Co kupujecie u Thanatosa? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-08, 15:51   #31
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Mleczka mozna bezposrednio nakladac na twarz ,jak np. krem,mozna je stosowac jako dodatek do kremow,balsamow,odzywek,s zamponów,moga slużyć również do demakijażu
Dziekuje bardzo!
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-10, 19:57   #32
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie nie umiem znaleźc zastosowania ani właściwości mleczka mauka Może odkryjesz przede mną tą tajemnice i mnie oświecisz bo nie wiem czy mam się napalać
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 10:06   #33
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Mleczko Manuka, dzięki swojemu specyficznemu składowi chemicznemu (triketony), posiada właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne, przeciwtrądzikowe, przeciwzapalne i antyalergiczne. Jest dodawane do produktów ochrony stóp, preparatów przeciwgrzybicznych, preparatów ochronnych do skóry i włosów, preparatów przeciwtrądzikowych, łagodzących podrażnienia skóry, preparatów chroniących przed przykrym zapachem ciała i stóp.
Cukry i proteiny zawarte w mleczku nadają mu również właściwości kondycjonujące i zmiękczające
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-12, 11:04   #34
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

czyli warto się napalać
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-13, 16:59   #35
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dzięki za odp Tak mi się kombiuje, czy mleczko manuka nie możnaby używać jako dezodorantu? Bo antyperspiratów i tak nie używam, więc potrzebne tylko coś co nie pozwoli się namnożyć bakteriom...
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-14, 14:13   #36
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Pojawiły się trzy nowe produkty :
żel aloesowy 200x1 w cenie 12,2 zł za 10 g.
nawilżacz Gelmoist : 12,2 za 50 ml.
Fluid z biosiarki,w cenie 15,86 za 50 m
l.
Jeśli chodzi o ekstrakty i mleczka,proszę uzbroić się w cierpliwośc.Niestety nie dotarły jeszcze do mnie
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-20, 21:06   #37
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie ile prcent ekstraktu z winogron na mleczko winogronowe? Pytam bo nie wiem czy zakupić u Ciebie mleczko czy sam ekstrakt
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-20, 23:57   #38
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

W zależności od rodzaju mleczka,danego ekstraktu jest od 5 do 8%
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 13:04   #39
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Chciałbym tylko dodać,że ekstrakty są już dostępne w sprzedaży :
ginkgo biloba,spirulina,izofl.so jowe 40%,ekstrakt z pestek winogron oraz lotos.
Niedługo pojawi się kwas alfa liponowy,oraz olej z wiesiołka,ogórecznika i czarnej porzeczki.Pozdrawiam
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-21, 14:04   #40
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Chciałbym tylko dodać,że ekstrakty są już dostępne w sprzedaży :
ginkgo biloba,spirulina,izofl.so jowe 40%,ekstrakt z pestek winogron oraz lotos.
Niedługo pojawi się kwas alfa liponowy,oraz olej z wiesiołka,ogórecznika i czarnej porzeczki.Pozdrawiam

Ooo, to fajnie, że oferta się rozszerza Ja czekam z zamówieniem na mleczko manuka więc pewnie zamówie dopiero w połowie lipca jak wróce z wyjazdu
Pozdrawiam!
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-25, 09:09   #41
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Mleczko manuka oraz mleczko waniliowe są już dostępne Uprzedam jednak odrazu o zapachach,wanilia ma bardzo delikatny zapach,takze doznac zapachowych nie doznanie Mleczko manuka z kolei,ma mocny,pieprzowy zapach
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-06-30, 12:19   #42
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Thanatosie, mam dość głupie pytanie : z czego pozyskiwana jest gliceryna, którą masz w sklepie?
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-02, 20:16   #43
ziuta.
Rozeznanie
 
Avatar ziuta.
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 806
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

czy mozna by na bazie mleczka zrobic krem- z dodatkiem jakiegos oleju i kw hialuronowego i np ekstraktu z owsa? nie chodzi mi o ekspresowe serum. czy trzeba do tego dodac emulgator? jesli tak to jaki? i jak z konserwantem?
ziuta. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 10:23   #44
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Stosuję mleczko owsiane do demakijazu, dodaje do mleczka krople oliwki HIPP i cudownie wszystko zmywa z oczu !! Nie piecze, nie tłuści, ładnie wszystko sie wchłania. Polecam bardzo
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-03, 11:47   #45
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

A co mozna zrobić z ekstarktem z lotosu? Bo on mnie bardzo kusi, ale nie mam pojęcia, z czym go łączyć, w jakich ilościach ani w ogóle do jakich kosmetyków go dodawać
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-04, 08:47   #46
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A co mozna zrobić z ekstarktem z lotosu? Bo on mnie bardzo kusi, ale nie mam pojęcia, z czym go łączyć, w jakich ilościach ani w ogóle do jakich kosmetyków go dodawać
ja też poproszę o informację
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-06, 17:18   #47
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Czekam dalej na info o lotosie


A przy okazji mam kolejne pytanie... Chciałam ukręcić sobie balsam do ciała (taki do ogólnego wsmarowywania w siebie po kąpieli).

Wymyśliłam mniej więcej takie składniki:
mleczko pszeniczne (ale winogronowe jest gęstsze, czy też dobrze nawilża i odżywia?)
olej z alg
jakiś jeszcze olej odżywiający
gliceryna
ekstrakt z soi
alantoina
mocznik
zielona herbata
olejki eteryczne (na rozstępy, cellulit)

Czy te składniki ze sobą współgrają? Jeśli tak, co powinno być w jakiej ilości i w jakiej fazie? Czy taki balsam da się czymś zagęścić? I czy można tak po prostu dodać konserwantu (bo machnęłabym od razu z 200ml)?
Wpadłam jeszcze na pomysł, żeby zamiast mleczka dodać bazy kremowej albo masła karite... czy to miałoby sens?


Aha, chętnie się jeszcze dowiem, jak stosować keratynę i proteiny mleka w celu regeneracji włosów

Edytowane przez rocki
Czas edycji: 2007-07-07 o 18:29
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 15:06   #48
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Już jestem Przepraszam,że dopiero teraz odpisuje,ale przez ostatnie dwa tygodnie miałem urwanie głowy z moją pajęczą menażeria

Ekstakt z lotosa można wykorzystać w serach przeciwko przebarwieniom.Lotos wykazuje silne wlasciwosci antyoksydacyjne. Biore sie za przepisy i do konca tygodnia podam nowe receptury na sera,maseczki do wlosow i kremy do twarzy.

Co do tego Twojego balsamu,to proporcje skladnikow,ktore chcesz użyc mogą wygladac nastepujaco :

mleczko pszeniczne od 5 do 10%
olej z alg 10-20%
jakiś jeszcze olej odżywiający 5-15 %
gliceryna 2-4%
ekstrakt z soi 1-3%
alantoina 1-2%
mocznik 2-3% ( wiekszych ilosciach sprawa,ze baza kremowa stanie sie wodnista)
zielona herbata 1-3%
Jeden z ekstaktow mozesz zastapic niacynamidem w ilosci 2-4%

Maslo shea mozesz dodac,sprawi ,ze konsystencja bedzie bardziej gesta.
Przy ilosci 200 ml. bez konserwantow nie obejdzie sie.

Bazy kremowej musialabys dodac jakies 60-70% ogolnej masy calego balsamu.Chyba,ze planujesz jako baze potraktowac mleczko pszeniczne,lub winogronowe,ktore jest bardziej budyniowate niz plynne.
Wszystkie skladniki,ktore wymienilas spokojnie rozpuszczaja sie w wodzie.Jesli jako bazy uzyjesz mleczka pszenicznego,to wszystkie skladniki poprostu dodajesz do mleczka i w nim je rozpuszczasz.Woda bedzie zbedna

Keratyne i proteiny mleka mozesz dodac odrazu do szamponu lub odzywki w ilosci 4-5%.Z tym,ze proteinami i keratyna mozna "przekarmic" wlosy,wiec lepiej nie dawac maks. dawek tych sladnikow.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 16:10   #49
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Dzięki Thanatosie Jeszcze ostatnie pytanie... Chyba jednak wolałabym użyć bazy kremowej ciężkiej, żeby balsam wyszedł mi ładny i gęsty. Czy to znaczy, że te wszystkie ekstrakty itd. mam najpierw rozpuścić w wodzie (jesli tak, to w jakiej ilości?), a potem dodać je do bazy? I jaka wtedy jest kolejność? Czy najpierw do bazy dodaję oleje, a potem jeszcze wlewam te rozpuszczone składniki? Czy to się ładnie połączy? A, i czy skoro krem ma być z mocznikiem, to nie muszę też dodać kwasu mlekowego?


To teraz już tylko czekam na pieniądze i składam duże zamówienie Tylko czy jest możliwość kupowania po 50ml oleju? Bo 100 to mi raczej do nieczego nie potrzebne...
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-07-10, 16:39   #50
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Kwasu mlekowego nie musisz dodawać.Mocznik spokojnie wytrzyma
Ekstrakty mozesz rozpuscic w wodzie i wlac do bazy,albo w mleczku jesli bedziesz je dodawac.Najpiew lepiej dodac skladniki tluszczowe do bazy,wymieszac i dopiero potem dodac skladniki rozpuszczone w wodzie.
Taki krem (balsam) najlepiej trzymac w lodówce,ze wzgledu na substancje aktywne.Baza kremowa ma w swoim skladzie konserwanty,jednak nie jest ich tam na tyle duzo,zeby balsam mogl "leżakować" 2-3 miesiace na pólce. Chyba,ze we własnym zakresie dodasz wiecej konserwantu.
Oleje i pozostale skladniki,miedzy innymi proteiny wprowadze w mniejszych ilosciach
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 16:49   #51
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

O nie... właśnie zwiedzałam Twoją stronę i znalazłam kolejną rzecz, którą bym chciała Jak można używać tej bazy do włosów? Czy można po prostu wlać do niej trochę protein? Czego jeszcze mozna dodać? Bo chciałam sobie sama zrobić odżywke z oleju kokosowego, ale może bardziej praktyczna byłaby taka baza?

Balsam do ciała już mniej więcej wiem, jak ma wyglądać, dziękuję
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 17:09   #52
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

to ja jeszcze podbiję swoje nietypowe pytanie o glicerynę - pytam, bo skoro źródłem gliceryny są m.in. tłuszcze roślinne, to czy można taką glicerynę wciapić do serum z wit. c? wiem, że glicerynę pochodzenia roślinnego mają w ecospa, nie wiem, czy masz Thanatosie w ogóle dostęp do takiej informacji, z czego pozyskiwana jest ta w Twoim sklepie, ale jeśli miałbyś to chętnie bym się dowiedziała z góry bardzo serdecznie dziękuję
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 17:33   #53
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Postaram sie dowiedziec o pochodzenie gliceryny.Ale podejrzewam,ze pewnie martwisz sie o metale cięzkie. Ode mnie dodam tyle,ze nie masz o co sie martwic.Tego jest tam tak mala ilosc,ze w zupelnosci nie wplynie to na jakosc serum.

A co do bazy kremowej Rocki .Mozesz dodac do niej praktycznie kazdy skladnik,ktory nadaje sie do wlosow,zaczynajac od protein,po hydromanil,gliceryne czy kwas. hial. Co do dzialania,to trudno mi powiedziec.Przy moich 10 mm. trudno mi stwierdzic czy dziala lepiej lub gorzej niz olej kokosowy. Jesli chcesz ,to podesle CI probke i przetestujesz sobie.Podeslij mi tylko swoj adres na priv.
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-10, 22:14   #54
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

odebralam zamowienie na 200 ml mleczka owsianego, proteiny mleka i jedwabiu oraz baze kremowa pod odzywke; dostalam do tego 5 probek hydrolat rozany, mleczko waniliowe, mleczko manuka, gelmoist (z ktorym nie bardzo wiem co zrobic) i NMF (ten ostatni zadowolil mnie najbardziej ); taka uwaga techniczna - na baze kremowa i mleczko przydaloby sie bardziej poreczne opakowanie ; jak sprawa wyglada z konserwantami? wszystkie skladniki trzymam w lodowce ale wolalabym np. mleczko owsiane z NMF trzymac w lazience (chociaz 100 ml) - mozna?
__________________
Wymianka
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 11:20   #55
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Postaram sie dowiedziec o pochodzenie gliceryny.Ale podejrzewam,ze pewnie martwisz sie o metale cięzkie. Ode mnie dodam tyle,ze nie masz o co sie martwic.Tego jest tam tak mala ilosc,ze w zupelnosci nie wplynie to na jakosc serum.
dokładnie, martwiły mnie metale dziękuję ślicznie za odpowiedź skoro mam się nie martwić, bo i tak nie zrobią krzywdy serum, to nie chciałabym już sprawiać kłopotu z dowiadywaniem o to pochodzenie
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 13:11   #56
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez nri Pokaż wiadomość
odebralam zamowienie na 200 ml mleczka owsianego, proteiny mleka i jedwabiu oraz baze kremowa pod odzywke; dostalam do tego 5 probek hydrolat rozany, mleczko waniliowe, mleczko manuka, gelmoist (z ktorym nie bardzo wiem co zrobic) i NMF (ten ostatni zadowolil mnie najbardziej ); taka uwaga techniczna - na baze kremowa i mleczko przydaloby sie bardziej poreczne opakowanie ; jak sprawa wyglada z konserwantami? wszystkie skladniki trzymam w lodowce ale wolalabym np. mleczko owsiane z NMF trzymac w lazience (chociaz 100 ml) - mozna?
Wszystko najlepiej trzymać w lodówce,ale jak dodasz do mleczka z 1% konserwantow,albo tak z 5-6% etanolu to wytrzyma w lazience.Mleczka maja konserwanty,ale sa to bardzo sladowe ilosci i nie jestem w stanie zagwarantować,że mleczko nie popsuje sie w lazience. Chociaz ja swoja mieszanke mleczka owsianego trzymam w pokoju i jak narazie nic sie nie zepsulo.A trzymam je ze 3 tygodnie juz

Gelmoist,to nawilzacz,dziala podobnie do hydromanilu.Stosuje sie go do 5%.Calkiem niezle nawilza,ale przy tlustej skorze moze troche sie lepic.

A co do probek,to poprostu na oko dawalem.Takze przykro mi ,ze nie trafilem Dlatego wole jak przy zamowieniu odrazu sie pisze,jakie probki kogo interesuja
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 13:42   #57
jonajona
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 122
Send a message via Skype™ to jonajona
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
A co do probek,to poprostu na oko dawalem.Takze przykro mi ,ze nie trafilem Dlatego wole jak przy zamowieniu odrazu sie pisze,jakie probki kogo interesuja
Witam, Ja się ciesze z tych nieznanych mi próbeczek, myślę, że to właśnie na tym polega, że dzięki niespodziance, mogę dołączyć do swojej lodówkowej kolekcji coś całkiem nowego o czym, być może wcześniej nie wiedziałam że jakie jest interesujące.
Thanatosie mam próbkę sodium PCA + aloes oraz proteiny mleka, od Ciebie. Proszę podpowiedz mi gdzie mogłabym te próbeczki dodac i jak wykorzyastać . pozdrawiam
__________________
Joanna
jonajona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-11, 16:51   #58
nri
Zadomowienie
 
Avatar nri
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 687
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
A co do probek,to poprostu na oko dawalem.Takze przykro mi ,ze nie trafilem Dlatego wole jak przy zamowieniu odrazu sie pisze,jakie probki kogo interesuja
zle sie zrozumielismy probki mi bardzo odpowiadaja - wlasnie dlatego, ze moge probowac rozne rzeczy bez zamawiania w ciemno
natomiast prosze o przemyslenie kwestii samych opakowan - bazy kremowe moglyby byc w klasycznych, szerokich opakowaniach z wieczkiem a mleczko w takich z dozownikiem - czy chociaz z korkiem

przetestowalam probki; mleczka dobrze nawilzaja, waniliowe pachnie subtelnie ale ladnie; hydrolat i NMF rowniez mnie zadowolily; nie przeczytalam adnotacji "5%" do gelmoistu i nalozylam go jak krem - czulam jakbym miala na twarzy maseczke sciagajaca, pory mi sie rozszerzyly, cera stala sie szorstka i swiecaca; na szczescie uratowalam sie hydrolatem, skrobia i effaclarem - chociaz minie troche czasu zanim wszystko wroci do normy; sek w tym, ze mam tak samo po juvicie, ktory mozna nakladac w wiekszych ilosciach; co mi szkodzi? gliceryna? jesli tak to z czego moglabym ukrecic serum z witamina C? myslalam o zel-kremie z BU ale boje sie, ze mi zaszkodzi; co proponujecie?
__________________
Wymianka

Edytowane przez nri
Czas edycji: 2007-07-12 o 13:02
nri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-12, 18:34   #59
aako
Zakorzenienie
 
Avatar aako
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 198
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Cytat:
Napisane przez thanatos Pokaż wiadomość
Oki,mam przepis :
9 g.mleczka owsianego
0,3 g.NMF
0,2 g. gliceryna
0,2-0,25 zielona herbata
0,02 aloes 200x
Jesli serum bedzie dla Ciebie za malo odzywcze ,mozesz dodac 2-3 krople dowolnego oleju

Wszystko rozpuszczasz po kolei w mleczku.Zielona herbate trzeba troche pomieszac ,ale bez problemu rozpuszcza sie .Mleczko z bialego zrobi sie różowe
Pozdrawiam
czy można mleczko owsiane zastąpić mleczkiem waniliowym ??
aako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-13, 16:02   #60
thanatos
Raczkowanie
 
Avatar thanatos
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 264
GG do thanatos
Dot.: Co kupujecie u Thanatosa?

Pewnie,że możesz Przepisy można dowolnie zmieniać i modyfikować
thanatos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:39.