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez justynatom Pokaż wiadomość
Hej,
a możecie polecić jakieś kremy, które wspomogą leczenie? Wypróbowałam już tego tyle, że nie chciałabym kupować po raz kolejny w ciemno...Kremy ziaji niestety nie pomagają, sudocrem też nie...leczyłam się kiedyś maścią ze sterydami, więc możecie sobie wyobrazić co się stało z moją buzią po odstawieniu....
Pewnie nie czytałaś całego wątku i dlatego zadajesz takie głupiutkie pytanie. Skóra podczas kuracji jest maksymalnie podrażniana - po co jeszcze bardziej zadawać sobie bół czymś przeciwtrądzikowym co zazwyczaj nie ma delikatnego działania? Poza tym sama kuracja jest tak mocna, że nie potrzeba jej wspomagaczy. Odsyłam do dokładnego przeczytania obu części tego wątku.

Czasami wydaje mi się, że ludzie nie wiedzą czym są retinoidy doustne a chcą je brać tylko dlatego bo słyszeli o ich magicznych, zbawiennych efektach.










-----------------------------------------------------------------------
32 dzień

Byłam dzisiaj u swojej doktor derm.
20.02.2011 skończyłam pierwsze opakowanie Tretinex
30 tabl. 20 mg (jedna dziennie)
Derm obejrzała moje poprawne wyniki, zapisała kolejną receptę na tę samą dawkę na ten miesiąc i następny. Kazała widywać się co miesiąc - by mnie wspierać i kontrolować na bieżąco to co ze skórą robi lek.

Przez mrozy i katar (przeziębienie ;/ ) bardzo teraz narzekam na szczypanie twarzy. Czuję się jak polewana co chwilę kwasem. Mam widocznie zaczerwienioną skórę (
szczególnie po spacerze, jak siedzę dłużej w ciepłym to mniej).
Dlatego derm nakazała chwilowego zaprzestania łykania dziennej dawki. Tak mniej więcej do końca mrozów. Może z tydzień.
Uznałam, że to dobry pomysł, bo mrozy zniosę ale ciągłe smarkanie jeszcze bardziej mnie podrażnia. Może tydzień spokoju z lekiem ukoi mi skórę.
Ale mimo wszystko każdy dzień nawet bez leku liczę jako dzień kuracji dlatego oficjalnie dziś jest dzień 32 (czyli dwa dni bez IZO + 5 lub 7 kolejnych)

Przy okazji derm kazała mi się nasmarować swoją emulsją (widocznie żal jej było, że tak się męczę). To był ECOLAB silonda Lipid - emulsja do skóry - 500ml. Bardzo wydajna, pozostawia tłuste wykończenie, które szybko się wchłania (a miałam bardzo grubą warstwę) i już nie jest tłuste a jedynie błyszczące. Chyba rzeczywiście uspokoiła mi te szczypanie.
Derm mówi, że nie jest dostępna w aptekach bo to produkt dla lekarzy (
bo chodzą w rękawiczkach, często moczą ręce, więc ma ich to chronić "przed chorobą zawodową" - czymkolwiek ona się objawia )
Ja jednak pod pierwszym lepszym linkiem znalazłam ją do kupienia przez internet za mniej niż 30zł -a przy tej wydajności i pojemności to bardzo tanio
Zobaczę jak będzie sprawować się moja skóra - może w nią zainwestuję.

Kolejne badania krwi mam mieć za pół roku. Co trochę mnie nie pokoi. Z tego co niektóre z was piszą mając nawet doskonałe wyniki przed kuracją w trakcie mogą się znacznie pogorszyć.
Zastanawiam się czy na własny koszt za miesiąc lub dwa nie wykonać tych samych badań. Tak dla własnej wiedzy, czy wszystko jest cacy

Pytałam też o dawki i długość kuracji. Moja derm nie przepisuje większych niż 20mg na dobę. Podobno w wakacje będę "lecieć" na mniejszych. Już mam zabukowane wizyty do 12. czerwca by była ciągłość recept w podobnych terminach.

Sama co opakowanie robię fotki kontrolne ale na razie nic znaczącego z nich nie wynika. Wciąż jestem ugly tylko teraz w wersji suchej jak wiór i czerwonej jak świnka
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 15:37   #2637
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m;2527366[COLOR=Navy
[/COLOR]
Ale mimo wszystko każdy dzień nawet bez leku liczę jako dzień kuracji dlatego oficjalnie dziś jest dzień 32 (czyli dwa dni bez IZO + 5 lub 7 kolejnych)
moim zdaniem nie powinnaś robić takich przerw w braniu . zawsze wcześniej chodź do dermy zeby ci wypisywała tabletki;p
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 15:42   #2638
aktogimka
Zakorzenienie
 
Avatar aktogimka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 10 225
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość

Przez mrozy i katar (przeziębienie ;/ ) bardzo teraz narzekam na szczypanie twarzy. Czuję się jak polewana co chwilę kwasem. Mam widocznie zaczerwienioną skórę (
szczególnie po spacerze, jak siedzę dłużej w ciepłym to mniej).
Dlatego derm nakazała chwilowego zaprzestania łykania dziennej dawki. Tak mniej więcej do końca mrozów. Może z tydzień.
Uznałam, że to dobry pomysł, bo mrozy zniosę ale ciągłe smarkanie jeszcze bardziej mnie podrażnia. Może tydzień spokoju z lekiem ukoi mi skórę.
Ale mimo wszystko każdy dzień nawet bez leku liczę jako dzień kuracji dlatego oficjalnie dziś jest dzień 32 (czyli dwa dni bez IZO + 5 lub 7 kolejnych)
Ja na Twoim miejscu nie robiłabym przerwy. Dziwne, że drem Ci to zaleciła. Wrócą mrozy i znów będziesz przerywać? Ochronny krem np. Babydream albo Iwostin albo coś z Avene, ograniczenie wystawiania buzi na działanie mrozu i powinno być ok. Moja derm właśnie tak zaleciła mi przetrwanie mrozów, a wtedy łykałam dawkę 40 mg/doba.
__________________
...and then she'd say: It's OK, I got lost on the way
but I'm a Supergirl and Supergirls don't cry!

aktogimka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 15:54   #2639
mmm3m
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 461
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez walicnazwe Pokaż wiadomość
moim zdaniem nie powinnaś robić takich przerw w braniu . zawsze wcześniej chodź do dermy zeby ci wypisywała tabletki;p
z tym akurat nie mam problemu. amm wizyty tak rozłożone ze z receptami nie bedzie problemu.
mmm3m jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-02-22, 17:43   #2640
walicnazwe
Rozeznanie
 
Avatar walicnazwe
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: mazury
Wiadomości: 676
Send a message via Skype™ to walicnazwe
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.II

Cytat:
Napisane przez mmm3m Pokaż wiadomość
z tym akurat nie mam problemu. amm wizyty tak rozłożone ze z receptami nie bedzie problemu.

a jak teraz nie bierzesz przez te mrozy, to lepiej twoja buźka wygląda?
__________________
“Co za bezsensowny dzień. Bezsensowny dzień bezsensownego miesiąca, bezsensownego roku. ”


— Haruki Murakami - Kroniki Ptaka Nakręcacza
walicnazwe jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:30.