Proszę o pomoc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-04-14, 14:33   #1
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200

Proszę o pomoc


Dziewczyny pomóżcie, ponad rok temu złamała mi się górna 5 została przeleczona dużo wcześniej kanałowo.Gdy się złamała została wzmocniona ale nie wiem dokładnie czym.Od czasu do czasu pobolewaly mnie zęby,denstysci mówili że to może być od zatok które mam chore ja cały czas stawiałam na górną 5.
Byłam u łącznie 5 prywatnych dentystów z dwoma różnymi zdjeciami RTG nikt nie widział nic niepokojącego.Minęło od tego czasu rok.Dzisiaj na konsiltacji i RTG zęba pani stomatolog zobaczyła stan zapalny,nie przeleczone kanały i być może przepchnięte narzędzie do zatoki jestem przerażona.Do innego stomatologa mnie wysłała mogą mi tego zęba jeszcze raz prze leczyć i zrobić korone .Tylko ja nie mam na to pieniędzy juz koszt ponad 2 tys.Już nie mam jeden drugiej 5.Moje pytanie czy da sie wyrwać zęba gdzie jest coś do zatoki przepchane i może taki zabieg być bez znieczulenia.Kilka lat temu jak miałam antybiotyk na wyrwany ząb Dalacin C czułam się po nim okropnie i miałam problemy z jelitami.Moje pytanie zostawić tego zęba w spokoju,tylko czasmi wchodzi tam jedzenie pod dziąsło bo jest szczelina miedzy 4 a 5 czy lepiej wyrwać?Czy może za jakiś czas mocno boleć i spuchnę?
Wiem,że nie jesteście lekarzami ale może któraś z was ma o tym pojęcie?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 15:46   #2
201604191001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 646
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez Onnaa88 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie, ponad rok temu złamała mi się górna 5 została przeleczona dużo wcześniej kanałowo.Gdy się złamała została wzmocniona ale nie wiem dokładnie czym.Od czasu do czasu pobolewaly mnie zęby,denstysci mówili że to może być od zatok które mam chore ja cały czas stawiałam na górną 5.
Byłam u łącznie 5 prywatnych dentystów z dwoma różnymi zdjeciami RTG nikt nie widział nic niepokojącego.Minęło od tego czasu rok.Dzisiaj na konsiltacji i RTG zęba pani stomatolog zobaczyła stan zapalny,nie przeleczone kanały i być może przepchnięte narzędzie do zatoki jestem przerażona.Do innego stomatologa mnie wysłała mogą mi tego zęba jeszcze raz prze leczyć i zrobić korone .Tylko ja nie mam na to pieniędzy juz koszt ponad 2 tys.Już nie mam jeden drugiej 5.Moje pytanie czy da sie wyrwać zęba gdzie jest coś do zatoki przepchane i może taki zabieg być bez znieczulenia.Kilka lat temu jak miałam antybiotyk na wyrwany ząb Dalacin C czułam się po nim okropnie i miałam problemy z jelitami.Moje pytanie zostawić tego zęba w spokoju,tylko czasmi wchodzi tam jedzenie pod dziąsło bo jest szczelina miedzy 4 a 5 czy lepiej wyrwać?Czy może za jakiś czas mocno boleć i spuchnę?
Wiem,że nie jesteście lekarzami ale może któraś z was ma o tym pojęcie?
Bez znieczulenia chcesz rwac? Serio? Jestes uzalezniona, ze nie chcesz znieczulenia?

Antybiotyki sa rozne, akurat Dalacin jest moim zdaniem jednym z najgorszych. Mozesz poprosic o inny.

Ktos ci skopal zeba, skopal ci kanalowe i moim zdaniem ten ktos odpowiada za twoje obecne problemy i powinien poniesc koszty naprawy.
201604191001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 16:48   #3
Onnaa88
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 200
Dot.: Proszę o pomoc

Cytat:
Napisane przez _Judith_ Pokaż wiadomość
Bez znieczulenia chcesz rwac? Serio? Jestes uzalezniona, ze nie chcesz znieczulenia?

Antybiotyki sa rozne, akurat Dalacin jest moim zdaniem jednym z najgorszych. Mozesz poprosic o inny.

Ktos ci skopal zeba, skopal ci kanalowe i moim zdaniem ten ktos odpowiada za twoje obecne problemy i powinien poniesc koszty naprawy.
Bardzo przepraszam,jestem tak zestresowana przez ta i jeszcze kilka innych sytuacji,że zrobiłam błąd.Oczywiście ze znieczuleniem bym rwała.Ząb był leczony około 3 lata temu,więc już u lekarza prywatnego nic nie zdziałań raczej.Taki ząb muszę koniecznie leczyć lub wyrwać bo inaczej zrobi się zmiana okołowierzchniowa?I czy koniecznie będzie potrzebny antybiotyk po wyrwaniu?
Onnaa88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 22:08   #4
my_vampiree
Rozeznanie
 
Avatar my_vampiree
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 962
Dot.: Proszę o pomoc

Miałam podobną sytuację (tylko ja nie mam problemów z kanałami), czyli leczony kanałowo ząb się ułamał i chodziłam tak ze dwa lata aż w końcu wypadła plomba i okazało się, że był źle wyleczony i do wyrwania. Myślę, że lepiej wyrwać i wstawić implant, jest to droższe (wiele gabinetów oferuje kupno na raty) ale pewniejsze. Jeżeli od trzech lat chodzisz z niedoleczonym zębem to raczej są małe szanse na uratowanie. Tym bardziej jeśli, jak sama mówisz, wchodzi Ci tam jedzenie. Antybiotyku nie brałam po wyrwaniu, ale to oczywiście kwestia indywidualna.
__________________
Wymiana
my_vampiree jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-16, 22:58   #5
Anusia90
Raczkowanie
 
Avatar Anusia90
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Proszę o pomoc

Lepiej zapytaj o raty w sprawie implantu lub leczenia i korony. Antybiotyk konieczny, bo można zakazic ranę w zębodole, a wtedy będziesz bardzo żałowac, że nie wzięłaś. Widziałam kiedyś stan zapalny dookoła korzenia - wtedy i tak Ci wyrwą, żeby się dalej nie przeniosło.

Poproś o inny antybiotyk i koniecznie bierz coś OSŁONOWEGO, żeby znów nie podrażnic jelit np. Lakmil.
Anusia90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-16 23:58:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:05.