ŁZS, trądzik różowaty, uczulenie? Co się dzieje z moja skórą? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-18, 07:34   #1
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Unhappy

ŁZS, trądzik różowaty, uczulenie? Co się dzieje z moja skórą?


Bardzo prosze doradzcie cos poniewaz jestem przerazona wygladem swojej
twarzy . W środe pojawilo sie kilka drobnych czerwonych krostek na
skrzydełkach nosa i nad górna warga mialam przy tym uczucie pieczenia
jakbym oblizała usta na wietrze pomyslalam ze to uczulenie wypilam wapno i polozylam sie spac, kiedy rano wstalam przerazilam sie po spojrzeniu w lustro cala twarz miałam w krostkach czerwonych gdzieniegdzie te krostki byly z bialym czubkiem(szczególnie na nosie przy ustach i troche na policzkach) szyje i dekold z tym ze na dekoldzie jest kilka czerwonych krost w porownaniu z tym co mam na szyji i twarzy to moglabym powiedziec ze to nic... towarzyszyło temu swedzenie i pieczenie(również na dekoldzie)i uczucie sciagniecia skory, czułam jakby moja skora sie paliła miałam rowniez wrazenie ze czubek nosa i skora wokół niego była lekko opuchnieta gorna warga rowniez.Wczoraj mama kupiła mi hydrocortizon 0,5 % posmarowałam sie na noc i dzisiaj buzia jest zaczerwieniona jakby mniej ,nie swedzi i nie piecze ale kolo ust i nosa i troche na policzkach skora jest sucha i luszczy sie ale bardzo słabo dodam ze nigdy nie stosowałam masci sterydowych ani tabletek, nie uzywałam tez zadnego nowego kosmetyku który mogłby mnie uczulic, od 10 miesiecy biore tabletki antykoncepcyjne Diane 35, mam tłustą skore ze
skłonnoscia do przetluszczania i tradziku. Pamietam ze w ciagu ostatnich dni jadłam winogrona(pierwszy raz w tym sezonie) i piłam mleko(pierwszy raz mleko
tej firmy). Czytałam troche i moje objawy troche przypominaja tradzik
rozowaty tylko nie pasuje wiek bo mam dopiero 23 lata i krostki ktore rozsiane sa na calej twarzy nie ma efektu motyla, nie mam rowniez cery naczynkowej nie mialam problemow z rumienieniem i na mojej skorze nie bylo widac rozszerzonych naczynek jedynie w okresie silnego słonca czerwienił mi sie nos sądze jednak ze byl to objaw odwodnienia skory bo po intensywnym nawilzeniu bez wzgledu na temperature i sile slonca nos sie juz nie czerwieni .Zastanawiam sie czy tradzik rozowaty moze tak nagle wystapic(z dnia na dzien)nie dajac wczesniej zadnych objawow i w tak mlodym wieku
czy to po prostu uczulenie?Nie chodzi mi o postawienie diagnozy bo od tego jest lekarz do ktorego wybieram sie w poniedzialek(niestety bo jest na urlopie) i nawet prywatnie nikt w moim miescie nie przyjmuje dzisiaj tez dopiero w poniedzialek...Chciałabym tylko wiedziec jak myslicie co moze mi byc i czy to faktycznie tradzik rozowaty tak wystapil z dnia na dzien na calej twarzy .Jestem zalamana tyle co udalo mi sie wyleczyc w miare skore z tradziku pospolitego jesli mam rozowaty to bede musiala rozpoczac walke od nowa i bedzie to niestety walka o wiele trudniejsza Chyba juz nie mam szans na normalna skore
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 08:11   #2
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Nikt nie pomoże??
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 20:18   #3
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

prawdopodobnie uczulenie.
ŁZS, trądzik różowaty to choroby przewlekłe, rozwijające sie stopniowo- nie wyskakują w pełnej krasie z dnia na dzień.

traktuj skórę delikatnie, smaruj dalej hydrokortyzonem (nie dłużej niż 7dni), pij wapno- ewentualnie możesz stosować jakieś tabletki antyhistaminowe typu zyrtec, szczególnie, jeśli zdarzały ci sie juz uczulenia, na które lekarz zalecał te środki.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-18, 22:12   #4
201703061227
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 914
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Dziekuje Justy .Masz racje to uczulenie bylam u dermatologa (pani zgodzila sie mnie przyjac pomomo ze nie przyjmuje w piatki, podejrzewam ze slyszala jak powstrzymuje lzy i sie zgodzila ).Zapisala mi doustne leki odczulajace, masc cutivate ktora mam stosowac tylko 2 dni, dwa razy dziennie robic okłady z borasolu i myc buzie mikstura z siemienia lnianego (swoja droga cudownie lagodzi podraznienia moge podac przepis jesli ktos reflektuje ) no i musze przez kilka dni trzymac lekka diete bo do konca nie ma pewnosci co mnie uczulilo tzn. sa podejrzenia ale pewnosci nie ma...Stosuje sie do polecen i choc trudno uwierzyc jest ogromna poprawa po jednej dawce leku przemyciu siemieniem i okladzie z borasolu zastanawialam sie czy w ogole stosowac ta masc bo buzke mialam juz ladna ale postanowilam jednak choc jeden raz posmaruje i zobacze efekty no i musze powiedziec ze troche swedzi i zrobila sie troszeczke czerwona oczywiscie w porownaniu z tym co bylo to jest idealna przeczytalam w ulotce ze tak moze byc wiec nie panikuje i czekam cierpliwie
201703061227 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 11:20   #5
Anna P.
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 15
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Ja również mam trądzik różowaty.Zawsze myślałam ,że jestem po prostu uczulona na słońce, więc dermatolodzy mówili mi,żebym sie po prostu nie opalała.Ale ostatnio właśnie dermatolog oznajmił,że jest to trądzik różowaty.Przepisał mi na początek krem Metroniidazol na 2 tygodnie i potem , jeśli nie będzie poprawy chce przepisać antybiotyk. Po tym kremie wydaje mi się, że twarz jeszcze bardziej sie zaczerwieniła.Mam to i na twarzy , na szyi, czole i dekoldzie.ten ostatni jestem jeszcze w stanie przeżyć( zawsze można założyć coś pod szyję), ale twarz.Trochę poczytałam w internecie wiadomości o tym trądziku i jestem po prostu przerażona.Nie chcę mieć "pijackiego szerokiego nosa".Wiem,że trzeba unikac ostrych przypraw, kawy, no i słońca.Po wizycie kolejnej u dermatologa napiszę co mi zalecił.Pozdrawiam i również trzymam kciuki.To cudowne,że można się tak wymieniać informacjami.Przestałam też używać kosmetyki, bo szczerze mówiąc nie wiem jak tę cerę traktować.
Anna P. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 13:49   #6
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Anna łykaj dla polepszenia PP i B2 witaminy.antybiotyk ok.jeśłi chodzi o kosmetyki powinnaś kierować się przede wszystkim na kosmetyki dla cery alergicznej, wrażliwej, bez subst zapachowych, barwników. myj wodą mineralną lib przegotowana i delikatne śmietanki używaj.wyproobooj np bepanthen, nanobase- są na podłożu tłustym. jeśli nie tolerujesz takiego to np bioderma nawilzająco -łagodzący, AA
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 13:07   #7
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Cytat:
Napisane przez anemone83 Pokaż wiadomość
myc buzie mikstura z siemienia lnianego (swoja droga cudownie lagodzi podraznienia moge podac przepis jesli ktos reflektuje )
Jak najbardziej reflektuje na przepis.
Przyznam ze mam duzo siemienia lnianego dl aktorego nie bardzo wiem jakie znalesc zastosowanie. A jesli lagodzi podraznienia po tradziku - to cos dla mnie. Niczym nie umiem pozbyc sie czerwonych plam.
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 13:27   #8
gosik.s
Wtajemniczenie
 
Avatar gosik.s
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 078
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Cytat:
Napisane przez Ejva Pokaż wiadomość
A jesli lagodzi podraznienia po tradziku - to cos dla mnie. Niczym nie umiem pozbyc sie czerwonych plam.
A próbowałaś kremu Daxa Perfecta No Problem?
Mnie bardzo pomaga na plamy, ładnie rozjaśnia cerę i na pewno poprawia jej kondycję. Mam znacznie mniej niespodzianek, odkąd go używam. No i jest niedrogi.

Tu link, jeśli go nie znasz:
http://www.wizaz.pl/produkty/baza/pr...?produkt=14021
__________________


Misja w Zambii - Ty też możesz pomóc...
gosik.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 13:27   #9
asiuleczka_kubeczka
Rozeznanie
 
Avatar asiuleczka_kubeczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 607
GG do asiuleczka_kubeczka
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

hm i ja tez bym chciała taki przepis na miksturkę z siemienia lnianego, zwłaszcza jeśli tak dobrze łagodzi podrażnienia
asiuleczka_kubeczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 13:39   #10
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

maseczka z siemienia: łyżkę siemienia lnianego zalać szklanką wody, i ugotować na gęsta papkę. ostudzić do temperatury pokojowej . nałożyć na twarz zwilżona tonikem gazę, a na gazę nałozyć papkę. ok 20 minut trzymać
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 13:41   #11
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

dla cery wrażliwej fajna jest też z trzech torebek rumianku i łyżki zmielonej szałwii, wymieszać z wrzaca wodą. dodać kilka kropel wit a i e w zależności od przetłuszczania sie cery, im bardziej się przetłuszcza tym mniej wit e.
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-08, 13:51   #12
Ejva
Zadomowienie
 
Avatar Ejva
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 417
GG do Ejva
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

O dziekuje bardzo
Sprobuje tego siemienia lnianego - jak dotad uzywalam go tylko wewnetrznie przy problemach z trawieniem
Rozumiem ze gaza (moze byz zwykla plocienna sciereczka?) ma byc zwilzona kosmetycznym tonikiem a nie chodzi ci Emilko o to ze miksture z siemienia nazywasz tonikiem....
Gosik.s - dziekuje za info, nie znalam tego kremu
A moze na poczatek sprobuje Bambino, ktory mam dla maluszka, a o ktorym wlasnie przeczytalam pozytywny watek
__________________
A+E=JKD

Heal my heart and make it clean
Open up my eyes to the things unseen
Show me how to love like you have loved me
Ejva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-08, 14:31   #13
Emilia1
Zakorzenienie
 
Avatar Emilia1
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 5 867
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

wiesz co? ta gaza ma być zwilżona tonikiem, ale moze być też w sumie woda mineralna, poprostu ma to spowodować między innymi przyspieszenie wnikania skłądników z papki . sciereczka tez może byc , tyle by przepuszczała powiedzmy wilgoć z papki. nie chodziło mi o to ze ta papka to tonik może źle się wyrażiłąm
Emilia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-25, 13:54   #14
zoltylisc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 3
Dot.: ŁZS,trądzik różowaty,uczulenie??Co sie dzieje z moja skóra

Najważniejsze jest to w jaki sposób dbasz o twarz na codzień.
Na szczęście na rynku pojawiają sie coraz to nowsze produkty i możemy je testować, bo jak wiadomo każda cera jest inna..
Ostatnio znalazłam przeglądając stronki bardzo pozytywne opinie na temat acnerose i równieć chciałabym go na sobie wypróbować. Nie bardzo wiem tylko gdzie go zamówić. Myślicie, że ta strona : xxx jest ok ?
Jeżeli znalazłby się ktoś, kto poleca szczególnie któryś produkt z gamy to chętnie się dowiem

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-07-27 o 08:58 Powód: reklama
zoltylisc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-29, 14:57   #15
Karina44
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty, uczulenie? Co się dzieje z moja skórą?

Cześć, masz rację na trądzik różowaty chorują starsze osoby. Powyżej 25 r. życia.
Wiem to z własnego doświadczenia, sama zaczęłam chorować na trądzik różowaty w wieku 29 lat. Wcześniej nie miałam żadnego problemu ze skórą, chociaż zawsze była wrażliwa.

Edytowane przez goooosienka
Czas edycji: 2018-01-29 o 19:49 Powód: Reklama w wiadomości
Karina44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 10:24   #16
klaudiinka
Przyczajenie
 
Avatar klaudiinka
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: ŁZS, trądzik różowaty, uczulenie? Co się dzieje z moja skórą?

Może zaczęłaś stosować jakiś nowy kosmetyk?
Zrezygnuj z makijażu na jakiś czas i odstaw to podejrzewasz o uczulenie, czyli mleko itd. Używaj kosmetyków przeważnie z apteki, bo one nie mają tylu podrażniających substancji. Możesz wykonać też testy alergiczne, np. płatkowe na kosmetyki
klaudiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-01, 13:11   #17
ewka512
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 2
Thumbs up Dot.: ŁZS, trądzik różowaty, uczulenie? Co się dzieje z moja skórą?

Ja proponuję zastosować maść konopną lub olejek CBD 10%. Jest skuteczny jeżeli chodzi o walkę ze zmianami skórnymi np trądzik, AZS i inne schorzenia Ja kupuję z Polskiej firmy xxx - są różne zniżki warto zapytać
xxx

Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2018-02-05 o 10:54 Powód: reklama
ewka512 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-01 14:11:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:46.