Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 20:15   #31
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja jakos wsrod znajomych muzulmanow nie zauwazlam zeby mieli wiecej dzieci..zazwczaj 1-2...u mojego A. z 5rodzenstwa tylko jeden ma 4dzieci reszta po 1. albo 2...i to w Marokko a nie w Europie gdzies...mieszanki europejskie jak ja z moim A. tez najczeciej 1-2dzieci...kogo stac teraz na wiecej dzieci...bardziej mam znajomch z Polski co maja w Polsce po 3dzieci

ja chodze czasami do maczetu tutaj i ani nie nosze chust ani jakos sie nie zakrwam..a jestem katoliczka i ubieram sie normalnie, ale nawet dziewczyny z karjow arabskich sa ubrane normalnie...wiec nie wyobrazam sobie zeby przed maczetem zabraniali komus chodzic

a fakt ze Mohammed jest czestym imiemniem nadawanym...czesto jako drugie imie...ale tez wsrod znajomych zadne dziecko sie tak nie nazywa

dla mnie sa to jakies ekstremalne przypadki ktore tu podajecie ..
Wsrod twoich znajomych..., i zalezy tez jaki staz malzenski ma ten co ma 4 i ci co maja 1 lub 2... A z moich obserwacji nieznajomych np. na ulicy, pod szkola itp. lub znajomych w stylu sasiedzi lub blizsi znajomi, jasno wynika, ze muzulmanska rodzina zaczyna sie z reguly i najczesciej od trojki dzieci w gore... i nawet "mieszanki europejskie", znajoma para Francuzka plus facet tylko pochodzenia algierskego, bo urodzony i wychowany juz w Marsylii i tez maja 4 dzieci...

Kogo na to stac? Tutaj praktycznie kazdego... Poza tym to Polska ma mniejszy przyrost naturalny od np. Francji, kora ma wiekszy przyrost naturany, ale tez tylko i wylacznie dzieki emigrantom z krai Arabskich i czarnej Afryki, bo reszta w wiekszosci jest na to zbyt wygodna..., a wiec twoje obserwacje tyko po twoich znajomych z Polski, sa tak samo miarodajne, jak twoje obserwacje twoich znajomych z Niemiec czy Maroka... Obserwuj ogol, a nie kilka osob, to bedziesz blizsza prawdy...

I co do meczetu cie wpuszczaja bez chusty? I jak jestes katoliczka, to po co tam chodzisz? Chyba tylko zwiedzac meczet, bo chyba nie modlisz sie do Allacha? Mam nadzieje, ze jestes silna kobieta i sie nie dasz i wychowasz wlasne dzieci w twojej wierze chrzescijanskiej, czyli, ze nie poddasz sie i ne zrobisz tak jak wiekszosc, co za muzulmanow powychodzila i mimo tego, ze zyje w Europie, to dzieci wychowuje w ich wierze...

Co do muzulmaek ubranych normalnie i "nienormalnie", to tutaj sa takie i takie. Osobiscie "nienormalnego" ubrania nie rozumiem, moim zdaniem kobieta powinna byc zadbana, ladnie ubrana, ladne widoczne wlosy, makijaz, a nawet sexy, jak wiek i uroda na to pozwala, to wtedy jak najbardziej pwinna byc sexy, no po prostu powinna byc kobieta...

Wiec jak Mohamed i rozne inne odmiany tego imienia, niewazne, czy jako pierwsze, czy jako drugie, jest imieniem w UK najczesciej nadawanym tzn. ze jest to dowod na to, ze najczesciej rodza sie tam muzulmanie, wiec kto ma duzo dzieci? A tak na marginesie to nie raz slyszalam jak muzulmanka dziecko wola Mohamed, moze nie jest najmodniejsze teraz wsrod imion muzulmanskich, ale tez i nie takie niespotykane.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 00:09   #32
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Cytat:
Napisane przez Y a s m i n e Pokaż wiadomość

Hmm... no tego Ci nie powiem, bo nie wiem sama . Ale oglnie widać, że "są u siebie".


I tutaj przypomniała mi się jedna rzecz, mianowicie "araby"...
Ja praktycznie codziennie mam ten sam problem... mianowicie czuję napastowana przez nich . Chodzi głównie o tereny poza ścisłym centrum Paryża (bo tam są głównie turyści i istny magiel towarzyski ), ale i to nie jest regułą.
Ale- chodzi o to, że mam jasną twarz, ciemne włosy, niebieskie oczy, jestem niska i szczupła. Codziennie jakiś taki właśnie "arab" mnie zaczepia. Łażą za mną, chcą się umawiać, robią to oczywiście grzecznie, ale po 2-3 zdaniach pojawia się motyw "daj mi swój nr, spotkajmy się, chodź do mnie" i wiadomo o co chodzi.
Problemem jest tu fakt, że oni są wręcz chamscy- zaczepiają mnie w markecie (przedwczoraj chociażby- lazł za mną taki i stanął centralnie przed twarzą), inny wczoraj- w centrum miasta, udając, że się zgubił. Ciągle słyszę gdzieś za sobą, jak coś wołają. Patrzą się tak... wyzywająco, centralnie w oczy. Unikam jak ognia patrzenia im w twarz, idąc przez ulicę patrzę prosto, ale ich spojrzenia są wręcz fizycznie wyczuwalne. Mam wrażenie, że podejście do kobiet mają czysto instrumentalne. Są strasznie nahalni, ale dla nich to normalne, a ja się czuję gwałcona mentalnie

Nie mówię o wszystkich, bo oczywiście tak na pewno nie jest, ale w większości przypadków, z jakimi się spotkałam.. Choćby w poprzedniej pracy- muzułmanin jeden i drugi, niby porządni, kulturalni, nawet inteligentni, ale jak po pół roku latania mi za d*** dałam do zrozumienia, że nic z tego (kwestia, że mam chłopaka oczywiście znaczenia dla nich nie miała...), zaczęło się odgrywanie na mnie i traktowanie prawie jak psa, za urażoną męską dumę, bo jednego i drugiego "odtrąciłam".

Piszę to nie po to, by pokazać, jacy są wyznawcy tej religii, bo z pewnością nie każdy tak ma, ale raczej nakreślam "arabski świat"- mimo wszystko religijny aspekt "w praniu". Po półtora roku jestem autentycznie zmęczona traktowaniem mnie przez takich "wyznawców" jak kawał mięcha, obiekt seksualny odseparowany od uczuć. To jest naprawde straszne. Mam wrażenie, że ich religia dotyczy tylko żon i ich wyznawców, ale z cudzoziemcami to już mogą robić co chcą...
post co najmniej niepokojacy, ale widac czesc dziewczyn nie widzi w tym nic dziwnego. to niestety dosc nagminne, i przyczynia sie do innych znacznie gorszych przestepstw...

mysle, ze jak kobieta chodzi sama i jest z europy, czy tez chinka np. to oni sobie pozwalaja na wiecej, na chamstwo. kwestia religijna, w ogole arabki nie chodza z bialymi... jakis maly %.
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 10:16   #33
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

zn
Cytat:
Napisane przez Lazurowewybrzeze Pokaż wiadomość
Wsrod twoich znajomych..., i zalezy tez jaki staz malzenski ma ten co ma 4 i ci co maja 1 lub 2... A z moich obserwacji nieznajomych np. na ulicy, pod szkola itp. lub znajomych w stylu sasiedzi lub blizsi znajomi, jasno wynika, ze muzulmanska rodzina zaczyna sie z reguly i najczesciej od trojki dzieci w gore... i nawet "mieszanki europejskie", znajoma para Francuzka plus facet tylko pochodzenia algierskego, bo urodzony i wychowany juz w Marsylii i tez maja 4 dzieci...

Kogo na to stac? Tutaj praktycznie kazdego... Poza tym to Polska ma mniejszy przyrost naturalny od np. Francji, kora ma wiekszy przyrost naturany, ale tez tylko i wylacznie dzieki emigrantom z krai Arabskich i czarnej Afryki, bo reszta w wiekszosci jest na to zbyt wygodna..., a wiec twoje obserwacje tyko po twoich znajomych z Polski, sa tak samo miarodajne, jak twoje obserwacje twoich znajomych z Niemiec czy Maroka... Obserwuj ogol, a nie kilka osob, to bedziesz blizsza prawdy...

I co do meczetu cie wpuszczaja bez chusty? I jak jestes katoliczka, to po co tam chodzisz? Chyba tylko zwiedzac meczet, bo chyba nie modlisz sie do Allacha? Mam nadzieje, ze jestes silna kobieta i sie nie dasz i wychowasz wlasne dzieci w twojej wierze chrzescijanskiej, czyli, ze nie poddasz sie i ne zrobisz tak jak wiekszosc, co za muzulmanow powychodzila i mimo tego, ze zyje w Europie, to dzieci wychowuje w ich wierze...

Co do muzulmaek ubranych normalnie i "nienormalnie", to tutaj sa takie i takie. Osobiscie "nienormalnego" ubrania nie rozumiem, moim zdaniem kobieta powinna byc zadbana, ladnie ubrana, ladne widoczne wlosy, makijaz, a nawet sexy, jak wiek i uroda na to pozwala, to wtedy jak najbardziej pwinna byc sexy, no po prostu powinna byc kobieta...

Wiec jak Mohamed i rozne inne odmiany tego imienia, niewazne, czy jako pierwsze, czy jako drugie, jest imieniem w UK najczesciej nadawanym tzn. ze jest to dowod na to, ze najczesciej rodza sie tam muzulmanie, wiec kto ma duzo dzieci? A tak na marginesie to nie raz slyszalam jak muzulmanka dziecko wola Mohamed, moze nie jest najmodniejsze teraz wsrod imion muzulmanskich, ale tez i nie takie niespotykane.
Obserwuje ogol...mieszkam juz kilkanascie lat w Niemczech i jedyna grupa ktora ma duzo dzieci to sa Turcy..a oni maja tu zupelnie inny wymiar niz inni muslimi

Myslisz ze wszyscy chodza do maczetu tylko po to zeby sie modlic ? dla nich to spotkanie takze towarzyskie... zeby razem gotowac, rozmawiac o wszytkim nie tylko o Allahu!!!... dla dzieci sa fajne zabawy, dla strszych nauka arabskiego...Ja chodze ze wzgledu na moja corke, bo moj A. nie moze z nia wejsc do czesci dla kobiet...tam jest moja kolezanka tez POlka ktora przeszla na islam i ona czasami jest z moja corka a jak wiem ze jej nie bedzie to ja ide..Nie modle sie ale spotykam sie ze znajomymi albo ucze sie spiewac piosenek po arabsku dzieci lubia tam chodzic bo jest inaczej niz w kosciele gdzie na mszy trzeba prawie godzine sztywno siedziec...

Moje dzieci sa wychowywane w islamie...choc akurat jedyne w tym momencie jest to ze nie jedza wieprzowiny ja akurat jestem katoliczka nie praktykujaca i nie chce dzieciom narzucac "mojej" religii... z doswiadczenia wiem ze jak dorosna to same wybiora jaka droga pojda...swietujemy razem Ramadan ale tez swietujemy Boze
Narodzenie czy Wielkanoc...

to ze ma wlosy widoczne to dla Ciebie sexy jest? nie powiedzialabym ze wszystkie kobiety w Europie, ktore nie sa muslimkami sa sexy tylko dlatego ze nie nosza chusty

a co do imienia Mohamed to sama powiedzialam ze jest czeste, ale wsrod moich znajomych nikt tak dziecka nie nazwal..a nawet w licznej rodzinie mojego A. tez jest tylko jeden najmlodszy brat tak nazwany a wszyscy inni a takze siostrzency, bratanncy itd... maja inne imiona..Na emigracji chyba jest czesciej spootykane, gdyz to dla nich jest wlasnie wyrazenie swojej religii przez to imie, ale to nie znaczy ze ci ludzie sa jacys fanatyczni
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-19, 13:30   #34
JP84
Raczkowanie
 
Avatar JP84
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 50
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

a pozniej ludzie sie dziwia skad sie biora narodowcy
JP84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-20, 20:30   #35
201610030905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 104
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Cytat:
Napisane przez JP84 Pokaż wiadomość
a pozniej ludzie sie dziwia skad sie biora narodowcy
Dokładnie.

Ja pamiętam Niemcy jako że spora grupa to Niemcy/Polacy/murzyni. A mała muslimy. I Chciałabym, żeby tak zostało. Cóż jadę za rok do cioci która mieszka w najbardziej już z islamizowanym mieście (na szczęście nie dzielnica) więc zobaczę jak to wygląda na własne oczy.
201610030905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 19:38   #36
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Cytat:
Napisane przez sublime Pokaż wiadomość
Z praktyki wam napiszę, że owszem, w UK islamizacja postępuje - przykład - zostałam nijako zmuszona przez rynek, by moja restauracja była Halal - anglikom to nie przeszkadza, a niestety, jeżeli chce się zarobić trzeba dotrzeć do jak największej ilości odbiorców...
Musze sie z Toba zgodzic, gdy przyjezdzalam do Londynu nie bylo to az tak widoczne, teraz w kazdym sklepie mozna znalezc mieso halal, prawie kazda restauracja ma halal ( choc moj maz pracuje w restauracji i kucharze dosc ciekawie podchodza do tego tematu, na szczescie muzulmanie nie wiedza co jedza ). W sklepach juz sa lodowki z jedzeniem halal, nie trzeba znac ich swiat, aby wiedziec kiedy one sie odbywaja, wielkie przechodzy po ulicach. Sa tutaj tez dzielnice na ktorych mieszkaja w wiekszosci muzulmanie. Nic do nich nie mam, ale jednak przeprowadzili sie do innego kraju i powinni dostosowac sie do obyczajow panujacych w danym kraju. Maz mial w pracy muzulmanina dla ktorego nawet wielki ruch nie przeszkadzal w modleniu sie, zostawial wszystko i szedl sie modlic.

---------- Dopisano o 20:38 ---------- Poprzedni post napisano o 20:33 ----------

Cytat:
Napisane przez ogorekpazurek Pokaż wiadomość
ja jakos wsrod znajomych muzulmanow nie zauwazlam zeby mieli wiecej dzieci..zazwczaj 1-2...u mojego A. z 5rodzenstwa tylko jeden ma 4dzieci reszta po 1. albo 2...i to w Marokko a nie w Europie gdzies...mieszanki europejskie jak ja z moim A. tez najczeciej 1-2dzieci...kogo stac teraz na wiecej dzieci...bardziej mam znajomch z Polski co maja w Polsce po 3dzieci

ja chodze czasami do maczetu tutaj i ani nie nosze chust ani jakos sie nie zakrwam..a jestem katoliczka i ubieram sie normalnie, ale nawet dziewczyny z karjow arabskich sa ubrane normalnie...wiec nie wyobrazam sobie zeby przed maczetem zabraniali komus chodzic

a fakt ze Mohammed jest czestym imiemniem nadawanym...czesto jako drugie imie...ale tez wsrod znajomych zadne dziecko sie tak nie nazywa

dla mnie sa to jakies ekstremalne przypadki ktore tu podajecie ..
Gdy bylam w ciazy i wyladowalam w szpitalu na 5 sal po 5 osob wiekszosc to byly muzulmanki, przychodzila wielka ilosc dzieci, normalnie przedszkole w szpitalu.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 20:09   #37
201610030905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 104
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Myślicie że to jakieś celowe działania rządów? Czy może przekupili złotem w końcu taka Arabia ma go pod dostatkiem. Ja uważam, że chcieli uciec od ograniczeń narzuconych przez ich rządy. Ale z tej wolności im się poprzewracało. Ale to moje zdanie.
201610030905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-24, 15:35   #38
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Francja ma duzo jeszcze interesow z bylymi koloniami min.i z Magrebem (Algieria, Tunezja i Maroko). Z tego co mi wiadomo, np. Francja gaz ciagnie z Algierii. Wiec troche sa to wspolne intresy, ze sie ich tu tyle wpuszczalo i dalej wpuszcza, i ze maja latwiej sie tu dostac, niz ktos spoza bylych klonii, oczywiscie z wyjatkiem Unii Europejskiej, wiec mysle, ze tak Los_sia, masz w tym troche racji. Poza tym, w bylych koloniach jezykiem urzedowym jest najczesciej nadal francuski, a dzieci ucza sie tam francuskiego w szkolach juz od najmlodszych lat, wiec jak tu przyjezdzaja to czesto nie maja problemow z jezykiem, ani zadnych aktow urodzenia ze swoich krai itp. nie musza na francuski tlumaczyc, bo sa one juz po francusku.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-24, 16:52   #39
201610030905
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 104
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Lazurowewybrzeze To prawda że kandydat na prezydenta Francji (anty islamowy) Zdobywa lepsze poparcie?
I poza tematem to prawda że francuska dama zdemolowała dom (drogie antyki) Jak się dowiedziała że jej mąż zdradza ją z aktorką?
201610030905 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-27, 14:31   #40
Lazurowewybrzeze
Zadomowienie
 
Avatar Lazurowewybrzeze
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Marsylia
Wiadomości: 1 719
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

Chodzi ci o FN, o Marine Le Pen? Tak to prawda i wydaje mi sie, ze w kolejnych wyborach, ma spore szanse nawet na wygrana, szczegolnie po rzadach Hollanda. A jak nie wygra, to pewnie zakonczy z jeszcze lepszym wynikiem, niz w poprzdnich wyborach, w ktoych wygral Holland.

Poza tym, ta partia miala zawsze spore poprcie na poludniu Francji, ktore zreszta zawsze tradycyjnie glosuje na prawo UMP i FN, a aktualnie FN ma jeszcze wieksze poparcie, ale aktualnie to nie tylko tu, ale w calej Francji.

W kwietniu beda wybory mera Marsylii, niewykluczone, ze zaglosuje wlasnie na kandydata z FN, wyglosil on bardzo lade przemowienie na Université d'été we wrzesniu 2013. Bylo wdac, ze bardzo lubi to miasto i chce dla niego dobrze. Wiec jak to ktos co lubi to miasto ta jak ja, to czemu nie? Teraz od czasow Marine juz nie ma zadnego wstydu, glosowac na FN, nie ma juz w tej partii wogole tzw. lysych glow, a i kieds za jej ojca, byly to szczatkowe ilosci. Ale ona skutecznie oddiabolizowala te partie i teraz jest to partia jak kazda inna, porownalabym ja do polskiego PiS.

Jezeli chodzi o pierwsza dame Francji, to nie wiem, jak tak slyszalas to pewnie prawda. Coz z nia krecil tez jak byl jeszcze z SégoleneRoyal, wiec mogla to przewidzec. Jak zwykle sprawdzlo sie, ze na cudzej krzywdze szczescia sie nie zbuduje.
Lazurowewybrzeze jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-08, 02:33   #41
Evilina
Przyczajenie
 
Avatar Evilina
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 17
Dot.: Pytanie do emigrantek z Niemiec,Francji,Belgii i UK.

To jest zupełna przesada z ta islamizacja Europy! Mieszkam 2 lata w Niemczech i poznałam wielu muzłumanow, którzy nie obnosza sie ze swoją wiara. Jedyne co to głośno mówią o nie jedzeniu wieprzowiny. Muzłumanie, których poznałam to tez normalni ludzie. Akceptują to, ze ktos moze nie wierzyć w allaha. Przeczytałam duzo książek na temat, bo chciałam wiedzieć na czym opiera sie ich wiara. Oczywiscie pewne rzeczy trudno mi jest zrozumieć, ale tak było im wpajane przez całe lata. To sa tez dobrzy ludzie, a szczególnie młodzi, którzy patrzą szeroko otwartymi oczami.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Evilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-04-08 02:33:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.