Kosmetyki mineralne Blusche - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-30, 22:17   #1
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946

Kosmetyki mineralne Blusche


Blusche Minerals to kanadyjski sklep oferujący kosmetyki mineralne
oraz pędzle z syntetycznego włosia w przystępnych cenach:




PRODUKTY

podkłady (Foundation) w 4 tonacjach kolorystycznych i 3 formułach (przy zakupie opakowań pełnowymiarowych dostępne także z dodatkiem skwalanu - Add Squalane na pasku wyboru Full Size and Refill Bag Options):
Full Matte - średnie/mocne krycie i matowy efekt (KWC)
Skład: Titanium Dioxide, Mica, Zinc Oxide, Boron Nitride, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine.

Original Matte - lekkie/średnie krycie i matowy efekt
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Silica, Magnesium Stearate, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine.

Sheer Satin - lekkie/średnie krycie, efekt jedwabistości i rozświetlenia ("dewy look")
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Magnesium Stearate, Silica, Iron Oxides. May Contain: Ultramarine.
pudry wykończeniowe (Finishing Powder) w 2 formułach: Matte i Glow
Skład: Mica, Silica, Boron Nitride, Iron Oxides, Magnesium Stearate.

primery (Tinted Primer)
Skład: Mica, Kaolin, Titanium Dioxide, Iron Oxides, Silk Powder, Magnesium Stearate.

korektory (Corrector and Concealer)
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Boron Nitride, Iron Oxides, Magnesium Stearate, Silk Powder.

matowe cienie do powiek (Satin Matte Eye Color)
Skład: Titanium Dioxide, Mica, Magnesium Stearate, Kaolin, Iron Oxides.

perłowe i połyskujące cienie do powiek (Pearl and Shimmer Eye Color)
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Magnesium Stearate, Kaolin, Iron Oxides.

eyelinery i cienie do brwi (Liner and Brow Eye Color)
Skład: Titanium Dioxide, Mica, Magnesium Stearate, Kaolin, Iron Oxides.

róże (Blush), brązery (Bronzer), rozświetlacze (Illuminizer)
Skład: Mica, Titanium Dioxide, Silk Powder, Magnesium Stearate, Iron Oxides.

pomadki naturalne (Organic Lipstick)
Skład: Castor Oil, Jojoba Oil, Shea Butter, Meadowfoam Oil, Candelilla Wax, Carnauba Wax, Mica, Iron Oxides, Vitamin E, Sweet Orange and Tangerine Essential Oil.

błyszczyki naturalne (Organic Lip Glaze)
Skład: Shea Butter, Castor Oil, Jojoba Oil, Meadowfoam Oil, Candelilla Wax, Mica, Iron Oxides, Tangerine Essential Oil.

masełka do ust (Organic Lip Butter)
Cocoa Orange: Cocoa Seed Butter, Shea Butter, Jojoba Oil, Beeswax, Tangerine Essential Oil, Vitamin E.
Cinnamon Vanilla, Unflavored: Shea Butter, Coconut Oil, Meadowfoam Seed Oil, Beeswax, Tangerine Essential Oil, Zinc Oxide, Vitamin E.
Peppermint: Shea Butter, Jojoba Oil, Beeswax, Peppermint Essential Oil, Vitamin E.

pędzle z syntetycznego włosia: Flat Top Brush, Long Handle Kabuki, Flat Buffer Brush, Kabuki Brush, Retractable Kabuki Brush, Angled Blush Brush, Eye Shadow/Concealer Brush, 2 in One Synthetic Eye Brush oraz zestaw Brush Set.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PRÓBKI

• Próbki w woreczkach strunowych (Zippie Bag) są niewielkie:
- produkty z kategorii Face i Cheeks - 1/4 łyżeczki,
- produkty z kategorii Eyes - 1/8 łyżeczki.

• Próbki wszystkich produktów z kategorii Face i Eyes są dostępne pojedynczo lub w zestawach po 3 sztuki (3 Zippie Bag). Dodatkowo próbki cieni do powiek można zamawiać w zestawach po 5 sztuk (5 Zippie Bag).

• Próbki produktów z kategorii Cheeks są dostępne tylko pojedynczo.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

CUSTOM BLEND

• Podkłady Blusche można zamawiać jako Custom Blend, czyli własne miksy odcieni.

• Opcja Custom Blend jest dostępna tylko dla opakowań pełnowymiarowych - słoiczków i uzupełnień (pasek wyboru Full Size and Refill Bag Options).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JAK ZAMAWIAĆ

• Wybieramy wielkość/rodzaj opakowania - Size i odcień/kolor - Shade (pola wymagane).

• Jeśli zamawiamy zestaw/y trzech lub pięciu próbek, wpisujemy nazwy odcieni/kolorów w okienku 3 Zippie Bag Extra Shades / Other Notes; Notes for 3 & 5 Zippie Bag (możemy np. wpisać 6 dowolnych odcieni, jeśli zamawiamy dwa zestawy 3 Zippie Bag).

• Jeśli zamawiamy własny miks odcieni podkładów, wpisujemy nazwy odcieni i ich stężenia w okienku 3 Zippie Bag Extra Shades / Other Notes (np. 60% Butterscotch Toffee, 40% Caramel Coretto).

• Wpisujemy ilość sztuk lub zestawów w okienku u dołu - Qty:.

• Dodajemy do koszyka - Add to cart.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PŁATNOŚĆ I WYSYŁKA

Waluta płatności: dolar kanadyjski (CAD)

Metoda płatności: PayPal
Transakcje są obsługiwane i zabezpieczone przez system PayPal. Nie trzeba jednak posiadać konta PP, można zapłacić kartą bez logowania (VISA, MasterCard).

Koszty wysyłki
- próbki (Zippie Bag) i uzupełnienia w woreczkach (Refill Bag) do 250 g - $3.75
- produkty pełnowymiarowe (zależnie od wielkości zamówienia) - $9.00, $16.00, $30.00

Termin dostawy: 7-10 dni (poczta lotnicza, Canada Post).
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INFORMACJE DODATKOWE


Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-30 o 02:44
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-01, 01:37   #2
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Kosmetyki mineralne Blusche

ZDJĘCIA


Album photobucket (hasło: mineraly)

Podkłady:
Blusche - Foundation
Julianka_7oo7 - Butterscotch Toffee, Brazilian, Caramel Coretto, English Toffee, Cappuccino, Butter Caramel, Vanilla Latte, Colombian, Irish Creme (1. z fleszem; 2. bez flesza)
anoska - Vanilla Latte, Colombian, Irish Creme, White Chocolate, Ethiopian, Caramel Latte
EmilaDz78 - Caramel Coretto, Moccacino, Butter Caramel
goldika - Caramell Coretto SS (na twarzy); Blusche Caramel Coretto vs LaurEss Radiant Yellow
Agata - French Vanilla (na twarzy), French Vanilla, Vanilla Latte, White Chocolate
carolinascotties - French Vanilla, Vanilla Latte, Englich Toffee
Lili99 -White Chocolate, Ethiopian, Butterscotch Toffee, Vanilla Latte, French Vanilla, English Toffee
Lorri - French Vanilla Full Matte vs French Vanilla Full Coverage, Colombian Full Matte vs French Vanilla Full Coverage

Pudry i korektory:
Blusche - Finishing Powder
Blusche - Tinted Primer
Blusche - Corrector and Concealer
anoska - Phoebe Matte Veil, Rosie Matte Veil, Jadyne Matte Veil
agabil1 - Shelley Matte Veil (1. św. dzienne; 2. św. szutczne)
IlonaP - Phoebe Glow Veil, Green Corrector
ferguusson - Light Tinted Primer, Medium Tinted Primer

Róże:
Blusche - Blush
cathy - Petal, Pink Crystal
adusiadu - Pink Crystal, Cotton Candy, Berry Me, Mauvelicious, Sunset (1. na ręce , 2. w słoiczkach)
IlonaP - Berry Me, Sunset, Colorona, Petal (1. na ręce, 2. w woreczkach)
agabil1 - Champagne (1. św. dzienne; 2. św. szutczne)

Brązery:
Blusche - Bronzer
ferguusson - Sunset Bronze, Summer, Tahiti, Spice
agabil1 - Spice (1. św. dzienne; 2. św. szutczne)
cathy - Spice

Rozświetlacze:
Blusche - Illuminizer
cathy - Radiant, Amaretto
adusiadu - Amaretto, Babydoll, Mist, Radiant

Cienie, linery:
Blusche - Satin Matte Eye Color
Blusche - Pearl and Shimmer Eye Color
Blusche - Liner and Brow Eye Color
cathy - Apricot, Chameleon, Old Rose, Oriental, Lime
goldika - Moon (na powiekach)
bene44 - Phantom Lilac, Baby Pink, Magenta, Plum, Peach, Apricot, Camelot, Cocoa, Kisses, Copper, Choco, Sparkle, Moon, Opal, Pewter, Olive, Lime, Grass

Pomadki, błyszczyki:
Blusche - Organic Lipstick
Blusche - Organic Lip Glaze

Pędzle:
biedronqa - Flat Top Brush, Retractable Kabuki Brush, Blush Brash, porównanie z EDM
reniakicia - Brush Set, porównanie z EDM
Astro - Blush Brush Blusche vs Dome Blush Brush EDM
ferguusson - Flat Top Blusche vs Flat Top EDM
cathy - Blush Brush, porównanie z EDM, Lucy

Opakowania:
adusiadu - Słoiczki, porównanie z EDM
EmilaDz78 - Słoiczki

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-28 o 20:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:03   #3
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Kosmetyki mineralne Blusche

Podkład w formule Full Coverage Matte - daje rzeczywiście matowy efekt, do tego kryje niesamowicie . W przeciwieństwie jednak do Buff'd Original, nakłada się bez najmniejszych problemów. Jeśli ktoś nie lubi nadmiaru błyszczących drobinek miki w podkładach, to może śmiało sięgnąć po tę formułę.

----------------------------------------------------------------------------------------------
EDIT: Podkłady w nowej formule Full Matte są nadal matowe, jednak zmieniły się nieco odcienie (np. French Vanilla jest chłodniejszy i jaśniejszy niż dawniej, przypomina Linen EDM). Mam też wrażenie, że nowa formuła jest delikatnie mniej kryjąca (co może mieć związek ze zmianą odcieni lub/i niższym stężeniem tlenku cynku).

----------------------------------------------------------------------------------------------
Kolejne posty, mniej więcej do strony 19 wątku, dotyczą starych formuł i odcieni.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2010-08-19 o 18:16
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 18:11   #4
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sporo pytań na temat Blusche. Trochę już obadałam teren. Mam założyć wątek?

Co do zestawów 3 próbek - w dowolnych kategoriach kosmetyków: podkładów, cieni, pudrów, różów... można wybierać do zestawu dowolne kolory, a w przypadku podkładów i pudrów także dowolne formuły. Wybrane odcienie, formuły trzeba wpisać ręcznie w okienko Foundation Colors/Shades Box (Zippie Bags Selector). Na pasku wyboru podkładu Color Selector ja ustawiałam jeden z wybranych odcieni, tak samo na pasku wyboru formuły Foundation Finish - jedną z wybranych formuł. To oczywiście tylko formalność, myslę, że i tak zawsze wysyłają to, co się wpisze w okienko. Nie podoba mi się ten bałagan, ale ważne, że oni widzą o co chodzi. Właśnie dostałam próbki - wszystko jak trzeba .

Drogie towarzyszki z klubu drobinkofobów, formuła Full Coverage przeszła gruntowne testy w intensywnym oświetleniu i - wg mnie - kwalifikuje się jako nadająca się do użytku . Drobinki jeśli są, to naprawdę mikroskopijne (wiem, co mówię, z bliska widzę aż za dobrze), znacznie mniej widoczne niż te z EGM, nieporównywanie mniejsze i w mniejszym nasileniu niż te w Buff'd Light.

Kilka uwag na gorąco:

- próbki przychodzą w kopertach, takich jak Buff'd, tylko mniejszych; zaklejonych taśmą klejącą;
- woreczki - sprawiają wrażenie mało szczelnych, ale na szczęście są pakowane w dodatkowy większy woreczek, nic się nie otworzyło.

- formuła Full Coverage - chyba jednak nie jest tak kryjąca jak Buff'd Original, będzie trzeba/można nakładać więcej proszku (gołej skóry mniej się trzyma niż Buff'd);

- kolory - jak rozłożyłam te próbki, to pierwsza myśl - jakie te odcienie podobne do siebie... (brałam z kategorii Fairly Light i Light oraz korektor Light);
- w woreczkach wydaje się, że mają sporo żółci, ale po roztarciu na skórze ze wszystkich wyłazi delikatna nutka brzoskwiniowa;

- wiadomość dla ekstremalnych bladolicych: w Blusche podkładu nie znajdziecie . Kolory z kategorii Fairly Light są znacznie ciemniejsze niż najjaśniejsze Fairy (np. EDM czy Buff'd), mam wrażenie, że nawet nieco ciemniejsze niż średnie Fairy (jak Linen EDM czy Bisque Buff'd).

Vanilla Latte i French Vanilla - w miarę neutralne jasne beżyki z odrobiną brzoskwini, jakoś słabo kryją (może to złudzenie bo są słabo widoczne na skórze mojej ręki); na moje oko są identyczne; French Vanilla ma może ociupinkę więcej żółci, ale to raczej złudzenie niż widoczna różnica; myślę, że te odcienie można by bez problemu stosować zamiennie.

Colombian - trochę ciemniejsza wersja dwóch powyższych, przypomina Fair z Buff'd, może jest od niego nieznacznie ciemniejszy i ma kapkę więcej żółci. [To będzie chyba odcień mojej siostry lub mój po zmiksowaniu z którąś Vanillą];

Butterscotch Toffee - bardziej żółty niż Vanille, ale mimo wszystko widzę w nim tę samą brzoskwiniową nutkę. Porównałam z Bisque Org. Buff'd i jest ciemniejszy i cieplejszy od niego.

English Toffee - pod względem ciemności będzie gdzieś koło Cream Buff'd, ale jest od niego mniej brzoskwiniowy, ma szarawo-oliwkowy ton.

Korektor Light - w woreczku wygląda jak brat bliźniak dwóch Vanilli i Colombiana, na ręce mało widoczny (czuję, że krycie nie bedzie powalające).

Podsumowując - odcienie, które zamówiłam, są... dziwne. Mało różnią się od siebie. Dla jednych to będzie może zaletą (można śmiało mieszać próbki), bardziej wymagający będą zawiedzeni. Zwłaszcza czystej jasnej żółci tu brakuje, no i oczywiście odcieni dla najbledszych. W ogóle mam wrażenie, że poziom żółci w tych odcieniach jest identyczny, tylko brzoskwini jest nieznacznie mniej lub więcej. Wszystkie placki, które mam aktualnie na ręce wydają mi się, hmm... żywo pomarańczowawe, ale zobaczymy, jak to będzie na twarzy wyglądało.
ożesz...Twój post mi namieszał...planowałam pełen wymiar English Toffee ale z Twojego opisu może być trochę za ciemny (minimalnie, cream buff'd jest dla mnie na lato ok ale jest zbyt neutralny z kapką różu, za mało żółci w nim)i zbyt szaro-oliwkowy...chciałam nie bardzo jasny ale jasny beżyk z kapką żółci...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-05-07 o 18:16
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:02   #5
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ożesz...Twój post mi namieszał...planowałam pełen wymiar English Toffee ale z Twojego opisu może być trochę za ciemny (minimalnie, cream buff'd jest dla mnie na lato ok ale jest zbyt neutralny z kapką różu, za mało żółci w nim)i zbyt szaro-oliwkowy...chciałam nie bardzo jasny ale jasny beżyk z kapką żółci...
Englich Toffee mógłby Ci odpowiadać na lato. Ma więcej żółci niż Cream. Ten szarawo-oliwkowy ton będzie być może widoczny tylko na bardzo jasnej skórze, z lekko opaloną Englich Toffee powinien się ładnie stopić. Z jaśniejszych, bliżej Bisque/Sungrass, mogłabyś spróbować Butterscotch Toffee i może French Vanilla (ewentualnie je potem zmiksować). Z ciemniejszych (na lato lub do miksów) to bym jeszcze spróbowała Brazillian, czuję, że jest podobny do Englich Toffee, tylko mniej oliwkowy.

Wszystkich zachęcam do wypróbowania jak największej liczby odcieni. Sama żałuję, że nie wzięłam jeszcze najjaśniejszych z kategorii Cool, bo coś czuję, że wcale nie byłyby takie cool, tylko bardziej neutralne. W pozostałych kategoriach jednak sporo żółci (pomimo nutki brzoskwiniowej), dobrze by było mieć jakiegoś Coola do neutralizacji jej nadmiaru.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-10 o 14:01
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:18   #6
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Sporo pytań na temat Blusche. Trochę już obadałam teren. Mam założyć wątek?

Co do zestawów 3 próbek - w dowolnych kategoriach kosmetyków: podkładów, cieni, pudrów, różów... można wybierać do zestawu dowolne kolory, a w przypadku podkładów i pudrów także dowolne formuły. Wybrane odcienie, formuły trzeba wpisać ręcznie w okienko Foundation Colors/Shades Box (Zippie Bags Selector). Na pasku wyboru podkładu Color Selector ja ustawiałam jeden z wybranych odcieni, tak samo na pasku wyboru formuły Foundation Finish - jedną z wybranych formuł. To oczywiście tylko formalność, myślę, że i tak zawsze wysyłają to, co się wpisze w okienko. Nie podoba mi się ten bałagan, ale ważne, że oni wiedzą o co chodzi. Właśnie dostałam próbki - wszystko jak trzeba .

Drogie towarzyszki z klubu drobinkofobów, formuła Full Coverage przeszła gruntowne testy w intensywnym oświetleniu i - wg mnie - kwalifikuje się jako nadająca się do użytku . Drobinki jeśli są, to naprawdę mikroskopijne (wiem, co mówię, z bliska widzę aż za dobrze), znacznie mniej widoczne niż te z EGM, nieporównywanie mniejsze i w mniejszym nasileniu niż te w Buff'd Light.

Kilka uwag na gorąco:

- próbki przychodzą w kopertach, takich jak Buff'd, tylko mniejszych; zaklejonych taśmą klejącą; dostałam je dokładnie po tygodniu od wysłania, czyli identycznie jak z Buff'd;
- woreczki - sprawiają wrażenie mało szczelnych, ale na szczęście są pakowane w dodatkowy większy woreczek, nic się nie otworzyło.

- formuła Full Coverage - chyba jednak nie jest tak kryjąca jak Buff'd Original, będzie trzeba/można nakładać więcej proszku (gołej skóry mniej się trzyma niż Buff'd);

- kolory - jak rozłożyłam te próbki, to pierwsza myśl - jakie te odcienie podobne do siebie... (brałam z kategorii Fairly Light i Light oraz korektor Light);
- w woreczkach wydaje się, że mają sporo żółci, ale po roztarciu na skórze ze wszystkich wyłazi delikatna nutka brzoskwiniowa;

- wiadomość dla ekstremalnych bladolicych: w Blusche podkładu nie znajdziecie . Kolory z kategorii Fairly Light są znacznie ciemniejsze niż najjaśniejsze Fairy (np. EDM czy Buff'd), mam wrażenie, że nawet nieco ciemniejsze niż średnie Fairy (jak Linen EDM czy Bisque Buff'd).

Vanilla Latte i French Vanilla - w miarę neutralne jasne beżyki z odrobiną brzoskwini, jakoś słabo kryją (może to złudzenie bo są słabo widoczne na skórze mojej ręki); na moje oko są identyczne; French Vanilla ma może ociupinkę więcej żółci, ale to raczej złudzenie niż widoczna różnica; myślę, że te odcienie można by bez problemu stosować zamiennie.

Colombian - trochę ciemniejsza wersja dwóch powyższych, przypomina Fair z Buff'd, może jest od niego nieznacznie ciemniejszy i ma kapkę więcej żółci. [To będzie chyba odcień mojej siostry lub mój po zmiksowaniu z którąś Vanillą];

Butterscotch Toffee - bardziej żółty niż Vanille albo po prostu mniej brzoskwiniowy (?). Porównałam z Bisque Org. Buff'd i jest chyba delikatnie ciemniejszy i cieplejszy od niego.

English Toffee - pod względem ciemności będzie gdzieś koło Cream Buff'd, ale jest od niego mniej brzoskwiniowy, bardziej żółty; na bardzo jasnej skórze wydaje się jakby szarawo-oliwkowy.

Korektor Light - w woreczku wygląda jak brat bliźniak dwóch Vanilli i Colombiana, na ręce mało widoczny (czuję, że krycie nie bedzie powalające).

Podsumowując - odcienie, które zamówiłam, są... dziwne. Mało różnią się od siebie. Dla jednych to będzie może zaletą (można śmiało mieszać próbki), bardziej wymagający będą zawiedzeni. Zwłaszcza czystej jasnej żółci tu brakuje, no i oczywiście odcieni dla najbledszych. W ogóle mam wrażenie, że poziom żółci w tych odcieniach jest identyczny, tylko brzoskwini jest nieznacznie mniej lub więcej. Wszystkie placki, które mam aktualnie na ręce wydają mi się, hmm... żywo pomarańczowawe, ale zobaczymy, jak to będzie na twarzy wyglądało.

Chwilowo nie dysponuję aparatem, więc zdjęcia wrzucę dopiero za jakiś czas. Ale tak sobie właśnie popatrzyłam na te placki i na woreczki i się zastanawiam, czy różnice w ogóle byłyby widoczne? Między Vanillami i korektorem Light na pewno nie.
trochę się zmartwiłam że mają nutkę brzoskwinki wyraźną, coś czuję że bedą za mało żółte dla mnie, najwyżej dołoże pigmentu którego mam zapas na lata
zamówiłam 7 próbek podkładów, jako swój kolor wiodący wybrałam brazilian i wokól niego dobierałam
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 21:41   #7
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

zamówiłam w formule full coverage matte
columbian, irish creme, carmel latte
szukam czegoś zblizonego do multikasking, perfekt z edm. Potrzebuję tonów żółto-różowych, mam nadzieję, ze z tego co wybrałam, coś mi będzie pasować.

__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 21:53   #8
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Englich Toffee mógłby Ci odpowiadać na lato. Ma więcej żółci niż Cream. Ten szarawo-oliwkowy ton będzie być może widoczny tylko na bardzo jasnej skórze, z lekko opaloną Englich Toffee powinien się ładnie stopić. Z jaśniejszych, bliżej Bisque/Sungrass, mogłabyś spróbować Butterscotch Toffee i może French Vanilla (ewentualnie je potem zmiksować). Z ciemniejszych (na lato lub do miksów) to bym jeszcze spróbowała Brazillian, czuję, że jest podobny do Englich Toffee, tylko mniej oliwkowy.

Wszystkich zachęcam do wypróbowania jak największej liczby odcieni. Sama żałuję, że nie wzięłam jeszcze najjaśniejszych z kategorii Cool, bo coś czuję, że wcale nie byłyby takie cool, tylko bardziej neutralne. W pozostałych kategoriach jednak sporo żółci (pomimo nutki brzoskwiniowej), dobrze by było mieć jakiegoś Coola do neutralizacji jej nadmiaru.

Wątek już szykuję.
dzięki, czyli okaże się... nie zmieniam w takim razie zamówienia, wzięłam pełnowymiarowy Englich Toffee choć zastanawiam się wciąż czy nie będzie zbyt oliwkowy... odcienie z nutką szarosci źle na mnie wyglądają...
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:04   #9
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
trochę się zmartwiłam że mają nutkę brzoskwinki wyraźną, coś czuję że bedą za mało żółte dla mnie, najwyżej dołoże pigmentu którego mam zapas na lata
zamówiłam 7 próbek podkładów, jako swój kolor wiodący wybrałam brazilian i wokól niego dobierałam
Nutka brzoskwini naprawdę delikatna (nie ma porównania do takich np. Sunkissed Fair EDM czy Magnolii Buff'd), także nie ma się czego bać. Żółci jest sporo we wszystkich odcieniach, które mam, aż się zastanawiam, czy dla mnie nie będzie jej za dużo, dlatego żałuję, że nie wzięłam Coolów do neutralizacji.

Cytat:
Napisane przez gadmarka Pokaż wiadomość
zamówiłam w formule full coverage matte
columbian, irish creme, carmel latte
szukam czegoś zblizonego do multikasking, perfekt z edm. Potrzebuję tonów żółto-różowych, mam nadzieję, ze z tego co wybrałam, coś mi będzie pasować.
Columbian ma tony żółte i brzoskwiniowe, chociaż może być bardziej żółty niż byś chciała. Nie wiem, czy nie będzie też jaśniejszy od Multitasking. Najbliżej jest chyba Caramel Latte.

Jak ktoś szuka odcienia z wyraźniejszym różem (typu EDM Perfect), to tylko w Coolach radzę.

Aga, możesz jeszcze postawić na Brazillian, jak chcesz kolorek na lato. Sądząc po Butterscotch, będzie ładnie żółty i prawdopodobnie bez ziemistości. Albo chociaż próbkę Brazillian zamów.

Przepraszam, jeśli wprowadziłam w błąd. Powtórzę - we wszystkich odcieniach, które dostałam jest podobny poziom żółci, jak na mój gust - dość wysoki. To jest dziwne, bo nie ma tak naprawdę żadnego prawdziwie neutralnego koloru (może Coole są dopiero bardziej neutralne). Do tej żółci jest w zależności od odcienia większa lub mniejsza domieszka brzoskwini, ale naprawdę delikatnej brzoskwini. Daje to efekt takich ładnych ciepłych beży (z przewagą jednak żółtych tonów). W żadym odcieniu z zamówionych przeze mnie nie dominuje róż.

Teraz w sztucznym świetle to dopiero te kolory się upodabniają do siebie... Bez podpisów bym nie odróżniła.

Na pierwszy raz najlepiej brać próbki, ze wszystkich kategorii . Oni chyba mieszają te kolory jakąś dziwną metodą. Jeszcze nigdzie nie widziałam, żeby między kategoriami były tak małe różnice.

Edytowane przez rozwielitka
Czas edycji: 2009-05-10 o 23:29 Powód: post pod postem
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:08   #10
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

a Colombian i English Toffee? Ten pierwszy jest jaśniejszy i mniej żółty? A może Butterscotch Toffee...tylko czy nie okaże się z kolei za żółty i za ciepły... nie chcę nic podobnego do winged butter EDM
Czyli moze właśnie wziąć
Butterscotch Toffee jako bazę, pełen wymiar i kolory pośrednie (jaśniejsze, ciemniejsze) w próbkach?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-05-07 o 22:11
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:08   #11
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

jmw, ja podobnie zamowilam, tylko mniej.. ale po poscie Lorri zaczynam sie obawiac, ze te podklady beda za malo zolte dla nas. Moze bede Cie prosic o Twoj magiczny zolty pigment
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-07, 22:20   #12
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

a który z odcieni będzie stopniem jasności między bisque a cream Buff'd?
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:23   #13
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

na głównej stronie blusche jest napisane, ze kosmetyki te zostały stworzone przez dziewczynę która nie mogła dopasować nic do swojej azjatyckiej cery- może właśnie brakowało jej wyboru żółci w innych firmach mineralnych i stąd same żółte kolory podkładów?
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:25   #14
IlonaP
Zakorzenienie
 
Avatar IlonaP
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 8 465
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

a ja tak z czystej ciekawości - poziom EDM Fairly Light ale jaśniejszy z Blusche?

i jak już Fairly Light jest ciut za ciemny to Light Medium jeszcze bardziej, prawda?
__________________
IlonaP jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:33   #15
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

przyglądam się tym zdjęciom i przyglądam... chyba wezmę Butterscotch Toffee lub Colombian
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:35   #16
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
jmw, ja podobnie zamowilam, tylko mniej.. ale po poscie Lorri zaczynam sie obawiac, ze te podklady beda za malo zolte dla nas. Moze bede Cie prosic o Twoj magiczny zolty pigment
ależ nie ma problemu, w każdej chwili moge podesłać zreszta moge wszystkie "żółtki" obdzielać jakby któras w potrzebie to prosze krzyczeć

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Przepraszam, jeśli wprowadziłam w błąd. Powtórzę - we wszystkich odcieniach, które dostałam jest podobny poziom żółci, jak na mój gust - dość wysoki. To jest dziwne, bo nie ma tak naprawdę żadnego prawdziwie neutralnego koloru (może Coole są dopiero bardziej neutralne). Do tej żółci jest w zależności od odcienia większa lub mniejsza domieszka brzoskwini, ale naprawdę delikatnej brzoskwini. Daje to efekt takich ładnych ciepłych beży (z przewagą jednak żółtych tonów). W żadym odcieniu z zamówionych przeze mnie nie dominuje róż.

Teraz w sztucznym świetle to dopiero te kolory się upodabniają do siebie... Bez podpisów bym nie odróżniła.

Na pierwszy raz najlepiej brać próbki, ze wszystkich kategorii . Oni chyba mieszają te kolory jakąś dziwną metodą. Jeszcze nigdzie nie widziałam, żeby między kategoriami były tak małe różnice.
ależ nie zmylilaś to tylka taka ogólna panika okołozakupowa ja zreszta uwielbiam miksowac więc na pewno będzie dobrze

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
na głównej stronie blusche jest napisane, ze kosmetyki te zostały stworzone przez dziewczynę która nie mogła dopasować nic do swojej azjatyckiej cery- może właśnie brakowało jej wyboru żółci w innych firmach mineralnych i stąd same żółte kolory podkładów?
Istotnie to juz calkowicie się relaksuję
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 22:58   #17
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
a który z odcieni będzie stopniem jasności między bisque a cream Buff'd?
Trudno mi ocenić, mam tylko resztkę Buff'd Org. na ściankach pustego woreczka, więc na twarzy nie sprawdzę . Na ręku najbliższy Bisque i trochę ciemniejszy od niego był Butterscotch Toffee, ale jednak sporo jaśniejszy od Cream. Z kolei do Cream pod względem ciemności będzie zbliżony pewnie Brazillian (jeśli ma ciemność podobną do English Toffee). Spróbowałabym miksu Butterscotch Toffee i Brazillian, pół na pół. Oczywiście gdybam, bo Brazilliana nie widziałam . English Toffee z Butterscotch Toffee też by można zmiksować i wyjdzie coś miedzy Bisque a Cream, ale czuję, że Brazillian jest po prostu ładniejszy (bez tego oliwkowego brudku).

Na zdjęcia nie warto patrzeć. Bardzo przekłamane, takie podkolorowane.

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
na głównej stronie blusche jest napisane, ze kosmetyki te zostały stworzone przez dziewczynę która nie mogła dopasować nic do swojej azjatyckiej cery- może właśnie brakowało jej wyboru żółci w innych firmach mineralnych i stąd same żółte kolory podkładów?
Rozi, coś w tym jest. Trochę to wygląda jakby ktoś dla siebie te odcienie robił .

Cytat:
Napisane przez IlonaP Pokaż wiadomość
a ja tak z czystej ciekawości - poziom EDM Fairly Light ale jaśniejszy z Blusche?
A to ja już raczej nie pomogę. A możesz do Fair Buff'd porównać? Ma być mniej żółty?

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-07 o 23:01
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-07, 23:12   #18
tootsie
Zakorzenienie
 
Avatar tootsie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 4 604
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Wpłacę kaskę na PP i zamówię taki zestaw:
English Toffee , Brazilia, Butterscotch Toffe, Butter Caramel, French Vanilla i Creme Brulee. Jak nie trafię w kolor to będzie co miksować
__________________


tootsie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 09:52   #19
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

a oni robią miksy? Można wybrać pełen wymiar mieszanki? Bo mam podobne odczucie jak Ty Lorri że fajna może być taka mieszanka Butterscotch Toffee i Brazillian ... English Toffee nieco mnie przeraża tą szarą oliwką, ja w takich kolorach źle się prezentuję.

Dziękuję Lorri za pomoc wybrałam pełen wymiar Brazillian i próbki: French Vanilla, Butterscotch Toffee, Irish Creme, Columbian
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć




Edytowane przez agabil1
Czas edycji: 2009-05-08 o 10:04
agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-08, 09:59   #20
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

musimy pastereczkę pod groźba ekskomuniki poprosić aby sfotografowała całe zamówienie z Blusche - toż z tego co patrzę to 3 pierwsze poziomy jasności obstawiłyśmy całe
pamiętam jak pomocne są nawet zdjęcia woreczkowe (w dużej ilości szczegolnie) gdy agabil prezentowała zmówienie z Meow
__________________
chwilowo się polubiłam z podkładami Meow
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 10:14   #21
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Cytat:
Napisane przez jmw Pokaż wiadomość
musimy pastereczkę pod groźba ekskomuniki poprosić aby sfotografowała całe zamówienie z Blusche - toż z tego co patrzę to 3 pierwsze poziomy jasności obstawiłyśmy całe
pamiętam jak pomocne są nawet zdjęcia woreczkowe (w dużej ilości szczegolnie) gdy agabil prezentowała zmówienie z Meow
musimy koniecznie choc ja teraz mogłabym wziąc tylko próbki by dobrać odcieć ale na razie nie będę planował zakupów mineralnych dlatego chcę wziąć cały wymiar teraz.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-08, 22:13   #22
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

Pastereczko, kiedy zamawialas? Ja dzisiaj dostalam maila o wysylce z Blusche, strasznie jestem ciekawa.. Z Waszych postow wynika, ze dobrze wytypowalam sobie kolor (Brazillian), teraz jedynie mam zagwostke co bedzie fajniejsze, Blusche czy Dream World Vapor Choc biorac pod uwage czas od zamowienia w DW, jest szansa, ze nigdy ich nie przetestuje...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 12:39   #23
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Dzięki, rozwielitko

Jutro się biorę wreszcie za testy .

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-10 o 20:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 16:20   #24
braworka
Zakorzenienie
 
Avatar braworka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 4 025
Dot.: Pudry, cienie, korektory mineralne - wątek ogólny

pytanko
jeśli nakładam podkład w większej ilości niż ta wskazana przez Cathy na zdjeciu, 2-3 warstwy, bo dopiero w tedy widzę efekt kryjący, czy to może oznaczać że po prostu mam zły kolor dobrany znaczy się za jasny?
bo nabrałam takich podejrzeń
braworka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-10, 22:02   #25
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

No ja już się nie mogę doczekać mojego podkładu z Blusche (formuła Full Coverage). W tej chwili jest to mój ulubiony podkład z tych bardzo mocno kryjących.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 10:34   #26
gadmarka
Zakorzenienie
 
Avatar gadmarka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 5 215
GG do gadmarka
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Nutka brzoskwini naprawdę delikatna (nie ma porównania do takich np. Sunkissed Fair EDM czy Magnolii Buff'd), także nie ma się czego bać. Żółci jest sporo we wszystkich odcieniach, które mam, aż się zastanawiam, czy dla mnie nie będzie jej za dużo, dlatego żałuję, że nie wzięłam Coolów do neutralizacji.



Columbian ma tony żółte i brzoskwiniowe, chociaż może być bardziej żółty niż byś chciała. Nie wiem, czy nie będzie też jaśniejszy od Multitasking. Najbliżej jest chyba Caramel Latte.

Jak ktoś szuka odcienia z wyraźniejszym różem (typu EDM Perfect), to tylko w Coolach radzę.

Aga, możesz jeszcze postawić na Brazillian, jak chcesz kolorek na lato. Sądząc po Butterscotch, będzie ładnie żółty i prawdopodobnie bez ziemistości. Albo chociaż próbkę Brazillian zamów.

Przepraszam, jeśli wprowadziłam w błąd. Powtórzę - we wszystkich odcieniach, które dostałam jest podobny poziom żółci, jak na mój gust - dość wysoki. To jest dziwne, bo nie ma tak naprawdę żadnego prawdziwie neutralnego koloru (może Coole są dopiero bardziej neutralne). Do tej żółci jest w zależności od odcienia większa lub mniejsza domieszka brzoskwini, ale naprawdę delikatnej brzoskwini. Daje to efekt takich ładnych ciepłych beży (z przewagą jednak żółtych tonów). W żadym odcieniu z zamówionych przeze mnie nie dominuje róż.

Teraz w sztucznym świetle to dopiero te kolory się upodabniają do siebie... Bez podpisów bym nie odróżniła.

Na pierwszy raz najlepiej brać próbki, ze wszystkich kategorii . Oni chyba mieszają te kolory jakąś dziwną metodą. Jeszcze nigdzie nie widziałam, żeby między kategoriami były tak małe różnice.
no to szkoda, że nie szukałam w coolach, ale co tam, to i tak próbki do testów, nieprawdaż? najwyżej sprawdzę tylko krycie a kolorów będę szukać przy okazji następnego zamówienia, jeśli przypasują mi blusche
__________________
Starsza pani po trzydziestce
gadmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 18:23   #27
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Zapomniałam dodać, że do zamówień są dołączane darmowe próbki , ja dostałam dwie - Phoebe Matte Veil i Shelley Glow Veil.

Po pierwszych testach, na razie tylko kolorystyczno-porównawczych, stwierdzam, że odcienie Blusche, to zdecydowanie moje odcienie. Colombian wygląda identycznie jak moja mieszanka Buff'd, takiego odcienia właśnie mi u nich brakowało. Oby tylko żółć się nie wybijała z upływem dnia, bo niestety moja twarz ewoluuje od porannej oliwki do wieczornej brzoskwini i muszę jakoś wypośrodkować dobierając podkład.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-12 o 12:09
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 18:49   #28
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Lorri, czy testowalas juz Matte Veil? Zastanawiam sie nad nim, ma podobny sklad do Lauress ktorego uzywam, ale jeden skladnik zastapiony boronem, jak najbardziej przeze mnie pozadanym. Roznica w cenie jest kolosalna...
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 01:14   #29
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Już po pierwszych testach. Refleksję na temat krycia formuły Full Coverage dodałam tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...54&postcount=3

Nałożyłam dwie cieniutkie warstewki i to nie Flat Topem, ale LHK, żeby uniknąć podkreślania porów i skórek, a efekt był powalający - praktycznie nie miałam już co tuszować, ciapnęłam się w kilku miejscach korektorem Blusche Light, na to jak zwykle dla utrwalenia Hauschka w kamieniu. Całość wygląda naturalnie. Robiłam delikatne testy ścierne - na czarnym materiale niewiele widać.

A i jeszcze jedno - o lampie pomikowej w przypadku Blusche FC nie ma mowy, mat jest elegancki , u mnie trzyma się mniej więcej tyle, co przy fluidach.

Colombian okazał się dla mnie jednak za ciemny jak porównywałam twarz z szyją. Drugą warstewkę zrobiłam French Vanilla, żeby rozjaśnić, a na koniec dałam Butterscotch Toffee dla żółci. Po paru godzinach niestety dopadła mnie lekka żółtaczka, więc następnego dnia nałożyłam już tylko Vanilla Latte i odcień stopił się idealnie ze skórą. Jutro spróbuję French Vanilla. Pierwszy raz żałuję, że jestem bladziochem. Colombian kryje jednak lepiej niż Vanilla Latte.

EDIT: French Vanilla jest delikatnie oliwkowy, pozbawiony tej nuty brzoswkiniowej, którą ma Vanilla Latte; mam wrażenie, że French Vanilla jest też kapkę jaśniejszy/mniej kryjący w porównaniu z VL. Dla mnie chyba zbyt szarawe te Neutrale.

Cytat:
Napisane przez pranie Pokaż wiadomość
Lorri, czy testowalas juz Matte Veil? Zastanawiam sie nad nim, ma podobny sklad do Lauress ktorego uzywam, ale jeden skladnik zastapiony boronem, jak najbardziej przeze mnie pozadanym. Roznica w cenie jest kolosalna...
Nie będę go testować, u mnie żadne vaile nic nie dają. Kamień musi być i już. Robiłam zamówienie z julisari, więc puder powędruje do niej.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-05-16 o 19:42
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-15, 17:22   #30
curry
Zadomowienie
 
Avatar curry
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 1 153
Dot.: Kosmetyki mineralne Blusche

Wlasnie zamowilam 4 probki podkladu Blusche, kazda w innej formule
curry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:03.