Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 40 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-29, 11:18   #1171
Mo_niczka
Raczkowanie
 
Avatar Mo_niczka
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 238
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

od jakiegos czasu czytam ten watek i podziwiam za wiadomości i pomoc..gratulacje !!! teraz sama mam problem, a poniewaz z chemią czy biochemią u mnie bardzo słabo musze poprosic was o pomoc i rade...po testach płatkowych okazało sie, ze jestem uczulona na nikiel i balsam peruwianski...poczytalam juz w necie z czym to sie je ...ale mam kilka pytan...balsam peruwianski inaczej myroxylon pereirare lub myroxylon balsamum składa się z cynameiny ( mieszanina benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu) oraz z waniliny, styracyny i farnezolu....zaczełam sprawdzac składy moich kosmetyków zeby wyeliminowac te uczulajace...i tu pojawił sie moj problem...bo...nie mam pojecia czy jesli jestem uczulona na ten benzoesan benzylu to czy rowniez na benzyl alcohol? lub benzyl salicylate?...nie mam pojęcia czy te związki maja ze soba cos wspolnego...a z przerazeniem stwierdzam, że ona występuja jako skladnik w prawie kazdym kosmetyku, który mam na półce...bardzo was prosze o rade...bo moja alergia jest bardzo dokuczliwa...i zawzięłam sie, ze jesli tylko sie da (bo nie wszyscy producenci podaja dokładny sklad kosmetyku tzn nie podają jaki to "fragrance" czy "parfum" jest uzyty do produkcji) to nie będę uzywac kosmetykow z uczulajacymi mnie składnikami....czekam na szybka pomoc
__________________
blogbezzapachu.blogspot.c om
idealneczterdziestoletnie .blogspot.com
Mo_niczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-30, 22:54   #1172
Fuzukatsu
Zadomowienie
 
Avatar Fuzukatsu
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Nie ma tak łatwo!
Wiadomości: 1 514
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Mo_niczka Pokaż wiadomość
od jakiegos czasu czytam ten watek i podziwiam za wiadomości i pomoc..gratulacje !!! teraz sama mam problem, a poniewaz z chemią czy biochemią u mnie bardzo słabo musze poprosic was o pomoc i rade...po testach płatkowych okazało sie, ze jestem uczulona na nikiel i balsam peruwianski...poczytalam juz w necie z czym to sie je ...ale mam kilka pytan...balsam peruwianski inaczej myroxylon pereirare lub myroxylon balsamum składa się z cynameiny ( mieszanina benzoesanu benzylu i cynamonianu benzylu) oraz z waniliny, styracyny i farnezolu....zaczełam sprawdzac składy moich kosmetyków zeby wyeliminowac te uczulajace...i tu pojawił sie moj problem...bo...nie mam pojecia czy jesli jestem uczulona na ten benzoesan benzylu to czy rowniez na benzyl alcohol? lub benzyl salicylate?...nie mam pojęcia czy te związki maja ze soba cos wspolnego...a z przerazeniem stwierdzam, że ona występuja jako skladnik w prawie kazdym kosmetyku, który mam na półce...bardzo was prosze o rade...bo moja alergia jest bardzo dokuczliwa...i zawzięłam sie, ze jesli tylko sie da (bo nie wszyscy producenci podaja dokładny sklad kosmetyku tzn nie podają jaki to "fragrance" czy "parfum" jest uzyty do produkcji) to nie będę uzywac kosmetykow z uczulajacymi mnie składnikami....czekam na szybka pomoc
Bo nie muszą, wystarczy, że podadzą że w kosmetyku znajduje się substancja zapachowa

Edytowane przez Fuzukatsu
Czas edycji: 2009-10-30 o 22:58
Fuzukatsu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:10   #1173
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy ten żel jest na prawdę taki cudny ?

La Roche Posay, Effaclar, Puryfing Foaming Gel New Formula (Oczyszczający żel do twarzy) (nowa wersja)

Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:17   #1174
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
Czy ten żel jest na prawdę taki cudny ?

La Roche Posay, Effaclar, Puryfing Foaming Gel New Formula (Oczyszczający żel do twarzy) (nowa wersja)

Skład: Aqua/Water,Sodium Laureth Sulfate,PEG-8,Coco-Betaine,Hexylene Glycol,Sodium Chloride,PEG-120 Methyl Glucose Dioleate,Zinc PCA,Sodium Hydroxide,Citric Acid,Sodium Benzoate,Phenoxyethanol,C aprylyl Glycol,Parfum/Fragrance(CODE F.I.L:B32025/1).
jak na moje oko to nie cudny, nie beznadziejny, taki hm... normalny..SLES, betaina, troszkę nawilżających emolientów. podejrzewam że cena około 30-35 zł. za tą cenę będziesz mieć 3 produkty innych firm które będą działać tak samo.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 12:23   #1175
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kosmetolog1 Pokaż wiadomość
jak na moje oko to nie cudny, nie beznadziejny, taki hm... normalny..SLES, betaina, troszkę nawilżających emolientów. podejrzewam że cena około 30-35 zł. za tą cenę będziesz mieć 3 produkty innych firm które będą działać tak samo.
jeśli jest zwyczajnym żelem to skąd te bardzo dobre opinie ?
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 13:07   #1176
kosmetolog1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 441
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolamaria89 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę : Bell mineral loose powder

Mica,Zinc Oxide, Phenoxyethanol, Triethoxycaprylylsilane, Ethylhexylglycerin [ +/- CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI77891, Tin Oxide ]
powinien dobrze pokrywać skórę (tlenek cynku) i wyrównywać ją, wygładzać (mika). mika będzie wpadać w zagłębienia i poprzez odbijanie światła da efekt krycia zmarszczek.

---------- Dopisano o 14:07 ---------- Poprzedni post napisano o 14:01 ----------

Cytat:
Napisane przez kasia9513 Pokaż wiadomość
jeśli jest zwyczajnym żelem to skąd te bardzo dobre opinie ?
widocznie dziewczyny są zadowolone. pytałaś czy jest cudny, po składzie można powiedzieć że jest normalny, sk,ladowo to naprawdę żadna rewelacja.
kosmetolog1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 13:07   #1177
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Iwostin, Capillin, Krem na naczynka na noc z formułą skoncentrowaną



Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 60, Isopropyl Palmitate, Cyclomethicone, Decyl Cocoate, Glycerin, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Vitis Vinifera Oil, Squalane, Esculin, Tocopheryl Acetate, Pentaerythrityl Distearate, Glyceryl Stearate, Shea Butter, Sodium Ascorbyl Phosphate, Propylene Glycol, Aesculus Hippocastanum Seed Extract, Phantenol, Sodium Acrylate, Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Biosaccharide Gum , Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Disodium EDTA , PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum.

Proszę o analizę
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 14:11   #1178
Carrie:)
Rozeznanie
 
Avatar Carrie:)
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 789
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosic jakąś dobra duszyczkę o analizę składu kremu Eucerin anti-redness neutralising day fluid SPF 15? Boję się, że będzie zapychał...
Skład :

Aqua, Glycerin, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethylhexyl Salicylate, Dimethicone, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Butyrospermum Parkii, CI 77891, Lauroyl Lysine, Squalane, Alcohol Denat., Titanium Dioxide, Sorbitan Stearate, Glycyrrhiza Inflata Root Extract, Butylene Glycol, Magnesium Aluminum Silicate, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylparaben, Trimethoxycaprylylsilane, Iodopropynyl Butylcarbamate, BHT, CI 77288, CI 77289, CI 77007

Z góry dziękuję
__________________
'I like my money right where I can see it ... hangin' in my closet'
Carrie:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-01, 23:30   #1179
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Szukalam analizy tego kremu w liście analizowanych ale nie znalazlam, przeszukując wątki analizowe tez nie.
wiec pytam czy ten drogawy krem, ktory w jakims tam niby francuskim konkursie testowania zajął drugie miejsce po Roc-ox, jest rzeczywiscie taki dobry? widze cos niecos w skladzie ale zastanawiam sie czy taka konfiguracja cos daje i w ogole.
nie chodzi mi o zapychanie tylko o faktyczny efekt polepszenia kondycji buzi pani w wieku 45lat.


Nivea Visage, DNAge Odnowa Komórek, Krem na noc 40

Skład: aqua, glycerin, cyclomethicone, dicaprylyl carbonate, butyrospermium parkii, methylpropanediol, c12-15 alkyl benzoate, hydrogenated coco-glycerides, cetearyl alcohol, glyceryl stearate citrate, squalane, tapioca starch, dimethicone, nylon-12, persea gratissima, folic acid, creatine, 1-methylhydantoin-2-imide, butylene glycol, 1,2-hexanediol, sodium carbomer, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, trisodium EDTA, methylparaben, phenoxyethanol, iodopropylyl butylcarbamate, parfum.(16.11.2007)
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 08:20   #1180
paulownia
Zakorzenienie
 
Avatar paulownia
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Asarum/Karlshamn, Sweden
Wiadomości: 3 861
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam i proszę uprzejmie o analizę tego oto kremu. Ciekawi mnie przede wszystkim czy aby na pewno nie ma - jak zapewnia producent - filtrów chemicznych i czy nada się jako krem pod makijaż.

Krem ochronny dla dzieci na słońce SPF 30 (Kolastyna)

Opis producenta:
Przebadany klinicznie krem ochronny na słońce zapewni Twojemu dziecku doskonałe zabezpieczenie przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB, nawet w pochmurny dzień. Zamiast filtrów chemicznych zawiera filtry mineralne, które tworzą skuteczną warstwę ochronną, nie wnikając w skórę. Krem pozbawiony jest wszelkich barwników oraz alkoholu, a specjalnie stworzona kompozycja zapachowa nie zawiera składników uczulających.


Skład: Skład: Aqua, Zinc Oxide, Titanium Dioxide, Diethylhexyl Carbonate, Ethylhexyl Stearate, C12-15 Alkyl Benzoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Dicaprylyl Ether, Trimethoxycaprylylsilane, Cetyl Dimethicone, Isostearic Acid, Microcrystalline Wax, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Sodium Chloride, DMDM Hydantoin, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum.
paulownia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 10:29   #1181
evitanna
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 878
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Vilcacora, krem natłuszczająco-regenerujący. Firma A-Z Medica.
INCI:
Aqua, Isopropyl Myristate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Octyl Pamitate, Cera Alba, Glycerin, Mineral Oil, Sunflower Oil, Petrolatum, Shea Butter, Hydrolyzed SoyProtein, Panthenol, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Magnesium Stearate, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Uncaria tomentos Extractm Tocopheryl Acetate, Parfum (benzyl Salicylate, coumarin, Hydroxy-Citronellal, D-Limolene Dipentene, Eugenol, Hexyl Cinnam-Aldehyde, Hydroxy-Methylpentylcyclohexenaca rboxaldehyde, DMD Hydantoin, Iodopropynyl Butylcarbamate.

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 10:39 ----------

Rewitalizująca Maseczka, Eco Linea, Certyfikowany Kosmetyk Naturalny.
Ava Laboratorium.
INCI:Aqua, Lavendula Angustifolia Flower Water, Phytosqualan, Olive Oil Eco, Glycerin, Cetearyl Oilvate, Sorbitan Olivate, Olea Europea (Olive) Fruit Oil (and) Olea Europaea (Olive) Fruit Oil (and) Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables (and) Hydrogenated Vegetable Oil (and) Glyceryl Stearate (and) Glycine Soja (Soybean) Sterols (and) Betasitosterol (and) tocpherol, Zea Mays Starch, Althea Officinalis Root Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Acacia Decurrens Flower Wax, Cetearyl Alcohol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Dehydroacetate, Zingiber Officinalis Root Extract, Xantan Gum, Lavansula Officinalis, Cymbopogon Schoenanthus, Dehydroacetic acid, Benzyl alcohol, Potasium Sorbate, Sodium Benzoate.
evitanna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-02, 17:13   #1182
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

znalazłam w lodówce niemiecki krem z aloesem Wellness & Care

podaję skład w kolejności:
Aqua
Cetyl Alcohol
Stearyl Alcohol
Stearic Acid
Petrolatum
Sunflower Oil
Glyceril Monostearate
Glycerine
Ceteareth-25
Paraffinum liquidum
Octyl Stearate BHT
Triethanolamine
Perfum
AloeBarbadensis
Methylochloroisothiasolon e
Methylisothiasolone
CI 19140, CI 42090

Czy może on zapychać, czy jest dobrym nawilżaczem i jak z tym aloesem
Mam skórę tłustą, boję się zapychania, stąd wolę zapytać, a skąd ten krem w lodówce się wziął nie mam pojęcia, musiała mama go gdzieś kupić


i dugi produkt to Tonik Acnosan Soft

skład: Aqua, Glycerine, Propylene Glycol, Water(Aqua) /Butylene Glycol/ PEG-60 Almond Glycerides/ Caprylyl Glycol/ Carbomer/Nordihydroguaiaretic Acid/ Oleanolic Acid/Panthenol/Methylochloroisothiasolin one/Methylisothiasolinone, -bromo-2-nitropropane-1,3-diol

czy jego skład naprawdę działa antytrądzikowo i jest dobry, czy może leczyć zmiany trądzikowe ( zapalne, zaskórniki itd)
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 19:59   #1183
Julianka_7oo7
Zadomowienie
 
Avatar Julianka_7oo7
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 1 297
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić o analizę?

Skład:
Purifed Water, Dicaprylyl Maleate,Petrolatum,Sodium PCA,Squalane,Cetearyl Alcohol, DEA Cetyl Phosphate, Dimethicone, Glycerine, Carbomer, Methyloparaben, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Benzyl Alcohol, Triethanolamine, Lavender

Emulsja nawilżająca Dermactan firmy KATO LABORATOIRES

Proszę o analizę pod kątem mojej cery, jestem w trakcie kuracji przeciwtrądzikowej, moja cera jest wrażliwa, podatna na podrażnienia, z problemami cery naczynkowej. Przy tym podatna na zapychanie, zapchał mnie nawet "delikates" Physiogel.
Julianka_7oo7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-02, 20:21   #1184
martuska888
Raczkowanie
 
Avatar martuska888
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 294
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163]

Podobno stworzony dla cery trądzikowej. Doświadczenie mi jednak mówi, że często kosmetyki reklamowane jako "przeciwtrądzikowe" kompletnie się nie nadają do problemowej cery.
Dlatego proszę o analizę składu, szczególnie pod kątem zapychania.

Z góry dziękuję.
__________________

I nic we mnie i nic koło mnie
Kiedy się dziwić przestanę
Kiedy się dziwić przestanę
Będzie po mnie.

Wszystko jest możliwe.
Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu.
martuska888 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 09:25   #1185
1evitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 19
L-retinol AGT - co to takiego?

Witam!
mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź w tym wątku, poniewaz przeszukałam internet i nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Moja koleżanka używa na noc kremu firmy Cosmedix. Powiedziała mi, że jest on z retinolem. Poprosiłam ją, aby podała mi nazwę owego retinolu i jedyne co wyczytała w składzie tego preparatu to właśnie "L-retinol AGT". Poniewaz sama lada dzień bedę uzywac kremu z retinalem ciekawa byłam co tez ona używa i szczerze mówiąc teraz zgłupiałam bo nigdzie nie mogę znaleźć tego składnika (z forami biochemicznymi włącznie). Podejrzewam, że pewnie firma Cosmedix nazwała tak jakąś substancję - pytanie tylko jaką?
Z góry dzięki
1evitka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 21:12   #1186
kasia9513
Zakorzenienie
 
Avatar kasia9513
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 369
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę pod względem zapychania, matowienia, oczyszczania, zapobiegania wypryskom, ich leczenia i zwężania porów

SVR, Lysanel Active (Krem do intensywnej pielęgnacji cery tłustej, trądzikowej i mieszanej)
Skład: émulsion H/E, alphahydroxy Ac.s et betahydroxy Ac.s 12 % dont Ac. glycolique, Ac. salicylique, Ac. lactique, Ac. azélaque 1,5 %, microspheres de polyamide 2 %, sels de Zn 0,5 %, sorbitol 3 %, Pc Na 1 %, allanto?ne 0,5 %.
aqua (purified water), glycolic acid, sodium lactate, ethylhexyl stearate, potassium azelaoyl diglycinate, sorbitol, myristyl alcohol, cetyl alcohol, methyl metacrylate cross polymer, sodium pca, glyceryl stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, dimethicone, myristyl glucoside, silica, lactic acid, salicylic acid, peg-75 stearate, zinc pca, allantoin, xanthan gum, ceteth ?20, steareth ? 20, methylparaben, parfum.

Iwostin, Purritin, Żel na dzień

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Methylpropanediol, Carbomer, Laureth-7/Polyacrylamide/Polydecene, Tea Tree (Malaleuca Alternifolia) Oil, Sodium PCA/Magnesium PCA/Zinc PCA/Magnase PCA, Allantoin, Salicylic Acid, Triclosan, Aloe Barbadensis, Parfum, Sodium Hydroxide, Methylchloroisothiazolino ne/Methylisothiazolinone.


Iwostin, Purritin, Emulsja matująca

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Glycerin, Isopropyl Palmitate, Grape (Vitis Vinifera) Seed Oil, Aluminium Starch Octenyl Succinate, Cetearyl Alcohol, Aloe Vera (Aloe Barbadensis), Zinc PCA, Alpha Hydroxy Acids, Caprylic / Capric Triglyceride / Sodium Acrylates Copolymer, Allantoin, Triclosan, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid


Vichy, SkinSet, Stabilizing Hydrating Care (Stabilizujący krem nawilżający do młodej i mieszanej skóry)

Skład: Aqua, Polyethylene, Glycerin, Alcohol Denat., Phenyl Trimethicone, Nylon-66, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Butyrospermum Parkii, C13-14 Isoparaffin, Hamamelis Virginiana, Algae, Solanum Lycopersicum, Zinc PCA, Glycolic Acid, Litchi Chinensis, Triethanolamine, Arginine PCA, Poloxamer 338, Caprylol Salicylic Acid, Tetrasodium EDTAS, Laureth-7, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Polyacrylamide, Polycaprolactone, Iodopropynyl Butylcarbamate, Methylparaben, Phenoxyethanol, CI 14700, Ci 19140, Parfum
__________________
Idealistka z własnymi marzeniami





Świeżynka

Edytowane przez kasia9513
Czas edycji: 2009-11-04 o 21:29
kasia9513 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-03, 22:02   #1187
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: L-retinol AGT - co to takiego?

Cytat:
Napisane przez 1evitka Pokaż wiadomość
Witam!
mam nadzieję, że otrzymam odpowiedź w tym wątku, poniewaz przeszukałam internet i nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Moja koleżanka używa na noc kremu firmy Cosmedix. Powiedziała mi, że jest on z retinolem. Poprosiłam ją, aby podała mi nazwę owego retinolu i jedyne co wyczytała w składzie tego preparatu to właśnie "L-retinol AGT". Poniewaz sama lada dzień bedę uzywac kremu z retinalem ciekawa byłam co tez ona używa i szczerze mówiąc teraz zgłupiałam bo nigdzie nie mogę znaleźć tego składnika (z forami biochemicznymi włącznie). Podejrzewam, że pewnie firma Cosmedix nazwała tak jakąś substancję - pytanie tylko jaką?
Z góry dzięki
Najlepiej nich Ci kolezanka udostepi sklad INCI i wtedy bedzie mozna pomoc w sposob skuteczny
Poki co watek lacze i na przyszlosc prosze korzystac z juz istniejacych.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-05, 11:50   #1188
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Dot.: L-retinol AGT - co to takiego?

proszę o analizę pod kątem "zapychaczy" i możliwego podrażnienia skóry mieszanej, trądzikowej

HYDROLAN
AQUA
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE
POLYDECENE
PETROLATUM
GLYCERIN
SACCHARIDE ISOMERATE
PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE
CETEARYL ALCOHOL
PHENOXYETHANOL
METYLOPARABEN
ETYLOPARABEN
PROPYLOPARABEN
BUTYLOPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
SODIUM CARBOMER

Edytowane przez dusiaaa
Czas edycji: 2009-11-05 o 11:54
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 09:42   #1189
Koczica81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Gdzieś tam ..
Wiadomości: 34
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam.
Jest to calkowita nowość czy rzeczywiscie ma choc troche z obiecanych właściwośći? takie małe a takie drogie ? i nie wiadomo czy zadziała ;]
SVR, Lysalpha, Cicapeel Peeling redukujący blizny potrądzikowe (Wskazania: usuwanie świeżych śladów blizn potrądzikowych i zapobieganie powstawaniu nowych zmian)
skład: Aqua, glucono delta lactone, pentylene glycol, glycerin, butylene glycol, sodium hydroxide, zinc PCA, Tephrosia purpurea, PEG-8 dimethicone, hydroxyethylcellulose, PPG-1 PEG-9 lauryl glycol ether, PPG-26 buteth-26, PEG-40 hydrogenated castor oil, disodium EDTA, chlorphenesin, phenoxyethanol, fragrance.
Koczica81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 09:54   #1190
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Lirene Ideale

Witam, poprosze o analize kremu dla mojej mamy nie chce zeby kupowala kota w worku.
Mam tylko nadzieje, ze nie przekrecilam skladnikow, bo przepisywalam je z probki i chcialam dostac oczoplasu

Lirene, Ideale Skin Duo-Activation 45+, liftingujaco-regenerujacy krem przeciwzmarszczkowy na dzien SPF 15

Inci: aqua, glycerin, paraffinum, liquidum, ethylhexyl methoxycinnamate, Di-C12-13 alkyl tartrate, dimethicone, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, pentaerythrityl tetraisostearate, butyl methoxydibenzoylmethane, niacinamide, polyacrylamide, ethylhexyl triazone, hydrogenated olive oil decyl esters, ribes nigrum (black currant) seed oil, C13-14 isoparaffin, laureth-7, methyl methacrylate crosspolymer, triticum vulgare (wheat) germ protein, magnesium ascorbyl phosphate, lecithin, alcohol denat., xanthan gum, ethylhexylglycerin, xanthophyll, methylparaben, phenoxyethanol, methylchloroisothiazolino ny, benzoic acid, methylisothiazolinone, dehydroacetic acid, polyaminopropyl biguanide, parfum, benzyl alcohol, limonene, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol, benzyl benzoate, CI 16035.

Uff

Z gory dziekuje.
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 12:55   #1191
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: Lirene Ideale

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Witam, poprosze o analize kremu dla mojej mamy nie chce zeby kupowala kota w worku.
Mam tylko nadzieje, ze nie przekrecilam skladnikow, bo przepisywalam je z probki i chcialam dostac oczoplasu

Lirene, Ideale Skin Duo-Activation 45+, liftingujaco-regenerujacy krem przeciwzmarszczkowy na dzien SPF 15

Inci: aqua, glycerin, paraffinum, liquidum, ethylhexyl methoxycinnamate, Di-C12-13 alkyl tartrate, dimethicone, cetyl alcohol, potassium cetyl phosphate, pentaerythrityl tetraisostearate, butyl methoxydibenzoylmethane, niacinamide, polyacrylamide, ethylhexyl triazone, hydrogenated olive oil decyl esters, ribes nigrum (black currant) seed oil, C13-14 isoparaffin, laureth-7, methyl methacrylate crosspolymer, triticum vulgare (wheat) germ protein, magnesium ascorbyl phosphate, lecithin, alcohol denat., xanthan gum, ethylhexylglycerin, xanthophyll, methylparaben, phenoxyethanol, methylchloroisothiazolino ny, benzoic acid, methylisothiazolinone, dehydroacetic acid, polyaminopropyl biguanide, parfum, benzyl alcohol, limonene, geraniol, alpha-isomethyl ionone, citronellol, benzyl benzoate, CI 16035.

Uff

Z gory dziekuje.

polyacrylamide -czynnik potencjalnie rakotwórczy. niby jeden krem nie zrobi krzywdy ale moze masz jakis iinny na oku bez poryklamidu? bo tak to wiwazanki nie radza uzywac stale wlasnie przez ten polyacrylamid.
poza tym krem tlusty, z niestabilnym filtrem, i skladnikow przeciwzmarszczkowych to on za bardzo nie ma.
jak na moja widze to taki sobie krem, ale moze ktos mądrzejszy sie wypowie i poprawi moje bledy jak cos
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/

Edytowane przez ultrafiolet88
Czas edycji: 2009-11-06 o 12:59
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 16:56   #1192
Ligiya
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 204
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składników tego kremu, chodzi mi głównie o podkreślenie potencjalnych zapychaczy i alergenów.

Oceanic: AA Therapy Trądzik, krem matujący na dzień

Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Propylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Di C12-13 Alkyl Malate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Tridecyl Salicylate, Glyceryl Stearate Citrate, Nylon-12, Glycerin, Caprylyl Methicone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Butylene Glycol, Allantoin, Azelaic Acid, Retinyl Palmitate, Glycyrrhetinic Acid, Methylparaben, Propylparaben, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Disodium Phosphate, PEG-35 Castor Oil, Lecithin, Xanthan Gum, Atelocollagen, Sodium Chondroitin Sulfate.
Ligiya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 18:22   #1193
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kneipp Olejek do ciała- słodkie migdały

skład: Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus, Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Ethylhexaanoate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Citrus Aurantium Dulsic Oil, Lavendulu Hybrida Oil,Pogostemon Cablin Oil, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Citrus Nobilis Peel Oil, Guaiacum Officinale Wood Oil, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol, Citronellol, Parfum, Tocopherol

Opakowanie jest ppo niemiecku, więc nie wiem jakie ten kosmetyk powinien dawać rezultaty. Myślę, ze po analizie składu się dowiem I mam pytanie: czy ten olejek nada się do włosów?
Przepisywałam sklad z opakowania, dlatego przepraszam za możliwe pomyłki. Z góry dziękuję!
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-06, 22:34   #1194
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez paspartu Pokaż wiadomość
Kneipp Olejek do ciała- słodkie migdały

skład: Isopropyl Myristate, Helianthus Annuus, Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Ethylhexaanoate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopheryl Acetate, Retinyl Palmitate, Citrus Aurantium Dulsic Oil, Lavendulu Hybrida Oil,Pogostemon Cablin Oil, Citrus Medica Limonum Peel Oil, Citrus Nobilis Peel Oil, Guaiacum Officinale Wood Oil, Limonene, Linalool, Coumarin, Citral, Geraniol, Citronellol, Parfum, Tocopherol

Opakowanie jest ppo niemiecku, więc nie wiem jakie ten kosmetyk powinien dawać rezultaty. Myślę, ze po analizie składu się dowiem I mam pytanie: czy ten olejek nada się do włosów?
Przepisywałam sklad z opakowania, dlatego przepraszam za możliwe pomyłki. Z góry dziękuję!

swietny sklad mozesz powiedziec gdzie to dostalas?
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 11:05   #1195
paspartu
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 088
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
swietny sklad mozesz powiedziec gdzie to dostalas?
Moja ulubiona pani z ulubionego zielarskiego dała mi próbkę, niestety nie wiem czy jest dostępny w zwykłym opakowaniu, bo na internecie takiego nie ma.
Dowiem się wiec jakie będą po nim efekty i czy mogę nanieść na włosy?
__________________
podpis zawierał niedozwolone treści - usunięty przez administrację forum
paspartu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 16:12   #1196
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

jako ze nikt mądrzejszy sie narazie nie pojawia, to ja napisze co mysle,a mysle ze mozesz uzyc jako odzywke bo to same w sumie fajne olejki. jesli chcesz odzywic wlosy to zdajemi sie ze bedzie dobry
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-07, 19:55   #1197
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

dziewczyny a co powiecie o tym zelu do twarzy, ktory przeznaczony jest do skory tlustej/tradzikowej.

Aqua, Glycolic Acid, Propylene Glycol, Aminomethyl Propanol, Hydroxy Propyl Guar, Soluble Collagen, Sodium Hyaluronate, Kojic Acid, Imidazolidinyl Urea, Dosidium Edta, Sodium Hydrosulfite.
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 12:12   #1198
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

trillinka
podaj dokladna nazwe i firme.

ma kwas glikolowy, kwas hialuronowy-nawilzajacy, kwas kojowy antybakteryjny i rozjasniajacy.
niema sls ani sles, nie wiem czy nie bedzie wyszuszal. sprobuj.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:11   #1199
trillinka
Rozeznanie
 
Avatar trillinka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 815
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ultrafiolet88 Pokaż wiadomość
trillinka
podaj dokladna nazwe i firme.

ma kwas glikolowy, kwas hialuronowy-nawilzajacy, kwas kojowy antybakteryjny i rozjasniajacy.
niema sls ani sles, nie wiem czy nie bedzie wyszuszal. sprobuj.
dziekuje za odp. a cala nazwa tego kosmetyku to A.G.15 gel acido glicolico 15%
__________________
mezatka od 20.09.2008

zapuszczam wlosy stan obecny (19.02.11r.) 54cm
trillinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-11-08, 13:29   #1200
ultrafiolet88
Zakorzenienie
 
Avatar ultrafiolet88
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 13 899
Dot.: L-retinol AGT - co to takiego?

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
proszę o analizę pod kątem "zapychaczy" i możliwego podrażnienia skóry mieszanej, trądzikowej

HYDROLAN
AQUA
CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLICERIDE
POLYDECENE
PETROLATUM
GLYCERIN
SACCHARIDE ISOMERATE
PEG-100 STEARATE
GLYCERYL STEARATE
CETEARYL ALCOHOL
PHENOXYETHANOL
METYLOPARABEN
ETYLOPARABEN
PROPYLOPARABEN
BUTYLOPARABEN
ISOBUTYLPARABEN
SODIUM CARBOMER
no tyle ile umiem to widze potencjalne zapychacze na czarno,mnie na bank by zapchaly trojglicerydy, no i parabeny moga podraznic, te czerwone. jak do tlustej skory to nie bardzo moim zdaniem no i nic ciekawego w skladzie...

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:21 ----------

Cytat:
Napisane przez martuska888 Pokaż wiadomość
Rossmann, Synergen, Kompakt Puder (Antybakteryjny puder w kompakcie)

Skład: Talc, Dimethylimidazolidinone Rice Starch, Mica, Aqua, Magnesium Myristate, Propylene Glycol, Octyldodecanol, Isopropyl Myristate, Bisabolol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Farnesol, PEG-150, Silica, Ricinus Communis, Cetearyl Alcohol, Allantoin, Quaternium-26, Glyceryl Ricinoleate, Carnauba, Candelilla Cera, Sodium Cetearyl Sulfate, Stearic Acid, Cera Microcristallina, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamine, Cetyl Alcohol, Cera Alba, Paraffinum Liquidum, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Amyl Cinnamal, Benzyl Salicylate, Coumarin, Eugenol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone, Parfum [+/- CI 77891, CI 77491, CI 77492, CI 77499, CI 75470, CI 77163]

Podobno stworzony dla cery trądzikowej. Doświadczenie mi jednak mówi, że często kosmetyki reklamowane jako "przeciwtrądzikowe" kompletnie się nie nadają do problemowej cery.
Dlatego proszę o analizę składu, szczególnie pod kątem zapychania.

Z góry dziękuję.
uprzedzam ze nie znam sie super, ale talc napierwszy mmiejscu to moze chyba zapchac... poza tym Cera Alba, Paraffinum Liquidum,Isopropyl Myristate to tez zapychacze, poza tym taaki dlugi sklad to moze cos podraznic, widze kilka dobrych skladnikow na trądzik ale przy tych zapychaczach to hm...
ja bymsobie odpuscila,moze jakis mineralny puderek sprobuj? mnie sie bardzo buzia poprawila po mineralkach.
__________________
Klikaj codziennie!

http://www.poomoc.pl/
ultrafiolet88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:28.