Zapachy dodające/odejmujące lat ;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-13, 05:11   #1
Małgosia791
spin doctor
 
Avatar Małgosia791
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 7 514

Zapachy dodające/odejmujące lat ;)


Wątek nie do końca poważny. Jestem ciekawa jakie zapachy sprawiają, że czujecie się staro i nobliwie(lub postrzegacie tak innych), a jakie "odejmują" lat.

Dla mnie zapachy postarzające to LVEB, So Elixir, Angel, Allure Sensuelle i Perceive Avonu. W tych zapachach czuję się jakbym miała z 10 lat więcej i była zmęczona życiem. "Odmładzają" mnie natomiast: Light Blue(a jakże), Addict, Bright Crystal, Addict Shine i eau Fraiche.

Małym fenomenem jest dla mnie Angel. Jak ja nim pachnę czuję się bardzo staro a na mojej 55letniej znajomej z pracy pachnie obłędnie i zdecydowanie ją w moich oczach odmłodził
__________________
"Wybrałam osobę, którą chcę być, i nią jestem."

Edytowane przez Małgosia791
Czas edycji: 2015-09-13 o 05:14
Małgosia791 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:02   #2
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Moim zdaniem postarzają zapachy z nutami retro: zwierzęce, kadzidlane, mocno pudrowe... i tutaj dla przykładu podałabym Classique JPG, Organzę Givenchy, Samsarę, ASOE II, Kobako, Roma...
za to odmładzają te świeższe, ale nie szłabym w klasyczne świezaki, tylko w takie świetliste kwiaty, np. Pure drop of rose DKNY, Miss Dior Blooming Bouquet, YR Rose Absolue fraiche, Baby Doll, ewentualnie zapachy z nutką czegoś niespotykanego, zabawnego - jak popcorn w Miss Dior Cherie z 2005 r.


Ale szczerze mówiąc to jestem w takim fajnym wieku, że ani odmładzać ani postarzać się nie muszę i noszę wszystko co chcę.
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:07   #3
szakszuka
Raczkowanie
 
Avatar szakszuka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: kr
Wiadomości: 383
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Ja sie czuje bardzo dojrzale w shiseido zen i praktycznie we wszystkich guerlainach poza l'instant posiadałam przez jakis czas Shalimar PI ale niestety, miałam poczucie ze zupełnie do mnie nie pasuje, jest zbyt poważny i stateczny, mojej skórze złe w tym było. Czułam sie 20 lat starsza nie wiem czemu ale crystal noir tez mi sie kojarzy z dojrzała kobieta, moze dlatego ze moja mama i tesciowa namiętnie go używają jest tez zapach który jest dojrzały ale odbieram go w pozytywny sposób, kojarzy mi sie z bezpieczeństwem i mama i lubię sie sie nim otulać- to HC givenchy i kenzo amour

A z odmładzających to wszystkie Marca Jacobsa, Bright Crystal, Coco M, escady sezonowe, MdCh, i inne kwiatki z owocami..co najlepsze, tych zapachach tez wcale nie czuje sie dobrze bo tez wydaje mi sie ze do mnie nie pasują
także podsumowując wydaje mi sie ze najlepiej nosić to w czym dobrze sie czujemy bo pewnie te które ja ubóstwiam tez ktoś bedzie postrzegał jako dodające lat- ambre sultan, chergui, extatic, słodkie różyczki czy perły tez moze nie pasują do młodej dziewuszki jak ja ale trudno
szakszuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:13   #4
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Ja bym określiła LVEB jako odmładzający raczej albo po środku.

Odmładzające, to perfumy cytrusowe typu wspomniane Light Blue i I Love Love, ale też np. Chanel Chance eau fraiche, owocowo-świeże jak L'Imperatrice, wszelkie owockowe słodziaki w typach Escady, spora część celebryckich słodziaków i zapachy świeżo-kwiatowe jak Bright Crystal właśnie

Postarzające: w pierwszej kolejności moim zdaniem negatywnie postarzające jak Chanel 5, ciężkie mieszanki białych kwiatów typu Madonna ToD, Obsession, Shalimar, Poeme itd.

Pozytywnie postarzające natomiast, czyli dodające elegancji i klasy, to moim zdaniem perfumy w stylu Hypnotic Poison, Alien i wszelkie jaśminowce np. Jasmin Noir, Angel, The One, Lolita, Crystal Noir.

__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica

Edytowane przez zivit
Czas edycji: 2015-09-13 o 08:14
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:16   #5
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez spodkoldry Pokaż wiadomość
Moim zdaniem postarzają zapachy z nutami retro: zwierzęce, kadzidlane, mocno pudrowe... i tutaj dla przykładu podałabym Classique JPG, Organzę , Samsarę, ASOE II, Kobako, Roma...
za to odmładzają te świeższe
.
Tak samo uwazam
Chociaz nie podoba mi sie slowo 'postarzaja' ale tak duzo dojrzalej czuje sie w pudrowych i ciezkich, dla przykladu Classique JPG (ale to nie zmienia faktu, ze uwielbiam). Co do kadzidlanych to tez troszke postarzaja chociaz dodatkowo sa wedlug mnie dosc seksowne w wiekszosci.
Do odmladzajacych do swiezych dodalabym cukierkowo slodkie, ktore sprawiaja ze czuje sie jak nastoletnia lolitka np Pink Sugar ale tez ogolnie slodkie, np Signorina

Edytowane przez LilyLauraIsabelle
Czas edycji: 2015-09-13 o 08:38
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:19   #6
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Z posiadanych przeze mnie zapachow najbardziej postarzajacy jest Idylle edt, czuję, że otoczenie odbiera go jako zapach dla pani po pięćdziesiątce, ale i tak uwielbiam je nosić odmładza mnie z kolei przede wszystkim Daisy . BARDZO dziewczęco czuję się też w Leau de Chloe, ale otoczenie (i mój chłopak ) ma inne zdanie

Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 08:21   #7
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Ja bym określiła LVEB jako odmładzający raczej albo po środku.

Odmładzające, to perfumy cytrusowe typu wspomniane Light Blue i I , ale też np. Chanel Chance eau fraiche, owocowo-świeże jak L'Imperatrice, wszelkie owockowe słodziaki w typach Escady, spora część celebryckich słodziaków i zapachy świeżo-kwiatowe jak Bright Crystal właśnie

Postarzające: w pierwszej kolejności moim zdaniem negatywnie postarzające jak Chanel 5, ciężkie mieszanki białych kwiatów typu ToD, Obsession, Shalimar, Poeme itd.

Pozytywnie postarzające natomiast, czyli dodające elegancji i klasy, to moim zdaniem perfumy w stylu Hypnotic Poison, Alien i wszelkie jaśminowce np. Jasmin Noir, Angel, The One, Lolita, Crystal Noir.

Tez bym nie okreslila LVEB jako postarzajacy
Wlasnie! Obsession i Shalimar - nie znosze - jakbym byla z innej epoki (chyba ze Shalimar w maciupkiej ilosci to wtedy pieknie). Ale dodawaie sobie klasy nie polega na postarzaniu sie
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-13, 08:31   #8
spodkoldry
Zadomowienie
 
Avatar spodkoldry
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1 399
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Tak samo uwazam
Chociaz nie podoba mi sie slowo 'postarzaja' ale tak duzo dojrzalej czuje sie w pudrowych i ciezkich, dla przykladu Classique JPG (ale to nie zmienia faktu, ze uwielbiam). Co do kadzidlanych to tez troszke postarzaja chociaz dodatkowo sa wedlug mnie dosc seksowne w wiekszosci.
Do odmladzajacych do swiezych dodalabym cukierkowo slodkie, ktore sprawiaja ze czuje sie jak nastoletnia lolitka np Pink Sugar

Ja też uwielbiam i też będę nosić ile wlezie
spodkoldry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 09:55   #9
zivit
Rozeznanie
 
Avatar zivit
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 672
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
Tez bym nie okreslila LVEB jako postarzajacy
Wlasnie! Obsession i Shalimar - nie znosze - jakbym byla z innej epoki (chyba ze Shalimar w maciupkiej ilosci to wtedy pieknie). Ale dodawaie sobie klasy nie polega na postarzaniu sie
Jasne może źle to ujęłam, ale chodziło mi o to, że niektóre zapachy, choć moim zdaniem nie nadają się dla nastolatek i nie odmładzają swoimi radosnymi nutami, to dopełniają wizerunek eleganckiej kobiety z klasą niezależnie od wieku, o ile to nie nastolatka
__________________
Wymiana-perfumy

Fragrantica
zivit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 11:58   #10
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez zivit Pokaż wiadomość
Jasne może źle to ujęłam, ale chodziło mi o to, że niektóre zapachy, choć moim zdaniem nie nadają się dla nastolatek i nie odmładzają swoimi radosnymi nutami, to dopełniają wizerunek eleganckiej kobiety z klasą niezależnie od wieku, o ile to nie nastolatka
wiem wiem o co chodzi po prostu znam mlode dziewczyny, ktore robia z siebie tzw stare malenkie i udaja, ze sa starsze niz sa i mysla, ze to jest fajne i pelne klasy i juz nie mam sily na to patrzec czasami
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 12:43   #11
szakszuka
Raczkowanie
 
Avatar szakszuka
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: kr
Wiadomości: 383
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Oj jakbym siebie dobrych pare lat temu widziała...16 wypachniona Angelem z próbki od mamy
szakszuka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-13, 12:52   #12
SouthEater
ciepłe kluchy
 
Avatar SouthEater
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 181
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Wątek dla mnie

Te dodające:
Quelques Notes d’Amour
Olympea
Si

Więcej na ten moment nie pamiętam

Odejmujących nie znam
__________________
Cytat:
Napisane przez CzasKomety
Pierwsza zasada wizazu - nie dyskutuj o wizazu.
SouthEater jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:19   #13
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
wiem wiem o co chodzi po prostu znam mlode dziewczyny, ktore robia z siebie tzw stare malenkie i udaja, ze sa starsze niz sa i mysla, ze to jest fajne i pelne klasy i juz nie mam sily na to patrzec czasami
Działa to też w drugą stronę
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 13:39   #14
Daffodilka
Zakorzenienie
 
Avatar Daffodilka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 14 042
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Działa to też w drugą stronę
To prawda, choć gdyby jakimś cudem spodobały mi się jakieś typowo młodzieżowe perfumy, nie przejmowałabym się tym, czy w opinii otoczenia pasują do mojego wieku, tylko bym je z wielką przyjemnością nosiła Ostatnio mijała mnie ubrana na sportowo pani koło siedemdziesiątki pachnąca Si i muszę przyznać, że o wiele bardziej mi do niej pasował ten zapach, niż na przykład Chanel No5
Daffodilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 14:32   #15
LilyLauraIsabelle
Zadomowienie
 
Avatar LilyLauraIsabelle
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 1 086
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez Joskelyn Pokaż wiadomość
Działa to też w drugą stronę
tzn?

---------- Dopisano o 15:32 ---------- Poprzedni post napisano o 15:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Daffodilka Pokaż wiadomość
To prawda, choć gdyby jakimś cudem spodobały mi się jakieś typowo młodzieżowe perfumy, nie przejmowałabym się tym, czy w opinii otoczenia pasują do mojego wieku, tylko bym je z wielką przyjemnością nosiła Ostatnio mijała mnie ubrana na sportowo pani koło siedemdziesiątki pachnąca Si i muszę przyznać, że o wiele bardziej mi do niej pasował ten zapach, niż na przykład Chanel No5
Mi akurat nie chodzilo tylko o perfumy ale ogolnie o caloksztalt ale juz nie offtopujac jasne, kazdy nosi to co lubi i tyle
LilyLauraIsabelle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 14:46   #16
Joskelyn
Zadomowienie
 
Avatar Joskelyn
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 688
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez LilyLauraIsabelle Pokaż wiadomość
tzn?[COLOR="Silver"]
No kiedy dojrzala kobieta robi z siebie nastolatke


Wysyłane z mojego GT-I5510 za pomocą Tapatalk 2
__________________


Perfumowe szaleństwo

Filmowy blog
Perfumowy blog

Szukam koreczka do Aury Loewe 80 ml!
Joskelyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 15:34   #17
Gwiazdeczka223
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka223
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 819
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Ja czuję się dojrzale w Euphorii, Hypnose, Angel edp.
I często takie zapachy noszę, bo chcę wyglądać na swój wiek, bo przypadkowi ludzie spotkani na ulicy dają mi 16, 17 lat, podczas gdy już dawno przekroczyłam dwudziestkę.
Odmładzają zapachy delikatne, kwiatowe- Envy Me, Bright Crystal itp.
__________________
Wymiana
Gwiazdeczka223 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 18:48   #18
anusia997
Zadomowienie
 
Avatar anusia997
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Z miasteczka nad bugiem
Wiadomości: 1 446
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Postarzające z pewności nie może zabraknąć to Chanel no 5, Coco i Coco Noir,Little Black Dress, Opium, Shalimar, Samsara, Obsession, Roma, Venezia, czyli kadzidła i kościołowe.
Z odmładzających MDCH, Light Blue, Acqua di gioia, świeżaki i słodziaki, sportowe adidasy, C-thru itp.
__________________
Moja wymianka: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1231541
anusia997 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-06, 22:04   #19
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Bardzo piękne, ale i niestety bardzo postarzające są Chanelki: nr 19 Poudre, Coco EDP, Allure EDT, nr 5 L'eau.
Co ciekawe, wg mojego męża postarzające jest również Guerlain AA Mandarine Basilic
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-11-08, 02:24   #20
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Podobno pachnidła z aromatem grejpfruta odmładzają o 5 lat.
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 13:06   #21
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Nie wiem, jak to działa, ale wszystkie waniliowo-karmelowo-słodkie, lawendowo-wrzosowo-fioletowe, różane lub jaśminowe perfumy powodowały, że moi faceci uciekali na kilometr i tygodniami stękali, że pachnę jak ich własna ciocia lub babcia. Ja uważałam co najwyżej, że są pudrowe, romantyczne, szlachetne, uwodzicielskie lub piękne

Za to lekkie, owocowo-kwiatowe zapachy, nawet takie, które wg mnie są totalnie banalne, zbierały komplementy, bo właśnie były odmładzające, świeże i bezpretensjonalne.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 19:00   #22
Parabelka
Panaroja
 
Avatar Parabelka
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 694
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez Karkki Pokaż wiadomość
Podobno pachnidła z aromatem grejpfruta odmładzają o 5 lat.
W ocenie lustra ?
__________________
Cezar się nie starzeje . Cezar dojrzewa

-Morza się zagotują , krainy Dysku pękną , królowie runą w proch , a miasta będą niczym jeziora szkła . Uciekam w góry.
-Czy to pomoże ?[...]
-Nie , ale stamtąd będzie lepszy widok .
Terry P.
Parabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-08, 19:12   #23
Karkki
Zakorzenienie
 
Avatar Karkki
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 527
Dot.: Zapachy dodające/odejmujące lat ;)

Cytat:
Napisane przez Parabelka Pokaż wiadomość
W ocenie lustra ?
Lepiej - wagi
__________________
"Jedna z najbardziej podstawowych reguł przetrwania na dowolnej planecie nakazuje nigdy nie drażnić kogoś ubranego w czarną skórę*.
*Właśnie dlatego protestujący przeciwko noszeniu przez ludzi skór zwierząt nie wiedzieć czemu nie rzucają farbą w Aniołów Piekieł."

- Terry Pratchett
Karkki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-08 20:12:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.