Pomocy!!! Podkład - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-29, 17:36   #1
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Unhappy

Pomocy!!! Podkład


Witam, jestem nowa i od razu z problemem Zacznę od tego, że mam cerę mieszaną ze skłonnością do przesuszania się (tak to określiła dermatolog). No i tu jest problem. Szukam podkładu, który zmatowi mi cerę, ale nie będzie mi podkreślał suchych skórek. Dermatolog kazała mi używać physiogel'u, ale nawet po tym te suche skórki mi podkład matujący podkreśla. Czy któraś z Was ma podobny problem?? Albo miała i jakoś go rozwiązała??
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:21   #2
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Mam identyczny problem też mam mieszaną cerę ze skłonnością do przesuszania. Sama nie znalazłam jeszcze nic na to, więc dołączam się do pytania
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:24   #3
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!! Podkład

up up up
Może nie tu powinnam pytać??

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Przeszukałam już cały internet i nic
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:32   #4
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
up up up
Może nie tu powinnam pytać??

---------- Dopisano o 18:24 ---------- Poprzedni post napisano o 18:21 ----------

Przeszukałam już cały internet i nic
Może zamiast podkładu matującego trzeba użyć nawilżający? Ja mam cerę suchą, wrażliwą i od 8 lat stosuję podkład z rimmela. Może spróbujesz?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:32   #5
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Pomocy!!! Podkład

W temacie jesteś dobrym, ale też mam z tym problem. Stosowałam jakieś BB, ale one są przereklamowane. Szybko schodzą, wcale dobrze nie matują. Hmm... no niestety. Poczekajmy, może ktoś się jeszcze udzieli w tym wątku
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:42   #6
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Nawilżające używałam z rimmela, maybelline, loreal itp., nie było widać skórek, ale za to świeciłam się w strefie T i na czole pojawiały się niespodzianki. Po zmyciu makijażu była widoczna sucha skóra-dlatego poszłam do dermatologa. Zmieniłam krem i żel do mycia twarzy. Powiedziała bym zmieniła podkład na matujący. Jednak physiogel nie zdziałał cudu i po nałożeniu podkładu cera robi się przesuszona na policzkach, w okolicach ust...
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 18:44   #7
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pomocy!!! Podkład

...
Dziewczynki,żaden podkład nie będzie wyglądał dobrze,dopóki nie dopracujecie pielęgnacji...skórki przy mieszanej skórze to najczęsciej jej powierzchniowe odwodnienie...czyli nawilżenie,uzupełnienie lipidów i peeling najlepiej enzymatyczny...a kremy bb sa fajne ale te oryginalne azjatyckie a nie nasze pseudo bb drogeryjne.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 19:23   #8
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
Nawilżające używałam z rimmela, maybelline, loreal itp., nie było widać skórek, ale za to świeciłam się w strefie T i na czole pojawiały się niespodzianki. Po zmyciu makijażu była widoczna sucha skóra-dlatego poszłam do dermatologa. Zmieniłam krem i żel do mycia twarzy. Powiedziała bym zmieniła podkład na matujący. Jednak physiogel nie zdziałał cudu i po nałożeniu podkładu cera robi się przesuszona na policzkach, w okolicach ust...
A próbowałaś rimmel lasting finish?
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:49   #9
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Również mam skórę mieszaną, miejscami przesuszoną. Głównie suche są okolice, ust, oczu, policzki. Za to czoło i nos wolą się poświecić i potłuścić. Dość problematyczne, bo również żadne drogeryjne podkłady mi nie pasowały. Ostatnio zaczęłam inwestować w kosmetyki mineralne - zamówiłam sobie próbki podkładów z Meow Cosmetics. Nie wiedziałam, że mogę tak dobrze wyglądać, naprawdę. Nakładam podkład na krem nawilżający jak się już wchłonie. Może i Ty spróbuj? Ja się po prostu zakochałam Nic suchego się nie podkreśla, podkład jest trwały, mam ładny mat, brak efektu tapety, a i nawet leczy mi podrażnienia. Już idzie do mnie całe, największe opakowanie. Może warto spróbować?
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 19:56   #10
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
Również mam skórę mieszaną, miejscami przesuszoną. Głównie suche są okolice, ust, oczu, policzki. Za to czoło i nos wolą się poświecić i potłuścić. Dość problematyczne, bo również żadne drogeryjne podkłady mi nie pasowały. Ostatnio zaczęłam inwestować w kosmetyki mineralne - zamówiłam sobie próbki podkładów z Meow Cosmetics. Nie wiedziałam, że mogę tak dobrze wyglądać, naprawdę. Nakładam podkład na krem nawilżający jak się już wchłonie. Może i Ty spróbuj? Ja się po prostu zakochałam Nic suchego się nie podkreśla, podkład jest trwały, mam ładny mat, brak efektu tapety, a i nawet leczy mi podrażnienia. Już idzie do mnie całe, największe opakowanie. Może warto spróbować?
A może podasz mi stronę z której zamawiałaś te próbki, z chęcią spróbuję ostatnio trochę czytałam o kosmetykach mineralnych, bb i w ogóle różnych innych specyfikach. Już drugi raz w ostatnim czasie kupiłam podkład po którym się rozczarowałam. Próbka byłaby idealnym rozwiązaniem
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 20:03   #11
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Pomocy!!! Podkład

http://www.meowcosmetics.com/ to jest strona z kosmetykami Meow, podkładów mają ogólnie 3 formuły, a wersji kolorystycznych baaardzo dużo, polecam. Dziewczyny na wizażu robią wspólne zamówienia.
Tu jest forum na wizażu z kosmetykami mineralnymi https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
A tu wspólne zamówienia https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=122

Dodatkowo na Meow często są zniżki. Teraz pewnie w najbliższym czasie dziewczyny nie będą zamawiać, bo właśnie sporo zamówień poszło z okazji Memorial Dayze zniżką 20% i darmową wysyłką z USA, ale pewnie długo cicho nie będzie
Zawsze, jeśli nie chcesz spróbować z Meow, a z inną firmą, to jest ich dużo. Z polskich firm są Amilie, Pixie, Annabelle. Z zagranicznych znajdziesz przykładowo Lumiere czy LaurEss. Jest w czym wybierać, także jeśli się skusisz, to życze powodzenia, oby i Tobie się udało dobrać coś idealnego do swojej skóry
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-29, 20:52   #12
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez avciaxt Pokaż wiadomość
http://www.meowcosmetics.com/ to jest strona z kosmetykami Meow, podkładów mają ogólnie 3 formuły, a wersji kolorystycznych baaardzo dużo, polecam. Dziewczyny na wizażu robią wspólne zamówienia.
Tu jest forum na wizażu z kosmetykami mineralnymi https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=113
A tu wspólne zamówienia https://wizaz.pl/forum/forumdisplay.php?f=122

Dodatkowo na Meow często są zniżki. Teraz pewnie w najbliższym czasie dziewczyny nie będą zamawiać, bo właśnie sporo zamówień poszło z okazji Memorial Dayze zniżką 20% i darmową wysyłką z USA, ale pewnie długo cicho nie będzie
Zawsze, jeśli nie chcesz spróbować z Meow, a z inną firmą, to jest ich dużo. Z polskich firm są Amilie, Pixie, Annabelle. Z zagranicznych znajdziesz przykładowo Lumiere czy LaurEss. Jest w czym wybierać, także jeśli się skusisz, to życze powodzenia, oby i Tobie się udało dobrać coś idealnego do swojej skóry
Naprawdę jest taki dobry? Aż chyba sama się skuszę Jeśli się nie ściera ani nie zostawia jakiś przebarwień to byłoby super
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:02   #13
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Każdemu pasuje co innego, jeden pokocha, drugi znienawidzi. Na szczęście już z pierwszą mineralną firmą trafiłam w 10, jak dla mnie jest idealny. Nawet w ciężki dzień, kiedy sama nie wiedziałam za bardzo o co chodzi jak popatrzyłam w lustro, bo byłam nie wiem czemu sino-czerwona na całej twarzy, zmieszałam podkład Meow z korektorem Meow i sama nie mogłam uwierzyć, normalnie efekt fotoszopa na żywo. A i wieczorem wyglądałam dużo lepiej niż rano

Ale Wam akurat nie mogę obiecać, że sprawdzi się tak samo na Was. Póki nie wypróbujecie, to się nie przekonacie

Na KWC są recenzje kosmetyków Meow, szczególnie podkład z formuły Flawless Feline (najbardziej kryjąca) ma ich dużo i jest w czołówce podkładów. Jest też formuła Pampered Puss (średnio kryjąca). Ja się pokusiłam na Purrrfect Puss i mi wystarcza, ewentualnie mieszam go z korektorem. Pełnowymiarowe opakowanie Purrrfekcika powoli do mnie idzie. Ale i próbkę z Flawless już zamówiłam.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:11   #14
mikimiyoshi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 71
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Może zamówienie próbki takowej jest dobrym rozwiązaniem
mikimiyoshi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:14   #15
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Pomocy!!! Podkład

W ciemno na pewno nie kupować, bo nawet sam odcień dobrać to mały problem jest, skoro aż tyle ich W sumie głównie dlatego się skusiłam akurat na tę firmę, tyle kolorków do przetestowania, że musiałam trafić na swój idealny
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 21:39   #16
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pomocy!!! Podkład

...
dziwi mnie,że nie bierzecie pod uwagę sposobu nakładania minerałów...przeciez wciera sie je w skóre pędzlem typu kabuki,na skóre nawilzoną nietłustym kremem...to dopiero podkresla skórki i powoduje dodatkowe mikrozłuszczanie,poza tym na przesuszeniach minerały wyglądaja bardzo źle.
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 04:09   #17
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!! Podkład

A czy jest coś takiego jak minerały w płynie??

---------- Dopisano o 05:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:02 ----------

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dziwi mnie,że nie bierzecie pod uwagę sposobu nakładania minerałów...przeciez wciera sie je w skóre pędzlem typu kabuki,na skóre nawilzoną nietłustym kremem...to dopiero podkresla skórki i powoduje dodatkowe mikrozłuszczanie,poza tym na przesuszeniach minerały wyglądaja bardzo źle.
Bez podkładu mam skórę gładką, tak jak by ta sucha skóra wcale nie istniała. Kiedyś bez makijażu miałam ten problem, ale jak już pisałam wystarczyło zmienić kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

---------- Dopisano o 05:09 ---------- Poprzedni post napisano o 05:07 ----------

Cytat:
Napisane przez Monika8508 Pokaż wiadomość
A próbowałaś rimmel lasting finish?
Nie, nie próbowałam. U Ciebie nie podkreśla skórek?
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 04:53   #18
dark01
Zakorzenienie
 
Avatar dark01
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa/Łęczna
Wiadomości: 5 132
GG do dark01 Send a message via Skype™ to dark01
Dot.: Pomocy!!! Podkład

[QUOTE=monikaadrianna;4106 6098]A czy jest coś takiego jak minerały w płynie??

---------- Dopisano o 05:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:02 ----------


Bez podkładu mam skórę gładką, tak jak by ta sucha skóra wcale nie istniała. Kiedyś bez makijażu miałam ten problem, ale jak już pisałam wystarczyło zmienić kosmetyki do codziennej pielęgnacji.[COLOR="Silver"]
....
no tak,ale z podkładem wyglada gorzej,czyli jest mikrozłuszczanie na powierzchni.
Brakuje jej ceramidów czyli takiego jakby spoiwa...mozesz wklepywac na noc np z tanszych-krem naprawczy z ceramidami 50+ z ziaji,oliwke babydream seria dla mam z rossmanna,olejek arganowy...

Edytowane przez dark01
Czas edycji: 2013-05-30 o 05:17
dark01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 07:05   #19
Monika8508
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 92
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez monikaadrianna Pokaż wiadomość
A czy jest coś takiego jak minerały w płynie??

---------- Dopisano o 05:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:02 ----------


Bez podkładu mam skórę gładką, tak jak by ta sucha skóra wcale nie istniała. Kiedyś bez makijażu miałam ten problem, ale jak już pisałam wystarczyło zmienić kosmetyki do codziennej pielęgnacji.

---------- Dopisano o 05:09 ---------- Poprzedni post napisano o 05:07 ----------


Nie, nie próbowałam. U Ciebie nie podkreśla skórek?

Nie podkresla, jest super kolor 103 najlepszy
Monika8508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-30, 13:22   #20
avciaxt
Raczkowanie
 
Avatar avciaxt
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 410
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Cytat:
Napisane przez dark01 Pokaż wiadomość
...
dziwi mnie,że nie bierzecie pod uwagę sposobu nakładania minerałów...przeciez wciera sie je w skóre pędzlem typu kabuki,na skóre nawilzoną nietłustym kremem...to dopiero podkresla skórki i powoduje dodatkowe mikrozłuszczanie,poza tym na przesuszeniach minerały wyglądaja bardzo źle.
U mnie minerały nałożone na krem nawilżający wyglądają bardzo dobrze, więc chyba zależy od człowieka. Nic mi nie podkreślają, na szczęście.
avciaxt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-30, 20:05   #21
monikaadrianna
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 19
Dot.: Pomocy!!! Podkład

Straszne jest to że dermatolog mi w ogóle nie pomogła. To jest chyba tak, że mają jakieś umowy z konkretnymi firmami kosmetycznymi... Sama już nie wiem. Teraz wyczytałam że physiogel to "zapychacz" i przy wągrach to raczej nie powinno go się używać, bo nie pomaga, a wręcz przeciwnie. Ach a kiedyś nie miałam w ogóle takich problemów, miałam cerę idealną-dopóki bezmyślnie nie zaczęłam eksperymentować z kosmetykami
monikaadrianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:39.