Effaclar K La Roche-Posay - ZBIORCZY - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-27, 10:14   #151
havana
Zadomowienie
 
Avatar havana
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 618
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Mi.a tak się zastanawiam czy to nie krem Daxa spowodował twoje problemy z krostkami ja miałam ten krem do cery naczynkowej w wersji dla skóry tłustej i mieszanej, teoretycznie lżejszej, a zapchał mnie w tempie natychmiastowym najprawdopodobniej dzięki parafinie, wtedy jeszcze nie miałam bladego pojęcia o składnikach kosmetyków (nadal jest słabe, ale polepsza się dzięki wizażankom z biochemii ) i nie wiedziałam że może mi ona zaszkodzić. Co prawda każda cera jest inna i niewykluczone że dla Ciebie ten krem jest dobry, ale myślę że warto byłoby "wziąć go pod lupę"
havana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-09, 21:58   #152
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Ja wyciągnę wątek
Możecie mi powiedzieć jak dużo nakładałyście tego Effaclar'u na buzię? Ja wmasowałam lekką mgiełkę tego kremiku i odnoszę wrażenie , że jednak zbyt mało. Ale z drugiej strony mam cerę suchą i naczynkową - kolejna dawka może nie wpłynąć już korzystnie. Podzielcie się tym doświadczeniem
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 01:16   #153
erienne
Przyczajenie
 
Avatar erienne
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

a czy mozna stosowac ten krem razem z hydracidem C, tj. hydracid co druga noc i rano pod filtr?
erienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 07:57   #154
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez mona1978 Pokaż wiadomość
Ja wyciągnę wątek
Możecie mi powiedzieć jak dużo nakładałyście tego Effaclar'u na buzię? Ja wmasowałam lekką mgiełkę tego kremiku i odnoszę wrażenie , że jednak zbyt mało. Ale z drugiej strony mam cerę suchą i naczynkową - kolejna dawka może nie wpłynąć już korzystnie. Podzielcie się tym doświadczeniem
Tak troszke wiecej niz diacnealu, ale bez przesady tez - ja wyduszalam z tubki dosyc sporo, bo maziałam tez szyje.

Cytat:
Napisane przez erienne Pokaż wiadomość
a czy mozna stosowac ten krem razem z hydracidem C, tj. hydracid co druga noc i rano pod filtr?
Hydracid C stosujesz na noc? A on nie ma filtrow w skladzie czasem?? {moge sie mylic, ale jest Hydracid alpha i alpha plus na noc, a wydaje mi sie ze Hydracid C jednak ma filtry].
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 12:05   #155
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Hydracid C stosujesz na noc? A on nie ma filtrow w skladzie czasem?? {moge sie mylic, ale jest Hydracid alpha i alpha plus na noc, a wydaje mi sie ze Hydracid C jednak ma filtry].
owszem, ma filtry, zatem na noc będą one tylko niepotrzebnie obciążały skórę. z kolei na dzień to tylko pod filtry tej samej firmy, czyli SVR.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:10   #156
mona1978
Zakorzenienie
 
Avatar mona1978
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Studio Stylizacji 4U
Wiadomości: 6 687
GG do mona1978
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

L_V Dziękuję ślicznie za odpowiedź - dzisiaj własnie odczuwam, że powinnam jeszcze ociupinkę dołożyć wczoraj
Pozdrawiam
mona1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 21:20   #157
erienne
Przyczajenie
 
Avatar erienne
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 5
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

no niby hydracid ma filtry ale obawiam sie troche ze przy stosowaniu kwasow sa to filtry zbyt niskie. a moze sie myle?

hydracidu uzywalam dotad tylko na dzien po filtr biodermy 30 ale tak sobie mysle ze kwasy co wieczor to ciut za duzo dla mojej niedoswiadczonej skory, skad pomysl z wlaczeniem hydracidu do wieczornej pielegnacji. ale skoro ma obciazac, to chyba rzeczywiscie zrezygnuje
erienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 08:05   #158
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Filtry w Hydracid na dzień są zdecydowanie za niskie.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 12:11   #159
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez erienne Pokaż wiadomość
no niby hydracid ma filtry ale obawiam sie troche ze przy stosowaniu kwasow sa to filtry zbyt niskie. a moze sie myle?
oczywiście, że są za niskie, dlatego napisałam, że można je nakładać jedynie pod inne filtry tej samej firmy.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-12, 20:11   #160
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Proszę o podpowiedż jaki krem nawilżający i ochronny mam kupić do używania na dzień(na wieczór mam zamiar smarować się Effaclarem K)?
Mam cerę mieszaną po 30 ,czasami mam wrażenie że jest wrażliwa lub naczynkowa.
Proszę o dokładną nazwę kremu(ale nie koloryzujące).
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:51   #161
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Zielona, nikt Ci nie poda jednej nazwy kremu z filtrami... na pewno muszą to być wysokie, fotostabilne filtry SPF 50 lub 50+, ew. SPF 40. bo nikt nie jest jasnowidzem, żeby przewidzieć, który będzie dla Ciebie najlepszy. ba, nawet dla samego siebie nie da się tego przewidzieć - trzeba po prostu testować na własnej skórze. nie wiem, czy wolisz filtry lekkie czy nawilżające. te lekkie (Bioderma, LRP, Vichy) zawierają alkohol, który może szkodzić naczynkom i podrażniać wrażliwą skórę. nawilżające, odżywcze (Avene, Iwostin), mogą być źle tolerowane przez cerę mieszaną. zdobywaj próbki, testuj...
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-13, 15:15   #162
Zielona30
Zakorzenienie
 
Avatar Zielona30
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 5 290
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
Zielona, nikt Ci nie poda jednej nazwy kremu z filtrami... na pewno muszą to być wysokie, fotostabilne filtry SPF 50 lub 50+, ew. SPF 40. bo nikt nie jest jasnowidzem, żeby przewidzieć, który będzie dla Ciebie najlepszy. ba, nawet dla samego siebie nie da się tego przewidzieć - trzeba po prostu testować na własnej skórze. nie wiem, czy wolisz filtry lekkie czy nawilżające. te lekkie (Bioderma, LRP, Vichy) zawierają alkohol, który może szkodzić naczynkom i podrażniać wrażliwą skórę. nawilżające, odżywcze (Avene, Iwostin), mogą być źle tolerowane przez cerę mieszaną. zdobywaj próbki, testuj...
Dziękuję za odpowiedż.Nie chodzi mi o podanie dokładnej nazwy kremu ,który będzie dla mnie dobry,tylko o co mam pytać w aptece.Czy to mają być normalne kremy nawilżające z wysokim filtrem ochronnym czy jakoś inaczej się nazywają(blokery?).
Wiem z doświadczenia że panie w aptece nie zawsze potrafią doradzić a ja jak narazie w tym temacie jestem mało zorientowana(dopiero niedawno odkryłam to forum,jak pytałam w aptece o coś do cery mieszanej z rozszerzonymi porami to każda odpowiedż brzmiała Normaderm Vichy i nic więcej nie mamy).
Zielona30 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 21:33   #163
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Ogólnie pytaj o filtry firm wymienionych przez Justę: Avene, Bioderma, Iwostin (polski i tańszy niż inne), La Roche Posay, SVR, Vichy (nie daj sobie wcisnąć kitu, czasem panie w aptece nie są za mocno zorientowane). Czasem są też kremy na dzień z filtrami, ale o takie nie chodzi, to zbyt mało - po prostu trzeba kupować filtry. SPF - minimum 40 (zalecane to 50+, niezależnie od pory roku).

Można dostać je taniej w aptekach internetowych (jeszcze tu i ówdzie coś pozostawało) lub na Allegro.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 14:06   #164
eIIe
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 114
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Czy ten Effaclar K można używać do cery innej niż tłusta?? Osobiście mam cerę mieszaną ze skłonnością do przesuszania się. Bardzo proszę o odpowiedź
eIIe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-14, 18:04   #165
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Mam taką samą cerę i bardzo dobrze toleruje ona Effaclar To jest bardzo łagodny specyfik, więc możesz śmiało spróbować.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 10:12   #166
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Podpinam się pod wątek, ponieważ mój problem dotyczy właśnie Effaclar K

Kilka dni temu zaczęłam stosować to "cudo" i wysypało mnie. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak zaniepokoiłam się nieco, ponieważ to, co wyskoczyło na mojej twarzy, a właściwie na jej części, "typowym" wysypem chyba nie jest

Ogólnie mam problemy ze strefą T. Dlatego co jakiś czas smaruje ją Benzacne, które całkiem nieźle (choć nie dostatecznie ) radzi sobie z moimi zaskórnikami. Jak już wcześniej wspomniałam, postanowiłam rozpocząć kurację kwasami, a ponieważ Effaclar K należy do tych łagodniejszych kwasów, postanowiłam zacząć własnie od niego. Po kilku dniach stosowania, na moich policzkach pojawiło się coś w rodzaju tzw. kaszki. Nie wiem jak najlepiej to opisać Ogólnie z dalego nic nie widać, jednak pod palcami czuję wyraźne nierówności skóry. To samo dzieje się z resztą twarzy, natomiast strefa T jest gładziutka. Zastanawiam się czy jest to normalne, czy może rzeczywiście powinnam zastanowić się nad przerwaniem kuracji.

Bardzo proszę o pomoc
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 12:27   #167
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

up
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 18:01   #168
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez vretka Pokaż wiadomość
Podpinam się pod wątek, ponieważ mój problem dotyczy właśnie Effaclar K

Kilka dni temu zaczęłam stosować to "cudo" i wysypało mnie. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak zaniepokoiłam się nieco, ponieważ to, co wyskoczyło na mojej twarzy, a właściwie na jej części, "typowym" wysypem chyba nie jest

Ogólnie mam problemy ze strefą T. Dlatego co jakiś czas smaruje ją Benzacne, które całkiem nieźle (choć nie dostatecznie ) radzi sobie z moimi zaskórnikami. Jak już wcześniej wspomniałam, postanowiłam rozpocząć kurację kwasami, a ponieważ Effaclar K należy do tych łagodniejszych kwasów, postanowiłam zacząć własnie od niego. Po kilku dniach stosowania, na moich policzkach pojawiło się coś w rodzaju tzw. kaszki. Nie wiem jak najlepiej to opisać Ogólnie z dalego nic nie widać, jednak pod palcami czuję wyraźne nierówności skóry. To samo dzieje się z resztą twarzy, natomiast strefa T jest gładziutka. Zastanawiam się czy jest to normalne, czy może rzeczywiście powinnam zastanowić się nad przerwaniem kuracji.

Bardzo proszę o pomoc
Takie drobne podskórne krosteczki, które w dotyku przypominają "tarkę" bardziej pasują mi na podrażnienie, Vretko, niż na wysyp pokwasowy. Może jesteś uczulona na BHA?
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-15, 20:12   #169
vretka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 111
GG do vretka
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Takie drobne podskórne krosteczki, które w dotyku przypominają "tarkę" bardziej pasują mi na podrażnienie, Vretko, niż na wysyp pokwasowy. Może jesteś uczulona na BHA?
Właśnie dlatego, że inaczej wyobrażałam sobie wysyp, zaniepokoiło mnie to paskudztwo. Najdziwniejsze jest jednak to, że mam te krosteczki jedynie na pewnych częściach twarzy, a nie na całej

Co do uczulenia, szczerze mówiąc nie mam pojęcia czy coś mnie podrażnia, ponieważ należę raczej do tych "gruboskórnych" i jeszcze nigdy żaden kosmetyk nie zrobił mi krzywdy. No, może raz mnie Ziaja zapchała, ale nic poza tym
__________________
R 08.2013, K 09.2016
vretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-16, 10:54   #170
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
effeclar k -jeszcze raz:)

czy ktoras z was po stosowaniu kremu nabawila sie jakis powaznijeszych wysypów ,syfków itp z ktorymi nie moze sobie nadal poradzic?
wiadomo oczyszczania a potem ? wygoilo sie wszytsko ?
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 11:06   #171
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Effeclar K - Co I Jak??

Cytat:
Napisane przez Zielona30 Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedż.Nie chodzi mi o podanie dokładnej nazwy kremu ,który będzie dla mnie dobry,tylko o co mam pytać w aptece.Czy to mają być normalne kremy nawilżające z wysokim filtrem ochronnym czy jakoś inaczej się nazywają(blokery?).
kremy te powszechnie uważane są za kremy do opalania zwykłe kremy do stosowania na dzień mają za niskie filtry. możesz powiedzieć, że chodzi Ci o bloker, na pewno wtedy będą wiedzieli, o co Ci chodzi, chociaż określenia tego się już formalnie nie używa (bo żadne filtry nie blokują promieni w 100%).
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 13:31   #172
nusia1976
Przyczajenie
 
Avatar nusia1976
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice
Wiadomości: 14
GG do nusia1976
Dot.: Effaclar K - Co I Jak??

Moja przygoda z kwasami zaczęła się od lysanela Mam wrażliwą, naczynkową cerę i sama się dziwię, że tak doskonale zareagowała na kwas. Lysanel ładnie wygładził mi buźkę, nie miałam żadnych podrażnień, ale skrzydełka nosa, tam gdzie mam widoczne naczynka omijałam. Teraz stosuję effaclar K i jestem zadowolona z efektów. Jest delikatniejszy od lysanela, rozjaśnił mi buzię i pozwala utrzymać dobry stan mojej cery. Doradźcie Dziewczyny, czy mogę effaclar stosować na nosek Skrzydełka mam zanieczyszczone, mam tam wielkie pory z wystającymi białymi czopami ( jestem początkująca, ale to chyba otwarte zaskórniki) i chętnie zastosowałabym tam effaclar, aby trochę je oczyścić. Czy mogę, czy lepiej omijać te obszary?
nusia1976 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 13:59   #173
Nikita-v
Zadomowienie
 
Avatar Nikita-v
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 693
Dot.: Effaclar K - Co I Jak??

możesz stosować na nos Effaclar K, to jeden z najłagodniejszych kwasów, który własnie poleca się osobom z cera naczynkową.
Nikita-v jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 14:48   #174
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: effeclar k -jeszcze raz:)

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
czy ktoras z was po stosowaniu kremu nabawila sie jakis powaznijeszych wysypów ,syfków itp z ktorymi nie moze sobie nadal poradzic?
wiadomo oczyszczania a potem ? wygoilo sie wszytsko ?
Stosuję Effaclar 'na dokładkę' do toniku z BHA i na początku pojawił się lekki wysyp. Wkurzałam się, bo nie było to jednorazowe, tylko tak pomału pojawiał się jeden pryszcz po drugim (jeden zdążył się prawie zagoić, robił się nowy).. ależ mnie nerwy brały ale teraz wszystko już minęło i jest spokój, jestem bardzo zadowolona, bo od kilku dni już nic nie wylazło (czyli najprawdopodobniej już nie wylezie, o ile nie zmienię nic w pielęgnacji ), a pozostałe ślady pięknie się goją i znikają.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:44   #175
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: effeclar k -jeszcze raz:)

wlasnie chcialbym sprobowac effaclar ,mam na brodzie 1 przebarwienie ,na nosie kilka zaskorników i wlasciwie to tyle co mnie denerwuje ale boje sie ze przez eksperymenty nabawie sie wiecej klopotow niz mam.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-16, 18:50   #176
justyce
Zadomowienie
 
Avatar justyce
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 190
Dot.: effeclar k -jeszcze raz:)

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
wlasnie chcialbym sprobowac effaclar ,mam na brodzie 1 przebarwienie ,na nosie kilka zaskorników i wlasciwie to tyle co mnie denerwuje ale boje sie ze przez eksperymenty nabawie sie wiecej klopotow niz mam.
Nie powinnaś się nabawić żadnych kłopotów przy stosowaniu Effaclaru, jest naprawdę łagodny.
__________________
Bluegirls come in every size,
Some are wise and some otherwise...
justyce jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 19:25   #177
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
jakie kwasy ma Effaclar k?

kupilam ten krem. na opakowaniu jest napisane, ze ma lha. a ja myslalam, ze ma kwasy bha, bo czytalam o tym na wizazu. czy to jest to samo, czy kupilam zly krem?
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 21:53   #178
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: jakie kwasy ma Effaclar k?

dobry krem kupiłaś. Effaclar K zawiera kwas salicylowy (BHA)oraz pochodną kwasu salicylowego (LHA- lipohydroxy kwas) kryjący się w składzie pod nazwą capryloyl salicylic acid-to kwas kapriolowo-salicylowy
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-05, 22:37   #179
Wiolinka82
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 41
Dot.: jakie kwasy ma Effaclar k?

dziekuje za odpowiedz!
mam jeszcze jedno pytanie. dlaczego tyle sie tu mowi o koniecznosci stosowania kremow z filtrem podczas stosowanie effaclaru? na opakowaniu tego kremu jest napisane, ze nalezy smarowac nim twarz rano i wieczorem, wiec jak to z tym jest w koncu?
Wiolinka82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-12-06, 10:41   #180
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: jakie kwasy ma Effaclar k?

kwasy działają fotouczulająco, jeśli są stosowane bez filtrów, to mogą narazić na przebarwienia. wyższe stężenia kwasów stosujemy tylko na noc, Effaclar K można ew. stosować na dzień, ale TYLKO POD FILTRY. zaś nawet, gdy stosujemy kwasy na noc, to na dzień też konieczne są filtry UV.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-28 09:37:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:52.