Kwiat pomarańczy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-25, 20:45   #31
Sauvignon
Raczkowanie
 
Avatar Sauvignon
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 489
Dot.: Kwiat pomarańczy

Też przeczytałam na tymże blogu (heheh, nie bądźmy tajemnicze, "co w nosie kręci") o podobieństwie tej limitowanki do Le Monde i pognałam sprawdzić, bo mam duży sentyment do Le Monde. I rzeczywiście podobieństwo bardzo duże, ale dopiero w bazie, a ja strasznie lubiłam czarną porzeczkę i bazylię w Le Monde. L'Instant FdM wydał mi się bardziej śmietankowo-pomarańczowy, jak bardzo lekki deser...
__________________

Sauvignon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 00:48   #32
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kwiat pomarańczy

Zgodnie z Waszymi sugestiami przetestowałam dziś Tendre Poison. Na pewno nie tego zapachu szukałam, ale jest śliczny. Gdyby nie Wy to pewnie jeszcze sporo czasu by minęło zanimbym go poznała. Chyba zakochałam się w ogóle w zapachu kwiatu pomarańczy, już nie tylko w tamtym konkretnym (którego jeszcze nie zidentyfikowałam - ale to zrobię!). Czy jest jeszcze coś, co zawiera tą nutę, czego nie wymieniłyście, a jest godne uwagi?
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest

Edytowane przez dzika truskawa
Czas edycji: 2007-03-31 o 00:48 Powód: korekta
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-31, 10:03   #33
daigee
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 841
Dot.: Kwiat pomarańczy

Cytat:
Napisane przez kasiahan Pokaż wiadomość
A w tej limitowance tez tak duzo wanilli, co w klasyku?
wanilia (w moim odczuciu) niestety prawie w 100% zniknęła w tej wersji. Dla zachowania pozorów kreator dorzucił może szczyptę
Zapach nie jest już taki ciepły otulający. To już zupełnie inna bajka.

Cytat:
Napisane przez rachela Pokaż wiadomość
Jest dość pudrowy, ale nie wg mnie zdecydowanie delikatniejszy niż klasyk.
Na mojej skórze zero pudrowości. Zdecydownie delikatny, ulotny, kwiatowo - owocowy zapach. Całkiem ładny, ale strasznie mnie denerwowało, że praktycznie po 2 godzinach nie pozostawał już po nich najmniejszy ślad Niedługo już trafi w dobre ręce
Całkiem gładki i regularny zapach, nie wibruje i nie ewoluuje w jakiś superzaskakujący sposób.
__________________
***
daigee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-04, 22:35   #34
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kwiat pomarańczy

Testowałam polecony Poison - kwiat pomarańczy solo niewyczuwalny, ale całość... Mmmmmmm
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 20:19   #35
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kwiat pomarańczy

Poszukiwania ukończone - cały dzień byłam wypachniona Code'm i właściwie nie mam wątpliwości, że to był on. Tym bardziej, że przez pewien czas był na szczytach list sprzedaży (nadal jest?), co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo spotkania go na ulicy. Jest dziwny, jakbym użyła naraz ze trzech zapachów: jeden to ten kwiat pomarańczy, śliczny, lekki i świeży (choć odrobinkę męczący po całym dniu na skórze. Spotkany na ulicy bardziej mnie zachwyca), drugi to sobowtór Amor Amor: pomarańcza + wanilia, trzeci wyczuwalny tylko przy skórze, ciepły i słodki, ładny, ale ma zbyt mały udział w całości. Generalnie całość jest niespójna, jakby nie do końca przemyślana i dopracowana. Ale zapach kwiatu pomarańczy pokochałam - we wszystkich interpretacjach. I te świeże i lekkie, i gorzkawe, i słodkie, a przede wszystkim słoneczne i ciepłe kwiaty u Lutensa i w Tendre Poison. Code jednak męczy, ale próbkę zużyję i dopiero wtedy wydam ostateczny wyrok.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:10   #36
tulipanka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 793
Dot.: Kwiat pomarańczy

Cytat:
Napisane przez dzika truskawa Pokaż wiadomość
Poszukiwania ukończone - cały dzień byłam wypachniona Code'm i właściwie nie mam wątpliwości, że to był on. Tym bardziej, że przez pewien czas był na szczytach list sprzedaży (nadal jest?), co znacząco zwiększa prawdopodobieństwo spotkania go na ulicy. Jest dziwny, jakbym użyła naraz ze trzech zapachów: jeden to ten kwiat pomarańczy, śliczny, lekki i świeży (choć odrobinkę męczący po całym dniu na skórze. Spotkany na ulicy bardziej mnie zachwyca), drugi to sobowtór Amor Amor: pomarańcza + wanilia, trzeci wyczuwalny tylko przy skórze, ciepły i słodki, ładny, ale ma zbyt mały udział w całości. Generalnie całość jest niespójna, jakby nie do końca przemyślana i dopracowana. Ale zapach kwiatu pomarańczy pokochałam - we wszystkich interpretacjach. I te świeże i lekkie, i gorzkawe, i słodkie, a przede wszystkim słoneczne i ciepłe kwiaty u Lutensa i w Tendre Poison. Code jednak męczy, ale próbkę zużyję i dopiero wtedy wydam ostateczny wyrok.
czyli trafiłam z tym Code
tulipanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-08, 21:21   #37
lime9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 23
Dot.: Kwiat pomarańczy

nie tylko w warszawie , rowniez w krakowie .....upsss. cos sie spoznilam ta uwaga ... sprawa pomaranczowego zapachu juz przeciez zalatwiona (mialo to dotyczyc mozliwosci zdobycia Micallefa)
lime9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-08, 21:23   #38
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kwiat pomarańczy

Cytat:
Napisane przez tulipanka Pokaż wiadomość
czyli trafiłam z tym Code
Trafiłaś. Gratuluję intuicji.
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 01:36   #39
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kwiat pomarańczy

W Pamplelune kwiatu pomarańczy niet. Jest jeszcze coś godnego uwagi z moim (ostatnio) ulubionym składnikiem?
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:35.