Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-18, 00:14   #871
dominikaha
Zadomowienie
 
Avatar dominikaha
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: wschód
Wiadomości: 1 356
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tego kosmetyku do włosów. Kupiłam w promocji, jako alternatywę dla pianek do włosów, które zwykle zawierają alkohol. Ale czy to cudo nie wpłynie na włosy jeszcze gorzej? No i czy faktycznie wpłynie jakoś na stylizację?



Bielenda, Graffiti, Fluid Burza Włosów! - Wichrzyciel


Skład:
Aqua (Water), S.D.A 40, Equisetum Arvense (Horsetail) Herb Extract, Cetrimonium Chloride, Deceth-7, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, PPG-26 Buleth-26, PEG-12 Dimethicone, VP/VA Copalymer, Silk Amino Acids, Panthenol, Lactic Acid, Ectylhexyl Methoxycinnamate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, DMDM Hydantoin, Parfum (Fragrance), Limonene, Linalool, CI 42090 (Acid Blue 9).
dominikaha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 10:08   #872
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o porównanie dwóch kosmetyków oczyszczających Garniera. Pierwszy mam, drugi ma doskonałe oceny w KWC i zastanawiam się, czy warto wydawać 20zł. Mam podejrzenia, że wersja "Active" może być bardzo podobna do zwykłej Czy druga faktycznie jest jakoś nakierunkowana na zaskórniki?

Garnier, Czysta Skóra, Żel + peeling + maseczka 3w1
Skład: aqua/water, kaolin, glycerin, butylene glycol, zea mays/corn starch, CI 77891/titanium dioxide, decyl glucoside, polyethylene, sodium laureth sulfate, chondrus crispus, peg-7 glyceryl cocoate, salicylic acid, eucalyptus globulus leaf extract, menthol, zinc gluconate, jojoba esters, propylene glycol, triethanolamine, xanthan gum, tetrasodium edta, methylparaben, phenoxyethanol, CI 77007/ultramarines, parfum, benzyl salicylate, limonene, linalool


Garnier, Czysta Skóra Active, Blackheads scrub (Peeling eliminujący zaskórniki)
Skład: water, glycerin, cetyl alcohol, stearic acid, peg-7 glyceril, cocoate, sodium laurethsulfate, palmitic acid, steareth-21, polyethylene, salicylic acid, coco-betaine, ammonium polyacryldimethylataurami de / ammonium polyacryloydlimethhyl, taurate, capryloyl salicic acid, ci 42090/blue 1 lake, ci 77007/ ultramarines, copper pca, menthol, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, polysorbate 60, sodium hydroxide, synthetic wax, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum



__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:14   #873
Ms.Torres
Rozeznanie
 
Avatar Ms.Torres
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 946
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Prosiłabym o porównanie dwóch kosmetyków oczyszczających Garniera. Pierwszy mam, drugi ma doskonałe oceny w KWC i zastanawiam się, czy warto wydawać 20zł. Mam podejrzenia, że wersja "Active" może być bardzo podobna do zwykłej Czy druga faktycznie jest jakoś nakierunkowana na zaskórniki?

Garnier, Czysta Skóra, Żel + peeling + maseczka 3w1
Skład: aqua/water, kaolin, glycerin, butylene glycol, zea mays/corn starch, CI 77891/titanium dioxide, decyl glucoside, polyethylene, sodium laureth sulfate, chondrus crispus, peg-7 glyceryl cocoate, salicylic acid, eucalyptus globulus leaf extract, menthol, zinc gluconate, jojoba esters, propylene glycol, triethanolamine, xanthan gum, tetrasodium edta, methylparaben, phenoxyethanol, CI 77007/ultramarines, parfum, benzyl salicylate, limonene, linalool


Garnier, Czysta Skóra Active, Blackheads scrub (Peeling eliminujący zaskórniki)
Skład: water, glycerin, cetyl alcohol, stearic acid, peg-7 glyceril, cocoate, sodium laurethsulfate, palmitic acid, steareth-21, polyethylene, salicylic acid, coco-betaine, ammonium polyacryldimethylataurami de / ammonium polyacryloydlimethhyl, taurate, capryloyl salicic acid, ci 42090/blue 1 lake, ci 77007/ ultramarines, copper pca, menthol, pentasodium ethylenediamine tetramethylene phosphonate, polysorbate 60, sodium hydroxide, synthetic wax, tetrasodium edta, vaccinium myrtillus extract, zinc gluconate, parfum



pierwszy też mam drugi różni sie o tyle, że nie jest to 3w1, tylko peeling mechaniczny ale zwierający też dużo kwasu salicylowego, który pomaga odblokować pory będzie dość kremowy i wg mnie pomoże na zaskórniki z resztą, 3w1 też ma kwas salicylowy i oczyszcza cerę. myślę, że warto wypróbować
__________________
Przyłącz się do klubu
-Avonomaniaczek
-Bladolicych

to już 15 lat na Wizażu
Ms.Torres jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-18, 19:35   #874
Amberella
Wtajemniczenie
 
Avatar Amberella
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 2 110
GG do Amberella
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeszcze raz serdecznie proszę o analizę składu (nigdzie jej nie znalazłam ), a baaardzo mi zależyMAX FACTOR MIRACLE TOUCH Liquid Illusion Foundation

Skład: Cyclopentasiloxane, Water, Tridecyl Neopentanoate, Titanium Dioxide, Mica, Butylene Glycol, Niacinamide, Talc, Acetyl Glucosamine, Silica, Candelilla Wax, Ozokerite, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Sorbitan Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Camellia Sinensis, Glycerin, Allantoin, Dimethicone/ Methicone Copolymer, Zinc Oxide, Hydroxyapatite, Aluminum Hydroxide, Methicone, Disodium EDTA, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Benzyl Alcohol, Sodium Acetate, Propylparaben, Methylparaben.

Czy jest to dobry kompakt? Czy może coś tu zapychać/ wysuszać? Czy ma choć odrobinkę właściwości pielęgnujące?
__________________
Razem
Ślub
Kacperek
Amberella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-20, 09:27   #875
Figarro
Zakorzenienie
 
Avatar Figarro
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 18 154
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę 3 balsamów do ciała.
Który z nich będzie najlepiej nawilżał i odżywiał dość suchą skórę.

1)Yves Rocher Les Plaisirs Nature Lait Velouté Pour le Corps
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

W KWC jest troszkę inny skład więc napisałam niżej skład wersji ,która mnie interesuje.

Skład: /wersja kokos/ Aqua,Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Stearic Acid,Petrolatum,Cyclopent asiloxane,Triethanolamine ,Urea,Cocos Nucifera,Butyrospermum Parkii,Cyclohexasiloxane, Parfum,Panthenol,Lanolin alkohol,Cetyl alkohol,Tocopheryl Acetate,Phenoxyethanol,Gl yceryl Stearate,Carbomer,Butylpa raben,Allantoin,Propylpar aben,Coumarin,Tetrasodium EDTA,Hexyl Cinnamal

2)Yves Rocher, Nature, Balsam do ciała
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-do-ciala.html

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Polysorbate 60, Elaeis Guineensis, Urea, Glycerin, Dimethicone, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Parfum, Methylparaben, Xanthan Gum, Carbomer, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Geraniol

3)Yves Rocher, Hamamelis, Delikatne mleczko do ciała (nowa wersja)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...eur-corps.html

Skład: aqua, coco-caprylate/caprate, methylpropanediol, cocs nucifera oil, glycerin, cetearyl alcohol, dimethicone, parfum, hexyldecyl laurate, hexyldecanol, butyrospermum parkii buter, hamamelis virginiana extract, cetearyl glucoside, stearyl alcohol, 1,2-hexanediol, ethylhexyl glycerin, sorbic acid, caprylyl glycol, xantan gum, tocopherol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, alcohol, sodium hydroxide

Dziękuję
__________________
Figarro Scent Stories - pisze się o perfumach ....troszkę www.facebook.com/FigarroScentStories
https://www.instagram.com/figarroscentstories/
Zapraszam

Wymieniam się
Figarro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-21, 16:31   #876
dolce&gabbana
Zadomowienie
 
Avatar dolce&gabbana
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 1 864
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam! Proszę o analizę składu korektora do twarzy.

Producent obiecuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, bakteriobójcze, redukcję zaczerwienienia skóry, działanie wygładzające i regenerujące naskórek.
Czy jest szansa, że któreś z jego zapewnień zostanie spełnione?
Najbardziej interesuje mnie czy ma działanie antybakteryjne i czy nie powoduje powstawania niespodzianek.

Z góry dziękuję

Hean. Korektor antybakteryjny w płynie. Problem Reductor. D-panthenol + łopian + alantoina. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...alantoina.html

Aqua, Talc, Propylene Glycol, Hydrogenated Polyisobutene, Ceteareth-20(and)Cetearyl Alcohol, Isononyl Isonanoate, Mica, PPG-3 Benzyl Ether Myristate, Cyclomethicone, Arctium Lappa Extract, Stearic Acid, Magnesium Aluminum Silicate, Cetyl Alcohol, PVP, Phenoxyethanol(and) Methylparaben(and) Ethylparaben(and) Butylparaben(and) Propylparaben(and) Isobutylparaben, VP/Hexadecene Copolymer, Panthenol, Methicone, Salicylic Acid, Allantoin, Parfum, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine, Xanthan Gum, [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 15985:1].

Edytowane przez dolce&gabbana
Czas edycji: 2009-08-21 o 16:35
dolce&gabbana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 19:05   #877
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o rozszyfrowanie:
Stiefel, Physiogel, Krem hypoalergiczny do pielęgnacji twarzy i ciała

Skład: aqua, ceprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3

Czy ma jakieś składniki zapychające i czy nadaje się do cery tłustej i trądzikowej? Zdecydowana większość osób bardzo go sobie chwali ale wolałam się upewnić jak jest składowo .
Z góry dziękuję .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-22, 19:24   #878
mosutatsu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 777
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Katelicious Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o rozszyfrowanie:
Stiefel, Physiogel, Krem hypoalergiczny do pielęgnacji twarzy i ciała

Skład: aqua, caprylic/capric triglyceride, glycerin, pentylene glycol, cocos nucifera, hydrogenated lecithin, butyrospermium parkii, hydroxethylcellulose, squalane, sodium carbomer, xanthan gum, carbomer, ceramide 3

Czy ma jakieś składniki zapychające i czy nadaje się do cery tłustej i trądzikowej? Zdecydowana większość osób bardzo go sobie chwali ale wolałam się upewnić jak jest składowo .
Z góry dziękuję .
Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia czemu on jest polecany do cer trądzikowych, które zazwyczaj mają dużą skłonność do zapychania.

Nie chcę odrazać, ale... caprylic/capric triglyceride to jeden z bardziej zapychających składników, dodając do tego glicerynę, masło shea... robi się nam cudowny nawilżacz i ogromny zapychacz.

Nie wiem jaka magia istnieje w tym kremie, że nie zapycha trądzikowców. (nie wierzę w meganiskie stężenia, skoro ludzie piszą, że jest tłusty?
Aż chyba sam spróbuję

Ktoś mnie oświeci?
__________________
Oficjalny tester La Roche Posay Anthelios
Wmianka:
mazidłowa mineralna różności
mosutatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 19:35   #879
Katelicious
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 203
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez mosutatsu Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc nie mam zielonego pojęcia czemu on jest polecany do cer trądzikowych, które zazwyczaj mają dużą skłonność do zapychania.

Nie chcę odrazać, ale... caprylic/capric triglyceride to jeden z bardziej zapychających składników, dodając do tego glicerynę, masło shea... robi się nam cudowny nawilżacz i ogromny zapychacz.

Nie wiem jaka magia istnieje w tym kremie, że nie zapycha trądzikowców. (nie wierzę w meganiskie stężenia, skoro ludzie piszą, że jest tłusty?
Aż chyba sam spróbuję

Ktoś mnie oświeci?
Znaczy jest to krem do cery bardzo wrażliwej itd. ale osoby z trądzikiem używają go często.
U mnie zapchanie objawia się małymi, białymi, czubatymi krosteczkami a na razie takich nie widzę . Może zrobić tak, że nakładać go na jedną str. na twarzy i zobaczyć efekty po około 2 tygodniach czy w miejsce gdzie go smarowałam stan cery się pogorszył ... chyba tak zrobię . A na KWC ma bardzo dobre opinie i na forum często o nim słyszę, ma dobrą średnią, gdyby zapychał oceny byłyby zdecydowanie niższe chyba .
__________________
najlepsze wakacje w moim życiu !
Turcja 08.07 - 22.07

mój największy cel na wakacje : wyśmienita zabawa + niesamowite wspomnienia : wykonany!


walczę z trądzikiem: kuracja skinorenem, isotrexinem i tetracyliną

Katelicious jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-22, 20:14   #880
19agusia91
Zakorzenienie
 
Avatar 19agusia91
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 17 385
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę maści Dernilan. Jest to maść do stóp, ale ostatnio zachęcona kwasem salicylowym w składzie nałożyłam ja punktowo na twarz, oczywiście na noc. Efekt super. Nałożyłam też na twarz kilka razy, zero podrażnienia, zapchania. Ale zastanawiam sie,czy na dłuższą mete nie ma w niej czegoś, co moze jednak szkodzić przy długotrwałym stosowaniu na buzię.




Skład:Alantoinum - 300,0 mg
Amidum acidi nicotinici - 250,0 mg
Acidum salicylicum - 100,0 mg
Camphorum - 1,0 g



Pozdrawiam
__________________
Cytat:
Czuję to każdym porem skóry, każdą komórką, opuszkami palców, całą sobą, że nie mogłam lepiej wybrać. Nikt inny nie dałby mi tyle szczęścia, miłości, pewności we wszystkie jutra świata.
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post35348317 Wymianka
Hula Hop
440/5000 minut
19agusia91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-23, 14:02   #881
pannaporanna
Rozeznanie
 
Avatar pannaporanna
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 593
GG do pannaporanna
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o pomoc w rozszywaniu składników tych kosmetyków cos mnie ostatnio zapycha, ale nie wiem co za bardzo... Mam cere tłustą, trądzikową, skora byla juz ładna a od paru dni sie popsulo

Perfecta, silikonowy fluid matujący

Aqua, Cyclopentasiloxane, Nylon-12, Cyclomethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, PEG-12 Dimethicone, Polybutene, Sodium Chloride, PEG-12 Dimethicone Crosspolymer, Sodium Hyaluronate, Dimethicone Crosspolymer, D-
panthenol, Retinyl Palmitate, Phenoxyethanol, Ascorbyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Parfum.
Może zawierać: CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 77891.


Pollena-Ewa, Eva Natura Zioła Polskie, Pielęgnacyjny tonik bezalkoholowy z ekstraktem z koniczyny łąkowej

Aqua, Algae Extract, Panthenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Trifolium Pratense (Clover) Extract, Sphingolipids/Phospholipids, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Glycerin, Sodium Benzoate, Methylparaben, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Linalool, Hydroxycitronellal, Hexyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Citronellol, Geraniol, Limonene.


Farmona, dermacos anti-acne krem normalizujący na noc


AQUA, CYCLOMETHICONE, PROPYLENE GLYCOL, ISOHEXADECANE, PEG-100 STEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETEARYL ALCOHOL, DECYL COCOATE, GLYCERIN, ALOE BARBADENSIS LEAF EXTRACT, PELAN EXTRACT, HAMAMELIS VIRGINIANA EXTRACT, UREA, BUTYLENE GLYCOL, DICAPRYLATE/DICAPRATE, POLYACRYLATE-13, POLYISOBUTENE, POLYSORBATE 20, GLUCONOLACTONE, SALIX ALBA EXTRACT, ISOPROPYL PALMITATE, STEARIC ACID, LACTIC ACID, GLYCOLIC ACID, CITRIC ACID, MALIC ACID, SALICYLIC ACID, HYDROLYZED CAESALPINIA SPINOSA GUM, CAESALPINIA SPINOSA GUM, ALUMINUM STARCH OCTENYL-SUCCINATE, KAOLIN, BUTYLENE GLYCOL, SACCHAROMYCES / SILICON FERMENT, COLLOIDD SILVER, SODIUM BENZOATE, PARFUM, ALLANTOIN, ZINC PCA, DISODIUM EDTA, XANTHAN GUM, SODIUM HYDROXIDE, BHA
pannaporanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-24, 19:00   #882
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

czy ten krem pod oczy (La Prairie Cellular Eye Contour Cream) - ze składowego punktu widzenia - naprawdę jest wart 400 zł/15ml? Skład: Water, C12-20 Acid PEG-8 Ester, Hydrogenated Polysobutene, Petrolatum, Dicaprylyl Maleate, Hydrogenated Vegetable Oil, Propylene Glycol, Acetylated Lancolin, Glycoprrotien's Panax Ginseng Root Extract Equisetum Arvense (Horsetail) Extract, Carbomer, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Potassium Cetyl Phosphate, Triethanolamine, Hypericum Perforatum Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Methylparaben, Glycerin, Urea, Saccharide Hydrolysate, Magnesium Aspartate, Glycine, Alanine, Creatine, Propylparaben, Ethlparaben, Imidazolidinyl Urea, Polyperfluoromethylisopro pyl Ether, Fragrance
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 10:06   #883
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Lirene Dermoprogram, Nature Matte Foundation podkład matujący
Proszę o analizę składu, ale interesuje mnie tylko to, które składniki mogą zatykać mi pory.
Z góry bardzo dziękuję.

Skład: Aqua, Cyclomethicone, Polymethyl Methacrylate, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1, Dimethicone, Polyglyceryl-4 Isostearate, Nylon-12, Sodium Chloride, Beeswax,
(Cera Alba), Magnesium Sulfate, Tocopheryl Acetate, Isopropyl Titanium, Triisostearate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Benzoic Acid, Dehydroacetic Acid, Parfum, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Geraniol, Alpha Isomethyl Ionone, CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77492 (Iron Oxide), CI 77491 (Iron Oxide), CI 77489 (Iron Oxide), CI 77499 (Iron Oxide)
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 11:23   #884
joasiaczek
Raczkowanie
 
Avatar joasiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 38
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
nie wiem dokładnie czy w dobrym miejscu to piszę ale proszę o pomoc.....to jest skład pięknych jaśminowych perfum pewnej firmy której nie można w Polsce oczywiście kupić............:/// chodzi mi o firme Bath&Bloom.

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Parfum (Fragrance), Phoenoxyethanol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerine, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea, Linalool, Hexyl Cinnamaldehyde, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, Eugenol, d-Limonene.

Czy zna któraś z was coś podobnego do tego co byłoby dostępne dla zwykłych śmiertelników??? Dzięki za pomoc!!!
__________________
Uwaga drastyczne! http://www.abortioninstruments.c om/

Przeciw aborcji!
joasiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 11:24   #885
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez joasiaczek Pokaż wiadomość
Witam,
nie wiem dokładnie czy w dobrym miejscu to piszę ale proszę o pomoc.....to jest skład pięknych jaśminowych perfum pewnej firmy której nie można w Polsce oczywiście kupić............:/// chodzi mi o firme Bath&Bloom.

Skład: Aqua (Water), Butylene Glycol, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Parfum (Fragrance), Phoenoxyethanol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Disodium EDTA, Ethylhexylglycerine, DMDM Hydantoin, Diazolidinyl Urea, Linalool, Hexyl Cinnamaldehyde, Benzyl Alcohol, Geraniol, Citronellol, Eugenol, d-Limonene.

Czy zna któraś z was coś podobnego do tego co byłoby dostępne dla zwykłych śmiertelników??? Dzięki za pomoc!!!
Raczej w złym miejscu piszesz... napisz posta na perfumach - tam dziewczyny ci coś znajdą. Tu się tylko analizuje składy.
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 11:25   #886
joasiaczek
Raczkowanie
 
Avatar joasiaczek
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 38
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dzięki
i sory za pomylke
__________________
Uwaga drastyczne! http://www.abortioninstruments.c om/

Przeciw aborcji!
joasiaczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-26, 15:40   #887
morello cherry
Raczkowanie
 
Avatar morello cherry
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 188
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam szukalam analizy skladu podkladuInglot, YSM, Cream Foundation ale nie znalazlam wiec prosze o analize.
Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysilicone-11, Titanium Dioxide, Dimethicone, Peg-10 Dimethicone, Silica, Phenyl Trimethicone, Sodium Chloride, Polymethyl Methacrylate, CI 77492, Mica, CI 77499, CI 77491, Phenoxyethanol, Capryl Glycol, Disteardimonium Hectorite, Potassium Sorbate, Hexylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Propylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Prunus Persica Fruit Extract, Xantan Gum, Sodium Benzoate, Methylparaben, Sorbic Acid, Parfum.

dodam ze cere mam tradzikowa, tłusta, mieszana.czy ten podklad zmatowi cere?

Edytowane przez morello cherry
Czas edycji: 2009-08-31 o 12:06
morello cherry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 20:39   #888
OwocowaLandrynaax3
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 158
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jestem 'zielona' w temacie biochemii, a że są tu profesjonaliści, to dlaczego by nie skorzystać z ich pomocy ? Mam cerę mieszaną, naczynkową, wrażliwą. Prosiłabym o przeanalizowaniu podkładu
Make Up For Ever, High Definition Foundation
pod względem zapychania, wysuszenia, wysypu krostek? Czy zmatowiłby cerę czy wręcz przeciwnie rozświetlił? I czy nie jest agresywny dla naczynek? Również mam pytanie, czy odpowiedni byłby pod filtr? ale z tego co się orientuję talk i mika już nie robiłyby go fotostabilnego? naparwdę na tym się nie nzam, więc jeżeli się mylę, prosze mi wybaczyć Podkład jest drogi, więc nie chciałabym kupywać kota w worku.. Z góry dziękuję.
Jeszcze raz; jest to podkład
Make Up For Ever, High Definition Foundation i oto jego skład;
Aqua, Cyclopentasiloxane, Neopentyl Glycol Diethylhexanoate, Mica, talc, PEG-10 Dimenthicone, Biosaccharide Gum-1, Phenyl, Trimethicone, Sodium Chloride, Lauroyl Lysine, Dimenthicone Crosspolymer, Glyceryl Caprylate, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Disteardimonium Hectorite, Sodium Myristoyl Glutamate, Cyclohexacyloxane, Methylisothiazolinone, Sorbitan Sesquileate, Silver Oxide, Propylene, Carbonate, Parfum (fragrance), Methylparaben, Fagus Sylvatica Extract (Fagus Sylvatica Bud Extract), Hydrolyzed Yeast Protein, [+/- CI 77891 )titanium Dioxide), CI 77491 (Iron Oxides), CI 77499 (Iron Oxides).
Pozdrawiam
OwocowaLandrynaax3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-30, 22:01   #889
TeaHouseMoon
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 740
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
mam problem, ostatnio zakupiłam Elmex pastę i płyn do płukania i dzieje się coś niedobrego z moimi ustami od środka oraz dziąsłami. Skóra jest silnie zaczerwieniona, wręcz bordowa, widać żyłki, a dziąsło boli mnie w jednym miejscu. Nie wiem co może być przyczyną Czy jakiś składnik w tych kosmetykach mógł to spowodować? Bardzo proszę o pomoc.

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Płyn do płukania jamy ustnej

aqua,propylene glycol, PEG-40 hydrogenated castor oil, olafluor, aroma, PVP/dimethylaminorthylmethacr ylate polycarbamyl polygycol ester, sacharin, hydroxethylcellulose, potassium hydroxide, menthol, polyaminopropyl biguanide

Gaba, Elmex Sensitive Plus, Profilaktyczna pasta do zębów z aminofluorkiem 0,14%F

Aqua, Sorbitol, Polyethylene, Hydrated Silica, Hydroxyethylcellulose, Olaflur, Silica Dimethyl Silylate, Aroma, Titanium Dioxide, Saccharin, Potassium Hydroxide
__________________


Edytowane przez TeaHouseMoon
Czas edycji: 2009-08-31 o 17:16
TeaHouseMoon jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-31, 12:49   #890
Summer
*
 
Avatar Summer
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 683
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez TeaHouseMoon Pokaż wiadomość
Witam,
mam problem, ostatnio zakupiłam Elmex pastę i płyn do płukania i dzieje się coś niedobrego w moimi ustami od środka oraz dziąsłami. Skóra jest silnie zaczerwieniona, wręcz bordowa, widać żyłki, a dziąsło boli mnie w jednym miejscu. Nie wiem co może być przyczyną Czy jakiś składnik w tych kosmetykach mógł to spowodować? Bardzo proszę o pomoc.
Na analizie składów się nie znam, ale mogę ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że mi też pasty Elmex nie służą. Różne bolące "historie" mi się po nich robią.
Summer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-31, 14:33   #891
sylwia2287
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 74
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.Chciałabym kupić ten mineralny podkład,ale nie wiem czy ma dobry sklad.Mam cerę tlustą,sporo do ukrycia,rozszerzone pory.Byłoby fajnie gdyby matował i nie powodował pryszczy,ale czy tak jest?Z góry dziękuję za pomoc.Oto skład
SYPKIEGO PODKŁADU Z WYGŁADZAJĄCYMI MINERAŁAMI"IDEALNY KOLOR",AVON :


MICA
NYLON-12
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
KAOLIN
AQUA
LAURYL PCA
ZINC PCA
PHENYL TRIMETHICONE
SODIUM PCA
LECITHIN
UREA
C12-15 ALKYL BENZOATE
SILICA DIMETHYL SILYLATE
TREHALOSE
POLYQUATERNIUM-51
SODIUM HYALURONATE
ATELOCOLLAGEN
RETINYL PALMITATE
SODIUM CHONDROITIN SULFATE
TOCOPHEROL
ASCORBYL PALMITATE
BETA-CAROTENE
HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL
CI 77891
CI 77163
CI 77491/77492/77499
sylwia2287 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 10:22   #892
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę składu balsamu do ciała:
Body Lotion with firming pea extract - Balsam do ciała z ujędrniającym ekstraktem z groszku Oriflame

AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, PARAFFINUM LIQUIDUM, PETROLATUM, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, METHYLPARABEN, CETEARETH-20, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, PROPYLPARABEN, STEARIC ACID, CARBOMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, PISUM SATIVUM EXTRACT, SODIUM CITRATE, POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN,POGOSTEMON CABLIN EXTRACT, MENTHA SPICATA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT

Czy ten balsam faktycznie ujędrni skórę?? I czy ją nawilży?? Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________

Edytowane przez nynka87
Czas edycji: 2009-09-03 o 10:23
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 18:31   #893
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez nynka87 Pokaż wiadomość
proszę o analizę składu balsamu do ciała:
Body Lotion with firming pea extract - Balsam do ciała z ujędrniającym ekstraktem z groszku Oriflame

AQUA, GLYCERIN, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, GLYCERYL STEARATE, PARAFFINUM LIQUIDUM, PETROLATUM, STEARYL ALCOHOL, CETYL ALCOHOL, CETEARYL ETHYLHEXANOATE, METHYLPARABEN, CETEARETH-20, IMIDAZOLIDINYL UREA, PARFUM, PROPYLPARABEN, STEARIC ACID, CARBOMER, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM HYDROXIDE, ISOPROPYL MYRISTATE, PISUM SATIVUM EXTRACT, SODIUM CITRATE, POTASSIUM SORBATE, CHLORPHENESIN,POGOSTEMON CABLIN EXTRACT, MENTHA SPICATA FLOWER/LEAF/STEM EXTRACT

Czy ten balsam faktycznie ujędrni skórę?? I czy ją nawilży?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Na zielono zaznaczylam pozycje groszku,sredni jest sklad choc jak masz normlana skore bez sklonnosci do podraznien czy alergii to pewnie nic sie nie stanie.Oparty na emolientach,ktore nawilza dodatkowo pochodne akryli i polimerow nadadza balsamowi przyjemna aplikacje.
Ogolna ocena-bez rewelacji;-) takie sobie mazidlo do ciala.


Nad reszta postow posiedze w ramach mozliwosci czasowych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-03, 19:26   #894
nynka87
Zakorzenienie
 
Avatar nynka87
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Grodzisk - Podlasie :D
Wiadomości: 4 201
GG do nynka87 Send a message via Skype™ to nynka87
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Na zielono zaznaczylam pozycje groszku,sredni jest sklad choc jak masz normlana skore bez sklonnosci do podraznien czy alergii to pewnie nic sie nie stanie.Oparty na emolientach,ktore nawilza dodatkowo pochodne akryli i polimerow nadadza balsamowi przyjemna aplikacje.
Ogolna ocena-bez rewelacji;-) takie sobie mazidlo do ciala.


Nad reszta postow posiedze w ramach mozliwosci czasowych.
dziękuję ślicznie balsam nawilża przyzwoicie, nie podrażnia i aplikacja jest szybka i łatwa tak więc wszystko co napisałaś się zgadza kupiłam go za 5 zł więc nie mam zastrzeżeń
__________________
nynka87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-04, 23:22   #895
kolumnea
Raczkowanie
 
Avatar kolumnea
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 42
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

To jest krem za 7,50 zł. Czy faktycznie jest aż tak słaby?
PharmaCF, Cztery pory Roku, Perfect Face +40, na noc.
Skład: Aqua, Mineral Oil, Glycine Soja(Soybean)Oil, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Cetearyl Alkohol/and/Ceteareth-20, Glyceryl Stearate/and/Humulus Lupulus Extract/and/Rosmarinus OffcinalisLeaf Extract/and/Hamamelis Virginiana Extract/and/Citrus Medica Limonum Peel Extract/and/ Centella Asiatica Extract/and/Pinus Sylvestris Bud Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Cetearyl Alcohol, Phenoxyethanol, Methylparaben,Ethylparabe n, DMDM Hydantoin, Polyacrylic Acid, Sodium Hydroxide, Parfum, Benzyl Salicylate, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Magnesium Sulfate, Disodium EDTA, PEG-8/and/Tocopherol/and/Ascorbyl Palmitate/and/Ascorbic Acid/and/Citric Acid, Cl 19140, Cl 18050

Jeśli mógłby ktoś rzucić okiem i powiedzieć cokolwiek o tym kremie, byłabym wdzięczna. Dla mnie to czarna magia, nawet ze słownikiem składów kosmetyków. Myślałam o używaniu go na noc. Mam ponad 30 lat i myślę o przeciwdziałaniu zmarszczkom i ewentualnie o jakimkolwiek wygładzeniu tych, które mam.

Edytowane przez kolumnea
Czas edycji: 2009-09-04 o 23:24
kolumnea jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 12:31   #896
tylko nuria
Przyczajenie
 
Avatar tylko nuria
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: republika marzeń
Wiadomości: 23
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam ogromną prośbę do którejś z Was, znającej się na rzeczy w określeniu składu żelu do stylizacji włosów Joanny. Konkretnie chodzi mi o to czy posiada on jakiekolwiek składniki powodujące przesuszanie włosów, czyli efekt przeze mnie bardzo niepożądany. Szukam czegoś co nie wysuszy moich już i tak suchych włosów, a wydaje mi się, że Joanna mogłaby być właśnie tym kosmetykiem, nie znam się jednak na składach, stąd moje wątpliwości. Będę wdzięczna za pomoc

Joanna Styling Effect- żel nabłyszczający
składniki: AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PVP, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TRIETHANOLAMINE, LAURETH-10, PEG-25 PABA, BIS PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, PEG-12 DIMETHICONE, DISODIUM EDTA, PARFUM, ALPHA- ISOMETHYL IONONE, BENZYL SLICYLATE, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, HEXYL CINAMALL, LINALOOL, LIMONENE, DMDM HYDANTON, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIANONE
tylko nuria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 14:47   #897
hona
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witajcie!Pomóżcie mi rozszyfrować cień Rhea skład;mica,titanium dioxide,iron oxides.Czy to 100% minerały?
hona jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-05, 15:47   #898
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hona Pokaż wiadomość
Witajcie!Pomóżcie mi rozszyfrować cień Rhea skład;mica,titanium dioxide,iron oxides.Czy to 100% minerały?
mika, dwutlenek tytanu, tlenki żelaza. tak, to 100% minerały
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-08, 18:54   #899
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam prośbę o analizę składu tych szamponów pok kątem szkodliwości dla skóry łojotokowej z ŁZS.

Firma to Organic Surge.

Organic Surge Volume Boost Shampoo
Organic Surge Volume Boost Shampoo - Ingredients:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine (derived from coconut oil), Sodium Coco-Sulfate (derived from coconut oil), Decyl Glucoside (corn starch and coconut oil),Lauryl Glucoside/Stearyl Citrate (cocnut and canola oil), Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Coco-GLucoside, Symphytum Officinale Echinacea Angustifolia (plant extract), Phenoxyethanol/Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Citrus Aurantifolia, Citrus Limonum, Citrus Aurantium Dulcis, Rosmarinus Officinalis, Cymbopogon Martinii, Cedrus Atlantica, Mentha Piperita, Ocimum Basilicum, Aqua/Sucrose Laurate/Alcohol, Glycerin (veg), Sodium Chloride, Tocopherol, Citric Acid, Citral, Geraniol, Limonene.


Organic Surge Shine Boost Shampoo
Organic Surge Shine Boost Shampoo - Ingredients:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine (derived from coconut oil),Sodium Coco-Sulfate (derived from coconut oil), Decyl Glucoside (corn starch and coconut oil), Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Lauryl Glucoside, Coco-Glucoside, Phenoxyethanol/Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Citrus Grandis, Citrus Medica Limonum, Citrus Aurantium Dulcis, Aqua/Sucrose Laurate/Alcohol (sugar & coconut oil), Glycerin (veg), Sodium Chloride, Tocopherol (natural vitamin E), Citric Acid, Citral, Limonene, Linalool.


Organic Surge Moisture Boost Shampoo
Organic Surge Moisture Boost Shampoo - Ingredients:
Aqua, Cocamidopropyl Betaine (derived from coconut oil), Sodium Coco-Sulfate (derived from coconut oil), Decyl Glucoside (corn startch and coconut oil), Lauryl Glucoside/Stearyl Citrate (coconut oil & canola oil), Sodium Lauryl Glucose Carboxylate (coconut & fruit sugars), Coco Glucoside, Aqua/Chindrus Crispus (seaweed extract), Phenoxyethanol/Benzyl Alcohol, Potassium Sorbate, Parfum (organic essential oils), Aqua Sucrose LAurate/Alcohol, Glycerin (veg), Sodium Chloride, Tocopherol, Citric Acid, Geraniol, Limonene.
__________________
Wędrujące pocztówki
http://tashapostcards.blogspot.com/
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-09-10, 11:42   #900
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Amberella Pokaż wiadomość
Jeszcze raz serdecznie proszę o analizę składu (nigdzie jej nie znalazłam ), a baaardzo mi zależyMAX FACTOR MIRACLE TOUCH Liquid Illusion Foundation

Skład: Cyclopentasiloxane, Water, Tridecyl Neopentanoate, Titanium Dioxide, Mica, Butylene Glycol, Niacinamide, Talc, Acetyl Glucosamine, Silica, Candelilla Wax, Ozokerite, PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Sorbitan Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Camellia Sinensis, Glycerin, Allantoin, Dimethicone/ Methicone Copolymer, Zinc Oxide, Hydroxyapatite, Aluminum Hydroxide, Methicone, Disodium EDTA, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Benzyl Alcohol, Sodium Acetate, Propylparaben, Methylparaben.

Czy jest to dobry kompakt? Czy może coś tu zapychać/ wysuszać? Czy ma choć odrobinkę właściwości pielęgnujące?
Podklad jest ciekawy,lekki ale zarazem dobre wlsciwosci kryjace-na wyroznienie zasluguja skladniki,ktore oznaczylam na zielono ktore maja wlasciwosci pielegnujace.
Czy pozapycha?trudno ocenic chyba,ze masz cere sklonna do zapychania i wiesz czego szukac bo inaczej to rosyjska ruletka.

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
Proszę o analizę 3 balsamów do ciała.
Który z nich będzie najlepiej nawilżał i odżywiał dość suchą skórę.

1)Yves Rocher Les Plaisirs Nature Lait Velouté Pour le Corps
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ra-wersja.html

W KWC jest troszkę inny skład więc napisałam niżej skład wersji ,która mnie interesuje.

Skład: /wersja kokos/ Aqua,Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Stearic Acid,Petrolatum,Cyclopent asiloxane,Triethanolamine ,Urea,Cocos Nucifera,Butyrospermum Parkii,Cyclohexasiloxane, Parfum,Panthenol,Lanolin alkohol,Cetyl alkohol,Tocopheryl Acetate,Phenoxyethanol,Gl yceryl Stearate,Carbomer,Butylpa raben,Allantoin,Propylpar aben,Coumarin,Tetrasodium EDTA,Hexyl Cinnamal
Calkiem fajny sklad dla sucharkow polaczenie tresciwych emolientow z silikonami i ich pochodnymi,co na pewno pomoze uzyskac pozadane nawilzenie,przyjemna aplikacje i szybka wchlanialnosc.



Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
2)Yves Rocher, Nature, Balsam do ciała
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-do-ciala.html

Skład: Aqua, Paraffinum Liquidum, Polysorbate 60, Elaeis Guineensis, Urea, Glycerin, Dimethicone, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Parfum, Methylparaben, Xanthan Gum, Carbomer, Phenoxyethanol, Tetrasodium EDTA, Allantoin, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, Propylparaben, Benzyl Salicylate, Butylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Limonene, Geraniol
Balsam perfumowany ale niezle ulozony,jezeli nie masz sklonnosci do podraznien/uczulen to mozna siegnac od czasu do czasu ale lepiej skladowo przedstawia sie powyzsze mleczko.

Cytat:
Napisane przez Figarro Pokaż wiadomość
3)Yves Rocher, Hamamelis, Delikatne mleczko do ciała (nowa wersja)
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...eur-corps.html

Skład: aqua, coco-caprylate/caprate, methylpropanediol, cocs nucifera oil, glycerin, cetearyl alcohol, dimethicone, parfum, hexyldecyl laurate, hexyldecanol, butyrospermum parkii buter, hamamelis virginiana extract, cetearyl glucoside, stearyl alcohol, 1,2-hexanediol, ethylhexyl glycerin, sorbic acid, caprylyl glycol, xantan gum, tocopherol, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, alcohol, sodium hydroxide

Dziękuję
Niby nie jest zle ale z posrod tych trzech wybralabym ten pierwszy

---------- Dopisano o 11:34 ---------- Poprzedni post napisano o 11:30 ----------

Cytat:
Napisane przez sylwia2287 Pokaż wiadomość
Witam.Chciałabym kupić ten mineralny podkład,ale nie wiem czy ma dobry sklad.Mam cerę tlustą,sporo do ukrycia,rozszerzone pory.Byłoby fajnie gdyby matował i nie powodował pryszczy,ale czy tak jest?Z góry dziękuję za pomoc.Oto skład
SYPKIEGO PODKŁADU Z WYGŁADZAJĄCYMI MINERAŁAMI"IDEALNY KOLOR",AVON :


MICA
NYLON-12
METHYLPARABEN
PROPYLPARABEN
KAOLIN
AQUA
LAURYL PCA
ZINC PCA
PHENYL TRIMETHICONE
SODIUM PCA
LECITHIN
UREA
C12-15 ALKYL BENZOATE
SILICA DIMETHYL SILYLATE
TREHALOSE
POLYQUATERNIUM-51
SODIUM HYALURONATE
ATELOCOLLAGEN
RETINYL PALMITATE
SODIUM CHONDROITIN SULFATE
TOCOPHEROL
ASCORBYL PALMITATE
BETA-CAROTENE
HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL
CI 77891
CI 77163
CI 77491/77492/77499

Podklad jest wart wyprobowania choc skladowo nie wyglada rewelacyjnie to jest kilka ciekawych skladnikow,poza tym zawiera kaolin,ktory optycznie wygladzi choc niektore cery potrafi tez przesuszac.

---------- Dopisano o 11:42 ---------- Poprzedni post napisano o 11:34 ----------

Cytat:
Napisane przez tylko nuria Pokaż wiadomość
Mam ogromną prośbę do którejś z Was, znającej się na rzeczy w określeniu składu żelu do stylizacji włosów Joanny. Konkretnie chodzi mi o to czy posiada on jakiekolwiek składniki powodujące przesuszanie włosów, czyli efekt przeze mnie bardzo niepożądany. Szukam czegoś co nie wysuszy moich już i tak suchych włosów, a wydaje mi się, że Joanna mogłaby być właśnie tym kosmetykiem, nie znam się jednak na składach, stąd moje wątpliwości. Będę wdzięczna za pomoc

Joanna Styling Effect- żel nabłyszczający
składniki: AQUA, PROPYLENE GLYCOL, PVP, ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER, TRIETHANOLAMINE, LAURETH-10, PEG-25 PABA, BIS PEG-18 METHYL ETHER DIMETHYL SILANE, PHENYLBENZIMIDAZOLE SULFONIC ACID, PEG-12 DIMETHICONE, DISODIUM EDTA, PARFUM, ALPHA- ISOMETHYL IONONE, BENZYL SLICYLATE, BUTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, CITRONELLOL, HEXYL CINAMALL, LINALOOL, LIMONENE, DMDM HYDANTON, METHYLCHLOROISOTHIAZOLINO NE, METHYLISOTHIANONE

Zel sklada sie z rozpuszczalnika,polimerow ,kopolimerow na bazie silikonow ktore odpowiadaja za efekt nablyszczenia i pewnej odpornosci na wilgoc.
Trudno jest ocenic czy wysusza czy nie bo tylko Ty znasz na tyle kondycje swoich wlosow by sie wypowiedziec ale uwazam,ze warto sprobowac.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:59.