Hydrolaty (BU) - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna > Surowce i półprodukty kosmetyczne

Notka

Surowce i półprodukty kosmetyczne Chcesz robić własne kosmetyki? W tym miejscu wymienisz się doświadczeniem i opinią w temacie surowców i półproduktów kosmetycznych.

Pokaż wyniki sondy: Jak oceniasz produkt?
* 0 0%
** 5 5,00%
*** 6 6,00%
**** 22 22,00%
***** 67 67,00%
Głosujący: 100. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-27, 14:19   #61
Noor
Żandarm na emeryturze
 
Avatar Noor
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Czasem mam wrażenie, że jestem z Marsa ;-)
Wiadomości: 4 044
Dot.: Hydrolaty (BU)

Hydrolat geraniowy
Zakochałam się w zapachu tego hydrolatu od pierwszego wąchania i od ponad roku jest na mojej stałej liście zakupów w BU. Mam cerę tłustą, naczynkową, skłonną do podrażnień - hydrolat geraniowy nawilża ją, wygładza i odświeża rano i w ciągu dnia. Nigdy nie miałam nadziei, że sam hydrolat poradzi sobie z moimi "wybuchami czerwieni" po ŁZS - z nimi radzi sobie jedynie Epitheliale (i to nie zawsze) ale trudno powiedzieć, czy nie wyglądałoby to gorzej bez tego hydrolatu (wspomaganego dodatkowo kocanką). Generalnie, podjudzona przez "naszą" Basię Kwiatkowską, już od lat używam wyłącznie hydrolatów, zamiast toników napakowanych zbędnymi barwnikami, konserwantami itp. "ulepszaczami".BU pakuje swoje hydrolaty w eleganckie, niebieskie butelki - wyglądają bardzo ECO (chociaż przezroczyste były ładniejsze). Z geraniowego niestety teraz musiałam zrezygnować, ponieważ parabeny nie współpracują z cynkiem, który dodaję do hydrolatów, razem z innymi "activesami".
Skład: Pelargonium Graveolens (Rose Geranium) Plant Water, konserwanty: Sodium Methylparaben (0.1%), Sodium Benzoate (0.2%)

Hydrolat kocankowy
Lubię hydrolaty, ale od ponad roku używam tylko kocanki, ew. zmieszanej 1:1 z hydrolatem geraniowym (świetnie zabija zapach kocankowego). Używam zamiast toniku, do odświeżenia cery rano i w ciągu dnia - sprawdza się w tej roli doskonale. Mam cerę tłustą, naczynkową, skłonną do podrażnień - niestety sam hydrolat nie wystarczy do ograniczenia skłonności do "wybuchów czerwieni", choć trudno powiedzieć, jakby to wyglądało, gdybym go nie używała...sam też nie załagodzi dużego podrażnienia, ale i tak wolę hydrolat od napakowanego chemią toniku.
Skład: Organic Helichrysum Italicum (Immortelle) Flower Water, konserwant: Dehydroacetic Acid (0.06%), Benzyl Alcohol (0.54%)
__________________
Terenówki na front Wsparcie zakupu samochodów dla wojska i do ewakuacji rannych oraz cywilów.

Wsparcie polskich medyków pola walki na ukraińskim froncie: Grupa Damiana Dudy - W międzyczasie i Grupa Rudej - Awangarda

Edytowane przez Noor
Czas edycji: 2014-04-27 o 14:24
Noor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Surowce i półprodukty kosmetyczne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-27 14:19:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:58.