trądzik różowaty? a może uczulenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-07-09, 13:53   #1
marbre
Raczkowanie
 
Avatar marbre
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 68
GG do marbre

trądzik różowaty? a może uczulenie?


Witajcie.
Jutro ide do dermatologa, ale potrzebuje kogokolwiek, kto mnie uspokoi i podpowie, co jest ze mną nie tak.
Od 12lat walcze z trądzikiem. Próbowałam wszystkiego, bezskutecznie. leczyłam sie wiele lat preparatami z różnych grup. Nieznaczna poprawa nastąpiła po pigułkach, ale nadal wychodziło mi wszystko na twarzy. popadłam w taką nerwice na tym punkcie, że potrafiłam żywcem zdrapywac sobie to z twarzy aż do krwi, potem strupy i tak bez końca. w końcu sie opamietałam i buzia zaczeła jakoś wyglądac. jeśli coś mi "wyskakiwało" zostawiałam to w spokoju. i tak mineły 3 miesiace, kiedy poraz pierwszy od 12 miałam ładną, gładką buzie. no, może z małymi zaskórnikami. myślałam, że wygrałam.
Ale teraz, od 2 może tygodni moja twarz wygląda najgorzej od lat. na policzkach i brodze wyszły mi symetryczne, czerwone skupiska drobnych krostek, swedzących, pasukdnych. początkowo byłam przekonana, ze to jakas inwazja zamknietych zaskórników, bo tak te zmiany wyglądały. nastepnie uznałam, że byc moze nabawiłam sie alergii na mojego kota, mam ją od 1,5 miesiaca i choc nigdy na nic nie byłam uczulona wiele wskazywało na to, że mam na twarzy zwykłą pokrzywke. przez kilka dni piłam Calcium, nawilżalam buzie, unikałam makijażu (o mało nie zapadając sie pod ziemie), ale zmiany nie ustepują. mam wrażenie, że dziś przybierają na sile i są bardziej zaognione. wyczytałam, że moje objawy i wygląd tych zmian odpowiada trądzikowi różowatemu. czyli meka z twarzą do konca życia. pomożcie, jak mam odróżnic trądzik różowaty od pokrzywki? czy jest jakaś nadzieja, ze kiedykolwiek bede miec ładną buzie?
__________________
07.06.2010
marbre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-22, 15:50   #2
moni_czkaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 10
Dot.: trądzik różowaty? a może uczulenie?

jeśli masz trądzik różowaty proszę wypełnij

Edytowane przez Antymionka
Czas edycji: 2017-02-03 o 15:27 Powód: link
moni_czkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-19, 17:44   #3
staramalenka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 70
Dot.: trądzik różowaty? a może uczulenie?

mój mąż też ma taki problem, był u dermatologa i dostał jakieś tabletki plus dwie maście - na dzień i na noc. Po 2 miesiącach było po problemie. Tylko za chiny nie pamiętam nazw
staramalenka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-19 18:44:03


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:58.