egzamin praktyczny z kosmetologii - Strona 160 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-06-10, 16:18   #4771
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Azallee Pokaż wiadomość
pomyślmy sobie co bedzie po zdanym egzaminie hehe :P i od razu lepiej
Akurat to mnie nie motywuje bo jesli chodzi o kosmetyke to bedzie bezrobocie

Ja testu z poniedzialku sie nie boje wcale.. 2 lata w szkole nie spałam to troche teorii znam..boje sie projektu bo nie wiadomo co bedzie
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 16:36   #4772
Stefi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny nie stresujcie się,będzie dobrze ja obstawiam pedicure:P
Stefi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 16:38   #4773
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

A na czesci pisemnej jest tzw"brudnopis" na te obliczenia?
W ogole glupio ze nie mozna miec kalkulatora ale nic..
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 16:39   #4774
mroofka_71
Raczkowanie
 
Avatar mroofka_71
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 42
GG do mroofka_71
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez kanzaki26 Pokaż wiadomość
ja tez tak mam im lizej tym nic niewiem, a siedze i sie ucze :/

U mnie dziewczyny mysla,ze skoro jest linijka i olowek to moze byc cos z linia brwi,alboobliczanie bmi , chociaz ja mysle,ze to taka podpucha jest ,a wy jak myslicie?
No właśnie też mnie to zastanawia... i też pomyślałam o brwiach lub o podziale twarzy pod kątem wykonania makijażu...
Ale faktycznie to może być jedynie podpucha jak kanzaki26 sugeruje ...

Qrcze, im bliżej poniedziałku tym bardziej mam narobione w gatkach a im wiecej czytam tym mniej chyba wiem
mroofka_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 16:41   #4775
justynkagrzyb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
Akurat to mnie nie motywuje bo jesli chodzi o kosmetyke to bedzie bezrobocie

Ja testu z poniedzialku sie nie boje wcale.. 2 lata w szkole nie spałam to troche teorii znam..boje sie projektu bo nie wiadomo co bedzie
Widzę że większość z nas boi sie bardziej tego projektu ja też nie jestem w tym,,dobra" mam nadzieję ze poprzypominam sobie to,co tu powklejałyście
bez Was byłoby cięzko
justynkagrzyb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 17:56   #4776
Stefi_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Chyba jest brudnopis,a jak co ,to chyba można liczyć obok zadania nie sprawdzają tego,wiec chyba można;D

---------- Dopisano o 18:56 ---------- Poprzedni post napisano o 17:51 ----------

Dziewczyny ja mam takie pytanko ma może któraś z Was opis składników aktywnych wraz z podporządkowaniem do danego kosmetyku i opis jego działania ??? np chodzi mi :

Tonik dla cery suchej
(ekstrakt z świetlika,dphantenol,alan toina),działanierzeźwia ,tonizuje,odświeża i przywraca naturalne ph skóry.)


Jak ktoś ma to może wkleić
Stefi_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 18:31   #4777
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Witam, Dziewczyny
Mam do Was prośbę czy któraś ma może dokładny opis wprowadzenia serum za pomocą sonoforezy? Potrzebne mi to jest do projektu.
Za odpowiedź z góry Dziękuję
Pozdrawiam Wszystkich zdających egzamin
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 19:09   #4778
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
No ja wlasnie tez dlatego szukalam bo 1 slyszalam o tym..
Tak jak zabieg waponizacji-wiem ze uzywa sie Vapozonu..ale ze masaz podczas waponizacji sie robi to 1 slysze..
Przy oczyszczaniu wlaczalo sie wapozon na 10-15 minut i tyle.
Jeżeli babeczka przychodzi na sam masaż(!) to możesz go wspomagać wapozonem bo masz parę wodną i też działą rozgrzewająco ale przy oczyszczaniu masaż to dla mnie karygodny błąd i gdybym była egzaminatorem wywaliłabym od razu taka prace jako niezdaną

Dziewczyny - nie bójcie się, że w wykazie jest linijka .. ja też miałam linijke i ołówek w wykazie narzędzi potrzebnych na egzamin i co miałam ? CO ROKU JEST TAKI WYKAZ.

W tamtym roku był cellulit. Po prostu macie mieć przy sobie takie narzędzia i tyle .. a nie, że od razu OKE Wam sugeruje jakiś zabieg.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 19:12   #4779
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Jeżeli babeczka przychodzi na sam masaż(!) to możesz go wspomagać wapozonem bo masz parę wodną i też działą rozgrzewająco ale przy oczyszczaniu masaż to dla mnie karygodny błąd i gdybym była egzaminatorem wywaliłabym od razu taka prace jako niezdaną

Dziewczyny - nie bójcie się, że w wykazie jest linijka .. ja też miałam linijke i ołówek w wykazie narzędzi potrzebnych na egzamin i co miałam ? CO ROKU JEST TAKI WYKAZ.
ja nie napisalam ze przy oczyszczaniu sie robi masaz pod wapozonem
Tylko ze znam wapozon tylko do uzywania przy oczyszczaniu..
1 na testach widzialam "zabieg waponizacji"
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 19:33   #4780
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Ale ja nie mówie, że Ty tak pomyślałaś bo wiem tylko ostrzegam przed takimi pomysłami inne dziewczyny.
Zabieg waponizacji może się pojawić na teście ale wtedy chodzi im o oczyszczanie a nie o masaż..
Bo jak napisałaś głównie używa się go przy oczyszczaniu a co Ty z nim robisz dodatkowego w salonie to już ich to nie interesuje

U mnie raz nauczycielka wpadła na pomysł, że możemy nawet puścić OZON to myślałam, że się skwicze ze smiechu.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-10 o 19:35
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 20:13   #4781
iminfinity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 20
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Dziewczyny mam pytanie za 100 pkt Jaki % poprawnych odpowiedzi potrzebny jest do zaliczenia? Gdzieś wyczytałam że 50% jeśli chodzi o teoretyczny i 75% jeśli chodzi o praktyczny... Jeśli to wyglada inaczej to proszę wyprowadźcie mnie z błędu. I jeszcze jedno, egzaminator sumuje punkty z obu części egzaminu teoretycznego ( tj tej pierwszej dotyczącej kosmetycznych zagadnień i tej drugiej dotyczącej prawa pracy itp zagadnień) i na tej podstawie wyliczają na ile % egzamin zdany?

Widze nastroje ostro przedegzaminowe... nerwówka lekka... Nie martwcie sie pociesze was, że u mnie polowa grupy nie wie do czego służy np. omega... i podchodzi do egzaminu Będzie dobrze, głowa do góry
__________________
Nie porzucaj marzeń bo wiesz, że jest ktoś kto bardzo pragnie Cię...
iminfinity jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 20:44   #4782
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Hmm, to mówicie że nie można mieć kalkulatora na poniedziałkowym egzaminie? Nam dyrektorka nawet przypominała by go mieć obowiązkowo przy sobie ... I na próbnym też używałyśmy do obliczeń ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 21:38   #4783
patryss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez inverso Pokaż wiadomość
Hmm, to mówicie że nie można mieć kalkulatora na poniedziałkowym egzaminie? Nam dyrektorka nawet przypominała by go mieć obowiązkowo przy sobie ... I na próbnym też używałyśmy do obliczeń ...

dziewczynki przeciez w wykazie jest napisane ze mozna miec kalkulator wiec jak???
patryss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-10, 22:24   #4784
nica77
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 32
masaż piersi

Dziewczyny jeśli macie opisany masaż biustu to proszę wrzućcie

ja mam taki mam nadzieje że pomogłam

Masaż piersi:
-wykonujemy ręcznie, masujemy tylko mięśnie okalające gruczoł piersiowy. Ruchami głaskania rozprowadzamy krem w kierunku od podstawy do brodawek sutkowych

Głaskanie:
-rozpoczynamy od mostka i prowadzimy poprzez mostek wzdłuż mięśnia piersiowego większego
-wokół sutka przechodząc po bokach wchodząc z powrotem na mostek- ruch ten wykonujemy całymi dłońmi
-następnie drugimi trzecimi i czwartymi palcami głaszczemy cz. Obojczykową m. piersiowego większego od obojczyka do dołu pachowego
-głaskanie to wykonujemy ruchem mijanym

Rozcieranie:
-wykonuje się ruchem kołeczkowym drugimi trzecimi i czwartymi palcami obu rąk
-ruch rozcierania prowadzimy od rękojeści do mostka po części mostkowo- żebrowej m. piersiowego przez część brzuszną i obojczykową tego mięśnia i z powrotem do mostka
-rozcieranie cz. Obojczykowej m. piersiowego większego zaczynamy od cz. Obojczykowej w kierunku do dołu pachowego

Ugniatanie:
-wykonujemy drugimi trzecimi i czwartymi palcami. Tak jak przy rozcieraniu
-dodatkowo ugniatamy część obojczykową m. piersiowego większego chwytając fałd skóry ruchem szczypcowym i nożycowym

Oklepywanie:
-wykonujemy w formie podrzucania kciukiem i palcami środkowymi i serdecznymi

Wibracje:
-kierunek jak przy głaskaniu
-masaż kończymy głaskaniem
nica77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 07:00   #4785
bialaczekoladka
Zakorzenienie
 
Avatar bialaczekoladka
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 172
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Dziewczyny przestańcie wymyślać, że będzie mikro czy kawitacja na egzaminie.
Normalnie cycki mi opadają w tym momencie ..
Tutaj sie zgodze, bo ani mikro ani kawitacja, eksfolacja nie sa w podstawie programowej wiec ich nie bedzie napewno.

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość
No ja wlasnie tez dlatego szukalam bo 1 slyszalam o tym..
Tak jak zabieg waponizacji-wiem ze uzywa sie Vapozonu..ale ze masaz podczas waponizacji sie robi to 1 slysze..
Przy oczyszczaniu wlaczalo sie wapozon na 10-15 minut i tyle.
Cytat:
Napisane przez Azallee Pokaż wiadomość
wykonuję się masaż podczas waponizacji na 100 %, u nas w szkole tak na uczono i też tak można, oczywiście żenie trzeba ale jeśli ktoś tak to wykona nie będzie błedu
A właśnie przy okazji macie może dziewczyny opisany masaż biustu?
jeśli któraś ma to bardzo proszę niech wrzuci
I teraz tak, powinno sie twarz klientki pod wapozonem przemasowac ale nie masowac, chodzi tutaj o to zeby dobrze rozprowadzic maske rozpulchniajaca i pobudzic ropulchnianie skory.

Masaz jest jedna z metod ktora pobudza przepuszczalnosc skory i pozwala penetrowac kosmetykom w jej glab.
Takze przemasowanie jest jak najbardziej wskazane, ale nie mowie tutaj o prawdziwym masazu ktory trwa ok 15-20minut i wykonuje sie przy nim wszytskie ruchy msazu twarzy.

Cytat:
Napisane przez mroofka_71 Pokaż wiadomość
No właśnie też mnie to zastanawia... i też pomyślałam o brwiach lub o podziale twarzy pod kątem wykonania makijażu...
Ale faktycznie to może być jedynie podpucha jak kanzaki26 sugeruje ...
Jakby dali nam zrobienie jakiegos makijazu na projekcie to bym chyba tam fiknela im
To bylaby zenada ze kosmetyczka na projekcie gdzie ma takie pole mozliwosci ma pisac makijaz. Henna ok jeszcze bym przezyla, ale makijaz to by tylko swiadczylo o tym OKE ze juz im calkiem na mozg padlo.
Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Jeżeli babeczka przychodzi na sam masaż(!) to możesz go wspomagać wapozonem bo masz parę wodną i też działą rozgrzewająco ale przy oczyszczaniu masaż to dla mnie karygodny błąd i gdybym była egzaminatorem wywaliłabym od razu taka prace jako niezdaną
Jak przychodzi klientka na masaz, to nie wspomaga sie tego wapozonem bo rozgrzewa tylko dlatego ze skora sie pieknie rozpulchnia i ten krem na ktorym wykonujemy masaz moze nam ta skore bardzo ladnie nawilzyc i odzywic bo wiemy ze ta skora nam wtedy wchlonie wiecej kremu niz jakbysmy masowaly bez wpozonu.

A przemasowanie buzi nie jest karygodnym bledem.
Ja osobiscie jak przychodzi do mnie klientka na jakikolwiek zabieg na twarz to nie wyobrazam sobie jej chociaz troszke nie pomasowac, niepomiziac po twarzy bo klientke trzeba w tym salonie oprocz tego ze dobrze wypielegnowac to i zrelaksowac.

Cytat:
Napisane przez Bayje Pokaż wiadomość
Zabieg waponizacji może się pojawić na teście ale wtedy chodzi im o oczyszczanie a nie o masaż..
Bo jak napisałaś głównie używa się go przy oczyszczaniu a co Ty z nim robisz dodatkowego w salonie to już ich to nie interesuje

U mnie raz nauczycielka wpadła na pomysł, że możemy nawet puścić OZON to myślałam, że się skwicze ze smiechu.
Tutaj tez nie rozumiem
Ozon mozna spokojnie po zabiegu oczyszczania wlaczyc, po darsonwalizacji, przed np. wtloczeniem ampulki.
Ozon ma wlasciwosci dezynfekujace takze tez jest wskazany przy oczyszczaniu.

Cytat:
Napisane przez iminfinity Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie za 100 pkt Jaki % poprawnych odpowiedzi potrzebny jest do zaliczenia? Gdzieś wyczytałam że 50% jeśli chodzi o teoretyczny i 75% jeśli chodzi o praktyczny... Jeśli to wyglada inaczej to proszę wyprowadźcie mnie z błędu. I jeszcze jedno, egzaminator sumuje punkty z obu części egzaminu teoretycznego ( tj tej pierwszej dotyczącej kosmetycznych zagadnień i tej drugiej dotyczącej prawa pracy itp zagadnień) i na tej podstawie wyliczają na ile % egzamin zdany?
Dokladnie 51% i76% musisz miec zeby zdac
A w teorii sumuja na koniec dwa testy z przedsiebiorczosci i teorii, z tym ze jak beda wyniki bedziesz miala podane oddzielnie.

A i nie wiem czy wiecie ale testy mozemy ze soba zabrac do domu.
u egzaminatora zostaje nasza karta oidpowiedzi a test mozemy zabrac.

Cytat:
Napisane przez nica77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli macie opisany masaż biustu to proszę wrzućcie

ja mam taki mam nadzieje że pomogłam

Masaż piersi:
-wykonujemy ręcznie, masujemy tylko mięśnie okalające gruczoł piersiowy. Ruchami głaskania rozprowadzamy krem w kierunku od podstawy do brodawek sutkowych

Głaskanie:
-rozpoczynamy od mostka i prowadzimy poprzez mostek wzdłuż mięśnia piersiowego większego
-wokół sutka przechodząc po bokach wchodząc z powrotem na mostek- ruch ten wykonujemy całymi dłońmi
-następnie drugimi trzecimi i czwartymi palcami głaszczemy cz. Obojczykową m. piersiowego większego od obojczyka do dołu pachowego
-głaskanie to wykonujemy ruchem mijanym

Rozcieranie:
-wykonuje się ruchem kołeczkowym drugimi trzecimi i czwartymi palcami obu rąk
-ruch rozcierania prowadzimy od rękojeści do mostka po części mostkowo- żebrowej m. piersiowego przez część brzuszną i obojczykową tego mięśnia i z powrotem do mostka
-rozcieranie cz. Obojczykowej m. piersiowego większego zaczynamy od cz. Obojczykowej w kierunku do dołu pachowego

Ugniatanie:
-wykonujemy drugimi trzecimi i czwartymi palcami. Tak jak przy rozcieraniu
-dodatkowo ugniatamy część obojczykową m. piersiowego większego chwytając fałd skóry ruchem szczypcowym i nożycowym

Oklepywanie:
-wykonujemy w formie podrzucania kciukiem i palcami środkowymi i serdecznymi

Wibracje:
-kierunek jak przy głaskaniu
-masaż kończymy głaskaniem
Ja tez znam ten masaz, uczylam sie go.
Fajny jest, ale na projekcie nie trzeba opisywac wszytskich ruchow wazne zeby wyszczegolnic tylko glaskanie, rozcieranie,ugniatanie,ok lepywanie wibracje i przeglaskanie koncowe, pokazac ze sie wie a na reszte nie zwracaja uwagi

Edytowane przez bialaczekoladka
Czas edycji: 2011-06-11 o 07:02
bialaczekoladka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 07:18   #4786
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Arkusz w poniedziałek można zabrać, ale trzeba poczekać do czasu zakończenia egzaminu bo w trakcie nie pozwolą ;/
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 08:08   #4787
ewakosmetyka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 6
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

dziewczynki bardzo Was prosze wrzuccir projekt realizacji na temat zabiegu na rozstepy i z maska gipsowa na biust prosze prosze prosze!
bede mega wdzieczna i happy
bo cos czuje z tego bedzie a tego wlasnie nie wiem
ewakosmetyka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 08:39   #4788
Azallee
Przyczajenie
 
Avatar Azallee
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 16
Dot.: masaż piersi

Cytat:
Napisane przez nica77 Pokaż wiadomość
dziewczyny jeśli macie opisany masaż biustu to proszę wrzućcie

ja mam taki mam nadzieje że pomogłam

masaż piersi:
-wykonujemy ręcznie, masujemy tylko mięśnie okalające gruczoł piersiowy. Ruchami głaskania rozprowadzamy krem w kierunku od podstawy do brodawek sutkowych

głaskanie:
-rozpoczynamy od mostka i prowadzimy poprzez mostek wzdłuż mięśnia piersiowego większego
-wokół sutka przechodząc po bokach wchodząc z powrotem na mostek- ruch ten wykonujemy całymi dłońmi
-następnie drugimi trzecimi i czwartymi palcami głaszczemy cz. Obojczykową m. Piersiowego większego od obojczyka do dołu pachowego
-głaskanie to wykonujemy ruchem mijanym

rozcieranie:
-wykonuje się ruchem kołeczkowym drugimi trzecimi i czwartymi palcami obu rąk
-ruch rozcierania prowadzimy od rękojeści do mostka po części mostkowo- żebrowej m. Piersiowego przez część brzuszną i obojczykową tego mięśnia i z powrotem do mostka
-rozcieranie cz. Obojczykowej m. Piersiowego większego zaczynamy od cz. Obojczykowej w kierunku do dołu pachowego

ugniatanie:
-wykonujemy drugimi trzecimi i czwartymi palcami. Tak jak przy rozcieraniu
-dodatkowo ugniatamy część obojczykową m. Piersiowego większego chwytając fałd skóry ruchem szczypcowym i nożycowym

oklepywanie:
-wykonujemy w formie podrzucania kciukiem i palcami środkowymi i serdecznymi

wibracje:
-kierunek jak przy głaskaniu
-masaż kończymy głaskaniem

dziękuję slicznie
Azallee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 08:51   #4789
justynkagrzyb
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 8
Dot.: masaż piersi

Cytat:
Napisane przez nica77 Pokaż wiadomość
Dziewczyny jeśli macie opisany masaż biustu to proszę wrzućcie

ja mam taki mam nadzieje że pomogłam

Masaż piersi:
-wykonujemy ręcznie, masujemy tylko mięśnie okalające gruczoł piersiowy. Ruchami głaskania rozprowadzamy krem w kierunku od podstawy do brodawek sutkowych

Głaskanie:
-rozpoczynamy od mostka i prowadzimy poprzez mostek wzdłuż mięśnia piersiowego większego
-wokół sutka przechodząc po bokach wchodząc z powrotem na mostek- ruch ten wykonujemy całymi dłońmi
-następnie drugimi trzecimi i czwartymi palcami głaszczemy cz. Obojczykową m. piersiowego większego od obojczyka do dołu pachowego
-głaskanie to wykonujemy ruchem mijanym

Rozcieranie:
-wykonuje się ruchem kołeczkowym drugimi trzecimi i czwartymi palcami obu rąk
-ruch rozcierania prowadzimy od rękojeści do mostka po części mostkowo- żebrowej m. piersiowego przez część brzuszną i obojczykową tego mięśnia i z powrotem do mostka
-rozcieranie cz. Obojczykowej m. piersiowego większego zaczynamy od cz. Obojczykowej w kierunku do dołu pachowego

Ugniatanie:
-wykonujemy drugimi trzecimi i czwartymi palcami. Tak jak przy rozcieraniu
-dodatkowo ugniatamy część obojczykową m. piersiowego większego chwytając fałd skóry ruchem szczypcowym i nożycowym

Oklepywanie:
-wykonujemy w formie podrzucania kciukiem i palcami środkowymi i serdecznymi

Wibracje:
-kierunek jak przy głaskaniu
-masaż kończymy głaskaniem
dziękuje bardzo się przyda

to co jest dziewczynki w programie?bo mikro to wiedziałam że nie i kwasy ale peeling kawitacyjny też nie?nam powiedzieli w szkole że może być..już sie pogubiłam w tym wszystkim..
a co do masażu to nas tak uczyli dokładnie pisać, że za to też są punkty wiec tylko powtarzam co usłyszałam
ja dzisiaj mam wolne od pracy,jedynie coś w domu posprzątać iwec moge siąść nad książkami,ale gorzej z motywacją
justynkagrzyb jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-11, 09:34   #4790
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość


Dokladnie 51% i76% musisz miec zeby zdac
A w teorii sumuja na koniec dwa testy z przedsiebiorczosci i teorii, z tym ze jak beda wyniki bedziesz miala podane oddzielnie.
Dokladnie to 50 i 75 %.. Pisalam 3 lata temu inny egzamin zawodowy a progi sie nie zmienily
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 10:21   #4791
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość

Jak przychodzi klientka na masaz, to nie wspomaga sie tego wapozonem bo rozgrzewa tylko dlatego ze skora sie pieknie rozpulchnia i ten krem na ktorym wykonujemy masaz moze nam ta skore bardzo ladnie nawilzyc i odzywic bo wiemy ze ta skora nam wtedy wchlonie wiecej kremu niz jakbysmy masowaly bez wpozonu.
Nie rozumiesz mojej treści - ja tutaj mówie o 'praktyce' stosowanej w salonie a nie, że tak trzeba napisać w projekcie. Może przyjść klientka na SAM MASAŻ czy to pleców czy tyłka czy czegokolwiek - możesz użyć wapozonu nikt Ci tego nie zabroni.

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
A przemasowanie buzi nie jest karygodnym bledem.
Ja osobiscie jak przychodzi do mnie klientka na jakikolwiek zabieg na twarz to nie wyobrazam sobie jej chociaz troszke nie pomasowac, niepomiziac po twarzy bo klientke trzeba w tym salonie oprocz tego ze dobrze wypielegnowac to i zrelaksowac.
Mam tutaj na myśli 'zabieg' oczyszczania - gdzie jedynym przemasowaniem jest podczas zmywania makijażu - a dziwne, że tutaj nagle wyciskasz twarz, masakrujesz czasami i wydziela się ropa a potem nakładasz krem do masażu i ją masujesz..

Cytat:
Napisane przez bialaczekoladka Pokaż wiadomość
Tutaj tez nie rozumiem
Ozon mozna spokojnie po zabiegu oczyszczania wlaczyc, po darsonwalizacji, przed np. wtloczeniem ampulki.
Ozon ma wlasciwosci dezynfekujace takze tez jest wskazany przy oczyszczaniu.
TO TO JA TEZ WIEM i tego mi nie musisz tłumaczyć
Ah zapomniałam wspomnieć, że babeczka wpadła na pomysł puszczania ozonu w momencie rozpulchniania maseczki czyli para + ozon zanim jeszcze rozpoczniesz mechaniczne oczyszczanie.
Przecież to się wszystkie uczennice z tego polały wtedy.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi

Edytowane przez Bayje
Czas edycji: 2011-06-11 o 10:23
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 10:26   #4792
ejna
Raczkowanie
 
Avatar ejna
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 100
GG do ejna
Dot.: masaż piersi

tak jak pisano wcześniej kawitacji nie ma w podstawie, kwasów też.
Wyczytałam w kosmetyce stosowanej ze do kwasów trzeba mieć trochę doświadczenia ( min 2 lata hehe ) i odpowiedni certyfikat uprawniający do tego ... wiec samo to wyklucza kwasy z egzaminu praktycznego
__________________
Naprzód marsz !!!
ejna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 12:36   #4793
anula1990sara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 44
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

kwasów nie bedzie to prawda bo na kazdy trzeba miec certyfikat a troche kawsów jest jednak mikrodermabr tez nie ma nasza babka powiedziała ze od galwanu sie juz odchodzi mezoterapi nie bedzie ewentualnie kawitacja i jontofor sonofor
co do kawitacji to prste wiec watpie zeby bylo bo na oczyszcz manualnym wiecej mozemy zapomniec głupot i na tym moga nas zagiac

no ale powodzenia dla wszystkich ja juz mam stres a co to bedzie w srode bo teoria to luzik
anula1990sara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 13:03   #4794
dziewczyna2009
Raczkowanie
 
Avatar dziewczyna2009
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Łapy k. Białegostoku
Wiadomości: 90
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

mam problem z tego stresu mylają mi się sterylizacje. które urządzenie co wytwarza np autoklaw kulkowy... czy jest gorące powietrze czy na pare wodną. Jeśli któraś z was ma to w jednym małym palcu poratuje koleżanke wizażanke ?? a wiec ze na testowym może trafić sie takie pytanie. bardzo prosze
__________________
01.01.2011 - SZCZĘŚCIE --> zaręczyny
(długo oczekiwane)

13, 15 06.2011 - egzamin !

16.06.2011 - wyjazd do Belgii ( mały strach)
dziewczyna2009 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 13:23   #4795
Bayje
Zakorzenienie
 
Avatar Bayje
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 4 012
Dot.: masaż piersi

Cytat:
tak jak pisano wcześniej kawitacji nie ma w podstawie, kwasów też.
Po prostu większość zabiegów - mikrodermabrazja,kawitacj a, kwasy, laserowa depilacja, tipsy obowiązuje tylko w 'teorii' ale np. mikrodermabrazje czy kawitacje na zajęciach praktycznych wchodzi chyba w program ale nie w 'egzamin zawodowy' bo jest to chyba nad program czy coś.

Jak chodziłam do szkoły to widziałam tematy programowe i większość była podkreślona, że mają być to zajęcia 'teoretycznie' tez dlatego czasami na teście teoretycznym więcej jest rzeczy tych książkowych - w starych nie wiem czy to 2008 czy 2007 był trudny więcej zagadnień chemicznych.


Jeżeli dają Wam egzamin do ręki na 'wyjście' to zabierajcie - nam nie dawali .. mimo, że jest w regulaminie na tej kartce ,że egzaminatorowi oddajesz tylko kartę odpowiedzi.
__________________




Have you noticed the saddest person always has the most beautiful smile
Kid Cudi
Bayje jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:12   #4796
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: masaż piersi

Hmm, u nas w gabinecie na zajęciach też włączałyśmy funkcje ozonu w wapozonie podczas rozpulchniania twarzy przed oczyszczaniem twarzy ...
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:29   #4797
papeteria
Zakorzenienie
 
Avatar papeteria
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 460
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez ilo16na Pokaż wiadomość

Ja testu z poniedzialku sie nie boje wcale.. 2 lata w szkole nie spałam to troche teorii znam..boje sie projektu bo nie wiadomo co bedzie
ja to samo
a u nas babeczka stawia na depilacje i zabieg na piersi
__________________
Moja wymianka mineralna

papeteria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:30   #4798
mroofka_71
Raczkowanie
 
Avatar mroofka_71
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: 3city
Wiadomości: 42
GG do mroofka_71
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez dziewczyna2009 Pokaż wiadomość
mam problem z tego stresu mylają mi się sterylizacje. które urządzenie co wytwarza np autoklaw kulkowy... czy jest gorące powietrze czy na pare wodną. Jeśli któraś z was ma to w jednym małym palcu poratuje koleżanke wizażanke ?? a wiec ze na testowym może trafić sie takie pytanie. bardzo prosze
No ja też podpisuje sie pod tą prośbą, bo tez mam z tym problem...Jakie urzadzenie co wytwarza i co mozna w nim sterylizować??
Wiem że w sanityzatorze UV moż sterylizować np. pedzle do makijazu...ale co jeszcze? i w czym??

Poratujcie dziewczyny

No i co z ta sterylizacją??? Któraś napisze co i jak i do czego ??? Bardzo bardzo prooooszęęęęę

Edytowane przez mroofka_71
Czas edycji: 2011-06-11 o 19:09
mroofka_71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 14:56   #4799
patryss
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 29
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

hej dzieczyny. słuchajcie jak nie zalicze tego egzanimu to i tak juz technika mam tak??? bo juz sama nie wiem????
patryss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-06-11, 15:01   #4800
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: egzamin praktyczny z kosmetologii

Cytat:
Napisane przez patryss Pokaż wiadomość
hej dzieczyny. słuchajcie jak nie zalicze tego egzanimu to i tak juz technika mam tak??? bo juz sama nie wiem????
Nie.. jak zdasz to masz technika.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.