Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-04-11, 10:59   #481
antunka
Zakorzenienie
 
Avatar antunka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 088
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Ja osobiście mam cerę tłustą i nie wyobrażam sobie nie umyć twarzy wodą. Mam wrażenie, że żadne kosmetyki nie zmyją dokładnie brudu i tłuszczu z twarzy. To tak jakbyś nie myła ciała wodą tylko używała chusteczek nawilżonych.
Jak masz twarz przesuszoną to po umyciu użyj odpowiedniego toniku i kremu. Ktoś kto ma cerę wrażliwą, suchą nie musi jej myć 3 razy dziennie ale chociaż wieczorem wypadałoby zmyć wszystkie zanieczyszczenia z twarzy.
antunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:33   #482
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Moje mycie do tej pory wyglądało tak:
- rano i wieczorem zimna woda z kranu + zamiennie LRP Toleriane żel lub pianka Effaclar LRP
- skinoren
- krem z uv Vichy Aqualia ppd18 + spf 15 (tylko rano)

Z drugiej strony ciekawi mnie, bo spotkałam się z wieloma kobietami, które nie uznają mycia buzi wodą, a wręcz urasta to do rangii grzechu
Jeden lekarz odradzał mi mycie buzi wodą z kranu, tylko przegotowaną. Inny zaś w ogóle odradzał mycie wodą, a jeśli już to do maksymalnie 3 razy tygodniowo i tylko przegotowaną.

Teraz robię eksperyment:
- rano mleczko NUxe 3 roze, skinoren, krem UV
- wieczór, mleczko, woda micelarna Vichy akurat mam, skinoren
- tylko brode myje starym nawykiem, woda + pianka LRP albo żel LRP
- buzie osuszałam chustkami higienicznymi


Dodam, że tylko broda sie tłuści, reszta twarzy jest mocno przesuszona po kwasach

Edytowane przez Labirynth
Czas edycji: 2010-04-11 o 11:35
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:37   #483
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Jakbym miała cerę trądzikową to tym bardziej nie wyobrażałabym sobie nie umyć twarzy wodą...Miałam taki czas, że wszystko mnie podrażniało - zaczynając od toników, kończąc na wodzie. Wtedy przecierałam twarz różanym micelem Vichy tylko i wyłącznie. Nie spodobało mi się mimo to, że ten micel jest przecudowny - czułam, że moja twarz jest po prostu brudna.
Dobrym sposobem jest mycie twarzy wodą mineralną - gdy to robiłam, moja cera była w świetnym stanie, no ale bez przesady - nie ma co wydziwiać - co zrobię na wycieczce, jak zabraknie mi mineralki, a okaże się, że moja twarz się od niej uzależniła i na kranówkę reaguje w dziwny sposób?
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:45   #484
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Ja na wycieczki biore tylko mineralną
Swoją drogą kiedyś dawno dawno temu, z 7 lat temu miałam taki eksperyment mycia buzi tylko tonikiem + skinoren. NIgdy wcześniej ani później nie miałam piekniejszej buzi. I czy to były wyjazdy czy pobyt w domu, od czasu do czasu, dwa razy, trzy w tygodniu była woda. I to z kranu! Dodam tylko, że wtedy brałam diane 35 i miałam 20 lat

Osobiście uważam, że nie ma nic fajniejszego niż zimna woda dla buzi, wręcz lodowata. Takiej używałam ostatnio przez około 3 lata. Odradzam zdecydowanie gorącą, a nawet ciepła wodę do mycia buzi.

Dziś jest chyba 3 dzień eksperymentu. Zobaczymy
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 11:50   #485
Nolley
Wtajemniczenie
 
Avatar Nolley
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 2 528
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Ja na wycieczki biore tylko mineralną
Swoją drogą kiedyś dawno dawno temu, z 7 lat temu miałam taki eksperyment mycia buzi tylko tonikiem + skinoren. NIgdy wcześniej ani później nie miałam piekniejszej buzi. I czy to były wyjazdy czy pobyt w domu, od czasu do czasu, dwa razy, trzy w tygodniu była woda. I to z kranu! Dodam tylko, że wtedy brałam diane 35 i miałam 20 lat

Osobiście uważam, że nie ma nic fajniejszego niż zimna woda dla buzi, wręcz lodowata. Takiej używałam ostatnio przez około 3 lata. Odradzam zdecydowanie gorącą, a nawet ciepła wodę do mycia buzi.

Dziś jest chyba 3 dzień eksperymentu. Zobaczymy
Zgadzam się, zimna woda jest świetna...Używałabym jej, gdyby nie to, że potem przez pół godziny mam czerwony nochal
__________________
Dbam o włosy! :}


MOJA PIELĘGNACJA

WYMIANKA
Nolley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:02   #486
ferguusson
Zakorzenienie
 
Avatar ferguusson
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: daleko stad...:(
Wiadomości: 6 020
Dot.: Mycie twarzy - jak często i jakimi środkami?

Cytat:
Napisane przez Labirynth Pokaż wiadomość
Zakładam temat, bo szukając chyba nie znalazłam podobnego. A mam dylemta. Ogólnie spotkałam się z dwoma rodzajami kobiet:
- te, które myją buzie wodą
- takie, które nie używają do mycia twarzy wody

Chciałam zapytać, zwłaszcza te drugą grupę kobiet, jakich środków używacie do demakijażu i czy rzeczywiście wcale nie używacie wody do mycia buzi.

Ja osobiście chcę przejść z mycia buzi wodą na używanie tylko kosmetyków. Zaopatrzyłam się w płyn micelarny Vichy. Mleczko z 3 róż Nuxe, i mam LRP Effaclar piankę do mycia od czasu do czasu wodą. Twarz myję rano i wieczorem nie częściej. Cerę mam trądzikową, zwłaszcza na brodzie, poliki totalnie przesuszone kuracjami kwasowymi, a czoło to wiór. Mam nadzieję, że temat się przyda
kolejny raz apeluje do korzystania z wyszukiwarki. Na samej tylko kosmetyczce bylo 26 wątków poświęconych myciu twarzy, oczyszczaniu twarzy rano, itp itd. właśnie połączyłam je w zbiorczy i proszę dyskusję prowadzić tutaj.

Poza tym zalozylas jednoczesnie dwa takie same wątki na dermatologii i kosmetyczce. Następnym razem dostaniesz punkty ostrzeżenia.
__________________
kocham lata 40te..
suprise!


MAC

exchange
ferguusson jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-11, 14:04   #487
Nelkomama
Rozeznanie
 
Avatar Nelkomama
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 657
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Mam skórę bardzo suchą i myję twarz zawsze wieczorem (czasem tez rano) aloesowym żelem do mycia twarzy z oriflame, resztki tuszu usuwam wacikiem nasączonym oliwką dla dzieci
Myję chłodną wodą z kranu, chociaż różne opinie o myciu kranówką słyszałam.... ale jest to jednak najwygodniejsze i najszybsze
Nelkomama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-05-30, 17:33   #488
clav88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
mycie twrzy...

Witam

JAk dokladnie powinno wygladac przemywanie twarzy tzn. najpierw żel myjący zmyc to woda termalną i pozniej tonik ??

Mam taka cere ze wyskakuja mi wypryski nie mam tradziku ale i tak to jest denerwujace a zwlaszcza to ze po nie ktorych zostaja mi takie blizny ;/

i własnie takie mycie zelem ppozniej zmywanie to woda termalan a pozniej tonik pomoglby ?? a znalazlem takie kosmetyki powiedzcie mi cos o nich ?? albo podaje jakies inne lepsze byc moze

Avene cleanance tonik i woda termalan tez Avene i dermedci acne expert zel myjacy

a tu linki:
http://www.nokaut.pl/oferta/avene-cl...prezencie.html



http://www.domzdrowia.pl/39076,derme...ej-150-ml.html



Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

P.S
Przepraszam jesli to nie tutaj powinienembył umiescic swoj wpis
clav88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-31, 16:24   #489
clav88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2
Dot.: mycie twrzy...

???
clav88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 19:50   #490
Reavela
Zadomowienie
 
Avatar Reavela
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 186
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Raz dziennie Mleczko do demakijażu + żel do mycia.
Rano używam tylko płynu micelarnego i cetaphilu stosowanego bez wody.
Reavela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-24, 20:31   #491
madziaelk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

heY ! Jestem tu nowa mam nadzieję, że mi pomożecie i uzyskam parę dobrych wskazówek na temat pielęgnacji cery ... Co myślicie o stosowaniu nawilżających chusteczkach do demakijażu ? Pozdrawiam
madziaelk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-25, 08:03   #492
Labirynth
Zakorzenienie
 
Avatar Labirynth
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 8 386
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez madziaelk Pokaż wiadomość
heY ! Jestem tu nowa mam nadzieję, że mi pomożecie i uzyskam parę dobrych wskazówek na temat pielęgnacji cery ... Co myślicie o stosowaniu nawilżających chusteczkach do demakijażu ? Pozdrawiam
ja osobiście używam i nie narzekam
__________________
Turn on the Light... take a Deep breath... Relax
Labirynth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 16:26   #493
trojka
Zakorzenienie
 
Avatar trojka
 
Zarejestrowany: 2003-01
Wiadomości: 3 247
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Jednak najlepsza jest szmata do kurzu z Biedronki
tanio, dokładnie oczyszcza, mniej niepotrzebnej chemii
__________________
Kobiety szanujcie prywatność swoich partnerów!

Nie dotykajcie ich telefonów!
Nie czytajcie komunikatorów, maili.
Nie szukajcie na siłę problemów!
Słodka niewiedza i szacunek to spokój w związku.
trojka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-25, 23:00   #494
xxboo
Zakorzenienie
 
Avatar xxboo
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Katowice/ Siemianowice Śl.
Wiadomości: 7 281
Dot.: mycie twrzy...

Cytat:
Napisane przez clav88 Pokaż wiadomość
Witam

JAk dokladnie powinno wygladac przemywanie twarzy tzn. najpierw żel myjący zmyc to woda termalną i pozniej tonik ??

Mam taka cere ze wyskakuja mi wypryski nie mam tradziku ale i tak to jest denerwujace a zwlaszcza to ze po nie ktorych zostaja mi takie blizny ;/

i własnie takie mycie zelem ppozniej zmywanie to woda termalan a pozniej tonik pomoglby ?? a znalazlem takie kosmetyki powiedzcie mi cos o nich ?? albo podaje jakies inne lepsze byc moze

Avene cleanance tonik i woda termalan tez Avene i dermedci acne expert zel myjacy

a tu linki:
http://www.nokaut.pl/oferta/avene-cl...prezencie.html



http://www.domzdrowia.pl/39076,derme...ej-150-ml.html



Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

P.S
Przepraszam jesli to nie tutaj powinienembył umiescic swoj wpis
powinnas uzywac żelu, potem toniku żeby przywrocic naturalne ph skorze i przygotowac ja na krem, toniku nigdy nie zostawiamy na buzi, powinnysmy go osuszac jakimis reczniczkami/gabeczkami. Ja polecalabym Ci jakies proste zele, wszystkie przeciw wypryskom wysuszaja niepotrzebnie skore.

osobiscie polecam tonik w żelu Bielendy
__________________


PEDAGOG



xxboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-15, 18:39   #495
guska
Zadomowienie
 
Avatar guska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 426
Dot.: mycie twrzy...

Cześć

Szukałam odpowiedniego watku żeby gdzieś zamieścić moje pytanie nie zakładając nowego.

Więc tak. Mniej więcej w czerwcu tego roku byłam u dermatologa, który przepisał mi Skinoren oraz Fucidin (na wypryski i na moj nie za duży trądzik). Używałam tych specyfików do końca jednak nie dało to większych efektów. Nadal miałam dużo wyprysków na policzkach, a na tamten czas przez Skinoren przesuszoną skórę. Dermatolog kazał odstawić mi wszytkie zele do mycia twarzy i używać mydełka Bambino. Na noc używam kremu Dermedic Hydrain 2.
Po zużyciu Skinorenu i Fucidinu nie szłam po następne opakowania. Były wakacje i skóra mi się nawet zagoiła. Pod koniec sierpnia zaczęlam używać szarego mydła do twarzy, po tym smarowałam twarz kremem nawilzającym. Jak ręką odjął.
Nie mam prawie nic na twarzy, ale mam jednak kilka pytań, które kieruje do Was moje drogie

Nie mam wyprysków, a tylko blizny po trądziku (wyciskałam krostki.. czsami na siłe, do krwi, tak wiem, wiem..), czsami mi coś wyskoczy przed okresem, mam dość rozszerzone pory na policzkach i suchą skórę (myślę ze jest ona przesuszona przez szare mydło, którego uzywam). Teraz powiedzcie mi, czym mogę myć twarz, żeby sie nie wysuszała, ale za razem żeby te wszystkie okropne krostki i zaskórniki nie powróciły? Bo szare mydło na to naprawdę pomaga, ale wiadomo - skóra po nim jest jak kartka papieru.. Choć zaskórników zamknietych nadal mam kila na policzku, i naaprawdę bardzo mnie korci żeby zmasakrowac sobie twarz
Chcę się tego pozbyć, chciałabym mieć gladką skóre, i nie wysuszać jej tak bardzo jak robię to teraz (niestety).. Co na to możecie poradzić?
__________________
"Zaśpijmy dzisiaj – będzie fajnie.
Zaśpijmy specjalnie.
Udajmy gorączkę, udajmy malarię.[...]"


guska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 14:17   #496
marize
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 15
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Mam cerę mieszaną i myję twarz tylko raz dziennie - wieczorem. Myję ją płynem do mycia Babydream i przegotowaną wodą. Potem przemywam tonikiem z octu jabłkowego. Rano tylko tonik. Na moje potrzeby to wystarcza. Nie męczę skóry niepotrzebnie i jestem zadowolona z efektów. Od czasu do czasu zamiast Babydream myję płatkami owsianymi. Zanim użyłam je pierwszy raz, nie wierzyłam, że płatki owsiane cokolwiek umyją. Ale jak przemyłam skórę tonikiem przekonałam się, że to rzeczywiście działa
A pamiętam jak się męczyłam tymi pożal się Boże "kosmetykami" z drogerii. Kremowałam się parafiną, która wcale się nie zmywała i się dziwiłam, że waciki z tonikiem są takie brudne - no bo przecież na opakowaniu napisane, że mój żel do mycia "dogłębnie oczyszcza pory".
marize jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 12:31   #497
Oliwia_XD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 65
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

mam 14 lat i cerę mieszaną z drobnymi krostami i wągrami. Jak myślicie, czym powinnam myć twarz?
Oliwia_XD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 16:11   #498
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez marize Pokaż wiadomość
Mam cerę mieszaną i myję twarz tylko raz dziennie - wieczorem. Myję ją płynem do mycia Babydream i przegotowaną wodą. Potem przemywam tonikiem z octu jabłkowego. Rano tylko tonik. Na moje potrzeby to wystarcza. Nie męczę skóry niepotrzebnie i jestem zadowolona z efektów. Od czasu do czasu zamiast Babydream myję płatkami owsianymi. Zanim użyłam je pierwszy raz, nie wierzyłam, że płatki owsiane cokolwiek umyją. Ale jak przemyłam skórę tonikiem przekonałam się, że to rzeczywiście działa
A pamiętam jak się męczyłam tymi pożal się Boże "kosmetykami" z drogerii. Kremowałam się parafiną, która wcale się nie zmywała i się dziwiłam, że waciki z tonikiem są takie brudne - no bo przecież na opakowaniu napisane, że mój żel do mycia "dogłębnie oczyszcza pory".
Jak ty używasz tych płatków owsianych? Ja zmieszaałam je sobie z mlekiem i wszyskie wylądowały w umywalce Mielisz je?

Cytat:
Napisane przez Oliwia_XD Pokaż wiadomość
mam 14 lat i cerę mieszaną z drobnymi krostami i wągrami. Jak myślicie, czym powinnam myć twarz?
ja mam taką skórę, kiedyś używałam kosmetyków under twenty, dax cosmetics, clearskin, soraya, ziaja z drogerii i naprawdę pogarszały mi stan skóry. Teraz używam jak najdelikatniejszych i tak:
Do mycia twarzy żel do skóry wrżliwej bez parabenów, konserwantów, środkow zapachowych (nie pieni się ale cś za coś-ja naprzykład nie lubię jak piana wchodzi mi na włosy przy czole)
Potem tonik Uroda Melisa, ciężko go dostać w drogerii, prędzej w markecie, możesz wypróbować jakies inne ziołowo kwiatowe
Krem używak ziaja med (to jedyny kosmetyk o działaniu na pryszcze i on naprawdę działa.) Nie kupuj żeli, toników antyakteryjnych, głęboko oczyszczających z drogerii bo one podrażnią skórę a na pryszcze nie zadziałają
Także jak chcesz więcej zinwestować w kosmetyk to polecam w krem, a nie żel który jest 3 minuty na buzi
Na wągry używam maseczek oczyszczających i pilingów grobnoziarnistych (ale tylko miejscowo żeby nie roznieść bakkerii na twarzy)

---------- Dopisano o 17:04 ---------- Poprzedni post napisano o 16:58 ----------

Cytat:
Napisane przez guska Pokaż wiadomość
Cześć

Szukałam odpowiedniego watku żeby gdzieś zamieścić moje pytanie nie zakładając nowego.

Więc tak. Mniej więcej w czerwcu tego roku byłam u dermatologa, który przepisał mi Skinoren oraz Fucidin (na wypryski i na moj nie za duży trądzik). Używałam tych specyfików do końca jednak nie dało to większych efektów. Nadal miałam dużo wyprysków na policzkach, a na tamten czas przez Skinoren przesuszoną skórę. Dermatolog kazał odstawić mi wszytkie zele do mycia twarzy i używać mydełka Bambino. Na noc używam kremu Dermedic Hydrain 2.
Po zużyciu Skinorenu i Fucidinu nie szłam po następne opakowania. Były wakacje i skóra mi się nawet zagoiła. Pod koniec sierpnia zaczęlam używać szarego mydła do twarzy, po tym smarowałam twarz kremem nawilzającym. Jak ręką odjął.
Nie mam prawie nic na twarzy, ale mam jednak kilka pytań, które kieruje do Was moje drogie

Nie mam wyprysków, a tylko blizny po trądziku (wyciskałam krostki.. czsami na siłe, do krwi, tak wiem, wiem..), czsami mi coś wyskoczy przed okresem, mam dość rozszerzone pory na policzkach i suchą skórę (myślę ze jest ona przesuszona przez szare mydło, którego uzywam). Teraz powiedzcie mi, czym mogę myć twarz, żeby sie nie wysuszała, ale za razem żeby te wszystkie okropne krostki i zaskórniki nie powróciły? Bo szare mydło na to naprawdę pomaga, ale wiadomo - skóra po nim jest jak kartka papieru.. Choć zaskórników zamknietych nadal mam kila na policzku, i naaprawdę bardzo mnie korci żeby zmasakrowac sobie twarz
Chcę się tego pozbyć, chciałabym mieć gladką skóre, i nie wysuszać jej tak bardzo jak robię to teraz (niestety).. Co na to możecie poradzić?

ja ten kosmetyk dodałam do swowjej torebki na KWC poczytaj opinie
Oceanic, AA Ultra Nawilżanie, Nawilżający żel do mycia twarzy

lub ten:
Dax Cosmetics, Perfecta Cera Wrażliwa, Żel do mycia twarzy

---------- Dopisano o 17:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

Cytat:
Napisane przez madziaelk Pokaż wiadomość
heY ! Jestem tu nowa mam nadzieję, że mi pomożecie i uzyskam parę dobrych wskazówek na temat pielęgnacji cery ... Co myślicie o stosowaniu nawilżających chusteczkach do demakijażu ? Pozdrawiam
Musisz spróbować na swojej buzi. Uzywam chusteczek oczyszczających Rilanja, bo mi pomagają, ale np nie mogę używać żadnych do demakijazu a wypróbowałąm wiele bo piecze mne po nich skora

---------- Dopisano o 17:11 ---------- Poprzedni post napisano o 17:06 ----------

Cytat:
Napisane przez clav88 Pokaż wiadomość
Witam

JAk dokladnie powinno wygladac przemywanie twarzy tzn. najpierw żel myjący zmyc to woda termalną i pozniej tonik ??

Mam taka cere ze wyskakuja mi wypryski nie mam tradziku ale i tak to jest denerwujace a zwlaszcza to ze po nie ktorych zostaja mi takie blizny ;/

i własnie takie mycie zelem ppozniej zmywanie to woda termalan a pozniej tonik pomoglby ?? a znalazlem takie kosmetyki powiedzcie mi cos o nich ?? albo podaje jakies inne lepsze byc moze

Avene cleanance tonik i woda termalan tez Avene i dermedci acne expert zel myjacy

a tu linki:
http://www.nokaut.pl/oferta/avene-cl...prezencie.html



http://www.domzdrowia.pl/39076,derme...ej-150-ml.html



Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam

P.S
Przepraszam jesli to nie tutaj powinienembył umiescic swoj wpis

Niwe uzywałąm tych kosmetyków więc sie nie wypowiem ale nie musisz używać toniku i wody termalnej jednoczescnie. Ja bym postawiła na wodę termalną bo ma ona więcej dobroczynnych naturalnych skłądników dla skóry.

Myjesz twarz tak:
Najpierw wcierasz żel w skórę i spłukujesz to wodą z kranu. Potem możesz uzyć toniku na płatek kosmetyczny i przecierasz suszą twarz, albo jak woda termalna to też możesz tak jak toniku albo spryskać twarz od razu bez płatków. Potem krem.
Napisałam już wyżej co mi pomaga
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-27, 23:18   #499
Piechniak
Rozeznanie
 
Avatar Piechniak
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 662
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

do tej pory używałam po prostu mleczka do demakijażu ( na waciku. przetrzeć twarz) a na to kremu... z tego co czytalam na tym wątku, wszystko to źle. powinnam najpierw wsmarować mleczko w twarz a potem przetrzeć zwilżonym wacikiem. Ale czym zwilżonym? Wodą mineralną ? i jakąś konkretną czy wszystko jedno jaką? i czy jeśli nie mam pod ręką wody mineralnej to wystarczy przegotowana albo oligoceńska?
dalej koniecznie powinnam umyć twarz (jak dotąd nic a nic mnie nie zapycha) czy samo mleczko wystarczy? jeśli umyć to najlepiej przegotowaną/mineralną wodą z żelem czy może można samą przegotowaną/mineralną wodą (mleczko chyba powinno się tak zmyć?) bo żele, nawet łagodne, ba, nawet mydełka dla dzieci, mnie podrażniają? czy może w ogóle bez żelu za to tonik?
i co sądzicie o mleczkach dwa w jednym (mleczko do demakijażu plus tonik, bardzo mnie zachęciła recenzja ziaji na kwc)? i co z nimi robić? bo jeśli mleczko się potem jeszcze zmywa, to przecież toniku już się nie powinno, jak więc zastosować taki specyfik, myć po nim jeszcze buźkę, czy samo przemycie taką ziajką wystarczy?
Piechniak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-25, 11:36   #500
gratka_
Zadomowienie
 
Avatar gratka_
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: z klawiatury
Wiadomości: 1 079
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

a warto myć tłustą cerę żelem nawilżającym ?
__________________
dążę do celów, rozwijam bloga, jakoś będzie, jakoś musi być
gratka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-26, 23:50   #501
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: mycie twrzy...

Co uważacie za priorytet - żel czy tonik? Teraz gdy mam mleczko które radzi sobie skutecznie ze zmywaniem makijażu i mi przyszło do głowy czy bym się mogła obejść bez mojego żelu i zacząć używać tylko samego tonika. Mam 20 lat, kiedyś używałam częściej raz na tydzień maseczkę albo peeling a teraz to sam żel i mleczko do demakijażu. Tonik (a najprawdopodobniej Hydrolat) kupuję na pewno ale nie chcę przesadzać z pielęgnacją. Generalnie to moja cera się nic nie buntuje mi
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 14:39   #502
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Z całych sił staralam się polubić mleczko - niestety, moja cera tego nie znosi mam mieszaną, odwodnioną, ale czoło błyszczy się niemiłosiernie. staram się nie przesuszać, mimo że mam tłustą cerę (z policzkami mam mniejszy problem, wystarczy nawet "zły Dove o nieciekawym składzie", który świetnie się sprawdza).
ostatnio odstawiłam toniki, używam płukanki z pokrzywy, mniszka, ostatnio świeży sok jabłkowy, ogórkowy itp ładnie domyka pory, nie przesusza.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 16:51   #503
parva
Rozeznanie
 
Avatar parva
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Śląsk?!
Wiadomości: 774
GG do parva
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

U mnie do mycia twarzy najlepiej sprawdza się taki płyn do mycia ciała i włosów 3w1 z Johnson's Baby. Biorę Izotek więc mam mega wysuszoną twarz, a to jedyny specyfik do mycia twarzy, który nie tylko nawilża, ale też nie podrażnia i nie zapycha.
Dostałam darmową próbkę ze stronki Johnson's Baby, taką niewielką buteleczkę, która wystarczyła mi na miesiąc mycia twarzy. Teraz kupiłam za kilkanaście złotych wielką butlę, która wystarczy mi chyba na jakieś 2 lata
__________________
"Szczęśliwy, czyje myśli zdolne są do lotów,
Kto z chyżością skowronka wznosi się nad chmury,
Na życie spoglądając z wysoka i który
Rozumie mowę kwiatów i niemych przedmiotów!"

Charles Baudelaire
LC

Edytowane przez parva
Czas edycji: 2012-05-03 o 16:52
parva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 17:25   #504
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: mycie twrzy...

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Co uważacie za priorytet - żel czy tonik? Teraz gdy mam mleczko które radzi sobie skutecznie ze zmywaniem makijażu i mi przyszło do głowy czy bym się mogła obejść bez mojego żelu i zacząć używać tylko samego tonika. Mam 20 lat, kiedyś używałam częściej raz na tydzień maseczkę albo peeling a teraz to sam żel i mleczko do demakijażu. Tonik (a najprawdopodobniej Hydrolat) kupuję na pewno ale nie chcę przesadzać z pielęgnacją. Generalnie to moja cera się nic nie buntuje mi

Dla mnie- żel. Tonik mógłby nie istnieć. Nie używam toników w ogóle


Od siebie moge polecieć żel La Roche Posay Effaclar oraz Vichy Normaderm. Mam cerę tłustą ze skłonnością do pojedynczych wyprysków i zaskórników zamkniętych. Obydwa świetnie oczyszczają i nie wysuszają nadmiernie skóry. I są mega wydajne
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-03, 20:31   #505
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: mycie twrzy...

Cytat:
Napisane przez kaguya Pokaż wiadomość
Z całych sił staralam się polubić mleczko - niestety, moja cera tego nie znosi mam mieszaną, odwodnioną, ale czoło błyszczy się niemiłosiernie. staram się nie przesuszać, mimo że mam tłustą cerę (z policzkami mam mniejszy problem, wystarczy nawet "zły Dove o nieciekawym składzie", który świetnie się sprawdza).
ostatnio odstawiłam toniki, używam płukanki z pokrzywy, mniszka, ostatnio świeży sok jabłkowy, ogórkowy itp ładnie domyka pory, nie przesusza.
mmmm przeczytałąm o tym akurat jedząc ogórka z innymi dobrymi rzeczami i pomyślałam od razu o zachowaniu tego kawałka w lodówce do jutrzejszych zabaw w miksturę rozjaśniającą zrobię sobie taki mix soku cytrynowego i ogórkowego

Cytat:
Napisane przez asiulka123 Pokaż wiadomość
Dla mnie- żel. Tonik mógłby nie istnieć. Nie używam toników w ogóle


Od siebie moge polecieć żel La Roche Posay Effaclar oraz Vichy Normaderm. Mam cerę tłustą ze skłonnością do pojedynczych wyprysków i zaskórników zamkniętych. Obydwa świetnie oczyszczają i nie wysuszają nadmiernie skóry. I są mega wydajne
poleciłaś mi kosmetyki z wyższej półki! zdaję sobie sprawę, że dobrych kosmetyków bez śmieciowego składu nie znajdę w kwocie do dyszki, ale aktualnie muszę się obyć bez takich żeli i micelów tak jak to robiłam całe życie.

Dziewczyny, na ZSK mają cały weekend majowy promocje na pełen asortyment - 4 % Może i niewiele, a i tak jakoś nie zamawiałam jeszcze u nich, robiłam zakupy tylko na BU ..
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 08:39   #506
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: mycie twrzy...

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
mmmm przeczytałąm o tym akurat jedząc ogórka z innymi dobrymi rzeczami i pomyślałam od razu o zachowaniu tego kawałka w lodówce do jutrzejszych zabaw w miksturę rozjaśniającą zrobię sobie taki mix soku cytrynowego i ogórkowego
cytryna jest świetna, ale musisz ją odpowiednio rozcieńczyć, bo inaczej przesuszy nawet tłustą cerę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-04, 09:12   #507
asiulka123
Zakorzenienie
 
Avatar asiulka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 597
Dot.: mycie twrzy...

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość


poleciłaś mi kosmetyki z wyższej półki! zdaję sobie sprawę, że dobrych kosmetyków bez śmieciowego składu nie znajdę w kwocie do dyszki, ale aktualnie muszę się obyć bez takich żeli i micelów tak jak to robiłam całe życie.

Powiem szczerze, że gdyby nie allegro nie byłoby mnie stać na dermokosmetyki Tam kupuję je w atrakcyjnych cenach. Żel LRP kupisz na allegro już za 24 zł z przesyłką Trzeba też wypatrywać promocji- mi udało się kiedyś kupić zestaw żel do twarzy LRP Effaclar wraz z kremem Effaclar Duo za ok. 50 zł. Żel do twarzy Vichy Normaderm 400 ml kupiłam w cenie promocyjnej płacąc jak za 200 ml Dodam, że używam go już prawie 5 miesięcy i została mi go jeszcze połowa. Tak jak pisałam wcześniej, są bardzo wydajne Moim zdaniem dużo bardziej wydajne niż kosmetyki z drogerii, w ofercie których aktualnie nie znajduję już nic dla siebie, 25-latki która walczy z pojedynczymi wypryskami, rozszerzonymi porami, dla której widmo trądziku ciągnie się od ponad 10 lat Cena w stosunku do wydajności, o jakości już nie wspominając jest, jest super
__________________





asiulka123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-23, 21:19   #508
Bayka
Zakorzenienie
 
Avatar Bayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Norway
Wiadomości: 4 778
GG do Bayka
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Witam serdecznie dziewczyny, mysle, ze to odpowiednie miejsce, zeby zadac pytanie co do mycia twarzy.

Mam taki produkt:

Dr Greve Sensitive.

Krem do mycia, bez mydla, ph5.5
do suchej skory, z naturalnymi skladnikami.

sklad: Aqua, Cocamidopropyl Betaine,Sodium Laureth Sulfate, Sesamum Indicum Seed Oil, Glycerin, Lauric Acid, Cocamide MEA, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Petrolatum, Avena Sativa Kernel Extract, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Lanolin Alcohol, Citric Acid, Sodium Benzoate, Butylene Glycol, Titanium Dioxide, Parfum.

link do produktu: http://www.plusstid.no/Produkter/Skj...sitiv-Dusjkrem

Czy jest on dosc delikatny, zeby myc nim twarz?

Z gory dziekuje za odpowiedz : roza:
__________________
A że ją Pan Bóg stworzył, a szatan opętał, więc będzie na wieki i grzeszną i
świętą


Polskie literki? -Brak
Bayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-10, 15:38   #509
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Próbowałam, wielu sposobów mycia twarzy i nadal zaden mnie nie zachwycil
Uzywalam mleczek zmywania makijazu, ale nie wszystkie sobie radziły, w ruch szedł zel do mycia, albo tonik, potem krem. Czasami zel + jeszcze tonik.


Jednak nakładanie tej drogeryjnej chemii nie sluzy mojej cerze Przy olejowaniu, bez uzywania wody, mleczek, zelow do mycia cera robila sie ladniejsza, jednolita, mniej zaskornikow. Zrezygnowalam z tej metody bo robily mi sie podskorne gule i wrcilam do tradycyjnego mycia. Odstawilam tylko mleczko.

Czy można zelem do mycia twarzy zmywać makijaz? Bez uzycia micelów i mleczek. Nie mialam jeszcze dobreg płynu micelarnego. Kazdy nie zmywal dokladnie podkladu. Bardzij radzi sobie zel do twarzy i woda.

Jak zmywacie trwaly podklad?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-11, 13:47   #510
betty0502
Wtajemniczenie
 
Avatar betty0502
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 864
GG do betty0502
Dot.: Mycie/oczyszczanie twarzy-WĄTEK ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
Próbowałam, wielu sposobów mycia twarzy i nadal zaden mnie nie zachwycil
Uzywalam mleczek zmywania makijazu, ale nie wszystkie sobie radziły, w ruch szedł zel do mycia, albo tonik, potem krem. Czasami zel + jeszcze tonik.


Jednak nakładanie tej drogeryjnej chemii nie sluzy mojej cerze Przy olejowaniu, bez uzywania wody, mleczek, zelow do mycia cera robila sie ladniejsza, jednolita, mniej zaskornikow. Zrezygnowalam z tej metody bo robily mi sie podskorne gule i wrcilam do tradycyjnego mycia. Odstawilam tylko mleczko.

Czy można zelem do mycia twarzy zmywać makijaz? Bez uzycia micelów i mleczek. Nie mialam jeszcze dobreg płynu micelarnego. Kazdy nie zmywal dokladnie podkladu. Bardzij radzi sobie zel do twarzy i woda.

Jak zmywacie trwaly podklad?
Witaj,
jako płyn micelarny polecam płyn Bioderma Sensibio, dla cery wrażliwej. Zmywa trwały makijaż, nie uczula, jest bardzo delikatny. Do kupienia w aptekach, stacjonarnie za 500 ml możesz zapłacić nawet 90,00 zł, jednak ja kupuję je w aptekach internetowych, często można trafić na świetne promocje np. 39,99 zł. Ostatnio jednak kupowałam 2x250 ml w cenie 45,00 zł (2012 r) teraz może ceny się zmieniły.

Jeśli chodzi o samo mycie twarzy, polecam mydło aleppo z 40% zawartością oleju laurowego lub mydło czarne, które jest delikatniejsze niż aleppo, nie pachnie ładnie ale jest przyjemne dla cery i wydajne.
betty0502 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-28 16:17:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:16.