Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-09-18, 12:04   #271
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Faktycznie Basiu też to czytałam No ale Smok do końca nie wytłumaczyła dlaczego Effaclaru K nie mozna stosować pod filtr. Ma składniki fotouczulające??
Nie o to chodzi, że nie można, tylko raczej o to, że na noc bezpieczniej. Wklejam urywek z art. Basi Kwiatkowskiej:

"Preparaty z kwasami najbezpieczniej jest stosować na noc. Jeśli ktoś chce używać kremów z kwasami także w ciągu dnia, to pownien dodatkowo chronić skórę kremami zawierającymi stabilne filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA o faktorze conajmniej SPF 50+
(w oryginalnym tekście ze względu na to, iż artykuł jest dośc stary było info o SPF 15, wg. najnowszej wiedzy taka ochrona nie jest wystarczającą).
Kremy z filtrami ochronnymi powinny być stosowane zawsze w ciągu dnia, niezależnie czy używamy kwasów czy też nie. Jednak jeśli już stosujemy produkty z kwasami AHA czy też BHA to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronnę przed słońcem i to nie tylko gdy używamy kremów z kwasami w ciągu dnia, ale także gdy aplikujemy je tylko na noc. Skóra poddana działaniu kwasów staje się w pewien sposób cieńsza i delikatniejsza, dlatego jest bardziej podatna na niekorzystny wpływ promieni słonecznych."

Acha i jeszcze drugi fragment:

"Kremy z kwasami i filtrami?
Istnieją wersje kremów z kwasami zawierające jednocześnie filtry przeciwsłoneczne, jednak radzę unikać takich kremów, gdyż nie są one skuteczne. Problemem jest odpowiednie pH, każdy bowiem z tych dwóch składników tzn. filtry przeciwsłoneczne i kwasy AHA lub BHA wymaga dla swej stabilności i skutecznego działania innego zakresu pH. Formuła kremu z filtrami ochronnymi powinna mieć wyższe pH, aby filtry mogły skutecznie pełnić swą funkcję. Natomiast kremy z kwasami hydroksylowymi muszą mieć odpowiednio niskie, kwasowe pH, aby mogły działać złuszczająco. Tak więc należy rozgraniczać te dwa składniki i stosować dwa oddzielne preparaty, jeden z kwasami a drugi z filtrami przeciwsłonecznymi."

Edytowane przez Basia39
Czas edycji: 2006-09-18 o 15:01
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:07   #272
uskow
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 1 965
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dzięki Dziewczyny Justyce , Basiu jesteście niezastąpione
__________________

uskow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:09   #273
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Basiu, może zredaguj trochę ten fragment artykułu, on jest stary i pochodzi z czasów, gdy wzorem Pauli Basia zalecała spf 15, obecnie wiemy na ten temat dużo więcej, a niekóre nowe używtkowniczki potraktują ten artykuł serio, jako w całości aktualny. Polecam usunąc info o spf 15.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:10   #274
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Wklejam urywek z art. Basi Kwiatkowskiej:

"Preparaty z kwasami najbezpieczniej jest stosować na noc. Jeśli ktoś chce używać kremów z kwasami także w ciągu dnia, to pownien dodatkowo chronić skórę kremami lub podkładami zawierającymi filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA o faktorze conajmniej SPF 15.
i Basi to napisała? o faktorze co najmniej 15?
Chyba chodzi o 50?

Edit: Już wszystko jasne. Smok musiala napisac posta w czasie, kiedy ja jeszcze bylam w trakcie.
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:14   #275
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basiu, może zredaguj trochę ten fragment artykułu, on jest stary i pochodzi z czasów, gdy wzorem Pauli Basia zalecała spf 15, obecnie wiemy na ten temat dużo więcej, a niekóre nowe używtkowniczki potraktują ten artykuł serio, jako w całości aktualny. Polecam usunąc info o spf 15.
Tak masz rację to stary artykuł, więc jeśli chodzi o te faktory zaraz edytuję
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:19   #276
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Ash, ja artykuł Basi poznałam na przełomie 2002/2003 i podobnie jak wiele osób - "weteranów" wizazu, się do niego stosowałam. Taka wówczas była tendencja: filtr spf 15, nawet w podkładzie, cienką wastwą, tak zalecała Paula Begoun. Basia jej wzorem zalecała tę metodę. Ja stosowałam Iwostin spf 15, który mnie ustawicznie zapychał, ale nie stać mnie było na Hydraphase. Dopiero forum Basi Biochemia Urody - 2005 rok, przyniosło zmiany, Basia zaczęła zalecać stosowanie grubej warstwy filtra wysokiego, stabilnego. Tak się zaczęłą mania filtrowania. Na szczęście nie mam przebarwień po spf 15.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:24   #277
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

AniuM69 mleczko Avene 50+ nie jest nigdy napelniane do konca - juz pare tub zuzylam, mam tez nowe nieodpakowane i zawsze tam troche brakuje. Z jakich przyczyn, to juz dziewczyny wyjasnily
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 12:34   #278
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Basiu, może zredaguj trochę ten fragment artykułu, on jest stary i pochodzi z czasów, gdy wzorem Pauli Basia zalecała spf 15, obecnie wiemy na ten temat dużo więcej, a niekóre nowe używtkowniczki potraktują ten artykuł serio, jako w całości aktualny. Polecam usunąc info o spf 15.
Cytat:
Napisane przez Basia39 Pokaż wiadomość
Tak masz rację to stary artykuł, więc jeśli chodzi o te faktory zaraz edytuję
No i edytowałam
Zauważyłam, że spora część artykułów jaka jest podczepiona na stałe na naszym forum to artykuły właśnie z tego okresu, gdzie mówiło się o wystarczającej ochronie na poziomie SPF15. Może faktycznie warto by dodać przed nimi jakiś wstęp, ważny szczególnie dla nowych użytkowniczek forum, że wg. obecnej wiedzy faktor SPF 15 nie stanowi wystarczajacej ochrony itp.
Tu uśmiech w stronę naszych moderatorek
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 12:44   #279
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Basia, poieram Twój pomysł. Ja już dawno nie zaglądałam do tych artykułów, więc nie zwróciłam na to uwagi.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 14:29   #280
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Przepraszam że się "wtrancam" , ale wydaje mi się, że nie powinno się dokonywać zmian w tekście cytowanym... Zaznaczyć, że informacja o spf 15 jest "nieaktualna" tak, ale nie zmieniać bezpośrednio w cudzym, bądź co bądź, tekście
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 14:39   #281
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Dokładnie takie samo mam zdanie jak Erato.
Chyba lepiej zrobić na dole pod tekstem przypis, z którego roku pochodzi dany tekst i napisać nowe informacje o wyższym faktorze niezbędnego filterka.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 14:43   #282
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ash, ja artykuł Basi poznałam na przełomie 2002/2003 i podobnie jak wiele osób - "weteranów" wizazu, się do niego stosowałam. Taka wówczas była tendencja: filtr spf 15, nawet w podkładzie, cienką wastwą, tak zalecała Paula Begoun. Basia jej wzorem zalecała tę metodę. Ja stosowałam Iwostin spf 15, który mnie ustawicznie zapychał, ale nie stać mnie było na Hydraphase. Dopiero forum Basi Biochemia Urody - 2005 rok, przyniosło zmiany, Basia zaczęła zalecać stosowanie grubej warstwy filtra wysokiego, stabilnego. Tak się zaczęłą mania filtrowania. Na szczęście nie mam przebarwień po spf 15.
skad przyszla ta zmiana?
z cienkiem warstwy 15, gruba warstwa 50+?
skoro nie macie zadnych przebarwien po tamtym okresie, to moze nie trzeba walic az 1,8 ml?
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 14:58   #283
Basia39
Zakorzenienie
 
Avatar Basia39
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 472
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Przepraszam że się "wtrancam" , ale wydaje mi się, że nie powinno się dokonywać zmian w tekście cytowanym... Zaznaczyć, że informacja o spf 15 jest "nieaktualna" tak, ale nie zmieniać bezpośrednio w cudzym, bądź co bądź, tekście
Cytat:
Napisane przez AsikS Pokaż wiadomość
Dokładnie takie samo mam zdanie jak Erato.
Chyba lepiej zrobić na dole pod tekstem przypis, z którego roku pochodzi dany tekst i napisać nowe informacje o wyższym faktorze niezbędnego filterka.
No dlatego dziewczyny napisałam:

Cytat:
Napisane przez Basia39
Może faktycznie warto by dodać przed nimi jakiś wstęp, ważny szczególnie dla nowych użytkowniczek forum, że wg. obecnej wiedzy faktor SPF 15 nie stanowi wystarczajacej ochrony itp.
A w tekście umieszczonym tu dodałam info:

(w oryginalnym tekście ze względu na to, iż artykuł jest dośc stary było info o SPF 15, wg. najnowszej wiedzy taka ochrona nie jest wystarczającą).
Basia39 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 14:58   #284
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
skad przyszla ta zmiana?
z cienkiem warstwy 15, gruba warstwa 50+?
skoro nie macie zadnych przebarwien po tamtym okresie, to moze nie trzeba walic az 1,8 ml?
Ash, akurat Smokowi się trafiło, że nie miała żadnych przebarwień. Każda cera jest inna - diabli wiedzą, może jej wtedy wystarczyło SPF15, jedno jest pewne - dla mnie np. SPF15 (już pomijając, czy w tym czasie się zakwaszam, czy nie) jest w ogóle zbyt niskim faktorem.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 15:00   #285
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

3 dni mnie nie było i znów 5 stron czytania...

L_V GRATULUJE!!!!!!!!!!!


Ash, super że adoptowałaś pieska
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 15:02   #286
Ash
Wtajemniczenie
 
Avatar Ash
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 470
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
Ash, super że adoptowałaś pieska

Pocieszny jest
__________________
Ty też możesz pomóc dzieciom spełnić ich marzenia
Ash jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 15:27   #287
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

L_V, jeszcze raz oficjalnie gratuluję


Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Otóż proszę postawcie mleczko na zakrętce na jakiś czas i napiszcie proszę dokąd pod światło (najlepsza lampa) sięga zawartość? Czy pod sam spaw?
tubki nigdy nie są wypełniane do końca.


Cytat:
Napisane przez uskow Pokaż wiadomość
Faktycznie Basiu też to czytałam No ale Smok do końca nie wytłumaczyła dlaczego Effaclaru K nie mozna stosować pod filtr. Ma składniki fotouczulające??
tak, kwasy no przeca AHA i BHA działają fotouczulająco.


Cytat:
Napisane przez Ash Pokaż wiadomość
skad przyszla ta zmiana?
z cienkiem warstwy 15, gruba warstwa 50+?
skoro nie macie zadnych przebarwien po tamtym okresie, to moze nie trzeba walic az 1,8 ml?
Basia też człowiek i też się dokształca a wg aktualnej wiedzy to nie wystarcza.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 15:41   #288
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

kupowałam filtry, no i nie wiem jak to zrobiłam.. ale kupiłam sobie jeden mineralny. choc wydawało mi sie ze kupuje ten pomaranczowy.. no cóz.. jakie macie po mineralkach wrażenia?
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 15:50   #289
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Nikita-v Pokaż wiadomość
kupowałam filtry, no i nie wiem jak to zrobiłam.. ale kupiłam sobie jeden mineralny. choc wydawało mi sie ze kupuje ten pomaranczowy.. no cóz.. jakie macie po mineralkach wrażenia?
Bielą
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-18, 15:50   #290
Dalissime'80
Raczkowanie
 
Avatar Dalissime'80
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 207
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Nieciekawe, robią twarz-widmo
Dalissime'80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 16:04   #291
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ee jesli tylko to.. to spoko mnie żaden kremik z filtrem nie pobielil dotychczas... bo juz ma twarz-widmo
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 16:06   #292
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Przepraszam że się "wtrancam" , ale wydaje mi się, że nie powinno się dokonywać zmian w tekście cytowanym... Zaznaczyć, że informacja o spf 15 jest "nieaktualna" tak, ale nie zmieniać bezpośrednio w cudzym, bądź co bądź, tekście
Erato, zawsze można dokonywać zmian w cytowanych tekście, wycinasz fragment i wstawiasz (...), jeśli dokonujesz innych zmian, wstawiasz brakujące słowo, wówczas piszesz to tak [...] .

"Preparaty z kwasami najbezpieczniej jest stosować na noc. Jeśli ktoś chce używać kremów z kwasami także w ciągu dnia, to pownien dodatkowo chronić skórę kremami zawierającymi stabilne filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA (...).
Kremy z filtrami ochronnymi powinny być stosowane zawsze w ciągu dnia, niezależnie czy używamy kwasów czy też nie. Jednak jeśli już stosujemy produkty z kwasami AHA czy też BHA to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronnę przed słońcem i to nie tylko gdy używamy kremów z kwasami w ciągu dnia, ale także gdy aplikujemy je tylko na noc. Skóra poddana działaniu kwasów staje się w pewien sposób cieńsza i delikatniejsza, dlatego jest bardziej podatna na niekorzystny wpływ promieni słonecznych."


lub:

"Preparaty z kwasami najbezpieczniej jest stosować na noc. Jeśli ktoś chce używać kremów z kwasami także w ciągu dnia, to pownien dodatkowo chronić skórę kremami zawierającymi stabilne filtry przeciwsłoneczne chroniące przed UVB/UVA (...) [o faktorze conajmniej SPF 50+ , w oryginalnym tekście ze względu na to, iż artykuł jest dośc stary było info o SPF 15, wg. najnowszej wiedzy taka ochrona nie jest wystarczającą].
Kremy z filtrami ochronnymi powinny być stosowane zawsze w ciągu dnia, niezależnie czy używamy kwasów czy też nie. Jednak jeśli już stosujemy produkty z kwasami AHA czy też BHA to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ochronnę przed słońcem i to nie tylko gdy używamy kremów z kwasami w ciągu dnia, ale także gdy aplikujemy je tylko na noc. Skóra poddana działaniu kwasów staje się w pewien sposób cieńsza i delikatniejsza, dlatego jest bardziej podatna na niekorzystny wpływ promieni słonecznych."


Gdyby nie można było wycinać cytowanych wypowiedzi, straciłoby sens cytowanie, bo musiałabyś wklejać duże fragmenty, które Cię nie interesują.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 17:19   #293
palau
Zakorzenienie
 
Avatar palau
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gorzow Wlkp
Wiadomości: 3 131
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

ojć dziewczynki nie straszcie mnie więcej.

Bałam się że umknęłyście mi na dobre , na szczęście właśnie trafiłam na wasz ślad. Witam Was serdecznie, byc może w nowym wątku uda mi się towarzyszyć Wam częściej. Gratuluję nowym Moderatorkom jednocześnie tęskniąc za poprzednimi! To tyle tytułem wstępu.

A teraz pytanie niedoświadczonej,
Za sprawą Hexxanki pokochałam SVR 50, oczywiście aplikacja przepisowej ilości a nawet jej połowy niezbyt wyjściowo wygląda na mojej facjacie.Z innymi chemicznym filtrami mam podbny problem. Co myślicie o tym ażebym SVR 50 stosowała jako podkład a pod niego inny filtr chemiczny? Zapewne jeśli mogłoby się to sprawdzić to najlepiej byłoby również filtr chemiczny SVR. A może Avenka również mogłabybyć bezpieczna? Bardzo Was prosze o radę.

EDIT: Może dodam dlaczego myślę o chemicznym filtrze pod mineralny SVR 50, to z tej prostej przyczyny iż nie bardzo wchodzi w grę reaplikacja w ciągu dnia. A nakładając oba w sumie mogłabym wyciągnąc przepisową ilość
palau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 17:23   #294
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Smoku, niedokładnie o to mi chodziło, tzn. nie o wycinanie (cytowanie wybiórcze). Jest oczywistym, iż cytuję ten fragment czyjejś wypowiedzi, którym chcę się posłużyć. Natomiast Basia39 edytowała swój post, w którym zacytowała fragment artykułu Basi Kwiatkowskiej, ingerując bezpośrednio w cytowany tekst. Uważam, że to nie jest prawidłowe. Prawidłowe jest pozostawienie tekstu oryginalnego i dodanie swojego komentarza czy poprawki. Akurat ta zmiana, której dokonała Basia39, jest, powiedzmy, merytorycznie prawidłowa. Ale gdyby ktoś zacytował zmieniony tekst, to tak naprawdę nie byłby to cytat z B. Kwiatkowskiej, ale z tekstu B. Kwiatkowskiej zmienionego przez Basię39. I w tym sensie nie ma znaczenia, czy zmiana jest merytorycznie prawidłowa, czy nie.
Jednak nie chcę się o to spierać - tak czy inaczej szkoda, że Basia Kwiatkowska przestała pisywać np. na Wizażu i aktualizować swoje teksty, bo jej poglądy ewoluowały, no a poza tym wciąż pojawiają się nowe biochemiczne "wynalazki".
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 17:27   #295
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Smoku Prawidłowe jest pozostawienie tekstu oryginalnego i dodanie swojego komentarza czy poprawki.

Sądzę dokładnie tak samo.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 19:06   #296
anah
Zakorzenienie
 
Avatar anah
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 689
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

L_V gratulacje

Ivonko nowy avatarek jest super, ale Twoje zdjęcia były ekstra, bardzo mi się podobały. Mam nadzieje na zmianę na stary ava
anah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 20:19   #297
lolitka123
Rozeznanie
 
Avatar lolitka123
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 807
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

L_V ja rowniez (choc w biegu) gratuluje serdecznie!! i uciekam bo czasu brak
__________________
mró.
lolitka123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 20:22   #298
AsikS
Zakorzenienie
 
Avatar AsikS
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 13 269
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

Nikita też zmieniła avatarek.
Fajnie tu na forum. Lubię być z Wami.
AsikS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 20:42   #299
Ivvonka
Zadomowienie
 
Avatar Ivvonka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 1 977
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

anah dziekuje Za jakis czas na pewno wroce, ale zolwik tak mi sie spodobal, ze nie moglam mu sie oprzec
Ivvonka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-09-18, 20:52   #300
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Ploty,plotki,ploteczki ....filtromaniaczek i nie tylko:D czII

A wiecie... dostałam się na ILS na UW jako czwarta osoba na liście... a mimo to nie umiem się cieszyć, bo od soboty mojej cudownej wszędobylskiej kici już ze mną nie ma...
Przy okazji - gratulacje dla nowej pani moderator.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:28.