Wysypka wokół ust - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-18, 09:31   #1
JASS92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23

Wysypka wokół ust


Witam,
mój problem polega na tym, że jak tylko zrobi się chłodniej na dworzena brodzie i dookoła ust pojawia się ropna wysypka (nie są to wielkie wrzody tylko takie malutkie, które długo się goją i łatwo się roznoszą). Walczyłam z tym przeróżnymi środkami, ale krostki ciągle wracają i są strasznie uciążliwe.
Czy mieliście kiedyś coś podobnego? A może macie na to jakieś sprawdzone leki ?
Pozdrawiam,
JASS92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-18, 10:15   #2
suvetar
Raczkowanie
 
Avatar suvetar
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 152
Dot.: Wysypka wokół ust

Mój brat miewa regularnie coś podobnego. Zmiany powstają w tej okolicy, która jest na mrozie przykryta kołnierzem/szalikiem i przez to pokryta skroploną parą wodną. Czy też osłaniasz ten fragment twarzy odzieżą?
suvetar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-19, 13:49   #3
cailleach90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 34
Dot.: Wysypka wokół ust

Ja kiedyś też tak miałam i okazało się, że to zapalenie okołoustne. Dostałam na to metronidazol i przemywałam Borasolem (kwas borowy za grosze w aptekach). Przeszło na dobre
cailleach90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-21, 18:57   #4
Kaoru22
Zadomowienie
 
Avatar Kaoru22
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 190
Dot.: Wysypka wokół ust

Mój tata i chłopak mieli kiedyś coś takiego, po kilku dniach zaczęło przypominać rozsianą opryszczkę i zniknęło samo ale jeśli u Ciebie jest to sprawa nawracająca to może lepiej idź do lekarza
Kaoru22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 12:05   #5
JASS92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 23
Dot.: Wysypka wokół ust

Na mojej buzi wysypka pojawia się z różnych powodów, najczęściej są to zmiany temperatury na dworze, albo kiedy zjem za dużo...jedynym środkiem który mi pomaga jest Deksapolkort (czy jakoś tak, ale są to sterydy i wolałabym z niego zrezygnować. Od jakiegoś czasu biorę Chlorellę z Solgara i jest trochę lepiej, przez chwilę nie było wysypki, ale wczoraj pojawiła się znowu
JASS92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 13:15   #6
cailleach90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 34
Dot.: Wysypka wokół ust

Ojej! Zdecydowanie odstaw sterydy! Ja zapalenia okołoustnego nabawiłam się przez Elocom (również sterydy), którym leczyłam takie wysypki na twarzy. Błędne koło.
cailleach90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 23:22   #7
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wysypka wokół ust

JASS, jak zobaczyłam nazwę tematu to od razu pomyślałam, że to może być od maści sterydowch. Zobacz czy któryś z "przeróżnych środków" nie zawiera przypadkiem sterydu.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 16:04   #8
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Wysypka wokół ust

Mi zawsze na takie coś pomaga hydrocortison, tani i bez recepty, smaruje kilka razy dziennie. Ale jak już sterydy, to nie wiem... Ja sterydow na to nie brałam nigdy.
Podobne objawy miałam też kiedyś na dekolcie. Może to jest jakies zapalenie lub uczulenie? Sprawdź też swoje wszystkie kosmetyki, szczególnie błyszczyki
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 08:21   #9
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wysypka wokół ust

Paulina! Hydrocortison to też steryd, najsłabszy bo najsłabszy ale jednak!
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 23:07   #10
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Wysypka wokół ust

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Paulina! Hydrocortison to też steryd, najsłabszy bo najsłabszy ale jednak!
Ja miałam na myśli raczej "mocne środki"
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 20:53   #11
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wysypka wokół ust

Oto skutki uboczne hydrocorisonum 0,5%, dostępnego bez recepty

"Miejscowe stosowanie na niewielką powierzchnię skóry w czasie do 14 dni zazwyczaj nie prowadzi do działań niepożądanych. Dłuższe stosowanie może powodować zanikowe zapalenie skóry, rozstępy skórne, okołoustne zapalenie skóry, trądzik steroidowy, rozszerzenie drobnych naczynek krwionośnych i niewielkie przebarwienia skóry. Może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).Niekiedy bakteryjne zakażenia skóry, nasilenie objawów trądziku pospolitego, niewielkie odbarwienia skóry, trądzik różowaty."

To jest steryd. Nadużywany powoduje takie same skutki uboczne jak inne sterydy, z tym że może trochę później.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-28, 21:12   #12
paulina aurora
Kosmetykoholiczka
 
Avatar paulina aurora
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 2 717
Dot.: Wysypka wokół ust

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Oto skutki uboczne hydrocorisonum 0,5%, dostępnego bez recepty

"Miejscowe stosowanie na niewielką powierzchnię skóry w czasie do 14 dni zazwyczaj nie prowadzi do działań niepożądanych. Dłuższe stosowanie może powodować zanikowe zapalenie skóry, rozstępy skórne, okołoustne zapalenie skóry, trądzik steroidowy, rozszerzenie drobnych naczynek krwionośnych i niewielkie przebarwienia skóry. Może wystąpić podrażnienie skóry (pieczenie, zaczerwienienie, nadmierna suchość).Niekiedy bakteryjne zakażenia skóry, nasilenie objawów trądziku pospolitego, niewielkie odbarwienia skóry, trądzik różowaty."

To jest steryd. Nadużywany powoduje takie same skutki uboczne jak inne sterydy, z tym że może trochę później.
Nie wspomniałam nigdzie, że go nadużywam. "Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki .... " - znasz to? DO każdego kosmetyku, leku, cyz czegokolwiek nakładanego na skórę, trzeba podchodzić odpowiedznio z rozwagą.
__________________
Instagram


YouTube
paulina aurora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 10:33   #13
joaska_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 117
Dot.: Wysypka wokół ust

Cytat:
Napisane przez paulina aurora Pokaż wiadomość
Mi zawsze na takie coś pomaga hydrocortison, tani i bez recepty
Po prostu chciałam uchronić osoby, które hipotetycznie mogą już mieć posterydowe zapalenie skóry, przed twoją radą, która mogłaby im jeszcze bardziej zaszkodzić. Nie chodzi mi o to, że ty go nadużywasz czy coś, bo z twojej wypowiedzi szło wywnioskować, że stosujesz tą maść doraźnie. Chodziło mi o to, że rada ogólnie może komuś zaszkodzić zamiast pomóc i doprowadzić do pogłębienia skutków ubocznych. Niestety bardzo dużo ludzi zachęconych działaniem takich maści (bo np jedyne zadziałały) stosują je bez kontroli, dermatolog albo lekarz pierwszego kontaktu potrafią w natłoku pacjentów zapomnieć o tym, żeby uczulić pacjenta, że maść stosuje się krótko i należy odstawić. Często jest też tak, że maść jest przepisywana na zmiany na ciele, pacjent gubi ulotkę i nie pomyśli, że nie można danego leku stosować na twarz a przeciętna tubka może starczyć nawet na kilka miesięcy. Sterydy niszczą skórę, tych skutków ubocznych często nie da się odwrócić w 100%. Oczywiście są zabiegi kosmetyczne, które pogrubią skórę, zamkną naczynka, zlikwidują przebarwienia ale ile to pochłonie pieniędzy, czasu i bólu lepiej nie sprawdzać na własnej skórze - dlatego ja będę zawsze ostrzegać przed sterydami i kropka.
joaska_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 12:15   #14
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Wysypka wokół ust

Cytat:
Napisane przez joaska_g Pokaż wiadomość
Po prostu chciałam uchronić osoby, które hipotetycznie mogą już mieć posterydowe zapalenie skóry, przed twoją radą, która mogłaby im jeszcze bardziej zaszkodzić. Nie chodzi mi o to, że ty go nadużywasz czy coś, bo z twojej wypowiedzi szło wywnioskować, że stosujesz tą maść doraźnie. Chodziło mi o to, że rada ogólnie może komuś zaszkodzić zamiast pomóc i doprowadzić do pogłębienia skutków ubocznych. Niestety bardzo dużo ludzi zachęconych działaniem takich maści (bo np jedyne zadziałały) stosują je bez kontroli, dermatolog albo lekarz pierwszego kontaktu potrafią w natłoku pacjentów zapomnieć o tym, żeby uczulić pacjenta, że maść stosuje się krótko i należy odstawić. Często jest też tak, że maść jest przepisywana na zmiany na ciele, pacjent gubi ulotkę i nie pomyśli, że nie można danego leku stosować na twarz a przeciętna tubka może starczyć nawet na kilka miesięcy. Sterydy niszczą skórę, tych skutków ubocznych często nie da się odwrócić w 100%. Oczywiście są zabiegi kosmetyczne, które pogrubią skórę, zamkną naczynka, zlikwidują przebarwienia ale ile to pochłonie pieniędzy, czasu i bólu lepiej nie sprawdzać na własnej skórze - dlatego ja będę zawsze ostrzegać przed sterydami i kropka.
Fakt, niektórzy dermatolodzy w ogóle nie mówią o ograniczeniach w stosowaniu kortyzolu. Siostrze przepisano maść sterydową, robioną, duże opakowanie, i lekarz kazał "stosować jak najczęściej". Kretyn.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:02.