Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-10-08, 10:31   #2731
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Przebarwienia rozjaśniają mi obydwa, ale jednak migdał bardziej, po prostu po nim się mocniej łuszczę. Kojowego nigdy nie próbowałam, ale i na niego przyjdzie czas



Po jednym mocnym razie z migdałem pięknie się oczyściłam, ale zaskórniki szybko mi wróciły, dopiero po kolejnych 3 razach, czyli po prostu serii miałam spokój przez jakieś 3 miesiące (do teraz) od parchów, teraz wróciły, ale i tak nie z takim natężeniem jak kiedyś miałam.

Ja nakładałam podkład przy poprzednich zabiegach przed latem, ale wtedy łuszczyłam się płatami i miałam mega zaczerwienienia. Teraz przy takich skórkach malutkich, tak jakbym sobie skórę potarła to moim zdaniem podkład by wyglądał dużo gorzej.
czyli co skóra to inaczej działa
a zawsze robie w seriach
ps. odkryłam cos cudnego na moje oczy (puchniecie i zaczerwienie) algi )) nic tak nie koi, poczytałam o nich sporo i najlepsze na te dolegliwości są algi niebieskie,
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 14:55   #2732
Aciaz1000
Raczkowanie
 
Avatar Aciaz1000
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 289
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Warto zrobić serię A wysypem się nie martw, moim zdaniem po kwasie szybciutko będzie się goić, tylko nie wolno gnieść
Dziękuje za rady przy pierwszym peelingu

Mam nadzieję że po następnych wysyp będzie się zmniejszał Przez kilka dni udało mi się chodzić bez makijażu i wtedy było ok. Ale dzięki synkowi nie śpię po nocach i rano wyglądam jak zombie. Skóra szara smutna i mega zmęczona. Do tego gdy nie nałożę podkładu to po krótkim czasie świecę się strasznie, podkład chyba wchłania sebum i skóra wygląda lepiej.
Aciaz1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 21:50   #2733
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Dziękuje za rady przy pierwszym peelingu

Mam nadzieję że po następnych wysyp będzie się zmniejszał Przez kilka dni udało mi się chodzić bez makijażu i wtedy było ok. Ale dzięki synkowi nie śpię po nocach i rano wyglądam jak zombie. Skóra szara smutna i mega zmęczona. Do tego gdy nie nałożę podkładu to po krótkim czasie świecę się strasznie, podkład chyba wchłania sebum i skóra wygląda lepiej.
na szarą skórę super działa serum z witaminą C
polecam gorąco, pięknie zmienia koloryt skóry
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 22:21   #2734
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
na szarą skórę super działa serum z witaminą C
polecam gorąco, pięknie zmienia koloryt skóry
Stosujesz jakiś konkretny kosmetyk z witaminą C?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-08, 22:30   #2735
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Aciaz1000 Pokaż wiadomość
Do tego gdy nie nałożę podkładu to po krótkim czasie świecę się strasznie, podkład chyba wchłania sebum i skóra wygląda lepiej.
To ja mam odwrotnie, podkład potęguje u mnie wydzielanie sebum lub czyni je bardziej widocznym (i też trudniejszym do usunięcia bez szkody dla makijażu).

Parę dni po 20% mlekowym lekko się łuszczę. To znaczy mam takie drobniutkie suche skórki. Po mocno wyczuwalnym pieczeniu spodziewałam się o wiele większej wylinki. Kondycja skóry raczej kiepska, przetłuszcza się mocno i wyskakują zaczerwienione wypryski, ale jestem przed okresem, więc to byłby cud, jakby było inaczej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 13:15   #2736
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Stosujesz jakiś konkretny kosmetyk z witaminą C?
stosowałam delikatny krem LRP redermic c, serum Auriga flavo c 8% i Forte 15%, najlepiej zadziałało serum z wit c z Biochemii Urody http://www.biochemiaurody.com/sklep/serumferulicCE.html

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 13:11 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To ja mam odwrotnie, podkład potęguje u mnie wydzielanie sebum lub czyni je bardziej widocznym (i też trudniejszym do usunięcia bez szkody dla makijażu).

Parę dni po 20% mlekowym lekko się łuszczę. To znaczy mam takie drobniutkie suche skórki. Po mocno wyczuwalnym pieczeniu spodziewałam się o wiele większej wylinki. Kondycja skóry raczej kiepska, przetłuszcza się mocno i wyskakują zaczerwienione wypryski, ale jestem przed okresem, więc to byłby cud, jakby było inaczej.
u mni też podkład potęguje wydzielanie sebum, radze sobie chusteczkami Inglota matujacymi
co do peelingu mlekowym, zastosowałam 30% raz na 2 minuty piekło, skóra była zaczerwieniona kilka dni, nie widziałam łuszczenia ale po regeneracji zostały mi złuszczone, blade jasne policzki w innym odcieniu niż czoło, teraz robie mniejsze stężenia i nie nakładam na te złuszczone partie, powoli się wyrównuje
nie wiem czy to przez delikatniejszą skóre na policzkach czy przez ogolne problemy z pigmentacją
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-09, 14:16   #2737
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
u mni też podkład potęguje wydzielanie sebum, radze sobie chusteczkami Inglota matujacymi
Czuję się zainteresowana tematem Chociaż do podkładów nie planuję wracać.

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
co do peelingu mlekowym, zastosowałam 30% raz na 2 minuty piekło, skóra była zaczerwieniona kilka dni, nie widziałam łuszczenia ale po regeneracji zostały mi złuszczone, blade jasne policzki w innym odcieniu niż czoło, teraz robie mniejsze stężenia i nie nakładam na te złuszczone partie, powoli się wyrównuje
nie wiem czy to przez delikatniejszą skóre na policzkach czy przez ogolne problemy z pigmentacją
No ja właśnie 30% planuję na dniach. Efekt dziwny i raczej mało pożądany.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-09, 14:28   #2738
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Czuję się zainteresowana tematem Chociaż do podkładów nie planuję wracać.



No ja właśnie 30% planuję na dniach. Efekt dziwny i raczej mało pożądany.
co do matowania najlepiej działa u mnie Artdeco fixer puder i chusteczki Inglot (aby zbierac sebum a nie dowalać sobie pudru) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-matujace.html co ważne nie naruszają makijażu

daj znac jak tam 30% u Ciebie
no dziwny efekt, ogólnie skórę na policzkach mam delikatną a w strefie T grubszą może to stąd wynika
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 00:56   #2739
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny peelingujące się, macie jakieś doświadczenia z różnymi metodami nakładania kwasów? Zawsze kładłam salicyla płatkiem kosmetycznym, dzisiaj walnęłam sobie pierwszy w tym roku 20% salicyl pędzlem do maseczek i popłakałam się jak dziecko, co za moc
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 05:38   #2740
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny peelingujące się, macie jakieś doświadczenia z różnymi metodami nakładania kwasów? Zawsze kładłam salicyla płatkiem kosmetycznym, dzisiaj walnęłam sobie pierwszy w tym roku 20% salicyl pędzlem do maseczek i popłakałam się jak dziecko, co za moc
O żesz w mordkę, aż tak? Czyli to pewnie prawda, że na płatku jednak trochę tego kwasu zostaje. A może to dlatego, że to pierwszy salicyl w tym roku... W każdym razie ja też zawsze płatkiem kosmetycznym, nie mam więc porównania.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 06:14   #2741
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny peelingujące się, macie jakieś doświadczenia z różnymi metodami nakładania kwasów? Zawsze kładłam salicyla płatkiem kosmetycznym, dzisiaj walnęłam sobie pierwszy w tym roku 20% salicyl pędzlem do maseczek i popłakałam się jak dziecko, co za moc
U mnie również peeling nakładany pędzlem działa mocniej Nic Ci się nie stało?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-10, 09:09   #2742
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziewczyny peelingujące się, macie jakieś doświadczenia z różnymi metodami nakładania kwasów? Zawsze kładłam salicyla płatkiem kosmetycznym, dzisiaj walnęłam sobie pierwszy w tym roku 20% salicyl pędzlem do maseczek i popłakałam się jak dziecko, co za moc
zawsze nakładam pędzlem. tak mnie w szkole uczyli
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-10, 09:48   #2743
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zawsze nakładałam wszelkie kwasy płatkami, bo tak robili wszyscy i jakoś nie widziało mi się, że pędzlem może być wygodnie skoro peeling jest rzadki jak woda Zwracam honor Nic mi się nie stało, ale pewnie gdybym robiła pierwszy raz to zeszłabym na zawał po takich efektach specjalnych Czuję, że wylinka będzie konkretna, miało być delikatnie, a będzie jaszczur
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 11:54   #2744
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Zrobiłam sobie w końcu zachwalany peeling kwasem mlekowym (20%), ale na razie jest dziwnie... Podczas trzymania na skórze piekło mnie bardzo delikatnie, tyle co nic, po zmyciu skóra była lekko zaczerwieniona, ale już rano uspokojona i rozjaśniona. Budzę się dzisiaj (czyli po dwóch dniach), idę do łazienki, a tu pełno malutkich czerwonych krosteczek na twarzy, z daleka wygląda jak zwykłe zaczerwienienie, pod palcami czuć kaszkę. Nie piecze i nie swędzi, ale jednak nie spotkałam się z czymś takim po migdale ani glikolu... Ktoś też tak miał?
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 12:36   #2745
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48482847]Zrobiłam sobie w końcu zachwalany peeling kwasem mlekowym (20%), ale na razie jest dziwnie... Podczas trzymania na skórze piekło mnie bardzo delikatnie, tyle co nic, po zmyciu skóra była lekko zaczerwieniona, ale już rano uspokojona i rozjaśniona. Budzę się dzisiaj (czyli po dwóch dniach), idę do łazienki, a tu pełno malutkich czerwonych krosteczek na twarzy, z daleka wygląda jak zwykłe zaczerwienienie, pod palcami czuć kaszkę. Nie piecze i nie swędzi, ale jednak nie spotkałam się z czymś takim po migdale ani glikolu... Ktoś też tak miał?[/QUOTE]

Mnie tak wysypało po glikolu , generalnie po kazdym kremie z tym kwasem mam taką wysypkę.
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:17   #2746
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
Mnie tak wysypało po glikolu , generalnie po kazdym kremie z tym kwasem mam taką wysypkę.
Coś okropnego Zaraz jedziemy z TŻ wybierać rolety do mieszkania, więc nałożyłam odrobinę podkładu mineralnego, żeby choć trochę zakryć tego buraka, ale wygląda to jeszcze gorzej. Po prostu usiąść i płakać, a miałam już taką ładną buzię Jak nakładałam filtr, to czułam się jakbym papier ścierny głaskała...

Po ilu dniach Ci to zniknęło?

Załączam zdjęcie, w normalnych warunkach mam naprawdę gładką buzię, jedynie z widocznymi bliznami potrądzikowymi, ale teraz to jest po prostu makabra!!! Nigdy więcej mlekowca

Edytowane przez 5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Czas edycji: 2014-10-11 o 14:18
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:35   #2747
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzisiaj dzień 2. po peelingu, nie mam już mega liftingu, wczoraj cera była promienna, pory zamknięte, zaskórniki i małe przebarwienia niewidoczne, dzisiaj wszystko wróciło, a do tego przypalona broda zbrązowiała uwidaczniając bardzo ślady po wypryskach. Ludzie w sklepie patrzyli na mnie jakbym miała jakąś chorobę skóry

Przy wysokich stężeniach salicyla, trzeba się liczyć z okropnym wyglądem przez kilka dni, więc jak tylko skóra się zregeneruje przerzucam się na tonik. I tutaj mam pytanie, czy któraś z Was ma porównanie toniku 2% BHA i 2%BHA&8% mlekowego? Kwas salicylowy sprawia, że skóra staje się cieńsza, a mlekowy ją pogrubia więc taki tonik wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale spotkałam się z opiniami, że jest na tyle mocny, że skóra się po nim widocznie łuszczy, czego nie ma przy stosowaniu samego 2%BHA. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia albo może coś doradzić?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:52   #2748
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
co do matowania najlepiej działa u mnie Artdeco fixer puder i chusteczki Inglot (aby zbierac sebum a nie dowalać sobie pudru) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-matujace.html co ważne nie naruszają makijażu
Już sobie zapisałam te bibułki Inglota i niedługo kupię. Naruszanie makijażu mnie nie dotyczy, nie maluje się (poza różem i tuszem).

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
daj znac jak tam 30% u Ciebie
no dziwny efekt, ogólnie skórę na policzkach mam delikatną a w strefie T grubszą może to stąd wynika

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48484480]Coś okropnego Zaraz jedziemy z TŻ wybierać rolety do mieszkania, więc nałożyłam odrobinę podkładu mineralnego, żeby choć trochę zakryć tego buraka, ale wygląda to jeszcze gorzej. Po prostu usiąść i płakać, a miałam już taką ładną buzię Jak nakładałam filtr, to czułam się jakbym papier ścierny głaskała...

Po ilu dniach Ci to zniknęło?

Załączam zdjęcie, w normalnych warunkach mam naprawdę gładką buzię, jedynie z widocznymi bliznami potrądzikowymi, ale teraz to jest po prostu makabra!!! Nigdy więcej mlekowca[/QUOTE]

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Kwas salicylowy sprawia, że skóra staje się cieńsza, a mlekowy ją pogrubia więc taki tonik wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale spotkałam się z opiniami, że jest na tyle mocny, że skóra się po nim widocznie łuszczy, czego nie ma przy stosowaniu samego 2%BHA. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia albo może coś doradzić?
U mnie po 30% mlekowego skóra jakoś tak stwardniała, jakby "zbiegła się w sobie", być może to właśnie to pogrubienie. Dziś próbowałam wycisnąć kilka większych zaskórników, ale szło to trudniej niż normalnie, tak jakby się wszystko pokurczyło Dziwny efekt.

Basiago, rzeczywiście nieciekawie to wygląda. W tej sytuacji zastanawiam się, czy może nie lepiej testować nowy kwas na jakimś małym kawałku np tylko na brodzie.
Nie ma pojęcia, ile może trwać powrót skóry do normalności, bo to nie wygląda jak podrażnienie, przez te krostki.


Za to przy podrażnieniu wszystkim mogę polecić serum DermoPharmy z czynnikiem wzrostu naskórka, u mnie skracało gojenie się poparzenia o jakąś 1/4 normalnego czasu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 14:54   #2749
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

ja miałam dobę takie cosik i potem nikło a szorstka wysypka chyba jest objawem alergi,i uczulenia na cos ? Jejku ja włąsnie miałam zamiar zrobic sobie taki peeling mlekowcem i teraz jestem przestraszona i chyba zostane przy migdale i ferulowym.
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-11, 15:32   #2750
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Basiago, rzeczywiście nieciekawie to wygląda. W tej sytuacji zastanawiam się, czy może nie lepiej testować nowy kwas na jakimś małym kawałku np tylko na brodzie.
Nie ma pojęcia, ile może trwać powrót skóry do normalności, bo to nie wygląda jak podrażnienie, przez te krostki.


Za to przy podrażnieniu wszystkim mogę polecić serum DermoPharmy z czynnikiem wzrostu naskórka, u mnie skracało gojenie się poparzenia o jakąś 1/4 normalnego czasu.
W zeszłym roku i 2 lata temu miałam tonik z Biochemii Urody AHA/BHA (10%), z 8% mlekowego, 2% salicylowego... Na początku działał świetnie, później moja skóra się do niego przyzwyczaiła i nie robił już nic.... Założyłam więc, że na kwas mlekowy uczulona nie jestem

Może to po prostu poparzenie, a te krostki okażą się pękającymi pęcherzykami? Ale w sumie podczas trzymania kwasu na skórze naprawdę nic się nie działo

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
ja miałam dobę takie cosik i potem nikło a szorstka wysypka chyba jest objawem alergi,i uczulenia na cos ? Jejku ja włąsnie miałam zamiar zrobic sobie taki peeling mlekowcem i teraz jestem przestraszona i chyba zostane przy migdale i ferulowym.
Oki no to dziękuję Wiele osób jest tu zadowolonych z działania kwasu mlekowego, więc nie ma co się sugerować pojedynczym przypadkiem

Postaram się być dobrej myśli, że to cholerstwo mi szybko zniknie
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 15:54   #2751
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48485083]W zeszłym roku i 2 lata temu miałam tonik z Biochemii Urody AHA/BHA (10%), z 8% mlekowego, 2% salicylowego... Na początku działał świetnie, później moja skóra się do niego przyzwyczaiła i nie robił już nic.... Założyłam więc, że na kwas mlekowy uczulona nie jestem

Może to po prostu poparzenie, a te krostki okażą się pękającymi pęcherzykami? Ale w sumie podczas trzymania kwasu na skórze naprawdę nic się nie działo



Oki no to dziękuję Wiele osób jest tu zadowolonych z działania kwasu mlekowego, więc nie ma co się sugerować pojedynczym przypadkiem

Postaram się być dobrej myśli, że to cholerstwo mi szybko zniknie [/QUOTE]

ja miałam ale w dużo mniejszym stopniu taka wysypke po kwasach owocowych trzymanych 30 minut (zgapiłam się, nic nie szczypało) ale na linii żuchwy, łagodziłam avene cicalfate i zeszło po tygodniu

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48484480]Coś okropnego Zaraz jedziemy z TŻ wybierać rolety do mieszkania, więc nałożyłam odrobinę podkładu mineralnego, żeby choć trochę zakryć tego buraka, ale wygląda to jeszcze gorzej. Po prostu usiąść i płakać, a miałam już taką ładną buzię Jak nakładałam filtr, to czułam się jakbym papier ścierny głaskała...

Po ilu dniach Ci to zniknęło?

Załączam zdjęcie, w normalnych warunkach mam naprawdę gładką buzię, jedynie z widocznymi bliznami potrądzikowymi, ale teraz to jest po prostu makabra!!! Nigdy więcej mlekowca[/QUOTE]

jak długo trzymałaś te 20% mlekowego??
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 15:55   #2752
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48485083]W zeszłym roku i 2 lata temu miałam tonik z Biochemii Urody AHA/BHA (10%), z 8% mlekowego, 2% salicylowego... Na początku działał świetnie, później moja skóra się do niego przyzwyczaiła i nie robił już nic.... Założyłam więc, że na kwas mlekowy uczulona nie jestem

Może to po prostu poparzenie, a te krostki okażą się pękającymi pęcherzykami? Ale w sumie podczas trzymania kwasu na skórze naprawdę nic się nie działo



Oki no to dziękuję Wiele osób jest tu zadowolonych z działania kwasu mlekowego, więc nie ma co się sugerować pojedynczym przypadkiem

Postaram się być dobrej myśli, że to cholerstwo mi szybko zniknie [/QUOTE]

ja np po migdale 40% wogóle sie nie łuszcze tylko mam przesusz okropny dlatego chciałam wypróbwac mlekowy

a nie swędzi Cie to ? czy zmienia kolor np pod wpływem temperatury ?
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:01   #2753
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
ja np po migdale 40% wogóle sie nie łuszcze tylko mam przesusz okropny dlatego chciałam wypróbwac mlekowy

a nie swędzi Cie to ? czy zmienia kolor np pod wpływem temperatury ?
ja po migdale tez się wizualnie nie łuszczę
ale mam zaczerwienie
chyba najlepiej jednak robić próbę uczuleniową na żuchwie np.
mi mlekowy bardzo pasuje ale w niższych stężeniach tak 20% na 3 minuty a po 30% wyżarł mi białe plamy na policzkach , do dziś omijam te miejsca nakładając kwasy i czekam aż się wyrówna .... upierdliwe to.
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:34   #2754
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dzisiaj dzień 2. po peelingu, nie mam już mega liftingu, wczoraj cera była promienna, pory zamknięte, zaskórniki i małe przebarwienia niewidoczne, dzisiaj wszystko wróciło, a do tego przypalona broda zbrązowiała uwidaczniając bardzo ślady po wypryskach. Ludzie w sklepie patrzyli na mnie jakbym miała jakąś chorobę skóry

Przy wysokich stężeniach salicyla, trzeba się liczyć z okropnym wyglądem przez kilka dni, więc jak tylko skóra się zregeneruje przerzucam się na tonik. I tutaj mam pytanie, czy któraś z Was ma porównanie toniku 2% BHA i 2%BHA&8% mlekowego? Kwas salicylowy sprawia, że skóra staje się cieńsza, a mlekowy ją pogrubia więc taki tonik wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ale spotkałam się z opiniami, że jest na tyle mocny, że skóra się po nim widocznie łuszczy, czego nie ma przy stosowaniu samego 2%BHA. Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia albo może coś doradzić?
Miałam taki tonik z BU i bardzo dobrze go wspominam. Wcale a wcale się przy nim nie łuszczyłam. A przynajmniej nie w widoczny sposób. Co prawda używałam go na początku mojej przygody kwasowej, dosyć dawno temu, więc nie wiem jakie teraz miałabym o nim zdanie, ale myślę, że również byłabym z niego zadowolona.

Ja 3 dni temu zaczęłam używać 5% toniku z salicylem. Co prawda widziałam, że są przepisy na 5% peeling, ale ja zrobiłam tonik. Skóra na początku dosyć mocno mnie paliła, na szczęście tylko przez chwilę (20% tak jak zrobiła zapaałka chyba bym póki co nie zniesła), ale teraz jest mega gładka i oczyszczona. Gdyby nie jakieś pozostałości po wypryskach, przebarwienia to bym mogła popaść w samozachwyt haha. Chyba nie będę się nawet łuszczyć, także uwielbiam salicylka. Zrobiłabym peeling, ale za lekko ponad tydzień muszę jako tako dobrze wyglądać, więc nie chcę ryzykować żadnej łuszczącej się skóry i odstających suchych skórek.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 16:56   #2755
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez a*a*a* Pokaż wiadomość
Miałam taki tonik z BU i bardzo dobrze go wspominam. Wcale a wcale się przy nim nie łuszczyłam. A przynajmniej nie w widoczny sposób. Co prawda używałam go na początku mojej przygody kwasowej, dosyć dawno temu, więc nie wiem jakie teraz miałabym o nim zdanie, ale myślę, że również byłabym z niego zadowolona.

Ja 3 dni temu zaczęłam używać 5% toniku z salicylem. Co prawda widziałam, że są przepisy na 5% peeling, ale ja zrobiłam tonik. Skóra na początku dosyć mocno mnie paliła, na szczęście tylko przez chwilę (20% tak jak zrobiła zapaałka chyba bym póki co nie zniesła), ale teraz jest mega gładka i oczyszczona. Gdyby nie jakieś pozostałości po wypryskach, przebarwienia to bym mogła popaść w samozachwyt haha. Chyba nie będę się nawet łuszczyć, także uwielbiam salicylka. Zrobiłabym peeling, ale za lekko ponad tydzień muszę jako tako dobrze wyglądać, więc nie chcę ryzykować żadnej łuszczącej się skóry i odstających suchych skórek.
Dziękuję za odpowiedź Zrobię małą porcję 2%BHA na początek i spróbuję się przerzucić na miksa z mlekowym

Jak robisz 5% tonik? Mieszasz tylko z wodą czy dodajesz jakieś nawilżacze, emulgator?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 17:09   #2756
Scarlet23
Zadomowienie
 
Avatar Scarlet23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 686
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja po migdale tez się wizualnie nie łuszczę
ale mam zaczerwienie
chyba najlepiej jednak robić próbę uczuleniową na żuchwie np.
mi mlekowy bardzo pasuje ale w niższych stężeniach tak 20% na 3 minuty a po 30% wyżarł mi białe plamy na policzkach , do dziś omijam te miejsca nakładając kwasy i czekam aż się wyrówna .... upierdliwe to.
u mnie test na brodzie odpada bo wysypki mi wychodzą na policzkach tylko
Scarlet23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:22   #2757
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
u mnie test na brodzie odpada bo wysypki mi wychodzą na policzkach tylko
najlepiej jednak zaczynać od bardzo niskich stężeń i niskim czasie aplikacji
jak jest ok podnosić stężenie
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 19:34   #2758
a*a*a*
Ania
 
Avatar a*a*a*
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 2 036
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź Zrobię małą porcję 2%BHA na początek i spróbuję się przerzucić na miksa z mlekowym

Jak robisz 5% tonik? Mieszasz tylko z wodą czy dodajesz jakieś nawilżacze, emulgator?
Salicylowy rozpuszczam w spirycie, potem dodaję wybrany hydrolat. O dziwo udaje mi się wszystko zrobić bez emulgatora. Wszystko się pięknie rozpuszcza, nic nie wytrąca, nie krystalizuje. Póki co z tonikiem nie kombinowałam za dużo i niczego więcej nie dodawałam. Za punkt odniesienia brałam przepisy jakie podawał Thanatos w wątku o toniku z BHA + z forum LU. Tylko trochę je modyfikowałam. Nie mam żadnych linków pod ręką, wszystko mam zapisane w notesie, np. (to chyba właśnie z LU):

5% kwasu, 50% wody i 45% spirytusu to (dla 10g):
0,8ml kwasu (ciężar nasypowy 0,63g/ml), 5ml wody i 6ml spirytusu.

W toniku, który teraz mam starałam się dodać mniejszą ilością spirytusu i też się wszystko dobrze rozpuściło.
Mam cos takiego:
1ml kwasu (ciężar nasypowy 0,5g/ml), 6,5ml wody i niecałe 4ml spirytusu.
__________________
Wymianka
Durny nick ciągnie się przez całe życie...
a*a*a* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 20:08   #2759
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7 310
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Gwiazda Wieczorna Pokaż wiadomość
ja miałam ale w dużo mniejszym stopniu taka wysypke po kwasach owocowych trzymanych 30 minut (zgapiłam się, nic nie szczypało) ale na linii żuchwy, łagodziłam avene cicalfate i zeszło po tygodniu

---------- Dopisano o 15:54 ---------- Poprzedni post napisano o 15:42 ----------



jak długo trzymałaś te 20% mlekowego??
15 minut, ale naprawdę mnie nie piekło Może mój błąd, że za długo, przyzwyczaiłam się do trzymania migdała Chociaż 20% to wcale nie jest bardzo wysokie stężenie... 8% używane codziennie w toniku mnie praktycznie wcale nie ruszało, tyle że inne pH

Cytat:
Napisane przez Scarlet23 Pokaż wiadomość
ja np po migdale 40% wogóle sie nie łuszcze tylko mam przesusz okropny dlatego chciałam wypróbwac mlekowy

a nie swędzi Cie to ? czy zmienia kolor np pod wpływem temperatury ?
No właśnie ani nie swędzi, ani nie piecze, tylko wygląda tragicznie... Kolor chyba cały czas czerwony
5f42baaf55c99c9383de422acc0cb88e1da365bd_65628aba0b01a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 20:54   #2760
Gwiazda Wieczorna
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazda Wieczorna
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 3 360
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

[1=5f42baaf55c99c9383de422 acc0cb88e1da365bd_65628ab a0b01a;48487665]15 minut, ale naprawdę mnie nie piekło Może mój błąd, że za długo, przyzwyczaiłam się do trzymania migdała Chociaż 20% to wcale nie jest bardzo wysokie stężenie... 8% używane codziennie w toniku mnie praktycznie wcale nie ruszało, tyle że inne pH



No właśnie ani nie swędzi, ani nie piecze, tylko wygląda tragicznie... Kolor chyba cały czas czerwony [/QUOTE]

moim zdaniem za długo zdecydowanie
ja zaczynałam od minuty, pięć to maks z 20% robiłam
to silny kwas
niby niskie stężenie ale nigdy nie wiemy jak zareaguje skóra
tak na pierwszy rzut to kawał czasu
tonik ma inne ph i działa inaczej
dobrze że nie swędzi
teraz tylko lagodzenie zostaje
__________________
I chcę rozmawiać tylko serca biciem,
I westchnieniami i całowaniami;
I tak rozmawiać godziny, dni, lata,
Do końca świata i po końcu świata.
(A. Mickiewicz)

Edytowane przez Gwiazda Wieczorna
Czas edycji: 2014-10-11 o 20:55
Gwiazda Wieczorna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:27.