Zaoczna germanistyka na UG - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-24, 22:32   #1
Shouko13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3

Zaoczna germanistyka na UG


Zastanawiam się, jak wygląda zaoczna germanistyka na Uniwersytecie Gdańskim. Zamierzam zmienić kierunek, ale w nauce niemieckiego miałam około 2-letnią przerwę. Czytam niekiedy coś po niemiecku, nieraz oglądam jakieś seriale. Poziom mniej więcej B2, ale przez długą bierność po prostu oduczyłam się mówienia po niemiecku. Język ten jednak lubię i z przyjemnością będę go studiować. Inny kierunek był spowodowany odrębnym zainteresowaniem, z którym jednak nie chcę wiązać przyszłości zawodowej. Chciałabym wiedzieć, jaki poziom jest na tym kierunku zaocznie (zmuszona jestem pracować). Mam też na uwadze WSJO w Poznaniu. Tam jest możliwość studiowania od podstaw, ale nie chciałabym znów katować najprostszych elementów. Zależy mi raczej na poziomie średniozaawansowanym. Bardzo prosiłabym o opinie studentów zaocznej filologii germańskiej na UG, albo osób, które mają tam znajomych. Ewentualne opinie o WSJO także są mile widziane.
Shouko13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 18:13   #2
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

Dobrze się zastanów, czy chcesz studiować germanistykę. Jestem na dziennym niemco na UG, ale PNJN prowadzą germaniści i poziom jest do ogarnięcia. Wydaje mi się, że na zaocznych jest podobnie. Ale skoro jesteś na poziomie średnio - zaawansowanym, to bez problemu sobie poradzisz na UG . Te studia to tylko praca własna nad językiem.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 18:35   #3
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

Cytat:
Napisane przez Leseratte93 Pokaż wiadomość
Dobrze się zastanów, czy chcesz studiować germanistykę. Jestem na dziennym niemco na UG, ale PNJN prowadzą germaniści i poziom jest do ogarnięcia. Wydaje mi się, że na zaocznych jest podobnie. Ale skoro jesteś na poziomie średnio - zaawansowanym, to bez problemu sobie poradzisz na UG . Te studia to tylko praca własna nad językiem.
żadna filologia nie jest tylko pracą własną nad językiem, co to w ogóle za pomysł
jest jeszcze spora ilość wszelkich gramatyk (opisowych, historycznych i innych), przedmiotów językoznawczych czy literaturoznawczych i innych mniej lub bardziej przydatnych

Edytowane przez 201605301111
Czas edycji: 2014-12-25 o 18:36
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-25, 20:58   #4
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

Tak, są też inne przedmioty, sama to przerabiam, ale odniosłam się tylko do PNJN, której lepiej nie ograniczać tylko do zajęć i samemu poszerzać słownictwo, gramatykę praktyczną, etc.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 19:49   #5
Shouko13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

Najbardziej zależało mi właśnie na PNJN. Oczywiście wiem, że germanistyka, to nie tylko język, ale i literatura, kultura oraz historia i liczę się z tym. Niemcy to kraj, który mnie interesuje, ale jednocześnie nie jest to moje hobby czy zabawa i całkowicie poważnie podchodzę do tych studiów (w przeciwieństwie do poprzednich, które były po prostu wyborem impulsywnym na podstawie luźnych zainteresowań).
Shouko13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 20:16   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

PNJ-y są spoko, szczególnie konwersacje są ciekawie prowadzone na UG. Jeżeli trafisz do małej grupki, to masz gwarancję, że się nagadasz na zajęciach (i to na różne tematy). Ale jednak mimo wszystko trzeba samemu pracować nad językiem praktycznym.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 23:23   #7
Shouko13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 3
Dot.: Zaoczna germanistyka na UG

Wiadomo. Ktoś może przekazać mi wiedzę, pomóc się odblokować w rozmowie, ale postępy to już moja działka. Nauczyciel jest potrzebny, ale za mnie materiału nie opanuje i nie zapewni systematyczności.
Shouko13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-12-28 00:23:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:26.