Lakiery hybrydowe - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-24, 12:26   #4501
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Mam jeszcze takie pytanie, jak to jest z warstwami lakieru (koloru) czy wystarczy jedna jeśli widać, że lakier dobrze kryje czy lepiej mimo to nałożyć drugą ?

Ja wykonuję wszystko w takiej kolejności:
-załatwienie skórek
-cleaner
-zmatowienie płytki
-tu używam takiej szczoteczki do zebrania pyłku ( nie wiem czy powinnam np jeszcze raz użyć cleanera )?
-primer (zastanawiam się czy z niego nie zrezygnować jak tak czytam ten wątek od poczatku ;p )
-baza + lampa
-kolor + lampa
-kolor ( i własnie nie wiem czy z tego można zrezygnować czy lepiej nie ?) + lampa
-ewentulany wzorek + lampa
-top + lampa
-cleaner
Czy wszystko dobrze robię czy nie ? Dopiero się tego uczę
I jeszcze dopytam co do ściągania lakierów...te które mam praktycznie się nie odmaczają, jedynie malutkie kawałeczki odpadną a z resztą jest gorzej niż jakbym miała to zrobić bez namaczania... To moje pytanie: lepiej spiłować lakier czy ściągnąć go bez niczego (bo schodzi bez żadnego problemu, bez żadnych środków). I jedna i druga metoda jest zła dla paznokcia, ale co będzie lepszym złem ?

Pytam jeszcze raz, ktoś podpowie ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 12:54   #4502
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Lakiery hybrydowe

Mam pytanie do osób zamawiających z Cosmetics Zone. Czy wysyłali Wam numer nadania paczki u kuriera? Zwykle preferuję obserwować status gdzie moja paczka się znajduje. Dostałam maila, że paczka wysłana (ekspres, wczoraj wieczorem przelew robiłam ) i nie wiem czy dostanę osobną wiadomość o numerze przesyłki czy może się upomnieć?

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Mam jeszcze takie pytanie, jak to jest z warstwami lakieru (koloru) czy wystarczy jedna jeśli widać, że lakier dobrze kryje czy lepiej mimo to nałożyć drugą ?

Ja wykonuję wszystko w takiej kolejności:
-załatwienie skórek
-cleaner
-zmatowienie płytki
-tu używam takiej szczoteczki do zebrania pyłku ( nie wiem czy powinnam np jeszcze raz użyć cleanera )?
-primer (zastanawiam się czy z niego nie zrezygnować jak tak czytam ten wątek od poczatku ;p )
-baza + lampa
-kolor + lampa
-kolor ( i własnie nie wiem czy z tego można zrezygnować czy lepiej nie ?) + lampa
-ewentulany wzorek + lampa
-top + lampa
-cleaner
Czy wszystko dobrze robię czy nie ? Dopiero się tego uczę
I jeszcze dopytam co do ściągania lakierów...te które mam praktycznie się nie odmaczają, jedynie malutkie kawałeczki odpadną a z resztą jest gorzej niż jakbym miała to zrobić bez namaczania... To moje pytanie: lepiej spiłować lakier czy ściągnąć go bez niczego (bo schodzi bez żadnego problemu, bez żadnych środków). I jedna i druga metoda jest zła dla paznokcia, ale co będzie lepszym złem ?
Ja może odpowiem, chociaż sama jeszcze jestem laikiem. Naczytałam się to poudaję cwaniaka
1. Jeżeli po jednej warstwie koloru nie ma żadnych smug czy prześwitów to moim zdaniem zupełnie nie musisz kłaść drugiej warstwy. Ja zawsze kładę cieniutką warstwę stąd muszę nałożyć drugą, ale ponoć to wpływa na to, że lepiej potem się trzyma. Nie wiem, maluję tak paznokcie od zawsze

2. Moim zdaniem bez sensu używasz cleanera przed matowieniem płytki. Ja usuwam skórki, matowię i wtedy używam cleanera.

3. Nie poleca się primera, bo niszczy płytkę. Ja mam problematyczne paznokcie (miękkie, cienkie, tłusta płytka) i dla moich primer jest polecany. Kiedyś nałożyłam bez primera i po 2 dniach hybrydy zaczęły mi odpadać. Teraz nałożyłam primer i trzymają się jak marzenie. A dodam, że mam tańsze lakiery i bazę.

4. Mój lakier super schodzi przy samej metodzie z folią. Widziałam, że wiele dziewczyn delikatnie opiłowuje najpierw top, żeby aceton mógł łatwiej rozpuścić warstwy pod spodem. Widziałam też, że czasem jak np. na jednym paznokciu coś zostanie to po prostu jeszcze raz na chwilę nakładają wacik z acetonem.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 13:19   #4503
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez Ashira Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób zamawiających z Cosmetics Zone. Czy wysyłali Wam numer nadania paczki u kuriera? Zwykle preferuję obserwować status gdzie moja paczka się znajduje. Dostałam maila, że paczka wysłana (ekspres, wczoraj wieczorem przelew robiłam ) i nie wiem czy dostanę osobną wiadomość o numerze przesyłki czy może się upomnieć?



Ja może odpowiem, chociaż sama jeszcze jestem laikiem. Naczytałam się to poudaję cwaniaka
1. Jeżeli po jednej warstwie koloru nie ma żadnych smug czy prześwitów to moim zdaniem zupełnie nie musisz kłaść drugiej warstwy. Ja zawsze kładę cieniutką warstwę stąd muszę nałożyć drugą, ale ponoć to wpływa na to, że lepiej potem się trzyma. Nie wiem, maluję tak paznokcie od zawsze

2. Moim zdaniem bez sensu używasz cleanera przed matowieniem płytki. Ja usuwam skórki, matowię i wtedy używam cleanera.

3. Nie poleca się primera, bo niszczy płytkę. Ja mam problematyczne paznokcie (miękkie, cienkie, tłusta płytka) i dla moich primer jest polecany. Kiedyś nałożyłam bez primera i po 2 dniach hybrydy zaczęły mi odpadać. Teraz nałożyłam primer i trzymają się jak marzenie. A dodam, że mam tańsze lakiery i bazę.

4. Mój lakier super schodzi przy samej metodzie z folią. Widziałam, że wiele dziewczyn delikatnie opiłowuje najpierw top, żeby aceton mógł łatwiej rozpuścić warstwy pod spodem. Widziałam też, że czasem jak np. na jednym paznokciu coś zostanie to po prostu jeszcze raz na chwilę nakładają wacik z acetonem.
Ok, dziękuję za odpowiedź Ja tez własnie mam cienkie i rozdwajające się paznokcie, spróbuję teraz bez primera, mam nadzieję, ze nie będę tego żałować, bo akurat będę robić mani na majówkę...
Ja mam właśnie problem zze zdjęciem tego lakieru, zawijałam wacik z acetonem to potem gorzej było ściągnąć lakier jakbym nic nie robiła ;/ no nie wiem sama co robić ... a dzisiaj chciałam zdjąć
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 13:23   #4504
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Lakiery hybrydowe

Skoro gdzieś wyjeżdżasz a sposób z primerem masz sprawdzony to bym nie ryzykowała. Myślę, że lepiej spróbować gdy będziesz mogła bez problemu poprawić swój mani.


Spróbuj opiłować od góry żeby zetrzeć warstwę topu i powinno pomóc przy zdejmowaniu A jakiej firmy masz produkty? Może w tym problem, że masz żelolakier, a nie lakierożel. Wtedy zostaje Ci tylko opiłowanie.
Czytałam, że to częsty problem przy tańszych produktach.
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:14   #4505
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez Ashira Pokaż wiadomość
Skoro gdzieś wyjeżdżasz a sposób z primerem masz sprawdzony to bym nie ryzykowała. Myślę, że lepiej spróbować gdy będziesz mogła bez problemu poprawić swój mani.


Spróbuj opiłować od góry żeby zetrzeć warstwę topu i powinno pomóc przy zdejmowaniu A jakiej firmy masz produkty? Może w tym problem, że masz żelolakier, a nie lakierożel. Wtedy zostaje Ci tylko opiłowanie.
Czytałam, że to częsty problem przy tańszych produktach.
Właśnie nie jestem ewna, bo chyba za pierwszym razem jak sobie robiłam to robiłam bez primera i trzymało się tak samo jak teraz z tym, że wtedy zalałam skórki i zaczepiałam o wszystko już po tygodniu i zerwałam. Wtedy użyłam lakierów EM-Nail, teraz mam artLak, kupione z allegro, napisali lakiery żelowe hybrydowe jak się nie mylę. Czyli to jednak nie da rady acetonem ? Muszę piłować ?

Aaa i gdzieś na początku tego wątku ktoś napisał, żeby ożyć Nail Tek III Fundation przed malowaniem i wtedy łatwiej schodzi ? Z tym, że ja mam Nail Tek II, to może być ? Czy to w ogóle jakaś ściema i nie ma co ryzykować ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 14:56   #4506
morelka1987
Zadomowienie
 
Avatar morelka1987
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1 213
Dot.: Lakiery hybrydowe

Jakis miesiąc temu prosiłam Was o rady dotyczące pierwszych lakierów hybrydowych. Od razu przepraszam, że sie przez ten czas nie udzialałam postanowiłam kupic hybrydy Estetiq łacznie z ich bazą i topem mam kolorki: 8, 1 i 3 ( do frencza) oraz 42. Kolorki sa śliczne, szczególnie wielbię 8 chciałabym zamówic kolejne kolorki i na pewno chcę 107 i 56. Chciałabym tez jakiś koral, myslałam o 120 ale widziałam tylko na wzorniku i nie wiem czy to bardziej koral czy róz. Podoba mi się jeszcze róż taki jak w załaczniku ale nie wiem który numer by to mógł być. Prosze was o rady odnosnie tych dwóch kolorków A wiecie może jaki nr ma ten róz ze zdjęcia?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 163.jpg (22,2 KB, 54 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2013-04-08+16.10.55.jpg (32,1 KB, 24 załadowań)
__________________
Nasz dzień: 18.08.2012

Edytowane przez morelka1987
Czas edycji: 2014-04-24 o 16:16
morelka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 15:04   #4507
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Właśnie nie jestem ewna, bo chyba za pierwszym razem jak sobie robiłam to robiłam bez primera i trzymało się tak samo jak teraz z tym, że wtedy zalałam skórki i zaczepiałam o wszystko już po tygodniu i zerwałam. Wtedy użyłam lakierów EM-Nail, teraz mam artLak, kupione z allegro, napisali lakiery żelowe hybrydowe jak się nie mylę. Czyli to jednak nie da rady acetonem ? Muszę piłować ?

Aaa i gdzieś na początku tego wątku ktoś napisał, żeby ożyć Nail Tek III Fundation przed malowaniem i wtedy łatwiej schodzi ? Z tym, że ja mam Nail Tek II, to może być ? Czy to w ogóle jakaś ściema i nie ma co ryzykować ?
No i jestem po ... namaczałam przez 20 min w acetonie ... ledwo zeszło i wyszło na to, że musiałam je zerwać, bo nic nei pomogło moje biedne pazurki
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 15:10   #4508
Ashira
Wtajemniczenie
 
Avatar Ashira
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 521
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Właśnie nie jestem ewna, bo chyba za pierwszym razem jak sobie robiłam to robiłam bez primera i trzymało się tak samo jak teraz z tym, że wtedy zalałam skórki i zaczepiałam o wszystko już po tygodniu i zerwałam. Wtedy użyłam lakierów EM-Nail, teraz mam artLak, kupione z allegro, napisali lakiery żelowe hybrydowe jak się nie mylę. Czyli to jednak nie da rady acetonem ? Muszę piłować ?

Aaa i gdzieś na początku tego wątku ktoś napisał, żeby ożyć Nail Tek III Fundation przed malowaniem i wtedy łatwiej schodzi ? Z tym, że ja mam Nail Tek II, to może być ? Czy to w ogóle jakaś ściema i nie ma co ryzykować ?
Tych firm nie znam, naczytałam się wiele, ale nawet nigdzie mi się te nazwy nie przewinęły. I niby na każdych pisze, że to lakier hybrydowy a nie każdy nimi jest. Niestety taki urok tańszych odpowiedników. Ale czytałam, że i z niektórymi droższymi produktami bywają problemy.
Skoro trzymało Ci się bez primera to zrób bez
Z nail tekiem nie pomogę, bo nie wiem. Jak pisałam ja sama jestem początkująca
__________________

nie perfum a perfumy!tak jak spodnie czy skrzypce a nie spodeń i skrzypiec!
nie dekold a dekolt!
nie wziąść a wziąć! chyba, że ktoś musi coś zabraść...
bynajmniej ≠ przynajmniej!
Ashira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 15:11   #4509
jadziaw
Przyczajenie
 
Avatar jadziaw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 17
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cześć,
jestem tu nowa, ale przyznam się że przeczytałam cały wątek od dechy do dechy i moja wiedza jest OGROMNA no i dziękuję za to, że dzielicie się swoimi doświadczeniami. Zestaw do hybrydy już kupiłam jakieś 2 miesiące temu, ale mam paznokcie po żelach i są w strasznym stanie (są mega miękkie) i nie wiem czy stosować jakieś odżywki czy lepiej może zostać przy hybrydach a one wrócą po jakimś czasie do siebie?
jadziaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 15:43   #4510
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
mnie bardzo denerwuje wygrzebywanie koloru z tej nędznej plastikowej buteleczki
Nie dość, że trzeb wygrzebywać to po około 2 użyciach te resztki nakładane na paznokieć jakoś bąblują

Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
sama mam chęć na jakieś neonki ale jak widać wszędzie braki
Jeśli chodzi o neony i Semilac to 043 Electric Pink jest jak najbardziej żarówiasty pomimo że na "wzorniku" na all neona nie przypomina
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 15:59   #4511
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez jadziaw Pokaż wiadomość
Cześć,
jestem tu nowa, ale przyznam się że przeczytałam cały wątek od dechy do dechy i moja wiedza jest OGROMNA no i dziękuję za to, że dzielicie się swoimi doświadczeniami. Zestaw do hybrydy już kupiłam jakieś 2 miesiące temu, ale mam paznokcie po żelach i są w strasznym stanie (są mega miękkie) i nie wiem czy stosować jakieś odżywki czy lepiej może zostać przy hybrydach a one wrócą po jakimś czasie do siebie?
Nie czekaj tylko rob na jaka firme sie zdecydowalas?

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 18:33   #4512
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Lakiery hybrydowe

http://allegro.pl/lakier-hybrydowy-z...147442138.html Dziewczeta uwazacie ze taka tanioszka nalozona na baze gelish i pokryta tymze topem da sie odmoczyc czy raczej pilowanko?skusilabym sie bo cena niska a nawet kolorki fajne. Dimensions tez tanie a ladnie schodzi pod acetonem. Co sadzicie??
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 18:52   #4513
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/lakier-hybrydowy-z...147442138.html Dziewczeta uwazacie ze taka tanioszka nalozona na baze gelish i pokryta tymze topem da sie odmoczyc czy raczej pilowanko?skusilabym sie bo cena niska a nawet kolorki fajne. Dimensions tez tanie a ladnie schodzi pod acetonem. Co sadzicie??
ja bardziej stawialabym na piłowanie...

Od czego tworzą mi się bąble powietrza pod lakierem zaraz po przemyciu na końcu clenerem? Żarówki wymienić?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:41   #4514
Gahla
Raczkowanie
 
Avatar Gahla
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 133
Dot.: Lakiery hybrydowe

U mnie z tym Tiftonem wszystko na odwrót

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Dziwne mi Tifton ładnie się odmacza, co prawda czasem trzeba było miejscami pomóc patyczkiem ale ładnie zeszło bez szkody na płytce ale ja używam kolorówki tiftona od początku na gelishu i innym topie może dlatego?
Cytat:
Napisane przez Copykat Pokaż wiadomość
Mi też się ładnie odmacza i to jest chyba jego jedyna zaleta .
Cytat:
Napisane przez Enia_ Pokaż wiadomość
kolorowka tiftona na bazie gelish i uprzednim zmatowieniu topu Eco schodzi pięknie
Czyli jest dla mnie nadzieja
Dzięki

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Mollon utwardza sie w lampie LED.
Dziękuję
Ruszam zatem na zakupy!

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Aaa i gdzieś na początku tego wątku ktoś napisał, żeby ożyć Nail Tek III Fundation przed malowaniem i wtedy łatwiej schodzi ? Z tym, że ja mam Nail Tek II, to może być ? Czy to w ogóle jakaś ściema i nie ma co ryzykować ?

Ja teraz testuję z NailTek III - dam znać, czy działa, jak zdejmę
Gahla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:45   #4515
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
...teraz mam artLak, kupione z allegro, napisali lakiery żelowe hybrydowe jak się nie mylę. Czyli to jednak nie da rady acetonem ? Muszę piłować ?

Aaa i gdzieś na początku tego wątku ktoś napisał, żeby ożyć Nail TekIII Fundation przed malowaniem i wtedy łatwiej schodzi ? Z tym, że ja mam Nail Tek II, to może być ? Czy to w ogóle jakaś ściema i nie ma co ryzykować ?
Nie znam artLak, ale to na 99% "twardy" żel w butelce z pędzelkiem.

Nie ma znaczenia jaką "zwykłą" bazę dasz pod hybrydę. Może być Fundation II, ja używam III lub Orly Bonder ...ale pod hybrydę, pod pseudohybrydą nic nie da, bo przez żel aceton nie przeniknie do tej bazy. Taka "mieszanka" znacznie pogorszy trwałość mani i praktycznie wcale nie ułatwi zdejmowania.

Zrywając lakier będziesz razem z nim zrywała kolejne warstwy łuski paznokcia. Nieumiejętnie piłując, zedrzesz sobie pilnikiem paznokcie. Przy tłustej płytce i braku wprawy w piłowaniu mniej szkody zrobisz sobie zdzierając lakier. Powinno Ci wystarczyć paznokcia ...na kilka razy. Kup lakiery sprawdzonej firmy. Em-nail i artLak są dobre na żel lub akryl nie nadają się na "gołą" płytkę.

Jeśli będziesz używać zwykłej bazy, to ważne jest aby nałożyć ją pozostawiając 1-2 mm marginesu wokół paznokcia, cienką warstwą. Nie dajemy bazy na brzegu paznokcia. Baza musi całkowicie wyschnąć przed nałożeniem bazy hybrydowej. W czasie suszenia nie można zabrudzić a szczególnie zatłuścić paznokci. Nie należy przemywać bazy cleanerem, bo się zmyje.

Innym sprawdzonym przez mnie sposobem na łatwe odmaczanie hybrydy jest wypolerowanie płytki paznokcia na wysoki połysk. Ostatnio przed każdym malowaniem robię u siebie mani japoński.
Należy jednak pamiętać, że nie tylko linie papilarne mamy unikalne również każda ma inną płytkę paznokcia. Twoje paznokcie mogą potrzebować innych zabiegów.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 19:56   #4516
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Lakiery hybrydowe

Od czego tworzą mi się bąble powietrza pod lakierem zaraz po przemyciu na końcu clenerem? Żarówki wymienić?
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:07   #4517
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez e-Urszula Pokaż wiadomość
Nie znam artLak, ale to na 99% "twardy" żel w butelce z pędzelkiem.

Nie ma znaczenia jaką "zwykłą" bazę dasz pod hybrydę. Może być Fundation II, ja używam III lub Orly Bonder ...ale pod hybrydę, pod pseudohybrydą nic nie da, bo przez żel aceton nie przeniknie do tej bazy. Taka "mieszanka" znacznie pogorszy trwałość mani i praktycznie wcale nie ułatwi zdejmowania.

Zrywając lakier będziesz razem z nim zrywała kolejne warstwy łuski paznokcia. Nieumiejętnie piłując, zedrzesz sobie pilnikiem paznokcie. Przy tłustej płytce i braku wprawy w piłowaniu mniej szkody zrobisz sobie zdzierając lakier. Powinno Ci wystarczyć paznokcia ...na kilka razy. Kup lakiery sprawdzonej firmy. Em-nail i artLak są dobre na żel lub akryl nie nadają się na "gołą" płytkę.

Jeśli będziesz używać zwykłej bazy, to ważne jest aby nałożyć ją pozostawiając 1-2 mm marginesu wokół paznokcia, cienką warstwą. Nie dajemy bazy na brzegu paznokcia. Baza musi całkowicie wyschnąć przed nałożeniem bazy hybrydowej. W czasie suszenia nie można zabrudzić a szczególnie zatłuścić paznokci. Nie należy przemywać bazy cleanerem, bo się zmyje.

Innym sprawdzonym przez mnie sposobem na łatwe odmaczanie hybrydy jest wypolerowanie płytki paznokcia na wysoki połysk. Ostatnio przed każdym malowaniem robię u siebie mani japoński.
Należy jednak pamiętać, że nie tylko linie papilarne mamy unikalne również każda ma inną płytkę paznokcia. Twoje paznokcie mogą potrzebować innych zabiegów.
Czyli pieniądze wywalone w błoto ? Własnie myślałam żeby kupić sobie z CZ, bo te mają tutaj najlepsze opinie, ale najpierw chciałam się nauczyć po prostu malowania hybrydą dlatego też kupiłam te tańsze, bo nie wiedziałam jak to się będzie sprawdzało ... moje paznokcie teraz to istna masakra, wypolerowałam i ładnie wyglądają, ale są tak strasznie cieniutkie i delikatne zamierzam malować we wtorek, czyli lepiej zamiast zmatowić płytkę przed malowaniem to ją wypolerować ? Wtedy może spróbuję z piłowaniem ? Nie wiem sama co już robić, trochę mnie to zdołowało jak mam być szczera

Co masz na myśli pisząc o zwykłej bazie ? Zwykła = nie hybrydowa ? Czyli np używać pod hybrydy zwykłej odżywki do paznokci ?
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2014-04-24 o 20:12
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:41   #4518
e-Urszula
Raczkowanie
 
Avatar e-Urszula
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 401
GG do e-Urszula
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Czyli pieniądze wywalone w błoto ? Własnie myślałam żeby kupić sobie z CZ, bo te mają tutaj najlepsze opinie, ale najpierw chciałam się nauczyć po prostu malowania hybrydą dlatego też kupiłam te tańsze, bo nie wiedziałam jak to się będzie sprawdzało ... moje paznokcie teraz to istna masakra, wypolerowałam i ładnie wyglądają, ale są tak strasznie cieniutkie i delikatne zamierzam malować we wtorek, czyli lepiej zamiast zmatowić płytkę przed malowaniem to ją wypolerować ? Wtedy może spróbuję z piłowaniem ? Nie wiem sama co już robić, trochę mnie to zdołowało jak mam być szczera

Co masz na myśli pisząc o zwykłej bazie ? Zwykła = nie hybrydowa ? Czyli np używać pod hybrydy zwykłej odżywki do paznokci ?
Jeśli Twoje paznokcie to masakra, to szczerze odradzam malowania tym co masz w tej chwili. Tak - myślę, że wyrzuciłaś pieniądze w błoto. Stylistka da radę nie najlepszymi produktami osiągnąć zadowalający efekt ale przy braku wiedzy i umiejętności nic dobrego nie wróżę Twoim paznokciom.

Doradzałam polerowanie ale pod hybrydę, nie pod em-nail i artlak - te "lakiery" prawdopodobnie nie będą się trzymać gładkiej powierzchni.

Zwykła baza do dla mnie specjalny preparat pod lakiery do paznokci, jest zazwyczaj matowy, ma właściwości takiej taśmy dwustronnie klejącej, schnie w moment. Np. posiadany przez Ciebie nail tek fundation (cnd nail stickey base coat, orly bonder itp.). Lakier bezbarwny, odżywka do paznokci to dla mnie nie to samo co baza, aczkolwiek co stoi na przeszkodzie abyś wypróbowała.
e-Urszula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 20:47   #4519
kosmetycznamajka
Raczkowanie
 
Avatar kosmetycznamajka
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 121
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez izaa29 Pokaż wiadomość
Jak zamawiałam kilka tyg temu też niestety dwóch kolorków nie było a na all rozchodzą się jeszcze szybciej bo jednak 4 zł na sztuce to przy zamówieniu kilku jeden wychodzi jakby gratis

Dziewczyny koniecznie wstawcie wzorniki z semilac jak je otrzymacie na pewno w niedalekiej przyszłości zrobię kolejne zamówienie i może akurat coś mnie pokusi a niestety na fb nie maja na zdjęciach podpisanych wszystkich kolorów i dodatkowo nie odpisują po zapytaniu o niego

iza, ja też pytałam o niektóre kolorki, ale jeśli sama autorka nie podpize, to wg mnie samej firmie ciężko określić jaki to kolor, bo wszystko zależy od światła. jest tyle kolorków w ich kolekcji podobych do siebie, że nie da się mieć 100 % pewności jakiego użyłą klientka i np. ile warstw tego koloru jest.
__________________
Ciesz się każdym dniem i uśmiechaj
kosmetycznamajka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-24, 21:17   #4520
izaa29
Zakorzenienie
 
Avatar izaa29
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 5 018
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kosmetycznamajka Pokaż wiadomość
iza, ja też pytałam o niektóre kolorki, ale jeśli sama autorka nie podpize, to wg mnie samej firmie ciężko określić jaki to kolor, bo wszystko zależy od światła. jest tyle kolorków w ich kolekcji podobych do siebie, że nie da się mieć 100 % pewności jakiego użyłą klientka i np. ile warstw tego koloru jest.
Dokładnie, niestety dużo zdjęć jest tez przekłamanych jeśli chodzi o światło
izaa29 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:17   #4521
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez e-Urszula Pokaż wiadomość
Jeśli Twoje paznokcie to masakra, to szczerze odradzam malowania tym co masz w tej chwili. Tak - myślę, że wyrzuciłaś pieniądze w błoto. Stylistka da radę nie najlepszymi produktami osiągnąć zadowalający efekt ale przy braku wiedzy i umiejętności nic dobrego nie wróżę Twoim paznokciom.

Doradzałam polerowanie ale pod hybrydę, nie pod em-nail i artlak - te "lakiery" prawdopodobnie nie będą się trzymać gładkiej powierzchni.

Zwykła baza do dla mnie specjalny preparat pod lakiery do paznokci, jest zazwyczaj matowy, ma właściwości takiej taśmy dwustronnie klejącej, schnie w moment. Np. posiadany przez Ciebie nail tek fundation (cnd nail stickey base coat, orly bonder itp.). Lakier bezbarwny, odżywka do paznokci to dla mnie nie to samo co baza, aczkolwiek co stoi na przeszkodzie abyś wypróbowała.
Ok, dziękuję bardzo za pomoc. Wypróbuję jeszcze z tym Nail Tekiem, i w takim razie będę zamawiać z CZ...no nic, jestem w tym jeszcze zielona i nie wiedziałam co robię ;/ początki zawsze są trudne, będzie trzeba je wyrzucić


Właśnie sprawdziłam, mam Nail Tek Intensive Therpay II, czy to także mogę położyć pod hybrydę ? Czy lepiej sobie to w ogóle odpuścić ? I to jeszcze przed wyjazdem na majówkę
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019

Edytowane przez kizdaM
Czas edycji: 2014-04-24 o 21:25
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:26   #4522
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Lakiery hybrydowe


Indigo apricot + fireworks + brokat 5th dimension. Bling bling

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Pisalyscie o nail teku wiec tez zaaplikowalam. Zobaczymy co to da uzylam II

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:30   #4523
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość

Indigo apricot + fireworks + brokat 5th dimension. Bling bling

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Pisalyscie o nail teku wiec tez zaaplikowalam. Zobaczymy co to da uzylam II

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
A Ty masz Foundation II czy też ten Intensive Therapy ? bo ten NailTek IT II nakłada się po jednej warstwie dziennie na "goły" paznokieć lub nawierzchniowo na kolor też po jednej warstwie dziennie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:52   #4524
marikaxp
Rozeznanie
 
Avatar marikaxp
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Ostrołęka
Wiadomości: 866
Dot.: Lakiery hybrydowe

Ja używałam artlak, w styczniu i pięknie schodził acetonem, może masz lipny aceton , wywietrzały?? Co prawda jakość kiepska , bo mi odpryskiwał po 3dniach, maks 1 i pol tygodnia wytrzymał. Ale schodzil idealnie, lepiej niz gelish.


Co do tifton to mam na paznokciach pod gelishem juz 2tygodnie i zero odprysków. Ładnie krył po 2warstwie i wygrzebywac z buteleczki nie musiałam . Robiłam i u stop i u rak. Jak schodzi tego jeszcze nie sprawdziłam .
marikaxp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 21:59   #4525
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
A Ty masz Foundation II czy też ten Intensive Therapy ? bo ten NailTek IT II nakłada się po jednej warstwie dziennie na "goły" paznokieć lub nawierzchniowo na kolor też po jednej warstwie dziennie
Foundation II mleczny taki. Zostala mi moze 1/3 buteleczki to zuzyje zanim sam zaschnie

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-24, 22:04   #4526
Enia_
Zadomowienie
 
Avatar Enia_
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 685
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/lakier-hybrydowy-z...147442138.html Dziewczeta uwazacie ze taka tanioszka nalozona na baze gelish i pokryta tymze topem da sie odmoczyc czy raczej pilowanko?skusilabym sie bo cena niska a nawet kolorki fajne. Dimensions tez tanie a ladnie schodzi pod acetonem. Co sadzicie??
kolory fajne.....najlepiej byliby napisać do kogoś kto je kupil i sprawdzil ale teraz te nicki na allegro kupujacych jakies poukrywane nie wiem czy sie da je odszyfrowac

Cytat:
Napisane przez marikaxp Pokaż wiadomość
Ja używałam artlak, w styczniu i pięknie schodził acetonem, może masz lipny aceton , wywietrzały?? Co prawda jakość kiepska , bo mi odpryskiwał po 3dniach, maks 1 i pol tygodnia wytrzymał. Ale schodzil idealnie, lepiej niz gelish.


Co do tifton to mam na paznokciach pod gelishem juz 2tygodnie i zero odprysków. Ładnie krył po 2warstwie i wygrzebywac z buteleczki nie musiałam . Robiłam i u stop i u rak. Jak schodzi tego jeszcze nie sprawdziłam .
tiftona masz miniaturki?ja musialam wygrzebywaconi jakoś dziwnie je rozlewają z tego co zauwazylam po wpisach dziewczyn....
__________________
Nasza Kochana Córeczka
http://www.suwaczki.com/tickers/km5stv730y6j3jyp.png
Nasze drugie szczęście
http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b8iikt8hcg0od.png
09.09.2009
Enia_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 07:22   #4527
jadziaw
Przyczajenie
 
Avatar jadziaw
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 17
Dot.: Lakiery hybrydowe

Nie czekaj tylko rob na jaka firme sie zdecydowalas?
no właśnie tak myślałam, ale pomyślałam, że sie poradzę Was bardziej doświadczonych, mam zestaw z CZ, ale już jestem nastawiona na bazę Gelish i top eco, tylko czekam na fundusze
jadziaw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 07:50   #4528
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez marikaxp Pokaż wiadomość
Ja używałam artlak, w styczniu i pięknie schodził acetonem, może masz lipny aceton , wywietrzały?? Co prawda jakość kiepska , bo mi odpryskiwał po 3dniach, maks 1 i pol tygodnia wytrzymał. Ale schodzil idealnie, lepiej niz gelish.


Co do tifton to mam na paznokciach pod gelishem juz 2tygodnie i zero odprysków. Ładnie krył po 2warstwie i wygrzebywac z buteleczki nie musiałam . Robiłam i u stop i u rak. Jak schodzi tego jeszcze nie sprawdziłam .
Kupiłam z tej aukcji lakiery http://allegro.pl/lakiery-hybrydowe-...151746901.html a acetonu użyłam z EM-Nail, wątpię żeby był słaby lub wywietrzały, bo mam go od niespełna miesiąca, a po za tym teraz mam po nim mega suche ręcę ;/ odmaczałam 20 min i nic nie chciało zejść ...
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 08:04   #4529
czuszka82
z pazurem
 
Avatar czuszka82
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Święte Miasto
Wiadomości: 4 758
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez kizdaM Pokaż wiadomość
Czyli pieniądze wywalone w błoto ? Własnie myślałam żeby kupić sobie z CZ, bo te mają tutaj najlepsze opinie, ale najpierw chciałam się nauczyć po prostu malowania hybrydą dlatego też kupiłam te tańsze, bo nie wiedziałam jak to się będzie sprawdzało ... moje paznokcie teraz to istna masakra, wypolerowałam i ładnie wyglądają, ale są tak strasznie cieniutkie i delikatne zamierzam malować we wtorek, czyli lepiej zamiast zmatowić płytkę przed malowaniem to ją wypolerować ? Wtedy może spróbuję z piłowaniem ? Nie wiem sama co już robić, trochę mnie to zdołowało jak mam być szczera

Co masz na myśli pisząc o zwykłej bazie ? Zwykła = nie hybrydowa ? Czyli np używać pod hybrydy zwykłej odżywki do paznokci ?
moze kup sobie vitagel z gelisha?t otaka baza polaczona z odzywka. Na to mozesz normalnie nakladac kolorowke jaka chcesz.
czuszka82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-25, 08:07   #4530
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Lakiery hybrydowe

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Foundation II mleczny taki. Zostala mi moze 1/3 buteleczki to zuzyje zanim sam zaschnie

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
Mi też właśnie niewiele zostało, zrobiłam sobie jakoś pół roku temu kurację na ok 5 tygodni. To jak z tym Nail Tekiem ? Mogę go użyć pod hybrydę ? może chociaż to trochę pomoże ? I tak od raazu zapytam czy lepszy jest ten Nail Tek czy Eveline 8 w 1 ? Bo po tych złych hybrydach chyba będę musiała szybciej zrobić sobie taką kurację dla wzmocnienia pazurków

---------- Dopisano o 09:07 ---------- Poprzedni post napisano o 09:05 ----------

Cytat:
Napisane przez czuszka82 Pokaż wiadomość
moze kup sobie vitagel z gelisha?t otaka baza polaczona z odzywka. Na to mozesz normalnie nakladac kolorowke jaka chcesz.
Czyli jakbym położyła na to tą swoją niby hybrydę to pomoże ? Chociaż nie wiem czy zdąży dojść przed wtorkiem ... to nic, aby cokolwiek pomogło, bo szkoda mi tak wyrzucać całe buteleczki do kosza
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-01 12:36:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:47.