Dipalmitynian kojowy + retinol? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-22, 11:50   #1
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398

Dipalmitynian kojowy + retinol?


Witam wszystkich. Mam małe pytanko odnośnie dipalmityniamu kojowego i łaczenia go z retinolem. Chciałam sobie ukręcic takie serum rezjaśniająco przeciwstarzeniowe poniewaz mam bardzo duzo przebarwien, zaskorników i innych dziadostw. Tylko właśnie nie wiem czy te dwa składniki można mieszać ze sobą. Kupiłam je w mazidłach i chciałam rozpuścić w wybranym oleju i ewentualnie dodać do tego jeszcze Koenzym Q10. Ktoś obeznany mógłby mi powiedzieć czy moge tak zrobć?
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-24, 16:43   #2
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

podbijam
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 11:27   #3
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Nigdy nie probowalam takiej mieszanki, chociaz sama kombinuje ale....

Zalezy jak reagujesz na poszczegolne skladniki, jesli retinol Cie podraznia to wzbogacony kolejna substancja aktywna moze- choc nie musi, spowodowac podraznienie. Koenzym chyba ok w polaczeniu z retinolem.
Moze najpierw mala ilosc do testow -wybrany olej z retinolem , jesli bedzie ok mozesz dodac DK w malym stezeniu i stopniowo zwiekszac. Ja chyba bym tak zrobila.Wowczas widzisz czy dane stezenie jest dla ciebie odpowiednie czy mozna zwiekszyc, czy tez trzeba zmniejszyc.
a moze prosty olejek na noc i koenzym w szybkim serum wodnym na dzien pod krem?
Napisz do Limarii na pewno pomoze. sama zreszta jestem ciekawa

moze Hexx tu zajrzy ?

Edit co do rozjasnien, stosowalam olejek z tetrapalmitynianem ascorbylu VitC postac plynna- bez rewelacji ale wiadomo co cera to inaczej reaguje.

Edytowane przez cansada
Czas edycji: 2010-08-13 o 11:30
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 13:07   #4
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cansada ma rację - chcesz połączyć dwie drażniące substancje. Używasz któregoś z nich solo? Może warto od tego zacząć...
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 15:01   #5
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

No własnie, używam olejku z retinolem 5-10% i nic mi to nie robi, zadnych podraznien, niczego. Serum z DK i koenzymem tez robiłam i tez mi to nic nie robi. Więc juz obydwa warianty mam sprawdzone. Tylko własnie nie wiem czy ten DK i retinol mozna mieszacz ze sobą w jednym serum. I czy to się chemicznie nie gryzie.
Co do wit. C w płynnej postaci to musze powiedzieć ze planuje zakupic i sprawdzić bo ten kryształkowy, rozpuszczalny w wodzie jakoś mi nie leży.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 18:43   #6
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
No własnie, używam olejku z retinolem 5-10% i nic mi to nie robi, zadnych podraznien, niczego.
Ile %??? Nie pomyliłaś się? Może nie z retinolem, a z witaminą A w innej postaci? 10% retinolu to strasznie dużo.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 20:21   #7
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Na Mazidłach pisze tak: Sugerowane stężenie: 2,5% (czyli 0,25 g czystego retinolu - minimum zalecanej dawki) - do 10% (czyli 1 g czystego retinolu -maximum zalecanej dawki)
I ja własnie taki robiłam 10% czyli koło 1g retinolu plus olejek plus kilka kropel wit E. W każdym razie takie cusik umerdałam i juz jakis czas stosuje i nie ma to jakiegos nagatywnego działania ani żadnych innych. Tzn tego retinolu to jest tam pewnie 1% a nie 10. Tylko chodzi mi o to ze tam jest tego płynu 10% w ktorym jest 1% retinolu. Cholera. W kazdym razie zrobiłam według przepisu z Mazideł wiec szkody mi to nie zrobiło.
No ale ostatnio sie zaczełam maziać Atredermem bo widze ze retinol to mi moze słuzyc jako taki dodatek a ja jednak potrzebuje cos mocniejszego.
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-13, 21:42   #8
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez Smallwitch Pokaż wiadomość
Tzn tego retinolu to jest tam pewnie 1% a nie 10. Tylko chodzi mi o to ze tam jest tego płynu 10% w ktorym jest 1% retinolu.
No tak - teraz jasne.
Jeśli potrzebujesz mocnych wrażeń, możesz spróbować. Zalecałabym jednak ostrożność i jakiś test uczuleniowy na początek.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-13, 23:17   #9
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

o kurcze jak zobaczylam 5-10% wystraszylam sie....ale ok, z tego co napisalas to wychodzi mala dawka,

Ja dalej jednak ostrzegam przed dwoma substancjami aktywnymi. Dlaczego, kwasy sa dla mnie super, sam retinol tez ale polaczenie dwoch skladnikow w Diacneal spowodowalo pekanie naczynek moze cos podrasujesz z promotorami przejscia miedzykomorkowego? Tak glosno mysle, jak ktos ma lepszy pomysl chetnie poczytam

Niezamienna, wiem ze w olajach siedzisz, czy bedzie tutaj mial wplyw olej jaki uzyjemy kontra skutecznosc dzialania? czy tez to jeden kij. ?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 08:28   #10
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Niezamienna, wiem ze w olajach siedzisz, czy bedzie tutaj mial wplyw olej jaki uzyjemy kontra skutecznosc dzialania? czy tez to jeden kij. ?
Myślę, że zawsze w takich wypadkach warto wybierać olej jak najlepiej się wchłaniający, bo takie są doskonałymi nośnikami substancji aktywnych.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-14, 12:00   #11
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
o kurcze jak zobaczylam 5-10% wystraszylam sie....ale ok, z tego co napisalas to wychodzi mala dawka,

Ja dalej jednak ostrzegam przed dwoma substancjami aktywnymi. Dlaczego, kwasy sa dla mnie super, sam retinol tez ale polaczenie dwoch skladnikow w Diacneal spowodowalo pekanie naczynekmad: moze cos podrasujesz z promotorami przejscia miedzykomorkowego? Tak glosno mysle, jak ktos ma lepszy pomysl chetnie poczytam
No nic dziwnego zę tak się stało bo Diacneal zawiera kwas glikolowy który jest bardzo nie wskazany przy naczynkach, bardzo je podrażnia gdyby zamiast niego był np.kwas mlekowy pewnie nic takiego nie miałoby miejsca...

A co do połączenia z DK - ja używam oleju z BHA 2-3 % + DK (maksymalne stężenie) i nic złego się nie działo... także myślę ze skoro po 1% retinolu nic złego się nie działo to bez problemu można dodać DK
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-14, 16:32   #12
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
No nic dziwnego zę tak się stało bo Diacneal zawiera kwas glikolowy który jest bardzo nie wskazany przy naczynkach, bardzo je podrażnia gdyby zamiast niego był np.kwas mlekowy pewnie nic takiego nie miałoby miejsca...

A co do połączenia z DK - ja używam oleju z BHA 2-3 % + DK (maksymalne stężenie) i nic złego się nie działo... także myślę ze skoro po 1% retinolu nic złego się nie działo to bez problemu można dodać DK

Podalam to jako przyklad, Dwa dobrze dzialajace wczesniej na moja cere skladniki w polaczeniu nie sprawdzily sie. Cery naczynkowej nie mialam stad zdecydowalam sie na Diacneal .

bardzo dziekuje za ale wiem co zawiera Diacneal i znam dzialania kwasow. Przed tego typu uwaga moglabyc przeczytac chociaz moj profil cery
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 13:08   #13
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 977
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez cansada Pokaż wiadomość
Podalam to jako przyklad, Dwa dobrze dzialajace wczesniej na moja cere skladniki w polaczeniu nie sprawdzily sie. Cery naczynkowej nie mialam stad zdecydowalam sie na Diacneal .

bardzo dziekuje za ale wiem co zawiera Diacneal i znam dzialania kwasow. Przed tego typu uwaga moglabyc przeczytac chociaz moj profil cery
Nie napisałaś nigdzie wcześniej że wcześniej już używałaś glikola więc skąd mogłam to wiedzieć? Poza tym połączenie retinol+kwas a retinol+DK to dwie różne kwestie -w pierwszym przypadku mam dwie substancje działające ekfoliacyjnie , więc po połączeniu ten efekt jest wzmonicony i obie mogą silniej działać, natomiast w drugim przypadku nie ma dwóch substancji eksfoliacyjnych więc siłą rzeczy ekskoliacja i porażnienia nie będą większe niż przy samym retinolu
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 15:35   #14
cansada
Zakorzenienie
 
Avatar cansada
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: .....
Wiadomości: 6 491
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
Nie napisałaś nigdzie wcześniej że wcześniej już używałaś glikola więc skąd mogłam to wiedzieć? Poza tym połączenie retinol+kwas a retinol+DK to dwie różne kwestie -w pierwszym przypadku mam dwie substancje działające ekfoliacyjnie , więc po połączeniu ten efekt jest wzmonicony i obie mogą silniej działać, natomiast w drugim przypadku nie ma dwóch substancji eksfoliacyjnych więc siłą rzeczy ekskoliacja i porażnienia nie będą większe niż przy samym retinolu

w drugim przypadku mamy dwie aktywne substancje a kazda oddzialywuje na produkcje melaniny....

czy sie beda gryzly ? i powstanie preparat o zbyt mocnym dzialaniu?

czy beda dzialac synergicznie?
cansada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-15, 16:24   #15
Smallwitch
Raczkowanie
 
Avatar Smallwitch
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Mielec town
Wiadomości: 398
Dot.: Dipalmitynian kojowy + retinol?

Hmmmm.....ja to sie nawet nie przejmuje czy to bedzie bardziej drazniące niz sam dk lub sam retinol bo jak Atre mi krzywdy nie robi kładziony codziennie lub co dwa dni to takie cos tym bardziej, tak myśle. Problem w tym czy retinol z DK można łaczyć. Czy ph lub inne czynniki nie wpływaja na taka mieszanke...
__________________
"The true measure of a man is how he treats someone who can do him absolutely no good."
Smallwitch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:09.