Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II - Strona 66 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-26, 13:45   #1951
201607231711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 958
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

No i zakupiłam ziaje z wit c. Cena przemawiała na plus po długim weekendzie testy.


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
201607231711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 17:25   #1952
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Ja już kilka razy miałam na sobie ziaje z wit. C i wydaje mi się, że klei trochę mniej od matującej. Wystarczy niewielka ilość pudru (sproszkowany jedwab + skrobia w moim wypadku) do zmatowienia. Trochę się twarz potem klei, ale wystarczy poczekać jakieś 5min i wszystko jest okej, ja po zamtowieniu maluję oczy i ten czas wystarcza by filtr przestał się kleić
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 22:25   #1953
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Ja mogę jedynie z autopsji zasugerować wiekszą ilosc primera z miejscu ważenia się podkłau; jak mam lepiej zmatowiony/oddzielony od 'mokrej' warstwy [w tym przypadku filtr] problem znika. Druga sprawa; wklepywanie primera puszkiem
Dzięki, potestuję z puszkiem, bo ostatnio z braku "mobilnego" pędzla używam właśnie puszków i gąbeczki. Tylko obawiam się, że to u mnie może nie zdać egzaminu, bo jak dotąd ciężki krem + dużo pudru = duże ciasto.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-26, 22:54   #1954
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez malutka100 Pokaż wiadomość
a jakiego używasz koloru?
ja mam ten naturalny beż i moim zdaniem trochę jest dla mnie za jasny...
kusi mnie by zamówić tę ciemniejszą wersję, ale z kolei obawiam się że ona może być za ciemna

jestem w sumie po pierwszych testach tego kremu i ja nakładałam na niego make up. Po jakimś czasie brzydko się warzy na twarz Musiałabym chyba również używać go solo, bez pudru
jasnego ale ja ogółem biała jestem



mi make up tez się warzył, ale sam filtr o dzowo jest ok
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 15:40   #1955
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Filtrów zaczęłam używać dopiero, kiedy na mojej twarzy pojawiły się przebarwienia Kupiłam dzisiaj LPR Anthelios XL Comfort SPF 50+ PPD 42 do cery suchej i normalnej. Po wyjściu z apteki zaczęłam przeglądać skład, a tam na 4. miejscu Alcohol Denat. Mam skórę suchą, po retonoidach, z przebarwieniami. Nie jestem ekspertką od składów, boję się, że ten krem może mi zaszkodzić (nie wiem, czy słuszne te obawy?). Czy może on się zdestabilizować po nałożeniu pudru matującego?

Skład: Aqua, 12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanum Dioxide (nano), Pentylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sytrene/ Acrylates Copolymer, Caprylic/ Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Stearyl Alcohol, Talc, Drometrizole Trisiloxane, Nylon-12, Synthetic Wax, Aluminum Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Steareth-8-Methacrylate Copolymer, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Cassia Alata Leaf Extract, Disodium EDTA, Glyceryl Isostearate, Glycine Soya Oil/Soybean Oil, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Maltodextrin, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 17:34   #1956
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez k-n Pokaż wiadomość
Filtrów zaczęłam używać dopiero, kiedy na mojej twarzy pojawiły się przebarwienia Kupiłam dzisiaj LPR Anthelios XL Comfort SPF 50+ PPD 42 do cery suchej i normalnej. Po wyjściu z apteki zaczęłam przeglądać skład, a tam na 4. miejscu Alcohol Denat. Mam skórę suchą, po retonoidach, z przebarwieniami. Nie jestem ekspertką od składów, boję się, że ten krem może mi zaszkodzić (nie wiem, czy słuszne te obawy?). Czy może on się zdestabilizować po nałożeniu pudru matującego?

Skład: Aqua, 12-15 Alkyl Benzoate, Glycerin, Alcohol Denat., Bis-Ethylhexylphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanum Dioxide (nano), Pentylene Glycol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sytrene/ Acrylates Copolymer, Caprylic/ Capric Triglyceride, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Propylene Glycol, Ethylhexyl Triazone, Stearyl Alcohol, Talc, Drometrizole Trisiloxane, Nylon-12, Synthetic Wax, Aluminum Hydroxide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/ Steareth-8-Methacrylate Copolymer, Ammonium Polyacryldimethyltauramid e/ Ammonium Polyacryloyldimethyl Taurate, Caprylyl Glycol, Cassia Alata Leaf Extract, Disodium EDTA, Glyceryl Isostearate, Glycine Soya Oil/Soybean Oil, Isopropyl Lauroyl Sarcosinate, Maltodextrin, PEG-8 Laurate, Phenoxyethanol, Stearic Acid, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Tocopherol, Triethanolamine, Xanthan Gum
nie
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 18:25   #1957
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Są różne filtry UVA; stabilizatory są jakieś; potencjalnie rozpadający się Parsol może generować wolne rodniki, promieniowanie słoneczne też.
Jako laicy możemy jedynie uwierzyć w renomę marki i skuteczność zastosowanych rozwiązań.

Każdy filtr chemiczny (w tym przypadku np. Parsol) lub ich układ po jakimś czasie się destabilizuje. LRP nie podaje żadnych informacji wprost o stosowaniu makijażowym. Nie wiemy nic na temat konkretnych testów. To ciągle (wg informacji reklamowej) produkty o przeznaczeniu sezonowym, do wykorzystania w określonych warunkach (plaża, góry itd.).
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-28, 19:33   #1958
Sabriel_
Zadomowienie
 
Avatar Sabriel_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 1 213
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Są różne filtry UVA; stabilizatory są jakieś; potencjalnie rozpadający się Parsol może generować wolne rodniki, promieniowanie słoneczne też.
Jako laicy możemy jedynie uwierzyć w renomę marki i skuteczność zastosowanych rozwiązań.

Każdy filtr chemiczny (w tym przypadku np. Parsol) lub ich układ po jakimś czasie się destabilizuje. LRP nie podaje żadnych informacji wprost o stosowaniu makijażowym. Nie wiemy nic na temat konkretnych testów. To ciągle (wg informacji reklamowej) produkty o przeznaczeniu sezonowym, do wykorzystania w określonych warunkach (plaża, góry itd.).
Masz rację, ale jednak filtry LRP są uważane za stabilne i żeby nie mieszać niektórym w głowie to automatycznie piszę "tak", "nie", bo na dobrą sprawę przy każdym trzeba by było się naprodukować, że nie ma 100% gwarancji
Sabriel_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-28, 22:46   #1959
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

1. Czy któraś z Was miała może do czynienia z bezzapachową emulsją do twarzy spf 50 Avene z tegorocznej linii? Ma zawierać jakieś pudry matujące i pozostawiać skórę gładką i suchą (stąd w zestawach promocyjnych z miniaturami wody termalnej i kremu pojawia się jako filtr "suchy dotyk").
[A skoro mowa o fotostabilności, to w materiałach prasowych pojawia się informacja o fotostabilności na poziomie 90% (po 2h ekspozycji na promieniowanie UV po zastosowaniu produktu) - uzyskanej dzięki zastosowaniu Parsolu 1789]

2. Wolałabym jednak filtr mineralny. Używałam jakiś rok czy dwa temu gamy mineralnej Avene. Czy któraś z Was potrafi określić, czy to, co jest oferowane obecnie to jakieś nowe wersje? Bo pogubiłam się już.

3. Objawiła się nowość, AA SUN Ochronny krem do twarzy SPF 30. Kosztuje 15 zł.

4. Jest jeszcze jakaś zmysłowa nowość spf 30 od Nuxe. Zna ktoś? Ponoć lekkie to. I zmysłowe Full wypas.

5. W aptekach w mojej okolicy nic jeszcze ma. Kremu lekkiego ochronnego do opalania SPF30 skóra mieszana Iwostinu z tego roku, brak. Nie było też wody termalnej i już nie będzie jej w butelce i w kremach.
Znalazłam tylko Solecrin Rubor. Nie nadaje się dla tłustoskórca Chyba coś mi nie służy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg z15817766Q.jpg (28,1 KB, 13 załadowań)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-04-28 o 23:00
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 11:39   #1960
almondfairy
seriously? no.
 
Avatar almondfairy
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 3 004
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
jasnego ale ja ogółem biała jestem



mi make up tez się warzył, ale sam filtr o dzowo jest ok
Twój kolor ma jakąś konkretną nazwę, czy po prostu bierzesz najjaśniejszy? Też jestem biała i wszystko za ciemne


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________

książki
ubrania
almondfairy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-29, 17:37   #1961
k-n
Wtajemniczenie
 
Avatar k-n
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 496
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Są różne filtry UVA; stabilizatory są jakieś; potencjalnie rozpadający się Parsol może generować wolne rodniki, promieniowanie słoneczne też.
Jako laicy możemy jedynie uwierzyć w renomę marki i skuteczność zastosowanych rozwiązań.

Każdy filtr chemiczny (w tym przypadku np. Parsol) lub ich układ po jakimś czasie się destabilizuje. LRP nie podaje żadnych informacji wprost o stosowaniu makijażowym. Nie wiemy nic na temat konkretnych testów. To ciągle (wg informacji reklamowej) produkty o przeznaczeniu sezonowym, do wykorzystania w określonych warunkach (plaża, góry itd.).
Cytat:
Napisane przez Sabriel_ Pokaż wiadomość
Masz rację, ale jednak filtry LRP są uważane za stabilne i żeby nie mieszać niektórym w głowie to automatycznie piszę "tak", "nie", bo na dobrą sprawę przy każdym trzeba by było się naprodukować, że nie ma 100% gwarancji

Dziękuję za odpowiedzi Zdaję sobie sprawę, że żaden filtr nie zagwarantuje mi 100% ochrony, nawet jeśli nałożę tylko go na "nagą" twarz, bez żadnej kolorówki. Dopiero od niedawna zaczęłam się bardziej interesować filtrami, wcześniej kupowałam jakikolwiek SPF 50+ i się nie zgłębiałam w jego właściwości/rodzaje filtrów itd. itp. Chodziło mi o to, czy nakładając filtr na twarz, a na niego puder pozbawiam się w dużej części lub całkowicie ochrony (wiem, głupie pytanie, ale jestem jeszcze zielona).

Dzisiaj pierwszy raz użyłam LPR Anthelios XL Comfort SPF 50+ i wyglądałam jak córka młynarza Ale przynajmniej bez problemu się rozprowadzał. Trochę mnie piekł nad górną wargą, ale może to przez ten Alcohol denat.? Przeraża mnie wizja używania tak wysokich filtrów na co dzień...

Mentha - zainteresowałaś mnie tym kremem suchym w dotyku Avene. Jak będę w SP, to się rozejrzę za nim i może kupię. Teraz są jakieś zestawy w promocji z filtrami Avene 50+. Może to akurat to?
__________________
Życie jest takie, jakie widzisz je we własnej głowie.

Edytowane przez k-n
Czas edycji: 2014-04-29 o 17:39
k-n jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-30, 15:36   #1962
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez almondfairy Pokaż wiadomość
Twój kolor ma jakąś konkretną nazwę, czy po prostu bierzesz najjaśniejszy? Też jestem biała i wszystko za ciemne


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
najjasniejszy i powiem ci że na mnie też wsyztsko za ciemne a ten byl dobry
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 13:31   #1963
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

hej

podczytywałam Was i postanowiłam skusić się na Ziaję z vit. C wcześniej używałam matującej emulsji z Vichy (mój pierwszy filtr- muszę ich używać codziennie ze względu na naczynka i duże ryzyko różowatego; mam już za sobą pół roku leczenia rozexem). tak jak i większość z Was jestem zadowolona- lepiej makijaż na Ziaji wygląda, bo z Vichy miałam problemy. Chciałam zapytać, moze bardziej się orientujecie- gdzie mogę dostać filtr z klorane? link tutaj , bo szukam po aptekach i nigdzie nie ma a chciałam przetestować
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 13:42   #1964
Dafna
Raczkowanie
 
Avatar Dafna
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 73
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Przed chwilą zamówiłam Biore UV Perfect Face Milk Sunblock Lotion SPF 50 PA+++ Ciekawa jestem jak się sprawdzi.
Korzysta ktoś z was z filtrów azjatyckich? Ciekawa też jestem azjatyckich pudrów z filtrami (takich do ciała). Co o nich myślicie?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg $(KGrHqFHJEgFJ,MRDfgQBSY+7g,fi!~~60_57.jpg (224,3 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg $T2eC16NHJGgFFm2nVFtwBSH,!Bthg!~~60_12.jpg (25,8 KB, 6 załadowań)
__________________

Dafna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 19:26   #1965
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jacqueline__ Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać, moze bardziej się orientujecie- gdzie mogę dostać filtr z klorane? link tutaj , bo szukam po aptekach i nigdzie nie ma a chciałam przetestować
Podejrzewam, że może nie być już dostępny, ostatnie recenzje sprzed dwóch lat.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 19:30   #1966
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
Podejrzewam, że może nie być już dostępny, ostatnie recenzje sprzed dwóch lat.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

no własnie też się tym martwię.. dwie apteki powiedziały że mi sprowadzą, i nie udało się. jedna powiedziała ze w ogóle nie mają w ofercie, a w drugiej pani kazała pytać za jakiś czas
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 19:32   #1967
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Dafna Pokaż wiadomość
Przed chwilą zamówiłam Biore UV Perfect Face Milk Sunblock Lotion SPF 50 PA+++ Ciekawa jestem jak się sprawdzi.
Korzysta ktoś z was z filtrów azjatyckich? Ciekawa też jestem azjatyckich pudrów z filtrami (takich do ciała). Co o nich myślicie?
Mnie jakoś azjatyckie filtry nie kręcą, podobno nawet te najwyższe spf mają bardzo słabe ppd rzędu 8-10.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 19:39   #1968
Jacqueline__
Zakorzenienie
 
Avatar Jacqueline__
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 544
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

a które z filtrów oferowanych u nas są najbardziej warte uwagi (szczególnie na gorące, wakacyjne dni) ? chodzi mi o te z po prostu najwyższym wszystkim co się da
__________________
carpe diem


Jacqueline__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 19:45   #1969
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Kiedy ładnych kilka lat temu B. Kwiatkowska promowała sposób pielęgnacji, w którym szczególną uwagę zwraca się na ochronę przeciwsłoneczną, polski rynek kosmetyków przeciwsłonecznych wyglądał zupełnie inaczej i często na tym Parsolu 1789 opierała się ochrona UVA. Pojawiały się też doniesienia o jego niestabilności. No i kolorówka wyglądała zupełnie inaczej - trudno było znaleźć coś bez talku. Teraz pigmenty mineralne w otoczkach są dostępne dla hobbystów. Kiedyś popularnym na Wizażu pudrem matującym była... mąka kartoflana

Właściwie każdy sezon przynosi coś nowego. Od tamtej pory niektóre filtry wycofano ze względu na ich szkodliwość. Mówi się też o potencjalnej szkodliwości innych (np. popularnego oktokrylenu, z ktorego coraz więcej firm rezygnuje z różnych powodów, np. Uriage, Lierac, Avene itp.). Zaczęto używać nowych rozwiązań.
Ooooo, dobrze napisane. Ja filtrowalam sie intensywnie wlasnie w takich czasach, ale z powodu ograniczonej ilosci produktow (cale to dobieranie skladu pudru pod filtr) porzucilam to w cholere.

Teraz od jakiegos czasu podczytuje Was intensywnie w ukryciu i widze jak wiele sie zmienilo. Do tej pory w sumie uzywam skrobii do wykonczenia
A tu widze jakies dry flo, jedwab w proszku... No nic, zaczynam zglebiac temat


Musze tylko rozwiklac odwieczna zagadke - wybrac zwykly filtr+podklad koloryzujacy+cos do matu czy zdecydowac sie na filtr barwiony...

A tak przy okazji. W tamtym roku uzywalam Ziai matujacej, nic sie nie dzialo, w sumie bylam zadowolona.
W tym roku uzylam jej dopiero drugi raz, ale jestem juz bardzo niezadowolona. Mniej wiecej w polowie dnia twarz zaczyna mnie piec, czuje sciagniecie i wtedy pomaga jedynie natychmiastowe umycie buzi. Aktualnie siedze z wklepana druga porcja najwiekszego tlusciocha, jaki posiadam. Pierwsza warstwa wchlonela sie blyskawicznie.
Wyglada to jakby Ziaja mnie wysuszyla. Uzylam jej dwa razy i dwa razy cos takiego sie zdarzylo.
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2014-05-01 o 19:56
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-05-01, 20:03   #1970
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jacqueline__ Pokaż wiadomość
a które z filtrów oferowanych u nas są najbardziej warte uwagi (szczególnie na gorące, wakacyjne dni) ? chodzi mi o te z po prostu najwyższym wszystkim co się da
Filtry LRP, a konkretnie nowy fluid anthelios, ppd 42, chociaż coś mi chodzi po głowie, że mają jeszcze coś wyższego. Natomiast Biodermy nie bierz pod uwagę, czytałam o ich wartościach ppd wziętych z kosmosu. Jak będę miała czas to podrzucę linka do dyskusji.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.[COLOR="Silver"]




@up
A ta ziaja to nowa tubka czy zeszłoroczna?

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2014-05-01 o 20:04
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:09   #1971
Inspire
Kuźnia inspiracji
 
Avatar Inspire
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 30 455
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

O kurczę, jeżeli Ziaja tegoroczna matujaca robi takie rzeczy to bardzo niedobrze

Chyba rozejrzę się za czymś azjatyckim

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Recenzuję w KWC
i na rossnecie


WYMIANA
Inspire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:21   #1972
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Inspire Pokaż wiadomość
O kurczę, jeżeli Ziaja tegoroczna matujaca robi takie rzeczy to bardzo niedobrze

Chyba rozejrzę się za czymś azjatyckim

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Ja kupowałam swoją na początku marca i wszystko jest w porządku.
Bardzo leciutko mnie szczypała wersja z wit c, nie wiem czemu. Może to przez retinoidy ale zaczęłam ją nakładać po kilku dniach przerwy, gdzie skóra na matującą juz wcale nie reagowała

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:24   #1973
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Eh, przyszłam pomarudzić. Za wcześnie pochwaliłam tę Ziaję z wit C. Nie wiem czemu za pierwszym razem to nie zwróciło mojej uwagi, ale dzisiaj popatrzyłam w lustro i stwierdziłam, że na pewno tak z domu nie wyjdę. Dla pewności spytałam faceta, czy aby nie mam omamów, ale niestety nie. Otóż ta Ziaja żółci mi twarz. W tubce ma kolor cytrynowy i ten odcień widać na skórze. Zwłaszcza jak dodatkowo szyję posmarowałam białym mleczkiem Vichy - kontrast jak w mordę szczelił. To dlatego po nałożeniu makijażu porobiły się ciemne smugi - żółć w filtrze podbiła żółte tlenki w podkładzie.
Może problemu by nie było na naturalnie żółtej karnacji, ale ja jestem chłodna, różowa i w tym filtrze wyglądam na chorą.

Wygląda na to, że mam kolejny filtr (po Antheliosie AC), którym sobie mogę co najwyżej ramiona posmarować
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:44   #1974
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Eh, przyszłam pomarudzić. Za wcześnie pochwaliłam tę Ziaję z wit C. Nie wiem czemu za pierwszym razem to nie zwróciło mojej uwagi, ale dzisiaj popatrzyłam w lustro i stwierdziłam, że na pewno tak z domu nie wyjdę. Dla pewności spytałam faceta, czy aby nie mam omamów, ale niestety nie. Otóż ta Ziaja żółci mi twarz. W tubce ma kolor cytrynowy i ten odcień widać na skórze. Zwłaszcza jak dodatkowo szyję posmarowałam białym mleczkiem Vichy - kontrast jak w mordę szczelił. To dlatego po nałożeniu makijażu porobiły się ciemne smugi - żółć w filtrze podbiła żółte tlenki w podkładzie.
Może problemu by nie było na naturalnie żółtej karnacji, ale ja jestem chłodna, różowa i w tym filtrze wyglądam na chorą.

Wygląda na to, że mam kolejny filtr (po Antheliosie AC), którym sobie mogę co najwyżej ramiona posmarować
Haha, też coś podejrzewałam, bo moja twarz z kolei wygląda z Ziają solo zbyt dobrze, ale ja mam własnie naturalnie trochę żółtawy odcień skóry, najbardziej na twarzy, poza tym żółty łagodzi naczynka. Ale co z tego, jak strasznie mnie wkurza to lepienie się, wszystko się przyczepia do skóry, każdy paproch, nawet jak mam makijaż :/ No i pod minerały jest ok, ale ze zwykłym podkładem bardzo średnio, ciężko go rozsmarować, robią się placki i szybciej się ściera. Na lato nadal szukam czegoś nie bielącego i nie lepiącego się.
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 20:44   #1975
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Jacqueline__ Pokaż wiadomość
Chciałam zapytać, moze bardziej się orientujecie- gdzie mogę dostać filtr z klorane? link tutaj , bo szukam po aptekach i nigdzie nie ma a chciałam przetestować
juz go nie produkuja
Contax jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:05   #1976
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Aaaa wlasnie, sprostuje, zeby nie siac plotki, ze z tegoroczna Ziaja jest cos nie tak

Ta moja Ziaja matujaca pochodzi z koncowki tamtego roku, takze mozna powiedziec, ze jest zeszloroczna. Caly czas rozgladam sie za czyms nowym, a poki co chcialam sprobowac starych zapasow.
Ale wyglada na to, ze musze zuzyc te koncowke w inny sposob...
__________________
Kubeczek - 17.02.2013

nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:06   #1977
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Haha, też coś podejrzewałam, bo moja twarz z kolei wygląda z Ziają solo zbyt dobrze, ale ja mam własnie naturalnie trochę żółtawy odcień skóry, najbardziej na twarzy, poza tym żółty łagodzi naczynka. Ale co z tego, jak strasznie mnie wkurza to lepienie się, wszystko się przyczepia do skóry, każdy paproch, nawet jak mam makijaż :/ No i pod minerały jest ok, ale ze zwykłym podkładem bardzo średnio, ciężko go rozsmarować, robią się placki i szybciej się ściera. Na lato nadal szukam czegoś nie bielącego i nie lepiącego się.
Mam podobne odczucia Ale ja jestem złotawo-oliwkowa
Co do lepkości; zauważam i w matującej i z wit c, z tym, że w tej pierwszej bardziej... Ale jak porządnie ją zmatuję, to potem umiem to zamienić na korzyść [makijaż trzyma się w zasadzie do zmycia nawet przy lichym podkładzie]
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:21   #1978
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

To w takim razie powiedzcie mi, czy ta Ziaja matująca też jest żółta? Bo wychodzi na to, że jedyne co mam teraz na facjatę to mleczko do ciała Vichy SPF30 (i to z ubiegłego roku). Dzisiaj je nałożyłam w akcie desperacji i od biedy może być tzn zmatowiłam skrobią, pacnęłam różem i tak łaziłam cały dzień. Podkładu na filtr nie położę, te dwie rzeczy się u mnie wykluczają, potencjalny efekt tapety to coś czego nie znoszę.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:25   #1979
EbonyLuna
Zakorzenienie
 
Avatar EbonyLuna
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 3 064
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To w takim razie powiedzcie mi, czy ta Ziaja matująca też jest żółta? Bo wychodzi na to, że jedyne co mam teraz na facjatę to mleczko do ciała Vichy SPF30 (i to z ubiegłego roku). Dzisiaj je nałożyłam w akcie desperacji i od biedy może być tzn zmatowiłam skrobią, pacnęłam różem i tak łaziłam cały dzień. Podkładu na filtr nie położę, te dwie rzeczy się u mnie wykluczają, potencjalny efekt tapety to coś czego nie znoszę.
Tak, jest.
__________________
kosmetyki
odpisuj,proszę,u mnie (:
EbonyLuna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-05-01, 21:37   #1980
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Filtry ochronne - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez EbonyLuna Pokaż wiadomość
Tak, jest.
Dzięki

No to klops. Albo połażę po aptekach posępić próbki, albo oleję sprawę i zostanę przy tym mleczku Vichy (mam tubę 300 ml, jakoś muszę zużyć). Tylko nie wiem, jakie toto ma PPD, bo nie piszą.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-03-11 13:50:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:47.