Jak radzicie sobie z zapachem>?? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-21, 20:51   #1
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Exclamation

Jak radzicie sobie z zapachem>??


Hej
Jak radzicie sobie z zapachem liquidu? Zrobiłam sobie super kurs u Aniołków, pojechalam do domku i chciałam sobie zrobic pazurki. Odkręciłam sobie liqiud i cała chałupa "pachnie" liquidem. Mam małe dzieciątko i boję sie że w jakis sposób ten zapach liqiudu będzie zle na nie oddziaływał Czy sa jakies badania które mówia o oddziąływanieu tego śmierdziela na organizm? Kurde nie chciałabym aby ta kasa poszła w błoto(
Buuuu czy wyciąg kuchenny nad stolikiem by cos dał? Jak sobie z tum radzicie??
Porszę o radę)

Pozdrawiam
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 22:02   #2
Agoosia
Zakorzenienie
 
Avatar Agoosia
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 365
Send a message via Skype™ to Agoosia
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Mam dokładnie ten sam problem, na razie odstawiłam akryl w kat i zastanawiam się, co dalej.
Agoosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 22:28   #3
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Ja jak się bawię akrylem, to zamykam drzwi do pomieszczenia i uchylam okno, żeby była jako taka wentylacja. Po skończeniu, zamykam pomieszczenie, otwieram na oścież okno na 15-20 min i nic a nic nie czuć
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 22:32   #4
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

moze ktos stosuje jakies pochłaniacze??
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-21, 22:48   #5
...:::oblabobla:::...
Zakorzenienie
 
Avatar ...:::oblabobla:::...
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 3 143
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Cytat:
Napisane przez Stepkowska Pokaż wiadomość
moze ktos stosuje jakies pochłaniacze??
Pochłaniacze raczej wciągają pył (to swoją drogą też się bardzo przyydaje) Ale do zapachów dobrze jest jakiś wiatrak wentylujący zamontować, ablo jakąś kratkę która wszystko wyciąga (coś w stylu okapu nad kuchnią nie wiem jak to nazwać )
__________________
...:::oblabobla:::... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 10:43   #6
kamila.bg
Rozeznanie
 
Avatar kamila.bg
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 899
GG do kamila.bg
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Ja zrezygnowalam na razie z akrylu -nie jestm pewna ale chyba od tego zapachu czesto bolala mni glowa.Pozatym czytalam na innym forum:

" Dziewczynki słyszałam dzisiaj dowiadując się o kurs akrylu, że w Polsce coraz mniej film szkoleniowych prowadzi takie właśnie kursy ze względu na to, że w Europie, między innymi w Polsce wprowadzono zaraz używania liquidu, który rzekomo niszczy komórki mózgowe".

Moze i jest w tym troche prawdy?
__________________
Jeśli nie chce Ci się zrobić czegoś dla siebie -zrób coś dla innych.
kamila.bg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 11:00   #7
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

do pewnego czasu pracowalam w gorszym smrodzie niz liquid, choc praktycznie niczyczym sie nie rozni procz intensywnosci ( lakiery spirytusowe i nitro do malowania bombeczek na choinke ) . i bez wzgledu na to czy wentylacja jest czy nie zapachu sie nie pozbedziesz wentylator jedynie zminimalizuje smrodek.
jedyne wyjscie to ograniczyc stosowanie liquidu przy dziecku.
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 13:27   #8
wiolamroz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 296
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

ja robię podobnie jak oblabobla, moja mama nieznosi tego zapachu i zawsze sie na mnie drze jak robie akrylki ;-P ale zamykam drzwi i otwieram okno i jest wszystko ok, nie śmierdzi w domciu tak mocno
wiolamroz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 17:12   #9
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Kurde no to lipa co mam zrobić nie wiem dzieciątko bedzie ze mna cały czas bo opiekuje sie nim w czasie dnia. Zrobiłam kurs w tamtym tygodniu i na to wychodzi że wyrzuciłam w błoto 1,5 tysia( wrrrr szkoda że wcześniej nie wiedziałam że takie problemy sa z tym liquidem( a tak mi sie podoba robienie pazurków. Niestety kolejnego tysia na żele nie mam(
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 17:24   #10
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Cytat:
Napisane przez Stepkowska Pokaż wiadomość
Kurde no to lipa co mam zrobić nie wiem dzieciątko bedzie ze mna cały czas bo opiekuje sie nim w czasie dnia. Zrobiłam kurs w tamtym tygodniu i na to wychodzi że wyrzuciłam w błoto 1,5 tysia( wrrrr szkoda że wcześniej nie wiedziałam że takie problemy sa z tym liquidem( a tak mi sie podoba robienie pazurków. Niestety kolejnego tysia na żele nie mam(
mysle ze nie ma co sie zamartwiac. napewno nie bedziesz uzywac liquidu codziennie i przez caly dzien.
ja jako dziecko codziennie bieglam do pan ktore maluja bombki, uzywaly lakierow, rozpuszczalnikow itp. mnie to nie zaszkodzilo.
mowi sie zeby przy dziecku nie palic bo szkodzi dziecku, podejrzewam ze bardziej zaszkodzi dziecku to cudze palenie przy nim niz zapach liquidu. z czasem przywykniesz do tego zapachu, a jesli chodzi o uchylanie okna w trakcie robienia pazurkow to po kursie powinnas pamietac ze przeciag i zimno nie sprzyja akrylowi. najbardziej intensywny zapach czujesz ty bo praktycznie jestes nad nim pochylona wokol pomimo rozchodzacego sie zapachu twojemu maluszkowi nic nie powinno sie stac, chyba ze jest uczuleniowcem, ma astme wtedy bym uwazala.
po pomalowaniu paznokci lakierem tez na jakis czas pozostaje zapach spirytusu.
ja tam nie widze problemu w tym aby cwiczyc.
ja zaczne dopiero po nowym roku
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-22, 19:02   #11
Albertyna
Zakorzenienie
 
Avatar Albertyna
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 782
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

Akryl nie jest szkodliwy, tylko smrodliwy, zatem, jzeli tak jak dziewczyn pisały, bedziesz po wykonanym zabiegu wierzyła pomieszczenie, nic sie nie bedzie działo
Sama pracowałam kiedys w domu i ten zapach da sie spokojnie wywietrzyć.

No i jescze raz
Cytat:
" Dziewczynki słyszałam dzisiaj dowiadując się o kurs akrylu, że w Polsce coraz mniej film szkoleniowych prowadzi takie właśnie kursy ze względu na to, że w Europie, między innymi w Polsce wprowadzono zaraz używania liquidu, który rzekomo niszczy komórki mózgowe".
PROSZE O DOWOWY NAUKOWE, a nie plotki na zasadzie "jedna pani, drugiej pani w maglu"!Zawsze jakoś, gdy prosze o dowody naukowe, nie otrzymuje odpowiedzi, a prosze już od paru lat.... A dowody naukowe na brak szkodliwości akrylu są zapraszam do lektury: "Paznokcie akrylowe. Bezpieczne i eleganckie " czasopismo Paznokcie " nr 3/2005, oraz "Bezpieczne akryle" również "Paznokcie" nr.4/2003.

Pewnie dlatego, że ich nie ma, a plotka, zyje własnym zyciem, i mimo, ze fałszywa, fajnie sie ja powtarza....
__________________
Pozdrowionka!
Albertyna
Albertyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-22, 19:20   #12
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
gdyby faktycznie ten akryl byl az tak strasznie szkodliwy napewno by nie trafil na rynek a tymbardziej do przedluzania paznokci. to takie logiczne myslenie. moje

aha i komorki mozgowe niszczy rowniez alkohol

Edytowane przez Agoosia
Czas edycji: 2007-11-22 o 20:02
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 12:07   #13
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

kurde tylko moje dziewczynki kochane martwie sie o dzieciątko bo jeśli wy juz dszłyscie do wprawy to trzaskacie swoje paznokietki w 2,3 h a ja? kurde na poczatek jak zrobie sobie w 5 to bedzie lux nie mam oddzieklnego pokoju na prace. mamy jeden pokój połaczony z kuchnia i wielgachny przedpokój w którym da sie stworzyc miejsce do pracy ale tez bedzie otwarte.kurde hdybym wiedziala to zdecydowalabym sie na zel.... wrrrrr a tak lipa(
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 12:50   #14
bochema
Zadomowienie
 
Avatar bochema
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Legionowo
Wiadomości: 1 055
GG do bochema
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

ja tez jestem po kursie u Aniolkow. ukonczylam go na poczatku pazdziernika. i do tej pory nie zabralam sie do cwiczen bo mi szkoda wydac pieniedzy na barachlo. czekam na moj zarobek z bombeczek a wtedy zrobie najazd na Aniołokow z szalenczym wydatkiem .
tez mam male dziecko a drugie w brzuchu i naprawde wcale bym sie nie przejmowala tym smrodkiem. dziecku napewno nie zaszkodzi.
a ze w trakcie robienia bedzie sie roznosil zapach smrodku liquidu mowi sie trudno i wcale sie tym nie przejmujme.
taki juz urok liquidu i bycia pieknym
kobiety wiele zniosa aby tylko byly piekne i mlode
bochema jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-23, 16:48   #15
Stepkowska
Raczkowanie
 
Avatar Stepkowska
 
Zarejestrowany: 2003-10
Wiadomości: 65
Send a message via Skype™ to Stepkowska
Dot.: Jak radzicie sobie z zapachem>??

bochema ja wiem ale te kobiety beda siedziały w tym smrodku przez 3godzinki a moje dzieciatko i ja przez cały dzień(( ehhh a może inny liquid??
Stepkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:00.