Ślub z Żołnierzem - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-22, 12:50   #31
Kate Noir
Zakorzenienie
 
Avatar Kate Noir
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 3 479
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
eee ale o co ci chodzi co wszyscy klękali a on miał stać/siedzieć?
przyjąć postawę zasadniczą?
widziałaś kiedyś aby na oficjalnych uroczystościach jakiś żołnierz klękał?
w mundurze nie klęka się przed niczym i nikim - mają taką zasadę.

Dodam, że zdarza mi się pójść do kościoła wojskowo-cywilnego i często uczestniczą w niej żołnierze w mundurach. Jeszcze nigdy nie widziałam by jakiś uklęknął.

Zrobicie co chcecie bo przecież to nie mój interes, ale uprzedzam, że tamten pan młody został ostro skrytykowany przez rodzinę i znajomych (prawie sami w służbach różnego typu). Gdzieś czytałam, że panny młode często postanawiają też nie klękać by było jednolicie.
Kate Noir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 13:11   #32
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
przyjąć postawę zasadniczą?
widziałaś kiedyś aby na oficjalnych uroczystościach jakiś żołnierz klękał?
w mundurze nie klęka się przed niczym i nikim - mają taką zasadę.

Dodam, że zdarza mi się pójść do kościoła wojskowo-cywilnego i często uczestniczą w niej żołnierze w mundurach. Jeszcze nigdy nie widziałam by jakiś uklęknął.

Zrobicie co chcecie bo przecież to nie mój interes, ale uprzedzam, że tamten pan młody został ostro skrytykowany przez rodzinę i znajomych (prawie sami w służbach różnego typu). Gdzieś czytałam, że panny młode często postanawiają też nie klękać by było jednolicie.
Ale beznadzieja...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 17:24   #33
ilouvromance
Raczkowanie
 
Avatar ilouvromance
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Las Vegas
Wiadomości: 370
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Byłam świadkiem na ślubie siostry, jej mąż jest zawodowym żołnierzem, z tego względu, że są szaleni do ślubu pojechali hummerem
a my jako świadkowie razem z nimi, młody prowadził, koledzy również w mundurach, szpaler i na tym atrakcji koniec. Mimo to, jeszcze takiego ślubu w naszym mieście nie było wiem, że hummera wypożyczali (znaleźli ofertę w sieci, zapłacili 1000 zł ;/ ).
__________________
01.01.2008r. - razem
06.09.2014r. planowany ślub
ilouvromance jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 22:19   #34
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomości: 1 305
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez Agata&& Pokaż wiadomość
Zaprosimy kilku wojskowych, poprosimy aby byli ubrani w mundurach wyjściowych. I dalej koncepcji brak. Nie wiem co jeszcze można byłoby zrobić. Nie spotkałam się wcześniej z takim ślubem - stąd ten watek. Dziewczyny błagam macie jakieś pomysły ? Aby bardziej urozmaicić ten ślub.
Proponuję przyjechać czołgiem.
A twój tren mogłyby nieść dzieciaki z Afganistanu, nasi polscy żołnierze na pewno świetnie się z nimi poznali, a takie pół-sierotki bez rączki czy nóżki byłyby niesamowicie wzruszające.
O, i nie zapomnijcie o wystawie ze zdjęć z wojny na Bliskim Wschodzie, gdzie nasi polscy chłopcy się tak udzielali, co roku jakieś wygrywa World Press Photo czy innego Pulitzera, więc warto, warto.
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzaństwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-01, 23:01   #35
morsmordre
sajkolidżist
 
Avatar morsmordre
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Beskidy
Wiadomości: 11 771
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Proponuję przyjechać czołgiem.
A twój tren mogłyby nieść dzieciaki z Afganistanu, nasi polscy żołnierze na pewno świetnie się z nimi poznali, a takie pół-sierotki bez rączki czy nóżki byłyby niesamowicie wzruszające.
O, i nie zapomnijcie o wystawie ze zdjęć z wojny na Bliskim Wschodzie, gdzie nasi polscy chłopcy się tak udzielali, co roku jakieś wygrywa World Press Photo czy innego Pulitzera, więc warto, warto.
Ulżyło Ci?
__________________
Wymieniam się

2017: 34
2018: 4
morsmordre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-09, 23:02   #36
MychaMysia
Raczkowanie
 
Avatar MychaMysia
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 271
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Proponuję przyjechać czołgiem.
A twój tren mogłyby nieść dzieciaki z Afganistanu, nasi polscy żołnierze na pewno świetnie się z nimi poznali, a takie pół-sierotki bez rączki czy nóżki byłyby niesamowicie wzruszające.
O, i nie zapomnijcie o wystawie ze zdjęć z wojny na Bliskim Wschodzie, gdzie nasi polscy chłopcy się tak udzielali, co roku jakieś wygrywa World Press Photo czy innego Pulitzera, więc warto, warto.
Mocne problemy masz...
MychaMysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-11, 09:29   #37
zytka26
Zakorzenienie
 
Avatar zytka26
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 6 744
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez milionmalychkawalkow Pokaż wiadomość
Proponuję przyjechać czołgiem.
A twój tren mogłyby nieść dzieciaki z Afganistanu, nasi polscy żołnierze na pewno świetnie się z nimi poznali, a takie pół-sierotki bez rączki czy nóżki byłyby niesamowicie wzruszające.
O, i nie zapomnijcie o wystawie ze zdjęć z wojny na Bliskim Wschodzie, gdzie nasi polscy chłopcy się tak udzielali, co roku jakieś wygrywa World Press Photo czy innego Pulitzera, więc warto, warto.
Gwoli ścisłości chłopaki jeżdżą tam nadal i jeździć jeszcze będą.

Czyli co? Uważasz że żołnierz nie ma prawa brać ślubu w mundurze? Że jak jest tam wojna to każdy żołnierz jest zły?
Zastanów się trochę zanim napiszesz o jedno słowo za dużo!
__________________
20.07.2013
27.10.2015
zytka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-03, 13:38   #38
vonka7
Raczkowanie
 
Avatar vonka7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 499
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Witam wszystkich
Rzadko wypowiadam się na forum, ale często korzystam z Waszych porad Tak się składa, że też wychodzę za żołnierza. Mój TŻ także chce iść do ołtarza w mundurze. Mam pytanie odnośnie tego co dalej . . . ? Czy Szpaler jest obowiązkowy przy ślubie z wojskowym? Zastanawiam się także nad Pierwszym tańcem. Na początku chciałam zatańczyć coś śmiesznego, ale skoro mój narzeczony będzie w mundurze to nie wiem czy wypada Będę wdzięczna za wszystkie rady
vonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-04, 22:50   #39
amarela
Zakorzenienie
 
Avatar amarela
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 226
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez vonka7 Pokaż wiadomość
Witam wszystkich
Rzadko wypowiadam się na forum, ale często korzystam z Waszych porad Tak się składa, że też wychodzę za żołnierza. Mój TŻ także chce iść do ołtarza w mundurze. Mam pytanie odnośnie tego co dalej . . . ? Czy Szpaler jest obowiązkowy przy ślubie z wojskowym? Zastanawiam się także nad Pierwszym tańcem. Na początku chciałam zatańczyć coś śmiesznego, ale skoro mój narzeczony będzie w mundurze to nie wiem czy wypada Będę wdzięczna za wszystkie rady
a kiedy masz ślub ? ja biorę ślub z policjantem w sierpniu, on raczej będzie szedł w mundurze. Szpaler nie jest obowiązkowy, wszystko zależy od tego jak się umówicie z kolegami, którzy przyjdą w mundurach. Z reguły mundurowi się przebierają na wesele w garnitury, dlatego, że w mundurze nie można pić alkoholu. Więc taniec możecie zrobić jaki chcecie
__________________
03.08.2013
amarela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-05, 15:32   #40
vonka7
Raczkowanie
 
Avatar vonka7
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: lubuskie
Wiadomości: 499
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez amarela Pokaż wiadomość
a kiedy masz ślub ? ja biorę ślub z policjantem w sierpniu, on raczej będzie szedł w mundurze. Szpaler nie jest obowiązkowy, wszystko zależy od tego jak się umówicie z kolegami, którzy przyjdą w mundurach. Z reguły mundurowi się przebierają na wesele w garnitury, dlatego, że w mundurze nie można pić alkoholu. Więc taniec możecie zrobić jaki chcecie

Ślub we wrześniu tego roku Taniec raczej będzie "standardowy", czyli jakiś wolny kawałek
vonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-08, 21:53   #41
ktrn
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 33
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Ja myślę, że koledzy mogą wam zrobić "tunel" z szablami w górze przy wyjściu z kościoła, tym tropem idą motocykliści wychodzący z kościoła podnoszą kaski na parę młodą tworząc "tunel"

klimatycznie to wygląda i nadaje klimatu przyjęciu ..
ktrn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-03-03, 13:56   #42
rudyrydz93
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 5
Dot.: Ślub z Żołnierzem

hej, przepraszam, że odgrzebuję stary temat, ale może wiecie, czy taki wojskowy ślub może wziąć także żołnierz zawodowy, który jest na rencie żołnierskiej (został ranny w Afganistanie i już nie służy, ale z tego co wiem mundur galowy itd ciągle posiada)? chodzi mi głównie o te szpalery, szable, itd., bo że można ubrać co się chce to wiem no bo nie wiem, czy to taki przywilej wynikający z jakichś przepisów, czy to wyłącznie kwestia posiadania kolegów z wojska, którzy przyjadą z czym trzeba i zrobią co trzeba?
rudyrydz93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-04, 21:11   #43
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez Kate Noir Pokaż wiadomość
przyjąć postawę zasadniczą?
widziałaś kiedyś aby na oficjalnych uroczystościach jakiś żołnierz klękał?
w mundurze nie klęka się przed niczym i nikim - mają taką zasadę.

Dodam, że zdarza mi się pójść do kościoła wojskowo-cywilnego i często uczestniczą w niej żołnierze w mundurach. Jeszcze nigdy nie widziałam by jakiś uklęknął.

Zrobicie co chcecie bo przecież to nie mój interes, ale uprzedzam, że tamten pan młody został ostro skrytykowany przez rodzinę i znajomych (prawie sami w służbach różnego typu). Gdzieś czytałam, że panny młode często postanawiają też nie klękać by było jednolicie.
Byłam na ślubie wojskowym i pan młody klękał, więc to nie do końca prawda.
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 12:48   #44
mmagduszka
Rozeznanie
 
Avatar mmagduszka
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 917
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez marza_mr Pokaż wiadomość
Byłam na ślubie wojskowym i pan młody klękał, więc to nie do końca prawda.
http://klodzko.wku.wp.mil.pl/files/k.../Cer_WSZRP.pdf

Generalnie podczas uroczystości cywilnej jaką jest ślub żołnierz może klękać, to jego wybór. Inaczej jest podczas uroczystości religijnych z asystą honorową i tu się zgadzam, że wtedy żołnierze nie klękają.
mmagduszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-03-07, 13:56   #45
marza_mr
Zakorzenienie
 
Avatar marza_mr
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 7 321
Dot.: Ślub z Żołnierzem

Cytat:
Napisane przez mmagduszka Pokaż wiadomość
http://klodzko.wku.wp.mil.pl/files/k.../Cer_WSZRP.pdf

Generalnie podczas uroczystości cywilnej jaką jest ślub żołnierz może klękać, to jego wybór. Inaczej jest podczas uroczystości religijnych z asystą honorową i tu się zgadzam, że wtedy żołnierze nie klękają.
Z tego co na wiem, ustalane jest to i tak przez konkretną formację, w niektórych podczas ślubu kościelnego pan młody żołnierz klęka, w innych nie.
O np tu klęka :

http://m.plotek.pl/plotek/56,109530,...uchaly,,8.html
marza_mr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-07 14:56:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:30.