Uczucie ściągniętej skóry twarzy po myciu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-12-24, 21:45   #1
misieharibo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 33

Uczucie ściągniętej skóry twarzy po myciu


Na poczatek Wesołych Świąt !

Piszę, ponieważ nie ważne czym myję twarz ( oprócz toniku ogórkowego z ziaji i wody ) mam uczucie ściągnięcia tak jakbym miała jakąś maske nałożoną, mija po posmarowaniu kremem .

Kiedyś jak byłam mała i głupia myłam buzię mydłem, potem przerzuciłam się na nivea i uzywałam parę lat . Lecz zaczęły mi wyskakiwać pryszcze więc prtzerzuciłam się na żel z Perfecty . W końcu kupiłam sobie Soraya tę serię dotlenianie i nawilżanie ( mam też z tego krem pod oczy i jest okej ) , ale z tym żelem to masakra, dziś umyłam trzeci dzień i więcej nie umyję bo tak mam po nim ściągniętą cerę, że masakra .

I nie wiem co robić . Czym najlepiej przemywać twarz w takim wypadku ?
misieharibo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 10:51   #2
vergiss
Raczkowanie
 
Avatar vergiss
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 215
Dot.: Uczucie ściągniętej skóry twarzy po myciu

jesli chodzi o saroye to ogólnie sama przejchałam się na produktach tej marki i każdemu ją odradzam bo jakość ich produktów w ogóle się nie poprawia.. w każdym razie - uczucie ściągniętej skóry po myciu jest spowodowane twardą wodą (sama mam ten problem), żele pod prysznic mogą to uczucie potęgować lub zmniejszać tyle że większość żeli do mycia twarzy jest tak silna że wymywają w zbyt dużym stopniu naturalną, ochronną warstwe sebum.. ja, aby zredukować trochę takie dolegliwości przerzuciłam się na olejową metodę oczyszczania twarzy (i wszystkim ją polecam), stosuję tylko naturalne składniki do pielęgnacji twarzy i nie mam już takich problemów.. ale odpowiednie nawilżenie to również podstawa, kremy nawilżające (najlepiej na bazie wody a nie tłuszczów) są dobrym sposobem na uczucie ściągniecia, a dobrze dobrany krem wchłania się błyskawicznie i skóra się po nim nie świeci
vergiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-25, 14:05   #3
Onetta
Raczkowanie
 
Avatar Onetta
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 328
Dot.: Uczucie ściągniętej skóry twarzy po myciu

Znam to dobrze.

Nie myję twarzy wodą z kranu (no może sporadycznie), używam wody termalnej Uriage, do demakijażu płynu micelarnego i dobrego kremu - w ciepłych okresach - nawilżającego, w okresie zimowym półtłustego/tłustego.

Na Twoim miejscu po pierwsze oddałabym te felerne kosmetyki komuś z tłustą cerą...
Na początek zrób sobie jakąś domową maseczkę silnie nawilżającą np.
1 opcja: Połącz płatki owsiane z ciepłym miodem w proporcji 1:1. Nałóż miksturę na twarz i pozostaw na około 5 minut. Zmyj twarz ciepłą wodą, następnie ochlap ją chłodną wodą.
2 opcja: Zmieszaj połowę dojrzałego banana z łyżką miodu i dwiema łyżkami odtłuszczonego jogurtu. Nałóż na twarz i pozostaw na 20 minut. Zmyj chłodną wodą.
3 opcja: Umyj szczoteczką 2 ziemniaki, ugotuj je w mundurkach, obierz i rozgnieć widelcem. Dodaj żółtko, 2 krople witaminy A i 2 łyżki ciepłego mleka. Nałóż papkę na twarz, zmyj po kwadransie.
__________________

Onetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:50.