Kwasy owocowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2003-03-25, 12:45   #1
ma75
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-03
Wiadomości: 767

kwasy owocowe a solarium


Ile czasu trzeba odczekać po ostatnim posmarowaniu twarzy kremem z kwasami, żeby iść na solarium?
ma75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-03-25, 18:49   #2
kb
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2001-12
Wiadomości: 276
Re: kwasy owocowe a solarium

Temat solarium pozostawię bez komentarza. Zaś jeśli chodzi o kwasy to po zakończeniu kuracji kwasami nalezy odczekać conajmniej miesiąc przed ewentualnym opalaniem.
kb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-04, 11:51   #3
Agassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 37
kwasy owocowe

Bardzo proszę o radę a mianowicie chciałabym zastosować kurację kwasami owocowymi, Nie mam wiekszych problemów z cerą od czasu do czasu pryszczyk,trochę rozszerzone pory,trochę zaskórników na brodzie,nosie i wokół nosa ,cera niezbyt wrażliwa z tendencją do rozszerzających sie naczynek.Po 30-stce .Przeglądałam KW ,ale nie wiem co byłoby dla mnie stosowne, czy teraz w tym okresie mogę to zrobić? Jaki preparat mógłby być najodpowiedniejszy/wiem ,że to wychodzi po czasie a ja nigdy kwasów nie stosowałam/ ale tak orientacyjnie.
Bardzo proszę o jakąś informację Sama naprawdę nie wiem co i czy w ogóle mogę stosować.
Agassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 08:07   #4
Agassa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 37
Re: kwasy owocowe

Plissss ,przypominam się
Agassa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2003-11-05, 12:31   #5
anastasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 384
Re: kwasy owocowe

wsumie to jest bardzo wile kremikow z kwasami wiedz wybor masz duzy!ja jednak na twoim miejscu powaznie bym sie zastanowila.u mnie z poczatku wyskoczylo mi troche pryszczykow,pozniej stan mojej cery znacznie sie poprawil.a jak zmienilam krem na mocniejszy to doslownie zaluje ze siegnelam po te kremy.jestem w trakcie leczenia swojej cery po szkodach jakie wyrzadzil mi lysanel activ.wiem ze nigdy mnie niepokusi na kwasy!!radze ci sie zastanowic....
__________________
anastasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-14, 20:47   #6
afro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 17
GG do afro
Kwasy owocowe

Witam Panie.Mam pytanie odnośnie kremu Garnier Skin Naturals Swierza skóra,mam zestaw tonik ,mleczko i krem z tej serii i na toniku jest napisane: z żywą wodą z owoców.
Czy to znaczy że ten krem i te produkty mają kwasy owocowe?Bo jeśli tak to chyba nie moge się opalać.A dlaczego ?Dziękuję za odpowiedź.
afro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-05-14, 21:21   #7
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: Kwasy owocowe

woda z owoców to nie kwasy owocowe. z tego, co pamiętam w tym toniku nie ma nawet sladu kwasów.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-11, 09:34   #8
kid
Raczkowanie
 
Avatar kid
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 321
GG do kid
Kwasy owocowe MFA

Chciałabym zapytac, czy wiecie może co to są kwasy MFA? Szukałam w wyszukiwarce, ale nie ma. Noszę się z zamiarem kupienia kremu Soraya z serii Kuracja Wodna, a tam w składzie są własnie kwasy owocowe MFA. I teraz nie wiem, czy "kurację" tym kremem odłożyc na zimę, czy to są "inne" kwasy, takie, po których nie trzeba chronic twarzy przed słońcem.
kid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-11, 10:10   #9
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Kwasy owocowe MFA

hmmm ciekawe. Monounsaturated Fatty Acids - jednonienasycone kwasy tłuszczowe. w pożywieniu OK, ale nie słyszałam wcześniej o ich stosowaniu w kosmetykach, w dodatku w charakterze kwasów złuszczających. i owocowe, piszą? czy orzechy albo migdały to owoce? no chyba, że to skrót od czegoś zupełnie innego, ale jakoś mało popularny. poza tym, abstrahując od tego konkretnego kremu, zimą też należy chronić skórę przed słońcem, zwłaszcza w przypadku stosowania kwasów.
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 21:40   #10
weroslys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
kwasy owocowe

Proszę o podstawowe informacje na temat kwasów owocowych.Mam mieszana cerę i chciałabym poprawic jej stan ( zlikwidowac zaskórniki itp)
co radzicie? slyszałam rewelacje na temat kwasów, lepiej u kosmetyczki czy samej?
weroslys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-05, 23:02   #11
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: kwasy owocowe

Witaj, bo widze, ze to Twoj pierwszy post!
Podstawowe wiadomosci znajdziesz w wyszukiwarce forum > pasek pod dzialami forum, "przycisk" 7 od lewej.
Ewentualnie na glownej stronie Wizazu, po lewej stronie znajdziesz przewodnik po zabiegach gabinetowych:
http://www.wizaz.pl/?content=category&id=19
Milej lektury, bylo juz wieeeeeele watkow na ten temat, bedzie co czytac.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-11-10, 13:57   #12
paulus2705
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 2
Post kwasy owocowe

mam wielka prosbe do wszystkich pan..
czy ktoras z pan posiada dostep do szerszej literatury odnosnie kwasow owocowych... jesli tak prosilabym baardzo o namiary typu tytul autor.. jest to baardzo wazne dl amie gdyz pisze prace lic. z tegoz tematu.. z gory dziekuej wszystkim
pozdrawiam gooraco
paulus2705 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 12:40   #13
igaD
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 2
kwasy owocowe w poznaniu

Cześć dziewczyny!
Może któraś z Was mi polecić jakiś dobry gabinet kosmetyczny/kosmetologiczny w Poznaniu gdzie wykonują zabiegi złuszczające kwasami? Mieszkam na Winogradach i widziałam ostatnio program w telewizji o peelingach właśnie w gab. Esthetic i się zastanawiam czy ktoś tam był?
igaD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-25, 14:33   #14
Weronika2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: kwasy owocowe w poznaniu

hej! ja też widziałam ten program i napisałam do nich maila z zapytaniem jak to wygląda dokładnie. Idę tam na darmową konsultację za 2 dni więc wtedy coś więcej napiszę
Weronika2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 16:16   #15
Weronika2000
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3
Dot.: kwasy owocowe w poznaniu

Więc byłam w sobotę i od razu miałam wykonane kwasy. Buzia była trochę zaczerwieniona i trochę piekło. Ale dostałam kremy do smarowania w domu i na drugi dzień już było dobrze Jestem bardzo zadowolona i oczywiście polecam wszystkim
Weronika2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 16:09   #16
Paziolka
Raczkowanie
 
Avatar Paziolka
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 179
Kwasy owocowe i salicylan sodu

Witam
kupiłam na obóz sobie kilka kosmetyków.
Do tej pory używałam kosmetyków z tej samej serii, ale teraz kupiłam z różnych firm, bo tylko takie były.
No i żel jest z salicylanem sodu, a krem z kwasami owocowymi. Czy może to wywołać jakieś reakcje alergiczne albo czy jest to 'niezdrowe' dla skóry? Nie mam wrażliwej cery.

Piszę, ponieważ wyjeżdżam już w niedzielę, a jest piątek... Tak czy siak nie zdążę przetestoewać dobrze tych kosmetyków...
Proszę o odpowiedzi ;(
__________________
Paziolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-10, 17:29   #17
sensualitat
Wtajemniczenie
 
Avatar sensualitat
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 2 330
GG do sensualitat
Dot.: Kwasy owocowe i salicylan sodu

Cytat:
Napisane przez Paziolka Pokaż wiadomość
Witam
kupiłam na obóz sobie kilka kosmetyków.
Do tej pory używałam kosmetyków z tej samej serii, ale teraz kupiłam z różnych firm, bo tylko takie były.
No i żel jest z salicylanem sodu, a krem z kwasami owocowymi. Czy może to wywołać jakieś reakcje alergiczne albo czy jest to 'niezdrowe' dla skóry? Nie mam wrażliwej cery.

Piszę, ponieważ wyjeżdżam już w niedzielę, a jest piątek... Tak czy siak nie zdążę przetestoewać dobrze tych kosmetyków...
Proszę o odpowiedzi ;(
Teoretycznie reakcję alergiczną może wywołac wszystko. Ciężko przewidzieć jak Twoja skóra zareaguje na dane substancje. Na wyjazd lepiej zabrac sprawdzone kosmetyki.
__________________
naturalna pielęgnacja.
sensualitat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:01   #18
becia_060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Kwasy owocowe latem

WIitam
Mam problem. Nie dawno dostałam krem z firmy Avene który ma w składzie kwasy owocowe, niestety nie doczytałam w pore że nie można stosować ich latem. Użyłam tego kremu dwa razy na noc a w dzień stosowałam na twarz filtr 50. Oczywiście jak sie tylko dowiedziałam czym może grozić użycie kwasów latem odrazu odstawiłam jednak użyłam go dwa razy. I teraz nie wiem co robić, chciałbym sie dowiedzieć czy może mi zaszkodzić i mogą powstać plamy po słońcu? Cały czas stosuje filtr 50 i staram sie siedzieć w domu i nie wystawiać twarzy na słońce. Czy mimo iż użyłam go tylko 2 razy i stosowałam filtr 50 mogą pojawić mi sie plamy? I czy długo musze stosowac az tak wysoki filtr, kiedy te kwasy nie będa już zagrażać? Bardzo prosze o odpowiedz.
becia_060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-04, 15:13   #19
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kwasy owocowe latem

Kwasy zawarte w kremach mają dużo mniejsze stężenie od kwasów stosowanych podczas zabiegów kosmetycznych. Dlatego nie masz co się obawiać i nie powstaną Ci żadne plamy na twarzy, jeżeli już nie stosujesz tego kremu w ciągu dnia. Także śmiało możesz wyjść z domu, a wysoki filtr na twarz jest zawsze dobrym posunięciem Ale jeśli stosujesz go tylko w obawie przed plamami spowodowanymi kremem z kwasem to już nie masz co się martwić. Jak odłożysz filtr to nic się już nie stanie
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-07-04, 15:35   #20
becia_060
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 2
Dot.: Kwasy owocowe latem

Dziękuje bardzo za odpowiedź.
Chciałabym zadać jeszcze jedno pytanie. Czy ten krem mógł już wpłynąć na moją skóre w znacznym stopniu jeśli był użyty tylko te dwa razy? Bo jednak kwasy i słońce to zawsze jest jakieś ryzyko.

Edytowane przez becia_060
Czas edycji: 2012-07-04 o 15:38
becia_060 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-05, 08:58   #21
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Kwasy owocowe latem

W znacznym stopniu, na pewno nie. Takie kremy należy stosować przez min. tydzień lub dwa aby zauważyć ich działanie. 2 dni to zdecydowanie za krótko.
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 15:09   #22
_Kalinka_kalinka_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 46
Dot.: Kwasy owocowe latem

Przyłącze się do wątkuskoro jest tu mowa o kwasach owocowych latem. Mam pytanie: czy krem z kwasami można stosować o tej porze roku na noc? Niedawno kupiłam właśnie krem ProHydra z serii Under20 i ma on w składzie kwasy.
_Kalinka_kalinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:15.