Logistyka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-04-05, 08:54   #1
Nadiaaa87
Przyczajenie
 
Avatar Nadiaaa87
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 9

Logistyka


Witam wizażanki i proszę o jakąś radę. Mam 31 lat, stała pracę biurową w dziale logistyki oraz 2 dzieci tak w skrócie .
Do pełni szczęścia brakuje mi tylko studiów, aby w przyszlosci móc sie rozwinąć, może objąć jakieś kierownicze stanowisko u mnie w firmie.
Planuje od października wybrać się na logistykę tylko mam dylemat.

Wybrac 3 letnie licencjackie czy 3.5 letnie inżynierskie ?

Nigdy nie byłam na studiach i nie mam zielonego pojęcia jak to jest. Wiem tyle ,że dawno temu skończyłam szkołę i cała wiedza wyparowała. Oprócz tego dom obowiązki dzieciaki praca itd.... Nie wiem czy podołam i czy mam tyle siły i ochoty żeby siedzieć przy książkach non stop.... wybieram się na WSB, nie na politechnike czy uniwerek... ogolnie chcialabym wiedziec jak bardzo różnią się te kierunki.
Czy logistyka 3 letnia z tytułem licencjackim będzie dużo prostsza niż 3.5 letnia szkoła z tytulem inżynierskim?
Narazie nie myślę o zrobieniu magisterki , tzn nie mam pojęcia jak się życie potoczy... dlatego wolałabym inżynierskie, ale z drugiej strony z matematyką u mnie nie było najlepiej (może też dlatego że w ekonomiku za bardzo człowiek w tym wieku nie przykladał się do nauki).

Potraficie coś doradzić, ktoś kto był na takim kierunku zaocznie i potrafi powiedzieć coś więcej jak z poziomem trudności?
Tylko proszę darujcie komentarze typu: skoro nie chcesz się uczyć to po co ci studia. Bo wiadomo, że do książek trzeba przysiąść, ale mam nadzieje że nie każdą wolna chwilę, a szczególnie gdy tych chwil wolnych za dużo w życiu nie mam.

Post pisany w pospiechu także wybaczcie jeśli coś jest nie zrozumiałe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nadiaaa87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 17:40   #2
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Logistyka

Chce Ci się wydawać pieniądze i tracić czas na studia zrobione dla papierka i to w słabej prywatnej szkole? Poza jakimiś placówkami publicznymi nikt dziś nie patrzy na takie rzeczy przy awansie. WSB zamiata końcówki rankingów szkół prywatnych. Jeszcze rozumiem jakieś przedmioty ekonomiczne, w których te szkoły się specjalizują, ale logistyka to słaby pomysł. Albo trzeba pójść na to na poważnie na polibudę, albo dać sobie spokój, bo i tak nikt tego dyplomu poważnie nie potraktuje.

Jeśli jednak jesteś zdecydowana, to porównaj po prostu programy obu wersji studiów i zobacz, co Ci bardziej odpowiada. Na inżynierskiej pewnie będzie więcej przedmiotów technicznych typu materiałoznawstwo czy infrastruktura, a na licencjackich więcej zarządzania i regulacji prawnych.
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-06, 10:30   #3
wikii15
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 216
Dot.: Logistyka

Nie zgadzam się. Skończyłam studia ekonomiczne ze spec. transport i z braku kierunku logistyka na ug/ pg poszłam na WSB i byłam bardzo zadowolona. Studenci byli tacy, którzy siedzą w branży i Ci, którzy się tym interesują, a nie bo mama płaci to pójdę na mgr. Wykładowcy z ug/pg i innych publicznych uczelni z Polski więc żadna różnica. Program o wiele bardziej rozbudowany niż te kilka przedmiotów katedry logistyki na ug......
Jakby co pisz na priv

Edytowane przez wikii15
Czas edycji: 2018-04-06 o 10:32
wikii15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 11:23   #4
trefnoknus
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 16
Dot.: Logistyka

inżynierskie chyba lepsze. Ale podziwiam, praca, rodzina, dzieciaki - studia to na pewno duże wyzwanie będzie. Powodzenia!
trefnoknus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-14 12:23:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.