Kółko Szyprowe - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-16, 19:21   #61
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Z reportażu o jakim wspomniałam wyłania się obraz Grosjman jako frenetycznej, palącej papierochy, mocno umalowanej, i rzeczywiście, jak zauważyła Porzeczki, dość zarozumiałej - ale to było wiele lat temu, gdy gwiazda Grojsman świeciła bardzo jasno. Swoje perfumowe kompozycje SG porównuje do opery, a ściśle do Carmen: "chcę by każda kobieta była tajemnicza i żarliwa".
Sporo jest w tej relacji o technice, pracy nad perfumami, ale teraz , z perspektywy i po wielu innych lekturach, widzę, że to znane, by nie rzec -banalne, uwagi.
Właściwie to nie wspominałam, że jest zarozumiała Wydawało mi się tylko, że dopadła ją zrzędliwość (starcza?). Taki z niej Kali: Jak ja robić komercję to dobrze; jaki inni - źle.
Pali fajki?? dżizzz.. to jak przygłuchy kompozytor.

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Ja za to chciałabym zameldować, że przynajmniej w pewnym stopniu czuję się purystką szyprową. Mam dość wąskie granice tego co lubię w perfumach i tego czego nie, w zasadzie mieszczą się tam tylko szypry i orientalne cudeńka, czasami z ciekawości gdzieś pobłądzę, ale zazwyczaj potulnie wracam do ukochanych. Dlatego nie przepadam za mieszaniem jednych z drugimi, chyba że w butelce!
Mam podobnie: nie lubię kategorii rozmytych, czuję potrzebę klasyfikowania zjawisk, z jakimi mam do czynienia. To się tyczy również perfum

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
O i ja mam podobnie, z tym, że jeszcze bardziej z jazzem (szczególnie smootm jazzem) i okresem świetności tej muzyki kojarzą mi się moje ukochane pudry, szypry za nimi
Mi się z szyprami kojarzy blues. Z jazzem to raczej kadzidła.
__________________

porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 19:51   #62
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

Mam podobnie: nie lubię kategorii rozmytych, czuję potrzebę klasyfikowania zjawisk, z jakimi mam do czynienia. To się tyczy również perfum

Porzeczki, podporo Ty moja!

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Wstyd przyznać, ale mam kłopot z tym cytowaniem, nie wychodzi mi zacytowanie fragmentu wypowiedzi, w to różowe okienko wchodzi mi od razu cała. No nie mogę tak dłużej- czy jakaś dobra dusza poda mi techniczną dłoń?...
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 20:28   #63
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mam podobnie: nie lubię kategorii rozmytych, czuję potrzebę klasyfikowania zjawisk, z jakimi mam do czynienia. To się tyczy również perfum

Porzeczki, podporo Ty moja!

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Wstyd przyznać, ale mam kłopot z tym cytowaniem, nie wychodzi mi zacytowanie fragmentu wypowiedzi, w to różowe okienko wchodzi mi od razu cała. No nie mogę tak dłużej- czy jakaś dobra dusza poda mi techniczną dłoń?...
Nie jestem ekspertem patrząc po ilości postów, ale naciskam "cytuj" przy poście osoby którą chcę zacytować i wychodzi mi coś takiego.

Ale ja o czymś innym chciałam tak w ogóle i będzie to częściowo off top.
Dziś skończyłam właśnie próbkę Vetiver Dance Tauera i muszę się przyznać ze wstydem, że kompletnie mnie opętało! Chcę jeszcze, jeszcze, i jeszcze!
I teraz mam prośbę: wyczerpałam już limit perfum na ten miesiąc, od TŻ już też dostałam butelkę... Pozostaje więc stara dobra kategoria "dla ubogich" (w której zresztą są super zapachy - vide Dana Tabu, nabyta kiedyś za 5 euro). Pytam ekspertek: czy możecie polecić mi coś niedrogiego, nie musi być łatwe do nabycia, z silnymi nutami wetiweru, ziół, tonki i róży jednocześnie? Taki zielony-słodki zapach, bez dominującego irysa i czegokolwiek pudrowego (nie przepadam). Z góry dziękuję

Jeśli to w czymś pomoże, to wstawiłam kiedyś to co przyjechało ze mną do Holandii do "Moja kolekcja".

Edytowane przez Tapioka
Czas edycji: 2009-09-16 o 20:29 Powód: babol gramatyczny
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 22:15   #64
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Kółko Szyprowe

Justyno,

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość

Ale ja o czymś innym chciałam tak w ogóle i będzie to częściowo off top.
Dziś skończyłam właśnie próbkę Vetiver Dance Tauera i muszę się przyznać ze wstydem, że kompletnie mnie opętało! Chcę jeszcze, jeszcze, i jeszcze!
I teraz mam prośbę: wyczerpałam już limit perfum na ten miesiąc, od TŻ już też dostałam butelkę... Pozostaje więc stara dobra kategoria "dla ubogich" (w której zresztą są super zapachy - vide Dana Tabu, nabyta kiedyś za 5 euro). Pytam ekspertek: czy możecie polecić mi coś niedrogiego, nie musi być łatwe do nabycia, z silnymi nutami wetiweru, ziół, tonki i róży jednocześnie? Taki zielony-słodki zapach, bez dominującego irysa i czegokolwiek pudrowego (nie przepadam). Z góry dziękuję

Jeśli to w czymś pomoże, to wstawiłam kiedyś to co przyjechało ze mną do Holandii do "Moja kolekcja".
ja nie ekspert od, bo nawet nie wiem, jak samo tonka pachnie , ale Fragrantica radzi takoż: http://www.fragrantica.com/search/#notes
niestety z tego poziomu szukania nie można filtrować na damskie i męskie zapachy.
...a może Rive Gauche YSL? wydaje mi się, że nie jest bardzo drogie. Ostatnio, wprawdzie na polskim Allegro, widziałam je nawet poniżej 150 zł za 100 ml.
__________________


Edytowane przez porzeczki
Czas edycji: 2009-09-16 o 22:19
porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-16, 22:17   #65
piroksena
Zadomowienie
 
Avatar piroksena
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Puszka Pandory
Wiadomości: 1 507
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Mam podobnie: nie lubię kategorii rozmytych, czuję potrzebę klasyfikowania zjawisk, z jakimi mam do czynienia. To się tyczy również perfum

Porzeczki, podporo Ty moja!

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:45 ----------

Wstyd przyznać, ale mam kłopot z tym cytowaniem, nie wychodzi mi zacytowanie fragmentu wypowiedzi, w to różowe okienko wchodzi mi od razu cała. No nie mogę tak dłużej- czy jakaś dobra dusza poda mi techniczną dłoń?...
Techniczna dłoń przybywa z odsieczą Tak więc, Justyno miła, pod każdą z wypowiedz masz ikonkę zatytułowaną "cytuj", kliasz w nią - cała przytoczona wypowiedź powinna Ci się wyświetlić w Twoim nowym okienku do pisania. Jeżeli masz zamiar cytować jakiś mały fragment wypowiedzi, zmazujesz całą resztę klasycznie "deletkiem"/"backspacem" zważając by nie maznąc za daleko - czyli nie naruszając tych szlaczków:
[QUOT..=justynaneyman;1427 8298] i ?...[/QUTE] bo to właśnie one tworzą te milutkie, oddzielne kwadraciki.
Przynajmniej taki jest tryb mojego cytowania
__________________

piroksena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 09:36   #66
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Justyno,



ja nie ekspert od, bo nawet nie wiem, jak samo tonka pachnie , ale Fragrantica radzi takoż: http://www.fragrantica.com/search/#notes
niestety z tego poziomu szukania nie można filtrować na damskie i męskie zapachy.
...a może Rive Gauche YSL? wydaje mi się, że nie jest bardzo drogie. Ostatnio, wprawdzie na polskim Allegro, widziałam je nawet poniżej 150 zł za 100 ml.
Wstyd się przyznać, ale tej strony w ogóle nie znałam, używam głównie basenotes Dzięki, Porzeczki zainteresowało mnie to Rive Gauche: faktycznie, zamiast pracować zrobiłam małe badania i da się znaleźć za +/-20 euro, czyli kwalifikuje się jak najbardziej, a patrząc na skład warto zaryzykować. Tonka to jest to, co robi za wanilię w perfumach, można ją czasem znaleźć w sklepie z przyprawami.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 10:48   #67
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

[QUOTE=piroksena;14281941]Techniczna dłoń przybywa z odsieczą Tak więc, miła, masz ikonkę w Twoim nowym okienku do pisania. zmazujesz całą resztę klasycznie nie naruszając tych szlaczków:
[QUOT..=justynaneyman;1427 8298] i ?...[/QUTE] bo to właśnie one tworzą te milutkie, oddzielne kwadraciki

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

To chyba zadowalający rezultat. Dziękuję, Pirox.

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------

Szkoda tylko, że cytat nie jest w tym gustownym róż okienku
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 10:50   #68
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Kółko Szyprowe

Justyno, żeby osiągnąć idealny rezultat, na końcu cytowanej wypowiedzi musi znajdować się również znak [/QUOTE].

Czaję się na zakup w ciemno Ysatis'a. Ciekawe, czy mnie zaskoczy...
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:04   #69
porzeczki
Zadomowienie
 
Avatar porzeczki
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 093
Dot.: Kółko Szyprowe

Miałam kiedyś miniaturkę Ysatis, ale oddałam. To zapach bardzo mocarny, oszałamiający wręcz.

************

Justyno, z tym cytowaniem to jest banalna sprawa


wymaga dwóch kroków
  1. klikasz przycisk CYTUJ, który jest z prawej strony każdego postu
  2. pojawi Ci się okienko, w którym odpowadasz. Wysyłasz odpowiedź. I tyle
Nic nie trzeba manipulować, wstawiać i kasować - chyba, ze chcesz cytować ręcznie. ale wtedy łatwiej o pomyłkę
__________________


Edytowane przez porzeczki
Czas edycji: 2009-09-17 o 11:06
porzeczki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 11:13   #70
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
Wstyd się przyznać, ale tej strony w ogóle nie znałam, używam głównie basenotes Dzięki, Porzeczki zainteresowało mnie to Rive Gauche: faktycznie, zamiast pracować zrobiłam małe badania i da się znaleźć za +/-20 euro, czyli kwalifikuje się jak najbardziej, a patrząc na skład warto zaryzykować. Tonka to jest to, co robi za wanilię w perfumach, można ją czasem znaleźć w sklepie z przyprawami.
Rive Gauche jest potwornie - ładne, ale do Vet. Dance wg mnie ma się nijak. Chyba, Tapioko, mamy wiele wspólnego w temacie gustów zapachowych. Najpiękniejsze wetiwery są moim zdaniem, w: Different Comp, Wetiver Guerlaina, Villoresiego.
A ciekawe, czy jest jakiś wetiwer szyprowy?

---------- Dopisano o 12:13 ---------- Poprzedni post napisano o 12:06 ----------

Cytat:
Napisane przez porzeczki Pokaż wiadomość
Miałam kiedyś miniaturkę Ysatis, ale oddałam. To zapach bardzo mocarny, oszałamiający wręcz.

************

Justyno, z tym cytowaniem to jest banalna sprawa


wymaga dwóch kroków
  1. klikasz przycisk CYTUJ, który jest z prawej strony każdego postu
  2. pojawi Ci się okienko, w którym odpowadasz. Wysyłasz odpowiedź. I tyle
Nic nie trzeba manipulować, wstawiać i kasować - chyba, ze chcesz cytować ręcznie. ale wtedy łatwiej o pomyłkę
Czyli na obu końcach muszą być te kwadraciki, trzeba wobec tego uważać przy bakspejsowaniu, przepraszam za te offy, ale wiem, że tu znajdę wsparcie natychmiastowe. Porzeczki, to, co napisałaś, odnosi się chyba do sytuacji, w której cytujesz całość.
A powiedz mi, szanowna, czemu oddałaś Ysatis?
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 12:57   #71
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Rive Gauche jest potwornie - ładne, ale do Vet. Dance wg mnie ma się nijak. Chyba, Tapioko, mamy wiele wspólnego w temacie gustów zapachowych. Najpiękniejsze wetiwery są moim zdaniem, w: Different Comp, Wetiver Guerlaina, Villoresiego.
A ciekawe, czy jest jakiś wetiwer szyprowy?
Z tych które wymieniłaś niuchałam tylko Guerlaina. Strasznie "zimny" mi się wydał. Lubię bardzo za to Vetiver Annick Goutal, ma ten przyduszony, goutalowy efekt, jest taki słonawy jakby... Ale obraziłam się na jej butik w Rotterdamie, więc na razie zarobić im nie dam.
Mój wybór zapachów wetiwerowo-ciepło-budżetowych zakończył się właśnie na ebayu nabyciem wielkiej flaszki Antilope! Do Vetiver Dance ma się nijak, ale pamiętam ten suchy, trawiasty zapach z dzieciństwa, moja mama zaopatrywała się w niego w pewexie

Z szyprów na każdą kieszeń miłe, choć słodkawe (miód) jest Animale Animale, warto się przełamać do lekko kiczowatej butelki.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 15:02   #72
Nasturcja-Pospolita
Zakorzenienie
 
Avatar Nasturcja-Pospolita
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: z kamerą wśród zwierząt
Wiadomości: 3 395
Dot.: Kółko Szyprowe

No i dobrze, i sie zapisze, i bede miala...
chociaz zem istota niestala, mieszana, o przyszlosci niezbadanej

a wszystko przez przytulek ten, wizazem zwany

Zaklensnionam byla w tym co znam, lubie i powazam ( bez urazy dla dam pozostalych)
owszem, skoki w boki kazej kobiecei znane, ale z kazdych manowcow na ojcowizne owa kobieta wroci

jednak...
teraz zem jest przemieszana
i kocham
i nienawidze

a jednak...
mam chec odgrzebac swe szyprowe szczatki



na ma phi... kolekcyje polowa szyprowy rodowod posiada
jednak ta druga, Damie Szyprowej uwalacza
__________________

Nasturcja-Pospolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 18:37   #73
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

No po prostu nie wiadomo normalnie co powiedzieć...
Witam serdecznie!
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:05   #74
edytapa68
Zakorzenienie
 
Avatar edytapa68
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 3 186
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
Deci Dela są podobnie jak Yvress, czy Libertine pogodne, "flirciarskie"
- ten typ szypru mnie pociąga.
Moje ulubione szypry to Mitsouko, Yvress, Eau Suave, Deci Dela, Libertine
pewnie o jakimś zapomniałam
Mitsouko Na Allegro jest jedna jedyna aukcja Deci Dela za 140zł. z przesyłka kurierską pobraniową. Może chciałabyś zorganizować wspólne zakupy ? Ja chętnie wzięłabym 10-20ml.
edytapa68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:18   #75
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez edytapa68 Pokaż wiadomość
Mitsouko Na Allegro jest jedna jedyna aukcja Deci Dela za 140zł. z przesyłka kurierską pobraniową. Może chciałabyś zorganizować wspólne zakupy ? Ja chętnie wzięłabym 10-20ml.
Dziękuję Edytko ale muszę z Deci Dela i z czegokolwiek innego zrezygnować Postanowiłam wszystkie siły i środki skoncentrować dla zdobycia jednego, dawno upragnionego zapachu.
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:20   #76
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Kółko Szyprowe

A cóż to za zapach, jeśli można wiedzieć...?
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:26   #77
Mitsouko
Zadomowienie
 
Avatar Mitsouko
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 081
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Pin up girl Pokaż wiadomość
A cóż to za zapach, jeśli można wiedzieć...?
ach, zdradzę swoją słodko-pikantną tajemnicę - prześwietny Chinatown , który od miesięcy na mnie czeka
__________________

Mitsouko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 20:44   #78
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Mitsouko Pokaż wiadomość
ach, zdradzę swoją słodko-pikantną tajemnicę - prześwietny Chinatown , który od miesięcy na mnie czeka
Tego się spodziewałam - nie znam :/
Ja mam na szczycie listy trójkę, żaden z tych zapachów nie jest na dobrą sprawę szyprem
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:20   #79
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 610
GG do asiula1000
Dot.: Kółko Szyprowe

Przeglądałam dzisiaj temat "Czym pachnie diabeł?" i natknęłam się na coś co mnie niesamowicie zdziwiło: czy Mitsouko w obecnej sprzedaży jest po jakiejś reformulacji??
Moje pytanie jest chyba skierowane do Założycielki kółka, bo to właśnie Justynieneyman taką Mitsouko sprzed reformulacji pachniałaby diablica.
Wiadomość taka nieco mnie to rozczarowała/zmartwiła, bo kręcę się wokół kilku zapachów, mam zamiar w najbliższym czasie je kupić i tu takie zaskoczenie z Mitsouko.
Myślałam, że będzie to zapach klasycznej M. sprzed lat. Czy któraś z Was, drogie Wizażanki, zna i może porównać Mitsouko "starą" i "nową" ?

Jutro spodziewam się "Miss Dior", której mi niezmiernie już brakowało. I zapachu, który wybrałam w ciemno -Dioressence.
Ciekawam bardzo Dioressence. Wg nut powinny być moją "drugą skórą".

Pozdrawiam wieczornie
asiula1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-17, 21:42   #80
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez asiula1000 Pokaż wiadomość
Przeglądałam dzisiaj temat "Czym pachnie diabeł?" i natknęłam się na coś co mnie niesamowicie zdziwiło: czy Mitsouko w obecnej sprzedaży jest po jakiejś reformulacji??
Moje pytanie jest chyba skierowane do Założycielki kółka, bo to właśnie Justynieneyman taką Mitsouko sprzed reformulacji pachniałaby diablica.
Wiadomość taka nieco mnie to rozczarowała/zmartwiła, bo kręcę się wokół kilku zapachów, mam zamiar w najbliższym czasie je kupić i tu takie zaskoczenie z Mitsouko.
Myślałam, że będzie to zapach klasycznej M. sprzed lat. Czy któraś z Was, drogie Wizażanki, zna i może porównać Mitsouko "starą" i "nową" ?

Jutro spodziewam się "Miss Dior", której mi niezmiernie już brakowało. I zapachu, który wybrałam w ciemno -Dioressence.
Ciekawam bardzo Dioressence. Wg nut powinny być moją "drugą skórą".

Pozdrawiam wieczornie
Dioressence są przepiękne, co do Mitsuoko, to mam tylko nową wersję, w której drapieżność przejawia się przepudrowieniem, co prawda w niezłym stylu, ale nie diabelsko.
Sama chciałabym poznać dawną, nie wiem, czy to możliwe...
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 21:49   #81
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 610
GG do asiula1000
Dot.: Kółko Szyprowe

Dziękuję za szybką odpowiedź,
a z Dioressence - trzymam za słowo, choć z nut, to właściwie niemożliwe, by było inaczej.
A moje wątpliwości zamiast rozwiać się, tylko "zgęstniały". Co zmieniono w M.? Jakieś konkretne nuty, coś wyrzucono, coś wstawiono, czy zmiana składnika naturalnego na syntetyk?, pytania zaczęły się mnożyć
asiula1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:25   #82
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez asiula1000 Pokaż wiadomość
Dziękuję za szybką odpowiedź,
a z Dioressence - trzymam za słowo, choć z nut, to właściwie niemożliwe, by było inaczej.
A moje wątpliwości zamiast rozwiać się, tylko "zgęstniały". Co zmieniono w M.? Jakieś konkretne nuty, coś wyrzucono, coś wstawiono, czy zmiana składnika naturalnego na syntetyk?, pytania zaczęły się mnożyć
W zasadzie to śmiem podejrzewać, że nie tylko w M. ale w 100% perfum zmieniono składniki naturalne na syntetyczne w latach 90' ze względu na większą świadomość eko i prawodawstwo chroniące zagrożone gatunki (np. Konwencja Waszyngtońska)
Na pewno nie stosuje się już naturalnej ambry ani drzewa sandałowego, piżma, mchu, i podejrzewam również cybetu, bo biedne cywety są zajęte raczej robieniem kawy za ciężkie miliony...
edit, bo nie uściśliłam: pisząc o drzewie sandałowym nie miałam na myśli syntetyku, tylko to że nie pochodzi już z tego sandałowca co kiedyś (sandałowiec biały), bo obecnie jest to gatunek zagrożony.

Edytowane przez Tapioka
Czas edycji: 2009-09-17 o 23:30
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:31   #83
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

Och Tapioko, przyznaję Ci rację, co za czasy...ekologiczne
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:38   #84
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Och Tapioko, przyznaję Ci rację, co za czasy...ekologiczne
Ja się w sumie nawet z tego cieszę, bo po pierwsze "robię" w ochronie środowiska, a po drugie to mam dwa koty: jak popatrzę na te mordki biednych cywetów i wyobrażę sobie, że ktoś mógłby moje koty "wyciskać" albo karmić ziarnami kawy, której nie trawią... Ale fakt pozostaje faktem, miałam stary Shalimar, mam teraz nowy i stracił zarówno na głębi, jak i na trwałości. No ale za to nie mam krwi na... dekolcie.
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-17, 23:40   #85
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Dioressence są przepiękne, co do Mitsuoko, to mam tylko nową wersję, w której drapieżność przejawia się przepudrowieniem, co prawda w niezłym stylu, ale nie diabelsko.
Sama chciałabym poznać dawną, nie wiem, czy to możliwe...
Można, nawet w wersji Parfum Tylko nietania to i ryzykowna impreza (paczuszka z tego sklepu szła do Sabb pięć miesięcy. I nie dotarła w całości... )


http://theperfumedcourt.com/Products...UKOPARFUM.aspx
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 08:31   #86
asiula1000
Rozeznanie
 
Avatar asiula1000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: G.Śląsk
Wiadomości: 610
GG do asiula1000
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
W zasadzie to śmiem podejrzewać, że nie tylko w M. ale w 100% perfum zmieniono składniki naturalne na syntetyczne w latach 90' ze względu na większą świadomość eko i prawodawstwo chroniące zagrożone gatunki (np. Konwencja Waszyngtońska)
Na pewno nie stosuje się już naturalnej ambry ani drzewa sandałowego, piżma, mchu, i podejrzewam również cybetu
Hmm, zabiłaś mi ćwieka, ponieważ np. Grey Flanel G. Beene'a jest opisywany na niektórych stronach perfumerii jako składający się tylko z naturalnych składników.
asiula1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 09:27   #87
Tapioka
Raczkowanie
 
Avatar Tapioka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 213
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez asiula1000 Pokaż wiadomość
Hmm, zabiłaś mi ćwieka, ponieważ np. Grey Flanel G. Beene'a jest opisywany na niektórych stronach perfumerii jako składający się tylko z naturalnych składników.
Widocznie nie zawiera nic, co znajdowałoby się na liście zagrożonych gatunków, więc może być naturalny, albo "zamienniki" są zrobione z naturalnych surowców (podobno np. odpowiednio zgniła, naturalna bardzo serwatka pachnie jak truskawki).
Zgodnie z tą konwencją, którą gdzieś tam wymieniłam w nawiasie nie można legalnie handlować i przewozić przez granice gatunków zagrożonych pozyskanych z natury.

Można z hodowli, wtedy musi mieć odpowiednie papiery (paski zegarków ze skóry krokodyla takie mają, że są z krokodyla hodowlanego). Ale wyobrażacie sobie hodowlę kaszalotów dla ambry? Chyba mało opłacalne przedsiewzięcie...

To ja już nie offtopię
Tapioka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 10:03   #88
kamena
ʞɐɯǝuɐ
 
Avatar kamena
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: powązki
Wiadomości: 6 987
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez Tapioka Pokaż wiadomość
(podobno np. odpowiednio zgniła, naturalna bardzo serwatka pachnie jak truskawki).
Wow

A co do zmian w perfumach, to IFRA wprowadza bądź już wprowadziła nowe zasady, zgodnie z którymi niektórych składników już nie będzie można stosować w kompozycjach. To chyba wpływa na zmianę zapachu? (Choć może mniej wyrobionym nosom nie przeszkadza..)

Acha, bardzo przepraszam za to wcięcie się w Kółko Szyprowe.
__________________
"This is a ticket for the bus that inkubi, suckubi, and serialbi ride to work. There's only one bus, because otherwise it'd be a bi, and then it'd be too busy exploring dating options to pick anyone up."

EVERY WOMAN IS A STAR

Edytowane przez kamena
Czas edycji: 2009-09-18 o 10:05
kamena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 20:45   #89
justynaneyman
Zakorzenienie
 
Avatar justynaneyman
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: jestem warszawianką
Wiadomości: 10 776
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez kamena Pokaż wiadomość
Wow



Acha, bardzo przepraszam za to wcięcie się w Kółko Szyprowe.
Ależ wcinaj się, wcinaj.
Jeżeli jutro będzie chłodno, to wreszcie ponoszę swoje Evasion, ja tam lubię jak mi się coś przypomina lata 80te. Dla mnie to nie Alexis kojarzy się z tamtymi czasami (albo inne damulki które miały tyle gustu, co projektanci ich rezydencji), ale dziewczyna z burzą włosów- kręconych, przykrótkimi spodniami, w balerinkach i ogromniastej koszuli ściągniętej w talii szerokim pasem. Co prawda wywatowane ramiona wydają mi się obciachem, ale poczekajmy, aż będą modne (jak aladynki). A te miłe skojarzenia stąd się biorą, że w 80tych latach byłam nastolatką.
Nawet charakterystyczne dla tamtej dekady przerysowanie w modzie- zapachowej też, teraz wydaje mi się zaletą, kiedy często o niuansach w perfumach mówi się jak o zasadniczych różnicach.
WIĘC właściwie szypry z tamtych czasów mogłyby być moimi ulubionymi (no ale wolę Miss Dior) a na pewno są najsympatyczniejszymi. Październiki i listopady są szyprowe dla mnie
justynaneyman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-18, 20:51   #90
Pin up girl
Zakorzenienie
 
Avatar Pin up girl
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 12 094
Dot.: Kółko Szyprowe

Cytat:
Napisane przez justynaneyman Pokaż wiadomość
Ależ wcinaj się, wcinaj.
Jeżeli jutro będzie chłodno, to wreszcie ponoszę swoje Evasion, ja tam lubię jak mi się coś przypomina lata 80te. Dla mnie to nie Alexis kojarzy się z tamtymi czasami (albo inne damulki które miały tyle gustu, co projektanci ich rezydencji), ale dziewczyna z burzą włosów- kręconych, przykrótkimi spodniami, w balerinkach i ogromniastej koszuli ściągniętej w talii szerokim pasem. Co prawda wywatowane ramiona wydają mi się obciachem, ale poczekajmy, aż będą modne (jak aladynki). A te miłe skojarzenia stąd się biorą, że w 80tych latach byłam nastolatką.
Nawet charakterystyczne dla tamtej dekady przerysowanie w modzie- zapachowej też, teraz wydaje mi się zaletą, kiedy często o niuansach w perfumach mówi się jak o zasadniczych różnicach.
WIĘC właściwie szypry z tamtych czasów mogłyby być moimi ulubionymi (no ale wolę Miss Dior) a na pewno są najsympatyczniejszymi. Październiki i listopady są szyprowe dla mnie
I ja mam podobne skojarzenia do lat 80-tych, tzn. po części.
Bo z jednej strony to dla mnie właśnie te koszule, przykrótkie spodnie i wszystko o czym pisałaś, ale z drugiej strony też te wszystkie wyfiokowane babiszcza typu Alexis (chociaż to bardziej schyłek lat 80-tych i początek 90-tych...). A jeszcze z trzeciej strony II połowa lat 80-tych to dla mnie też skórzane kurtki, jeansy, nieład na głowie, papieros w ustach itd...
Czyli takie 3 główne skojarzenia...
No i muszę poznać Evasion w takim razie
Pin up girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-09-05 23:07:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:21.