Okulary słoneczne dla kierowców - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Auto Marianna

Notka

Auto Marianna Lubisz auta i motocykle? Fascynuje cię motoryzacja? Dołącz do forum Auto Marianna, podziel się swoją pasją i wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 14:51   #1
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331

Okulary słoneczne dla kierowców


Jezdzicie w okularach jak jest słońce? w jakich? gdzie je kupujecie? Jakie polecacie?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 17:32   #2
Jupi
Zadomowienie
 
Avatar Jupi
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 1 785
GG do Jupi
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

to chyba przesada z pomyslami na nowe watki...
__________________
just... very happy
Jupi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 23:30   #3
rzyrafka
Zakorzenienie
 
Avatar rzyrafka
 
Zarejestrowany: 2005-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 14 598
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Ja bardzo lubiłam moje okularki z TwojegoStylu brązowe, dobrze przyciemniały nie wpływajac na inne parametry widzenia Do czasu, aż TŻ je złamał chowając do pokrowca od cyfrówki po wykorzystaniu jako filtry do obiektywu
__________________
*
Łydka
*
rzyrafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 20:14   #4
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Jeszcze zanim dostałam prawko zainwestowałam w okulary z polaryzacją [kupiłam na allegro, ale to dosyć znana firma]. Są genialne, przy większym słońcu zaraz je zakładam. Stanowią standardowe wyposażenie mojej frytki Może nie wyglądam w nich jakoś specjalnie [to są okulary przeznaczone dla kierowców, narciarzy i rowerzystów, są sporych rozmiarów i mają opływowy kształt], ale na pewno wpływają na bezpieczeństwo, no i pewność prowadzenia, kiedy słońce mocno razi. Pomimo tego, że wyglądają na bardzo czarne, przyciemniają obraz tylko troszeczkę. Także ze swojego skromnego doświadczenia w tej kwestii śmiało mogę polecić okularki z polaryzacją
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-10, 21:17   #5
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez rzyrafka Pokaż wiadomość
Ja bardzo lubiłam moje okularki z TwojegoStylu brązowe, dobrze przyciemniały nie wpływajac na inne parametry widzenia Do czasu, aż TŻ je złamał chowając do pokrowca od cyfrówki po wykorzystaniu jako filtry do obiektywu
Tez mialam te okularki i tez marnie skonczyly

Teraz mam muchy z h&m ale kompletnie sie niie nadaja do prowadzenia samochodu, bo one zaparowuja... to moje pierwsze okulary sloneczne, ktore zaparowuja... no i nic nie widac.

Cytat:
Napisane przez oceania Pokaż wiadomość
Jeszcze zanim dostałam prawko zainwestowałam w okulary z polaryzacją [kupiłam na allegro, ale to dosyć znana firma]. Są genialne, przy większym słońcu zaraz je zakładam. Stanowią standardowe wyposażenie mojej frytki Może nie wyglądam w nich jakoś specjalnie [to są okulary przeznaczone dla kierowców, narciarzy i rowerzystów, są sporych rozmiarów i mają opływowy kształt], ale na pewno wpływają na bezpieczeństwo, no i pewność prowadzenia, kiedy słońce mocno razi. Pomimo tego, że wyglądają na bardzo czarne, przyciemniają obraz tylko troszeczkę. Także ze swojego skromnego doświadczenia w tej kwestii śmiało mogę polecić okularki z polaryzacją
O wlasnie o cos takiego mi chodzilo WKleisz jakies foto, namiar etc?

Dziewczyny a co robicie jak slonce jest nisko (rano) i tak swieci prosto w oczy? Wtedy to nawet okulary to troche malo....
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 08:28   #6
Imola
Raczkowanie
 
Avatar Imola
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Siewierz
Wiadomości: 87
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Ja też mam okulary ze szkłami polaryzacyjnymi, REWELACJA! Kupiłam je w zwykłym sklepie optycznym, jest duży wybór oprawek, więc można wyglądać fajnie. Dwa lata temu zapłaciłam za nie 100zł. Obowiązkowo należy nabyć futerał, bo w samochodzie okulary narażone są na różne sytuacje
http://www.optometria.info.pl/bielaw...go=polaryzacja

JUPI, to bardzo dobry pomysł na wątek! Należy szerzyć wśród wizażanek sposoby na bezpieczne poruszanie się samochodem. Nie każda dziewczyna wie, że istnieją szkła, które ułatwiają widoczność i dzięki temu można uniknąć wypadku w sytuacji oślepienia.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Okularki.jpg (32,8 KB, 28 załadowań)
Imola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-11, 11:19   #7
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 929
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Ja zaczynając kurs jazdy w lato, jeździłam tylko w okularach przeciwsłonecznych A właściwie nauczyłam się tego od taty, który zawsze jak tylko pojawiło się słońce, zakładał okulary przciwsłoneczne
Moje okulary słoneczne są korekcyjne, bo mam wadę wzroku.
Musze powiedzieć ze takie okulary w czasie jazdy są bardzo przydatne! nie wyobrażam sobie jazdy bez nich w lato przy bezchmurnym niebie i 30stopniach...
A nawet w zimie sie przydają
__________________
olik04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-04-11, 22:18   #8
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Dziewczyny ja Was podziwiam , ze potraficie jeżdzić w okularach.Ja nawet nie potrafie ich nosic na nosie i iśc po ulicy bo mam wrażenie, że zaraz się o coś potkne.W ogóle mam wrażenie, ze jestem w nich jakaś sprawna-inaczej .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 18:44   #9
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Rena, jasne, wkleję jakąś fotkę jak tylko będę w u siebie, do poniedziałku jestem w Warszawie. Moje okularo-gogle są firmy Arctica, zapłaciłam 75zł, w zestawie był piankowy futeralik i jasne szkła na wymianę [nie korzystam], mam model S52a. Kupiłam je przez Allegro, ale z tego, co pamiętam była jakaś stronka... Znalazłam model s52, od mojego różni się tylko kolorem oprawki, u mnie jest czarna:
http://allegro.pl/item183099958_nowo...ryzacyjne.html
Boskie są Na codzień okularów nie noszę, bo jakoś dziwnie się czuję. Ale w aucie bez gogli ani rusz
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 19:47   #10
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Oceania - bardzo mi sie podobaja Powiedz, one faktycznie dzialaja tak, ze wyostrzaja obraz?
Polecasz tego sprzedawce z allegro?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 20:42   #11
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

A ja mam problem
Otóż ja noszę okulary korekcyjne i nie mogę sobie kupić takich słonecznych bo nie będe widziała co jest na ulicy Dość duża wada wzroku
I co mam w tej sytuacji zrobić? Iść do optyka i poprosić o przyciemnieni o. korekcyjnych ? Tak chyba najrozsądniej będzie....


Pozdr
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-14, 21:00   #12
ollkaa
Rozeznanie
 
Avatar ollkaa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 708
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
A ja mam problem
Otóż ja noszę okulary korekcyjne i nie mogę sobie kupić takich słonecznych bo nie będe widziała co jest na ulicy Dość duża wada wzroku
I co mam w tej sytuacji zrobić? Iść do optyka i poprosić o przyciemnieni o. korekcyjnych ? Tak chyba najrozsądniej będzie....


Pozdr
Ja tez mosze korekcyjne i mam po prostu drugą parę z przyciemnionymi szkłami. Jezeli sobie przyciemnisz te ktore masz to przeciez nie dobrze bedziesz widziała w pomieszczeniach i w pochmurne dni?
Istnieją też takie szkła, ktore same sie przyciemniaja/rozjaśniaja w zależności od ilości światła - ale nie mam praktycznie żadnych informacji na ich temat. Może ktoras z was uzytkuje? (bo zmienianie okularów w czasie jazdy ni sprzyja bezpieczeństwu na drodze... :-( )
ollkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 21:12   #13
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Właśnie chodzi mi o te, które same pod wpływem światła się przyciemniają.
Może ma ktoś ? I zda relacje
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-14, 21:35   #14
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Nika135 moja mama takie ma, które się przyciemniaja. jak będziesz mieć je tylko do samochodu czy tak, żeby na spacerek wyjść to ok, ale one raczej nie nadają się do codziennego użytku w sensie noszenia cały czas "na nosie". przyciemniają się nawet gdy w pokoju jest jasno, reagują na kazde światło.

Ja mam nakładki na okulary. Pokażę o takie:
W zasadzie nie widać, ze to nakładki są, jutro postaram się zrobić lepsze zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg okulary.jpg (48,3 KB, 35 załadowań)
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 10:18   #15
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Nakładki powiadasz
A jak one się sprawują ? A szło by je do moich dopasować ? Coś tam optyk zaradzi
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 13:03   #16
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez ollkaa Pokaż wiadomość
Istnieją też takie szkła, ktore same sie przyciemniaja/rozjaśniaja w zależności od ilości światła - ale nie mam praktycznie żadnych informacji na ich temat. Może ktoras z was uzytkuje? (bo zmienianie okularów w czasie jazdy ni sprzyja bezpieczeństwu na drodze... :-( )
Ja nie nosze okularow korekcyjnych (jeszcze nie - w tym tygodniu wybieram sie do okulisty - regularnie sprawdzam wzrok z uwagi na to, ze bardzo duzo siedze przy monitorze). Natomiast slyszalam o tych szklach przyciemnianych i generalnie ludzie jakos bardzo zadowoleni nie sa. Ogolnie pomysl bardzo dobry, gorzej z realizacja.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 17:24   #17
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Rena: co do sprzedawcy to muszę zerknąć na swoje stare konto [zawieszone] czy przypadkiem od niego tych gogli nie brałam. Wyglądają całkiem całkiem, ale są sporych rozmiarów Czy wyostrzają? Jakoś się na tej kwestii nigdy nie koncentrowałam, ale bardzo wygodnie się w nich prowadzi. Na początku bałam się czy nie będzie mi za ciemno przed oczami, ale jest bardzo dobrze. Na pewno nie pogarszają jakości widzenia ani kontrastu, nawet jak się nagle zrobi pochmurno. Mykam, bo zaraz mam autobus, 8 godzin jazdy i jestem w domku Odezwę się jutro co do sprzedawcy.
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 17:44   #18
Daria_P
Wtajemniczenie
 
Avatar Daria_P
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 470
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
Nakładki powiadasz
A jak one się sprawują ? A szło by je do moich dopasować ? Coś tam optyk zaradzi
Znaczy ja je kupiłam razem z okularami. Bo moje okularki mają taki magnesik i o niego się przyczepiają te nakładki. Dla mnie są ok, zależy jakie sobie wybierzesz, ale zauważyłam, że ostatnio rzadko spotykam okulary z tymi nakładkami.
Daria_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-15, 19:31   #19
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Wlasnie dzisiaj przeczytalam w instrukcji obslugi do mojego autka, ze mam specjalny schowek dokladnie na okulary.

Oceania - ten duzy rozmiar to chodzi o to, ze sa na "duza glowe" czy po prostu maja wielkie szkla? Jak to pierwsze to nie za bardzo, jak drugie to jak najbardziej
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-04-17, 16:51   #20
oceania
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2002-04
Wiadomości: 534
GG do oceania
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
ten duzy rozmiar to chodzi o to, ze sa na "duza glowe" czy po prostu maja wielkie szkla?
Wielkie szkła Dlatego określam je jako gogle Oprawki są dosyć elastyczne, więc rozmiar głowy nie gra tu żadnej roli No i ich kształt w połączeniu z silikonowymi wstawkami gwarantują, że nie nie spadają.

A co do sprzedawcy, sprawdziłam swoje stare konto, okulary brałam u kogoś innego. Ale konto tego gościa wygląda bardzo przyzwoicie.
oceania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-18, 09:37   #21
AaniaA
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 630
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez nika135 Pokaż wiadomość
A ja mam problem
Otóż ja noszę okulary korekcyjne i nie mogę sobie kupić takich słonecznych bo nie będe widziała co jest na ulicy Dość duża wada wzroku
I co mam w tej sytuacji zrobić? Iść do optyka i poprosić o przyciemnieni o. korekcyjnych ? Tak chyba najrozsądniej będzie....
to zaden problem. idziesz do optyka, wybierasz oprawki, informuja Cie o tym do jakiego stopnia moga przyciemnic szkla korekcyjne, decydujesz, placisz i juz masz przeciwsloneczne okulary .

ja nie wyobrazam sobie, ze mozna jezdzic w jakichs bazarowych, straganowych okularach, ktore sa nic nie warte. dla mnie dobre okulary przeciwsloneczne to podstawa dobrej i bezpiecznej jazdy samochodem podczas slonecznego dnia. a jeszcze jak ktos mam wade wzroku, nawet niewielka i zaklada zwykle, niekorekcyjne, przeciwsloneczne okulary to az strach pomyslec.
AaniaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-10, 23:27   #22
madan
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 1
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Ja polecam okulary .... Jakość rewelacyjna - wykonania jak i optyczna, piękny obraz bez zniekształceń. Swoje kupiłam w sklepie link usunięty przez moderatora. Jest tam kilka ładnych modeli.

--
pozdrawiam
madan

Edytowane przez Ines1985
Czas edycji: 2008-09-11 o 12:37 Powód: nieopłacona reklama
madan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-12, 19:21   #23
Susanna
Zakorzenienie
 
Avatar Susanna
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: ♥ Śląsk ♥
Wiadomości: 13 459
Send a message via Skype™ to Susanna
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Cytat:
Napisane przez olik04 Pokaż wiadomość
Moje okulary słoneczne są korekcyjne, bo mam wadę wzroku.
Musze powiedzieć ze takie okulary w czasie jazdy są bardzo przydatne! nie wyobrażam sobie jazdy bez nich w lato przy bezchmurnym niebie i 30stopniach...
A nawet w zimie sie przydają
Moje przeciwsłoneczne s a tez z korekcją wzroku bez nich jestem ślepa jak kura Obecnie nie wyobrażam sobie, jazdy bez nich w słoneczny dzień. Oczy się nie męczą i nie łzawią.
Też będę ich używać zimą. Jak sie słońce od śniegu odbija to tak daje po oczach
__________________

M&M

Staś


Susanna szyje - mój krawiecki blog
Susanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-26, 17:11   #24
ulinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ulinkaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 17 881
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Ja kupilam specjalne polaryzowane dla kierowcow, ktore odbijaja swiatlo.
__________________
Lubię siłę czerni,
i nieużywania słów.
Wszystkiego, co niezmienne,
w nicości za oknem, gdy budzą się mgły...
ulinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-02, 13:49   #25
_agatka
Rozeznanie
 
Avatar _agatka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 802
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

tez takie sobie kupie - wszyscy je polecaja do samochodu i do sportow
co do fotochromów czyli tych okularow co reaguja na swiatło przyciemnianiem sie lub rozjasnianiem - nie nadaja sie do autka (to opinia fachowca) - sa za czułe i za wolno/szybko reaguja
co do bazarowo - sklepowych okularow to bym nie ryzykowała do autka, jedynie tak na dwór i to tylko takie co maja na oprawkach napisane uv i numer , max moze byc 400 ( i te sa najlepsze bo pochłaniaja promienie uv) - nie jestem expertem, to zasłyszane info wiec mogłam cos zle zapamietac..
_agatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-10-07, 11:03   #26
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 295
Dot.: Okulary słoneczne dla kierowców

Podobno fotochromy nie nadają się do auta, bo szyby samochodowe nie przepuszczają promieni UV (a na takie reagują fotochromy), tak mi mówiła optyczka. Ale mój teść miał fotochromy i w nich prowadził i był zadowolony.
Ja do auta mam polaryzacyjne ale brązowe, wyczytałam w necie że brązowe są lepsze niż czarne. i faktycznie lepiej się w takich czuje, no i rewelacyjnie się prowadzi. Nie tylko słońce nie oślepia ale też światło odbite np. od szyb i światła samochodowe też tak nie rażą. Teraz na zimę chcę kupić następną parę ale mniej przyciemnioną (o stopniu przyciemnienia 2), letnie miały 3 i teraz są za ciemne.
3345e377b5e4f12f71691e182a1acdc753f18a83_62c2224350409 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Auto Marianna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:00.