Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-29, 11:38   #1921
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Ja mierzę pH zwykłymi papierkami wskaźnikowymi (jednobarwnymi), też doprowadzają mnie do szału, ale co zrobić
Toniki z glukonolaktonem dobrze jest robić na hydrolacie różanym, wtedy odpada problem z regulowaniem pH, bo od razu jest ono odpowiednie. W innym wypadku (cytuję za ZSK):
Przy glukonolatonie szczególnie istotne jest by regulować pH przy temperaturze 30-40ºC - w tej temperaturze szybciej biegnie reakcja hydrolizy glukonolaktonu do kwasu glukonowego i następnie właściwa reakcja neutralizacji kwasu. Przy robieniu jakichkolwiek toników czy fazy wodnej z glukonolaktonem przy badaniu pH roztwór musi być lekko podgrzany.
Dzięki
nie do końca jednak rozumiem - muszę go podgrzać do pomiaru tylko? Ale jak wystygnie to znowu będzie taki kwaśny?

A jak już jest taki za kwaśny to jak go rozcieńczę to coś się naprawi?
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 13:38   #1922
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez kasiatoya Pokaż wiadomość
Dzięki
nie do końca jednak rozumiem - muszę go podgrzać do pomiaru tylko? Ale jak wystygnie to znowu będzie taki kwaśny?

A jak już jest taki za kwaśny to jak go rozcieńczę to coś się naprawi?
Chodzi o to, że po zrobieniu toniku z glukonolaktonem jego pH będzie się stopniowo obniżać (proces ten może trwać dłużej niż jeden dzień), więc regulowanie od razu nie ma sensu, bo pH i tak jeszcze spadnie. Wyjścia są dwa (a w zasadzie trzy - hydrolat różany ), albo podgrzewasz roztwór, żeby hydroliza przebiegła szybciej i wtedy regulujesz pH, bądź nic nie ogrzewasz, ale musisz poczekać z regulacją ze 2 dni
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:07   #1923
kasiatoya
Rozeznanie
 
Avatar kasiatoya
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: to tu to tam
Wiadomości: 905
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzięki! Teraz wszystko jasne.
kasiatoya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 18:40   #1924
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

To teraz ja mam pytanie. Który z emulgatorów dostępnych na ZSK sprawdzi się do połączenia fazy olejowej i wodnej w serum? Do tej pory testowałam SLP, ale może inny emulgator ma szansę sprawdzić się jeszcze lepiej?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 13:49   #1925
anulla74
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 54
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Mi się sprawdzała lecytyna -tylko miałam z mazideł o HLB 7.
anulla74 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-02, 16:48   #1926
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez anulla74 Pokaż wiadomość
Mi się sprawdzała lecytyna -tylko miałam z mazideł o HLB 7.
Miałam ją u siebie, jednak nie dane mi było przetestować, mimo dobrej daty ważności i oryginalnego zamknięcia po otwarciu w środku był jeden wielki, twardy glut Przejechałam się na Mazidłach, stąd wolałabym coś z ZSK.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-07, 20:15   #1927
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Myślicie, że można połączyć ze sobą: ocet jabłkowy i wit. b3 w jednym toniku? albo do toniku aspirynowego dodać kwas azelainowy?
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-07, 21:15   #1928
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Myślicie, że można połączyć ze sobą: ocet jabłkowy i wit. b3 w jednym toniku? albo do toniku aspirynowego dodać kwas azelainowy?
Myślę, że możesz połączyć ocet z B3, ale tylko jeśli ocet będzie rozcieńczony w wodzie, a pH będzie ustalone powyżej 3-4. Kwas azelainowy jest słabo rozpuszczalny w wodzie, musisz próbować czy dasz radę go rozpuścić, najlepiej zacząć od niskich stężeń, dodatkowo podgrzewając roztwór
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 20:55   #1929
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Myślę, że możesz połączyć ocet z B3, ale tylko jeśli ocet będzie rozcieńczony w wodzie, a pH będzie ustalone powyżej 3-4. Kwas azelainowy jest słabo rozpuszczalny w wodzie, musisz próbować czy dasz radę go rozpuścić, najlepiej zacząć od niskich stężeń, dodatkowo podgrzewając roztwór
Dzięki za odpowiedź
A myślicie, że to robi różnicę jak dodaję 5 ml jednego oleju i 5 ml drugiego zamiast 10 ml tego samego? Czy lepiej 2 oleje czy większe stężenie jednego?
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 21:08   #1930
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź
A myślicie, że to robi różnicę jak dodaję 5 ml jednego oleju i 5 ml drugiego zamiast 10 ml tego samego? Czy lepiej 2 oleje czy większe stężenie jednego?
Do jakiegoś konkretnego kosmetyku?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-08, 21:34   #1931
fifi_xd
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 194
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Do jakiegoś konkretnego kosmetyku?
Do kremu albo serum na slp
fifi_xd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-11-08, 23:08   #1932
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez fifi_xd Pokaż wiadomość
Do kremu albo serum na slp
Dozuj oleje w zależności od tego co masz na stanie lub co lubi twoja skóra Według mnie nie ma większej różnicy czy dodasz 10 g jednego oleju, czy dwa po 5 g.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 14:15   #1933
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Znowu ja i znowu w sprawie emulgatora
Czy któraś z Was przygotowywała krem na wosku pszczelim? Wymyśliłam sobie tłuste, ciężkie mazidło do stóp z mocznikiem, więc wosk jak najbardziej mi tutaj pasował. Recepturę rozpisałam wzorując się na zaleceniach z ZSK (55% fazy olejowej w tym 10% wosku i 45 % fazy wodnej), a jednak po połączeniu i zmieszaniu bardzo duża ilość fazy wodnej nie połączyła się z powstałym kremem. Wiem, że z czasem wytrącanie się wody jest zjawiskiem normalnym, ale czy normalnym jest, że taka sytuacja miała miejsce od razu przy mieszaniu?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC09543 (1200x900).jpg (213,9 KB, 17 załadowań)
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 19:23   #1934
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, poradźcie na szybko jakiś przepis na fajne serum antyoksydacyjne, nadające się do cery naczynkowej, najlepiej, żeby tez delikatnie oczyszczało. Miałam kupić w BU ale chyba skorzystam z DDD na Beautyever
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-04, 00:45   #1935
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Już chyba nikt się tutaj nie udziela, ale mimo wszystko spróbuję. Czy któraś z Was zamawiała gotowy eliksir wybielający przebarwienia i piegi z ZSK (https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/p/El...-piegi-30-ml/2), albo próbowała go odtworzyć w domu?

Składniki już do mnie lecą, wzięłam się więc za rozebranie receptury na czynniki pierwsze (stężenie % każdego składnika i przeliczniki z g na ml) i zonk, podana na stronie receptura nie da się sensownie rozłożyć, tzn. wg opisu eliksir ma 30 ml, a po zsumowaniu użytych składników wychodzi 35.55 ml (jest też wzmianka w komenatrzu, że serum jest za dużo - nie mieści się do załączonej w zestawie buteleczki). Ile w takim razie jest w tym serum procentowo poszczególnych składników, a zwłaszcza HA i B3?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-12-04 o 00:56
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 16:47   #1936
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Też mam kilka pytań

Czy:
- liposomy są kompatybilne z takimi nawadniaczami jak mleczan sodu, alantoina i D-pantenol? Chcę je rozpuścić w hydrolacie lub wodzie destylowanej z mleczanem sodu i alantoiną bo w kremach nie potrafię ich używać, psują mi się, nie chcę kolejny raz ryzykować, a w wodzie destylowanej fajnie działały. Tylko nie dodawałam do takiej mieszanki niczego innego.
- mogę dodać do roztworu z SAP 4 gramy kwasu laktobionowego? Chcę go użyć nie tylko do zabezpieczenia witaminy C, ale też jako substancji aktywnej leczącej nieduże teleangiektazje.
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-06, 18:08   #1937
alibera
Raczkowanie
 
Avatar alibera
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: Mielec
Wiadomości: 47
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Dimitrov Pokaż wiadomość
Też mam kilka pytań

Czy:
- liposomy są kompatybilne z takimi nawadniaczami jak mleczan sodu, alantoina i D-pantenol? Chcę je rozpuścić w hydrolacie lub wodzie destylowanej z mleczanem sodu i alantoiną bo w kremach nie potrafię ich używać, psują mi się, nie chcę kolejny raz ryzykować, a w wodzie destylowanej fajnie działały. Tylko nie dodawałam do takiej mieszanki niczego innego.
- mogę dodać do roztworu z SAP 4 gramy kwasu laktobionowego? Chcę go użyć nie tylko do zabezpieczenia witaminy C, ale też jako substancji aktywnej leczącej nieduże teleangiektazje.
Liposomy są wrażliwe na zmiany pH, dlatego dodanie mleczanu sodu bez dodania kwasu (dla zrównoważenia pH) może przyspieszyć rozbicie liposomów. Generalnie powinnaś się trzymać pH producenta liposomów i powinno być dobrze. Z drugiej strony nie wiadomo jak działa na liposomy zwiększenie zawartości soli (mleczan sodu to sól), nie chcę Cię wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że gdzieś kiedyś czytałam o tym, żeby zawartość soli w preparatach z liposomami nie była zbyt wysoka - ale tutaj nie sugeruj się zupełnie, bo na 100% nie pamiętam. Z drugiej strony mleczan jest dobrym buforem pH, więc najlepszym wyjściem jest chyba dodanie mleczanu sodu + kwasu mlekowego(lub innego).

Alantoina, d-pantenol, tutaj chyba nie ma przeciwskazań.
alibera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-07, 07:43   #1938
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzięki
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 18:43   #1939
sofinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 1
Serum poróżowiało???

Dziewczyny, pomóżcie. Zrobiłam (po raz kolejny) serum z 10% SAP wg tej receptury
https://www.zrobsobiekrem.pl/pl/i/Se...ne-pantenol/33
Z jakiegoś powodu przesadziłam z pH (za dużo kwasu mlekowego, chociaż zgodnie z przepisem), więc dodałam odrobinę oczyszczonej sody. pH sie poprawiło, ale po pewnym czasie faza wodna zrobiła sie delikatnie różowa
O co chodz??? W dodatku serum jest na prezent, nie mam juz wszystkich składników i nie zdążę zamówić. Mogę je bezpiecznie podarować, pomimo koloru? Wygląda ładnie
sofinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 20:33   #1940
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Serum poróżowiało???

Napisz bezpośrednio do ZSK w tej sprawie, to ich receptura więc najlepiej i najszybciej coś doradzą
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 11:26   #1941
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dziewczyny, mam nieotwarty glukonolakton z term. 11.2015. Czy to jest sztywny termin czy mogę otworzyć i użyć?
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 12:44   #1942
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez aania88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam nieotwarty glukonolakton z term. 11.2015. Czy to jest sztywny termin czy mogę otworzyć i użyć?
Z Beautyever? Ja też mam całe opakowanie glukonolaktonu z taką datą i mam zamiar jeszcze przez jakiś czas spokojnie go używać To suchy półprodukt, jeżeli był dobrze przechowywany to nie powinno się nic dziać.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 14:46   #1943
aania88
Rozeznanie
 
Avatar aania88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 613
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez zapaałka Pokaż wiadomość
Z Beautyever? Ja też mam całe opakowanie glukonolaktonu z taką datą i mam zamiar jeszcze przez jakiś czas spokojnie go używać To suchy półprodukt, jeżeli był dobrze przechowywany to nie powinno się nic dziać.
Tak będę robić serum i nie zamawialam nowego bo tak mi się wydaje ze skoro suchy, zapakowany no to jeszcze ze 2 czy 3 msc chyba nic mu się nie stanie
aania88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 15:58   #1944
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Jak zrobić roztwór 8% z roztworu mleczanu sodu 60%? To 8% jest procentem z roztworu czy samego mleczanu sodu? Pomocy
Mogę w tym rozpuścić alantoinę?
(robię mgiełkę nawilżającą)

Jak mam miarkę 0.5 mililitra, to ile w jednej takiej miarce zmieści się proszku?

Kupiłam kwas laktobionowy, podobno ma on strukturę małych kryształków, ja dostałam drobny proszek. Któraś z Was go kupowała? Jak wyglądał?

Edytowane przez Dimitrov
Czas edycji: 2015-12-09 o 16:20
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 16:43   #1945
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Dimitrov Pokaż wiadomość
Jak zrobić roztwór 8% z roztworu mleczanu sodu 60%? To 8% jest procentem z roztworu czy samego mleczanu sodu? Pomocy
Mogę w tym rozpuścić alantoinę?
(robię mgiełkę nawilżającą)

Jak mam miarkę 0.5 mililitra, to ile w jednej takiej miarce zmieści się proszku?

Kupiłam kwas laktobionowy, podobno ma on strukturę małych kryształków, ja dostałam drobny proszek. Któraś z Was go kupowała? Jak wyglądał?
Mgiełki robi się na bazie wody destylowanej/hydrolatu, więc to w którymś z nich rozpuścisz alantoinę

8% mleczanu sodu wyliczasz z ilości całej mgiełki, na przykład na 50 gram mgiełki będziesz potrzebowała 4 gramy mleczanu (1 ml mleczanu waży 1,33 g, więc musisz odmierzyć w strzykawce/miarce 3 ml). Będzie to 8% 60% roztworu mleczanu sodu.

Dany półprodukt może w różnych sklepach występować w różnej formie, jeden sklep będzie sprzedawał w formie kryształków, inny może być drobniejszy i mieć formę proszku, tak jak w twoim przypadku. Tym się nie przejmuj, przy liczeniu uwzględniasz po prostu ciężar nasypowy kwasu ze sklepu w którym go kupiłaś.

A to pytanie o 0,5 ml tyczy się czego? Alantoiny?
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.

Edytowane przez zapaałka
Czas edycji: 2015-12-09 o 17:23
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 17:35   #1946
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Wielkie dzięki
Tak, alantoiny.

Chciałam zrobić serum z witaminą C i użyć środka chelatującego w postaci tego kwasu, ile mam go w takim przypadku dodać? Używając miarki 0,5 mililitra. ZSK podaje, że należy podać dwa kryształki. Nie mam pojęcia ile to ma być.

Edytowane przez Dimitrov
Czas edycji: 2015-12-09 o 17:39
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 21:22   #1947
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Dimitrov Pokaż wiadomość
Wielkie dzięki
Tak, alantoiny.

Chciałam zrobić serum z witaminą C i użyć środka chelatującego w postaci tego kwasu, ile mam go w takim przypadku dodać? Używając miarki 0,5 mililitra. ZSK podaje, że należy podać dwa kryształki. Nie mam pojęcia ile to ma być.
Z jakiego sklepu masz alantoinę? Jest może na opakowaniu podany jej ciężar? Ciężko mi dokładnie obliczyć jak by to było z tą łyżeczką, bo w notatkach odnośnie alantoiny mam aż 3 różne przeliczniki z różnych stron (od 0.69 do 1.7), ja najczęściej po prostu dodaję szczyptę.

Odnośnie drugiego pytania niestety nie pomogę, mam glukonolakton ale też w formie proszku, może ktoś poratuje zdjęciem, ewentualnie znalazłam jakieś zdjęcia tutaj: http://www.mineralnyswiatkasi.pl/201...ym-10-diy.html
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 06:17   #1948
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Wszystko i zawsze kupuję w ZSK .
Zapytałam o to też ZSK, powiedzieli mi, że wystarczy ilość odpowiadająca dwom (dwóm? xd) kryształkom cukru .

Czy FEOG muszę dodawać do "toników" (kosmetyków wodnych) z 1 składnikiem? Np. woda + 4 gramy kwasu laktobionowego.

Edytowane przez Dimitrov
Czas edycji: 2015-12-10 o 06:53
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 10:04   #1949
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Cytat:
Napisane przez Dimitrov Pokaż wiadomość
Wszystko i zawsze kupuję w ZSK .
Zapytałam o to też ZSK, powiedzieli mi, że wystarczy ilość odpowiadająca dwom (dwóm? xd) kryształkom cukru .

Czy FEOG muszę dodawać do "toników" (kosmetyków wodnych) z 1 składnikiem? Np. woda + 4 gramy kwasu laktobionowego.
Czyli tak jak na zdjęciu powyżej

Kosmetyki do których używamy wodę powinny zostać zakonserwowane lub przechowywane w lodówce i szybko zużyte (max. 1-2 tygodni). Nie chodzi tutaj o ilość składników, a o samą wodę - szybko namnażają się w niej bakterie i grzyby.
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 16:57   #1950
Dimitrov
Raczkowanie
 
Avatar Dimitrov
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 57
Dot.: Co dziś ukręciłaś Wizażanko? Nasze zmagania z recepturami kosmetyków

Dzięki zapaałka, na Ciebie zawsze można liczyć w tym wątku
Dimitrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-31 15:16:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:04.