skora głowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-12-20, 19:24   #1
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991

skora głowy


witam
zaczne moze od tego:
w ciagu ostatnich 4 lat przeszlam cztery operacje ucha. i w trakcie pobytow w szpitalu nie miałam mozliwosci mycia głowy. miałam przetłuszczone włosy itp. rok temu zauwazylam ze skora głowy sie łuszczy i mam dziwne placki. tzn. takie suche miejsca. poszlysmy z mama do dermatologa, ktory na poczatku stwierdzil ze to moze byc łuszczyca. zapisal mi taki brazowy szampon, ktorego trzeba bylo trzymac na głowie kilka minut i krople Elocom. łuszczace/suche miejsca znikły. ale teraz znowu sie zaczelo. na przodzie głowy i w okolicach pejsów skora mi sie łuszczy, jakby takie krostki nie wiem sama co to jest... mama twierdzi, ze to przez suche powietrze spowodowane klimatyzacja... jak mam sobie z tym poradzic? powinnam znowu sie wybrac do dermatologa? tylko, ze z tym lekarzen tez nie jest łatwo... zapisy sa trzy miesiace przed wizyta...
prosze o pomoc.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-12-20, 19:46   #2
kamilak
Zadomowienie
 
Avatar kamilak
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 1 062
Dot.: skora głowy

Cześć, skoro pojawiło się łuszczenie i krostki, to jest prawdopodobnie łojotokowe zapalenie skóry (ŁZS), w necie jest mnóstwo informacji i porad na ten temat. Ale najlepiej, żebyś najpierw wybrała się do lekarza, żeby sam ocenił, co to za choroba i żeby oczywiście mógł Ci przepisać odpowiednie leki, bo jeśli chodzi o środki bez recepty to leczenia tej przykrej choroby, to wybór jest niewielki, praktycznie tylko szampony z dziegciem, czyli "brązowe". Ja tej choroby nie miałam, ale znam kilka osób, które ją leczą od dawna i niestety to naprawdę uciążliwa choroba, na wyleczenie której trzeba mnóstwo czasu i pieniędzy
Mogę polecić szampon Polytar AF w oczekiwaniu na wizytę u dermatologa.
Teoria o klimatyzacji jest optymistyczna, ale moim zdaniem błędna.
Pozdrawiam Cię gorąco i życzę powodzenia

ps. Tylko się nie zdołuj moją wypowiedzią - stres nie pomaga przy tego typu chorobach, więc po prostu podejdz do tego spokojnie jak najszybciej działaj.
kamilak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:57.