Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-01-07, 14:20   #1051
alaa_
Raczkowanie
 
Avatar alaa_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 172
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Nie trafilam na dobrego dermatologa w Warszawie Chodze z polecmenia do Pani Noll-Kaczyńskiej w Ostrolece, to jest 100km od Wawy

Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź
Czy mogłabyś mi coś więcej napisać na PW, gdy oczywiście znajdziesz troszkę czasu, o Pani doktor i o leczeniu(jakieś namiary)? W sumie do Ostrołęki mam taką samą ilość km do przejechania co do Warszawy

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------

Cytat:
Napisane przez paugla Pokaż wiadomość
"Wiem, ze to nieodpowiedni wątek, ale czytając go, zauważyłam, że udziela się tu dużo dziewczyn z Warszawy. Czy któraś z Was może polecić swojego dermatologa? Będę wdzięczna za namiary."

W Warszawie na dermatologu to ja się tak przejechałam... leczę się w rodzinnej okolicy. Pani doktor już raz mnie wyciągnęła "z biedy", mam nadzieję, że zrobi to i po raz drugi. Leczę się w Klinice Dermatologicznej Iwolang, jeśli ktoś kojarzy kosmetyki Iwostin, to stamtąd.
Taniej i skuteczniej niż w Warszawie, gdzie zostałam olana.

Co do moich wcześniejszych pytań - okres dostałam dziś, więc do obiadu: Axotret, do kolacji: Cilest. Mam nadzieję, że będzie dobrze!
Dziękuję serdecznie za odpowiedź
Spróbuję może najpierw do tej Ostrołęki, bo mam bliżej, ewentualnie jak okaże się to niewypałem, to spróbuje do poleconego przez Ciebie miejsca
alaa_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 14:21   #1052
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

mi sie jeszcze nie zdazyło żeby prezerwatywa sie zsunęła czy pękła. Mysle że każdy wie na ile czuje sie bezpieczny, jesli ktos współzyje czesto to wtedy faktycznie i ryzyko wieksze, dlatego kazdy sam wie jakie ponosi i jakie środki sa dla niego bezpieczne - ta mi sie przynajmniej wydaje
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 14:37   #1053
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

To że ci się jeszcze nie zdarzyło nie znaczy, że się nie zdarzy (chociaż nie życzę), i że się nie zdarza innym - wystarczy popatrzeć sobie na staty. Zresztą jak podpisywałyście oświadczenie w gabinecie, to m.in. o tym, że będziecie stosować dwie skuteczne metody. Oczywiście każdy ma swój rozum.
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 16:32   #1054
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
I co, dermatolog się zgodził? Nie bałaś się ciąży?
Tzn ja rozumiem, że jak ktoś nie współżyje, to co innego, ale przy izo wymagane są dwie skuteczne formy antykoncepcji
Nie bałam się ciąży bo nie jestem wiatropylna. Mimo że mieszkam z narzeczonym. Dermatolog o tym wiedziała bo mi akurat hormonów brać nie wolno.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 17:01   #1055
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

no to spoko, chodziło mi o osoby, które bardziej się obawiają o wiatropylność
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:37   #1056
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
To że ci się jeszcze nie zdarzyło nie znaczy, że się nie zdarzy (chociaż nie życzę), i że się nie zdarza innym - wystarczy popatrzeć sobie na staty. Zresztą jak podpisywałyście oświadczenie w gabinecie, to m.in. o tym, że będziecie stosować dwie skuteczne metody. Oczywiście każdy ma swój rozum.
no własnie - każdy wie co sie zdarzyc może ja uważam że prezerwatywa wystarczy i ewentaulne współżycie w dniach niepłodnych - to sa w sumie 2 metody
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 18:45   #1057
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość
no własnie - każdy wie co sie zdarzyc może ja uważam że prezerwatywa wystarczy i ewentaulne współżycie w dniach niepłodnych - to sa w sumie 2 metody
Rozumiem że mierzyłaś temperaturę i śluz żeby wiedzieć kiedy te dni niepłodne masz? Chociaż nawet dokładne pomiary nie dają pewności
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-07, 19:48   #1058
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Ja nie brałam przez całą kurację;p
Ja tez nie bralam i nie biore i brac nigdy nie bede Ja od doustnej antykoncepcji (branej UWAGA 7 miesięcy łacznie) mialam 15cm guza na watrobie ;P Wiec ciezko byloby mnie przekonac do hormonkow znow. Poza tym moja derma sama mi powiedziala, ze chyba jstem swiadoma ze mi nie wolno zajsc w ciaze podczas kuracji i nie musze brac anty jak nie chce.
Poza tym, po co? Skoro moj TZ na emigracji...

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:43 ----------

Cytat:
Napisane przez alaa_ Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci ślicznie za odpowiedź
Czy mogłabyś mi coś więcej napisać na PW, gdy oczywiście znajdziesz troszkę czasu, o Pani doktor i o leczeniu(jakieś namiary)? W sumie do Ostrołęki mam taką samą ilość km do przejechania co do Warszawy

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:13 ----------



Dziękuję serdecznie za odpowiedź
Spróbuję może najpierw do tej Ostrołęki, bo mam bliżej, ewentualnie jak okaże się to niewypałem, to spróbuje do poleconego przez Ciebie miejsca
Bardzo proszę
http://dermadesign.pl/

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Nie bałam się ciąży bo nie jestem wiatropylna. Mimo że mieszkam z narzeczonym. Dermatolog o tym wiedziała bo mi akurat hormonów brać nie wolno.
Podpisuję się obiema rękami i nogami Jak miałam 18 lat to czasami robiłam schizy jakbym była wiatropylna xD Teraz mi przeszło.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911

Edytowane przez Lacturia
Czas edycji: 2013-01-07 o 19:49
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 19:49   #1059
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość



likwidujesz czyli że wyciskasz????? a blizna ci nie zostaje? Mi tez sie pare razy zdarzyło - ale jak mam białego syfka i gulę no to nie moge normalnie tak chodzic i na to patrzeć i tez likwiduję.....
Tak, cisnę je. Zostaje mi czerwona plamka która z dnia na dzień blednie do jasnego różu. Ale powiem Ci że czy wycisne syfka ->robi się strupek->odpada->zostaje czerwony ślad ->staje się różowy, blednie. Czy go nie wycisnę, to on dojrzewa, chodzę z takim paskudztwem, zasycha po długim czasie i też robi się mini strupek z przebarwieniem....
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 19:52   #1060
lagerfeldised
Rozeznanie
 
Avatar lagerfeldised
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 931
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
I co, dermatolog się zgodził? Nie bałaś się ciąży?
Tzn ja rozumiem, że jak ktoś nie współżyje, to co innego, ale przy izo wymagane są dwie skuteczne formy antykoncepcji
Moja na początku się zgodziła. Powiedziałam jej, że nie mam partnera i raczej się to z dnia na dzień nie zmieni. Zasugerowała mi, że przecież "może się zdarzyć na imprezie" powiedziałam, że nie ma takiej opcji, ona że dobra, nie przepisze. Mam złe doświadczenia z tabletkami i nie chciałam po prostu.

Natomiast przed trzecim miesiącem kuracji chyba sobie zapomniała, że wcześniej się zgodziła i zaczęła mnie naciskać. Powiedziałam, że nie wiem co robimy, bo ja ich brać nie będę. To powiedziała, że to moja sprawa czy wykupię, ale ona musi wypisać. I tyle
__________________
13.03.2013 Prawo jazdy
30.03.2013 Pierwszy własny samochód
lagerfeldised jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-07, 20:03   #1061
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja też nie biorę tabletek, boję się antykoncepcji hormonalnej...;/
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-08, 08:30   #1062
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja też nie byłam zachwycona, ale szczerze mówiąc sądziłam, że to jest wymóg, poza tym ja akurat bałabym się i to bardzo, chociaż nie mam 18 lat Jednak w Stanach to jest lepiej kontrolowane (trzeba chociażby zgłaszać się co miesiąc na test ciążowy z krwi). Z drugiej strony i u nich, i u nas dalej zdarzają się przypadki ciąży.

Tymczasem w nocy próbowałam otworzyć butelkę wody, nie walczyłam długo, ale zdarłam sobie centymetr kwadratowy skóry Ciekawe, czy ona taka krucha od izo?

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2013-01-08 o 08:31
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 10:07   #1063
Marzena17
Rozeznanie
 
Avatar Marzena17
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: lubin/wrocław
Wiadomości: 638
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Ja też nie byłam zachwycona, ale szczerze mówiąc sądziłam, że to jest wymóg, poza tym ja akurat bałabym się i to bardzo, chociaż nie mam 18 lat Jednak w Stanach to jest lepiej kontrolowane (trzeba chociażby zgłaszać się co miesiąc na test ciążowy z krwi). Z drugiej strony i u nich, i u nas dalej zdarzają się przypadki ciąży.

Tymczasem w nocy próbowałam otworzyć butelkę wody, nie walczyłam długo, ale zdarłam sobie centymetr kwadratowy skóry Ciekawe, czy ona taka krucha od izo?
Ja też przychodziłam co miesiąc z testem ciążowym. Dostawałam go od lekarki i nie było zmiłuj, nie wypisałaby mi kolejnego opakowania bez testu.
__________________
"Czuj się dzielny, działaj tak, jakbyś był dzielny...
Jest bardzo prawdopodobne, że atak odwagi zastąpi atak lęku."
William James
Marzena17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 15:30   #1064
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Co lekarz, to inne podejście
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 15:35   #1065
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Ja też nie byłam zachwycona, ale szczerze mówiąc sądziłam, że to jest wymóg, poza tym ja akurat bałabym się i to bardzo, chociaż nie mam 18 lat Jednak w Stanach to jest lepiej kontrolowane (trzeba chociażby zgłaszać się co miesiąc na test ciążowy z krwi). Z drugiej strony i u nich, i u nas dalej zdarzają się przypadki ciąży.

Tymczasem w nocy próbowałam otworzyć butelkę wody, nie walczyłam długo, ale zdarłam sobie centymetr kwadratowy skóry Ciekawe, czy ona taka krucha od izo?
tak jest bardzo krucha skóra od izo. Często miałam ranki na rękach podczas kuracji. A buzia nadal mi się łuszczy
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 18:14   #1066
Mari94
Zakorzenienie
 
Avatar Mari94
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 11 458
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Moja dermatolog też zgodziła się na to, abym nie brała tabletek antykoncepcyjnych tym bardziej, że nie miałam chłopaka i nie było takiej potrzeby
__________________
Mari94 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 21:39   #1067
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Rozumiem że mierzyłaś temperaturę i śluz żeby wiedzieć kiedy te dni niepłodne masz? Chociaż nawet dokładne pomiary nie dają pewności
po starankach o dziecko przez 4 lata znam swj organizm tak że wiem dobrze kiedy mam owulację.... pewności oczywiście nie mam ale to plus prezerwatywa plus unikanie seksu w dni płodne - cóż - wg mnie to jest skuteczna metoda wiem że w ciąże nie zajdę i jestem świadoma konsekwencji

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Ja tez nie bralam i nie biore i brac nigdy nie bede Ja od doustnej antykoncepcji (branej UWAGA 7 miesięcy łacznie) mialam 15cm guza na watrobie ;P Wiec ciezko byloby mnie przekonac do hormonkow znow. Poza tym moja derma sama mi powiedziala, ze chyba jstem swiadoma ze mi nie wolno zajsc w ciaze podczas kuracji i nie musze brac anty jak nie chce.
Poza tym, po co? Skoro moj TZ na emigracji...[COLOR=Silver]

.
ano własnie antyki niestety mają swoje skutki uboczne wiedza to te dziewczyny które miały po nich torbiele, guzki, rozregulowany cykl po zaprzestaniu, obnizone libido czy problem z zajsciem w ciąże po odstawieniu.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Tak, cisnę je. Zostaje mi czerwona plamka która z dnia na dzień blednie do jasnego różu. Ale powiem Ci że czy wycisne syfka ->robi się strupek->odpada->zostaje czerwony ślad ->staje się różowy, blednie. Czy go nie wycisnę, to on dojrzewa, chodzę z takim paskudztwem, zasycha po długim czasie i też robi się mini strupek z przebarwieniem....
no dokładnie ja tez tak mam - jak nie wycisne to chodze z gula która może i po kilku dniach lub raczej kilkunastu znika ale i tak mam czerwony slad. A jak wycisnę to mam czerwony który blednie potem. Nie mówie że wszystko i zawsze wyciskam ale jak widze że nic dobrego juz z tego nie będzie to pozbywam sie dziada.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-08, 22:11   #1068
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja przed rozpoczęciem stosowania izo musiałam jedynie podpisać się pod zdaniem, że zostałam poinformowana o skutkach ubocznych i będę stosować SKUTECZNĄ formę antykoncepcji. Co mnie rozbawiło bo raczej wybierając jakąkolwiek ma się nadzieję chyba, że jest skuteczna (ok, różnie bywa).
Nie było mowy o hormonach.

Niedługo miną mi 4 miesiące na axotrecie, dawka 40 mg. Skutków ubocznych malutko, czasem pieką usta, podsychają, walczę z bolesnymi zajadami (obecnie ok) i robią mi się ranki w nosie.
I tyle!
Chyba, że cierpię na skutki odbijające się na psychice, faktycznie od jesieni mam spadek nastroju, zero motywacji, rozregulowany rytm dobowy .

I co najważniejsze, dalej mam zmiany trądzikowe ! Na twarzy i dekolcie pojedyncze i sporadyczne. Natomiast na plecach - szkoda mówić . Ok, są fragmenty skóry gładkie przy dotyku (wielka nowość u mnie :/) ale wciąż zmian jest sporo, są bolesne i duże . Nie da się nie wyciskać bo same się otwierają. Derm mówiła miesiąc temu, że wszystko idealnie i to ostatni rzut i już się tylko będzie goić. A tak nie jest ! + mało skutków ubocznych, może lek nie działa?
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 01:26   #1069
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Boże, tak sie skaleczyłam że 99% osób powiedziało, że powinnam jechać na zszycie. Nie mogłam 3 godziny zatamować krwi ;/ Myślę, że izo miało wpływ i na głębokość rozcięcia i intensywności krwawienia.
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-09, 08:33   #1070
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Ja przed rozpoczęciem stosowania izo musiałam jedynie podpisać się pod zdaniem, że zostałam poinformowana o skutkach ubocznych i będę stosować SKUTECZNĄ formę antykoncepcji. Co mnie rozbawiło bo raczej wybierając jakąkolwiek ma się nadzieję chyba, że jest skuteczna (ok, różnie bywa).
Nie było mowy o hormonach.

Niedługo miną mi 4 miesiące na axotrecie, dawka 40 mg. Skutków ubocznych malutko, czasem pieką usta, podsychają, walczę z bolesnymi zajadami (obecnie ok) i robią mi się ranki w nosie.
I tyle!
Chyba, że cierpię na skutki odbijające się na psychice, faktycznie od jesieni mam spadek nastroju, zero motywacji, rozregulowany rytm dobowy .

I co najważniejsze, dalej mam zmiany trądzikowe ! Na twarzy i dekolcie pojedyncze i sporadyczne. Natomiast na plecach - szkoda mówić . Ok, są fragmenty skóry gładkie przy dotyku (wielka nowość u mnie :/) ale wciąż zmian jest sporo, są bolesne i duże . Nie da się nie wyciskać bo same się otwierają. Derm mówiła miesiąc temu, że wszystko idealnie i to ostatni rzut i już się tylko będzie goić. A tak nie jest ! + mało skutków ubocznych, może lek nie działa?
Kochana a jaką miałaś formę trądziku przed rozpoczęciem kuracji? Silny? Hormonalny?
Ja też cały czas narzekałam, aczkolwiek wczoraj wybił mi dokładnie co do dnia 3 msc kuracji. Plecy czyste (pomijając 2-3 małe guzki które przed miesiączką wyskoczą), dekolt podobnie jak plecy, usta przestały się przesuszać (dziwne trochę...), z suchością oczu mam duży problem...., włosy myję 2 razy w tyg (kiedyś codziennie), i najważniejsze widzę w końcu poprawę na buzi!<jupi> Czoło mam prawie bez żadnej zmiany acnowej z policzków schodzi powoli, rozjaśnia się, blednie jedynie wysypało mnie teraz mocno w dolnej częsci, cała żuchwa... Ale jestem dobrej myśli bo w końcu zaczęło się coś dziać, poprawiać na lepsze.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Chociaż podobno trądzik w dolnej częsci twarzy (żuchwa) jest stricte hormonalny, więc może to przez ten mój androstendion..... Czy któraś z forumowiczek miała z nim kiedykolwiek problem bądź ma podwyższony na ten moment?
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 09:47   #1071
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja sobie wczoraj czytałam artykuł FDA o skuteczności izotretynoiny i się trochę podłamałam

Cytat:
Accutane is not effective for severe acne that manifests itself with multiple macrocomedomes, hormonal dysfunction, or extensive S. aureus infections of the skin. Patients with polycystic ovarian syndrome have a hormonal dysfunction that likely does not respond well to Accutane and may necessitate the need for additional therapy such as cyproterone acetate. Isotretinoin is poorly efficacious for reducing comedomes and thus severe acne patients with predominance of open or closed comedones do not respond well to Accutane therapy.
To super, ja mam całą twarz w zaskórnikach

Poza tym kiedyś też czytałam o tym, że izo nie działa na kaszaki, bo one nie mają nic wspólnego z trądzikiem. Mam kaszaka na policzku o ponad 3 lat, 10 dermatolożka z kolei (ta, która przepisała mi izo) mi go oczyściła, ale i tak dalej jest i boję się, że powróci. Pewnie w końcu trzeba będzie go wyciąć, może trzeba było tak od razu

link do artykułu: http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/...3639b1c_04.pdf

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Znalazłam jeszcze coś ciekawego o wypadaniu włosów, podobno biotynę warto brać:
http://www.hairlosshelp.com/forums/m...threadid=30270
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 11:08   #1072
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Boże, tak sie skaleczyłam że 99% osób powiedziało, że powinnam jechać na zszycie. Nie mogłam 3 godziny zatamować krwi ;/ Myślę, że izo miało wpływ i na głębokość rozcięcia i intensywności krwawienia.
Na głębokość rozcięcia to na pewno nie;P Ale problem jest z krzepliwością przy tym leku i dlatego zapewne ciężko było zatamować.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 12:17   #1073
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Kochana a jaką miałaś formę trądziku przed rozpoczęciem kuracji? Silny? Hormonalny?
Ja też cały czas narzekałam, aczkolwiek wczoraj wybił mi dokładnie co do dnia 3 msc kuracji. Plecy czyste (pomijając 2-3 małe guzki które przed miesiączką wyskoczą), dekolt podobnie jak plecy, usta przestały się przesuszać (dziwne trochę...), z suchością oczu mam duży problem...., włosy myję 2 razy w tyg (kiedyś codziennie), i najważniejsze widzę w końcu poprawę na buzi!<jupi> Czoło mam prawie bez żadnej zmiany acnowej z policzków schodzi powoli, rozjaśnia się, blednie jedynie wysypało mnie teraz mocno w dolnej częsci, cała żuchwa... Ale jestem dobrej myśli bo w końcu zaczęło się coś dziać, poprawiać na lepsze.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Chociaż podobno trądzik w dolnej częsci twarzy (żuchwa) jest stricte hormonalny, więc może to przez ten mój androstendion..... Czy któraś z forumowiczek miała z nim kiedykolwiek problem bądź ma podwyższony na ten moment?
Szczerze mówiąc nie wiem, chyba hormonalny .
Przy zatrzymaniu miesiączki miałam remisję .
W zeszłe wakacje była poprawa bez powodu, tzn. może na plastrach, ale wcześniej była masakra na nich (plecowy rekord ) .

Na twarzy mam obecnie 3 drobne zmiany i na co dzień bez izo było tylko trochę gorzej, czasem czysta. Tylko wągry.
Na dekolcie różnie, miewałam sporo krostek, obecnie spokój.
Na plecach - tragedia. Mnóstwo pryszczy, duże, małe, wielkie i mega bolesne, jeden na drugim, do tego wągry, zaskórniki, nie było gładkiego miejsca nigdzie. Bolało jak diabli. A przy próbie wyciskania czasem robiło mi się autentycznie słabo :/. Teraz jest lepiej ale wciąż wychodzą duże, bolesne zmiany. Koszulka na ramiączkach wciąż nie na miejscu .
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 13:51   #1074
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość

Na plecach - tragedia. Mnóstwo pryszczy, duże, małe, wielkie i mega bolesne, jeden na drugim, do tego wągry, zaskórniki, nie było gładkiego miejsca nigdzie. Bolało jak diabli. A przy próbie wyciskania czasem robiło mi się autentycznie słabo :/. Teraz jest lepiej ale wciąż wychodzą duże, bolesne zmiany. Koszulka na ramiączkach wciąż nie na miejscu .
Hmmm teraz przy izo w sumie i tak nie możesz, ale ja swego czasu plecy do poprawności doprowadziłam tonikiem Afrodyta Afronis czy jakoś tak. Na buzię nie działała, ale plecy i dekolt znacząco mi poprawiła.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 17:51   #1075
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Na głębokość rozcięcia to na pewno nie;P Ale problem jest z krzepliwością przy tym leku i dlatego zapewne ciężko było zatamować.
Masakra ;/ Odradzam wszystkim ampułki regeneracyjne do włosów w takich szklanych ampułkach ;/ Załatwiłam tak 2 palce na zgięciach, że hoho.

W 5sekund dosłownie mialam cały brodzik prysznicowy we krwi....
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 18:16   #1076
Beth77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 426
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Ja sobie wczoraj czytałam artykuł FDA o skuteczności izotretynoiny i się trochę podłamałam

To super, ja mam całą twarz w zaskórnikach

Poza tym kiedyś też czytałam o tym, że izo nie działa na kaszaki, bo one nie mają nic wspólnego z trądzikiem. Mam kaszaka na policzku o ponad 3 lat, 10 dermatolożka z kolei (ta, która przepisała mi izo) mi go oczyściła, ale i tak dalej jest i boję się, że powróci. Pewnie w końcu trzeba będzie go wyciąć, może trzeba było tak od razu

link do artykułu: http://www.fda.gov/ohrms/dockets/ac/...3639b1c_04.pdf

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:11 ----------

Znalazłam jeszcze coś ciekawego o wypadaniu włosów, podobno biotynę warto brać:
http://www.hairlosshelp.com/forums/m...threadid=30270
a na polski może przetłumaczysz? chyba nie wszyscy sa tak biegli w angielskim...

---------- Dopisano o 18:11 ---------- Poprzedni post napisano o 18:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
Masakra ;/ Odradzam wszystkim ampułki regeneracyjne do włosów w takich szklanych ampułkach ;/ Załatwiłam tak 2 palce na zgięciach, że hoho.

W 5sekund dosłownie mialam cały brodzik prysznicowy we krwi....
biedulka... mam nadzieje że nie bedziesz miała wyraźniej blizny - prawa ręka czy lewA?

---------- Dopisano o 18:13 ---------- Poprzedni post napisano o 18:11 ----------

Cytat:
Napisane przez AlexSandra3 Pokaż wiadomość
Kochana a jaką miałaś formę trądziku przed rozpoczęciem kuracji? Silny? Hormonalny?
Ja też cały czas narzekałam, aczkolwiek wczoraj wybił mi dokładnie co do dnia 3 msc kuracji. Plecy czyste (pomijając 2-3 małe guzki które przed miesiączką wyskoczą), dekolt podobnie jak plecy, usta przestały się przesuszać (dziwne trochę...), z suchością oczu mam duży problem...., włosy myję 2 razy w tyg (kiedyś codziennie), i najważniejsze widzę w końcu poprawę na buzi!<jupi> Czoło mam prawie bez żadnej zmiany acnowej z policzków schodzi powoli, rozjaśnia się, blednie jedynie wysypało mnie teraz mocno w dolnej częsci, cała żuchwa... Ale jestem dobrej myśli bo w końcu zaczęło się coś dziać, poprawiać na lepsze.

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:31 ----------

Chociaż podobno trądzik w dolnej częsci twarzy (żuchwa) jest stricte hormonalny, więc może to przez ten mój androstendion..... Czy któraś z forumowiczek miała z nim kiedykolwiek problem bądź ma podwyższony na ten moment?
ja nie mam pojęcia jaki mam trądzik czy hormonalny czy tez nie - nikt mi nigdy nie kazał hormonów mierzyć.... ale przy następnym badaniu krwi to zrobię. Proszę powiedz tylko w którym dniu cyklu trzeba zbadac krew i co jak ten hormon wyjdzie podwyższony??????? ja mam w dolnej części twarzy i na zuchwach. Powyżej policzków nigdy mi nawet jedna krostka nie wyskoczyła.

Czy zanim przystapiłyście do izo robiłyście wymazy czy to np nie gronkowiec czy jakis wirus czy grzyb????? czy zio zwalcza także takie paskudztwa jak wirusy i grzyby czy gronkowca??????

---------- Dopisano o 18:15 ---------- Poprzedni post napisano o 18:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
Ja przed rozpoczęciem stosowania izo musiałam jedynie podpisać się pod zdaniem, że zostałam poinformowana o skutkach ubocznych i będę stosować SKUTECZNĄ formę antykoncepcji. Co mnie rozbawiło bo raczej wybierając jakąkolwiek ma się nadzieję chyba, że jest skuteczna (ok, różnie bywa).
Nie było mowy o hormonach.

Niedługo miną mi 4 miesiące na axotrecie, dawka 40 mg. Skutków ubocznych malutko, czasem pieką usta, podsychają, walczę z bolesnymi zajadami (obecnie ok) i robią mi się ranki w nosie.
I tyle!
Chyba, że cierpię na skutki odbijające się na psychice, faktycznie od jesieni mam spadek nastroju, zero motywacji, rozregulowany rytm dobowy .

I co najważniejsze, dalej mam zmiany trądzikowe ! Na twarzy i dekolcie pojedyncze i sporadyczne. Natomiast na plecach - szkoda mówić . Ok, są fragmenty skóry gładkie przy dotyku (wielka nowość u mnie :/) ale wciąż zmian jest sporo, są bolesne i duże . Nie da się nie wyciskać bo same się otwierają. Derm mówiła miesiąc temu, że wszystko idealnie i to ostatni rzut i już się tylko będzie goić. A tak nie jest ! + mało skutków ubocznych, może lek nie działa?
ja jestem 2 miesiące na axotret -tez 40 mg ale ja jstem zachwycona bo faktycznie na razie efektów uczonych prócz suchości ust i oczu nie mam ale skóra z dnia na dzień ładniejsza i mniej widoczne te krostki są.....

---------- Dopisano o 18:16 ---------- Poprzedni post napisano o 18:15 ----------

dzisiaj kupiłam z zaja med krem wybielający na przebrawienia co prawda nie ma tam nic o trądziku tylko o starczych czy posłonecznych czy pociążowych ale co tam - 13 zł tylko więc spróbuję.
Beth77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-09, 22:31   #1077
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Beth, w skrócie: 'accutane (czyli izo) nie jest skuteczny w przypadku 'makrozaskórników' (to takie mega dziury w twarzy, nie wiem, jak to po polsku jest), zaburzeń hormonalnych, rozległego zakażenia skóry gronkowcem złocistym. Słabo działa na zmniejszenie ilości zaskórników, więc u pacjentów cierpiących na silny trądzik z przewagą zaskórników otwartych i zamkniętych kuracja izo nie daje wielkich efektów".
Tyle Food & Drugs Administration, czyli główna amerykańska instytucja zajmująca się m.in. dopuszczaniem leków do obrotu

Jeszcze jest o tym, że u pacjentek z PCO kuracja prawdopodobnie będzie nieskuteczna i powinny coś anty-androgenicznego rozważyć (cyproterone acetate)

Edytowane przez anu
Czas edycji: 2013-01-10 o 08:57
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 09:19   #1078
AlexSandra3
Raczkowanie
 
Avatar AlexSandra3
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Beth77 Pokaż wiadomość



ja nie mam pojęcia jaki mam trądzik czy hormonalny czy tez nie - nikt mi nigdy nie kazał hormonów mierzyć.... ale przy następnym badaniu krwi to zrobię. Proszę powiedz tylko w którym dniu cyklu trzeba zbadac krew i co jak ten hormon wyjdzie podwyższony??????? ja mam w dolnej części twarzy i na zuchwach. Powyżej policzków nigdy mi nawet jedna krostka nie wyskoczyła.
Między 5 a 8 dniem cyklu. Ja byłam 6 DC bodajże.
AlexSandra3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 12:31   #1079
Lacturia
Wtajemniczenie
 
Avatar Lacturia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 961
GG do Lacturia Send a message via Skype™ to Lacturia
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez anu Pokaż wiadomość
Beth, w skrócie: 'accutane (czyli izo) nie jest skuteczny w przypadku 'makrozaskórników' (to takie mega dziury w twarzy, nie wiem, jak to po polsku jest), zaburzeń hormonalnych, rozległego zakażenia skóry gronkowcem złocistym. Słabo działa na zmniejszenie ilości zaskórników, więc u pacjentów cierpiących na silny trądzik z przewagą zaskórników otwartych i zamkniętych kuracja izo nie daje wielkich efektów".
Tyle Food & Drugs Administration, czyli główna amerykańska instytucja zajmująca się m.in. dopuszczaniem leków do obrotu

Jeszcze jest o tym, że u pacjentek z PCO kuracja prawdopodobnie będzie nieskuteczna i powinny coś anty-androgenicznego rozważyć (cyproterone acetate)
No to mój trądzik zaskornikowo-grudkowy zadziałało

Beth na szczęście lewa
__________________
http://lacturia.blogspot.com Mój blog

Wymiana kosmetyczna&biżuteria&tor ebki -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778720

Wish -> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=47297911
Lacturia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-10, 14:05   #1080
anu
Raczkowanie
 
Avatar anu
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 147
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Lacturia Pokaż wiadomość
No to mój trądzik zaskornikowo-grudkowy zadziałało

Beth na szczęście lewa
u mnie na razie też dobrze to wygląda, zobaczymy, co będzie po kuracji
anu jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:00.