podkład a korektor - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-30, 13:16   #1
_Avnel
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 79

podkład a korektor


czym właściwie różnią się te dwa kosmetyki? mówię o takim podkładzie o płynnej konsystencji i płynnym korektorze z pędzelkiem. bo zastanawiam się po co większość kobiet kupuje dwa produkty które, jak ja zauważyłam niczym się nie różnią, oprócz tego ze korektor ma mniejszą pojemność i posiada pędzelek, a forma jest ta sama. ja zauważyłam że po nałożeniu na twarz jedno i drugie wygląda tak samo (oczywiście jeśli jest w tym samym odcieniu) i trzyma się tak samo długo więc jaka jest między nimi różnica?
_Avnel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 16:01   #2
Fenris
Czekam na Ragnarok
 
Avatar Fenris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 23 241
Dot.: podkład a korektor

Wydaje mi się, że korektor powinien być bardziej kryjący niż podkład, bo nakładasz go punktowo, a nie na całą twarz.
Ale płynnych nie znam, używałam tylko raz czy dwa w życiu w sztyfcie.
Fenris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-30, 18:19   #3
wypad
Wtajemniczenie
 
Avatar wypad
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2 966
Dot.: podkład a korektor

płynne w pędzelku są zwykle pod oczy
wypad jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-01, 11:31   #4
Pani Barokowa
Rozeznanie
 
Avatar Pani Barokowa
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 658
Dot.: podkład a korektor

Jak to niczym się nie różnią? Podkład służy do wyrównania koloru cery, a korektor do punktowego ukrywania niedoskonałości. Podkładem większych problemów nie zatuszujesz, a wysmarowanie się korektorem będzie wyglądało nienaturalnie i stworzy maskę...
Pani Barokowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 15:01   #5
ilooveyou
Raczkowanie
 
Avatar ilooveyou
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 218
Dot.: podkład a korektor

Tak jak już wspomniały osoby wyżej wdg mnie różni się wlaśnie tym że korektor lepiej kryje niedoskonałości np naczynka, wyspryski lub cienie pod oczami
ilooveyou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 22:01   #6
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: podkład a korektor

Z całym szacunkiem - jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy korektorem a podkładem, to chyba czas zmienić kosmetyki Ewentualnie używasz mega kryjącego podkładu i leciuteńkiego korektora przeznaczonego do rozświetlania okolic oczu - wtedy faktycznie może nie być gigantycznej różnicy po nałożeniu pomiędzy tymi produktami.

Generalnie korektory w płynie dzielą się na dwie grupy:

1 grupa: pod oczy (np. korektor w płynie Miss Sporty), o mniejszym napigmentowaniu, lżejszej konsystencji - z reguły mają mniejsze krycie niż te przeznaczone do ukrywania niedoskonałości (chociaż oczywiście są wyjątki), dodatkowo często zawierają drobinki lub inne cuda wianki odbijające światło. Można podsumować to tak, że służą głównie do rozświetlania i np. na pryszcz się nie nadają, bo po prostu go nie przykryją.

2 grupa: przeznaczone do krycia niedoskonałości (np. L'oreal Alliance Perfect), są dużo bardziej napigmentowane, kremowe, ich głównym zadaniem jest ukrycie defektów skóry i w tym przypadku różnica pomiędzy korektorem a nawet mocno kryjącym podkładem jest diametralna, na korzyść korektora oczywiście.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:09.